Marine. en bestek voor het nieuwe lokaal te doen makendaarna met de Regering te corresponderen voor de te vergoeden huurprijs. 8. Missive van de commissie der feestviering, verzoekende toe stemming tot het houden van ringsteken op het marktplein aan den Burg, bij gelegenheid der tentoonstelling van landbouw op den 27 Auguss, welke vergunning wordt verleend. Eindelijk wordt, na eenige besprekingen betreffende een kleine verandering aan het schoollocaal te den Burg, de vergadering gesloten. ^ugescmöm. De Redactie onderschrijft niet altijd de gevoelens der inzenders. Aan den humanen heer X. vraagt de inhumane B. verschooning voor niet eerder aan zijne uitnoodiging gevolg te hebben gegeven. De heer X. moet weten, dat B. een huisvader is van een aanzien lijk getal kinderen en zich dientengevolge van den vroegen morgen tot den laten avond in de hitte des daags bevindt om te arbeiden, ten einde op eerbare wijze in zijne nooden en die van zijn gezin te voorzien en in dat opzicht weet B. ook mede te spreken, wat al zoo in een talrijk huisgezin noodig is; echter is het B. nog nooit in het hoofd gekomen om zijn patroon lastig te vallen om verhooging van loon wegens het vermeerderen zijner kinderen, hoewel B. zeer goed begrijpt, dat zulks niet zou gebaat hebben, daar de. patroon van B. zulk eene verhooging uit zijn eigen zak moest laten vloeien. Maar ter zake, B. zal zich nu maar bepalen bij het gevraagde van den humanen X.wat B. vroeger gezegd heeft, neemt hij niet terug. Zijn er lezers, die vinden dat er weinig in zit in het ingezondene van B„ dezulke moeten maar bedenken dat B. niet pretendeert humaan te zijn gelijk X. Mijnheer Xvraagt «heeft ieder onderwijzer niet veel met zijn Burgemeester te maken?" dan zegt B. »ja, zeer veel in voorkomende zaken, zooals in het uitreiken van gratificatiën en met het oog op een betere school in de zelfde gemeente zooals zulks in deze gemeente wel eens het geval zou kunnen worden en met het oog daarop is het ook dom om voor den Burgemeester te ijveren. Maar B. weet niet of een hoofdonderwijzer, die van zijne bekwaamheid bewust is en zich aan zijne schoolplichten houdt, wel gehouden is om den Burgemees ter voor zijn hoofd te eerbiedigen in den zin, als de heer X. be doelt echter gelooft B. wel, dat ZEA bij machte zou zijn bij eenige voorziene verandering den onderwijzer van Oost aan het dorp de Koog te plaatsen. liet schijnt, dat X. bijzonder ijvert voor den onderwijzer van Oost. Wat die 100 gulden van loon of gratificatie aangaat, gelooft B. meer een philantropische handelwijze te zijn, dan een daad in het belang van het onderwijs, en als de onderwijzer van Oost ver ineent geen goed onderwijs te kunnen geven, dan is het niet zeer humaan om te solliciteeren naar een plaats, waar zulk een ondoel matig tractement wordt uitgeloofd; doch als die 100 gulden voor Oost en de 75 voor Oosterend aangewend werden om een hulpon derwijzer aan Oosterend te krijgen, dan zou B. met den heer Muller en Bou ma zeggen: «onze burgervader is de man, die het belang van het onderwijs op het oog heeft", maar in dit punt mag en wil B. alles niet zeggen. Maar mijnheer, dc humane X., nog een belangrijk punt, waaxin B. wel weer wat inhumaan zal uitvallen in het bespreken van hoofden. Is het hoofd, het lichamelijk hoofd niet helder of wat duizelig, zooals men dat noemt, dan zegt B. oppervlakkig: «Och, ik heb last van mijn hoofd, ik wensclite dat ik een ander of .liever, een beter hoofd had," en moge die uitdrukking niet humaan zijn, mijnheer, het. is het oordeel van B. over hoofd en hoofden en nu, mijnheer X., nu verlaat B. u voor goed en wil u in deze niet weder ontmoeten, anders zouden wij het lezend publiek ver velen en den geachten redacteur vermoeien. Nu, tot wederziens mijnheer, humane X., op een ander gebied. Uw dienaar B.— BMIGFJiLIJKK STAND DEIl GEMEENTE HELDER. Van 15 tot 19 Augustus 1873. ONDERTROUWD en GEHUWD Geene. BEVALLEN: J. van der Hert geb. Edelenbos, Z. J. A. E. S. Muunik geb. Stikkel, D. C. P. Croll geb Scbrait, D. D. Spaansgeb. Pot, Z. C. Mesman geb. van der Wiele, Z. J. M. Lumkeman geb. Buijs, D. OVERLEDEN; S. Middelie, 69 j. A. H. Blaak, 10 m. J. A.Set- teur geb. Saurbeek, 33 j. J. van der Plas, 35 j. A E. Steenbergen geb. de Lang, 29 j. en 11 m. F. J. Meeues, 18 d. C. Beneker, 11 <1. L. J. A. Bulte, llm. A. J. Kikkert, 28 j. Levenloos aan gegeven 1. Aangespoelde drenkelingen 3. IHMRLIJkE STAND DEI1 GEMEENTE ZIJDE. Van 1 15 Aug. 1S73, ONDERTROUWD Gerrit van Pelt en Autje Grin. GETROUWD Geene. GEBOREN Guurtje, dochter van C. Stam en A. Thomasz. Dirk, zoon van C. Slikker en N. Kuijper. Gerrit, zoon van P. Marees en J. Stekelbos. Aaltje, dochter van A. Louwe en J. Tekeleburg. Gerar- dus Johannes, zoon van J. Bakker en G. Limraen. OVERLEDEN: Geene. SCHEEPSTIJDINGEN. Binnengekomen te Helder. 15 Aug. The Darnet, Scrivener, Rochester. 16 Lyna, Knudsen, Drammen. Enigheden, Olsen, dito. 17 Stad Work urn, v.'t Veer, Londen. Holmside, st. Newcastle. Barbara, Robinson, Sealmm. Undine, Arnesen, Sundsvall. Vixen, Arnesen, dito. Ilebe, Berg, Windau. Viola, Gill, Fredrikstad. 18 Stephanolis, st. Taganrog. Diana, st. Londen. Sippe Visser, v. d. Zee, dito. Henriette Sc Christina, Dalmeijer, Söderham. Sherburn, st., Sunderland. 19 Wind ZZW. Raphael, Molenaar, Curatjao. Athelstan, Newby, Newcastle. Charlötte, Kuiper, Fredrikstad. Nord- cap, Andersen, Archangel. Uitgezeild te Helder. 15 Aug. Theresa, Taylor, Londen. Elisabeth, Visser, Riga. Aart Cornelia, Krijnen, Riga. 16 Orwel, st. Newcastle. Cornelia Anna Christina, de Haan, Goole. 17 Kirkstall, st. Huil. 18 Gouv. de Rouville, Wolking, Curafao. Charlötte, Bakker, Laroche. Vesta, st. Bordeaux. Kepier, st. Sunderland. Princess, Storm, Newcastle. Aimwell. Femie, Sealiam. 19 Niets uitgezeild. 282ste STAATS-LOTERIJ. Vierde Klasse. Ie Trekking. No. 10062 f 1500; hos. 12412 en 19700 elk f400; nos. 326, 1682, 7985,10386 en 19479 elk f 100. S1AIIKTISEK1CHT E N. ALKMAAR, 16 Aug. Anngevoerd 4 Paarden f 35 a 9a, Veulen f-.16 Koeien f 275 a 300, 24 nuchtere Kalveren f 15 a 21, 273 Schapen f19 a 50, 32 Lammeren f 16 a 20, - Geiten f- a-, kleine Bokjes f-.a f-.209 magere Varkens f 18 a 24, 164 Biggen t"7 a 9, - Ezel fBoter per kop f0.92| a fl.00. AMSTERDAM, 18 Aug. Rogge per 2100 kilo prijshoudend; jarige Galatz f225 hij partij; jarige Taganrog I'230 nieuwe Pelersb. I'230. Op levering williger; Oct. f224, f225, 226, 227, 228, 229, 230, 229, 228, 227, 228; Maart i'230, 231, f232, 233. Tarwe per 2400 kilo op levering als voren; Oct. 3S0. Aardappelen. Noord- en Katwijker Zand niet aangekomen; Westlaiidscho dito 1'4.50 Hillegommer dito f2 a 4.50; Sassenhcimer dito f 2 a 3 Geldersche Kralen f2.20 a 2 40; dito Stoelematters f 2 30 a 2.60; dito ronde Wolkammers f 1.40 a L.S0; Friesche f 1.60 a 1.75. Aanvoer ruim 4500 hcctol. ROTTERDAM, 18 Aug. Meekrap. De omzet was lieden weder *eer oubcduidcnd, slechts enkele vaten werden tot noteering verkocht. LONDEN, IS Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 4900, Schapen en Lammeren 19000, Kalveren 300, Varkens Prijzen: Beste Runderen 6/4, Schapen en Lammeren 6/6, Kalveren 6/-, Varkens 5/4. Donderdag 21 dezer vertrekt van hier de O. I. landmail, via Brindisi, per laatste trein. Zaterdag 23 dezer vertrekt van hier de mail naar de Kaap de Goede Hoop, via Southampton, per eerste trein. ADVERTENTIES. Getrouwd W. J. SCHORNAGEL EN H. P. SCHILDER. OiJDSiiooRN a/d Rijn, 15 Augustus 1873. Heden overleed, na een lang en smartelijk lijden» mijn hartelijk geliefde Eclitgenoote J O H A N N A A D R 1 A N A S AURBEEK, in den ouderdom van 33 jaren. Nieuwediep, E. SETT EUR. 16 Augustus 1873. Eenige 7ce?misgeving OPENBARE AANBESTEDING bij de Directie der Marine te Willemsoordop Woensdag den 27 Augus tus 1873, des voormiddags ten elf ure, van Het verrigten van eenige werkzaam heden aan gebouwenenz. van liet Mari- time Etablissement te Willemsoord. De aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving. De bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te V Gravenhage en bij de Directiën der Marine tc WillemsoordAmsterdam en Hellevoetsluisalsmede in de localen der Provinciale Besturen van Noord-Holland, Noord- Brabant, ZeelandGelderland, Overijssel en Friesland, en ter secretarie van de gemeente-besturen te Rotterdam en Dordrecht. De noodige aanwijzing zal worden gedaan op de twéé de aanbesteding voorafgaande dager», des voormiddags ten tien ure. De inschrijving op gezegelde billetten, bevattende de aan nemingssom in cijfers en letters en de namen van Aanne mer en Borgen, zonder doorhalingen en bijconditiën en door den Inschrijver onderteekend, moeten vóór of op den dag der aanbesteding, des voormiddags ten elf ure, vrachtvrij bezorgd worden bij de Directie der Marine te Willemsoord De Schout-bij-N acht, Directeur en "Wii.t.emsoord, Kommandant der Marine den 14 Augustus 1873. F. A. A. ÉREGQRA.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 3