Vliegend Blaadje, No 1. Zalurdag 11 Januarij 1873. Prijs 1 Cent. NIEUWS EN ADVERTENTIËN. Verschijnt ELKEN ZATURDAG. - Uitgevers BERKHOUT.Co.' Advertentiën van 1-5 regels 25 Cent. Elke regel meer 5 Cent. „Alwéér een nieuw Krantje." Dezen uitroep mecnen wij alreeds te hooren. »Zijn er niet reeds kranten genoeg V" vraagt een ander. Die vraag willen wij trachten te beantwoorden. Wij gelooven, door de uitgaaf van ons blaadje, in een bestaande behoefte te voorzien. Adverteren is in den tegenwoordigen tijd noodig, bijna voor iedereen. De hundelaar, de fabriekant, de winkelier, etc., kunnen door de concurrentie, die overal bestaat, er niet buiten aan bunne artikelen en den prijs er van publiciteit te geven. Ook voor hen, die met den handel mets te maken heb ben, komt in den tegenwoordigen tijd in verschillende omstandigheden het adverteren te pas. Geboorte-, trouw- en doodberigten moeteu geplaatst worden. Patronen, die bedienden noodig hebben en bedienden, die een betrekking verlangen, trachten, langs dezen weg hun doel te bereiken. Dames, die dienstbo den zoeken en dienstmeisjes die een dienst begeeren, kunnen op deze gemakkelijke wijze hare wenschen kenbaar maken. Een zaak, en die was nog al van belang, maakte het adverteren steeds bezwaarlijk, namelijk de kosten. Door de uitgave van ons blaadje wordt dit bezwaar overwonnen. Een advertentie van 1 tot 5 regels kost slecht 25 cents en iedere regel meer 5 cents. De kosten behoeven du9 voortaan niemand te weerhouden. Daar er iederen Zaturdag meer dan 2000 exemplaren in deze gemeente en elders verspreid worden, en de ge ringe prijs van eeii cent per nommer het ieder mogelijk maakt zich ons blaadje aan te schaffen, kan men zich verzekerd houden, dat de advertentiën, die er in voor komen, zoowel door den deftigen burger als door den minderen man zullen gelezen worden. Wij geven daarbij een kort, overzigt van de belang rijkste gebeurtenissen, in den loop der week hier en elders voorgevallen, benevens het een en ander, dat de aan dacht van het publiek waardig is. Wij gelooven derhalve, met alle bescheidenheid, dat ook ons blaadje, al is het klein, regt op bestaan kan hebben, en bevelen onze onderneming met vrijmoedigheid het geëerde publiek aan. De Uitgevers. Politiek Overzigt en Nieuwstijdingen In Engeland verheugt men zich over een leger van 150,000 vrijwilligers, die den staat niets kosten en elk oogenblik gereed zijn het land tegen alle mogelijke ge varen van buiten te beschermen. Steeds gaat men er oprt, het kaliber van het getrokken geschut te verzwaren, waardoor het aanbouwen van pantserschepen weldra tot de nuttelooze zaken zal bekooren. In Amerika heeft men gedurende de drie laatste jaren de schuld met 0(3,629,000 p. s. verminderd, welk prij zenswaardig voorbeeld allezius navolging verdient.. Het heeft in Duitschland algemeen verbazing verwekt, dat de generaal von Roon niet alleen tot minister-presi dent, maar daarbij ook tot generaal-veldmanrschalk is benoemd. Menigeen vraagt nieuwsgierig: En wat moet Bismarck nu?" Van de Fransche oorlogscontributie zul men circa 50 millioen thaler besteden tot het versterken der vesting werken van Koningsbergen en Posen. Men heeft eindelijk in Spanje besloten, de rooverben- den, die onder de Carliatische vaan allerlei gruwelen ple gen, krachtdadig te beteugelen en zoo mogelijk uit. te roejjen. Het wordt ook tijd. De overstroomingen in Italië zijn nog niet geëindigd. Nog onlangs werd een spoorweg door het overstroomende water bijna geheel onbruikbaar gemaakt. In het noorden van Zweden schijnt men zich niet in het genot van een zachten winter te mogen verheugen, want de thermometer wees aldaar in de laatste dagen des vorigen jaars een koude van 22 tot 28 graden Reaumi)r aan. TELEGRAM. CHISLEIIl'RST, 9 Januarij 1873. lieden overleed, omstreeks half een uur, dc ex-keizer NAPOLEON III, iu den ouderdom van 64 jaren. Volgens een particulier schrijven, moet het stoomschip Koning deY Nederlanden, op zijne reis naar Java, met hevige stormen te kampen gelmd hebben. De justitie te Tilburg is ijverig bezig eeu brand stichter op te sporen, die aldaar in dc wijk Hasselt zijn misdadig opzet wilde beproeven. Twee personen, beschuldigd den jongeling J. Haus- man op gruwelijke wijze vermoord te hebben,, zijn te Hardenberg gevankelijk binuengebragt. HELDERSCHE MOPPEN. 1'wce lieve kinderen stonden voor dcu boekwinkel vsu Berkhout Co. nanr de goedkoopc pliikprcntcu tc kijken en voerden het VnWude ectiirek JAN. Ik heb toeh twee nicmvc schocueu juu cu. jij niet MIETJE Eu ik heb loeli ecu l.iiune |.o|. en jy niet. JAN' (Met voldoening), cu mijn grootmoeder windt morgen bcgruieu vu dc jouwe uiet. OP DK CATECHISATIE. ONDERWIJZER W.,t was het eerste ongeval dat Adnui trof, tien h(J iu het paradijs wat. LEERLING Dat hij eene vrouw ktvrg, meester. (Bijvoegsel, behoorende bij de Heldersche Courant van Donderdag 2 April 1914).

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 11