BALLET-GEZELSCHAP ADVERTENTIEN Twee Dienstboden Dienstpersoneel DE PRETTIGE BRUILOFTSGAST, Iets ovef de reoiganisatie der Administratie bij de Zeemacht, Theater Tivoli te Helder. Een blik in de Kunstenaarswereld, Een Winkeldochter Br. W. J. Blitz, FLIMLE IHIASIBUIüA Algemeen Adveitentie-Bureau ALS HUISHOUDSTER Flinke Dienstbode BöaLuiianBenoemingen, enz. De detachecring van den luit. ter zee 4e kl. W. >1. Visser bij het Dep. van Marine wordt met lilt. dezer ingetrokken, en die zeeofficier met 4 Dec. a s. ter beschikking gesteld van het Dep. van Koloniën. De luit. ter zee 2e kl. H. J. J. Kempe wordt met 26 dezer geplaatst aan boord van Zr. Ms. wacht schip te Amsterdam. TOON EEL-ANKK DOTfi. Zeker tooneelspeler, een der goden van den dag, en de lieveling van het publiek, was eens bij het spelen van een stuk, waarin hij eene rol (e vervullen had, niet op zijnen post. Het eer ste bedrijf was uit, het tweede zou beginnen, en daarin moest onze tooneelspeler optreden. De direkteur is in vertwijfeling; het publiek tiert eu raast. De direkteur ziet zich eindelijk genoodzaakt, de reden van het oponthoud te doen aaukoudigen, denkende, dat de zoo ge liefde kunstenaar misschien toegevendheid ver werven zal. Maar te vergeefs; het kabaal wordt al heviger en heviger. Men zendt een aantal liedeu uit om den tooneelspeler le zoekeu; een van deze zoekers bericht eindelijk, dat hij hem zoo even, dood bedaard, de poort heeft zien binnenwandelen. Eindelijk verschijnt de lang gewachte dan ook; men snelt hem te ge- moet; men overlaadt hem met verwijten; men haast zich, hem te helpen aankleedeu. Hij doet dit echter met zijne gewone oplettendheid. Er kan gescheld worden; de gordijn gaat op; hij betreedt het tooneeel. liet publiek bood een oogenblik vroeger het schouwspel aan van eene stormende zee; maar de verschijning van den geliefden tooneelspeler brengt het terstond tot zwijgen; men is begecrig zijne verontschuldiging te hooreu. «St St is het vzn alle kanten. Hij treedt voor, geheel op den voorgrond, tot aan liet voetlicht, en met eene hafluide stem, alsof hij de menschen dkikr in den bak iets in vertrouwen wil medcdeelen, zegt hij: «Mijn lieve Jetje had mij laten zeggen, dat ik haar alleen kon spreken, en nu begrijpt gij wel //Wat is dat? Welk eene vermetelheid! Neen, dat is te erg! «schreeuwt men eensklaps van alle kanten, en vele jonge lieden, die het stuk niet kennen, geraken buiten zich zeiven van woede over den kunstenaar, die, in plaats van zich te verontschuldigen, het wagen durft, zulk eene mededeeling aan de eerbied vorderende vergadering te doen. Maar een aantal andere toeschouwers lachen en juichen een daverend fbravo!"1 den too- Ufrlspaler toe, die bedaard naar het midden des tooneels gaat, en z'jne afgebrokene alleenspraak ,1 voortzei; wautde bovenstaande woorden wa ren geene andere, dan de eersten zijner rol. I C— "W -IK D&K ASL - Dokter: «'t Is inderdaad merkwaardig, bur gemeester, maar je ziet er sedert veertien da gen patent uit:" Burgemeester: «Ja, 't bad Ems bekomt mij goed." Dokter; «Wat! Ben je te Eins geweest?," Burgemeester: «Neen maar ik heb voormijne verkwikking mijn vrouw er heengezonden" De koning van Worteiiberg vroeg eens aan een badhuishouder te Göppingen: «Wat doet gij toch in den winter, als er geene bad gasten zijn?" «Och si re!"' antwoordde de brave maa. «dan bidden wij, dat er zeer veel zieken, krommen en lammen mogen komen in dat seizoen, op dat wij in den zomer weer rij kelijk wat te doed krijgen." BEVREESD VOOR ZIJNE SCHADUW. «O. moeder! ik heb een spook gezien!" «Wel zoo kind, en waar? «Gisteren avond op 't kerkhof't sloop langs den muur van het beenderenhok //Zoozooen hoe zag *t er uit «Recht weet ik 't nietmoemaar naar 't mij toescheen had 't veel van een grooien ezel. «Kom, jongen! 't is verbeelding van je ge weest. Er zijn geen spoken't was gewis je eigen schaduw. Eeu doortrapt boosdoener stond wegens eene zware misdaad te recht. Nadat de rechter den beschuldigde aangaande zijn vroeger leven had ondervraagd, zei hij «Als alles wasr is, wat je ten laste gelegd wordt, dan moet je geweten gewis even zwart zijn als je baard." «Ja antwoordde de beschuldigde, «maar als men het geweten naar den baard moet beoordeelen dan zou UEdel Achtbare in 't geheel geen geweten hebben. Een handelaar in manufacturen had zich een papegaai aangeschaft en dezen geleerd, als er eene daine in den winkel trad, te roepen «O, wat eene achoone vrouw!" Binnen weinige jaren was de manafactnrier zoo rijkdat hij stil kon gaan leven. Vader. Korten goed, zoon, ge leeft op een te grooten voet; ik zal u voortaan niet zooveel geld kunnen toestaan. Student. Ja, ziet u pa, ik kan mij toch niet by u vergelijken. Gij hebt eeu vrouw cu 12 kinderen en ik ben ongehuwd. Gij moet wel zuinig zijn, maar ik heb er geene enkele reden voor. Als ik zuinig begon te leven zouden de menschen mij voor gierig aanzien, en dat gaat niet aan. «Zeg eens Janvroeg een onderwijzer waarom is ei onzijdig?" Jan. Wel meester men weet niet of er een haan of hen uit voort zal komen. Kleine keukens maken groote schuren: Groote rijkdom is wel eens den schoorsteen uitgevlogen. De keel kost veel! Uitgewonnen, is dubbel gewonnen. Gespaard is tweemaal vergaard. Door lezers worden schrijvers gevormd. Laster is 't vermaak der schijnheiligen. 't Leven is te kortom te leven, zoo als men wil. Lafhartigheid is de algemeene vrees voor gevaren, en eene vlucht voor elk gevaar. OUDERDOM VAN DIEREN. Hazen en konijnen leven 5 tot S jaar. Schapen leven zelden langer dan 10 jaar, vossen 14, katten 17, koeien, honden, wolven, beeren 20 jaar. Paarden leven 25 80 jaar. Men heeft voorbeelden van 72 jaar. De rliinoctros leeft ougeveer 50, de.kameel 100. de schildpad 200 en de olifaut 400 jaar. Eene dame beviel reeds vijf maanden na de huwelijksvoltrekking. Haar echtgenoot was hierover zoo onthutst en ongerust dat hij er den doctor over raadpleegde. «Och, beste man," spraak de laatste, «maak er u niet ongerust over. Zoo iets gebeurt met 't eerste kind wel eens meer, doch met de volgende echter niet." Eiken Dinsdag om de veertien dagen vertrekt van liier de Oost- Ind. mail, via Triest, per laatsten trein. Eiken Donderdag vertrekt van hier de Oost-Ind. mail, via Brindisi of Marseille, per laatsten trein. Maandag 29 Nov. vertrekt van hier de West-Ind. mail, per eersten trein. 10 Cents por regel. Bij periodieke her haling, alsmede aanvragen en aanbiedingen van disnstpcraoneel, slechts 5 Cents per regel. De Heer en Mevrouw Herweijer—van Elil betuigen hunnen Iiartolijftei» dank voor de bewijzen van deelneming ontvangen, bij het overlijden van hunne moeder en behuwdmoeder. van goede informatie» wenschen geplaatst te worden bij burgerlieden, in geen Koffiehuis of Winkel, alsmede iemand voor asMisteutle in een deftig- gezin. Informatie aan het Verhuurkantoor Achter gracht Westzijde L. 179, waar geplaatst kunnen worden I>flBi,fik.SrI,lS4>ï)EW van goede ge tuigschriften voorzien. Al diegenen, welke een fatsoenlijke betrek king- verlangen, mits, van goede informatien, kunnen zich vervopgen bij den ondergeteekende. Zij, die geene deugdelijke bewijzen kunnen produceeren, behoeven zich niet aau te melden. S. J. HOEKSTRA. Achtergracht Weatzijde. ~J. II. SUXJRBACM, VERZAMELING van VOORDRACHTEN en TOONEELSTUKJES voor BRUI LOETEN en PARTIJEN enz. Prijs £1.25. Uitgave van A. TJA DEN te Deventerdie dit werkje bij ontvangst van een postwissel van f 1.35 alom franco toezendt. Bij den uitgever L. A. LAUREIJ aliier is verschenen: door VERITAS. Prijs ƒ0.25. Alom verkrijgbaar. 1 li M A lY D, eenige uren disponibel hebbende, wenscht die te besteden, hetzij tot bijhouden van boeken of iets dergelijks. Soliditeit kan in alles ver zekert worden. Adres, franco brieven, onder letter V. 8„ bureau dezer Courant. Buitengewone en eenige voorstelling, op WOENSDAG 25 NOVEMBER 1875, van een nieuw tooueelstuk van Mejuü'. MINA KRiiSEMAN, getiteld waarin de onderscheidene rollen vervuld worden door de schrijfster zelve en hare twee leerlingen de dames EL1SE BAART en HELENE GERRITSEN. Prijzen der plaatsen: 1ste Rang fl.25. 2de «0,75. Plaatsen zijn van af heden aan het lokaal te bespreken a 10 cents. GEVRAAGD: in een KRUIDENIERSWINKEL. Adres letter K. aan liet bureau van dit blad. THÉATRE TIVOLI. DONDERDAG 2 DECEMBER 1S75: Buitengewone voorstelling door liet gekeelc van het Paleis voor Volksvlijt. Aanstaanden Donderdag verschijnen de Pro- Chirtirgein-Uenlisle van Amsterdam Jacob van Kampen straat, YY 116, is te consulteren wegens operatiën betreffende den mondalsook wegens, de nieuw uitgevondene AMER1KAANSCHE KUNSTTANDEN en Aanstaanden DONDERDAG voormiddag tot 11 uur te Schagen bij STEENMAN. des namiddags van dien dag, van 1 tot 5 uurte Nieuwediep, bij J. REIS Molenplein. Minvermogenden worden gratis geholpen. van goede getuigschriften voorzien kunnen direct geplaatst worden aan het Verhuurkantoor Achtergracht Westzijde L. 179. Adverlenlie-Burean van S. UILTJES, AGENTSCHAP van het van MJGH i VAN DITMAR le Rotterdam. Door tusseheiikomst van bo venstaand Agentschap worden Advertentien met spoed en nauw gezetheid geplaatst in alle bestaan de Buitenlandsche Dag- Week-zn- Advertentiehladen. Van ambtswege vastgesteld, den 1.5 DECEMBFJt a begint de eerste Trekking der door de hooge Regeering goedgekeurde en geguarandeer- de geldloterij, bestaande uit 81,500 Loten, (Origineel) en 41,700 Prijzen. Alle Prijzer worden binnen eenige maanden door 7 Trek kingen uitgeloot en bedragen in totaal I Millioen 6ö3,680 Rijksmark, in bet gelukkigste geval bedraagt de Hoofdprijs 37a,000 Itijksmark, verder Prijzen van Rijksmark 250,000 I 40,000 I 48,000 125,000 36,000 8 ii 15,000 80,000 3 a 30,000 I 9 a 12,000 00,000 j 24,000 12 a 10,000 50,000 2 a 20,000 etc. etc. tegen inzending van N. Crt f3.50 voor een heel Origineel Lot »i.75 half t ,n bankhuis de met het wapen van den Staat inHamburg, voorziene Origineele Loten en maakt na iedere Trekking aan ieder deelnemer de van ambts wege mtgegewne Trekkingslijst over, de uit betaling der Prijzen geschiedt door de relaties die dit Huis in Nederland bezit. Dij het efïec- tuceren van iedere bestelling, wordt het uit voerig Programma der Lotorij over alle 7 Trek kingen, kosteloos bijgevoegd. is het eenvoudigste eu goedkoopste huismiddel tegen maagpiju, maagkramp, slechte spijsver tering, zuur, hoofdpijn, duizeligheid, hartkloppingen, er,z., en moest, daar het ook bij het inmaken van zure vruchten, het weckkooken van groenten, vooral peulvruchten, als: erwten boonen, linzen, enz., zeer goede diensten bewijst, in ieder huisgezin gevonden worden in pakjes 18, 88 en 60 cents. Engelsch Tandpoeder. In elegaute doozen van 100 en 50 grammen h 45 en 25 cents. idiaton-Droppels zonder schadelijke bestanddeelen, bevrijden oogenblikkelijk van de hevigste KIESPIJN. Het fleschje kost 25 cents. Bij ieder -artikel is eene uitvoerige gebruiksaanwijzing. Bovenstaande artikelen zijn te bekomen, voornamelijk AlkmaarAnsingh Mesman. AmsterdamII. II. Uloth Co., Zeedijk. Edam, D. v. d. Velde en Wed. J. Klinkenberg. EnMuizenC. Zwart. HoornL. Schuijt-Best en Joh. Ruttenberg. KrommenieJ. Schots. MedemhlikWed. J. Drost. MonnikendamWed. P. Kater Kzn. NieuwediepW. V. Bruinvis. EmmerendT. J. de Wolf Cz. Schagen W. A. Ilazeu. SchagcrbrugA. Ellen. Texel, J. P. Smit. Uitgeest, M. v. Sambeek. Winkel, P. J. Bijhouwer. Wormerveer, G. Groot. Zaandam, II. II. Remme. En in de andere plaatsen in de bekende dépots. Emmerik. H. YON GIMBORN. in een Burger gezin, biedt zich eene weduwe aan van middelbaren leeftijd. Adres letter W., aan liet Advertentie-Bu reau van dit blad. In een net kleiu gezin, wordt eene gevraagd, tegen hoog loon, deugde lijke bewijzen zijn hoofd vereischten. AdresBureau van deze Courant. Ilaarbalsem of Eau philocome. Deze balsem is eene spiritus-oplossing van een zeer fijn vet met eene toevoeging van Peru-balseui, extract van kina en welriekende olieën. Hij reinigt de huid van het hoofd en kan het beste middel genoemd worden, om de groei van het haar te bevorderen en het uit vallen tc voorkomen. In flacons it 45 en 90 cents. Atialherin-mond water. Met een gelijke hoeveelheid water gemengd, is het de aangenaamste mondspoeling. Het neemt eiken slechten smaak weg, reinigt de tanden, versterkt zwak tandvlcesch en verhindert de vorming van kalk op de tanden, daar het slijm en overblijfselen der spijzen oplost. Het flacon kost 75 cents. AFLOOP der publieke veiÜDg van onroerende goederen, gehouden iu het lokaal «Musis Sacrum," op 22 November 1875. No. 4. Twoe Huizen en Erven in de leVroonstr. alhier, kooper de heer J. Hongenbosch qq., voor f2045 2. Twee Huizen en Erven aan de Molen- gracht alhier, kooper de heer J. Hoogenbosch qq., voor f2245 3. Een Huis en Erf in de Oude Kerk straat alhier, koopers de heeren A. Bels en P. de Waard, voor f810 4. Een Huis en Erf in de Kroimnesteeg alhier, kooper de heer C. Mulders, voor f642 SCHEEPSTIJDINGEN. Binnengekomen te Helder. 19 Nav. Terug uit zee: Trevetick, st. Newcastle. 20 Nov. European. st. Huil. 21 Nov. Juno, st. Middellandsche Zee. Chipchase, st. Newcastle. Frederick Snowdon, st. idem. Balti- moro, de Wijn, Riga. 22 Nov. Forest Quecn, st. Huil. Strelna, st. Croon stad. Hemosand. de Jonge, Riga. Henriette Gerar- dina Susanna. Krijnen, Kotka. Henriette Christina, de Jong, Riga. Christiania, Corneliussen, Wyburg. Minerva, Maas. Sundsvall. 3 Gezusters, de Beerj Riga. Forguato. Genaro, Berdianski, 1. v. Cuxliaven. Heim- dal, Pedersen, Abo, 1, v. Cuxhaven. 23 Nov. Mercur, Buil, Kotka. A. R. Falk, Ekamp, Pernovike. Uitgezeild te Helder. 20 Nov. Geene. 21 Nov. Holland, st. Batavia, via Suez. 22 Nov. Louis August Constantin, Visser, Samar. Gezusters, de Boer. Padang. Lida, Vinke Muller, Suriname. Frits, I/.aaksen, New-Orleans. Majestic, Minot, idem. W. W. Visser, Feenstra, Londen. Maas stroom, st. idem. Sippe Visser, Flapper, idem. London, Toering, idem Eendrngt, de Jong, idem. Trevetick, st. Newcastle. Christiania, st. Christiania. Rothesay, Ivertsen. Savanah. Norham, Suthern, Newcastle. Stoomvaart, st. Hamburg. 23 Nov. Vesla, st Koppenhagen. Friesland. Feen stra, Londen. James Joicey, st. Newcastle. Harlequin, st. Charlastown. Alhier is opgevisclic een groen naambord met gelen rand, waarop met gele ingesneden letters: Mariannebenevens een gedeelte van een scheeps- boot, binnen op den spiegel met ingesneden letters EroeCardiff. Het Engelsc.he schip Auspicious, kapt. Dredge, is Vrijdag nacht driftig geworden en op de Zuidwal aan den grond geraakt. Be equipage heeft het schip verlaten, uitgezonderd de kapitein. Men is bezig do lading (lijnkoek) te bergen. liet Nederlandsche schip Fenna Ilendrika, kapt. A'mker, mede driftig geworden, doch op lager wal blijven liggon is met assistentie van vletterlieden. door de sleepboot in de haven gesleept. Door bet stoomschip European, alhier binnen, is op de hoogte van Kijkduin ZO. 5/m. gezien, eene Noorschc bark met noodvlag op wegens de storm kon men geen hulp vorleenen. Aan de Hors zijn eenige balken, benevens ander nieuw hout aangespoeld. Ook aan de Noordkust van Onrust zijn eenige battings aangedreven. Te Vlieland is een zwart geverfd naambord aan gespoeld. waarop met gele lettersEstliervoorts een partij eiken slippers, gemerkt I. H. B. en eenig wrakhout. S toomyaar t-Berich ten Het stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar hier, is den 2in dezer, 's morgens len 3 ure, te Napels aangekomen en zette des namiddags ten 3 ure de reis voort. Burgerlijke Stand der gemeente Helder. Van 49—23 Nov. 4875. ONDERTROUWD en GEHUWD Geene. BEVALLEN: A. Bielsma geb. Steggerda, Z. 11. Lastdrager geb. Thomas. D. T. Bosman geb. Visser, Z. G. W'issekerkc geb. Schagen, D. P. 't Hart geb. Batenburg. Z. J. J. Hoogerwerf geb. de Boer, D. P. E. Gazan geb. Meeuwsen, Z. T. Bais geb. Breet, D. G. Dekker geb. Wessel, Z. G. R. Drager geb. de Roos, Z. OVERLEDEN: A. Krijnen geb. Dekker, 32jaren. A. de Graaf geb. van Rijn, 36 jaren. J. C. F. Scliorsij, 34 jaren. A. J. C. Kruger, 8 maanden. Marktberichten. ALKMAAR, 21 Nov. Aangevoerd 3 Paarden f75 a Koeieo fa f20 nuchtere Kalveren fll a 19, C Schapen f 26 a f32, 51 magere Varkens f10 a 82, 180 Biggen f4 a f 8, 6 Bokken en Gaitcn f 3 a 5. Boter ft a 1 10 per 0 C30 Kg. AMSTERDAM, 22 Nov. Tarwe per 2400 kilo in loco bonte Polschc f 830 c. z k. op lev. hooger. Maart f 295; aangezegd lot heden 2150 1. Rogge por 2100 kilo c. z. k zeer stil, n. Odessa f 182, betere Odessa f185, geringe Petersburger f 175, u. Petersb. f187, n. Tngnnrog 1'186, op lev. Maart f 193, Juli f 191. Aardappelen. Hillegomincr zand f2a 3Gel- dersebe Jammen faFriesche Jammen f 2 35 a 2 50. Dokkummer Jammen f 2 50 a f 2 CO, Fricscha Engclschc 12a f2 10, Geld. Stoeleroetters fa fGeld. ronde Wolkammers f 1 75 a 2 10, dito En- gelsche f 1 90 a2 10, Zcenvrsche Brielsche Jammen f a fZccuwie.lic Spuische Jammen f2 50 a 3 25, Zeeuwschc Fltkk. f2 40 a 3 Zceuwsclio Poolers f 1 60 a f 1 65. Geen aanvoer, weinig handel. LONDEN 22 Nov. Ter Veemarkt zijn aangevoerd -. Runderen 4900, Scha pen en Lammeren 12000, Kalveren 100, Varkens 100. Prijzeu Beste Runderen 6/4. Schapen en Lammeren 7/4, Kalvereu 6,6, Varkens 6/. Snelpersdruk van S. G1LTJES.

Heldersche Courant | 1875 | | pagina 2