HELDERSCHE COURANT. Jiieuros- en Zaterdag <ftDoerteiUie--öfaö. 20 December. w Bericht. Cent per Exemplaar. 5 Cents per Regel BERICHT. M 1515. Dertiende Jaargang ;aiL. 5 Cents gesteld. Zitting van den Gemeenteraad, 1875. Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post B 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advkhtentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Voordes Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertenticn intezenden. Ingezonden stukken minstens een dag vroeger. Uitgever S. G I L T J E S. Met 1 Januari a. s. zal het formaat van dit Blad eene wijziging ondergaanwaarbij de inhoud eene belangrijke uitbreiding en verbetering zal erlangen. De abonnementsprijs zal echter geene verhooging ondergaandaarentegen zal ieder geabonneerde als premiehet recht bekomenop de kostelooze plaatsing eener advertentie van hoogstens 10 regels, in te zenden in de maanden Januari en Februari, na de voldoening der abonnementsgelden van liet vorige jaar. Op den dag der uitgifte, des avonds tusschen C en 7 uur, zal het blad aan de drukkerij te bekomen zijn tegen De prijs der advertentiën wordt verminderd op 10 CENTS PER REGEL, terwijl voor HH. Han delaars WinkeliersOndernemers van Publieke Vermakelijkheden en anderen, die hunne adverten tiën herhaaldelijk doen plaatsenslechts berekend wordt. Ook voor aanvragen en aanbie dingen van dienstpersoneel wordt de prijs op slechts Advertentiën, eene liefdadige strekking hebbende, worden kosteloos geplaatst, mits niet grooter dan 10 regels. Deze prijsvermindering is gebaseerd op eene zeer ruime verspreiding, algemeene deelneming en on dersteuning van het publiek, waartoe de onderge- teekende het Blad beleefdelijk aanbeveelt. S. GILTJES. Uitgever, Die voornemens is zich met 1 Ja- nuari te abonneeren, kan de nog in deze maand verschijnende nommers gratis ont vangen. In het nommer der Hei.dersche Courant van 1 Januari a. s. zal, even als vorige jaren, weder een alpliabetisclie naamlijst worden opgenomen van allen, die hunnen Nieuw jaarsgroet wenschen uit te brengen aan Familie, Vrienden, Bekenden, Begunstigers, enz. Voor de plaatsing van iederen naam betaalt men 50 Centen, ten voordeele der Armen in deze gemeente, na aftrek van 5 Centen, ter gedeeltelijke goedmaking der onkosten waar onder is begrepen het bezorgen van een exemplaar van dat nommer aan elk, wiens naam op de lijst voorkomt. In het belang der behoeftigen, wordt men uitgenoodigd tot een algemeene deelneming. Dinsdag 16 December 1873. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse, burgemeester. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de hceren Braaksma, van Veen, Ilugcnholtz en Boomsraa, allen met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1). Aanbeveling Leden bestuur Weeshuis. De heer S. Braaksma en mevr. Stakman Bosse, lo. Januari a. s. aftredende als regent en regentesse van het Weeshuis, worden weder als zoodanig gekozen; dc heer Braaksma met 12 en mevr. Stak man Bosse met 10 stemmen. 2). Aanbeveling Leden Burgerl. Armbestuur. De aftredende leden, de heeren G. J. van Iloolwerff en C. van Veen, worden weder als zoodanig benoemd, ieder met 12 stemmen. 1 briefje in blanco. 3). Aanbeveling Leden Plaatsei. Schoolcommissie. De heeren G. E. Bron, A. van Voornveld en dr. P. Bakker, lo. Januari a. s. aftredende als leden der PI. Schoolcommissie, worden wede''fils zoodanig benoemd, ieder mctl2stemmen, 1 briefje in blanco. 4). Brief Gedeput. Staten besluit jaarwedde Onderwijzers. Wordt gelezen een brief van Gedep. Staten, begeleidende eene missive van den Inspect. van het lager onderwijs in N. Holland, inhoudende aanmerkingen op de fluctuëele jaarwedden der hoofd onderwijzers alhier, op de reeds geraamde jaarwedde van den hoofd onderwijzer der nog te bouwen school in de Oostslootstraat en op de betrekking van len hulponderwijzer aan de gemeente-scholen alhier. De Voorzitter deelt aan de vergadering mede, dat genoemde brief reeds een punt van overweging bij het D. B. heeft uitgemaakt en er naar aanleiding daarvan een concept-brief, in antwoord op dat schrijven, is gereed gemaakt. Genoemde concept-brief, wordt, na voorlezing, door de vergadering goedgekeurd. 5). Brief hoofdonderwijzers kosten schoonmaken scholen. Wordt gelezen eene missive van de hoofdonderwijzers der ge meentescholen, waarin deze verzoeken verschoond te blijven van de kosten voor het wekelijksch schoonmaken der lokalen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten aan de hoofdon derwijzers der 4 grootste scholen daarvoor f50.en aan die te Huisduinen en Kocgras f25.jaarlijks toe te kennen. 6). Contract verpachting mestinzameling. De Voorzitter deelt mede, dat er bij het D. B. is ingekomen, van de commissie voor de gemeentewerken, een concept-contract, be trekkelijk de verpachting van de mestinzameling dat dit concept echter weder aan die commissie is teruggezonden, met daarop door het D. B. gemaakte aanmerkingen en nog deze week in eene ver gadering dier commissie met het D. B. in nadere behandeling zal worden genomen. Hij stelt dientengevolge voor de diligent-ver- klaring dezer zaak, teneinde des noodigin eene bijzondere verga dering dit punt te behandelen. Met dit voorstel vereenigt zich de geheele vergadering. 7). Ingekomen stukken. a. Wordt gelezen eene missive van Gedcp. Staten dezer pro vincie, waarin, met het oog op het door den heer A. J. Leijer gedaan verzoek tot oprichting eener zeevaartkundige schoolwordt medegedeeld, dat zij bij eene eventuëele aanvrage om rijks- en pro vinciale subsidie geen reden vinden om die te ondersteunen. Naar aanleiding hiervan wordt besloten den heer Leijer te be richten, dat aan zijn verzoek vooralsnog geen gevolg kan worden gegeven. b. Eene missive, waarin wordt medegedeeld, dat de gemeente over 1872 voor f2841.49s draagt in de kwade posten der personeele en grondbelasting en dat over die som eerstdaags door den rijks ontvanger zal worden beschikt, wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Eene mededeeling der plaatselijke Schoolcommissie, wanneer de prijsuitdeeling op de verschillende scholen zal plaats hebben, wordt mede voor kennisgeving aangenomen. d. Aangaande het door de daartoe benoemde commissie gebrachte bezoek bij de Ministers van Koloniën en Oorlog, tot het voordra gen der belangen van de gemeente bij do vestiging der Indische brigade, wordt door den Voorzitter medegedeeld, dat de Minister van Koloniën had te kennen gegeven, de Indische brigade meer in het midden van het Rijk dan wel op eene grensplaats te willen vestigen. Aangenomen voor kennisgeving. e. De uitgeloote aandeelen no. 1 en 70 in de geldleening, ten laste der gemeente, worden met de coupons door de daartoe be noemde commissie vernietigd. Wordt mededeeling gedaan, dat de rekeningen verantwoor-

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 1