E1DERSGHE JiieutDS- en Zaterdag 18 Januari. M 1217. Let wel r Dertiende Jaargang. 2 CENTEN per EXEMPL. Bekendmaking. !5ict-offititct gcbccltc. Zilting van den (Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. Q NS lil 1 jllen. i, die Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post 0 65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advektentif.n van 1 4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Voordes Dinsdagsen Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Adverlcuticn inlezende». Ingezonden stukken minstens een dag vroeger. Uitgever S. GIL T J E S. Ter herinnering dient, dat de prijs van dit blad slechts 5© OEHTJElU per kwartaal is. Alzoo nog iets minder dan Bij vergelijking met andere bladen, is het zeer te betwij felen, of er in Nederland wel een goedkooper Courant te vinden is. En wat de advertentiën aangaat, ze worden geplaatst tegen zeer billijke conditiën, vooral bij herhaling:. <®tftüëd gcüedte. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER maakt bij deze aan de belanghebbenden bekend, dat het KOHIER DER GRON BELAST ING op de GEBOUWDE en ONGE BOUWDE EIGENDOMMEN over het jaar 1873 den 13 dezer door den Heer Provincialen Inspecteur is goedgekeurd en invorderbaar verklaard. Helder, den 15 Januarij 1873. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. op Dinsdag 14 Jan. 1873. Voorzitter de heer mr. K. J. C. Stakman Bosse, Burgem. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heeren van Bruggen, Werendlijn Smit en Bedloo de Bronovo, de beide laatsten met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Benoeming van leden voor het Stembureau. Tot leden worden gekozen de heeren Braaksma en Jelgersma. Tot plaatsvervangers de heeren de Breuk, de LaDge en Groen. 2). Aanbeveling van leden voor de. Commissie van Toeticht op het Middelbaar Onderwijs. De periodiek aftredende leden zijn de heeren A. v. Voornveld, J. G. R. Vos en P. C. de Winter, die weder op de voordracht zijn gesteld met de heeren C. L. Loder, P. A. C. Hugeuholtz en C. Vermeer. Eerstgenoemden worden herkozen met 14, 12 en 13 stemmen. 3). Aanbeveling Plaatselijke Schoolcommissie. Ter vervanging van den heer Bingly, die onlangs voor de betrekking heeft bedankt, wordt als dubbeltal voorgedragen de heeren B. J. Herweger en II. G.Jansen. Eerstgenoemde wordt gekozen met 11 stemmen. 4). Mededeeling van ingekomen stukken. a. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten der rekening van 1871. b. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten der begrooting voor 1873. e. Goedkeuring door Z. M. van de belasting op het gemaal tot ultimo December 1873, en van debtlastiDg op het ge distilleerd tot ultimo April 1874. ab. en c. worden voor kennisgeving aaügenomen. d. Wordt overgegaan tot de vernietiging der uitgeloote obli- gatiën no. 22, 42 en 43 met de daarbij behoorende coupons. •e. Dat bij de door B. en W. plaats gehad hebbende verificatie der gemeentekas is bevoiden, conform met de boeken en bescheiden, aanwezig te zijn de som van f48,222.42 5. Wordt voor kennisgeving aaDgenomen. Een adres van de bewoners der straat bij de vischdroogerij en andere belanghebbenden, waarin te kennen wordt ge geven, dat die straat in den laatsten tijd aan een modder poel gelijk was en ongenaakbaar was voor rijtuigen niet alleen, maar ook voor voetgangers. Zij verzoeken daarin verbetering te brengen. De Voorzitter stelt voor, dit stuk te stellen in handen van de Commissie voor Onderhoudswerken. g. Dat bij het D. B. een verzoek is ingekomen van lichter- schippers, die tijdelijk zich in deze gemeente bevinden, om de schoolgelden voor hunne kinderen per dag, aan den meester te voldoen. B. en W. hebben geene termen ge vonden dit verzoek toe te staan. h. Dat het plan en de begrooting van de te bouwen school, door den Gemeente-Bouwmeester is afgewerkt en ter inzage van de leden wordt gedeponeerd. Op de gewone rondvraag, niemand het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 17 Jan. 1873. In deze gemeente circuleert eene inteekenlijst voor de tooneelvoorstelliug, die 5 Pebr. a. g. door de rederijkerskamer Olympia zal worden gegeven, ten voordeele van de 9 weduwen en 28 weezen, die door het vergaan van de visschersloep Middelharnis ongelukkig zijn geworden. Het zal voorzeker onnoodig zijn, deze voorstelling in de deelneming van het publiek aan te bevelendaar, waar ruime ondersteuning een vereischte is, blijft niemand achter om die te verleenen, terwijl de goede naam der Kamer waar borg genoeg is voor een hoogst aangenameu avond. Woensdag avoüd jl. hield het gezelschap Ernst en Scherts hare 2e buitengewone vergadering van dezen winter, in het lokaal Tivoli. .Het voor dien avond gekozen pro gramma werd vlug, net en zeer ten genoege der aanwezigen afgespeeld De heer Ernest Appy uit Amsterdam, gaf gisteren avond met medewerking van prof. Hess, uit New-York, en diens kinderen Willie en Johanna, eene séance van kamer muziek in het lokaal Tivoli. Uit verschillende dagbladen vernamen wij reeds veel goeds van dit quartet en wij durven te verzekeren, dat onze verwachting niet is teleurgesteld. De beide jeugdige virtuozen bezitten thans reeds in hunne verschillende voordrachten een bravour en eene ontwikkelde techniek, die aan het fabelachtige grenst. De heer Appy was voor ons een oude kennis, en hg speelde, zoo als wij dat vau dien artist gewoon zijn, kalm, gracieus, boeiend. De heer Hess schijnt ook een degelijk artist te zijn. In een woord, wij gelooven, dat de aanwezigen hoogst voldaan de zaal verlaten hebben en ware het niet, dat de heer Hess c. a. aan tijd gebonden was, wij zouden hem en zijne beide kleine virtuozen een hartlijk tot wederziens toëgewenscht hebben. Woensdag avond strandde op de Noorderhaaks de Duitsche brik tivea., kapt. Hartmann, geladen met stukgoe deren, van Hamburg naar Portorico. De equipage, uit 12 man bestaande, is gered door de hulp van sloeperlieden en in de scheepsboot. Gisteren en heden is men bezig geweest met liet bergen der lading, enz.die door de Texel- sche en alhier aanwezige schuiten in de haven werd aange bracht, en aan het Hoofd werd gelost. Het schip zal vermoedelijk weg zijn, daar het heden nacht reeds geheel over zijde lag. De bevolking der gemeente Helder bedroeg op 31 Dèc. 1872, totaal 20,044 personen. Gedurende het afgeloopen jaar is de bevolking vermeerderd met 379 personen. Het aantal voltrokkeu huwelijken bedraagt 187.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 1