WITTE BIOSCOOP. Zoen nooit je Dienstmeisje, 2 De Vrouw van Papa, MARINE. BLANKE WNEN AmoropManoeum MARIE JEANNE. Eerste Heldersche Bioscoop-Theater Als do Liefde sterft. FLESSCHENBIER G.Joh.vanderLee ZOEKT NIET LANGER! Openbare Aanbesteding Hollandseh Tooneelgezelschap. HEDEN DONDERDAG! JULI, 8 UUR: ZONDAG lili, 8 UUR: Gedurende de Kermis een dol-vermakelijk Kermisprogramma, Kanaalweg 112. PILSENERf 0.08 DUITSCH EERSTE..f 0.06 Ie soort LAGER f 0.00 C. J. LUIDINGA, F.Smits van stond de heer Mees daar dan te rede voeren, terwijl men een speld kon hooren vallenDe leden hadden zich in z'n nabijheid neergezet of stonden in halfciikel te luisteren Zóó zie ik dr. Mees vóór mij, in de Tweede Kamer, zulk een onbetwist gezag had hij in de hooge-vergadering. En schoon 't waar is, dat Rotterdam onschatbaar veel aan den bekwamen en vele jaren met onvermoeide toe wijding het algemeen belang gediend hebbenden man hoeft te danken, er zijn tal en tal van andere ge wichtige zaken, welke door dezen helderen geest zijn bevorderd met groote krachtDat de heer Mees (wien indertijd heteere-doctoraat werd geschonken), er als zeventiger toe is kunnen komen om rust te gaan nemen; 't, lijkt nog steeds zonderling. Hij behoorde tot de „on- misbaren". Gelijk ook prof. Drucker zulk-een is. Figuren als zij worden „de kopstukken" genoemd„hervor- ragendc" van gansch-onbetwiste lei ding, - en tegen wie slechts hier en daar een van de kleinereu of kleinsten op momenten van zelf overschatting of ijdelheids-bevlieging inet jaloezie-nijd opkekenZulk-een was Verniers v. d. Loeff, Gleichman, Van der Kaay, - om slechts enkele namen te noemen. Tot deze soort behoort een dr. Bos; ook wel een O. van Nispen Late» wij hopen, dat onze vertegenwoordiging nooit in den toestand zal geraken, dat van deze „prima soort" om nu eens in stijl van koopmansbrief te spreken „geen exemplaren meer voor handen zijn Mannen als dezulken zullen de eersten zijn om te erkennen, dat men op verschillende wijzen, en op allerlei gebied, kan 'uitblinkenzich de bewondering zijner tijdgenooten verwerven. Een J. C. Jansen, die welhaast als wethouder van de Hof stad aftreedt, ondanks zijn méér dan zeventig jaren nog een beeld van werkkracht en frissche levens kracht tévens, - de oud-minister van marine, die in het Parlement bijna steeds tot de zwijgenden be hoort, maar als tijdelijk-praeses van den Raad der Haagsche vroeden plots eene strijdvaardigheid vertoont, die verbazing wektEen J. G. Jansen mag ook zeer stellig gerekend worden tot de figuren, die een schat van toewijding en zeer-nuttigen arbeid aan het algemeen belang hebben geschonken. Zy 't dan ook, dat zij geen aanspraak zullen maken tot het op één lijn worden gesteld met de „dii majores", straks genoemd... Een mr. Van Ogtrop, in den vollen bloei der jaren aan zijn uitgebreiden werkkring in de -hoofdstad ontrukt, laat speciaal wat muziek-belangen betreft eene plaats open, niet zoo gemakkelijk aan te vullen misschien. En een Legagneuxen al de andere „veroveraars der lucht"; op ellendige wijze verongelukt? En al die jonge levens van waaghalzen, wier namen de dagelijks grooter wordende „zwarte lijst" vullen?... Is het „veroveren der lucht" dan geen schoone taak? En is 't niet zoo, dat het tot wasdom brengen van schier alle „nieuwe dingen" offers, ook bloedige, vergt? Ongetwijfeld. Een bloodaard, een van karnemelk in de aderen, een Jan Salie, - daar blijf ik bij, die terugschrikt voor het gevaar, waar iets waarachtig-goeds en -grootseh voor de menschheid moet worden bevochten. Maar wanneer ik lees hoe deze Legagneux, op het vliegkamp bij Saumur den 6en Juli opgestegen, tevoren had aange kondigd eene dubbele duike ling to willen maken en aldus slachtoffer van de „looping" werd.. Ja, dan schaam ik mij niet te vragen hebben zulke waaghalzerijen, zulke dollemans-toeren iets te maken met de „verovering der lucht?" Is dit kostbare, jonge leven tot goeden prijs opgeofferd? Of wel aan de zucht tot al- heviger prikkels, welke het even wreede als onverzadelijke monster, genaamd Jan Publiek, althans het gedegenereerde, verslapte, verwende, verdierlijkte deel ervan, - begeert Neenzulk leven is niet welbe steed. De kracht, de durf, de energie, waarvan de waaghalzerij getuigt, ze hadden moeten omgezet in daden, nuttig en vruchtbaar voor de gemeenschap. Ik ben er zeker van, dat de groote mannen, over wie ik 't straks had, mij dit grif zullon toegeven Wat Thomson, wiens stoffelijk overschot straks aankomt en wiens nagedachtenis bij die gelegenheid te Amsterdam zal worden gehuldigd, wat hij deed in het vreemde land dat is waarachtige, mooie helden moed, waarvan voor gansch den Nederlandschen stam eene bezieling zal uitgaan, die ten goede kan komen aan ons nationaal „selfrespect". Over de vraag, of 't niet wijs en verstan dig zou zijn om thans voor de hope loos-lijkende zaak niet meerdere offers te brengen en kostelijke Nederland- sclie levens in gevaar te brengen, ik wil er niet over bespiegelen. De zaak van den Mbret te Durazzo heeft zeer zeker met onze eer en met onze vaderlandsche belangen niet te maken En dat het zich niet in 't Albaneesch wespennest gestoken hebben, achteraf beschouwd, „duizendmaal beter" zou geweest zijn, -- 't is zoo. Maar figuren van temperament, van moed, van warmte en geestdrift in de ziel, zij houden nu eenmaal geen koel-Yerstandige redeneer ingen in de positie, waarin onze officieren, naar Albanië getogen om de gen darmerie te' hervormen, nu een maal zijn gebracht!... Evenmin als de man, met pit in z'n gemoed, die een wandeltoer zal maken, en in middels kans ziet om met gevaar voor eigen leven een armen drenke ling aan den dood te ontworstelen, een eindje zal omloopen teneinde 't ongeval kwasi niet te zien Zijn geweten sussend met„Ja ziet-ge, ik woü een loopje maken en geen sprong in het koude water doen Men moet om daden te beoor- deelen met „de omstandigheden" rekening houden. Wij hebben om nu eens even nog op gansch ander en vreedzamer terrein te vertoeven in de jongste dagen gelezen van „openlucht-spelen", te Bussum gehouden. Waar Bernard Canter's jongste looneolproduct en succès in zeer-pittoreske omgeving werd opgevoerd. Het openlucht-spel komt meer en meer in mode en smaak. WaL in zwoelen zomertijd, als wanneer tooneeldirectiëu en bioscopen een hopeloozen kamp voeren om de menschen op warme midzomer avonden in muffe zalen te lokken, en daartoe do „meest-gepeperde toe spijzen" niet versmaden, niemand verbazen mag. Het opoulucht-spel komt in zwang. Verschillendo tooneel-artisten - en wezenlijk niet de „aankomelingen" of „achterban"! -- zullen in de heerlijk-schoone landelijke streek bij Oistervfijk Smulders' „Verloren Zoon" gaan spelen. Ik ben ervan overtuigd dat het plan kans op succès heeft. „Dat die menschen", zegt er een, „nu niet liever den zomertijd ge bruiken om op verhaal te komen. Zy klagen, de tooneelisten, over hun inspannend leven, dat 't uiterste van hun krachten vergt. En waarachtig, 's zomers gaan ze óók al Naief-kortzichtige criticus Zeker, - er zijn heel wat men schen, die meer dan-zot zouden wezen, indien ze, in plaats van zes ii acht weken logies te bestellen in een mooi, landelijk pension, aller aardigste tochtjes te maken en op schoone zomer avonden te liggen klimaatschieten, babbelen, rooken, verfrisschende glaasjes leögend en met welgevallen turend naarderose lampekappen, waar de mugjes om zoemenIn plaats van deze „Er- holung" te zitten rauffen in stads woningen en te zuchten op benau wende kantoren Natuurlijk Maar indien onze tooneelartisten nieuwe middelen verzinnen om ook op zonnigen zomerdag, in periode van vacantie en herademing, publiek te trekken Geld te verdienen De materiéele zorgen, hen in deze tijden bekruipend, te verlichten, dan is 't om Maar 't allerzotst ware ik om hier gaan „uitleggen" dingen, welke voor sommigen zoo-natuurlijk zijn en voor anderen problemen, mysteriën, die ze nooit zullen doorgronden Mr. Antonio. Langs de Straat. Kermis-varia. Eigenaardig, hoe zoo'n ouwer- wetsche, Hollandsche kermis zich door de eeuwen heen in stand heeft weten te houden. In vroegere tijdeD, toen nog niet bestonden de moderne middelen van verkeer, en toen vooral het platteland van alles wat nuttig en noodig was, was verstoken, had zoo'n kermis, zoo'n jaarmarkt, reden van bestaan. De burgers, die zich een jaar lang moesten behelpen, konden zich, eenmaal of tweemaal in 'tjaar voorzien van het noodige. De vrouw des huizes deed reusachtige inkoopen van alles en nog wat, en de kramen boden veelzydigheid van koopwaar. Was het wonder dat, te dezer gelegen heid vele vermakelijkheden opgeld dedendat een kalf met twee koppen of een walvisch-geraamte door vele nieuwsgierigen werd bekeken Dat een kokeier of goochelaar toen ter- tijde goede zaken maakte? Aardig beschryft van Lennep in zijn „Roos vanDekama" zoo'n duivelskunstenaar. Toen, evenals nu, lieten de boeren en burgers zich by den neus nemen toen, evenals nu, deed het „mun dus vult dec-ipi, decipiatur ergo" opgeld. „Evenals nu". Want we mogen dan een paar honderd jaar wyzer, ver standiger en geleerder zijn geworden; we mogen heerschen over verschil lende natuurkrachten, en beschikken over eene fyner beschaving dan die uit vroeger eeuwen, op het gebied van verlakkerij inzake do kermis laten we nog zoo goed met ons sollen als ooit. Of is het geen verlakkerij, als je in een „Amerikaansche hoeplatent" de ringen gooien moogl voor een dubbeltje en maar steeds weer en steeds weer het woordje „byna" hoort uit den mond van de juffrouw, die er in zit? En zie maar eens hoe druk ze het hebben. Op al die hon derden worpen is er wel eens een of meerdere raak, maar de risico van het vak is klein en de clientèle veel zijdig en afwisselend. En. is het geen verlakkerij als een geheimzinnig-uitziend tentje met het suggestieve opschrift „Geheim van eene doode" u naar binnen lokt? De entree is matig, 't is waar, en ge wordt verlokt door een slapende juf frouw in bevallige houding op een rustbank liggend. Die juffrouw is de magneet van het affairetjezonder haar geen succes. Ze is de gang maakster, de lokvogel van het publiek. Waarschijnlijk heeft de bleeke tering- ïyder voor het tentje nooit Goethe gelezen toch kent hij de spreuk „Das ewig-weibliche zie hetunsan".Deom- roeper of crieur vertelt u van het grootste wonder der eeuwvan eene juffrouw, die, in hypnotisclien slaap gedompeld, de toekomst onthult en het verleden. De man kan precies vertellen wat hij wil', want alles wat hij zegt is toch leugen. De juffrouw, een vrij leelijk, grof persoontje, in een gaasachtig gewaad gehuld, heeft tot taak een rustig liggen op de rustbank, op een gegeven oogenblik met het hoofd bevallig zijwaarts to gaan en wakker te wordenvoilii toutWerd ooit gemakkelijker een boterham verdiend De man met het teringiyders-gezicht neemt wat actiever deel aan het boerenbedrog: hij fungeert voor hypnotiseur, weet zich en zy'n sujet in een minimum van tijd „in slaap" te werken door allerijselytst met de oogen te rollen en vreeselijk met de gebalde vuisten te slaan, waarna hij in staande hou ding maft, en met een grafstem ant woordt op enkele vragen betreffende waarde en jaartal van een of andere munt of het uur zegt dat een horloge aanwijst, een en ander volgens het oude, beproefde truc-je met verschil lende inkleeding van de vraag. Dan kan men a raison van 10 centen een met z. g. sympathetischen inkt ge schreven brief koopen, bevattend het antwoord op een der vele vragen, die een mensch zich nu eenmaal in zyn leven stelt, en daarna wordt het geëerd publiek bedankt. De wereld wil bedrogen zijn, laten wij haar dus bedriegen. Maar het geëerd publiek denkt er niet aan het den armen drommel kwalijk te nemen dat het bij den neus is genomenhet gaat lachend heen en zegt tegen de buitenstaan ders: „gaat dat zien, menschen, gaat dat zien". En wilt gij op andere manier wat geld stukslaan en een armen drom mel aan eene boterham helpen Tracht dan een bal te gooien ineen der afzichtelijk gapende figuren, die op het Westplein staan in een tent, verkondigend een „nouveauté", en welks eigenaar u in het Fransch toe roept „messieurs et mesdames, faites votre jeu". Ge kunt er voor 20, 30 cent heusck wel een kleinig heidje van 10 of 15 cent winnen. Maar de ouderwetsche draaimolens in velerlei moderne vormen, zyn nog steeds de grootste aantrekkelijkheid eener kermis. Ge hebt ze ook hier de gewone huis-, tuin- of keuken mallemolen, vreugde der kinderen de Amerikaansche luchtschommel, yermaak voor op emotie-beluste dienst meisjes en derzelver galantende hyper-moderne „vliegmachine" op het Havenhoofd, met verblindend schitter- licht, waar je voor den ci vielen prijs van vijf cent de sensatie van te vliegen meemaakt. Het meest wordt Benner's groot- sche inrichting bezocht. Dit is de thans ook al weer ouderwetsche stoom-carroussel, hier gecombineerd met een nieuw vermaak van cake walk en trottoir roulant. Hebt ge eenmaal de eerste schreden gezet op dit glibberige pad, dan is er geen ontkomen meer aan en moet ge vol houden tot het eind toe. En hoe. Steeds heviger wordt de beweging, die men u dwingt te maken van een bescheiden beweeglijk pad, welks beide helften tegelijk links en rechts gaan, gaat ge over op een dat de beweging van onder naar boven maakt, en vandaar komt ge op een geweldig schokkende en schuddende brug. Zijt ge die, ten koste van veel lachen en veel losgegane haren en afgezakte hoeden over, dan glijdt ge met een vijftien kilometers-vaartje naar den anderen kant om nog eens weer op een steeds heviger rollend trottoir den laatsten Canossagang te maken en met gloeiende wangen en verfom faaide tuigage de eindstreep te pas- seeren Werkelyk, er is variatie genoeg. En nu spreek ik nog niet eens over zooveel andere zaken, over kramen met nougat-brokken, voldoende om heel de bevolking van den Helder aan een slecht gebit te helpen, met koek met suikeren figuren, met paling, met speelgoed, met „stap-op en-laat- je-wegen", waarbij ge zelfs gratis gewogen kunt worden als de onder nemer uw gewicht niet raadt tot op 3 kilo Maar dit alles heeft in onzen tegen- woordigen tijd nagenoeg geen reden van bestaan meerdat alles is leelijk van banaliteit en toch gezellig van jolyt, dit alles zal nog wel eenige jaren bestaan en langzaam een na tuurlijken dood sterven door verval van krachten. Want wij allen gelooven toch immers aan een gestadigon voortgang der maatschappij, aaneen nieuw geslacht, dat dezo „genoegens" zal kunnen ontberen, genoegens uit een periode, die allang achter ons ligt en die wij met taaie volharding vasthouden? Niet waar? En in afwachting daarvan maken we nog een rondjevijf cent elke volgende ritzes ringen voor een dubbeltje wie waagt er een kansje Gaat dat zien, gaat dat zien UIT DEN OMTREK. Anna Paulowna. Groenteveiling van Dinsdag 7 Juli. Aardappelen: fl.80 a f2.40 per zak. Aardappelen kleine: f 1.10 a fl.80 per zak. Bloemkoolf G. - pér 100. Peulenf 3.50 a 1' 5.50 per 100 pond. Doppers: f6.- per 100 pond. Groote boonen: fO.GO ii f 0.70 p. 1000. Roode bessen: f8.50 per 100 pond. Zwarte bessen f 8. - per 100 pond. Chalotten: f2.10 a f 2.40 per 100 bos. Gisteravond vergaderde in 't café Borst de ringrijderijvereenigingalhier. Zeker tengevolge van do drukke werkzaamheden, was de opkomst niet groot. Na opening der Vergade ring deelde de Secretaris mee, dat er van den Voorzitter, den heer S. Spigt bericht is ontvangen, dat hij tot zijn spijt verhinderd is, zijn functie langer waar te nemen. Tot Voorzitter wordt nu gekozen de heer J. Keijzer en tot Secretaris de heer B. J. Boelsums. Verder worden tot commissarissen benoemd de heeren F. Blaauboer, T. Kossen, C. v. d. Linden, C. Smit en L. Tjittes. Besloteu wordt op Dinsdag 28 Juli een ringrijderij te houden met paard en kar. Een der beide rijders moet in de gemeente wonen. Iedere dame mag slechts met één heer rijden, opdat de kansen dan meer gelijk zullen staan. Evenals andere jaren zal er voor gezorgd worden dat er een paard met kar disponibel is. Aangenomen wordt het voorstel van den Voorzitter om de prijzen te laten bestaan in contanten. Het be drag der prijzen zal op de volgende vergadering worden vastgesteld. Daar er verder voorloopig niets te behan delen viel, sloot de Voorzitter met den wensch, dat de ringrijderij ook dit jaar goed moge slagen. INGEZONDEN. Trekhonden. Stellig heeft zelden een wet zooveel pennen in beweging gebracht als de Trekh. W. 1910. Zelden ook heeft een wet tegen de bedoeling in, juist eene tegenovergestelde uitwerking gehad. Wanneer men toch ziet hoe ruw de trekhond wordt behandeld, vaak het dier verarmt, moet wel een kreet van mëdelyden, ja van verontwaar diging geslaakt. Wanneer men ziet hoe meedoogenloos de leiders die dieren gebruiken, zelfs zich niet ont zien om drachtige honden te laten trekken, hoewel de wet zulks ver biedt, - dan vraagt men zich af Mag dat zoo blyven Daarom roept het bestuur der „Ned. Ver. tegen trekhonden misbruik" alle dierenvrienden en belangstellenden met aandrang op, zich aau te sluiton by hare vereeniging, opdat door geregeld toezicht en hulp van daartoe aangestelde personen, verbetering kan worden gebracht in dezen toestand, die te recht mag worden genoemd een schande voor Nederland". Beter dan door oprichting van een kennel voor het fokken van trek honden, welke dieren toch allicht in handen vallen van ruwe en hard vochtige menschen, kan men door toetreding tot bovengenoemde ver eeniging helpen. Het lidmaatschap bedraagt per jaar voorbegunstigers f 0.50, leden f 1-- donateurs f 2.50. Mogen er velen zijndiede vereeni ging willen steunen! H. KLERK DE REUS, Presidente. v. Pallandstraat 80, Arnhem. Kindervacantieleest en Voetbalwedstrijd. Neen, dit opschrift bedoelt n i u t aan te kondigen, dat ons vacantie- feest gepaard zal gaan met een voetbalmatch. Misschien komt het nog wel zoo ver, misschien zal - uithoofde van de belangstelling voor t voetballen, waarvan de jeugd op straat reeds blijken geeft een zoo danige wedstrijd een onmisbaar num mer worden op ons programma. Maar vooralsnog zal de sport op ons feest alleen vertegenwoordigd zijn in de ongekunstelde vormen van wandel en klimsport, schommel-, draai- en wipsport. Er is een ander verband tusschen het vacantiefeest en de voetbalsport gelegd. De commissie voor 't kinder feest heeft gemeend, e--n poging te kunnen wagen, om de wassende belangstelling voor de voetbalsport bevorderlijk te doen zijn aan het wel slagen van dit feest, om, duidelijker gezegd, munt te slaan uit die belang stelling. En dank zij de sympathie van de H.F.C. „Helder" voor ons feest, waarvan deze vereeniging reeds op andere wijze daadwerkelijk blijk had gegeven, heeft onze poging veel kans te slagen. Op ons verzoek heeft de H.F.C. zich bereid verklaard, een match te geven ten bate van meer genoemd feest. Deze match zal a.s. Zondag 12 Juli gespeeld worden tegen De Trekvogels" van Amsterdam. We stellen de bereidwilligheid van de H.F.C. „Helder" om haar krachten dienstbaar te maken aan het wel slagen van ons feest, natuurlijk op hoogen prijs. Maar zonder de mede werking van het sportlievend publiek wordt het beoogde doel niet bereikt. Daarom richten we tot het Helder- sche publiek de dringende aansporing, door het bijwonen van den aange- kondigden wedstrijd blijk te geven èn van belangstelling in de voetbal sport èn van sympathie met ons kinderfeest. Deze beide kunnen- zoo wèl gepaard gaan. Inderdaad, welk sportliefhebber zou niet gaarne iets willen bijdragen om een feest moge- lyk te maken, waar de minderbe deelde jeugd op hare wijze van sport kan genieten De H.F.C. geeft hierin een mooi voorbeeld - moge het sportminnend publiek dit voorbeeld volgen! En daarom: èp naar don Voetbal wedstrijd! op Yoor het Kinder- vacantiefeest. De Commissie voor het Kindervacantiefeest. Correspondentie. Zuster A. J., Fort Jaco (Uccle). Received with thanks your cheque covering the amount due until Sept. 30. The Publisher. Advertentiën. Geboren: 6ERARDUS, Zoon van J. MOLENKAMP en M. MOLENKAMP - Groot Helder, 7 Juli 1914. Geboren: JAN, Zoon van J. STOCK ER en C. STOCK ER - KUNST. Helder, 8 Juli 1914. Ondertrouwd: PIETER VLIEK en MAARTJE E. VISSER. Den Helder, Ilartosteeg 9. 3 Juli 1914. Oostslootstraal 11. Huwelijksvoltrekking 30 Juli a.s. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd J. A. GRAAFF en J. M. SCHUT. Helder, 8 Juli 1914. Spoorstraat 80—Si Ondertrouwd Adriaan Riekwel Sara Margaretha Maria van Leuvensteljn. Helder, 8 Juli 1914. Ondertrouwd NICOLAAS PHILIPS Huwelijksvoltrekking 23 Juli a.s., te Amsterdam. Heden overleed door een nood lottig toeval bij het baden aan de Hembrug, onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, GERRIT ADRIANUS VAN DAM, in den ouderdom van ruim 82 jaren. Uit aller naam, A. VAN DAM, Schoten, bij Haarlem, 3 Juli 1914. Dr. Leydsstraat 111. (Herplaatsing wegens misstelling.) Aan allen, die bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum op 1 Juli j.1. van hun belangstelling en sympathie blijk gaven, betuigt ondergeteekende hier mede zijn hartelijken dank. J. JANSEN, Agent van Politie. Kermis Den Helder 1914. Schouwburg „CASINO". Directie: M. SPREE. wegens ENORM SUCCES nog één opvoering van: Vrijdag 10 en Zaterdag II Inli, 8 uur: De nieuwste Parijsche Succesklucht De nieuwste militaire, klucht in drie bedrijven, naar het Fransch van Mare Soual en Alex Bison. NIEUW! GEESTIG! PIKANT! UITBUNDIG LACHSUCCESl Cabibol, reserve-soldaat M. SPREE. De vrouw uit de Volksklasse. Beroemd drama in zes bedrijven van A. d'Ennery. Bertrand, timmerman M. SPREE. MarieJeanne.zijn vrouwMevr.MarieSmits. PRIIZEH OER PLAATSEN 11.00, 1 0.75. 10.50 (verhoogd met sted. bel. en Auteursrecht). Plaatsbespr. van 11 2 en van 6—7 u. Ha alloop der Voorstellingen BAL Verloren een granaten Armband met gouden slot. De vinder wordt, beleefd verzocht hem tegen belooning terug te bezorgen. AdresKanaalweg 107, (Melksalon). VERLOREN een gouden Broche Medaillon. Terug te bezorgen: Achtergracht West-Zyde 25. VERLOREN Woensdagavond in de Stoommolen een gouden Dameshorloge met doublé Ketting. Tegen belooning terug te bezorgen: Bui eau v. d. blad. Mevr. LE RüTTE, Kanaalweg 166, vraagt met 1 Augustus een Dienst bode, kunnende koken. Gevraagd in een jong huishouden een Dienstbode, netjes kunnende werken, v.g.g.v. Zich aan te melden bij of brieven te richten aau den Ontvanger der Registratie en Domei nen te Sc hagen. Adresden heer L. ZWAAG, Landbouwstr., Schagen. Mevrouw SCHOO, Kanaalweg 119, verlangt met September een DIENSTBODE, v.g.g. voorzien. Flinke DIENSTBODE gevraagd, voor den dag of voor dag en nacht, tegen 20 Juli. Adres: „DE STER", Kanaalweg 97. Bij de N.V. Stoomwasscherij „DEN HELDER" kunnen dadelijk geplaatst worden een flinke Strijkster, tegen hoog loon, en een Mangelmeisje. Flinke Meisjes gevraagd, voor de mach. Breierij. AdresMag. „DE STER", Kanaalw. Mevrouw BIK, Havenplein 10, vraagt met 1 Aug. een Keuken meid. Zich aan te melden na 8 u. 's avonds. Een Werkster gevraagd. Adres: Hoogstraat 88. Wordt gevraagd een WASCHVROUW. Adres: ZIEKENHUIS. Gevraagd een net DAGMEISJE, niet beneden 16 jaar. Adres: Breewaterstraat 67. Een nette Leerling gevraagd, dio in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: S. DIJKSHOORN. Coiffeur, Binnenhaven 3. KANTOOR. Net JONGMENSCH gevraagd. Br. fr. onder lett. C-, aan DUINKER's Adv.-Bureau, Spoorstraat. Nette LOOPJONGEN gevraagd, bij 0. ADRIAANSE A. PELSER, Keizerstraat 15—17. Een nette JONGEN gevraagd. Adres: A. SCHOUTEN, Go versdwarsstraat 15 met twee komische Hoofdnummers elk in twee afdeelingen. klucht in twee afd. van MAX LINDER. comedie in twee afd. van RIGADIN. Lachen. Lachen. Lachen. Lachen. Doorloopende Voorstelling. Telefoon 195. Heden Donderdag 9 Juli geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMER: Drama in 3 Acten. 1. De Wonder-Acrobaten. Variété-attractie. Prachtvol gekleurd. 2. De opoffering van een inbreker. Drama. 3. Casimir en de Tango. Komisch. Lachen. Lachen. 4 ALS DE LIEFDE STERFT. 5. Tweede Acte. 6. Derde Acte. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47. 1e Rang f 0.32. 2e Rang 10.22. liilmi binedin IC jaar tp alle rangin WJ gild. Aanvang iederen avond 7 uur. Zondags te 4 uur. ZONDAGS diploma's 11 iiijbiljittn NIET SELDIS. GRATIS gilogsnlieid lol berging un rijwiilin. Laat mij U leveren. Het bier wordt, na het dagelijks machinaal afbottelen, direct in een kelder geborgen, waaruit de aflevering geschiedt. Gaarne worden 1 a 2 maal per week bestellingen opgevraagd. Beleefd aanbevelend, Wordt gevraagd Kost en Inwoning met gebruik van vrije Zitkamer. Liefst met afzonderlijk Slaapkamertje. Brieven met opgaaf van prijs onder No. 2S7 aan het Bureau van dit blad. Te koop 2 flinke Werkpaarden. Adres: Kazerne Onderzeedienst, Bassin, den Helder. Wegens omstandigheden spoedig te koop, een zoo goed als nieuw Dames- en Heerenrijwiel, voor elk aannemelijk bod. Moet weg. Adres: Goverstraat 54. De puikste Aardappelen, die alle andere qualiteiten overtreffen, zijn verkrijgbaar bij Middenstraat 88. Telefoon 156. Agent Brouwerij: BREDA. bij de Directie der Marinewerf te WIL LEMSOORD, op DONDERDAG 16 JULI 1914, des voormiddags te 11 uur, van: 4. Eiken houtwaren. 5. Teak-of Djati halkplankon, platen en dekdelen. E. Juffers en sparren. 7. Amerikaansche grenen dek delen. 8. Grenen-, dennen- en vuren hout. 9. Esschen- en lepenhout. 10. Eiken bodemstukken en deugen. 11. Gesmeed Ijzeren en metalen voorwerpen. 12. Geel- en roodkoperen pijpen. 13. Nagels en spijkers. 14. IJzeren en koperen bout en kachelschroeven, moer- bouten, moeren, enz. 15. Kramerijen. 16. Carbollneum, mospapier, pek en teer. 17. Menie. 18. Reuzel. 19. Groene zeep. 20. Zachte gele zeep. 21. Chemicaliën, enz. 22. Verfwaren, enz. 23. Kwasten en penseelen. 24. Raspen en vijlen. 25. Lederen drijfbanden. 26. Differentiaaltakels. 27. Gereedschappen. 28. Geplozen afval van katoe nen garens (Poetskatoen). 29. Machinekamerbehoeften. 30. Zink. 31. Glas. 32. Metselmaterlalen. De bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te 's-Gru- venhage, bij de Directie der Marine werf te Willemsoord, bij de Direc- tiên der Marine, te Amsterdam en Hel- levoelsluis alsmede by de Provinciale Besturen en ter Secretariën der ge meenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt, zijn de bestekken te verkrijgen ter Griffie van 's Rijks Werf te Willems oord ad f 0.20 per exemplaar. (Buiten de gemeente Helder por post wissel over te maken.) Inlichtingen kunnen verkregen wor den ten bureele van den Hoofdinge nieur der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde bil jetten, ingericht volgens artikel 4 der Algemeene Voorwaarden, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, geplaatst in het Directiegebouw van 's Rijks werf aldaar. Op het Atelier van GEBRS. MEIJER, 2e Vroon straat 115, kunnen eenige flinke Naaisters geplaatst worden (niet trappen, kracht bedrijf). Aanbiedingen voor 7 uur 's avonds. De Directie dezer fabriek heeft de eer U hiermede te berichten, dat de dividend-uitkeering over het 31st« half-boekjaar 1914 heeft plaats gehad. Degene onder U, die tot nog toe mochten hebben verzuimd tijdig hun boekje in te leveren of die geen dividend hebben ontvangen, worden dringend verzacht zich ten spoedigste te willen vervoegen aan het Kantoor der Fabriek KUIPERSTRAAT. DE DIRECTIE.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3