Eerste Heldersche Bioscoop-Theater DE AARDBEVING. PRIJSLIJST Wijnveiling Helder's Mannenkoor. Openbare Verkooping Advertentiën. Kanaalweg 112. Hoe men zijn Schoonmoeder temt. Algemeene Openbare Vergadering te CALLANTSOOG Banketbakkerij. 3 Bedienden, 2 gevorderde Leerlingen en 2 flinke Jongens. JAN VEEN Zuidstraat Belangrijke Les gevraagd OPENBARE AANBESTEDING. Zuidstraat 86. rente-uitkeering, te bepleiten. In goeden staat keerde de krasse oude terug. Zeer te hopen is 't, dat zyn bemoeiingen succes mogen hebben. De visschery naar wulken is voor dit seizoen afgeloopen. Door de gar- nalenvloot werden in de verloopen week van 200 tot 300 K.G. garnalen gevangen per schuit. De prys was van 10 tot 25 ets, per K.G. Anna Paulowna. Zaterdagavond, 2 Mei, vergaderde de tuinbouwvereeniging „Anna Pau lowna" in de „Vlas-en Korenbeurs". De voorzitter, de heer G. Brands, heet de aanwezigen welkom en geeft het woord aan den heer Maurer, om te. spreken over aansluiting bij de „Tuinbouw-Onderlinge". Spreker zet uiteen, waarom deze verzekering is opgericht, licht uitvoerig toe hoe zy werkt en welke bij aansluiting de voorwaarden zijn. 't Onderzoek, door de regeering voor deze verzekering ingesteld, luidt alleszins gunstig. Ook patroons kunnen zich bij de Tuinbouw- Onderlinge tegen bedrijfsongelukken verzekeren. De heeren Schenk en Smit vroegen eenige inlichtingen, die door den spreker werden gegeven. De voorzitter bedankt den heer Maurer voor zijne duidelijke uiteenzetting, en hoopt dat het gesprokene aan leiding mag geven, dat verscheidene personen zich aansluiten. Hierna worden de notulen gelezen en goed gekeurd. Voorzitter deelt mede, dat 't adres om verbetering in 't goederen vervoer te verkrijgen, te laat is in gediend voor dezen zomerdienst. De secretaris deelt mede, dat 't bestuur wil trachten op het terrein van de veelading een gebouwtje te verkrygen voor berging der emballage. De kas der vereeniging is ontoereikend. De kosten worden geraamd op ongeveer 60 gld. 't Bestuur stelt voor dit bedrag te verkrijgen door rentelooze voorschotten van 1 gld. Staande de vergadering werden reeds 55 aan- deelen genomen. De vergadering keurt het goed, dat het bestuur dit verder zal regelen. Hierna wordt besproken statiegeld voor emballage. Deze wordt vastgesteld op 3 pCt. voor zak ken en 2 pCt. voor manden. Wanneer de koopers binnen 14 dagen de em ballage niet terug bezorgd hebben is het statiegeld verbeurd. Bij de rondvraag informeert de heer Krouwel, waarom niet op het convocatiebiljet is vermeld, dat de leden al hunne produkten op de veiling moeten brengen of niets, zooals in de vorige vergadering is besproken. Voorzitter antwoordt, dat 't bestuur het nog eens wil probeeren. Op een vraag van den heer Pennekamp of ieder zijn naam op zijne zakken en manden moet plaatsen, antwoordt voorzitter, dat ieder hierin vrij is. Hierna sluiting. Zaterdagavond vergaderde de Gei- tenfokvereeniging alhier in het café van den heer G. Borst. De voorzitter, de heer C. Schilderman, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde kwam thans de rekening en verantwoording van den penning meester, welke sloot met een vrij aanzienlijk te kort, veroorzaakt door den aankoop van twee nieuwe dek- bokken, welke de vereeniging f90 gekost hebben. Op verzoek van den voorz. Mer belasten de heeren G. Kuiper en G. v. Rozelaar zich met het nazien van de rekening en ver antwoording. Daar zij ze geheel in orde bevinden wordt ze goedgekeurd, waarna de voorzitter de commissie dankt voor de genomen moeite en den penningmeester voor zijn gehou den beheer. Ingekomen zijn de ontwerpstatuten voor de Provinciale geitenverzekering waaraan deelneming voor de Af- deelingen verplichtend is, wat de dekbokken betreft, en een ontwerp statuten voor een plaatselijke ver zekering. Daar het raeerendeel der aanwezige leden hieraan nog geen behoefte gevoelt, worden die ontwerp statuten nietbehandeldIn behandeling komt thans een voorstel van het Bestuur om deel te nemen aan de Groote Landbouwtentoonstelling, welke 2, 3, 4, 5, en 6 September te Schagen wordt gehouden. Het Bestuur stelt voor in de vijfde afdeeling in te zenden voor Groep 1 N 1 en voor Groep 2 N 3, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Een vijftal der aanwezige leden stelt voor de laatste groep hun jonge geitjes beschikbaar. Mochten er leden zijn, die geiten -willen inzenden, dan is het Bestuur wel genegen voor aangifte en ver voer te zorgen, indien het tijdig ge noeg kennis daarvan ontvangt. De kosten blijven evenwel voor rekening van de inzenders. Daar de bokhouder J. Heiligenberg kennis heeft gegeven, dat hij dit het volgende jaar niet meer wezen wil, wordt de Voorzitter gemachtigd daarover met een ander te onder handelen. Daar de rondvraag niets oplevert sluit de Voorzitter onder dankzegging voor de gezellige samenwerking. d. v. Huibert van Haaften en van Elisabeth Antonia Weijers. Bertus, z. v. Gerrit Boontjes en van Maria Blom. Catharina Geertruida, d. v. Jan Hendrik ter Burg en van Maartje Muntjewerf. ONDERTROUWD: Jan Vethman, oud 27 j., wonende te Winkel en Cornelia Maria Waiboer, oud 22 j., wonende te Anna Paulowna. Hen- dricus Woudenberg, oud 24 j., wo nende te Schagen en Trijntje Dekker, oud 24 j., wonende te Anna Pau lowna. Adrianus Bosch, oud 27 j., wonende te Helder en Anna Adriana Klein, oud 22 j., wonende te Anna Paulowna. Gerrit van Eeten, oud 25 j. en Grietje Groot, oud 22 j., beiden wonende alhier. GETROUWD: J^n Vethman en Cornelia Maria Waiboer. Hendricus Woudenberg en Trijntje Dekker. Adrianus Bosch en Anna Adriana Klein. OVERLEDEN: Maartje Tjjsen, oud 62 j., echtgenoote van Simon Raven. Nicolaas Harder, oud 11 m., zoon van Arie Harder en van Maartje Greeuw. Buiteniandsch Overzicht. De definitieve uitslagen van de verkiezingen in Frankrijk zijn thans bekend. Gekozen zijn: 32 conser vatieven, 27 leden van de Action libérale, 54 progressistische republi keinen, 11 radicaal-socialisten, 89 geünificeerde radicaal-socialisten, 17 socialistische republikeinen en 40 geünificeerde socialisten. Er moeten 252 herstemmingen plaats hebben. Van het eiland Martinique is één uitslag nog niet bekend. Zooals we reeds schreven is in de partijver houdingen geen noemenswaardige ver andering gekomen en de herstem mingen zullen die ook wel niet brengen. In Marokko is door de Franschen een grooten slag geslagenze moeten het kamp van den Roghi, den pre tendent hebben vernield ten koste van eenige dooden en gewonden. De verliezen der Mooren waren veel grooter. In Zuid-Algiers is weer een nieuw stuk spoorweg in gebruik genomen. De lijn is onder groote moeilijkheden in vier jaar tijds door de militaire genie aangelegd. Van de kust van Algiers kan men thans per spoor tot diep in de Sahara komen. Het laatste stuk loopt door een vry vrucht bare streek met talrijke oazen. Caillaux' tegencandidaat in Mamers heeft na de verkiezingen tot de kie zers gezegd ervan overtuigd te zyn dat zij met hunne keuze niet be doelden een goedkeuring van de „mis daad noch van de compromitteerende betrekkingen van een minister met een oplichter". Caillaux zond hem zijn getuigen om te duelleeren. De secondanten van den tegencandidaat zagen echter in de woorden geen beleediging, daar zy volgens hen slechts van algemeen bekende feiten gewagen. De zaak komt nu voor een eereraad. De algemeene toestand van den Keizer van Oostenrijk is bevredigend. Wel werd de nachtrust door hoest buien gestoord. De Keizer verkeerde Zondag geruimen tijd in de kleine galerij van zyn paleis. De Czaar van Rusland heeft bij oekase bevolen, dat een proefmobi- lisatie zal gehouden worden in twee districten en in twee andere de reser visten zullen worden opgeroepen. Een gewone manoeuvre zonder eenige verdere beteekenis. Het bericht dat in den minster- raad de questie van ontbinding van de Doema zou zyn ter sprake ge bracht wordt thans officieel tegen gesproken. Finland voelt wel de drukkende hand van Rusland. De burgemeester eener gemeente benevens een aantal raadsleden eener andere gemeente zijn wegens overtreding der wet op de gelijkstelling van Russen in Fin land veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met ontzegging van het recht om binnen tien jaar een openbaar ambt te bekleeden. Omtrent Ulster valt niet veel te melden. De besprekingen tusschen de partijleiders zijn nog niet hervat. De regeering wees een weg en wacht de Ulstermen wachten ook doch van hen moeten de amende menten komen. De regeering heeft besloten de lei ders der Ulstermannen geheel onge moeid te laten. Er heerschte hier omtrent in het kabinet oneenigheid de minderheid was ervoor de leiders, betrokken by de brutale wapeu- smokkelarij, gevangen te nemen en te straffen, de meerderheid was daartegen en verwachtte alleen heil van een minnelijke schikking. Op het oogenblik tracht de regeering de Iersche home rulers ertoe over te halen met een vergelijk, zooals door Churchill in overweging is gegeven, genoegen te nemen. De Grieken hebben zich uit Epirus teruggetrokken, maar de Epiroten leggen het hoofd niet neer. Albaneesehe gendarmen onder be vel van den Hollandschen kapitein Doorman hebben een sterke stelling bezet bij Staria en zullen trachten daar tegenstand te bieden aan de oprukkende Epiroten, die alle dorpen platbranden, zoodat zij een 20.000-tal boeren tot vluchten hebben genood zaakt. Doch deze afdeeling gendar merie heeft dringend behoefte aan versterking. Zaterdagavond ontving de regeering te Durazzo uit Koritza berichten, waarin gemeld werd, dat de Albaneesehe troepen in den loop van den dag met gunstigen uitslag een aanval ondernomen hadden op de opstandelingen. Een groot aantal dorpen waren hernomen en de troepen waren opgerukt tot Poraati, bij Kolo- nia. De regeering hield zich ervan overtuigd, dat Kolonia binnen enkele dagen zal hernomen worden. 2000 vrijwilligers trekken op naar Koritza en overal wapent men zich om de bedreigde streken ter hulp te komen. De president der Vereenigde Staten blijkt door zyn minister Byran en zijn gezant niet juist te zijn ingelicht omtrent Mexico. De president heeft zich de zaak zóó gedacht: een blok kade van de voornaamste havens sluit Huerta geheel van de hulp van de buitenwereld af; de opstandelingen die geld en wapens hebben uit Amerika kunnen dan den stryd voortzetten en Huerta tot den afstand noodzaken. Maar 't is heel anders geloopen. Huerta en Carranza trokken één lijn en keerden zich beiden tegen Amerika. Er is beterschap in den toestandde petroleumbronnen in den omtrek van Tampico zullen gespaard worden. De Standard Oil Company kan nu gerust zyn en dat zal voor de algemeene rust heel wat waard zijn. De Mexicaansche partijen hebben bij Tampico een wapenstilstand ge sloten. Bij Vera Cruz wordt voor- loopig op verzoek der vredesbemidde- laars niet meer gevochten. Dezen hebben in Washington eens met Bryan gepraat en nu is aan de drie partijen verzocht om vertegen woordigers te benoemen met wie de arbiters de zaak verder kunnen be spreken. Er wordt voortdurend ge zegd dat Huerta wel aftreden wil als hij maar een vry geleide krygt, maar 't wordt even hardnekkig tegen gesproken. Misschien is hier de wensch wel de vader der gedachte. Amerika zou 't wel graag zien, maar daarom gebeurt het nog niet! INGEZONDEN. Gaarne zou ik, door middel van Uw geacht blad, in de gelegenheid worden gesteld, mijn vriendelijken dank te brengen voor de mildheid, waarmee op Huisduinen, evenals voorgaande zoraer-maanden, de politie maatregelen worden toegepast. Pas is het mooie weer komen uitlokken om buiten de stad te gaan, of hon derden maken daarvan gretig gebruik en doen ook de Huisduiner mensch- jes genieten van dat bezoek. En wat kan men op dat eenvoudige kleine plaatsje met zijn v ij f drinkgelegen- heden (op de ongeveer 200 zielen) heerlyk huishouden 1 De geheele week opgesloten in fabriek of op werk plaats, moet men des Zondags toch eens uitvliegen en als redelijke schep selen zich eens vermaken. Van toe zicht of ordehandhaving is geen sprake. Hoe heerlijkDrinken, schreeu wend zich over den weg begeven, men kan het doen zooveel en zoo hard en in welke houding men wil. Of het eerbaar is of niet, dat doet er niet toe. Aardige momentjes zijn er te zien. Juist op het oogenblik bijv. dat ik „trachtte" op mijn rijwiel naar den Helder te komen (ik had wel wat veel gedronken) komt er per rijtuig een heerlyk-genietend ge zelschap aan. De koetsier had het pak van een der inzittende mariniers aangetrokken, en deze laatste was koetsier. Jammer dat ze eenige avery kregen. Het tuinhekje van een der huizen op Huisduinen moest hout opleveren om het euvel te herstellen. Meer zag ik niet, ofschoon er nog veel te zien was: het werd nevelig voor mijne oogen. Na een poos was ik wat verderop gesukkeld, toen ik plotseling wat „helderder" werd, want gehoornde wezens keken my met groote nieuwsgierige oogen aan eenige losloopende koeien versperden mij den weg. En dit is het nu, wat ik onder de aandacht wilde brengenzou het niet mogelijk zyn, op het vee wat toezicht uit te oefenen, want, naar ik vernam, heeft men ook zelfs in de woek daar last van. Véritas. Geachte Redactie. Het is een overoude gewoonte, dat de Heldersche jeugd, en ook de ouderen van jaren, bij mooi zomer weer, een uitstapje maken naar bui ten, en dan wel het eerst naar Huis duinen. Het strand is dan met een talrijke bevolking als bezaaid. De tram vervoert heel wat passagiers, maar ook de Huisduiner weg, telt tal van wandelaars, en dit is het juist waarop ik de opmerkzaamheid vestigen wil. Immers, sedert jaar en dag is de genoemde weg een veilige weg voor onze kinderen. Nu is even wel deze rustige wandelweg in be roering door de snel rijdende auto's die den reeds zoo smalle straatweg onveilig maken. Ik weet wel dat dit vervoermiddel niet is te keeren, maar toch geloof ik goed te doen wanneer ik de aandacht van ons gemeente bestuur op deze zaak wil vestigen, om zoo mogelijk een ver ordening te ontwerpen, die de snel heid bepaalt, waarmee gereden mag worden. Ik voorzie anders werkelijk gevaar voor de kinderen, die niet weten welke kant uit-te-wijken als de auto met razende snelheid aan komt. Met dank voor de opname, Uw dw. J. K. Den 8sten Mei hopen mijn jj I geachte Zwager en Zuster A. SPRUIT en A. TEN BOEKEL te Koegras hunne 35-jarige Echt- vereeniging te herdenken. Wed. HOPPE. Anna Paulowna, Mei 1914. A.s. Vrijdag, den 8sten Mei,1 hopen onze geliefde Ouders Jb. BAKKER en ALIDA NAUTA den dag te herdenken, dat zy 1 vóór 40 jaar in den Echt zijn I verbonden. Namens hunne liefhebbende Kinderen en Kleinkinderen: G. HIETER-Bakker. I H. HIETER. (A. BAKKER. Helder, Cob. bakker Swart j Aafje bakker. Helder, 5 Mei 1914. Gravenstr. 30. Ede, Heden, den 29en April, is, na een kort lijden, zacht en kalm overleden, in den ouderdom van 83 jaar, onze geliefde Vader en Grootvader, de Heer SIMON BELS. Namens Dochter en Klein kinderen J. DE HAAN Bels, IJmuiden. De Familie GOUDSWAARD!' be tuigt langs dezen weg haar welge- meenden dank voor de zeer vele blijken van belangstelling den 23en April 1.1., zoowel van binnen als van buiten deze gemeente, ondervonden. Helder, 5 Mei 1914. Mevrouw WARNERS—NIEMANN heeft voorloopig geen vasten ontvangdag. INGEZONDEN. Burgerlijke Stand van Callantsoog. Maand April 1914. GEBOREN: Teunis, z. v. Teun is Mooij en Anna Regina Maria Blaauw Ferdinand, z. v. Reinder Keulen en Sijbrandje Johannes. ONDERTROUWDCornelis Hoep, oud 25 j., en Antje van den Berg, oud 22 j. OVERLEDENPietertje Zeeuw, oud 77 j., wed. van Jan Beij. Overleden bevonden (verdronken) Hendriekus Dirk Adolf van den Kie- boom, oud 23 j. Burgerlijke Stand v. Anna Paulowna. Maand April. GEBORENNicolaas Theodorus, z. v. Gerardus Konijn en van Anna Maria Wit. Maria Geertruida, d. v. Frederik Adrianus van Kooten en van Maartje Rietvink. Johannes Gijsbertus, z. v. Hendrikus Witteman en van Gerarda Petronella Lemmers. Geertruida, d. v. Johannes Dekker en van Jansje Bakker. Jan, z. v. Willem de Smit en van Jansje van IJzendoorn. Dirk, z. v. Jan Keppel en van Gerritje Cornelissen. Huibertina Anthonia, Eerbiediglijk opgedragen aan „KEES". Hoe komt, doorluchte Kees, dat binnen deze veste, Van „Grootte generaals" en „Chefs", de allerbesten, Van „broodmedailles" en „pruimen van Bonarius", Van de brullende „leeuw" en het „groen gevarenis", Van „schrik der velden", van „Kootje, 't oude heertje", Die lustig tippelt langs het lijntje" weer een keertje Hoe komt het, dat in deze stad vól „papegaaien" Vól „mannen van praktijk", doch die enorm „draaien". Terwijl om „Lughtenburgs" lippen een „lachje" zweeft - Het voetbalspel zoo'n groote vlucht genomen heeft? Door géén verblindheidgéén „chauvinisme" doch het moest wèl zoo zyn, Dat wist al Multatuli, toen Poëzie opkwam in z|jn brein Want: kwader dan „een hond, die blaffend aan komt" hollen Is „het bruine monster". Dat laat niet met zich dollen! Doch is 't naby dan is „er 'n hand, die alles" l) zuivert, „Een voet die redt", al is het ook nog zoo een schuivert, En het „terug doet keeren" onder luid gedaver Die hand en voet die werd van ónzen keeper Schraver 1 Ik schrijf: ónzen keeper, doch dat is „intimiteit", Waarmee men zich in verslagen wónder mee bevrijdt, In dié verslagen, waarin, waar 'k mijn oog ook wendde, Het steeds maar was: Pedanterie und kein Ende! Doch „Kees" nu eindig ik. Mocht aan woord'en maat ontbreken soms nog wat, Och, kundig „Zees"leeraar, wijt dit aan mijn te „kleine woordenschat"-, Doch bedenk, dat door té grooten woordenschat en maat, De groote schat der woorden, dikwyls verloren gaat Degene die Zaterdagmiddag j.1. een Schrift met Sluitzegels van B. AKKERMAN heeft gevonden wordt verzocht dit tegen belooning lerug te bezorgen. Adres: Breewaterstr. 38. Telefoon 195. Van al Vrijdag I Mei lal en mal Donderdag I Mei geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMERS: Drama in 3 acten. Klucht in 2 acten. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47, Ie Rang f 0.32. 2e Rang f 0.22. Kinderen beneden IS jaar op alle rangen hall geld. Aanvang iederen avond 7 uur. Zondags te 4 uur. ZONDAGS diploma's en nijhiljeltan NIET GELDIG. ATIS gelegenheid lol berging tan rijwielen. H.H. Zangers, die genegen zijn zich bij bovengenoemd koor aan te sluiten, worden verzocht zich aan te melden bij den Directeur NEIJTS, Hoofdgracht 54. van de afdeeling Helder der VEREENIGING „TOT STEUN" op Vrijdag 8 Mei 1914, 's avonds half acht, in de Nieuwe Kerk, met welwillende medewerking van: Mevrouw J. A. VOS-KRIJGER (Zang), den Heer A. J. C. MOOIJ (Orgel) en den Heer PALA (Viool). PROGRAMMA MET TEKST DER LIEDEREN (tevens bewijs van toegang voorniet-leden) 10 ct. verkrijgbaar bij den ingang der kerk op VRIJDAG 8 MEI 1914, voormiddags 10 uur, van de volgende pl.m. 250 battings en planken, pl.m. 250 schrooten en pl.m. 75 ribben, pl.m. 30 mljnstutten, pl.m. 50 puntbreals, 130 Engelsche Breals, 25 buikbreals, een vat olie, een vat vet, een laadboom, een balk, eenig wrakhout, pl.m. 150 Schotsche blazen en een scheepstrap. De Burgemeester van Callantsoog, DE BEIJER. Dankbetuiging. De ondergeteekenden brengen hier door hunnen dank aan de Firma A. J. SCHAAP, Rijwielhandelaar, Keizerstraat 19, alhier, voor dc prompte uitréiking der reclame artikelen, n.1. den Heer W. TJITTES, van Oalenstraat 43, alhier, als hoogste kooper gedurende de maand April j.1. een Ie klas HEERENRIJWIEL, compleet, den Heer G. WIJDERS, Bothastraat 24, alhier, als no. 2 een zeer fijne CARBIDLANTAARN, den Heer VAN SCHEIJEN, Kanaalweg 17, alhier, als no. 3 een CONDOR BUITENBAND, en de Heeren DE VRIES, Hoofd onderwijzer te Julianadorp en G. VIN CENT, Parallelweg 47, alhier, ieder voor een paar leuke SCHILDERIJTJES, en kunnen hunne volle tevredenheid over de door deze firma geleverde Rijwielen te kennen geven. Gevraagd een net JONGMENSCH voor den wagen. Loon f1.~ plus provisie. Adres: Hoofdgracht 87. VERLOREN een grijs zijden Tasch met Sleutel, op den dijk. Tegen belooning terug te bezorgen. Adres: Spoorstraat 98. VERLOREN een zilveren Arm band, Zondagmiddag, omtrek Kanaal weg en den Helder. Tegen belooning terug te bezorgen Artilleriestraat No. 34, den Helder. VERLOREN een Portemonnaie met geld. Tegen belooning terug te bezorgen. Adres: Loodsgracht 63. Een bekwaam Costuumnaaister vraagt beleefd werk aan huis. Vlugge lie- diening. Billijke prijzen. Brieven onder No. 174, Bureau van dit blad. Direct gevraagd een nette DAG-DIENSTBODE, boven de 16 jaar. Loon f2.50. Adres: Sluisdykstraat 135. Wordt gevraagd een flinke DAG-DIENSTBODE. Loon f2.50. Adres„Algem. Tehuis voor Mili tairen", Kanaalweg 30. Wordt gevraagd bij jonggehuwden tegen 1 of half Juni een nette Dienst bode, kunnende zelfstandig koken en werken en van goede getuigen voor zien. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur, by Mevrouw BRAAM, Kanaalweg 122. Mevrouw VAN MIERLO, Binnen haven 40, vraagt zoo spoedig mogelijk een nette Dienstbode. Wasch bui tenshuis. Aanmelding 'sav. nii 7 uur. Gevraagd een flinke Dienstbode. Adres: „Hotel Den Burg". Een net Dagmeisje gevraagd tot vier uur. Adres: Hoofdgracht 31. Gevraagd een net Dagmeisje, niet beneden 16 jaar, in gezin zonder kinderen en geen wasch aan huis. Adres: Polderweg 37. MARINE-BAKKERIJ. Tijdelijk Assistent gevraagd. Inlichtingen by den Administrateur. Gevraagd een LOOPJONGEN. Adres: „THEEBOOM", Spoorstraat 38. Gevraagd: Adres: „DE EENDRACHT". Te koop 5 GEITEN, waaronder een Melkgeit, geeft best, bij A. KATER, Middenvliet, Koegras. 3 jonge Holl. Herdershonden te koop. Spotprijs. Adres: Piet Heinstraat No. 1. Te koop een goed onderhouden Kinderwagen en een Wieg met kleed, voor spotprys. Adres: Bureau van dit blad. VIOOL te koop met Strijkstok en Kist. Adres: Plantsoenstraat 2. SPOORSTRAAT 96-98 recht over de HOOGSTRAAT. Magazijn van Manufacturen, eigengemaakte Goederen, Oemes-Hendwerken, Modeartikelen. Sportflanel, prima zuiver wol, zeer fijne zomer-kwaliteit 42'/j ct. Gestreepte Dril, marine met wit 50 ct. Grijs, effen en gestreept katoe nen Stof voor jongenspakjes 50 ct. Prima kleur, echt, extra sterk. In witte en gestreepte Jongens blouses, extra goedkoope aan bieding. Iets beschadigd. Katoenen Damast-Tafellakens, Servetten en Vingerdoekjes. Zeer goedkoop. Linnen Kleedjes met passende Loopers en Entredeux. Qroote sorteering. Zie onze 4 Etalages en zeer lage prijzen. Gebloemde Kraagjes, zeer nieuw, nu 197a ct. Beneden elke concurrentie. Goedkoopst Magazijn, Gevraagd een Bakkersleerling of 2e Knecht. Adres: J. DEKKER, Weststraat 102. Gevraagd een flinke Jongen. Adres: Spoorstraat 102. GEPENSIONNEERDE gevraagd, voor zeer licht magazijnwerk. Schriftelijke sollicitaties met opgaaf van vroegere werkkring onder No. 175, Bureau van dit blad. N.B. l) Vergelijk Poëzie en verslag „Kees". 2) „Schat" is hier „waarde". De woorden en zinnen cursief gedrukt, heb 'k meest uit verslagen van U gerukt; U kunt ze alle vinden in ,,'t Vliegend Blaadje" nu „Heldersche Courant". Ik heb ze cursief laten drukken, anders werd ik „naprater" en „pedant". Een dankbaar lezer Uwer verslagen, S. b. G. Van Vrijdag 8 tot en met Donderdag 14 Mei trouwt de firma in de „Witte". Wij verzoeken een ieder bij het huwelijk tegen woordig te willen zijn. Namens het geheele personeel: ABRAMOWSKY, leerling-bediende van het huls MAYER en NATHUSIUS. op Zaterdag 9 Mei a.s., 's avonds 7 uur, in het Verkooplokaal aandB Loodsiracht, 1500 flesschen roode en witte Bordeau- wijn, roode en witte Port-, Rijn- en Moezelwijn, Madera, Bergerac, Samos, Muscatal, Sherry, Malaga, Vermouth, diverse merken Champagne. Vóór den verkoop, vanaf des middags 2 uur, zijn proefflesschen te verkrygen, tegen betaling van 50, 60 en 70 cent per flesch, terwijl eveneens gelegen heid bestaat, verschillende soorten gratis te proeven. Commissies kunnen vooraf worden opgegeven, terwijl voor het thuisbrengen I cent per flesch wordt berekend. Gevraagd 2 bekwame TIMMERLIEDEN. Adres: K. ZEEMAN. Gevraagd een Smidsknecht (halfwas). AdresFirma P. J. LAFEBER, Smederij. Zinkin Emmers 37'/, d. Geëmaill. immers van af 43 Geêmaill. Waterketels 85 Schoonmaaktrappen per Irae 20 Gordiinlatten3 Bezemslokken1 3-deelig, van al11.50 Groot brons Klokstel, 3-dselig, „2.10 afels95 cent Handstoffers10 15 6 45 Te huur een nette gemeubileerde Zit- en Slaapkamer met of zonder pension, nabij de Spoorstraat. Br. No. 166 Bureau v. d. blad. Gevraagd een Zit- en Slaapkamer met volledig pension. Brieven met prijsopgaaf te adres- seeren a. h. Registratiekantoor alhier. Gevraagd een ruime Zit- en Slaapkamer, zonder pension. Brieven met prijsopgaaf te adres- seeren a. h. Registratiekantoor alhier. Korporaal-torpedomaker vraagt een Zit-Slaapkamer. Brieven onder No. 171, Bureau van dit blad. Een net Kosthuis gevraagd, voor een leerling v. d. Zeevaartschool. Brieven onder No. 172, Bureau van dit blad. in Fransch, Duitsch en Engelsch. Elke taal 2 uur per week. Brieven met opgaaf van conditiën onder No. 173 Bureau van dit blad. VRIJDAG 15 MEI e.k. des mid dags te 12 uur zal eene openbare aanbesteding worden gehouden voor de leverantie van gerookt- en pekelspek, ten behoeve van de soldaten-menages gedurende het 2e halfjaar 1914. Het te leveren spek moet zyn voorzien van het stempel merk van den Nederlandschen Slagershond, van een der Gemeentelijke abattoirs of van den Keuringsdienst der gemeenten: Brielle, Enschedé, den Helder, Hoorn, Meppel, Vlissingen of Zwolle. Omtrent de vermoedelijk benoodigde hoeveelheid zijn inlichtingen te ver krijgen op bet bureau Luit.-Kwartierm., hoek Oude Kerkstraat, waar eveneens de aanbesteding zal worden gehouden. Wordt gevraagd een net Kosthuis in klein gezin. G. G. Brieven onder No. 177, Bureau van dit blad. Te huur gevraagd op goeden stand een nette Woning. Huurprijs tus schen twee- én driehonderd gulden, Brieven onder No. 176, Buroau van dit blad. Te huur een net gemeubileerde Zit kamer en flinke luchtige Slaapkamer en Suite, van gas en alle gemakken voorzien. Adres: Weststraat 55. Te koop gevraagd een BURGER WOONHUIS, bevattende 2 kamers, halve gang en keuken, op behoorlijken stand. S.v.p. opgave van prijs en ligging. Aanbiedingen onder No. 178, Bureau van dit blad. lamBmelkzeep, groot stuk, Zeemleer, groot soort, Thee-serviezen, IB-deelig, f2.00 Zware lobbes met rand „1.20 Groote Tobbes ronder rand 90 cent Sponzen10 Lange KamerstoHers40 Goud- en Zilverhrons 4 en 0 Waschketels van 90 ct. tot 12.00 Bloempotten00 cent Pot Schoencream 4 Keukentafelsf 1.25 Stal- en Lampenpit per el0 cent Gasslang pnr halve Meter 22 Waschknijpers 40 voor 10 Kralen Lampsnranden 05 Boodschapnetten, nieuw soort, 18 Theetafels van af 11.40 Groen geem. Koffiekannen 05 cent fkaarten per 100 10 Porcelein Kop en Schotel Tv, Prachtige Spiegels en Schilderijen, Bloemen en Planten, Beelden. Groote sorteering DAMES-TASSCHEH, Een nieuwe Sardienkuil te koop. Adres: H. KIJZER, Gasstraat 23. DAMES-RIJWIEL. Te koop een goed onderhouden Dames rijwiel. Adres: Kanaalweg 98. KONIJNEN te koop. Adres: Koningdwarsstraat 27b. en de goedkoope prijzen in VRIESLANDER.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3