DE BIJENKORF Groote Wb LColtof, Spoorstraat 77 KEGsTHEE van: MODES. ZOMERHOEDEN i Advertentiën. Gevraagd een nette Loopjongen, PUBLIEKE VERKOOPING Dinsdag 30 Juni 1914 in Magazijn Dames-Mantels Mantel-Costuums Kinderjurken Heeren-Costuums Jongeh.-Gostuums Norfolk- en Blauwe Pakjes Mooie nieuwe Albums zijn in druk. Bij vele Winkeliers verkrijgbaar. volking, dermate ontevredenheid moet hebben gewekt, dat oen samenzwering onder de Formosa Chineezen en het hierboven vermelde bloedige treffen daarvan het gevolg zijn geweest. Merkwaardig in dit verband is ook hetgeen wij uit een onlangs ver schenen Engelsch boek „Formosa under the Dutch", dezer -dagen ver meld vonden in het „Bataviaansch Nieuwsblad". De schrijver verhaalt daarin van een ontmoeting, die hij had meteen ouden inboorling van Sinkan, op de westkust van het eiland Formosa. Deze man vertelde met ontroering, hoe nog in zijn jeugd, telkens wan neer het land door hongersnood of pest werd geteisterd, de dorpelingen tegen zonsondergang naar de puin- hoopen van oude gebouwen plachten te gaan om, zich op de borst slaande en met het gelaat naar het Westen gekeerd, „Onze goede, roodharige vrienden" ter hulp te roepen, hun smeekten terug te keeren en redding te brengen. Met „onze goede, roodharige vrien den" werden door den ouden man bedoeld de Hollanders, die tijdens hun kortstondig verblijf op het eiland van 1624 tot 1662 het ver trouwen der inboorlingen zoo geheel en al verwierven, dat de herinnering aan hun weldadig bestuur nog na twee eeuwen bij de bevolking voort leefde. Voor de dames. De te Parijs met den dag talrijker en brutaler optredende zakkenrollers, die de elegantste dames onophoude lijk in zorg doen verkeeren over haar portemönnaie en haar hand- taschje, zijn de oorzaak geworden van een nieuwe modeschepping. Het betreft het bergen van voorwerpen van waarde, welke de dames ge regeld of toevallig bij zich hebben, in den hoed. Dat is evenmin zoo moeilijk als zoo eenvoudig, als men oppervlakkig zou denken. De moei lijkheid zou hierin bestaan, dat bp het indoen en uithalen van geld bij voorbeeld de zorgvuldig gekapte haren niet in de war worden gebracht. Maar wie anderzijds meent, dat men slechts een eenvoudigen greep naai de bergplaats in den hoed behoeft te doen, om de portemonnaie in de hand te krijgen, vergist zich eveneens. De hoeden, die voorzien zijn van een zakje of taschje voor het bergen van geld, behooren tot de soort niéuwerwetsche modellen, die op een onderstuk, een zoogenaamde cache- peigne, rusten. Het zakje is in dat onderstuk zoodanig verborgen, dat. het op zij of van achteren, waar de volle, onder den rand liggende gar neering de opening verbergt, bereik baar is. Stijf en nauwelijks beweeg baar is het portemonnaiezakje in den hoed aangebracht, zóó plat natuurlek, dat het niet in staat is het kapsel in de war te brengen en zoodanig ingericht, dat alleen ingewijden zijn aanwezigheid kunnen vermoeden. Een lip van de stof, die den hoed van buiten bekleedt, ligt er aan den buitenkant over en wordt met een drukknop, die zoodanig is saamge- steld, dat hij met een lichten handi- gen druk van de vingers ojienspringt, gesloten. Nu komt het er bij het opzetten van den hoed en het aandoen van de weer in de mode gekomen voile op aan, dat men de plaats, waar zich de drukknop bevindt, gemakke lijk voor de hand bereikbaar arran geert en dat de voile de opening niet overspant. Deed zij dit laatste, dan zou zij iedere maal, als de dame geld noodig heeft, eerst verwijderd moeten worden en daardoor zou de zaak te lastig worden Te zien, hoe een dame, die beta len moet, als in wanhoop naar haar hoofd grijpt en dan daaruit het sier lijke beursje tevoorschijn haalt, maakt op dengene, die zulk een tooneeltje voor het eerst aanschouwt, een zeer komiek effect. Het geld schijnt er overigens wel veilig geborgen te zijn, voor de lange, behendige vingers der zakkenrollers, want in het ge- warrel van garneering en hoeden- speldpunten, dat zich rondom do opening bevindt, zal zich niet ge makkelijk een vreemde hand durven wagen. ALBANIË. De gevechten bij Durazzo zijn met de nederlaag der regeeringstroepen geöindigd. Na een verbitterden strijd zijn de Miridieten en Malissoren vol komen verslagen. Majoor Kroon, die zich aan het hoofd had gesteld van de troepen, moest terugtrekken; hij had 1000 Malissoren onder zijn bevel en voerde een kanon en twee mi trailleurs met zich. Kapitein Fabius, die het commando voerde over de artillerie op de hoogten nabij Durazzo, zou de aanvallers ondersteunen. Maar de Malissoren lieten den majoor in den steek. Slechts gevolgd door een Duitschen en een Oosten- rijkschen vrijwilliger, snelde hij voor uit, en de opstandelingen openden een hevig geweervuur, hoofdzakelijk op majoor Kroon en zijn beide met gezellen. Zij wilden daarom op den troep terugtrekken, aldus beschrijft het de correspondent van de „Tele graaf', maar de Malissoren, door het geweervuur verschrikt, vluchtten in wanorde naar Durazzo. Vruchteloos beproefde majoor Kroon hen tot staan te brengen, maar zij wilden niet naar hem luisteren. Met ware doods verachting bleef hij bij het kanon en de twee mitrailleurs achter en slaagde er ten slotte in een twintigtal man schappen bijeen te brengen, die met hem de stukken geschut en de mu nitie in veiligheid brachten. Het is alleen aan zijn heldhaftig optreden te danken, dat een ramp voorkomen werd. Een later bericht meldt, dat een kanon in handen van den vijand viel. Te Durazzo brak een paniek uit, toen deze berichten bekend werden. De winkels werden gesloten, de legatiegebouwen gebarricadeerd en overal in de stad zag men vluchte lingen. Er werden 70 man gewond en 10 15 sneuvelden. Door de Albaneesche regeering is een Oostenrijksch-Hongaarsch stoom schip gecharterd, dat langs de kust vaart, en Schiak en Kavaja beschiet. De opstandelingen zetten de aan vallen geregeld tot den avond voort. Prenk Bib Doda rukte met 2000 man en stukken geschut van Messio in de richting Durazzo op. Over de nederlaag der regeerings troepen worden nog allerlei bijzon derheden bekend. Donderdagochtend werd uit Durazzo geseind aan de National Zeitung. De toestand van de stad is hope loos. De aanvallers, wier aantal men op 6000 schat, vallen 'Durazzo con centrisch aan. Men vreest, dat zij zoodra ze de stad binnendringen alles kort en klein zullen slaan. De strijd duurt nog voort en staat voor de regeeringstroepen ongunstig. Aan de Berlijnsche beurs en elders deed reeds het bericht de rondte, dat de vorst doodelijk gewond zou zijn. Dit werd echter niet bevestigd. Toch bleef alles rustig. Verschil lende mogendheden hebben oorlogs schepen gezonden. De correspondent van het Parijsche Journal zegt in een telegram van Vrijdag, dat de opstandelingen voort- gerukt zyn en zich thans voor de muren van de stad bevinden. Dat zij Durazzo niet binnentrekken, komt omdat zij geen Europeanen willen dooden. Zij willen alleen, dat de Mbret weggaat. Het bombardeeren van de opstandelingen door het Oostenryksehe schip „Herzegowina" beschouwt men hier als inbreuk op de neutraliteit. Men zou van plan zijn Durazzo door internationale troe pen te doen bezetten, doch dit wordt ook al weer tegengesproken. De correspondent van de „Petit Parisien" te Rome zegt in goed ingelichte kringen aldaar de volgende verklaring gehoord te hebben over het gedrag van den prins van Wied en over de koppigheid, waarmede de prins, tegen het advies van de inter nationale commissie van toezicht, den noodlottigen aanval van gisteren deed uitvoeren. Verleden maand, nadat de prins voor enkele uren op een Italiaanach schip gegaan was, had Keizer Wilhelm hem een tele gram gezonden, waarin hij hem in krasse termen verweet, dat hij de Duitsche waardigheid en zijn naam van Pruisisch officier gecompromit teerd had en waarin Keizer Wilhelm de hoop uitsprak, dat de prins dat oogenblik van zwakheid zou weten te herstellen, alvorens weder te Berlijn te verschijnen. Dat zou de reden zijn, waarom de prins met alle geweld een overwinning gezocht had, en daardoor de ramp van Woensdag tegemoet gegaan was. Door die nederlaag zou, volgens hetgeen men te Rome zeide, zijn toestand daar hopeloos geworden zijn. Lu i t- ge n er aa 1 De Veer. Naar de Bredasche Crt." ver neemt, zou luitenant-generaal De Veer voornemens zijn binnen 14 da gen weder naar Albanië te vertrek ken. De regeering heeft naar Durazzo laten seinen, om inlichtingen om trent het verwonden van Nederland- sche officieren. Overste Thomson. De „Frankf. Ztg." sprekend over het telegram van vorst Wilhelm van Albanië aan onze Koningin, waarin de vorst seinde, dat Thomson zijn leven liet „voor mijn land en mij" - zegt: „Wij hebben den indruk dat de Hollandsche officieren in Albanië minder handelen uit geestdrift voor den vorst en zijn gewillige of on willige onderdanen, dan uit trouwe en edele toewijding aan een taak, een plicht, die hen door tusschenkomst van de Nederlandsche regeering door Europa is opgelegd". velen, aan wien het spel nog onbe kend is, zullen na het volgen van een dergelijke hoogstaande partij een beter idee van dezen tak van sport hebben; de kenners zullen genieten, terwijl voor de Heldersche beoefe naars van deze wedstrijden zeer veel valt te leeren. Wij vernemen, dat ter voorkomen van de hinderlijke ophoopingen aan den ingang op den dag van den feestelijke opening, reeds de vol gende week in verschillende sigaren winkels toegangskaarten verkrijg- zullen worden gesteld. B. KORFBAL. Terrein B o 1 w e g. (Aanvang 1 uur). Na heel veel moeite is 't H.B.S. bestuur er in geslaagd een korfbal wedstrijd te doen plaats hebben. Daar de meeste zustervereenigingen in den omtrek geen 12-tal meer in 't veld kunnen brengen, zullen de korfbal liefhebbers van deze gelegenheid moeten gebruik maken om weer eens eene koifbalwedstrijd te zien. H.B.S. komt uit met 't volgende 12-tal. Laatste Berichten. - Men seint ons uit 's Hertogen bosch: Bij mevrouw Kroon is een telegram ontvangen, berichtende, dat haar echtgenoot, majoor Kroon in Albanië, ongedeerd is. Generaal De Veer is gisteren door H. M. de Koningin op het Loo in 'audiëntie ontvangen. Hedenmiddag zal H. M. minister Bosboom ontvangen. Vreeselijke ramp. Uit Weenen wordt geseind: Hedenmorgen heeft op het vlieg veld van Fischamend een vreeselijke ramp plaats gehad. Te 10 uur steeg het luchtschip „Korting" op. In den gondel bevonden zich 7 E10 personen. Tegelijk met het luchtschip steeg een aeroplane op. Door een defect aan den motor kwam de vliegma chine op 800 meter hoogte met het luchtschip in botsing, waardoor het luchtschip en de vliegmachine in brand geraakten. Alle inzittenden, ook die van de aeroplane, kwamen om het leven. Tot leeraar in het hand- en vormteekenen aau de Ambachtsschool alhier is benoemd de heer P. H. E. de Groot te Groningen. SPORT. De officieele opening van het nieuwe sportterrein aan den Bolweg zal 28 dezer plaats hebben. Behalve een feestelijke blijkt deze opening voor de voetbalsport in den Helder een zeer belangrijke te worden, daar twee vereenigingen van buiten, nJ.: U.V.V. van Utrecht en Alraaria Victrise van Alkmaar, zich bereid verklaard hebben een wedstrijd te spelen. Beide vereenigingen komen met een vol ledig eerste elftal uit, en het feit alleen, dat eerstgenoemde met niet minder dan 2 „interna tionals" (de heeren Vos en Bui tenweg) spelen en beide clubs zich geheel zullen geven om de door „Helders Belang" uitgeloofde gouden medaille te bemachtigen, is een waar borg, dat de liefhebbers van de voet balsport ditmaal een partij eerste klas voetbalspel zullen zien. Wij hopen dan ook, dat het Helder sche publiek de moeite, die beide genoemde clubs zich geven, zal op prijs stellen en van de gelegenheid gebruik maken om eens te gaan zien wat het voetbalspel eigenlijk is en hoe het behoort gespeelt te wor den. Wij twijfelen dan ook niet of Dames: W. van Gorkum C. Korf M. Sipman M. v. Gorkum R. Prass N. Houtkoop. Heeren: Hoek Hazebroek Meerens Hofman Ten Hacken P. Luijckx. VOETBAL. Van 3-5 uur zal eene voetbalwed strijd gespeeld worden tegen Sport club I van Texel, welke wedstrijd de 5e der door de Sportvereeniging H.B.S. uitgeschreven seriewedstrijden is. Sportclub I slaagde er op den 2n Pinksterdag in de Ajax-combinatie, welke le Pinksterdag tegen H.F.C. uitkwam, te slaan. Zondag jj. wist ze van Holland (Alkmaar) met 3 2 te winnen, zoodat H.B.S. alle zeilen zal moeten bijzetten om deze wedstrijd niet te verliezen. Het H.B.S. elftal is als volgt samen gesteld 1 Hoek 0. Kramer. 1'. Luijckx. De Vus. Ten Hacken. Schouten. Hoogerduiin. Biekart.Meerens. A. Kramer. Kortl'. 5.15-7 uur. Holland-Sportclub 11 (Texel). Op het H. F. C.-terreln. 7- 8.80 Excelsior I - H. V. V. I. 10-11.30 H. F. C. III - P. P. I. 12- 1.30 H. F. C. IV - K. M. D. 's Middags speelt een H. F. C.-elftul tegen Avanti. Deze laatste club speelt in den Amsterdamsc-hen, Voetbalbond en staat in de eerste klasse van dien bond zeer sterk. Voor den tijd van spelen zie men de aanplakbiljetten. nelia Petronella Roeper, oud 24 j., zonder beroep, beiden wonende te Texel; Klaas Bonne, oud 24 j., ar beider, en Adriaantje Boon, oud 20 j., zonder beroep, beiden wonende te Texel. GETROUWD: Jan RensesenMaartje VerhoevePieter Verhoeve en Gesina Stark. OVERLEDEN: Cornelia Sandifort, oud 55 j. gehuwd met Cornelis Bruyn, den Burg; Nannaatje Adriana Koop man oud 11 j. Westergeest; Grietje Verberne, oud 69 j. gehuwd met Klaas Bakker, Spang. Amsterdamsche Beurs. Uil den omtrek. Texel, 19 Juni. In den loop dezer week werden van hier uitgevoerd 2479 lammeren, 44 schapen, 6 koeien, 19 kalveren, 18 paarden en 10 varkens. De pogingen, aangewend door iemand uit Brouwershaven, om hier te geraken tot de oprichting eener fabriek tot het pellen en conserveeren van garnalen, hebben nog altoos niet 't beoogde succes gehad. Er was hier, aanvankelijk althans, geen kapitaal voor te vinden. De Heer P. Glas, cand. tot den H. D. heeft 't beroep naar de Herv. Gem. te Oudeschild aangenomen. Anna Paulowna. Groenteveiling van Vrijdag 19 Juni. Aardappelen, groots, f2 u, f2.90 pol mand. Aardappelen, kleine, fl.60 ii fl.95 per mand. Wortelen, f2.95 k f6.80 per 100 bos. Sla, 0.70 a fl.90 per 100 krop. Bloemkool, f 3.80 a f 9.50 per 100. De poging, om een geneesheer te verkrijgen voor het ziekenfonds van „'t Nut" schijnen goed te zullen sla gen. Van de sollicitanten heeft een deze gemeente bezocht, om zich van het een en ander op de hoogte te stellen. IJmuiden, 20 Juni. De Stoomloodsboot „Nummer I" heeft Donderdag het wrak van de botter HD. 117 op sleeptouw gehad, teneipde dit buiten het vaarwater te brengen, doch heeft dit door het breken van de sleeptros weer verloren. Het wrak drijft zeer gevaarlek voor de scheepsvaart. De haringloggers, welke gewoon lijk des winters en in het voorjaar de trawlvisscherij uitoefenen, hebben deze nu beëindigd en gaan nu klaar maken voorde haringvisscherij.Eenige van de schepen die reeds vroeger op de haring gingen, zijn al van de eerste reis weer binnen geweest. Het ljjk, dat Zondag bij de Zuidpier werd gevonden, is door eenige letter- teekens op de kleeren herkend als een inwoDer van Haarlem, die sedert een drietal weken werdt vermist. B. en W. stellen den Raad voor eene geldleening van f 80.000 aan te gaan tegen een rente van een hoogste 48/4 °/0 voor verschillende bouw werken. Burgerlijke Stand van Callantsoog, over de maand Mei 1914. GEBOREN: Catharina Neeltje, d. v. Gysbertus Ruitenburg en Guurtje BorstAagje Anna, d. y. Jacob van Scheijen en Anna van Zandwijk Arie, z. v. Pieter Kruit en Grietje de Leeuw; Cornelis Gerardus Jaco- bus, z. v, Cornelis Gerardus Jacobus van Leeuwen en Elisabeth Hardebol. GETROUWD: Cornelis Hoep, oud 26 jaar, arbeider, Anna Paulowna, en Antje van den Berg, oud 22 jaar, zonder beroep, alhier; Simon Weij, oud 80 jaar, arbeider, Callantsoog, en Neeltje Mooij, oud 33 jaar, zonder beroep, Callantsoog. OVERLEDENAntje Breed, oud 76 jaar, echtgenoote van Jacobus Kruisveld. Burgerlijke Stand der Gem. Texel, van 18 tot en met 19 Juni 1914. GEBORENJohannes, z.v. Cornelis van der Voort en Cornelia Slaman, Eierland; Maarten z.v. Jacoba Chris tina Hoogesteger, Eierland. ONDERTROUWD: Cornelis, Vla ming, oud 26 j., veldarbeider en Cor- 30/0 Ned. W. Schuld 2 J-4% idem 6% Tabak Bulgarije 1% Goud Hongarije 4% Oostenrijk B °/o Rusland 6e Em. 4% Binn., Mexico 4 Fund Brazllio G Amsterdam 4 idem Oert. Ned. Handel Mij. Amalgamated Copper Com. Am. Car Foundry Am. Hide Leather Common Steels Cult, Mij. Vorstenlanden Kotahoen Rodjang Lebong Pittaburg Coal Inter. Rum. Petroleum Kon. Ned. Petroleum Orion Petroleum Amsterdam. Rubber Mij. Deli Batavia Rubber Ned. Amor. Stoomvaart Noderl. Scheepvaart Unie 4 J4°/o Marinebond Pref. Marine Doli Batavia Tabak Deli Maatschappij MedanTabakMaatscliappi) West Java Theo Holl. IJz. Spoorweg Mi). Staatsspoor 4% Staatsspoor 4% Wladikawkas 18S6 Common Tojteka Missouris Rock Island South Rails - Union Pacific 3% lot Amsterdam 2 >4% lot Antwerpen Congo loten 100$,6 iMjl/, 973/4 lSJunl :li' f'C'A Marine en Leger. Bij bescli. v. d. Min. v. Marine zjjngoplaatst met O Juli off.-macli. 2e kl. J. W. M. Renken in de dfr. te Amsterdam; mot 9 Juli id. le kl. K. 0. W. E. Hantzseli, te Rotterdam, en met 16 Juli id. Ie kl. J. M. Madsen, tlians gepl. lo Rot terdam, gesteld ter bescli. De luitenants ter zee der 2e klasse D.Scalongne en J. T. A. J. Brulnsma worden den 22sten Juni 1914 gecommitteerd naar Vlissingen ten einde tegenwoordig le zijn by de verdere ge- reedmaking van de koloniale onderzeeboot 1 Met den 18dc-n Juni 1914 is geplaatst aan boord van ilr. Ms. „Noord-Brabant" do adel borst der le klasse I. J. van den Bosch. De machinist K. J. Metz, gedetacheerd bij de fabriek van de Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, is overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. „Koningin Einma" te Nieuwcdfop cn be stemd voor den ondorzeedienst. krijgsschool ter bijwoning van den intendance cursus, wordt op 30 dezer onthoven van zijne detacheering aan de Nederl. school voor nijver heid en handel le Enschedé. De jongeling B. F, Vcrfaille alhier, heeft zich - met ingang van 19 dezer - vrijwillig ver bonden als adspiranl-vaandrig bij het 21e regt. Infanterie. Hij is ingedeeld bü hel 3e bataljon van het korps, in garnizoen te den Helder. ARIE QORISSEN en WILHELMINA TH. HEIJOENRIJK hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking' D.V. zal plaats hebben op 1 Juli a.s. Delft, Infanterie kazerne, l 0 t..„: 10,4 Helder, 18 3um 19U' Breewaterstraat 4, Te koop 6 jonge Kippen en een Werkmansfiets. Adres: Bureau van dit blad. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. BUliton, uitreis, is 19 Juni Bougaroni gepass. Lombok, thuisreis, arrlv. 18 Juni teMarseille. Bali, thuisreis, passeerde 19 Juni Finlstorre. Banua, uitreis, passeerde 17 Juni Perlm. Batjan, thuisreis, ls 19 Juni Kaap Rucu gepass. Kon. Emma. thuisreis, arriv. 19 Juni te Genua. Vondel, thuisreis, vertrok 19 Juni van Colombo. Rotterdamsche Lloyd. Rindjani, thuisreis, vertrok 18 Juni v. Batavia. Kawi, uitreis,arriveerde 19 Juni te Lissabon. Kon. Holl. Lloyd. Tubanlla, uitreis, passeerde 19 Juni Ouessant. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Maurits vertr. 19 Juni v, A'dam n. Paramaribo. Haven te Nieuwedlep. Visscherijberichten. ie f LOO per stuk, 10 tot GO stuks middeltong f 0.40 a fO.SO per stuk, 10 tot 100 stuks kleine tong f 030 a r OJ.5 per stuk, 0 tot 1 mand stortschol f 6.00 a f 7.00 por mand, 1 tol 2 mand kleine schol f 3.00 a f 4XX) per mand. 1 tot 2 mand schor f 3.00 a f 4.00 per mand, 1600 stuks Pieterman f 2.60 a f 3.00 per 100 stuks. Aangebracht door trekkers 30 tal haring 11.90 a f 2.15 per tal, 20 tal geep f 3.00 a f 5.65 p. tal, 28.000 stuks ansjovis f 7.90 a f a65 per 1O0Ö st. 000 stuks kleine makreel f 1.65 per 100 stuks. 19 Juni. Aangebracht door 10 korders te zamen 20 stuks tong f 1.00 por stuk, 100 stuks middol- tong f 0.50 per stuk, 200 stuks kleino tong f 0.20 per stuk, 6 mand kleine schol f 3.00 a f 5.00 p. mand, 4 mand schol f 3.60 per mand, 1000 stuks pieterman f 2.76 a f 8.00 per 100 stuks. Aangebracht door trekkers te zamon 40 tal haring f 0.75 a f 1.65 per tal, 16.000 stuke ansjovis f 7.65 a f SBó per 1000 stuks. Marktberichten. Hoorn, 18 Juni 1914. KAAS. Aanvoel 189 stapels, wegonde 76.089 K.G. Prijs: kleine f34.50, commissie f34.60 en fabrieks f82.60. Alkmaar, 19 Juni 1914. KAAS. Kleine volvette met rjlksmork f— kleine fabrlekskaas f82.—, kleino boerenkaas f84.50, commissie fubrlokskaas f33.60, commis sie boerenkaas f84.50, middelbare fabriekskaas f84.-, middelbare boerenkaas f86.—. Aange voerd 800 stapels, wegende 252.000 K.G., waar onder K.G. volvette kaas. Handel (kleine redoHjk). Alkmaar, 19 Juni 1914. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd U8H.L. Tarwe f8.25 a f&50, rogge f0.- a fO.-. fsrst fO.- a 0.-, ld. chev. f6.76 a fO.-, haver 4.- a f4.16, paardeboonen f 0.- a fO.-, bruine boonen f 13.60 a f16.60, citroen boonon fO.- a fO-,duiven boonen f-.—-witteboonen f a fKarweizaad f—Erwten: groene fO.- a f-.-, grauwe f-.-af-.-, valef-.- a f— BovorwUk, 19 Juni 1914. Asperges le soort (dik) f35—38 por 100 bos; id. ld. blauw f20-25 per 100 bos; id. 2e soori dun f00-00 per 100 bos; id, id. blauw f0-00 per 100 bos; doppers f8-9; poulon f7—8 per 100pond; rabarber f4—6 per 100 bos; wortelen f6—7 por 100 bos; capucyners f 10-18 per 100 pond; tulnboonen f 0.80-1 per zak; komkom- f 7-8 per 100 stuks; bloemkool f6-12per Burgerlijke Stand van Helder, van 18 19 Juni 1914. ONDEREROUWD: D. C. Fey en E. C. Kluft. GETROUWD: L. Post en A. de Boer, G. den Hartog en E. Bremer, G. Bandt en G. Smits, J. J. van Weele en G. de Beer. BEVALLEN: J. R. Stikvoort- Warnaar d., M. C. Reuvers-Bonseè d., G. Jongers-Kooij d., W. Brink man—Buis z. OVERLEDEN: W. S. J. Beek, 83j. 0. BANDT en B. SMITS. Tevens onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij ons huwelyk ondervonden. Helder, 19 Juni 1914. Te koop een goed onderhouden Haringvlot, licht vaarder, met zeil, 36 voet lang. Adres C. BONTES, Wachtstraat 38. Te koop ongeveer bunder Grasgewas. Adres: Middenstraat 82. Heden overleed in den ouder dom van bijna 64 jaar te Duis burg, onze geliefde Vader, Be huwd en Grootvader, de Heer PIETER BREMER. Helder, 17 Juni 1914. Namens de Familie: J. H. SCHREUDER. A. SCHREUDER BREMER. die in 't vak wensebt opgeleid te worden, niet ouder dan 15 jaar. Adres: J. v. d. PLAAT, Middenstraat. Heden overleed in den ouder dom van ruim 83 jaar, onze ge liefde. Vader, Behuwd-, Groot-en Overgrootvader, de Heer WILLEM SALOMON JACOB BEEK. Uit aller naam: J. S. BEEK. Den Helder, 19 Juni 1914. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, voorzien van de H. H. Sacramenten, onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, CORNELIA REU, Wed. van T. M. ZIJM, in den ouderdom van bijna 73 jaren. Namens de Familie: M. H. KOLSTER-ZIJM. M. A. KOLSTER. Texel, Den Burg, 19 Juni 1914. Bij dezen betuigen wij onzen diepge- voelden dank voorde talrijke bewijzen van deelneming bij het overlijden onzer geliefde dochter Anthonetta en voor de vele blijken van hartelijke belangstelling en oprechte vriend schap, ons en ons kind geschonken. A. H. de CARPENTIER. C. C. DE CARPENTIERA wé. Doopsgezinde Gemeente Zondag 21 Juni geen dienst. Gevraagd eene DIENSTBODE, tegen hoog loon. Adres WITSENBURG, Hoofdgr. 38. Gevraagd een flinke Dienstbode, voor den dag, of dag en nacht, tegen flink loon. AdresBureau van dit blad. Gevraagd een nette Dag-Dienstbode. Adres: Hoofdgracht 37. Mevrouw POORT vraagt door on voorziene omstandigheden een net Dienstmeisje, van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s., 's avonds na 8 uur, Weststraat 61a. Vriendin. Net meisje, 22 jaar P. G. vraagt een Vriendin. Brieven letter T, Boekhandel MAAS. Gevraagd een flinke Jongen in 't rijwielvak. Adres: Firma A. J. SCHAAP. Loopjongen gevraagd. AdresBoekhandel P. SPRUIT, Kanaal weg 161. Loopknecht gevraagd, f6.— per week. Adres: T. C. GOVERS, Weststraat73. Voor direct gevraagd een Broek- en Vestenmaker of Thuiswerker. Adres: Gebrs.LEEN, Spoorstraat 21 Te huur in de Yyzelstraat No. 39 Woning met waterleiding, f 1.65 p. w. Adres: Kerkgracht 30. Te Huur aangeboden een mooie Zit- en Slaapkamer en 2 Zit- Slaapkamertjes en een Kamer scherm te koop gevraagd. Adres: Dijkstraat 8. wegens opheffing van bedrijf van den Heer J. OUINKER, - op - '6 namiddags 1 uur, op het erf aan de Breewaterstraat en aan de Diaconiestraat, van alssteigerdeelen, planken, kortlingen, profielen, steigertouwen, kalkbakken, juffers of sparren, slijpsteenen, ladders, trappen, ramen, deuren, kozijnen, brandhout, enz. Voorts: Gereedschappen, platte schaven, kraanzaag, trekzaag, steekbank, mallejan, handkar, enz. Te bezichtigen daags vóór den verkoopdag. Deurw. W. BIERSTEKER. Ta koop een Winkelpui met spiegelruiten, zoo goed als nieuw. Adres I. L. van OS, Nieuwstraat 27. TE KOOP eerste soort Glansverf per Kilo Japan-Wit f 0.75, Donker-groen f 0.60, Zeegroen f 0.50, Wit, Geel, Bruin f 0.45, Zwart f 0.40. - GRONDVERF f 0.35. Adres KLEIN, Bassingracht 4 en 1. Bestellingen per Briefkaart worden bezorgd. GROOTE OPRUIMING van alle voorradige wegens gevorderd Seizoen. GEZ. SANT, HOOFDGRACHT 83a. Aan verbruikers van Anthraciet. leder jaar worden combinaties gevormd om gezamenlijk Anthraciet te ontvangen, wat dan oogenschijnlijk goedkooper komt dan wanneer men ze van een plaatselijk handelaar betrekt en dan komt het nog al eens voor, dat het niet naar genoegen uit valt, wat dan tan onrechte aan de hoofdpersonen geweten wordt. De feitelijke oorzaak is het ongezoetd afleveren. Weliswaar gaat dit met verhooging van prijs gepaard, want boven het meerdere arbeidsloon krijgt men ook een mindere uitlossing, daar het uit- gezeefde fijn in aftrek daarvan komt en den prijs dientengevolge verhoogt. Ook komt het voor, dat de bezorging zeer ongelegen komt en betrekkelijk ruw geschiedt. Wanneer men de anthraciet- prijzen bij de handelaren, met inachtneming van 't bovenstaande, vergelijkt, bestaan er o. i. geen reden om coöperatief Anthraciet te koopen, maar raden wij ieder aan ze te betrekken van de handelaren te dezer plaatse, op dag en uur naar men verkiest. EENIGE HANDELAREN. verkrijgbaar in pak jes van 7,o en 7,o K.G. in de prijzen van f 0.80, 10.90, fl <1.25 en 11.50 per K.G In de pakjes van f 0.18 en hooger zitten plaatjes, voor welke plaatjes bij H.H. Winkeliers mooie luxe Albums verkrijgbaar zijn. Wie zijn oude album vol wil krijgen, |wende zich met opgaaf van adres en met nauwkeurige vermelding der ontbrekende plaatjes tot z'n winkelier en worden genoteerde plaatjes U dan, zoolang de voorraad strekt, door de fa. KEG, franco toegezonden. Te koop wegens plaatsgebrek een Phonograaf met 30 40 Platen en een Heerenrijwiel met freewheel en twee remmen. Adres: Kanaal weg 124. Wegens de nieuwe Auteurswet en opheffing der zaak: geheele uitverkoop van Gramophoonplaten. Zoolang de voorraad strekt, alle NIEUWE DUBBELE platen 25 c.M. groot van fl.25 en f 1.50 nu voort 1.-bij 5 stuks 90 et, 30 c.M. groot van f2.- en f 2.50 nu voor f 1.25 bij 5 stuks f 1.15. CATALOGUS verkrijgbaar. Verder een partij nieuwe, dubbele Ebonietplaten (geen catalogus) 3 stuks voor fl.35; porto en verpakking wordt extra berekend. Haast U GRAMAPHOONS voor elk aannemelijk bod. Buitengewone gelegenheid voor H.H. Caféhouders, Particulieren en Handelaars. REGELMANN's Gramophoonfabriek, HEISTEEG 5, Amsterdam, bij het SPUI.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 6