WITTE BIOSCOOP. Het Kind Roept! lederen Damestaschjes Tasschen Tasschen jg Kruisweg 175-176. o Tasschen Tasschen Eerste fleldersche Bioscoop-Theater DE ROMAN VAN EEN SCHEEPSJONGEN. A new Lecture by Cuey-na-Gael c 0 0 (0 (ft (ft (ft 0 DE HUISELIJKE HAARD. DE AFDALING IN DEN KRATER VAN DEN VESUVIUS. vrs Advertentiën. A. GRUNWALD, Arts, Wegens tijdelijk vertrek naar Indië C. H.TEN HORN, Kanaalweg 112. Hoofdnummer in: Als extra nummer: Wordt|verwacht Verhuisd KANAALWEG No.115 Mej. N. KISKE. Friday 5<h June „0'Neills Further Adventures in Hol land including his Marvellous Use of the Telephone." Tickets f 0.50 [Papils f 0.25], Gedurende eenige dagen Belangrijke Uitverkoop van een groote partij in alle soorten en nieuwste modellen tot spotprijzen. j« Fa. S. J. Prins Co. 3 venbedrljf voor zeeschepen, ook on der de wet te brengen; 2e. eenaraendemen t-N i e r- s t r a s z, om onder stuwadoorsar beid ook te verstaan het gebruik van met de hand gedreven inrichtin gen of werktuigen ten behoeve van het laden en lossen van zeeschepen; 3e. e e n amendement-Nier- strasz, om de uitzonderingsbepa ling voor het nemen van monsters (dat niet onder stuwadoorsarbeid wordt verstaan) duidelijker te om schrijven 4e. een amendement-Nier- strasz, om duidelijk te doen uit komen, dat iemand, die stuwadoors arbeid verricht in den zin der wet, slechts havenarbeider is gedurende den tijd, dat hij dien arbeid verricht; 5e. een amondemen t-N i e r- strasz, om te bepalen, dat de be manning van een binnenvaartuig, die goederen in of uit haar vaartuig uit of in een zeeschip lost, niet tot de havenarbeiders wordt gerekend. De amendementen worden door hun indieners verdedigd. De heer Van Kaalte (u.1.) bestrijdt ze.Die van den heer Nierstrasz worden alle op één na, dat onder no 3, hetwelk de minister overneemt, ingetrokken. Dat van den heer Spiekman wordt na eenige wijziging overgenomen. Dat de Wet Inkomstenbelasting werd aangenomen bij eindstemming, vermelden wij elders in dit nummer. Ook de Radenwet werd aangenomen, zonder hoofdelijke stemming. Bij de Inkomstenwet waren nog 12 tegen stemmers. DE WEEK. 3 Juni. De sleur, de slender, de gewoonte, weet ge, dat is eigenlijk een van onze grootste vijanden. Er zijn, bij voorbeeld, menschen, van wie men zegt, dat ze „in een gouden wieg geboren werden". D.w.z. zij vinden een donzen bedje voor hen gespreid, en oen zachte hand dekt hen met satijnen dekentjes. Als 't koud is buiten, dan wordt hun kamertje „op temperatuur" gehouden. Bij hun ont waken zet men een geurig kopje cacao voor hen neer. Hebben zij met 't leeren van hun lessen moeielijk- heid, pa zorgt voor de noodige extra- lessen. En als zij maar cijfers op hun rapport hebben, de Zondagskinderen, dan is er gejubel in den huiselijken kring, alles gaat als van een leien dakjegelijk de sierlijke gondel voort glijdend over het kalme watervlak. Op ryper leeftijd gekomen, zorgen teedere ouders of wijze voogden er voor, dat een zeer begeerlijke partij voor hen gereserveerd wordt. Dat gaat alles zoo natuurlijk en zoo vanzelf-sprekend, dat ze er zich heelemaal niet over verwonderen. Zij trouwen op tijd, vinden een keurig, snoezig, luxueus nestje gebouwd. Ze worden behoorlijk op tijd candidaat voor een lid van dit of dat college; ridder of officier van deze» en gene orde; en bij het klimmen der jaren kunnen zij „op een welbesteed leven terugzien", gelijk dé feestredenaar van den zilveren of gouden jubilaris geworden man van hen getuigt Inderdaad, „zoo zijn er", zou Alex. Ver-Huell zeggen. Eu aan deze benijdenswaardigen dacht ik bij het kennis nemen van de „nood kreet", door „Onze Vloot" verspreid. En waarvoor Kaemaekers, de knappe teekenaar, een suggestieve schets ontwierp, de Nederlandsche Maagd, in wanhoop nastarend het haar wree- delijk ontrukte Insulinde. 't Is een „reclame-plaat", hier in den goeden zin des woords dan. En ik wil geen pleidooi houden pro of contra de bedoeling: Nederland in geestdrift te- brengen voor het doen van uit gaven ten bate der militaire verde diging van zijn Oost-Indische koloniën. Er zijn weet men verschillende middelen van defensie. Dat er in de zeer-groote, internationale politiek heftige, felle haat en naijver bestaan dat Westersche en Oostersche volken voortdurend op de loer liggen, hoe en wanneer elkaar te bespringen dat zij bang zijn, allen, voor „den eersten sprong", 't is voor het moment vermoedelijk onze aller- hechtste waarborg, dat Insulinde nog een poosje Nederlandsch zal blijven En ook is 't de vraag, of, - gesteld, dat wij voor ons doen reusachtige offers voor militaire defensie zouden brengen, al dat gepantserde en verdere gedoê, voor de Krupp-kassen byzonder voordeelig, niet zou ver nield worden, gelijk de vestinkjes en bolwerken, die de kinderen bouwen op zomersche dagen aan het strand, worden weggevaagd door één golfje van Moeder Zee Gesteld, dat, hetzij de Japanner of de Yankee of de Engelschman, of iemand van deze kracht - een soort van „internationale volmacht" kwam te bezitten, om zich op onze Oost te werpen Maar dit alles neemt niet weg, dat men in Patria werkelijk ten langen leste, na vele, vele tien tallen jaren, is gaan beseffen onze Oost is toch wel waard om er eens aan te denken. Er was, weet men, eene periode, toen Indié de „tüchtige Kuh", het gedweeé melkkoetje, was. Toen sprak 't vanzelf, dat menschen uit het verre land kwamen, belast en beladen met schattendie dan in Holland, als brave suikerlords, paleis- jes bouwden in de Utrechtsche of Geldersche buurt. Of op het Willems plein, in Den Haag, en elders. Zij vertelden van al de slaven die zij hadden gehouden. „Een voor den zak doek, een voor den waaier, etc."... Dat was de zalige tijd van de Indische baten. Hij ligt al tamelijk ver achter ons. Hoè men aan de schatten kwam en öf er inlandersbloed aan kleefde: niemand in Patria was dolzinnig- sentimenteel genoeg om over zulke dingen te piekeren. Zelfs de zacht moedigste vegetariër onzer dagen zou —vergeleken metzulk-gezageen ruwe kerel zijn geweest in de oogen van die menschjes Men beschouwde „de Oost", behalve als een mysterieus tooverland, waar binnen enkele jaren metwathandigheid schatten waren te halen, ook als een soort vergaarbak voor onbruikbare vaderlandsche elementen. Verloopen en gedegenereerde sujetten uit hooger en iager maatschappij-kring werden - als er in Patria inderdaad geen land e bezeilen viel, „op schip gezet". Van de „kolonialen" kwam slechts een klein percentage terug. En van de verloren-zoontjes uit andere sfeer Nu, 't is toch wel gebeurd, dat van hen een stuk-of-wat „terecht kwamen" D. w. z. repatrieerden als menschen, „in bonis" verkeerend of gekoppeld aan dames, die een aardig bruidschatje hadden meege bracht Over het „hoe" etc. werd de breede mantel van zekere-soort liefde geworpen En in het brave, oude Patria hield men zich óók toen aan het wyze rijmpje van: Het geld, dat stom is Maakt recht wat krom is Tusschen deze periode en onzen tijd ligt weer een heele afstand. Multatuli deed rillingen door den- lande gaan, maar dio koorts ver dween toch weer, - evenals de sidde ring over verhalen van Saïdjah en Adinda, die wachtte haar minnaar op den weg, die leidt van De rest vult de lieve lezeres, de schrandere lezer immers zelf in. Nü, eindelijk, beginnen wij te be grijpen, wat Indië voor Nederland beduidt. Hoe wij, losgerukt van het Rijk, dat zich daar slingert om den evenaar als een gordel van smaragd; en wanneer de 23.000 Nederlanders uit de Oost voor-goed naar Patria zouden terugkeeren, - het oude, arme Nederland weer zou worden het kleine, nietige Rijkje in Europa, dat zijne onafhankelijkheid slechts zou kunnen bewaren door de icherpzinnig-berekenende diplomatie van een Jan de Witt of een van deze geestelijke krachtOf dat bestaan zou als schijnbaar-autonoom, in wer kelijkheid vasal-staatje van bijvoor beeld mr. John Buil, die zich altijd zoo'n beetje (men denke aan 1813 en 1814!) heeft beschouwd als de goedig-wel willende curator van het Hollandsche landje Inderdaad, 't is nu met ons ge steld als met het Zondagskind, waar over ik 't straks haddat z'n leven lang op tijd couponnetjes heeft ge knipt en zijn vette rente gebeurd... En nu op-eens merkt, dat zijn heerlijk kapitaaltje wel eens in ernstig ge vaar zou kunuen komen te verkeeren Sleur en gewoonte, tot soezerig- onnadenkenden slender geworden, zijn werkelijk onze bittere en gevaar lijke vijanden. Het verblijf op de „trotsche zee- kasteelen", die ons brengen van het eene naar 't andere vastelandwie durfde nog bekennen dat hij er ge vaar in vond Zoo'n „tochtje" naar de Oost, zeeziekte nu daargelaten en ook ge zwegen van den moeson in de Roode Zee, wie van ons durfde nog zeggen, dat de reis-zelve hem bang maakte Ilc hoor al het joelig- schaterlaclien van een, die 'k weet niet hoevele malen den tocht over „de groote plas" maakte, en zich van pret achterover werpt, zich verslik kend aan z'n zooveelste whiskey- da Maar wij hebben de „Titanic"-ramp gehad. En nu weer die van de „Empress of Ireland", waarbij eenige Nederlanders met de duizend-zooveel ongelukkigen, die in zee werden ge slingerd of spiongen, 't leven lieten. Ik geloof, dat mijn geroutineerde en goedlachsche spotter nu zijn whiskey- soda met ernstig, zelfs ïetwat-somber gelaat slurptMet zekere huivering denkend, o, de door de wol-ge- verfde!, aan de eerstvolgende maal, dat hij z'n aardschen tabernakel zal hebben toe te vertrouwen aan zoo'n onverwinlijk en extra-hecht, fier en trotsch zeekasteel Eén uur van tastbare nevel, één fout van 'n kapitein, één deuk van ships, that past in the night" Ën van het zeekasteel is niets over dan een paar sprieten, uitstekend boven zee en nog wat na-geplas van armen, van beenen Het licht opEn de whiskey- glazen gevuld Weg met de naar geestige gedachten aan Klampen wij ons weêr vast aan de „gewoonte" om te gelooven, dat alles wel zal terecht komen In trouwe, de Pranschman heeft gelijk met zijn „II ne fout pasjurer gros Wat wij, op z'n Hollandsch, zouden kunnen vertalen met: Men moet niet hei-roepen vóór men over de brug is Hechte, muurvaste kiesdistricten, om nu eens 'n gansch ander chapiter te kiezenZeker, in Katwijk is dr. De Visser er dan toch Maar ging in dat muurvaste district, niet langs 't kantje net-even af!?... Op Pinksteren is 't wat er ook sbeure, mooi, zonnig weër. Zoó kan 't niet loopen, of de nieuwe kleeren der Pinksterbloempjes in het Vaderland worden gespaard. En de parapluies op Zondag, alsmede op Maandag van Pinkstei-1914 Ik voeg er geen woord bij. En Jan Olieslagers? Heeft die, in da buurt by Amsterdam, niot op de jongste feestdagen wonderen vertoond van „durf', „de Ant- werpsche duvel?" M^jne vrienden, ik ben dadelijk bereid om „leve de wakkere Jan te roepen't Is een kerel van ijzeren zenuwen. MaarEn nu moet gij niet kriegel worden, o lezerMaar speciaal hier is „de gewoonte" zoo'n aarts-gevaarlijk ding. De man, die zijn kop in leeuwe muil steekt, hij „went" ons, ten leste, evenzeer aan dit waagstukjo als Jan, balanceerend, op zooveel-honderd meters hoogte, op een vleugel van zijn machine... Maar En tochLaat 'k bekennen, dat mij de moed ontbreekt om dezen zin te voltooien Mb. Antonio. SPORT. Gymnastiek-Vereeniging „Pro Patria". Vrijdag j.1. had de laatste wedstrijd plaats van de adspiranteu, en wel van klasse B, jongens van 12-14 jaar. Deze wedstrijd bestond uitrek, ringen en hoogspringen. Het hoogst aantal punten dat behaald kon wor den was 56. De uitslag was: le diploma: J. Duinker, 47 ptn. 2e W. Bruin, 45 3e Th. Deelder, 43 4e B. Vinke, 42 5e Jb. Wieringa, 41J Leider van deze klasse is de heer M. P. van Hooydonk. Voetbai-Vereeniging „Pro Patria". Door bovengenoemde vereeniging is een zilveren medaille beschikbaar gesteld voor de serie-wedstrijden van H.F.C. Nader zal met het Bestuur van H.P.C. overeengekomen worden, waarvoor de medaille bestemd zal zijn. Voetbal. Terrein Bolweg. De door de Sportvereeniging H.B.S." uitgeschreven Seriewedstrij den worden Zondag a.s. voortgezet. H.B.S. speelt dan tegen Holland uit Alkmaar. Deze Vereeniging stond no. 2 van hare afdeeling. Gezien de 5-1 overwinning van Zondag op Neer- landia, zal het Zondag wel een span nende strijd worden en heeft H.B.S. gelegenheid de 6-0 nederlaag, geleden in 't begin van 't seizoen, te wreken, waarop wel eenige kans is als H.B.S. met haar volledig eerste elftal uitkomt. Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Cornelia van W., Helder, beleediging, eisch f 20 boete sub. 5 d. h., vonnis f10 boete sub. 5 d. h. E. C., wed. B. Z., Anna Paulowna, eisch f5 boete sub 5 d. h. vonnis dito. A. L., arbeider, Anna Paulowna, wederspannigheid, eisch 1 maand gev.str., vonnis f 25 boete sub. 10 d. h. Buitenlandsch Overzicht. In Luik heeft een congres verga derd voor kalenderhervorming, 't Heeft den wensch uitgesproken dat geestelijke en wereldlijke autoriteiten de invoering van een nieuwen wereld- •kalender zullen bevorderen. Het congres stelt voor het jaar samen te stellen uit 364 dagen (52 weken) en 1 aanvullingsdag in een gewoon jaar, 2 in een schrikkeljaar, de verdeeling in 12 maanden te houden, Paschen vast te stellen op een der eerste Zondagen van April, waardoor dan ook Pinkster op een vasten d. i. jaarljjks denzelfden dag valt. Alle kwartalen zijn dan gelijk, alle halfjaren ook, de feestdagen val len op vaste datums, wat. voor handel en industrie van groote beteekenis is. 't Zal nog wel eenigen tjjd duren vóór alles aldus vastgesteld is, doch gezien de medewerking van verschil lende zijden is er wel eenige kans op verwezenlijking. Het Pransche ministerie is heen gegaan. Doumergue meende dat zijn programma vervuld was. Zyn col lega's gingen met hem mee en boden president Poincarë hun ontslag aan. Deze trachtte hen nog te doen bljjven, wat echter niet gelukte. De president hoorde daarop den voorzitter van senaat en kamer en onderhandelde reeds met eenige politieke personen. Algemeen wordt Viviani als kabi netsformeerder genoemd. Zal die den socialisten aan 't verstand kunnen brengen dat de driejarige diensttijd onvermijdelijk is? De financieele toe stand zal ook niet zoo gemakkelijk te regelen zijn: het nieuwe kabinet komt voor een vrij moeilijke taak te staan. De „Figaro" die als civiele partij inzage had van het requisitoir tegen mevrouw Caillaux heeft dat stuk in zijn geheel gepubliceerd. De pro cureur der Republiek (aanklager) geeft daarin duidelijk te verstaan dat hij Caillaux zelf medeplichtig acht aan den moord. Onmiddellijk is er interpellatie in de Kamer aan gekondigd waarin o. m. gevraagd wordt welke maatregelen de minister deukt te nemen tegen den Pro cureur. De „Libre Parole" zegt dat de rechters die over mevrouw Caillaux te oordeelen zullen hebben met zorg gekozen zijn. De politiek spreekt ook een woordje mee bij de heele zaak. Wat voor een onpartijdig vonnis nu niet precies aan te bevelen is! Het toenaderingscongres door Pran sche en Duitsche parlementsleden in Bazel gehouden, heeft besloten tot inrichting van een correspondentie- dienst opdat de Pranschen en Duit- sc-hers naar waarheid worden inge licht over hetgeen over en weer voorvalt en dat door tendenzieuse berichten maar al te vaak in een verkeerd daglicht wordt gesteld. Prijzenswaardig maar niet gemak kelijk. President Poincaré heeft aan Viviani opdracht gegeven tot vorming van een kabinet. Viviani zal morgen zyn besluit mededeelen. De positie van den vorst van Albanië, Wilhelm, wordt er met den dag niet beter op. Van verschillende zijden wordt bericht dat hij voor nemens is de hoofdstad Durazzo te Verlaten en naai Skoetari te gaan, waar de Malisoren hem bescherming beloofden. In het paleis te Durazzo heerscht groote bedrijvigheid - kof fers worden gepakt, kisten gesloten. De controle-commissie schijnt ook van oordeel dat Wilhelm's" positie onhoudbaar wordt. Zij onderhandelt thans met de elfduizend Mohamme danen te Tirana. De opstandelingen omringden het rijtuig der commissie leden en riepen: Leve de Sultan en de godsdienst van Mohammed! In Oostenryksche en Italiaansche regee- ringskringen wint de raeening veld dat Wilhelm's positie nog slechts voorloopig te handhaven is en dat naar een opvolger dient uitgezien te worden. En zulk oen, die allen be vredigt zal zeker niet gemakkelijk te vinden zijn. In Mexico schiet het ook niet hard op. Carranza toont zich zeer ontstemd dat de arbritagecommissie niet onderhandelt met het hoofd dei- overwinnende troepen. Huerta moet bereid zijn onder eenige voorwaarden af te treden. De Vereenigde Staten hebben hooge boeten opgelegd aan twee Duitsche schepen, die wapens voor Huerta hadden aangebracht. De boete is nog niet betaald. Volgens een betrouwbaar bericht zijn de wapenen en munitie, door de „Bavaria" cn de „Ypiranga" van de Hamburg-Amerika lijn te Puerto Mexico voor Huerta ontscheept uit de Ver. Staten afkomstig. De geweren zijn Winchesters, de machi negeweren van het nieuwste Ame- rikaansche model, de munitie in de Amerikaansciie fabrieken vervaar digd. De zendingen zijn langs een omweg naar Hamburg gebracht uit de Vereenigde Staten en vandaar naar Mexico gebracht! Moeten de fabrikanten nu ook niet beboet worden? INGEZONDEN. Geachte Redactie. Het kan wellicht zijn nut hebben, om voor onderstaand stukje U eenige plaatsruimte te verzoeken, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Dat het kinderfeest „Luilak" hier ter stede op prettige en behoorlijke wijze gevierd wordt door de jeugd, heeft voorgaand stukje „Kijkjes uit myn venster" reeds verteld, en daar om is het eigenlijk niet noodig, dat ik er nog aan toevoeg, dat 's morgens „op. luilak ochtend dus", om half 5 mijn luiken opengegooid werden, waardoor het klokje aair de binnen zijde op de grond viel en omstreeks 5 uur 30 m. een emmer met afval aan de deurknop werd gebonden, waarbij het noodige belgelui. Maar het is toch wel noodig, eens een goede maatregel te doen treffen, aangaande het „balletje-schoppen", welk spel hier ter stede alleen met volle pannen in de straten opgeschept wordt. Vaak zag ik uit dit spel, wat elders beslist verboden is, onaange name dingen voortvloeien. Zoo werd Zondagavond op het Koningsplein, een op een fiets rijdend meisje omvergeloopen, dooreen naai de bal hollende jongen van 17 jaar, zoodat zij in haar fiets verward zat. De houder van den sigarenwinkel in de Spoorstraat no. 114, weet er ook heden van mede te praten, daar er een ruit van zijn winkel door dit spel werd stuk gesmeten. Om nu niet vervelend te zijn met het opsommen van meer dergelijke grieven, en over mijn eigen oog dan maar zwijgende, dat op heden rood is van zoo'n lief product uit het hedendaagsche spel der straat, laat ik verdere oordeelen aan U en pu bliek over, en ik hoop, dat diegene, die uit hun venster zien, altijd ge vrijwaard blijven van zoo'n versna pering op 't gezicht, daar hij anders geneigd is misschien, in tegenover- gestelden zin over de lieve jeugd te schrijven. Dat dit, en meer vroeger ingezonden stukjes hierover, aanleiding mogen geven, dat de politie-verordeningen in die richting ter dege streng wor den gehandhaafd, i^ wel wenschelyk en ik meen door dit schrijven in het belang van vele onzer stadgenooten en medemenschen te hebben ge handeld. Nogmaals dankend voor de gegevon ruimte in uw veelgelezen blad, teeken ik mij, P. H. Jansen, Kwartiermeester. Onbekende Brieven. 2e helft der maand Mei 1914. Brieven. Mej. A. Ploegmaker, Amsterdam. E. P. A. E. Martini, Groningen. A. A. M. E. van der Hoop- van Slochteren, Burgerhout, Charlois- Rotterdam. Briefkaarten. G. Geestman, Amsterdam. J. Krijnen, J. Remref, Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Per: Datum dor bezorging. Tydst-der Iaat. baal. a/h Postk. zeepost via Amsterdam zeepost via Rotterdam Holl. mail via Genua Holl. mail via Marseille Fran. mail viaMaraeillo (v. Atjoh, Su ma tra's Westkusten Benkoe- len, alleen op verlan gen der afzenders). Duitsche m. via Napels Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: Eng. mail via Brindisi HoU. mail via Genua HoU. maU via Marsoillo (alleen op verl. d. nfz.) Fran. maU via Marseille Duitsche m. via Napels Naar Atjeh en de Oostkust Sumatra Eng. maü via Brindisi Holl. mail via Genua Holl. mail via Marsoille (alleen op verl. d. afz.) Fran. mail via Marseille (voor Atjeh alloon op vorlangon d. afzond.) Duitsche in. via Napels Naar Guyana (Suriname) zeepost via Amsterdam mail via queenstown mail via Southaznpton (alleen oj) verl. d. afz.) mail via St. Nazaire 4en 13 Juni] tjjó's Naar Curatjao, Bonaire en Aruba: >n Dinsd" of Queenstown mail via Hamburg (alloon op verl. d. afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: Juni &5ó'sav. &55-aav. zeepost via Amsterdam (alleen op verl. d. afz.) i mail via Engeland 15 en 3) Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal eiken Vrijdag, 3.40 's namiddags. Ondertrouwd JACOB J. VAN WEELE GEESJE DE BEER. Helder, 3 Juni 1914. Huwelijksvoltrekking 18 Juni 1914. Ondertrouwd G. DEN HARTOG Jr. E. BREMER. Helder, 3 Juni 1914. Ondertrouwd GERRIT BANDT en GEERTJE SMITS. Helder, 3 Juni 1914. Huwelijksvoltrekking 18 Juni 1914. zal VRIJDAG 5 JUNI de praktijk hervatten. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte van een paar dagen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw AORIANA FREOERIKA VAN DER KEVIE, Weduwe van den Heer Hendbik Gerabdüs Bock, in den ouderdom van 77 jaar. Uit naam van haar bedroefde Zoon en Dochter en Kinderen, H. A. V. BUCK. A. BUCK- Van Amesfoobt. Scheveningen, 26 Mei 1914. Ontvangdagen van den Heer en Mevrouw RIJFKOGEL-LAMÉRIS 7 en 14 Juni, Hoofdgracht 28. De Heer en Mevrouw TUIJTEL-SMITH maken bekend dat ze zullen ontvangen op Zondag 7 en 21 Juni en op Woensdag 10 Juni. VERLOREN een brons-bruine Porte- monnais, gaande van af den Kanaal weg naar den Stationsweg, Parallelwegjen Goverstraat. De eerlijke vinder zal beloond worden^ Adres: Kon. Instituut. VERLOREN een Builtje van zeildoek, inhoudende pl. ra. f4. zilver- en kopergeld. De vinder zal beloond worden. Adres: Molenstraat 170. wordt mijne Chirurgische praktijk waargenomen door Chirurg. Voorloopig te consulteeren in Hotel Den Burg, van I2V2-W2 uur n-m- L. J. BÜLLER, Chirurg. Telefoon 195. Van ai Vrijdag 5 Juni toten met Donderdag II Juni geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMER: Drama uit het moderne leven in 3 acten. PROGRAMMA: 1. Heldersche Courant. 2. Het groote Plateau van de Carnische Alpen. Grootsche Natuur. Mijnheer Polycarpe is benoemd tot Inspecteur der Mode. Komische scène. 4. DE HUISELIJKE HAARD, le afd. 5. DE HUISELIJKE HAARD. 2e afd 6. DE HUISELIJKE HAARD. 3e afd. 7. Lunij als Chinees. Komisch. Een onnoozele diefstal. Amerikaansch Drama. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47. 1e Rang f 0.32. 2e Rang f 0.22. linderen beneden IE jaar op illt tangen hall geld. Aanvang iederen avond 7 uur. Zondags te 4 uur. ZONDAGS diploma's tn «rijbiljetlen NIET GELDIG. GRATIS gelegenheid Itl berging van tijwielen. PROGRAMMA VAM AF VRIIDAG li TOT EN MET Mimisch drama in 2 afdeelingen en een voorspel. PROGRAMMA: 1. De gelofte van Onesime. Komisch. 2. VERLATEN. Drama. 3. Patachon komt van den Oorlog. Komisch. 4. De Kostgangers van Nora. Komedie. 5. HET KIND ROEPT. Eerste afdeeling. 6. HET KIND ROEPT. Tweede afdeeling. 7. HET KIND ROEPT. Derde afdeeling. 8. Polycarpe doet aan Moraal. Om te schudden van het lachen. Alle groote bladen gewaagden van den brutalen moed van den operateur welke dat levensgevaarlijk werk verrichtte. Overtreft verre „Het Kind van Parijs". VRIJDAG 5 JUNI en zoonoodig ZATERDAG 6 JUNI zal, aanvan gende om 10 uur v.m., eene schiet proef worden gehouden van het fort op de Harsens, waarbij de projectielen» het Zuidelijke gedeelte van TEXEL, genaamd de Hors, onveilig zullen maken. Een ieder wordt verzocht om, ter voorkoming van eigen levensgevaar en om de schietproef niet te hindereu, de aanwijzing van op de Hors ge plaatste posten te volgen. De Kapitein der Artillerie, A. KOOIMAN. van KONINGSTRAAT No. 70 naar (tusschen de twee bruggen) Gevraagd Een nette Dagdienstbode. Adres: Hotel „BELLEVUE". Gevraagd een Dagmeid. Adres: Hotel „DEN BURG". Gevraagd, voor hulp in de huis houding een aankomend Meisje. Adres: Langestraat 74a. Gevraagd een flink Dagmeisje. Adres: Vau Galenstraat 55. Gevraagd een flinke Waschvrouw, voor Dinsdags. Adres: Binnenhaven 22. Flinke Winkeljuffrouw gevraagd, liefst eenigszins met het vak bekend. Adres: Magazijn „DE STER", Ka naalweg 97. De Firma A. KLIK vraagt voor hare Grossierderij te HOORN een gepensioneerd Onderofficier ais Magazijnmeester. [Rev. I. INWIN BROWN), (Author ol Au Irishman s Dicullies in Dutch), will be given in „Casino", on at 8 o'clock p. m. Subject to be had at „CASINO". Een nette Loopjongen gevraagd. Adres: Spoorgracht 36. Een flinke Loopjongen gevraagd, bij A. COLTOP, Binnenhaven 1. Gevraagd een flinke Loopjongen. Adres: I. GRUNWALD, „De Zon", Keizerstraat. Gevraagd zou spoedig mogelijk aan net en eenvoudig Kosthuis, liefst met vrij kamertje, bij voorkeur bij Katholiek huisgezin. Br. onder No. 24, Bureau Emmer Courant. Emmen (Dr.) Gevraagd voor Dames een Zit- en Slaapkamer met pension. Vanaf 21 Juni tot 5 Juli. Liefst in de na bijheid van het Zool. Station. Brieven met prijsopgave onder No. 203, Bureau van dit blad. KAMER. Torpedomaker zoekt een Kamer. Br. onder No. 204, Bureau v. d. blad. Te liuur aangeboden een mooie gemeubileerde Zit- en Slaapkamer. Aan hetzelfde adres nette Commen saals gevraagd. Adres: Langestraat 11. Woning gevraagd te Helder met 1 Juli 1914 door den Griffier der Marine te Hellevoetsluis C. J. POORT MAN. Huurprijs ongeveer f400. Wegens sterfgeval te koop 1 haringboot zeil en fok; 1 zeil en fok (4 raansvlet); 1 zeil en fok (3 mansvlet); 1 fok (3 mansvlet); groot zeilkleed; 1 wagenkleed van waterdicht doek; 1 partij touw en verdere benoodigd heden voor elk aannemelijk bod. Te zien en te koop Vrijdag 5 Juni. C. H. POULIE, Binnenhaven No. 98. Te koop een goed onderhouden Promenade wagen. AdresC. A. DE VRIES, Bassingr. 46a. Te koop een goed onderhouden Promenadewagen. Adres: 2e Rozendwarsstraat No. 3. Wegens vertrek te koop 2 oude en 9 jonge Konijnen. Te bevragen Koningdwarsstr. 15. Te koop een makke bonte Hit met Tuig en tweewielige Kar, zeergeschikt voor melk-, eieren- of kippenboer, en een zoo goed als nieuw Hearenrijwial. Adres A. BRAS, Binnenhaven 115. Te koop een goed onderhouden tweeling Kinderwagen. AdresLaan 23. JONGE KONIJNEN. BROED El ER EN (Patrijs leghorn, K. Plym Rocks en andere). Hoenderpark „VILLA MARIE", Verl. Walvischstraat 47.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3