IMGEIILIJKK STAKÓ DER GEHEIME HELDER. BURGERLIJKE STAXD DER GEMEKTE ÏÏ1ER1KGE1 Met zekerheid verneemt men, dat in den nacht van 2 op 3 Juni jl. in het kantoor der expeditie-onderneming van van Gend Loos, in de Haringpakkerij te Amsterdam, een even drieste als belangrijke diefstal is gepleegd. Een verzegelde kist met geldswaarden, verzonden door de- Nederlandsche Bank, waarin zich f 10,000.aan specie be vond, is dien nacht open gebroken en geheel geledigd. On middellijk geschiedde aangifte van het feitwaarna de po litie aanstonds een onderzoek instelde, met het gelukkig ge volg dat den volgenden dag eenige zakken, op verschillende plaatsen in de factory verborgen, terug gevonden werden, gezamenlijk een bedrag van f 8,000.inhoudende. Met de nasporing der daders, die op het oogenblik nog onbekend zijn, houdt de politie zich ijverig bezig. Men verzekert dat H. M. de Koningin nog geen plan heeft de Weener tentoonstelling te bezoeken, althans niet in het laatst dezer maand. Het beeld van de Brielsche nymf, dat j. 1. Vrijdag in de fabriek van de heeren Enthoveu is gegoten, is in behoorlijke staat uit den vorm te voorschijn gekomen. Het //algemeen Nederlandsch werklieden verbond zal te Utrecht een 1ste coöperatief congres voor Nederland houden op Zondag en Maandag 15 eu 16 dezer, in de zaal van den Heer Wouters. Voornamelijk zal, blijkens de agenda, beraadslaagd worden over de organisatie en de beste wijze van beheer van consumtie- of winkel-vereenigingen en over de coöperatieve voorschotbanken of crediet-vereenigingen, o. a. volgens het stelsel van Schultze-Delitsch: aan dit laatste onderwerp wenscht het Bestuur, zoo mogelijk, de geheele .laatste-zitting te wijden. BIHTËVLIID. Een "Vlaamsch blad bevat een geheimzinnig verhaal van een 'groot huis in het meest bevolkte gedeelte van Brussel gelegen. Dat liuis is sedert twaalf jaren voortdurend gesloten en in het geheel niet onderhouden: in al dien tijd zag men geen rook uit den schoorsteen stijgen of levensmiddelen naar binnen brengennoch- thans is het huis bewoond door twee vrouwen, die men soms's mor gens vroeg of 's avonds laat achter elkander ziet uitgaan. Te Coventry zijn hagelsteenen gevallen van drie centimeter middellijn. De A. C. gaf in haar nommer van 24 Mei, ineen feuilleton over de nieuwe slaapwagen, op de spoorwegen, de schets van een type van een Amerikaansch dagblad-reporter. In de bladen leest men thans eene bijdrage tot de karakteristiek van het genus, die als waar wordt opgegeven, en te Londen in werkelijkheid gebeurd. De korrespondent van de New-york-City komt te Londen, den dag vóór eene wisseling van ministerie. "Vroeg den volgenden morgen reeds is de reporter aan het telegraafbureau, toen dat bureau nog pas was geopend. Het is 6 ure en eerst ten 12 ure zal"'' het ministerie bekend worden. Hij moet nu zorgen meester te blijven van den draad op het juiste oogenblik dat het bericht komt alleen meester, zoodat niemand kunne intervenieeren en hem op het juiste oogenblik in den weg zijn. Bovenal moet zijn kon frater, do reporter van »Boston-Dai!y-News, verwijderd worden. Wat te doen GevondenHij vraagt een bijbel en begint met te laten overzeinen liet eerste vers van den psalm »Super llumina Babylonis" en zegt tot den verbaasden beambte: »Ga maar altijd door tot 12 ure. Ten 12 ure was 1250 pond verseind (f15,000). Maar het bericht van liet nieuwe ministerie kwam, en de «New- York-City" had het zoozeer verlangde bericht nu het eerst. Doch zij moest het ook alleen hebben. Doch de onverbiddelijke reporter "seinde weder door uit den bijbel tot 's avonds 11 ure. Zijn con frère nam in wanhoop de vlucht per eerste paket. »De New-York- City betaalde aan de Engelsche telegraaf 2416,64 pond (f28,992). HOORNSCHE CORRESPONDENTIE. De verkiezingsstrijd welke bij eene vorige verkiezing voor een lid der Tweede Kamer met zooveel beleid door de liberale partij werd gestreden en waarin zij toen zegevierde door de verkiezing van den lieer K. de Jong, heeft thans een bedaarder karakter aange nomen. De heer D. van Akerlaken is de algemeen gewenschte persoon, en 't is dan ook zeker buiten twijfel, dat hij zal worden herkozen, als lid der Tweede Kamer. Zeker zal hij niet alle stem men op hein zien uitgebracht, daar er nog immer menschen zijn, die gaarne in liet donker wandelen. Kuiperijen zullen ook tlians niet ontbreken, oogendienaars zijn er nog in menigte, doch de geest •van vooruitgang zal hiér evenwel zeker de kroon behalen, en de lieer D. van Akerlaken, als de man die do voorwaarts strevende eischen van onzen tijd begrijpt, als de algemeen gewenschte volks vertegenwoordiger, liet mandaat als lid der Tweede Kamer weder worden aangeboden. Het grootste nieuws, thans aan de orde van den dag, dat alle overige bijzonderheden verdringt, is de aankondiging, dat het cir cus Meycrs onze stad met een bezoek zal vereeren. Reusachtige bilietten, op verschillende plaatsen aangeplakt, nopen velen, (die anders zich niet bemoeien met hetgeen wordt aangeplakt) een oo genblikje stil te staan, om de afbeeldingen van de wondervolle toeren in oogenschouw te nemende schooljeugd vooral .blijft hierin niet ten achter. Vermakelijk is het de verschillende ver klaringen aan te hooren, welke omtrent deze of gene toer worden in het midden gebracht. Zeer waar is het zeker, dat iemand, die zicli wilde belasten met eene aanteekening der verschillende op merkingen, hij meer dan eenmaal in verleiding zoude kornen, aan zijn eigen geschrijf te twijfelen, en liet geheel zeker een zeer ver makelijke potpourri zoude opleveren. Volgens oflicieele berichten, zal het circus Zondag a. s. alhier arriveeren en 's avonds te zeven ure van dien dag de eerste voor stelling geven. Des Maandags zal eene optocht van het personeel enz.enz.door de voornaamste straten plaats hebben. Dien dag, zoowel als de daaropvolgend en, zullen twee voorstellingen worden, gegeven. Moge gunstig weder, ook aan dein dc omstreken opzér stad wonenden, de gelegenheid verschaffen, het circus Meyers als een toonbeeld van Amcrikaansclie ondernemingsgeest tc komen be wonderen. Bij de vereeniging «Tuinbouw", te dezer stede gevestigd, schijnt liet voornemen te bestaan, in de maand October van dit jaar- we der eene tentoonstelling te houden van vruchten en bloemgewas sen. Dat dezelve wel waardig zal zijn met een bezoek te worden vereerd, waarborgt ons de in liet vorige jaar gelioudene - jammer echter dat toen zoo weinig belangstelling van de zijde van het publiek werd ondervondenmoge de vereeniging «Tuinbouw" be sluiten, wat ruimer lokaal voor de te houden tentoonstelling op te sporen en tevens meer publiciteit aan haar voornemen te °geven, dan twijfel ik geenszins of een gunstig resultaat zal haar moeito bekroonen. STAAT van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden,, gedurende de 2e helft der maand Mei 1873. J. Seegers, J. G. Kremer, Stovis, Keting, Dieperink, allen te Am sterdam. W. Heidman, 's Gravenhage. Mej. J. A. de Klerk, den Helder. Mej. C. Simmer, Leiderdorp. C. Banning, Rotterdam. J. do Bie, Veenhuizen. Jantje Kruit, Sloterdijk. De Directeur van het Postkantoor tc den Helder, H E R \V E IJ E R. SCHEEPSTIJDINGEN. Binnengekomen te Helder. 6 Juni: Humboldt, Busch, Batavia. Pollux, st., Middell. Zee. Hen- riette Maria, Oldenburger, Sundswall. Louise, Ekamp, Dantzig. 7 Catharina Cicardi, Meijer, Methil. Amelia, Horrocks, New- castle. Hebe, Berg, Riga. Helena, Teensma, SundswalL Noord Holland, Bloos, Hudiksvall. Hercules, Wink, Dantzig. Vrouw Anna, de Jong, Londen. Linnct, Adams, Aberdeen. Conservator, st., Newcastle. Lina Johanna, Riga. Sophie, Bjornsen, Memel. 8 Dovenby, Penny, Hiogo, I. v. Queenstown. Lion, st., Ro- chester n. Hamburg, als bijlegger. Balaclava, Snoolcs, Lcith. Sherburn, st., Sunderland. Vine, st., Huil. Herman de Ruyter, Draijer, Nerva. 9 Diana, st., Londen. Recovery, Johnson, Newcastle. Heomse, Visser, Hudikswall. 10 Wind ZW. Frits, Christensen, Narva. Brouwershaven, Teensma, Idem. Herstelling, van 't Veer, Londen. Twee Broeders, Stenders, Idem. Eendragt, de Jong, Idem. Uitgezeild te Helder. 6 Juni: Drafna, Fredriksen, Oostzee. Saturn, Ilerbert, Christiania. 7 Willem I, st.Hamburg. 8 Di ie Broeders, Bijkerk Londen. 9 Biddick, st. Snnderl. Aart Cornelia, Krijnen, Riga. Achilles, Wulfsberg, Drammen. Lion, st., Hamburg. 10 Franklin, Lindgren, Kroonstad. John Robinson, Stamp, Newcastle. Zwaluw, Fenenga, Riga. Fredrik Theodorus, Rab, Riga. Olyvia Marie, Carolussen, Hernosand. Quay- sidc, Ilardcastle, Newcastle. Cobden, st.Middlesbro. Van 6 10 Juni 1873. ONDERTROUWDH. G. van Docsburgh, commissaris van politic te Amsterdam, en J. Zur Mühlen. J. Rieuwerts, vissckermau, en C. L. Del- ckambre GEHUWDGeene. BEVALLEN G. R. Drager geb. de Roos, Z. J. E. Rijkers geb. Veldman, 2 Z. J. den Duik geb. van der Harst, Z. A. Hofer geb. Koffeman, Z. H. Koopman geb. Biersteker, Z. E. Kastelein geb. Geus, D. A. Schaap geb. Drost, D. OVERLEDEN: J. J. II. Smit, 7 weken. P. Roosendaal, 3 maanden. L. H. Schooneraan, 30 jaar. J. Kraak, bijna 7 maanden. Leven loos aangegeven 1. Gedurende de maand Mei 1873. ONDERTROUWD Jan Zomerdijk, weduwnaar, en Trijntje Swan, wed Luit Wiübout eu Martje Anna Swart, wed. Jacob Takes en Autje Zomer dijk. Cornclis de JoDg en Geertje Lont. GETROUWD: C. Metselaar eu Geertje Tijsen. J. Zomerdijk en Trijntje Swan. Jb Takes en Antje Zomerdijk. L. Wigbout en Martje Anna Swart. GEBOREN Simon, zoon van A. Hutman en Maartje Hutman. Siraon, zoon van C. Omes en Maartje Rotgans. Gerrit, zoou van C. Annes ea Maartje Nannes. Guurtje, dochter van S. Klein eu Maartje Lout.Si mon, zoon van P. dc Vries en Maartje Wagemakcr. Johanncs, zoon vau W. Dijkshoorn en Maartje Bakker. Geertje, dochter van C. de Vries eu Neeltje Vecrdig. OVERLEDEN Leentjc Stofkooper, oud 57 jaar, echtgen. van M. Stibbe. Evert Everts, oud 11 weken, zoon van P. Everts eu Gerbrig Groen. Antje de Jong, oud 7 jaren, dochter van Jan de Jong en Maartje Klein. Trijntje de Haan, oud 36 jaar, echtgenoot van J. Jongkind. Guurtje Klein, oud 10 dagen, dochter van S. Klein en Maartje Lont.Jan Spren keling, oud 10 maanden, zoon van LI. Spreukeling en Trijntje Zandveld. Gerbrig Wagemaker, oud 48 jaar, weduwe van N. de Jong. Afloop der Openbare Verkooping van Onroerende Goederen, gehouden in het Lokaal Tivoli alhier, op Maandag 9 Juni 1873, ten overstaan vau deu Notaris J. W. HATTINGA RAVEN. 1. Een Iluis aan de Weststraat te Nieuwediep, kooper de lieer G.P.Lied- meijer, voor f 670. 2. Zeven Huizen aan de Vijzelstraat, kooper de ln\ J. II. Mens, voor f 1030. 3. Ecu Huis eu Erf in de Vlamingstraat, kooper de lieer J. Winter, voor f730.—. De overige perceelen zijn opgehouden. M A It K T B E lt I CH T N. ALKMAAR, 7 Juni. Aangevoerd 4 Paarden f45 a 245, Veulen f-.15 Koeien f 175 a 295, 47 nuchtere Kalveren f 10 a 24, 190 Schapcu 1" 29 a 4S, 530 Lammeren 111 a 21, Geilen f4 a 7, kleine Bokjes f-.— a f-.—170 magere Vaikcus f 19 a 32, 284 Biggen f8 a 12, Boter per kop fO.S2£ a f0.90.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 2