Zaterdag 11 October. «flÖoerfenfte-óCaD. tM i 21)3. Dertiende Jaargang. 4875. (©(fideel gcöceïte. Vergadering van den Raad der Gemeente Texel, J5iet-officiëcï gcöceïte. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post p B 0.65 Men abonueert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. Uitgever S. G IL T J E S. op Woensdag 15 October 1873. PUNTEN VAN BEHANDELING iDgekomen stukken. Aanbieding Begrooting dienst 1874. Idem Bekening en Begrooting Armbestuur. Idem n n Weeshuis. Benoeming Lid Plaatselijke Schoolcommissie. Suppletoir Kohier Hoofdelijken Omslag. De Burgemeester D. C. LOMA N. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 10 October 1873. Heden morgen werd alhier het gerucht verspreid, dat op de Zuidergronden een schip was verzeild. Oogenblikkelijk werd een reddingboot, aan de haven gestationeerd, te water gebracht, bemand en door de sleepboot de Stad Amsterdam naar de vermeende plaats van het onheil gesleept. Heden is dezelve geretourneerd met berichten, dat er niets te be speuren was, noch van wrakhout noch van iets anders. De monitor Tijgervan hier komende, ten einde ver klikkers der torpedo's te beproeven, is bij het Oude Schild aan den grond gestoomd. Een stoombarkas heeft assistentie ver leend. Men schrijft van Amsterdam, 7 Oct. Volgens nader telegram van den Hoofd-Agent der Stoomvaart-Maatschappij //Nederland" iu Egypte, waren schip en lading van de Prins Hendrik totaal verloren. De schipbreukelingen worden Vrij dag te Suez verwacht. De heer Anslijn vertrekt derwaarts, om hen op alle mogelijke wijze hulp te verleenen, Het stoomschip Koning der Nederlandenvan hier naar Batavia, is den 7n dezer's namiddags Malta gepasseerd al les wel. Het stoomschip Borneo, van hier naar Batavia, is volgens ontvangen telegram, Woensdag morgen Nalta ge passeerd alles wel. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Druten de heer T. W. Middelkoop, thans te Texel, en in diens plaats te Texel de heer B. Haga, thans surnume rair. Te Anna Paulowna worden pogingen aangewend om tot de oprichting van eene kaasfabriek te geraken. Naar men verneemt, heeft Z. M. de Koning bij een dezer dagen genomen besluit bepaald, dat de straf van riet- of stokslagen voor de militairen in Oost-lndië zal worden afgeschaft. Het standbeeld van Piet Hein te Delfshaveu heeft, volgens de Kunstbode, zeer veel geleden door de afschuring met scherp zand; waartegen de udelfangersteen niet bestand is. Men schrijft uit Harderwijk, 7 Oct. De officieren van gezondheid der 2e klasse J. II. Bijstra en H. G. C. Heringa, die voor 2 jaren van liet leger hier te laude bij dat in Oost-lndië zijn gedetacheerd, zullen den IGn dezer te Botterd am embarqueeren aan boord van het schip Ilamplonom daarmede naar Java te vertrekken. - Men schrijft uit Zwolle, 6 Oct. Luitenant B., hier in garnizoen, is sedert jl. Donderdag spoorloos verdwenen. Einanciëele omstandigheden schijnen oorzaak te zijn, dat hij vermoedelijk de wijk naar Amerika heeft genomen. Men schrijft uit Amsterdam, 7 Oct. Het Provinciaal Gerechtshof van Noordholland behandelde heden, in een door een talrijk publiek bijgewoonde zitting, de zaak tegen Catharina de Vries-Hacquebaard, kroeghoudster uit de Kromelleboogsteeg, beschuldigd van in den nacht van 17 op 18 April 11., ten omstreeks 2 ure, Tneodora Schumers zoo onzacht buiten de deur te hebben gezet, dat zij met het hoofd op de steeuen gevallen en aan de gevolgen daarvan op 20 April is overleden. Beiden verkeerden toen in be schonken toestand. De beschuldigde beweerde ook voor den Hove, dat de sedert overledene is gestruikeld, en ontkende de oorzaak van haar dood te zijn. 13 getuigen werden ge hoord, waaronder 3 verklaarden gezien te hebben dat de be schuldigde haar, onder het uitroepen der woorden *nou er uit, rood zwijn" een duw heeft gegeven, waardoor zij is ge vallen. De advocaat-generaal mr. C. H. Backer, achtte dan ook het bewijs van haar schuld volkomen geleverd. Wegens verzachtende omstandigheden, als het niet willen noch voorzien van de gevolgen, de toestand der verslagene enz., requireerde spreker tegen haar een veroordeeling tot een cellulaire ge vangenisstraf van 2 jaren. De optredende advocaat, mr. A. J. J. Salm, concludeerde, op grond van gemis aan overtuigend bewijs tot vrijspraak. Na re- en dupliek bepaalde het Hof de uitspraak op Vrijdag 10 dezer. Een aardige scène heeft zich voorgedaan met het trans port, dat den 26en September met de Koning der Nederlanden is vertrokken. Den avond te voren arriveerde te Harderwijk een Eransch doctor, uitgelokt door de schoone aanbiedingen, in Indisch uniform als officier van gezondheid le klasse. Na zich aan de begeleidende officieren van dat transport te hebben bekend gemaakt, deelt hij zijne klachten mede, over de ondoelmatigheid van het uniform, //omdat men geene zakken in zijn pantalon heeft." //Wel zeker hebben wij zakken in onze pantalons," roepen allen, en bewijzen hem dit door de handen er in tt steken. Hoe men ook zoekt, in zijn pantalon waren ze niet te vindenzijn tailleur, de heer S. in de Spuitraat te 's Hage, had dit zeker vergeteD. Dat er om gelachen werd, spreekt van zelf. Doch hiermede was de grap niet ten einde. Onze Fransche esculaap, bewegelijk als kwik, werd nu door een officier aan gesproken met de vraag, //hoe ZEd. aan de oranjesjerp kwam, die hij sierlijk om zijn midden droeg, omdat dit niet tot het Indische uniform van officier van gezondheid behoorde." Ook nu weder was de schuld aan den tailleur, die hem zijne uitrusting geleverd had. Met weemoed werd de versiering afgedaan, en zonder sjerp en zakken moest hij zich het overige van den avond vergenoegen. Misschien lieeft hij er des nachts wel een traan om gestort. Circa zeven jaar geleden sloeg te Garderen de bliksem in eene woning, waardoor een meisje zoodanig schrikte, dat zij stom werd. Eenige weken geleden schreef het meisje op de lei, waarvan zij zich altijd bediende, dat zij een gevoel had, alsof zij spoedig weder hare spraak zou terug krijgen. Het voorgevoel werd bewaarheid; twee dagen later kon zij De prijs der Advebtentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Voordes Dinsdags en Vrijdags middags 12 nar gelieve men do Advertentiën intezenden. Ingezonden stakken minstens een dag vroeger.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 1