Notaris STAMMES Notaris STAMMES Voorheen Thans F'. S. A. Kannewasser 5 Zonen, Advertentiën. Vergadering NIEUWEDIEP-TEXEL en HARLINGEN. KUNSTTANDEN. Woensdags Waarschuwing. Verkooping Koffiehuis-Inventaris. Deurw. WJÏËRSTEKER Dinsdag 23 Juni1914 re WOENSDAG i'jllLI I9I4, CCtSSESS Kanaalweg 148-149. Zuidstraat 82. Kostelooze opleiding tot korporaal bij de vesting-artillerie. Ingezonden Mededeeling. Voor uwe pijnen beter dan een balsem. Wij bieden den rheumatieklijders niet. aan hunne pijnen te verzachten of te stillen, wij bieden hun aan hen er van te verlossen. Indien gij weet, dat de rheumati- SChe pijnen worden veroorzaakt door de tegenwoordigheid in het bloed van een vergift, genaamd „urine zuur", zult gij tot u zelf zeggen, dat, indien er een middel bestaat, dat de macht heeft dat urinezuur uit het bloed te verwijderen, gij slechts dat middel hebt in te nemen om geen pijnen meer te hebben. Welnu, dat middel bestaat. Gij hebt er dikwijls over hooren praten, maar gij kent zijne wonderdadige eigen schappen niet voldoende. Dat middel is de Pink Pillen. Anderen dan gij hebben, tot hun grootste geluk en hun grootste rust, geweten dat de Pink Pillen de rheumatiek genezen. Zij hebben zich gehaast, dank zij de Pink Pillen, zich te verlossen van pijnen, die hun iederen winter het leven onmogelijk maakten. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9 - per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam, voor Helder en Omstreken bij H. DE BIE-Biersteker, Keizerstraat 93 en H. W. ZEGEL, Kanaalweg 63 te Behagen bij J. ROTGANStc den Burg (Texel) bij T. BUIS en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Marine en Leger. B(j beschikking van den minister vau marine ia do thans te 's-Gravenluige geplaatste kapi tein-luitenant tor zee C. van dor Hegge Spies mot 2S dezer gestold ter beschikking, on is de adelborst der 1ste klaHSo 1. J. van don Bosch met 18 dezer geplaatst aan boord van Hr, Ms. „Noordbrabant". Do kapitein dor r edetacheerd e Utrecht. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Bandu, uitreis, passeerde 17 Juni Perini. Batjan, thuisreis, passeerdo 18 Juni (Jibrnllar, Nias arriv. 18 Juni van A'dam te Batavia. Prinses Tuliana, uitreis, vortr. 18 Juni Genua. Rotterdamsche Lloyd. Jaeatra, thuisreis, vertrok 17 Juni van Porl-Said. Tabanan, thuisreis, passeerde 17 Juni Porim. Opliir, uitreis,arriv. 17 Juni te Padang. Corontalo, uitreis, arriv. 17 Juni te.Port-Sald. Modan, thuisreis, arriv. 18 Juni te Suoz. Bugor, uitreis, passeerde 18 Juni Oltavos. DJolires, uitreis, pass. 18 Juui Point de^Oalle. Kon. Holt. Lloyd. Kon. West-Indische Maildienst. [.odewük van Nassau arriveordo 18 Juni Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indie: Per: Datum dor bezorging. 1'Üdst.dor lnat. busl. a/li Postic. zoopost via Amsterdam 3 Juli zeepost via.Rotterdam 2<J Juni Hol). mail via Genua 30 Holl. mail vla Marseille Fran. mail vla Marseille (v. Atjeh, Sumatra's Westkust en Benkoe- len, alleen op verlan gen der afzenders). Duitsche m. via Napels Naar Palembang, Riouw, Bai;ka, Biliiton en Borneo mali via Genua Holl. mail via Marseille (alleen op verL d-afz.) Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra Eng. mail v Holl. mail Holl. mail via Marseille (al leen op verl. d. afz.) Fran. mail via Marseille (voor Atjeh alleen op vorlangon d. afzend.) Duitsche m. vla Napels Naar Guyana (Suriname) zeepost via Amsterdam mail via Cjueenstown inail via Southampton (alleen op verl. d.afz.) mail via St. Nazaire Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba zoopoatvia Amsterdam 2 Juli muil via Southampton olken Dlnsd. of Quoonstown en Vr(|dag mail via Hamburg 1 Juli (alleen op verl. d. afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: zeepostvia Amsterdam I 2 Juli 6£6'sav. (alleen op verl. d. afz.) mail via Engeland 29 Juni 0.55'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal eiken Vrijdag, 3.40 's namiddags. PLAATSELIJK NIEUWS. Een sympathieke Vereeniging. Onlangs werd in de rubriek „Uit de Heldersche Samenleving" door P. N. v. R. de aandacht gevestigd op de verdeeling van het overgeschoten warme eten aan boord van Hr. Ms. oorlogsschepen. „Al die marinesnert moest ergens in een gebouw onder toezicht uitgereikt eu dadelijk opge geten worden. Vooral kinderen, die waarachtig gebrek hadden, konden daar volop van smullen. Een ver eeniging moest opgericht!" Maar die vereeniging bestaat reeds en iedereen zal dan ook wel over tuigd zijn, dat „Kindervoeding" een goed werk zou doeD, indien zij ge daan kreeg, dat het overblijvende oten aan boord der oorlogsschepen voortaan onder haar toezicht werd uitgereikt in twee lokalen, één aan „Den Ouden Helder" en één in den omtrok van de Vischmarkt. De werkelijk behoeftige kinderen zouden daar 's morgens voor school tijd en 's middags tusschen do school tijden kunnen komen om, zich te voeden met wat anders maar al tc vaak vermorst wordt. Doch dit marine-eten zal niet altijd voldoende zijn. Er komen dagen, dat er niets of weinig is. Maar dan mogen de klantjes niet met leege magen worden weggezonden. Het zal dan ook de taak der nieuwe vereeniging zijn, het tekort aan te vullen met brood. Bovendien moeten helpsters in dienst en lokalen gehuurd worden. Wel mag verwacht worden, dat de vereeniging ook hierbij de medewer king zal ondervinden van personen die met haar streven sympathiseeren, doch geld is er noodig en veelgeld! Men denke slechts aan de thans ont bonden commissie voorKinder voeding, die alleen enkele wintermaanden in Den Ouden Helder werkte en toch reeds een bedrag van vijf honderd gulden aan boterhammen uitgaf. Wanneer straks de ingezetenen worden aangezocht om lid te worden van deze vereeniging tegen een jaar- lijksche bijdrage van minstens 50 cents d.i. één cent per week, dan lijdt het geen twijfel of zeer velen zullen toetreden, te meer als men weet, dat er niet gelet zal worden op gods dienstige of politieke overtuiging van de verzorgers der behoeftigen en dat in het bestuur mannen en vrouwen zitting hebben van verschillende richting. De geheele samenstelling van het bestuur waarborgt ook nog de samenwerking met andere lief dadigheidsverenigingen. Wanneer men verder bedenkt.dat deze vereeniging op menig gezin grooten invloed zal verkrijgen en ge trouw schoolbezoek kan bevordereu, dan mogen we gerust spreken van een vereeniging, die ieders sympathie verdient. We wenschen haar een warme ontvangst toe bij alle inge zetenen. □e „Noord-Brabant". Men verwacht dat de heen- en terug reis van het pantsersehip „Noord- Brabant", ongeveer 3 weken zal vor deren, zoodat de lijkbaar tegen 10 Juli op vaderlandschen grond kan zijn. Op de heenreis zoowel als op de terugreis wordt Algiers aangedaan om kolen te laden. Het is nog niet bekend in welke Nederlandsche haven de Noord- Brabant" zal binnenloopen. Vermoe delijk wordt het lijk van majoor Thomson verder per torpedoboot naar Groningen vervoerd. De adelborsten der tweede kif eerste afdeeling van het Kon. Instituut der Marine, die aan boord geëmbar keerd waren voor het meemaken van de oefeningsreis naar het Noorden, zijn aan boord gebleven, en maken deze reis nu ook meê. Aan een journalist-pliotograaf is vergund a/b van de „Noord-Brabant" de reis naar Durazzo mede te maken tot het doen van photographische opnamen. Over de reis van de „Noord- Brabant" schrijft de Haagsche corres pondent van het Handelsblad het volgénde: Heldenuitvaart. Met groote voldoeniDg zal ons volk vernomen hebben, dat de Nederland sche regeering een van onze kruisers uitzendt om Thomson's lijk naar het vaderland te brengen. Geen bange beduchtheid voor het veel gevreesde spook, dat „antecedent" heet, kon, gelukkig, de regeering weerhouden van de mooie daad, die hier te ver richten was. Niet met de onverschil lige ruwheid van een internationalen sneltrein, die alles, dood en leven, bagage en menschen, banaliseert tot eenderheid, mocht deze uitvaart ge schieden. Wij zijn een varend volk en wij hebben, Goddank, nog oor logsschepen, die Transvaalsche hel den naar Holland ter wijke en Hol- iandsche helden naar Holland ter ruste kunnen voeren. Een oorlogs schip van het eigen land zal dus op het grootsche rhytmevan den Oceaan en in do wijding van zijn wezen, den held van Durazzo ter rouwvaart dienen. Zoo keerden, in oude tijden, de lijken weer van zeevolk, dat ge vallen was op 't verre strand. En zoo kent gelukkig ook in onze dagen ons land nog dat groot gebaar, waar mee het een grooten doode kan eeren. Programma van het Concert te geven door het Stafmuziekcorps der Kon. Marine in het Park achter het Paleis, op Zondag 21 Juni, aanvang 4 uur. L ,L' Etat Major". Marach, Klcsler. 2. Ouverture „Favorite", Fcrrand. 3. Grando Vaiso de Concert, Gillet. 4. „Sorenado Hongrolso", Wosly. 5. Fantaisio do 1'Op. „Les Huguonota" Meyerboor. Ie Valso do Concert, Durand. Valse Lonte, Gillet, arr. A. L. Huzebroek. 7. Marche Royale, Berghout. Onderzeeboot K 1. Het duiken en de dieptebeproeving met de koloniale onderzeeboot „K 1" op de reede te Vlissingen is Donder dag uitstekend geslaagd. BINNENLAND. Een noodlottige sprong. Een jonge Duitsche Dame, die per motor-tram van Venlo uaar Steil reed, liet onderweg haar handtaschje uit de tram vallen. Zij sprong uit den wagen en bleef bewusteloos liggen, Zij werd naar huis vervoerd, waar zij spoedig na aankomst overleed. Tooneolherinneringen. In „De Telegraaf' vertelt Jan van Dommelen van zijn tooneolher inneringen: Evenals de kip, voor dit gevogelte den volke vertoond wordt, in een omhulsel verborgen leeft, zoo ook leefde ik, alvorens zichbaar op te treden eenige avonden onder een doek, voorstellende de zee. Dit was mijn eerste rol„een golf'. Ik bevond mij dan met nog eenige jongens (de naam van het stuk is mij ontgaan), onder een geschilderd doek, voorstellende water, en wij moesten als krankzinnigen van den eenen naai den auderen kant van het tooneel loopen, steeds in gebukte houding, en af en toe ons omhoog richten. Nu wilde het ongeluk, dat ik, of mijn medegolf (dat is nog niet opge lost), een verkeerde richting uitliep en dat, als noodlottig gevolg, de twee „koppen" tegen elkaar sloegen. Een oogenblik waren de twee golven ver suft, maar na eenig hoofdgewrijf, ont stond er een woordenwisseling en van woorden tot daden overgaand, vlogen de twee golven elkaar „in de haren" en ontstond er een formeel gevecht. Ik kreeg gevoelige stompen zooals ik meende, waren die afkomstig van mijn mede-golf, maar opmerkende dat deze „aul" schreeuwde, ook als ik hem niet aanraakte, kwam ik tot de ontdekking, dat de slagen van „hooger komaf" waren, en wel van den held van het drama, die staande in een reddingboot, waarin hij als eenig geredde, rondzwierf op de woeste zee, de verbolgen golven tot bedaren trachtte te brengen onder kreten als „O, blijf toch kalm, gij woeste zee! enz. En als door een wonder klotsten de golven uiteen, ieder naar een kant van „de zee", en verder regelrecht het gebouw uit. De oceaan was veel kalmer ge worden, evenals mijn geest, en de golven veel onregelmatiger even als mijn lichaam. BUITENLAND. Stoomschip gestrand. Londen, 18 Juni. Het stoomschip „Billow", van de Norddeutsche Lloyd, is vanmiddag op zijn terugreis vau Japan bij dichten mist in de Blacknor baai ten westen van Portland Bill gestrand. Het schip zit op de rotsen, maar toch acht men het mogelijk 't vlot te krijgen als het weer goed blijft. Volgens een bericht van Lloyds uit Weymouth, zijn de passagiers op sloepbooten aan land gebracht. Brand in een dok. Glasgow, 18 Juni. Een heden in het Kingstondok uitgebroken brand heeft drie schepen vernield en vier andere beschadigd. De schade wordt op 250,000 pd.st. geschat. De grondinstorting te Parijs. Parijs, 18 Juni. Het staat vanoch tend wel vast, dat in de groote kuil op den hoek van de Rue du Havre, voor de Printemps, nog op zijn minst vier menschen het leven verloren hebben. Er is reeds één lijk gevonden; verder heeft men drie hoeden ont dekt, die toebehooren aan drie der als vermist opgegeven personen. In het geheel zijn er dus thans reeds twaalf dooden. -Het onderzoek, dat de nieuwe minister van openbare werken gelast heeft, zal niet voor Maandag afgeloopen zijn. Maandag zullen de interpellaties in de Kamer plaats hebben. Ongeluk bij de Engelsche marine. Het Engelsche marine-hospitaal schip „Maine" is in de Firth of Lome aan de Westkust van Schotland op het strand geloopen, onder welke om standigheden is nog onbekend. Ver moedelijk is het schip verloren. Alle opvarenden zijn gered. Nog een ander ongeluk trof de Engelsche marine: de torpedojager „Vulturno" is met een vrachtboot in aanvaring gekomen en ernstig be schadigd. Ook hierbij, kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De ramp der „Empress". Op de „Empress of Ireland", welke onlangs door eene noodlottige aan varing verging, bevond zich ook eene dame uit Oss, n.1. de ongeveer 30- jarige inej. Marie Cox, die eenige jaren geleden met hare ouders naar Amerika emigreerde, doch thans weer naar Holland terugkeerde, om bij een harer broeders in Holland to gaan wonen. Dezer dagen ontving de familie uit Amerika bericht, dat zij niet bij de geredde schipbreukelingen behoorde, zoodat alle verdere hoop op redding moet worden opgegeven. (Tijd.) Het onderzoek naar do aanvaring is te Quebec begonnen. De kapiteins van de „Empress" en van de „Stor- stad" werden verhoord. Hun verkla ringen gaven niet veel nieuws, en zijn trouwens reeds bekend. INGEZONDEN. Pleegouders I Het consultatie-bureau in zake on derzoek Vaderschap, Weststraat 84, alhier, staat meermalen voor de droeve noodzakelijkheid pleegouders te zoe ken, genegen een kind geheel tot zich te nemen. Slechts in het uiterste geval wordt hiertoe overgegaan, maar soms eischen de omstandigheden dit. Be leefd beveelt genoefhd bureau zich aan voor adressen van gezinnen hiertoe bereid. Koninklijke Nederlandsche Weerbaar- heids-Vereeniging. Mijnheer de Redacteur. Voor het volgende zagen onderge- teekenden gaarne een plaats inge ruimd in Uw veelgelezen blad. Aan hen, die belangstellen in het nut van „Allen Weerbaar" Met een beroep op Uwe belangstel ling, vragen de ondergeteekenden Uwe aandacht voor de onderstaande regelen. Het ligt niet in de bedoe ling dezes,- de zaak der Weerbaar heid in het algemeen te belichten of daarover te gaan polemiseeren. Haar economische waarde, haar opvoe dende beteekenis, voor het volk in zijn geheel, zal, ongeacht den vorm waarin zij wordt beoefend, hier geen betoog behoeven. Een enkele opmerking vinde hier een plaats. In eene uitgave van de Neder landsche Weerbaarheids-Vereeniging schryft Dr. M. Meijers, arts te Am sterdam, Voorzitter dezer vereeniging: „Het is zeer waarschijnlijk, dat wat de eigenschappen aangaat, die de waarde van een volk bepalen, er binnen de grenzen der erfelijke ras kenmerken, eene ruime speling is toegelaten, en dat die waarde vooral bepaald wordt door de gewoonten, die bij dat volk heerschen en de opvoeding, die men aan de jongeren geeft. Als dat zoo is, dan is er voor de volkeren, die achteruit zijn ge gaan, nog een weg tot verbetering open gebleven. Die weg ligt voor ons, Nederlanders, in het geven van een meer militair karakter aan onze opvoeding. Militair niet in de be teekenis van de vooroordeelen eener veroüdefde kaste, maar in de hooge gunstige beteek.^'is van het woord soldaat zijn, da-, is krachtig en ge zond, sober en rlhardend, besluit vaardig en onde jemend. Dan zullen wij misschien i I ons land weer in grooten getale m-nschen krijgen, zoo die daar waren in onze bloei periode, menschen wier stem van gewicht was in de politiek van Eu ropa, menschen met geestkracht en doorzettingsvermogen, die niet zanik ten, die wisten wat zij wilden, en die wat tot stand konden brengen." Het vraagstuk der v r ij w i 11 i g e weerbaarheid krijgt daardoor meer en meer eene sociale en eco nomische beteekenis, ook in militai ren zin. Veel wordt er dan ook reeds gedaan, om onze jongelui de gele genheid te verschaffen deel te nemen aan de voorbereiding tot de taak, die hen wacht in of buiten het leger. Tot dat doel zijn op vele plaatsen weerbaar heids-vereenigingen opgericht. Deze weerbaarheids-vereenigingen bieden bij uitstek gunstige gelegenheid voor lichamelijke oefeDing en voor karak tervorming. Deze beide factoren, uit houdingsvermogen en moreel, bepa len voor een groot deel degevechts- waarde van den modernen soldaat. Dat hebben de laatste oorlogen ge leerd. De tijden zijn voorbij, dat men soldaten meende te kunnen vormen, door ze te „drillen". Door het loslaten van het „dril- systeem" ging iets verloren, dat op andere wijze aangevuld moet wor den; het is de zedelijke kracht, de wilskracht van den man, die dit zal moeten bewerkstelligen. In die rich ting zal de militaire opvoeding moe ten leiden en ontwikkelen. Daarvoor is het noodig, en kan er o.i. niet te vroeg mee begonnen worden dat de jonge man, die door het leger bestuur kan worden opgeroepen voor het vervullen zijner nationale plich ten, zich bewast is van de taak, die hem wacht, en physiek in staat is met opgewektheid te voldoen aan de eischen, die aan zijn uithoudings vermogen gesteld worden. Het zijn de weerbaarheids-vereenigingen, die de hiertoe gewenschte voorbereiding bieden aan allen, wien het niet aan lust ontbreekt, om op alle wijzen den militairen dienst te leeren ken nen in een systeem van kameraad schappelijke samenwerking. Van eene goede voorbereiding heeft de aanstaande milicien, behalve het nut der lichamelijke oefening en der maatschappelijke deugden, het voor deel, dat hij zyn militie-plicht zal kunDen vervullen op de voor hem meest voordeelige en aangename wijze. Nu de Militiewet 1912 kader plicht instelde, kan de dienst plichtige aangewezen worden, een opleiding te volgen tot kaderlid, c.q. officier. Dit beteekent voor den mili cien, dien het betreft, een langoren diensttijd. Gunstige bepalingen, kor ter diensttijd, echter erlangt hij, die bij de Koninklijke Nederlandsche Weerbaarheids-Vereeniging zich te voren heeft geoefend en een rang verworven heeft. Het zou ons te ver voeren om hier in bijzonderheden al die voor- deelen te behandelen. De K. N. W.-V. bestaat bijna 23 jaar en verscheidene harer leden zijn thans reserve-offi cier bij de landmacht. De vereeni ging raag zich verheugen in de sym pathie en steun van autoriteiten en andere hooggeplaatste personen in den lande. Elk jaar wordt er gelegenheid ge geven het kampleven mee te maken in het Kamp te Laren. Uitgaande van de gedachte, dat te dezer plaatse ongetwijfeld vol doende krachten aanwezig zijn, om tot de oprichting van een afdeeling der K. N. W.-V. te kunnen geraken, hebben ondergeteekenden gemeend daartoe een poging te moeten onder nemen. De Directeur der R. H. B. S. zegde zijn medewerking toe. De 2e Luitenant der Infanterie D. Brouwer, heeft zich bereid verklaard de oefeningen te leiden. Met dezen zeer waardeelbaren steun en een voldoende subsidie uit de kas van de Vereeniging, durven ondergeteekenden met vertrouwen de zaak -onder de aandacht van be langstellenden aan te bevelen. Zli, die meerdere inlichtingen wen schen, kunnen zich wenden tot on dergeteekenden, die zich daartoe gaarne bereid verklaren. Namens het voorl. comité, B. P. v. d. Sloot, Res. Ie Luit. Inft. A. Prakken, Res. 2e Luit. Inft. (Rijksontvangkantoor, Helder). Eind-Verslag van de gehouden Weldadig- heids-Bazar ten bate van Sanatoriumfonds der Onderofficiers-Vereeniging „Ons Belang". De ontvangsten hebben bedragen f3059.826. De uitgaven 978.58' zoodat een batig saldo van f2081.24 gestort zal worden in de kas van bovenvermeld Fonds. In dit bedrag is opgenomen f73.24' als batig saldo van de lief dadigheidsuitvoering welke aan de Fancy Fair voorafging. Het uitvoe rend Comité brengt verder zijn liar- telijken dank aan de dames, welke zitting hadden in het eere Comité, voor hare welwillende medewerking. Aan de dames-verkoopsters een woord van lof en hulde, voor hunne krachtige hulp en onvermoeide Ijver, die bij den verkoop noodig waren. Evenzoo aan de dames en heeren die nu juist geen verkoopsters of verkooper waren, maar wiens steun onontbeerlijk was. Een woord van achting en waardeering is hier zeker op zijn plaats daar juist deze veelal een voor hen zeer moeilijke taakte vervullen hadden. Den gullen gevers, fabrikanten, leve ranciers, grossiers, e.a. zoowel binnen als buiten de stad, onzen oprechton dank voor de wijze waarop zij gezorgd hebben dat de Fancy Fair, door hunne inzendingen, tot stand kon worden gebracht. Wijders rest ons, mede namens allendie h ier van genoten hebben, de verschillende muziek ver eenigingen, onzèn hartelijken dank te brengen voor de dikwijls zeer mooie nummers die ten gehoore werden Aan het publiek onzen dank voor de wijze waarop het gezord heeft dat het geheel een rustig verloop had on toch de feeststemming niet verloren ging. Namens het Comité De Secretaresse, Mej. BAAK. N.B. Nader is door het Comité besloten, het afhalen der voorwerpen van de verloting te doen voortduren tot 1 Juli 1914. Na dien datum ver vallen alle niet afgehaalde voorwer pen aan het Sanatoriumfonds. De voorwerpen zijn te bekomen bij den heer Kokelaar, Kanaalweg 116, aan dit adres is tevens een in de theetent achtergelaten parapluie terug te be komen. J. J. v. WEELE en GEESJE DE BEER, die langs dezen weg hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 18 Juni 1914. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank aan den Kwartiermeester v. DOORN dienende a/b Hr. Ms. „Noord brabant" voor de redding van mijn Zoontje uit de Molengracht. Helder, 18 Juni 1914. Mej. C. J. SCHAAP. Bij ons vertrek naar Ned. Oost- Indie roepen wij aan vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel en tot wederziens toe. J. DE GLOPPER. A. v. ESSCHOTEN. Ass. mach. K. P. M.. a/b. s.s. „Oranje". Chiisten Democratische Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". op DINSDAG 23 JUNI, 's avonds 8 uur in het gebouw IRENE. Leden en zij die instemmen met het beginsel dor vereeniging, worden dringend t.ot deze vergadering uit- genoodigd. HET BESTUUR. Goedkoopste en vlugste verbinding van T. E. S. O. zal aanvangende Maandag 6 Juli 1914 tot en met Maandag 31 Augustus 1914, des Maandags en Zaterdags een reis maken van NIEUWEDIEP en TEXEL naar HARLINGEN en omgekeerd in aansluiting op de treinen der S.S. en op de trams te Harlingen. Vertrek NIEUWEDIEP 5.15 voorm. Vertrek TEXEL 6.30 voorm. Vertrek HARLINGEN 2.45 nam. Duur der reis 3 uur. ENKELE REIS: Ie kajuit f 1.25. 2e kajuit f 1.00. Goederentarief aan boord ter inzage. Zie verder de dienstregelingen. De Directeur vau T.E.S.O. te Oudesehild. K. ACKEMA, Zaandam. Van af Woensdag 27 Mei voortaan zitting te Helder van 10—11.30 en van 1—2 u. behalve de eerste Woensdag der maand. AdresStationstraat 11. De Commandant van het 4e Regi ment Vesting-Artillerie maakt bekend, dat op Maandag 22 Juni a.s. schiet oefeningen zullen worden gehouden van het fort „Kijkduin", waarbij het schietterrein ten Zuiden van dit fort onveilig zal worden gemaakt. Het onveilig terrein zal door roode vlaggen worden aangegeven. Beleefd verzoek aan het Heldersche pu bliek de ledige Spinaziemandjes terug te be zorgen aan de groenteleveranciers. Het Bestuur der Veilingvereeniglng „Helder". Mevr. VAN KERKWIJK, Plantsoen straat 3, vraagt met 1 Aug. eene Keukenmeid en eene tweede- Meid. Te Alkmaar gevraagd eene DIENSTBODE. Loon f 2.25 p. w. Wasch buitenshuis. Br. no. 220 Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke Leerling. Adres: J. DE JONG, Broodbakker, Bassingracht 29. Wordt direct gevraagd een Broodbakkersknecht, Adres: VISSER, Brood- koek en beschuitbakker, te Julianadorp. WINKELHUIS. Op prima stand te SCHAGEN een Winkelhuis te koop, voor alle doel einden geschikt. Franco* brieven onder letter V, Bureau „Schager Courant", te Schagen. Geldbelegging. Wegens hoogen leeftijd uit de hand te koop aangeboden, verschillende solied gebouwde en goed onderhouden HEERENHUIZEN aan de Hoofdgracht en Kerkgracht, eigen dom van den Heer H. Janzen Ez., te 's-Gravenhage. Voor solide geld belegging zeer geschikt. Adres: den Heer J. L. VAN OS, Nieuwstraat 27. Te koop Woon- en Winkelhuis, thans ingericht voor slagerij, besten stand Kanaalweg. Inlichtingen: GIJZEN,Buitenhaven 14. f55. ORGEL. f55. Vyf octaafs Orgel met 3 registers met garantie, desverkiezend ook met f3 per maand aftebetalen. Te zien Kerkstraat 86, b.d. Leid- schestraat, Amsterdam. Uit de hand te koop flinke Sloep, Marine Model, 18 voet, iepenhout, kopervast f55.-. Fr. Br. onder No. 224, Bureau van dit blad. Voor 10 cent een Atlas. LeerzaamNuttig I De geheele Wereldkaart als Prachtig en nauwkeurig uitgevoerd in kleuren over 20 landen verdeeld. Prijs10 cent per serie van 20 stuks (of franco per post tegen toezending van postwissel a 11 ct.) Verkrijgbaar bij den Boekhandel S. J. PRINS Co., Helder, en voor Engros bij de Uitgevers TOB GROEN Co., A'dam. Telefoon 6441 Noord, 1341 Noord, 1454 Zuid. Elke Zegel is met een anderen Firmatekst bedrukt. van te HELDER zal op 's morgens 10 uur, in het oude gebouw van den Bond van Minder Marinepersoneel, a. d. Keizer straat 72 te Helder, publiek verkoopen: Ongeveer 100 stoelen, 10 tafels, leestafel, buffet met opstand, toon bank, biljart met toebehooren, spie-' gels, schilderijen, cylinder-schrijf- bureau, gasornamenten, kachels, 11 hou ten ledikanten, waschtafels, wasch- stellen, vloerzeilen, gordijnen enz. enz. Te bezichtigen daags te voren, van 1-6 uur en des morgens op den ver koopdag. zal op 's morgens 91/» uur, op het Westplein publiek verkoopen: 2 ansjovisboezems, sardisnkuil met staaldraad, anker en stokken, geepzegen, lappen want, manilla- tros, 2 haringnetton, 18 hoozen, 8 treklijnen, oud touw, 3 oude hoozen, blokken, 2 wielen en hetgeen meer zal worden aan gaboden. Te bezichtigen op het Westplein, daags vóór den verkoopdag van al' 's namiddags 2 uur. Voorts: 2 groote vletten nos. 48 en 59 en 1 kleine vlet no. 29. Te bezichtigen op de steenen aan de Achterhoofdgracht bij het witte hek. Behoorende tot de nalatenschap van den Heer C. BOT. De verkoop geschiedt tegen con tante betaling. te HELDER. 's avonds 7\'2 uur, in „Casino", publiek verkoopen: de volgende perceelen te Helder: 1. Het huis en erf aan de Gas straat no. 54, groot 1 are 17 centiaren. 2. Het huls en erf aan de Jan in 't Veltstraat no. 103, groot 86 centiaren. 3. Een perceel bouwterrein aan de Jan in 't Veltstraat hoek Brouwer straat, naast het vorige perceel, groot 69 centiaren. 4. Het pakhuis aan de Brouwer- straat no. 64, achter de perceelen 2 en 3, groot 38 centiaren. 5. Het huis aan de Achterhoofd gracht no. 47, groot 42 centiaren. 6. Het huls en erf aan de Kuiper straat no. 36 hoek Vlamingdwars straat, groot 50 centiaren. 7. Het huls en erf aan de Graven straat no. 28, groot 1 are 9 centiaren. 8. Het huis en erf aan de Graven straat no. 30, naast het vorige per ceel, groot 1 are 9 centiaren. Combinatie 7 en 8. 9. Het huis (van ouds bekende kookhuis) aan de Dijkstraat no. 13 met tuin daarachter uitkomende aan den Dijkweg, groot 8aren SOcentiaren. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag van 2 4 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris te Helder. hadden de Dames niet zoo'i chique figuur als thans. Maar draagt bijna iedere dame een Onovertrefbaar. Roestvrij. Waschbaar. Wit, Grijs en Beige in elke maat voorradig. ALLEEN-verkrijgbaar bij de: Jongelingen van 15—19 jaar kunnen ten allen tijde bij de Instructie- Compagnie te Schoonhoven in dienst treden. Aldaar geschiedt de opleiding tot korporaal bij een der korpsen Vesting- of Pantserfort-artillerie en wordt de eerste militaire kennis bijgebracht, om bij gewenschten over gang naar de korpsen Torpedisten of Pontonniers, daarbij verder tot korporaal te worden opgeleid. De opleiding te Schoonhoven opent den weg tot den onderofficiers-rang. Nadere inlichtingen worden op franco aanvraag verstrekt door den Commandant der Instructie-Compagnie te Schoonhoven.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 2