HELDERSC COURANT. Jtteums- en Zaterdag JlDiirrtrnliC'ftfnÖ. 1 Maart. Dertiende Jaargang. NATIONALE MILITIE. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUW «TIJDINGEN. M 1229. 1875. Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs yoor 3 maanden 0.50 Franco per post v 0.65 Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advertentien van 14 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Voordes Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens een dag vroeger. Uitgever S. GILTJES. ü^flficiëcï ijcüeritu. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeeute HELDER brengen ter openbare kennis, dat de Militieraad van het derde district in Noordhol- laud, de eerste zitting zal houdeu te HOORN, eu wel zoover deze ge meeute betreft op WOENSDAG deu TWAALFDEN MAART 1873, des voor middags tien ure. Iu deze zittiug wordt uitspraak gedaan omtrent De verschenen Vrijwilligers voor de Militie De Loteiingen die redenen tot vrijstelling hebben ingediend; De Loteiingen in de artt. 55 en 56 der wet op de Nationale Militie bedoeld Alle overige Loteiingen. Volgens artikel 88, iu verband met artikel 91 der bedoelde wet, MOETEN voor die zitting verschijnen 1. De Vrijwilligers voor de Militie; 35. De Loteling die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteldheid of gebleken, of gemis vau de gevorderde lengte. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, Helder, STALMAN BOSSE, Burgemeester, den 25 Februarij 1873. L. VERHEY, Secretaris. Jgirt-officiccl gcüccite. op Dinsdag 25 Febr. 1873. Voorzitter de heer mr. K. J. C. JStakman Bosse, Burgem. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 15 leden. Afwezig de heer D. de Lange, met kennisgeving. Eene vacature. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed- 1). Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid. Door eene daartoe aangewezen commissie, worden de ge loofsbrieven vau den heer Chr. van Veen, onlangs tot lid van den raad gekozen, onderzocht, en na van de iu orde bevinding rapport te hebben uitgebracht, wordt door den raad tot toe lating besloten. 2). Aanbeveling Leden Bestuur Weeshuis. Twee ingekomen brieven worden gelezen, een van den heer D. de Lange en een van den heer K. J. Krul, waarin beide heeren voor hunne betrekking als regent van het Algemeen Weeshuis bedanken. Vervolgens wordt gelezen een brief van het Bestuur van het Algemeen Weeshuis, waarin den raad verzocht wordt, den brief van den heer K. J. Krul te beschouwen als niet inge komen, daar genoemde heer, op aandrang van de overige leden van het bestuur, genegen is, zijn verzoek om ontslag te willen intrekken. Daartoe wordt besloten. Vervolgens worden ter vervanging van den heer D. de Lange en mejuffrouw Fapineauliuardi, onlaDgs overleden, de na volgende dubbeltallen voorgedragen, als; de Heeren S. Braaksma en W. J. Maalsteed de dames A. JelgersmaLastdrager en LeichVisser. Waarvan gekozen worden de heer Braaksma met 14 stemmen, en mejuffrouw Jelgersma met li stemmen. 3). AJ- en overschrijvingen burgerlijk Armbestuur en Alge meen Weeshuis. De concept-besluiten daartoe worden gelezen en met alge- meene stemmen goedgekeurd. 4y. Rekwest om bestrating. Op voorstel van de commissie voor gemeentewerken, bij B. en W. ingekomen, wordt besloten: de Wagen-en Jonker straten met klinkers te bestraten en de weg naar de visch- droogerij te verbeteren. 5). Wijziging verordening scholen. De Voorzitter brengt onder de aandacht der leden, dat de toelating der kinderen op de scholen bepaald is op 1 Januari, 1 April, 1 Juli en 1 October en de termijuen tot heffing der schoolgelden, zijn vastgesteld op 1 Februari, 1 Mei, 1 Aug. en 1 November, steltvoor, namens B. en W., ter bevordering eener richtige administratie, ook laatstgenoemde datums vast te stellen voor de toelating der kinderen op de scholen. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. 6). Plan der te bouwen school. De Voorzitter vraagt of de raad blijft persisteeren bij zijn gevoelen om subsidie te vragen voor de te bouwen school. Na eenige wisseling van gedachten tusschen de heeren Maalsteed, Graat, Boom, de Breuk en den Voorzitter, wordt zonder hoofdelijke stemming goedgevonden de bij de begrooting vast gestelde aanvraag om subsidie, thaDS bij de regeering in te dienen. 7). Expiratie concessie ophalen van vuilnis, enz. De Voorzitter meent de leden er op te moeten wijzen, dat deze zaak in een volgende vergadering ter tafel zal worden gebracht, en noemt deze aangelegenheid, «hoe moeilijk dikwijls voor andere gemeenten, dubbel moeilijk voor deze gemeente", hij beveelt de leden bijzonder aan, zich geheel en al op de hoogte te stellen eu de noodige inlichtingen tijdig in te winnen. 8). AJ stand van een gedeelte grond. De Voorzitter deelt mede, dat bij het kadaster eene ver gissing bestaat in de te naam stelling van een gedeelte der grond, toebehoorende aan den heer Bosch Reitz, waar de gazfabriek opgebouwd is. Volgens het kadaster zou die grond voor een gedeelte de gemeente toebehooren, doch daar dit zonder eeuige twyfel eene vergissing is, verzoekt de Voorzitter mach tiging van den raad, tot rectifiatie in deze. Wordt met algemeene stemmen verleend. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Verzoek van den hulponderwijzer de Jongh, om eervol ontslag met 1 April a. s., wegens vertrek naar de gemeente Zaamsiag. Wordt met algemeene stemmen verleend. b. Dat denzelfden dag is ingekomen en nog1 geen punt van overweging bij B. en W. heeft uitgemaakt, een verzoek van de gezamenlijke hulponderwijzers in de gemeente, om ver hooging hunner jaarwedde. Zal in een volgende vergadering behandeld worden. Op de gewone rondvraag verzoekt en bekomt de heer de Breuk het woord en vraagt den Voorzitter in hoeverre met het plan tot uilbreiding der haven, waaraan zoo groote be hoefte is, gevorderd is en of er ook iets bekend is hoedanig het plan door de hooge regeeriug ontvangen is. De Voorzitter antwoordt te hebben vernomen, dat juist dezer dagen een antwoord der regeering bij de Kamer van Koop handel alhier is ingekomen, dat in hare eerste vergadering zeker behandeld zal worden, en verwacht daarna eenige me dedeeling daaromtrent. Daarna wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 28 Febr. 1873. De engelsche brik Rewardkapt. Meldruui, van Sun- derland met steenkolen herwaarts, is Dinsdag avond dwars van de vuurtoren gestrand. Het volk is door de loodsboot No. 77, schipper Kok, gered, doch het schip is verloren. Aan den heer G. Lutz is het diploma van tweeden en aan den heer S. Duinker van derden stuurman uitgereikt. Beide heeren zijn leerlingen van den heer A. J. Leijer, on- onderwLjzer in de wis en zeevaartkunde alhier. De officier van gezondheid 2e klasse LI. Moermans, dienende aan boord van Zr. Ms. monitor Tijgerwordt met den laatsten dezer op non-activiteit gesteld, en met den ln Maart daaraanvolgende vervangen door den officier van gezondheid 2e klasse B. Léon.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 1