ZATERDAG RECLAME-SAJET, Reuzen Reclame!! ADVERTENTIËN Openbare Vergadering SPOORSTRAAT 46. „De Allemansgading", COLTOF Depothouders. Het eerstvolgend nummer van ons blad verschijnt De voor dit blad bestemde ontvangen wij gaarne Vrij dagavond en in elk geval vóór Zaterdagmorgen 9 u. Advertentiën. Ch. F. A. BECK, Arts. LoodsgrachtlO". Jongmensch NIEUW-MALTHUSIAANSCHE BOND. op VRIJDAG 3 APRIL - des avonds om 8 uur - in TIVOLI. Spiiihsin: Mevr. T. KIERSCH DE JONG, Manufacturen- veiling PITCHPINE LEDIKANTEN. 2 zware Stroomatrassen. A. COLTOF, Binnenhaven 1. Afslag slechts 28 ct. per knot. Is ook verkrijgbaar in het Filiaal Firma BRES-OTTO, voorheen THIEMAN, SPOORGRACHT 36, 141 KANAALWEG 142 S ÜL ia LI U 5% aCONTANT MANTELS MANTELCOSTUUMS JAPONNEN BLOUSES S. COLTOF -141 KANAALWEG 142 =iinii ZUIDSTRAAT 86. diverse Schoonmaakartikelen, Porcelein en Glaswerk, Beelden, Klokgarnituren, Bloem- en Theetafels, Schilderijen en Spiegels, Emmers, Tobbes, geêm. Ijzerwaren. Groote voorraad in Bloemwerk. wachte gevolgen van hun onhandel baarheid, kwamen de radicalen, na de verklaring van den afgevaardigde Frankin Bouillon, dat hij, geplaatst voor het dilemma: bf Jaurès bf dit of dat bijvoeglijk naamwoord, niet aarzelde en Jaurès koos. op hun votum terug en aanvaardden met een stemmencijfer van 11 tegen 8 de qualiflcatie: „Een betreurens waardig misbruik van iuvloed." Jaurès trok hierop zyn ontslag als voorzitter in en haastte zich de zitting op te heffen. Wat de conclusies van het rapport betreffen: Barthou krijgt een scherpe afkeuring voor het zich toeeigenen en voorlezen van het document- Fabre; Briand, Fabre, Bidault de 1'Isle - zy allen moeten een veer laten, Parijs, 1 April. De Rochette-com- missie nam de conclusies aan met 14 tegen 3 stemmen en 2 onthou dingen. üe heer Bonuefous zond een brief, waarin hy verklaarde, dat hij zich niet met de aanneming der con clusies kan vereenigen, aangezien hij het rapport niet volledig acht, in het bijzonder wat betreft de rol van mi nister Doumergue, die in de Kamer het bestaan van het proces-verbaal- Fabre ontkende; Bonnefous is van meening, dat de commissie een derge lijke dubbelhartigheid formeel moest laken. Een ander lid van de oommissie heeft eveneens geprotesteerd. De de batten over de conclusies zullen heden in de Kamer beginnen. Het verhoor van mevrouw Caillaux levert tot dusver geen voor onze lezers belangrijke bijzonderheden op. Het zijn herhalingen, aanvullingen, tegen spraken. Barthou heeft thans ver klaard, dat hij alle verantwoordelijk heid voor zyn handelingen op zich neemt. Amsterdamsche Beurs. 3% Ned. W. Schuld 2jk°A) 'dein 6% Tabak Bulgarije 4"/0 Goud Hongarije 4% Oostenrijk 4% Rusland 6e Eui. - - Binn. Mexico 5% Fund Brazilië 4 n°la Amsterdam 4% Idem Cert. Ned. Handel Ml|.. Amalgamated dopper Com. Am. Car t'oundry Am. Hide Leathur Common Steels Cult. Mij- Vorstenlanden. Ketahoon Redjang Lebong Pittsburg Coal Inter. Rum. Petroleum Kon. Ned. Petroleum Orion Petroleum Amsterdam. Rubbor Ml). Deli Batavia Rubber Ned. Amer. Stoomvaart Nederl. Scheepvaart Unie 4 Marine bond Pref. Marine Dell Batavia Tabak Deli Maatschappij - - MedanTabak Maat schappij "West Java Thoe Holl. Uz. Spoorweg MU- - Staatsspoor 4% Staatsspoor 4% "Wladikawkas 1685 Common To^eka Missouris Rock Island 8outh Balie Union Pacific 3% lot Amsterdam 2^% lot Antwerpen Congo loton ex dividend. 82»/, 88 «/e 29U ■.'Ml, 102'/, 97 63'»/ie 79 86.90 64%, 10"/16 147 In de navolgende 12 Depóts is ons blad geregeld verkrijgbaar: J. J. BAKKER, Westgracht 89. BOMHOFF, Koningdwarsstraat 16. J. BROUWER, Schagenstraat 9. W. BUTER, Vijzelstraat 35. J. DE GOEIJ, Jonkerstraat 43. R. JONGKEES, Paardenstraat 24. J. KIKKERT, Cornelis Ditostraat 34. Wed. F. KLEIN, Hartenstraat 2. Wed. C. RAN, Basstraat 88. A. SIKKERLÊ, Oostslootstraat 20. IJ. STOLL, Molenstraat 172. A. TA BELING, Vischstraat 85. En bij de Boekhandelaren: N.V. Boekhandel v/h. A.J. MAAS, Kanaalweg. P. SPRUIT, Molenplein. J. C. DUINKER, Spoorstraat. Uit de Pers. Vrijkaarten. Het stelsel om, door welke maat schappij ook, vrijkaarten aan Kamer leden te doen uitreiken, konden we nooit toejuichen,schrijft „DeStand.'. Het deed ons aldus vervolgt het blad daarom in zekeren zin leed, dat een meerderheid van Ka merleden er toch aanzoek om deed, en uit gelijken hoofde zagen we met sympathie, dat de heer De Savornin Lohmau het aanbod afwees, en afwees op o.i. zeer juiste gronden. Onder die gronden trok ons vooral aan, dat z.i. het Ryk in deze be hoefte aan vrijkaarten behoorde te voorzien. Men vergete toch niet, dat niet alle Kamerleden hier voor gelijk geval staan. Het laat zich toch den ken, dat er Kamerleden zijn, voor wie de bijdrage van f 2000 's jaars zoo luttel is, dat zij, over geen eigen middelen beschikkend,schier behoefte hebben aan een middel om 't land te kunnen verkennen. Niet elk Kamerlid bevindt zich in zoo onafhankelijke positie, dat wat hem aangeboden wordt, door hem even gemakkelijk kan worden afge wezen. Geheel de zaak eischt regeling. Ook voor de Provinciale Staten, en voor de Gemeenteraden. Gaat eenmaal het stelsel door, dat een Kamerlid heel 't land gratis kan bereizen, dan moet dit voor de' leden der Provinciale Staten ook worden doorgevoerd voor wat de provinciale lijnen betreft, en voor wat de Ge meenteraadsleden aangaat, voor tram en veerboot. Zelfs wordt 't dan de vraag, of de leden der Eerste Kamer niet evenzoo moeten geholpen worden. Vroeger sloot de qualiteit van lioogstaangeslagene als eenig entree biljet dit alles uit. Thans, nu ook laag, zeer laag aan- geslagenen in de Eerste Kamer be noembaar zjjn, vervalt ook deze bedenking. Maar gelijk gezegd, in elk geval moet wat hier gegund wordt, van 't Ryk komen, niet van particulieren. Vooral niet van particulieren die door de Staten-Generaal worden ge controleerd. Uit den Omtrek. Texel, 31 Maart. Heden hield men te Den Burg, in het „Hotel Texel", eene vergadering in zake den handeld rij venden midden stand. De vergadering werd geopend door den heer A. P. Langeveld, die den aanwezigen een welkom toeriep en in het kort schetste hoe deze vergadering bijeengeroepen was, om te komen tot eene krachtige vereeni- ging in deze, om daarna het woord te geven aan den heer Fydeldy Dop, van Amsterdam, die in het begin van zijne rede een overzicht gaf van wat men in het belang van den midden stand reeds heeft gedaan en hoevele moeilijkheden de voormannen reeds hebben gehad. Men heeft er naar getracht, en blyft dit doen, om een algemeene organisatie te krijgen voor den handeldryvenden middenstand. En om nu te kunnen komen tot zoo'n organisatie, is het noodig, dat er een algemeen orgaan komt, waarin by het maken van wetten enz., van gedachten gewisseld kan worden. Daarin kan men ook spreken tegen de Regeering, wat zonder organisatie wel niet zoo goed kan gebeuren. De Regeering wil gaarne mede werken voor de belangen van den middenstand laat ons maar denken aan de enquöto en aan de commissie voor den middenstand, door haar in het leven geroepen. Men is gekomen tot een Bond van vereenigingen. die waakt voor alles, wat den middenstand kan vooruit brengen. Door dezen Bond kan men bomen tot degelijke, rijpe gedachten in de vereeniging, tot conclusies, die verbeteringen bunnen beoogen. Al- zoo kan men werken voor meerderen welstand voor de middenstanders. De Bond kan dus zijn een brug tot verbetering, doch dan moet men ook in alle deelen krachtige pijlers hebben, waarop de brug kan rusten. En de plaatselijke vereenigingen moeten die pijlers vormen. Hoe komt het nu, dat de plaatselijke vereenigingen zooveel moeite hebben, om de midden standers tot elkander te brengen? Hoofdzakelijk zijn dit de concurrentie en de piekanterie, die misschien op Texel minder voorkomt dan in an dere streken. Op geestige wyze werd geschetst, hoe twee heftige concurrenten door bemiddeling van den Bond geheel tot elkander waren gekomen, en door elkander te begrypen, beiden tot betere positie kwamen. Er werd op gewezen, dat het niet gemakkelijk is, steeds, om zoo de de midden standers tot elkander te brengen, maar het is het streven van den Bond, en alleen door aansluiting en samenwerking kan men tot groote verbetering komen. Zoo kan de bond alleen krachtig zijn, door krachtige plaatselijke ver eenigingen, die ook aileen goed kun nen zyn, wanneer de bestuursleden goed ontwikkeld zijn en vooial in zake handels- en warenkennis. Waar de stryd om het bestaan tegenwoordig veel zwaarder is ge worden, dan zulks wel vroeger het geval is, daar heeft men ook te grij pen naar meerdere ontwikkeling en betere boekhouding. De boekhouding laat dikwijls zeer veel te wenschen over; een voorbeeld werd gegeven van eene plaats, waar men bij eene enquête heeft geconstateerd, dat van 105 boekhoudingen van bakkers er slechts 5 in orde waren. 'rLigt in de bedoeling, om ook door het hou den van cursussen te komen tot betere boekhouding, tot meerdere handels- en warenkennis. Een treurig verschijnsel werd het genoemd, dat nog steeds zooveel op crediet geleverd moet worden, b.v. met betaling over een jaar of nog langer. Ook dit staat den midden standers in den weg. Zoo vindt men nog plaatsen, waar korting gegeven wordt na verleend crediet en niet by contante betaling. Tegen deze vreemde gewoonte, die storend wer ken voor den middenstand, wenscht ook de bond te ijveren, en ook hier voor kunnen de plaatselijke vereeni ging zoo uitstekend medewerken. Door het in het lever, roepen van credietvereenigingen, kan men ook komen tot verbetering, als ze maar onder goede contróle werken. Ook hierin wil de bond met raad en daad verlichten. Waar de bond als crediet- vereeniging optreedt, of als zoodanig voorlicht, daar wordt ook gezorgd voor een goed Incassobureau, dat steeds goed werkt. Natuurlijk is het ook noodig, dat er een informatie bureau aan een en ander verbonden is, en dan behoort zoo'n bureau over het geheele land te werken, opdat de menschen, die op de beurs van een ander willen leven, als zoodanig gequalifleeerd kunnen worden Medegedeeld werd, dat reeds op zeer vele plaatsen iu ons land cur sussen voor handel enz. zijn opge richt, doch op nog zeer vele plaatsen bestaat er behoefle aan oprichting van zoo'n cursus. Ook zijn op vele plaatsen reeds credietvereenigingen opgericht. Mede werd een lijst opge noemd van plaatsen, waar men In formatiebureau x heeft. Alle deze ver eeni dingen en bureaux zijn hoofd zakelijk opgericht door eigen krachten. Ook voor Texel is het nog wen- schelijk, dat er een plaatselijke af- deeling van den bond wordt opge richt en wel een met vak-afdeelingen, want zeker is het, dat de vakkennis over het algemeen nog zeer onvol doende is. Wie een goed bediende is, zal nog niet steeds een goed patroon blijken te zijn. Daarom moeten er vakssholen zijn. Aangegeven werd, waar ze reeds in het leven geroepen zijn, en waar ze uitstekend werken. Geschetst werd, hoe/sommige men schen naar werken inschrijven, die er niet voor berekend zijn, die er niet goed voor zyn, en zoo andere kleine aannemertjes medeslepen in de verliezen. Ook hiertegen trekt de middenstand op. Ook werd met lof gesproken over de voordeelen, die behaald kunnen worden door g> menljjke inkoopen tegen contante betaling. Zoo vooral kunnen de vak verenigingen zegenrijk werken. Waar men zoo elk voor zich geen bestaan zou kunnen verzekeren, daar zou men door samenwerking kunnen bomen tot een gemeenschappelijk voortbestaan. Van den middenstand gaat reeds een kracht uit, zooals men nimmer heeft durven verwachten, doch men moet op deze wyze komen tot nog veel grooteren bloei. En dat kan, als de middenstander maar zorgt tot betere ontwikkeling te komen. Ook Texel behoort een plaats in te nemen in den middenstand en ik hoop, dat deze Gemeente weldra krachtig voor den dag zal komen, zoo eindigde de spieker (Applaus). Hierna deelde de Voorzitter mede, dat er gelegenheid geboden werd voor het lidmaatschap h. fl.60 per jaar. Ook kan men donateur worden voor f 2.50 of begunstiger voor f 1- per jaar. Nadat een lijst ter tceke- ning had gecirculeerd, werd de matig bezochte vergadering, waarvan 23 personen teekenden, met dank dooi den Voorzitter gesloten en onder het uitspreken van de beste wenschen voor het welslagen. Jullanadorp. Alhier is een onderafdeeling opge richt van de Ned. Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, aanvangende met 7 leden. Rljkslandbouwwinterschool te Schagen. Bevorderd naar de tweede klasse: J. G. Bakker, Anna Paulowna. F. Barlstra, de Ryp. Th. Dekker, St. Maarten. G. M. G. Geerligs, Anna Paulowna. P. Meijer, Wormer. J. Rusch, Schoorl. J. Scheringa, Callantsoog. M. Stammes, Schagen. P. Vries, Zype. H. C. J. Wittewaall, Houten. IJmuiden, 2 April. Geslaagde grap. Een strooibiljet kondigde gisteren aan, dat gisteravond op het Willems plein alhier eene openbare vergade ring zou worden gehouden, waar een spreker van buiten zou behandelen „Waar onze centen blijven", en wel in verband met de gepleegde onre gelmatigheden aan het Bouwbureau. Velen waren op het Willemsplein gekomen om te ontdekken dat zij het slachtoffer waren van een wel geslaagde Aprilgrap. Protestvergadering. Door den Centralen Bond van Havenarbeiders werd onlangs een lid van den christelijken Bond geboycot en samenwerkinng met hem aan de leden verboden. Tegen hedenavond heeft laatstgenoemde Bond eene pro testvergadering met debat gean nonceerd. LAATSTE BERICHTEN. Afloop openbare verkooping. 1. Het huis en erf aan de Janzen- dwarsstr. no. 6, groot92 centiaren en 2. Het gebouw (vroeger timmer manswerkplaats) en erf aan de Jan- zendwarsstraat no. 8, naast het vorige perceel, groot 1 are 21 centiaren. Kooper de heer C. Adriaanse qq, f8625.-. 3. Het huis en erf aan de Emraa- straat no. 2, groot 1 are 13 centiaren 4. Het huis en erf aan de Emma- straat no. 4, naast het vorige perceel, groot 98 centiaren en 5. Het huis en erf aan de Emma- straat no. 6, naast het vorige perceel, groot 1 are 5 centiaren. Kooper de heer J. van der Vis, f5873.-. 6. Het pakhuis en erf aan de Achter gracht Zuidzijde no. 81, groot 48 centiaren. Kooper de heer P. Kroon Jr., f 818. 8. Het huis en erf aan de Basstraat no. 68, groot 78 centiaren. Kooper de heer A. Lastdrager qq, f1082.-. 9. Het huis en erf aan de van der Hamstraat no. 14, groot 83 cen tiaren 10. Het huis en erf aan de van der Hamstraat no. 16, naast het vorige perceel, groot 81 centiaren; 11. Het huis en erf aan de van der Hamstvaat no. 18, naast het vorige perceel, groot 81 centiaren en 12. Het huis en erf aan de van der Hamstraat no.20, naast het vorige perceel, groot 91 centiaren. Kooper de heer J. Spruit qq. voor f5520.-. 13. Het huis en erf aan de 2e Rozendwarsstraat no. 10, groot 87 centiaren. Kooper de heer P. Bruin qq. voor f1040.-. 14. Het huis en erf aan de 2e Rozendwarsstraat no. 12, naast het vorige perceel, groot 87 centiaren. Kooper de heer J. Boerdijk qq, voor f1105.-. 15. Het huis en erf aan de 2e Rozendwarsstraat no. 14, naast het vorige perceel, groot 87 centiaren. Kooper de heer J. Edens qq. voor f1135.-. 16. Het huis en erf aan de Jan in 't Veltstraat no. 38, groot centiaren en 17. Het huis en erf aan Jan in 't Veltstraat no. 36, naast het vorige perceel, groot 90 centiaren. Kooper de heer P. Duinker voor f3940. 18. Het huis en erf aan de Keizerstraat no. 39, groot 85 centi aren. Kooper de heer J. D. Kraak q.q. voor f3100. 19. Het huis en erf aan de Sluisdijkstraat no. 87, groot 1 are. Kooper de heer G. J. Eylders q. q. voor f2025. Batavia, 1 April 1914. Een zeer ernstig spoorwegongeluk heeft bij Tandjong Priok plaats gehad. Door een karbouw die op de spoor rails liep is een trein bij een brug gederailleerd. De locomotief en 8 wagens ge raakten te water. Ongeveer 20 in landers zijn gedood, 50 inlanders gekwetst. Er zyn geen Europeanen gedood of gewond. Marktberichten. Schagen, 2 April 1914. 8 Paarden .4 Geldeköoien (magere) 14 Geldekoelen (vette) 10 Kalfkoeien O Nuchtere Kalveren 0 Overhouders 8 Varken9 (magere) p. K.G. !4 Varkens (vette) p. K.G. O Biggen f 80.- k n 1».- 900.- 16 Kippen Keilden 0 K.G. Boter 60 K.G. Kaas 3000 Kipeieren 300 Eendeiereu p. K.G. 1.20 4.10 Amsterdam, 31 Maart 1914. Groenten: Kervel f4-f0.60 per 100 hos. Peter- Belle 19.60 uer 100 bos; Piksla fü.70 per mand Spinazie f0.46-f0.49 per mand; Sla r3.75-f3.- per 100 stuks. Purmerend, 31 Maart 1914. Aangevoerd 646 runderen, waaronder 116 vette 70 a 85 ct. p. K.O., 529melke- en geldekoeien f160 a f340. prijeh.. matte. 18 Btieren, 67 vette kalve ren f0.90 a f 1.10 p. K.G., matig, 1042 nuchtere kalveren f15.— a fSO.— p. st., matig, 83 paarden, 1763 schapen en overhouders f24.- a f35.-, prUsli., matig, 454 vette varkens 44 a 48 ct. p. K.G., vlug, 7o magere f20.— a f30.— p. st., stug, 0 ganzen f0.- a f0.-, 0 zwanen f0.- a fO.-, 0 manden appelen fO.— a f0.—,0maudonperen fO.- a fO.-. Kleine fabrlekskaas f34.-, kleine boerenkaas f86.-, middelbare fS3.50, commissie f35.-,aan gevoerd 66 stapels. 1436 kilo boter f 1.25 a f 1.35 f.K.G., kipeieren fS.75 a f 4.25 p. 100, eendeleren 4.10, 400 kievitseieren 90 ct, p. stuk. Marine en Leger. BU besch. van den Min. van Marino is luit. ter zee 2de kl. R. KwaBt met 7 April gepl. b(J den dienst der draadioozo telegr. in de directie te Amsterdam. 3(j besch. vo ingang van 1 April, benoemd tot a. b. „Terschellingerbank", D. Moot Met den 6dcn April 1914 wordt tijdelijk ge plaatst by de afdeellng Mariniers te Willemsoord, ae kapitein dar mariniers P. van Wordt. BEVORDERD mei ingang van 1 April: Sergt.-torpst. G.v. d. Kooy tot torpdst-raajoor G.Bouma r Matroos lekl. A. Leidekkers korpl.-konstab. r J. E. G.Lu I ten J. Missaar P.J.v. Menen D.Jongsma R. Haak Marinier le kl. L, M NodeHJk J. Dooren O. L. Kost A.J.L.v.Dongen G. Terluin C. H. A. Vinke Korpl.-torpst. G-A.v. IJsoldfik sergt.torpedist P. Vermeer Matroos le kl. C. H. Ladiges korpl.-torpedist C. M. Avellng Matr.-timm. R. Zwolsma -„ korpl.-timm. 2e kl. K.J. Schmale matr.-zlekonv. schr(Jv. A. Schoe korpl.-schriiv. 2e kl. P. v. Hoob matr. hofm. M. v. d. Kamp korpi. hofm. kok J. Wosterbeek kok Korpl.-pdper J. Huisman sergt.-pUper. Alsboven met ingang van 16 April: Korpl.-kok H. We(jers tot sergeant-kok. Alsnog bevordord met ingang van 1 Febr. jj. Korp. mach. drüv. lo kl. J. W. Stapper tot Sergt.mach.drüv^btoker-ollcm. S.J.Hubrechtse, J. J. Ruysenberg, H. J. v. d. Horst, J. Gauw, N. Bartel en J. WUraans tot Korp. M. D. 2e k). Alsboven met ingang van 1 Maart 1914. Korpl. kok G.J. H. Scliooldorman tot Sergt. kok. OVERPLAATSING. Konst. maj. H. v. Zonneveld van W'schip op Schorpioo n W'schip W' Sergt. schrfiv. P. H. Essers Kaz. A'dam. Allen na beëindiging'van hethun toekomende verlof na terugkoor uit de Koloniën. Sergt. 8chr(Jv. J. H. Dumans van Hospt. Woord op Kon. Emma. Nader te bepalen. Do sergt.-majoor j. Kruit, van het le bat, 4e regt. vesting-artillerie te den Helder, is over geplaatst by bet 2e bat. van het korps te wu- lematad. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Kon.d. Noderl., thular., vertr. 31 Maart v. Algiers. Kon. Willem Iir, ultr.,arriv.31 Maart tePadang. Bali, uitrols, arrl v. 31 Maart to Sa bang. Floro9, thul9r., vertr. 31 Maart van Colombo. Kon. Emma, uitr.. vortr. 81 Maart, v.Southamplon en pass. 1 April Ouessanf Rranje,ultr.,arnv.31 Maart te Sa bang. Rembraudt, uitreis, vertr. 1 April van Suez. Radja, thuisreis, pass. 1 April Kaap Bon. Ooepat, uitr., is 1 April Kaap St. Vincent gepass. Rotterdamsche Lloyd. Ceylon.v. Rangoon n. Zaandam, vortr. 80 Maart v. Fort Safd. Soerakarta,thuisr.,is30MaartPanteilaria gepass. Djebres, tli ulsr., arrl v. 31 Maart to Suez. Gorontalo,thuisr.,i9 1 April Perim gepass. Insulinde, uitr.. arriv. 31 Maart te Marseille. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, uitr., vertr. 30 Maart van Baliia. Prisia, uitr., vertr. 30 Maart van Lissabon. Solland, tliuisr, vertr. 30 Maart van Las Palmas. Gelria, uitr., arrlv. 31 Maart te Montevideo. Gooiland arrlv. 81 Maart v. A'dam te Buen. Ayres. Kon. West-Indische Maildienst. Java-Bengalen-Lijn. Calcutta vertr. 28 Maart v. Java n. Calcutta. Visscherijberlchten. Nieuwediep, 31 Maart. Aangevoerd door 26 korders5 tot 20 tongen, p. st. f 1. 10 tot 50 middelb. tongen, p. st. f0.55 f0.60, 10 tot 20 kleine tongen, p, st. f 0.20, 1 tot 2 m. stort- schol, p. m. f7.— f8. 1 tot 4 m. kleine schol, p. m. f2.50 Af 3.-, 6 m. scharren, p. m. f2. 1 April. Aangevoerd door 7 korders tezamen150 middelb. tong, per st. f 0.50 h f 0.60, 150 kleine tong, p. st. f 0.20 h f 0.25, 12 m. stortschol, p. m. f5.— h f7.-, 12 m. kl. schol, p. m. f2.50 h f 8. 2 m. schar, p. m.f2. Door trekkers215 tal haring, p. tal f2.90 4.10, 2 zalmen, per stuk f 15.50 h f25.50. Burgerlijke Stand van Helder, van 31 Maart-1 April. ONDERTROUWD: A. Buiter en V. Bakker. W. Kuilman en M. Bais. H. J. Boogaard en A. W. Gijsbei ts. GeborenCasper Johannes, Zoon van C. P. VAN GIJN en A. VAN GIJN-Giltaij. Oegstgeest, 81 Maart 1914. De Heer en Mevrouw DIJKER Hackenitz geven kennis van de ge boorte van hun zoon Johann Helnrlch. Helder, 2 April 1914. Dankbetuiging. Langs dezen weg betuig ik mijn hartelijken dank aan den WelEd. Z.Gel. Heer Dokter VAN DER LEE en aan de Directrice en Verpleegsters van het Gemeente-ziekenhuis, voor de zorgvuldige behandeling tijdens mijn ziekte bewezen. Wed. C. HOOGENDOORN-Warnar. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. CITROEN, voor de spoedige hulp, aan myn Zoontje bewezen en verder aan allen, die pogingen gedaan hebben om hem te redden. Mej. K. C. DIKS. Helder, 30 Maart 1914. Mevrouw FLAES zal dazen winter niet meer op een vastgestelden dag ontvangen. GEVESTIGD Uitsluitend voor Oogheelkunde. Spreekuur op werkdagen van 1 2 uur. Gevraagd een net Meisje voor eenig loopwerk en lichte huiselijke bezig heden. - Adres: L. RUMPFF. Spoorstraat 122. Mevrouw NAUDIN TEN CATE verlangt met 1 Mei voor den Helder een bekwame Keukenmeid. Brieven No. 133 Burg. Schooklaan 2, Hilversum. In een Tapyt- en Meubelzaak wordt gevraagd een tweede Bediende, aanvangsalaris f10. - per week. Brieven onder No. 124 Bureau van dit Blad. Een flinke Loopjongen gevraagd, loon f3.—. Adres: Weststraat 73. Flink Persoon, die goed kan rekenen, terstond gevraagd voor het dagelijks rondbrengen van Boter, Karnemelk, Room, enz. Adres: „Het Oude Victualiehuis", Dijkstraat 22. flinke loopjongen gevraagd, goed kunnende fietsen. Adres: Magazijn „DE STER", Kanaalweg. KANTOOR GEMEENTE-REINIGING. Op het Kantoor der Gemeente- Reiniging kan geplaatst worden een voor kantoorwerkzaamheden, op een salaris van minimum f3. maxi mum f6.— per week. Persoonlijke aanmelding aan het Kantoor Californiestraat Ia, vóór 10 April a.s., des namiddags van 12-2 of 6-8 uur. kosthuis. Net persoon vraagt R.-K. Kosthuis f5.— per week. Br. letter G, Boekhandel EGNER, Keizerstraat 87. Voor amotle to koop aangaboden het weldoortimmerd WINKELHUIS. gelegen aan de Hoofdgracht hoek Hout- steeg alhier, geteekend No. 78. Aanbiedingen worden ingewacht by Notaris BEECKMAN, op uiterlyk 7 April, vóór 12 ure. De voorwaarden zijn te bekomen ad f0.10 bij genoemden Notaris en bij Architect SALM,-Stationsstraat 5. Te koop 8 jonge Kippen, 1ste leg. AdresWalvischstraat 52. AFD. HELDER EN OMSTREKEN. (deskundige) van Amsterdam. Dndtmaip„Is het een zegen veel Broertjes en Zusjes te hehben Entree 10 oent. (Vrouwen vrij). Debat gewenscht. HET BESTUUR. Inlichtingen omtrent den N. M. B. z(jn te verkrygen by Mej. BENEKER- de Knegt, Kroonstraat 8, en aan het Secretariaat: Steengracht 22. Verkooplokael aanje Loodsgracht. op maandag 6 april 1914, des namiddags 2 uur, en twee vol gende dagen, telkens des morg. 10 u., van: ean aanzienlijke partij VOORMARS- EN ZOMERSTOFFEN. bestaande uit: zwarte en gekleurde Kamgarens, Bukskins, Cheviots, Demi-saison-stoffen, Japonstoffen, Zakdoeken, Amersfoortsch Keper, Boezeroenengoed, wollen en katoenen Dekens, enz., enz. Te zien op den eersten verkoopdag van 11-1 uur. Afkomstig van de firma B. Salomon te Amsterdam. Deurw. W. BIERSTEKER. 2-parsoons. Mooi model, f 6.49. f2.12/. geslacht Ossenvet 32£ cent bij de 6 pond, Bij G. BANDT, Wllhelminastraat 1 b. Bewaar de OMSLAGEN. ZATERDAGMIDDAG na 2 uur wordt ter KENNISMAKING In den Winkel van aan de eerste 100 koopers van een gulden boodsohappen 1 bus Kwatta's Cacao van 18 ct. met 2 nieuwe Sluit- zegels Cadeau gegeven, en aan de tweede 100 koopers 1 proefbusje Kwatta's Cacao en van af maandag a.s. bij iedere 25 ct. boodschappen een Kaartje hetwelk men kan inwisselen tegen 2 procent. Minzaam aanbevelend, Firma BRES-OTTO, voorheen THIEMAN. I IN ELKEN MAAT Groote voorraad In): Zie de e Etalagekasten en de prijzen in „de Allemansgading", Zuidstraat 86. VRIESLANDER.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 10