BURGERLIJKE STAM) DER GEMEENTE HELDER. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. n ADVERTENTIE». beterd worden, de daarvoor benoodigde gronden zijn bereids aangewezen. Uitslag der verkiezingen van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaalin de navolgende districten: Alkmaar. Uitgebracht 2463 geldige stemmen. Jlir. Mr. C. van Foreest (con.) 1270, Mr. W. van der Kaay, (lib.) 1162, de Geer 27 stemmen. Ver kozen Jhr. Mr. C. van Foreest. Almelo. Herstemming tusschen v. d. Linden (lib.) en Insinger (con.) Amersfoort. Verkozen van Loon (anti-rev.). Amsterdam. Verkozen Stieltjes (lib.) en de Lange (lib.) Herstem ming tusschen Jolles (lib.) en Fabius (con.). Appingadam. Verkozen Westerhof (lib.). Arnhem. Verkozen Dullert (lib.). Assen. Verkozen Oldenhuijs (lib.). Boxmeer. Verkozen Haffmans (roomsch). Breda. Verkozen mr. Luyben (roomsch.) Delft.. Herstemming tusschen Nierstrasz (con.) en Vaillant (lib.). Deventer. Verkozen Dullert (lib.). Dokkum. Herstemming tusschen Baron Harinxma (lib.) en mr. Keuchenius. (a.-r.) Dordrecht. Verkozen Bredius (lib.). Eindhoven. Verkozen Baar (roomsch). Gorinchem. Herstemming tusschen Heemskerk (con.) en Teding van Berkhout (anti-rev.). Gouda. Herstemming tusschen de Brauw (con.) en Kuyper (a.-r.). s1 Gravenhage. Verkozen Schimmelpenninck (con.). Haarlem. Verkozen Mirandolle (lib.). s' Hertogenbosch. Verkozen Van Zinnicq Bergman (roomsch). Hoorn. Verkozen van Akerlaken (lib.). Leeuwarden. Verkozen Hingst (lib.). Leiden. Herstemming tusschen van den Berch (a.-r.) en van der Locff (lib.) Middelburg. Verkozen van Eek (lib.) Maastrichl. Verkozen Kercns de Wylré (roomsch). Nijmegen. Verkozen Heydenrijck (roomsch). Roermond. Verkozen Lambrechts (roomsch). Rotterdam. Verkozen Blom (lib.) enViruly (lib-). Sneek. Verkozen Wybenga (lib.) en Idzerda (lib.) Tiel. Verkozen van Lynden van Sandenburg (con.). Tilburg. Verkozen Verheijen (roomsch). Utrecht. Herstemming tusschen du Marchie (lib.) en Messcliert van Vollenhoven (a.-r.). Winschoten. Verkozen Jonckbloet (lib.). Zutdhorn. Verkozen Cremers (lib.). Zierïkzee. Verkozen van Kerkwijk (lib.) Zutphen. Verkozen Lenting (lib.) Zwolle. Verkozen Sandberg (lib.) ^ngejonben. De Redactie onderschrijft niet altijd de gevoelens der inzenders. Texel9 Junij 1873. Mijnheer de Redacteur! Gelieve voor het volgende een plaatsje in uw eerstvolgend num mer in te ruimen. De schrijver van het ingezonden stuk, waaronder Z, geplaatst in de Nieuwedicper Courant van 8 dezer, schijnt niet goed op de hoogte te zijn betreffende de verslagen van den raad door de Bur- gersocieteit geleverd, waarom de ondergeteekende zich gedrongen gevoelt zulks toe te lichten; die verslagen dan werden direct na iedere zitting opgemaakt, vervolgens aan de correctie van den heer Burgemeester van Texel of een lid van den raad onderworpen, somtijds goedgekeurd, een enkele maal even gewijzigd en vervolgens geplaatst in het blad van Bakkeralzoo kan hier van geen partijdigheid of societeitskleur sprake zijn. De bedoeling des schrijvers is dus iets anders. Z is evenwel ondankbaar en vergeet, dat hij de verslagen van den gemeenteraad alleen aan de bemoeijing van de Burgersocieteit te danken heeft, daar men vóór dat deze de verslagen inleverde, niets van den gemeenteraad vernam, maar het er mede ging als met het licht onder de korenmaat. Z kan echter de verzekering aannemen, dat die Burgersocieteit zal voortgaan niet alleen de verslagen te leveren in de Heldersche courant van Giltjes, maar in het algemeen de belangen der burgers alhier zooveel doenlijk te behartigen. De uitslag der laatste verkiezingen getnigt reeds van haren goeden invloed, Zij vleit zich met die doorloopende medewerking der meer derheid, vooral met het oog op de a. s. verkiezingenhaar streven is immers regt voor allen. De Burgersocieteit J. B. H. KRUSE, pres. Van 10 13 Juni 1873. ONDERTROUWDJ. G. van Put, timmerman bij de Marine en J. Willems. P. Dijker, timmerman, en J, Kaau. C. Vermeulen, tim merman, en II. Bakker. J. Mangel, aardewerker, en T. Leijen. H. Muller, zeeman, en E. Blinkhof, weduwe van W. Kemper. GEHUWD J. Sevenhuijsen en A. M. de Klerk. G. Baas en C. Crab- bendam. C. Abrend en E. T. G. Penninkhoff. D. Wolvendijk en H. Tietz. K. Koning en A. Schaap. A. H. Driessen en A. Faber. BEVALLEN S. Gorter geb. Bakker, D. OVERLEDEN H. Huis, 2 jaar. M. Scbotvanger, 1 maand. Van 5 12 Juni ONDERTROUWDWillem Lourens Bakker Lz en Antje Plaatsman. GETROUWD Cornelis Peper en Pietertje Bakker. GEBOREN Biem, zoon van Pieter Vlaming en Bregje Roosendaal, Grietje, dochter van Pieter Vlaming ou Martje Stoepker. Naantje, doch ter van Cornelis Vermeuleu eu Martje Stark. Pieter, zoon vau Pieter Bouma en Maartje Kooger. Lodewijk, zoon van Nan Vermeulen en An tje Schuil. OVERLEDENMaartje Kok, oud 7't jaar, huisvrouw vau Cornelis Koopman. C A K G 1 ti IJ S T. Yanaf 5 tot en met 12 Juni 1873, zijn te Helder als losplaats ingeklaard Naam van Plaats het Gezagvoerder. van Lading. Bestemd voor Sclup. herkomst. Cobden 0. Audrews Middlesbro IJzor, Spoorst. Hoogl.&vHorw. Maria Cathar. J. Huisman Sundswall Ilout Blikman Co T. Liddie Sunderland Sleenkolcu Duink. Goedk. Pollux J. Wilkens Italië Koopmausch. K.N.St. M. M oord-holland B. Bloos Hudikswall Hout Vau Vliet &Co. Helena •T. F. Teemsma Sundswall Blikm. Co. Conservator W. llobinson Newcastle Steenkolen lioOL'l.&v.IIenv. Ilenr. Maria Oldenburger Swartwick Hout Duink, Goedk. Sherburn R. Beusou Suuderluud Steenkolen Balaklavu W. Snooks Lei th Recovery J, Jobnson Newcastle SCHEEPSTUH1&&EM. Binnengekomen te Helder. 11 Juni: Lida, Vinke Muller, Suriname, met do equipage van de afgekeurde brik Suzanne. Philomène, Rouzic, Nantes. Penelope, Muir, Runcoin. Olof, Andersen, Hudikswall. Kosmopoliet, Hayes Klein, Suriname. Purveyor, Adams, Londen. Edith, Bailes, Roclicster. 12 Whitwood, st. Goole. Seahorse, st. IIulI. Leonida, Rigel- sen, Borga. Astrea, st. Riga. St. George, Bastard, Cardiff. Eroe, Dickerson, Sunderland. 13 Juni: Wind NW. Scotland, st., Batavia, (via Suez). India, Moran, Rangoon. Esperance, Clements, Bahia. Talisman, Chris- tophersen, Drammen. Anchen, Velt, Memel. Drie Ge zusters, Pluktje, Rochester. Venus, st. Koningsbergen. Frans Naerebout, st. Noordzee. Uitgezeild te Helder. 11 Juni: Conservator, st.Newcastle. Ilawkhope, Flett, idem. Ililton Philipson, st.Engeland. Diana, st.Londen. Vrouw Anna, de Jong, idem. the Darnet, Scrivcner, Ro chester. Lorenzo Cogoleto, Massa, Newcastle. Slierburn, st,Sunderland. Anna Colbjornsen, Halsteynsen, Riga. Cycloop, st.Gothenburg. Amsterdam, st.Hamburg. 12 Phoenix, Ouwehand, Oporto. Ilumelity, Copper, Sunderland. Burgm. Schwing, Saegert, Avontuur. Aimwcll, Fernie, Newcastle, is teruggekomen, Twee Broeders, Stendus Londen. 13 Juni: Anna Paulowna, st., Riga. Elisabeth, Visser, Riga. Whit wood, st.Goole. Barsingerhorn. v. d. Woude, Oostzee. Herstelling, van 't Veer, Londen. Aangekomen Passagiers per het schip Scotland: F. Voswinkel Dorselen, G. Ebell met 4 kinderen, II. Peclcn. II. Hayó. J. J, Stotte, F. Pool, J. N. Burgerhoudt, G. v. Herwaar den. J. Burg, J. W. Schade, H. Kits v. Heijningen, B. J. Suringa, J. H. van Herk en Kind, F. Graham, Mevr. Bijleveld en kind, Mevr. Morgan en familie, Juffr. Ross en nicht, Juirr. Ballen, Mevr. Smith en familie, W. Visscher van Aalst. MARKTBERICHTEN. SCIIAGEN, 12 Juni. - Paarilen f a Ossen f a Stieren f a 30 Gelde Koeien f200 a 387£, vette faKalfkoeien f240 a 300, Vaarscn f170 a 240, Hokkelingenf 80 a 110, 30 Nuchtere Kalveren fS a 21, Eng. Rammen f32- a 45, 176 magere Schapen f 19 a 34, Vette Schapen f30 a 3S, 1013 Lammeren f8al8, Overhoudcrs f a12 Bokken en Geitcu f3.00 a 10, Vette Varkens fa 10 Magere Varkens f 19 a 25,.30 Biggen f 10 a 12.- Zeugen f a Konijnen 15 a 70 ets Kippen f -.25 a -.80, Eenden a ets., - Duiven a ets., Boter fl.20 a per Kg. Kaas per kg. 30 a 40 ct., Kipeieren per 100 f 3.20 a 3.30, Eendeieren 3.50 a 3.60 per 100 stuks. ENKIIUIZEN, 12 Juni. Aangevoerd 53 stapels kaas, wegende 15207 Kg. Hoogste prijs f 38,50 Laagste prijs f32. Graskaas fen Mosterdzaad f 23 a per hectol Karweizaad per 50 kg. f 19.50 a AMSTERDAM, 12 Juni. Rogge per 2100 kilo stil; Archaugel f220. Op levering met weinig, zaken Oct. f 204, 205. Tarwe per 2400 kilo op levering onveranderd; Oct. f362; Nov. f359 Aardappelen. Zeeuwsche Jammen f2.30 a 3.60 Friesche Jammen f3.- 3.60. Aanvoer gering handel vrij wel er is weinig voorraad. LONDEN, 12 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Itundereu 1000, Schapen en .Lammeren 11000, Kalveren 800, Varkens Prijzen: Beste Runderen 6/6, Schapen en Lammeren 6/4, Kalveren 6/-, Varkens 5/6. Maandag 16 dezer vertrekt van kier de West-Indieseke mail naar Curaeao en Suriname per eerste trein. Donderdag 19 dezer vertrekt van kier de O.-I. landmail via Marseille, per laatste trein. Bij de geannonceerde veiliug op fêlaasi- «lag: SS «ïacli (en niet op Maan- •8» dag 21 JUNI 1873, zooalsin het Nummer van 11 dezer is gemeld) des avonds ten 7 ure, in het lokaal hT CENTRUM''' te Helder te houden, zal nog worden verkocht: Een onlangs nieuw gebouwd HUIS met grooten TUIN, beplant met diverse 'VrucüiHUooifi&ei*, enz.staande en gelegen aan liet Nieuwediep (Gra- vestraat)kad. Sectie A, Nos, 4514, 4515 en 4516 zamen groot 5 aren 42 centiaren. 11M1DDËLS UIT HE TE E4.520Z?. Informatiën ten kantore van Notaris SMIT, te II'cider Dijkstraat, II, 384.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 3