Groote Halfjaarlijksche Uitverkoop in het Magazijn „Nederland" DE ZON Eerste Ueldersche Bioscoop-Theater GROOTE OFENLUCHTMEETING le Helder Lecoq, MANHEIM's TOTALE OPRUIMING VAN 141 KANAALWEG 142 S. COLTOF. Kanaalweg 112. AFWEZIG. aan LEERLINGEN H. B. S. die herexamen Sprekers: C. THOMASSEN en 1. v. EIZINGA. gefestonneerd! SLOOREN Magazifn „De Ster' Goedkoope Winkel Koningstraat. Kinderwagens, Promenadewagens en Wandelwagentjes. Nieuwste modellen. - Laagste prijzen. Verkoop onder garantie. VERMINDERDI HELDER I. GRUNWALD Ziet de étalages. Ziet de étalages. bassin zal exploiteeren. In verband bier mede zal tot meerdere propaganda in de binnenhaven een zwemwedstrijd worden georganiseerd. De zittingen van het scheidsge richt inzake de kwestie van den tot ontslag voorgedragen gemeente architect ztjn voorloopig geschorst, totdat het rapport van een nieuw te benoemen accountant zal zijn uitge bracht. Het rapport van den vorigen accountant werd door den gemeente raad voor waardeloos verklaard. Buitenlandsch Overzicht. De Engelsche politici, in het bijzon- derde ministers, grijpen de gelegenheid van een of andore feestmaaltijd nog al eens aan om hun hart te luchten. Zoo sprak minister Lloyd George Vrijdagavond op het diner van den Lord Mayor van Londen over de noodzakelijkheid van het behoud van den buitenlandschen en binnenland- schen vrede. Aan den internationalen hemel zijn steeds wolken sprak hij maar 't vorig jaar was 'tveel erger en de vrede is bewaard. Wat het bin nenland betrof wees hij op mogelijke arbeidsgeschillen tengevolge van het afloopen van contracten in de in dustriewereld en op de situatie in Ierland. Deze laatste verduisterde het uitzicht op eene vredelievende af doening van die mogelijke arbeids geschillen. En hij voegde er aan toe: Wanneer ooit een burgeroorlog naar aanleiding van de Home Rule-wet ont brandt, dan zal de Engelsche regeering een crisis te boven moeten komen, ernstiger dan zich gedurende eeuwen heeft voorgedaan. Daarom moeten de mannen van alle partijen pogen, met elkander tot overeenstemming te geraken, teneinde in het binnenland vrede te krijgen. Ook hier zullen gezond verstand, geduld en verdraag zaamheid veel kunnen doen". Minister Runciman zeide in een redevoering te Batly over Ulster, dat Home Rule thans verzekerd is en dat het onmogelijk is voor eene regeering, 'tzij liberaal of conservatief, om Home Rule tegen te houden. De regeering hoopte dat de wet in wer king zou kunnen treden in een at mosfeer van vredemaar daartoe is de medewerking van beide partijen noodig hoewel de Homerules er, ondanks de hevigste pressie niet aan denken nu de zaak te laten schieten. Minister Asquith zou heden (Maan dag) een belangrijke mededeeling doen in het Lagerhuis. De Times meldt dat de koning uitnoodigingen zond aan verschillende voorname partijmannen voor een conferentie, Dinsdag te houden in Buckingham-palace. Die conferentie zal worden bijgewoond door Asquith, Lloyd George, Lands- downe, Bonar, Law, Redmond, Dillon, Carson en Craig. Maandagavond keert de koning van de revue te Portsmouth terug. In Straatsburg is gevochten tus- schen huzaren, die na sluitingsuur een kroeg wilden binnenrukken, en burgers. Twee soldaten werden door revolverschoten ernstig gekwetst. De burgers waren echter (gelukkig) geen Elzassers. Duitschland kan de Zabern-geschiedenis nog maar niet vergeten. De Stadhouder van het R(jksland heeft de herbenoeming van den heer Knappler tot burgemeester van Zabern niet goedgekeurd. Majoor Schafer die de postertj te Zabern had beschuldigd van onrecht matige handelingen tijdens de onlus ten daar heeft nu verklaard zich vergist te hebben. Ex-president Huerta van Mexico en zijn secretaris hebben zich te Puerta-Mexico aan boord beg^yen van den Duitschen kruiser „Dresden". Waarschijnlijk zal hij zich in Parijs vestigen. Familie en vrienden ver trokken met een ander stoomschip naar Galveston. In de hoofdstad zetelt officieel de opvolger van Huerta, n.1, Carbajal. Maar er zijn nog een drietal andere potentaatjes en die zjjn het nog lang niet eens, zoodat de binnenlandsche vrede van Mexico zich nog wel een tijdje zal laten wachten. President Wilson heeft nu drie mannetjes in plaats van een om mee te onder handelen. Carranza, als hoofd der constitutio- nalisten, heeft het vaste voornemen te kennen gegeven de staatsschulden door Huerta aangegaan niet te erken nen. Dat is een leelijk nummer. Dan erkennen we hem niet, stelt Amerika voor hem te zeggen. No. 2, Villa, blijft hardnekkig wei geren zich bij Carranza aan te sluiten. Hij verklaart te vreezen dat thans moeilijkheden zullen ontstaan, daar volgens een vroeger gesloten over eenkomst een verdeeling der in beslag genomen goederen moet plaats vinden. Hij treedt vreeseHJk streng op, in zijn oude bandietennatuur, brengt zelf papieren geld iü omloop, dat hij niet behulp van bajonetten waarde geeft. In 't Noorden heeft een nieuwe „generaal" Pascual Oroczo met 4000 inan een opstand tegen de nieuwe ïegeering op touw gezet. Geen won der dat de Amerikaansche troepen „voorloopig" te Vera Cruz blijven. In den laatsten tijd moet weer melding gemaakt worden van ver schillende Bulgaarsch Roemeensche grensincidenten. In den nacht van Zaterdag op Zondag schermutselden Bulgaarsche soldaten met Rumeen- sche grensposten. Er vielen dooden. Servië mobiliseert, wordt bericht, maar officieel wordt dit tegenge sproken. In Albanië blijft het oen heksen ketel. Kapitein Fabius heeft ten gevolge van minder heusche behandeling door deu vorst zijn ontslag genomen. Generaal De Veer moet ook van plan zijn naar Nederland terug te keeren. De opstandelingen hebben er in toegestemd ook met de gezanten van Duitschland en Oostenrijk-Hon- garlje te onderhandelen. De bespre king is vastgesteld op Woensdag. Italië rust een eskader van 3 pant serschepen uit om naar de Alba- neesche wateren te vertrekken. Het 90ste regiment infanterie dat in Genua ligt heeft bevel gekregen zich voor vertrek gereed te houden, 't Heeft reeds de geheele toerusting voor een veldtocht gekregen. Wat dat alles worden moet? Er is nog geen opklaring in den toestand te zien. Verslag over het 2de kwartaal 1914 van den Keuringsdienst van Voedingsmiddelen. Totaal werden onderzocht 876 mon sters en wel: t«r in t alge plaatse laboral, keurd gekeurd Volle melk 455 13 Controle 52 Geroomde 8 Gepasteuris. 6 - Gesteriliseerde 15 4 Gekarnde 41 13 Brood 61 43 11 Spij8vetten 91 22 Meel-en grutters art. - 23 4 Gedroogde vruchten 5 4 5 Azijn 56 18 Cacaopoeder 10 9 Gebruiksartikelen 3 1 Snoepgoed 3 Totaal 66 810 90 Van de volle melk konden we het volgende staatje samenstellen: Vetgehalte 2ekw.l913 2ekw.l914 van 1.5 - 2.20 v. 0 0.65 2.20— 2.50 9.00 3.73 2.50 - 2.70 15.53 8.35 2.70-3.- 35.42 32.52 „3.—enhooger 40.80 54.75 Beneden de 2.70% 24.53% 12.73 Boven 75.47 87.27 Gemiddeld cijfer 2.94 3.02 We zien hieruit dus weder een sterke verbetering, hoewel het afge- loopen kwartaal wel een overvloed doch weinig vetrijke melk gaf. Vervalsching had plaats in 5 geval len van ontrooming en 8 wegens toevoeging, te zamen 2.8 van het aantal monsters, zoodat een sterke daling valt te constateeren. De hoedanigheid der melk bleef goed. Het gebruik van wattenfilters neemt toe en zeer veel hooger in hoedanigheid staat dusdanig gefil treerde melk boven gewoon door een doek gefiltreerde melk. Na herhaalde waarschuwing en voorlichting werd de Karnemelk veel beter, zoodat het niet lang meer zal duren of we krijgen ook voor dit belangrijk voedsel een goed gemiddel de. Toch was er nog 31 onvol doende. Van de vorige voedingsmiddelen hadden naast het brood, dat steeds ruim voldeed aan de eischen van gewicht als van qualiteit, de spijs- vetten een ruim aandeel. Margarine bevat steeds benzoëzuur als conserveermiddel. Alleen de enkele verpakte merken die voorzien zijn van een datum tot welke de qualiteit gewaarborgd blijft, zooals Solo of Iris bevatten geen conserveermiddel. Boor- zuur word niet aangetroffen. Het watergehalte bleef steeds onder de 16%. Raapolie bleek in ruim 35 van het aantal monsters vervalscht, meestal met lijnolie tot 50% toe. Al naar de marktwaarde wordt dit artikel vervalscht of dient het tot vervalsching. Azijn gaf een sterke verbetering te aanschouwen. Het gehalte voldeed in grooter percentage en de hoedanig heid was eveneens aanmerkelijk beter, toch viel nog een 32% af'te keuren (vorig kwart. 40%)! Er werd een aanvang gemaakt met het onderzoek van cacaopoeder, welk genotmiddel in het nieuwe kwartaal voornamelijk zal onderzocht worden. De overige artikelen gaven geen reden tot afzonderlijke vermelding. Dr. G. A. Stuttebheim. INGEZONDEN. Geachte Redactie! Vergun ons naar aanleiding van het ingezonden schrijven van L. dato 9 of 10 Juli eenige toelichtingen te geven. Om te beginnen wil ik den slotzin van L. gedeeltelijk aanhalen. Dat iemand beloond wordt voor zijn arbeid is prachtig". L. vindt, dat de vroedvrouwen in den Helder te veel eischend zijn, als zij voor haar moeilijken, lichaam sloopenden, verantwoordelijken werk kring en wetenschappelijke basis de geringe vergoeding van minimum f6.— ontvangen. In Den Helder worden volgens het zeggen van L. alle kindertjes heel voorspoedig geborenik meen uit zijn schrijven te mogen opmaken allen bijna uitsluitend overdag, want nacht- arbeid geldt toch zeker ook hier voor dubbelen arbeid. Wij zijn echter zoo vrij te gelooven,. dat L. de gevallen van eigen gezin en enkele geburen op 't oog heeft. Wil L. misschien bij een volgende gelegenheid ook eens bekend maken de gevallen waarin „de juffrouw" uren en uren aan het bed eener barende vrouw doorbracht en door brengt? Een kind ter wereld „halen" kan iedere boerenjongen maar veranttvoor- delijk zijn voor het leven van moeder en kind, toezien wanneer en bf ge vaar dreigt en hiervoor de juiste maatregelen treffen, is niet ieders werk. Stel al, dat de kleine wereldburger geboren is, vóór dat de bevoegde hulp, de vroedvrouw, ter plaatse is, dan nog blijft haar veel arbeid over. Behalve dit, heeft de vroedvrouw de zorg en de verantwoordelijkheid voor de zwangerschap van af't oogen- blik, dat de toekomstige moeder haar hulp besproken heeft; de vroedvrouw onderzoekt dan om de 2 of 3 weken de urine van de patiënte en doet eenigen tijd vóór de vermoedelijke bevalling het zwangerenonderzoek. Voorts is ook het kraambed voor hare rekening. Alles bij elkaar ge nomen is door deze bewerkingen alleen den minimum prijs van f6 reeds meer dan verdiend en doet de vroedvrouw het werk van de eigen lijke bevalling feitelijk gratis. Heeft de vroedvrouw haren vasten arbeidstijd Kan de patiënte zeggen het uur en den dag, waarop zij haar kind ter wereld brengt? Moet de vroedvrouw niet dag en nacht klaar staan, bij alle mogelijke en onmogelijke weersgesteldheden toch opgewekt er „door" gaan? Als een arbeider 6 dagen van de week gewerkt heeft, bestaat er voor hem een 7de rtzsfdag! Niet aldus voor de vroedvrouw! Als een arbeider een gedeelte van den dag gewerkt heeft, bestaat er voor hem op vaste uren altijd ge legenheid zijn voedsel te gebruiken! Niet aldus voor de vroedvrouw! Uren brengt de vroedvrouw vaak in huizen door, waar zelfs de flauwste begrippen van hygiëne ontbreken. De vroedvrouw van thans is de wetenschappelijk ontwikkelde vrouw, aan wie wettelijk toevertrouwd wordt de groote verantwoordelijkheid van twee menschenlevens. De vroedvrouw yan heden kan zich niet handhaven in de maatschappelijke positie, welke haar krachtens haar beroep toekomt, indien hare arbeidsvergoeding niet verhoogd wordt. Iets anders is het, dat deze gelde lijke verhooging zwaar, in sommige gevallen te zwaar, indien gezins-, vermeerdering ieder jaar plaats heeft, kan drukken op de beurzen van de arbeiders. Maar is hare arbeids vergoeding te vóél? Zeer licht kunnen die geldelijke offers ineens voorkomen worden, indien zij in de reglementen of statuten van hare ziekenfondsen be paald voor de toekomst, dat de contributie voor elk lid met eenige centen per week verhoogd wordt voor verloskundige hulp. De ouden van dagen zullen gaarne bijdragen voor hunne kinderen en kleinkinderen, de ongehuwden voor hunne toekomstige echtgenooten. Het zal niet anders zijn dan met de belastingpenningen. „Helpt elkanders lasten dragen" is een nobeler en menschlievender beginsel dan de bitterheid dat „knoeierijen e.d. door die stjjging van loonen in de hand worden gewerkt". Wie dat doen wil, zal het töch doen, als het moeder schap niet'gewenscht wordt. Wij vertrouwen, dat het minimum tarief van f6 de overgangsbepaling is, en straks als de ziektewet in werking treedt, het minimumtarief van f7.50, waarvoor onze vakorganisatie door het heele land arbeidt, ook in den Helder wordt ingevoerd. Wij hopen, dat L. zelfs dan milder U. geachte Redactie, zeggen wij dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, A. J. DE GbAAF VAN DEN ELST. IJ. GBOENEVELD - K00IJ8TRA. E. S. Bbüggeman. Perscommissie der Ned. Maatsch. tot bevordering van de belangen van vrouwelijke verloskundigen. Den Haag, 18 Juli 1914. Boekbespreking. Wij ontvingen ter aankondiging eene brochure vau den bekenden heer Th. W. van der Woude, over gedrukt uit „De Wegwijzer", Maand schrift voor de Studie van het Alco holvraagstuk, jg. XVH en getiteld Het Verweer van den drankhandel Men zal zich herinneren, dat het z.g. „Comité voor onmatige drank bestrijding", hetwelk niets anders was dan een comité uit belangheb benden bij den drankhandel, (stokers, distillateurs etc.), een paar brochures heeft gepubliceerd, welke moesten dienen om de door de drankbestrij ders gepubliceerde cijfers te weer leggen. Met een groote massa cijfers toonde men (schijnbaar) aan, dat het met die resultaten in de z.g. „ont- houders-staten" (Maine, e.d.) niet zoo erg rooskleurig was, en officieele publicaties werden geciteerd, die dit kwameD bevestigen. Oppervlakkig gezien, leek het dus, alsof het Comité spijkers met koppen had geslagen en dedrankbestrijders-vereenigingen kon den wel naar huis gaan. Maar de heer v. d. Woude komt in deze brochure alle gegevens en mededeelingen van hel z.g. Comité weerleggen; toont aan, dat de citaten bf onvolledig óf pasklaar gemaakt zijn en concludeert, dat het geheele „Verweer" van den drankhandel de stempel draagt van op bestelling ge maakt te ziju. Hoe men goochelde met cijfers wordt aangetoond: cijfers, die voor de conclusie niet deugden, werden weggelaten; cijfers, die naar het oordeel van den Fmtffer-schrij ver voor het Ver bod niet ongunstig genoeg waren, werden „bewerkt"; onvergelijkbare grootheden wer den met elkaar vergeleken, als de meest gewone zaak ter wereld Staten met Plaatselijk Verbod werden voorgesteld als drankhandel staten, om van de gunstige cijfers dier Staten partij te kunnen trekken listiglijk werden allerlei om standigheden verzwegen, die het be toog van den Schrijver in gevaar konden brengen; met de meest verbluffende brutaliteit werden beweringen her haald, die reeds elders zijn weerlegd, alsof men uitging van de gedachte: „toch maar volhouden, er blijft al licht wat van hangen!" Doet naast dit gegoochel en geknoei het braafheidsvertoon van den Ver- weer-schrijver niet weerzinwekkend aan aldus eindigt de schrijver. Correspondentie. L. K. Mon repos. Apeldoorn. Cou ranten; ingevolge opgave, verzonden poste restante, Apeldoorn. Administratie. Advertentiën. Geboren: ELIZABETH EMMA, Dochter van S. MAKELAAR en A. MAKELAAR-Oost. Helder, 16 Juli 1914. Onrust 7. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U konnis te geven van het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw 6. ROODT geb. SMIT, iu den ouderdom van 68 jaar. Namens de Familie: J. ROODT Sb., Kinderen en Kleinkinderen. Helder, 18 Juli 1914. Heden overleed onze eenigste lieveling DIRK, in den jeugdigen leeftijd van bijna 6 maanden. Zijn diepbedroefde Ouders: J. KOSTER en Echtgenoote en verdere Familie. Helder, 18 Juli 1914. Telefoon 195. Van ai Vrijdag 17 luli tot en met Donderdag 23 luli geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMER dekoning der Detectiven. Spannend drama in 3 acten. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47. Ie Rang f 0.32. 2e Rang f 0.22. lindeisn beneden 16 jaar op alle rangen hall-geld. Aanvang lederen avond 7 uur. Zondags te 4 uur. ZONDAGS diploma's on vrijbiljetten NIET GELDI6. GRATIS gilegonhsid lot berging ran rijwielen. Tandarts J. J. VAN TROTSENBURG, Stationsweg 2, HELDER, is van 23 lUtl tot nadere aankondiging AdresBureau van dit blad. Ondergeteekenden zul len van af 1 JULI hun tarieven voor ver loskundige hulp verhoogen. 't Laagste tarief zal dan zijn H5 't hoogste f12. N. KISKE, Kanaalweg 115. M. FILLEKES, Kroonstraat 3a. H. VEENTJER, Kerkgracht 30. E. MEINEMA, Spoorstraat 110. Mej. METZELAAR, Middenstr. 34. VERLOREN een Bankbiljet, groot f 25.-, gaande Basstraat tot Spoorstraat. Tegen goede belooning terug te bezorgen, Oostslootstraat 38. 10 gulden belooning. Verloren, omtrek Dijkstraai of te Huisduinen, gouden SCHAKEL ARMBAND. Terug te bezorgen Dijkstraat 10. een zwart Katje, met rood bandje en witte knoopjes on> den hals. - Tegen belooniug terug te bezorgen Loodsgracht 2. Te Helder wordt gevraagd een nette Dienstbode (Dagmaid of dag en nacht naar verkiezing) loon f 2.50 per week en f 25. - vergoeding van waschgeld. Kennis van koken strekt tot aanbeveling. Aan 't zelfde adres is plaatsing voor een net tweede-meisje, voor lichte bezigheden. Alleen zij, die voorzien zijn van goede getuigschriften, konten in aanmerking. Br. onder No. 238 Bureau v. d. blad. Mevrouw DE JONCHEERE, Binnen haven 43, vraagt, wegens huwelijk der tegenwoordige, met 1 September een Keukenmeid, goed kunnende koken en netjes werken. Zich te vervoegen des avonds na half acht. Mevrouw PUTMAN CRAMER, Plantsoenstraat 7, vraagt liefst zoo spoedig mogelijk, een Keukenmeid. Zich aan te melden na 's av. 8 uur. Gevraagd een Dienstbode of Noodhulp. Zich aan te melden na 7 uur 's avonds. Adres: Bureau van dit blad. Wordt gevraagd een zindelijke Dienstbode. Adres: J. DE BEURS, Jan in 'tVeldstraat No. 84. Mevrouw W. BAKKER Hz., Spoor straat 57, vraagt een nette Dienst bode voor dag en nacht. Aanmelden n& 7 uur. Gevraagd een fatsoenlijke Dienstbode, groote wasch buitenshuis of een aan komend Meisje. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd direct een Dag-Dienst bode wegens ziekte der tegenwoor dige. Wasch buitenshuis. Adres: Dijkstraat 47. Dienstbode gevraagd, P.G., om dadelijk in dienst te treden, v.g.g.v. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur bij Mevrouw E. RAPPARD— Broese v. Groenou, Binnenhaven 33. Voor direct gevraagd een net Dagmeisje. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een DAGMEISJE. Loon f2.- per week. Adres: Hoofdgracht 62. 2 flinke Dagmeiden gevraagd. Adres: Dijkstraat 13. Gevraagd een net Meisje, voor de morgenuren. Adres G. ROOSENDAAL, Nieuwstr. 9. De N. V. Stoomwasscherij „DEN HELDER" vraagt zoo spoedig moge lijk tegen hoog loon eenige Strijk sters en een Mangelmeisje. Gevraagd een Slagersleerling of Halfwas bij A. VAN GELDER, Binnenhaven 28. Een Smidsleerling gevraagd bij S. MOORMAN, Smidstraat No. 17. Een flinke LOOPJONGEN gevraagd. Adres: R. BAKKER Dz., Keizerstraat 56. Nette LOOPJONGEN gevraagd. Adres ADRIAANSE en PELSER, Keizerstraat. Gevraagd een flinke, nette Loop jongen in den Kruidenierswinkel van M. E. BRES - Otto, Spoorgracht 86. H.H. Coiffeurs. Gevraagd een nette Bediende, goed kunnende scheren en haar snijden, bij L. SCHOONHOVEN, Spoorstraat No. 44. Broodbezorger. Gevraagd een net Persoon. Adres: Broodfabriek „DeEendracht". M. STRUIJS, Smid, le Vroon straat No. 69, vraagt een Smidsleerling. Gevraagd een Schildersjongen, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: JOH. HUBBELING, Oostslootstraat 67. Te huur een net gemeubileer de Zitkamer en frissche Slaap kamer, van gas en alle gemakken voorzien, met of zonder pension. Adres: Weststraat 55. Te koop eenige zoo goed als nieuwe Bur gerwoonhuizen. AdresBureau van dit blad. Te koop een eigen gebreide SPREI. Adres: Weezenstraat 52a. TE KOOP voor den bloementuin: Asterplanten en Anjelieren. Voor den groententuin ^Boerenkool- en Preiplanten. Adres: Rozenstraat 49. Te koop 12 Kippen, 2 Hokken en Loop. Adres: Janzenstraat 19. Ter overname aangeboden een stel prima Ivoren Ballen, een 2de hands Billardlaken met 6 zeer goede keu-en. Alles te zamen voor f 57.50. Te bevragen: Hótel „De Toelast", Spoorstraat. Wegens verandering van woonplaats te koop 4 jonge Kippen. Adres: Parallelweg 6. Vaandelkast te koop, hoog 3 M., breed 1.15 M., diep 28 c.M. Adres: Dijkstraat 13. Motorrijwiel. Te koop een prima SIMPLEX, 51 P.K. Magn. ontst. en voetplanken Zonder gebreken. Adres: Gravenstraat 67. Te koop een mooi, flink en zoo goed als nieuw Amerikaanse!) Orgel. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een goed onderhouden Kinderwagen. Adres: Schagenstraat 96. Op voor het Staatspensioen! op ZONDAG 26 JULI,'s namiddags 2 uur, op het land van den Heer KRAAKMAN aan den Polderweg. Vier Zangkoren onder leiding van den Heer J. BRANDS zullen deze bijeenkomst opluisteren. Na afloop groote demonstratie met muziek en ontplooide banieren door de stad. Tegen zeer lage tarieven consumptie op het terrein verkrijgbaar. Gelegenheid tot berging van Fietsen. Entrée 10 ct. Debat vrij. Kaartan 410 ct. verkr. bij J. BORKERT, gebouw B.v.M.M.P., en A.W.MICHELS, Weststr.lfi. Het Bestuur der Federatie Helder der S.D.A.P. Nog een reuzenpartij voor 27 ct. Grootste sorteering A CONTANT Kanaalweg naast het Postkantoor

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3