„ZONDARES UIT LIEFDE WITTE BjOSCOOP. Eerste Heldersche Bioscoop-Theater 30 jaren ol het leven van een dobbelaar. vrijdag 31 juli heropening stoomtram Helden-Huisduinen. CORSETS. DE OPOFFERING EENER MOEDER. Bioscoop-Theater „T.A.V.E.N.U." Spoorgracht. Als hoofdnummer wordt vertoond: In de hoofdrol HENNY PORTEN. Van af Vrijdag 31 luli tot en met Donderdag 6 Augustus 1914: Een touw aan je poot. Spoorstraat 99. Salon de Coiffure Moderne. Een Specialiteit in liet kappersvak nietwaar?? H. FORRER. Haring, H. SPRUIT,! Molengracht hoek Bierstraat. E Mr. Labori begon met te dat het requisitoir van den procureur- generaal, ondanks een paar concessies, die door de feiten en door de waar heid geboden waren, nog van een verschrikkelijke gestrengheid is en dat de jury, indien zij rechtvaardig zijn wil, gemakkelijk met de strenge woorden van den procureur-generaal mede kon gaan. Toen bracht hij eerst eenige vroegere aanslagen, door vrouwen op journalisten gepleegd, in herinnering. O. a. het geval van Mevrouw Paulmier, de vrouw van een kamerlid, die een aantal jaren geleden een redacteur van de Lanterne zwaar verwondde. Het geval heeft inderdaad zeer veel punten van over eenstemming en Labori las voor hetgeen de Figaro indertijd over dit drama schreef. De Figaro schreef er namelijk over met groote intelligentie en Labori brengt ook in herinnering, dat die dame vrijgesproken werd. Hij haalt nog een ander precedent aan, ook van een vrouw van een ander kamerlid, die ook een journalist dood schoot en ook vrijgesproken werd. Dan gaat hij over tot uitvoerige bespreking van alle punten en tot bestrijding van het fel pleidooi van mr. Chenu. Het pleidooi van mr. Labori was zwakker dan het zeer felle stuk, dat wij van mr. Chenu te hooren kregen. Aan het slot wist mr. Labori echter op zeer handige wijze den huidigen gespannen Europeeschen toestand uit te spelen. Laten wij onzen toorn be waren voor de vijanden van buiten, zoo riep hij uit, maar laten wij Franschen, in dit zoo gewichtige uur in Europa, naar verzoening en over eenstemming streven. Ofschoon dit tenslotte niets met het pleidooi zelf te maken had, was deze slotzin toch het meest inslaande van de rede van mr. Labori. Om 8 uur had mr. Labori zijn pleidooi geëindigd, hetwelk om half zes begonnen was. De zaal was stamp- en stampvol. Er heerschte een onbeschrijfelijke agitatie. Het was misschien nog meer tengevolge van de berichten over den oorlog dan vanwege het proces. Groote volks menigten waren voor het paleis van justitie bijeen, die de couranten ven ters de couranten uit de handen rukten om het laatste nieuws zoowel over het proces als over den Euro peeschen toestand te weten te komen. Parijs, 28 Juli. In zijn requisitoir heeft de procureur-generaal betoogd dat de beschuldigde ongetwijfeld met voorbedachten rade heeft gehandeld. Hij besloot met schuldigverklaring tegen Mevr. Caillaux te eischen. LaterMevrouw Caillaux is vr ij gesproken. De president stelde aan de jury de twee volgende vragen: „IsGeneviéve Henriette Rainouard, echtgenoote van Caillaux, schuldig op 16 Maart te Parijs opzettelijk een moord te hebben gepleegd op Gaston Calmette? 2o. Is zulks geschied met voorbe dachten rade?" De jury trok zich te S uur terug om le beraadslagen. Tijdens de pauze werd aan mr. Labori een ovatie ge bracht. Mevrouw Caillaux was gedurende een oogenblik bewusteloos; met be traand gelaat verliet zij-, gesteund door gardes, de zaal. Het antwoord van de jury op de eerste vraag is „neen", op de tweede eveneens. Toejuichingen in de zaal. Mevr. Caillaux kwam met wankelende schreden binnen en viel in de armen van haren verdediger, die haar om helsde. Haar kapsel is losgegaan, haar hoed is op den grond gevallen. Zij weent hevig. De geheele zaal stond op. Er werd geroepen: „Leve Caillaux, leve La bori", terwijl van andere zijde werd geschreeuwd: „Leve Chenu," „Caillaux is een moordenaar." Eenige advocaten werden handge meen. Het Hof kon het vonnis niet uitspreken. Het werd een oogenblik stil in de zaal, toen Labori en Chenu elkander omhelsden. Het leven werd echter nog erger, toen de twee advocaten de zaal verlieten. De president van de jury had nauwe lijks de uitspraak voorgelezen of het kwam tot betoogingen. Eerst een salvo van toejuichingen van de zijde der vrienden van Caillaux en zijn echtgenoote, een advocaat in toga riep echter uit: „Leve Frankrijk, weg met de omgekochtenDe vrienden van Calmette juichten den advocaat toe en riepen: „leve Chenu!" Het werd ten slotte een verward gejoel. Er werd „leve Caillaux" ge schreeuwd op den bekenden deun van „Lampions", terwijl anderen even luid „moordenaar" riepen. De president weigerde om bij zoo'n woest lawaai het vonnis voor te lezen en deed de zaal ontruimen. Onder groot tumult en onbeschrijfe lijke opwinding verliet mevrouw Caillaux, die haar plaats weder had ingenomen, dadelijk de zaal, gevolgd door mr. Labori, die het voorwerp was van een ovatie, terwijl de vrien den van Chenu voortgingen dezen toe te juichen. Opmerking verdient nog dat, ge durende de beraadslagingen, de jury mr. Albanel, den voorzitter van het Hof, liet roepen. Hij ging gevolgd door de raadsheeren, den procureur- generaalen de advocaten, naar de jury. „Kan men, vroeg de jury, op me vrouw Caillaux de wet op de voor waardelijke veroordeeling toepassen „Neen", luidde het antwoord. Nadat de magistraatspersonen waren heengegaan, berden de beraad slagingen hervat. Zij duurden echter zeer kort. De leider van de jury maakte de uitspraak bekend precies te 9 uur; te 9 uur 20 verliet mevrouw Caillaux, vergezeld van haar kamenier, de Conciergerie met een automobiel, die voor den uitgang aan de Quai des Orfèvres wachtte. Daardoor bleef haar vertrek onopgemerkt. Eenige minuten nadat de manifestan ten, die op den Boulevard du Palais stonden, zich hadden verspreid, wer den de maatregelen van orde opge heven. Mijnbrand. Dortmund, 28 Juli. In de mijn Adolf van Hansemann in Mengede ontstond brand. Tot nog toe zijn zeven dooden geborgen; het geheele aantal dooden wordt op 15 geschat. Een mededeeling van den burge meester bevestigd het bericht, dat brand is uitgebroken in de mijn te Mengede. Het aantal dooden, die ge borgen zyn, bedraagt zeven. Men vreest dat nog een gelijk aantal in de mijn is, wier lot niet bekend is. Laatste Berichten. - Bij het heden te Utrecht ge houden examen slaagde voor het Voorloopig Machinistendiploma de heer P. Timmerman, leerling der Zeevaartschool alhier. Amsterdam, 30 Juli. Belgrado is in genomen. De vreedzame bevolking werd door de troepen gespaard. Tegen den middag bezetten de troepen alle wegen in den omtrek. De krijgswet werd hierop door de Oostenrijkers uitgevaardigd. Parijs. 30 Juli. Hedennacht laat had onverwacht op initiatief van Poincaré een ministerraad plaats. Heel Frank rijk is in ontzettende opwinding. Goud en geld wordt niet meer uitgegeven. Men vreest het ergste. Amsterdam, 30 Juli. De Amster- damsche beurs is heden weer gesloten. De effectenmakelaars te Amster dam besloten niet te executeeren. De berichten van mobilisatie van Duitschland worden niet bevestigd. Weenen, 30 Juli. Volgens nog niet bevestigde berichten hebben de Ser viërs een zware nederlaag geleden. Aan. de Bosnisch-Servische grens moeten 2 Servische divisies Oosten- rijksche troepen hebben aangevallen, waarbij de Serviërs overwonnen zijn. Berlijn, 30 Juli. Naar wij vernemen bevat een extra-editie van de „Ber- liner Lokal-Anzeiger" het bericht, dat Keizer Wilhelm de onmiddellijke mobilisatie van het geheele Duitsche leger en de Duitsche vloot heeft gelast. De miliciens, behoorende tot de lichting 1907 van de le, 2e en 5e comp., le bat., 4e regt. vesting artillerie, thans voor herhalings oefeningen te den Helder ouder de wapenen, die aanvankelijk onder de wapenen moesten worden gehouden, zijn op heden 30 Juli - naar hunne haardsteden teruggezonden. De overige lichtingen, die thans voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn, worden op den vast- gestelden datum in het genot van groot-verlof gesteld. Berlijn. In een 2e extra editie dei- Lok. Anz. wordt gezegd dat het bericht van genoemd blad omtrent mobilisatie leger en Yloot onjuist is. Buitenlandse!) Overzicht. Oorlogsgeruchten beheerschen de internationale politiek. Alles, wordt daardoor vrijwel op den achtergrond gedrongen. Dat er in Ulster ernstige onlusten plaats hadden, dat er nog zooiets als een proces Caillaux be stond tot voor kort, dat het zeer merkwaardige, alleen in Frankrijk mogelijke feit zich heeft voorgedaan, dat de moordenares van Calmette vrijgesproken wordt wie, dien het interesseert, nu rondom de lucht zwoel is van dreigende onweders Toch moeten wij van een en ander melding maken, zij het dan ook korter dan wij misschien in gewone omstandigheden doen zouden. Wknt men maakt zich in Engeland, be grijpelijkerwijze, nu de berichten over den Europeeschen toestand wat geruststellender schijnen, nog al warm over deze geschiedenis. Hoe is het mogelijk, wordt ge vraagd, en terecht, dat nu in eens zoo geweldig tegen de vrijwilligers wordt opgetreden, terwijl men in Ulster ongestraft den wapensmobkel- handel heeft toegelaten? In het Lager Huis is over deze geschiedenis gesproken en, zooals wij in ons vorig nummer ook reeds vermeldden, betrof het hier een dom heid van een politiecommissaris, hoe wel de regeering in dezen niet vrij uit schijnt te gaan. Gebleken is, dat de autoriteiten en politie-mannen in Dublin onvoldoende voeling njet elkander hielden. Het incident heeft het er voor de Ulstermannen niet beter op gemaakt; men is begrijpe lijkerwijs van nationalistische zijde verbitterd en wie weet of de amen dementen van de regeering wel op hun stem kunnen rekenen. Ook het nieuws uit Albanië is schaarsch. Men heeft het den laat- sten tijd wel eens met een operette vergeleken; de Mbret een operette- vorst en de ambtenaren allemaal heusche operette-achtige figuren, die gewichtig doen en veel drukte maken om niets. Er is eigenlijk niets te doen; maar men ziet kans de een voudigste, meest onschuldige dingen op te blazen tot geweldige gebeurte nissen. De bevolking verkeert ineen opwinding, die aanleiding geeft tot de zotste dingen, overal zien zij ge vaar in en de positie der Nederlandsche officieren, speciaal die van den Du- razzo'schen stadscommandant, majoor Kroon, is niet benijdenswaard, wat zij trouwens nooit geweest is. Het verwondert dan ook volstrekt niet dat Reuter uit Durazzo seint, d.d. 29 Juli: Hedenmiddag begaven zich de Nederlandsche officieren naar den vorst, teneinde te verklaren, dat het hun onmogelijk was, hun mandaat te blijven vervullen. De vorst hield zich een beslissing voor. Het gerucht gaat hier, dat de officieren bij de controle commissie hun verzoek om ontslag hebben ingediend. Mufid bey werd benoemd tot ge zant van Rome. Ze waren gedwongen met haar mis vormde voetjes van zich af te trappen als een paard naar hinder lijke vliegen. Het was zóó, dat, als ik een man geweest was, ik me er stellig toe had laten verleiden de vlegels een, wat men noemt, „flinke draai om de ooren" te geven; nü vraag ik, heeft de politie hier geen goed werk te verrichten „Chineesjes" zijn toch mènschendeze vrouwen zullen, ondanks 's levens ellende, toch nog wel vrouwelijk schaamtegevoel be houden hebben De geagiteerde uitdrukking op de bruine gezichten was er dunkt mij wèl het bewijs voor H. M. 'SCH. D. W. Agenda. Bioscoop-Voorstellingen Koningstraat. Dagelijks 7 uur. Zondags 2 uur. 30 Juli—2 Aug. Miniatuur-tentoonstelling in Casino. 4 Aug. „Holder's Mannonkoor". Liefdadigheids- Concert in Casino, 8 uur. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 29 Juli. le Klasse. 3e Lijst. No. 17789, f5000. No. 1202, f2000. No. 4502, f1500. Nos. 4560 en 10750, elk f 1000. Nos. 6068 en 10212, elk f400. No. 4705, f200. Nos. 10237, 10765, 13008, 14395 en 19532, elk f100. MARINE EN LEGER. Met don 28sten Juli is de kapitein-luitenant tor zoo A. Pieren, tor beschikking te Heldor, in cominlBsio gestold in do Directie der Marine te Willemsoord voor, hem door den commandant- der Marino op te dragen diensten. Bij Koninklijk Besluit van 17 Juli 1911 No.71 is met ingang van 1 Augustus 1914 bevorderd tot Inspecteur van Administratie der lcklasse J. F. de Hart. Bij K. B. is mot ing. van 1 Juli aan S. Dub- blinga, wed. gepens. opporscbipper D. Tauber, een pensioen verloond van f220 'sjaars. 3 dezer is de lieer J. W. lieid 2de klasse bü de zeemacht. Bij Kon. Besluit van 25 dezer is, met ingang van 15 Augustus, bü de zeemacht bevorderd tot officier van gezondheid 1ste klasse de oflicier van gezondheid 2de klasse J. J. Loutverse. 'met 27 dezer, luitenants ter zee 1ste klasse B. H. van Meerlant en H. M. Manlkus belast met het bevel resp. over llr. Ms. mijnenleggers „Balder" en ..Havik"; luitenants ter zeo;2de klasse J. C. Kncgtmans on J. W. Ii. Vogelzang ondersclioidenlük geplaatst aan boord van ge noemde bodems; Augustus aA., luitenant ter zee 2de K. M. reserve J. H. Nagtegaal geplaatst aan boord Hr. Ms. „Aljeh"; met 4 Augustus d. a. v., luitenant ter zee 2de klasse J. C. H. H. Mackay, onder intrekking züner overplaatsing naar voormolde kazerne, geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord- Bij K. B. is aan kap.-lulL t. z. jhr. O. van Lennep en luit. t. z. 2e kl. M. Bottenlieim, wegens ongesclilkth. voor de verdere waarn. van den mil. dienst ton gevolge van lichaamsgcbr., eer vol ontslag uit don zecdionst verleend, onder toekenning van pensioen, resp. met ing. van 1 Aug., van f3125 en m. ing. van 1G Aug., van f994 's jaars aan gepens. kap.-luit. t. z. jhr. O. van Lennep de lit. rang van kap. t. z. verleend met ing. van 1 Aug. bevorderd tot kap.-luit. t. z. de lult. t. z. le kl. G. F. Noordhoek Hegt, tot lult. t. z. le kl., de id. 2e kl. A. van Hengel mot ing. van 15 Aug. bovorderd tot lult t. z. le kl., de id. 2e kl. li. H. Wümans. Do sergeant majoor-adrainistr. J. Bok, van het 10e regt. infanterio te Haarlem, die op 3" Aug. - - wordt gedetacheerd bü het 21e regt. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Celobcs, Lhuisr., is 27 Juli Perim gopass. Baljan, uitr., is 23 J uil Ouessant gepass. Pr.d. Noderl., thuisr., vertrok 27 Jiili van Sa bang. Kiouw, thuisr., vertrok 27 Juli vau Fadang. Kon. Emma, uitr.,arriv.29 Juli te Genua. Krakatau. thuisr., arri v. 29 Juli te Genua. Lombok vertrok 29 Juli van A'dam n.Batavia. Kon. d. Nederl,, arr.29Juli van Batavia te A'dam. Rotterdamsche Lloyd. Besooki, thuisr., vertrok 28 Juli van,Colombo, fnsul inde, uitr., arriv. 27 J uli te Port-Said. Merauke, thuisr., vertrok 27 Juli van Hamburg. Madioen, thuisr.,is27 Juli l'erim gepass. Palembang, thuisr., Is 29 Juli Wight gepass. Djebres vertrok 23 Juli van Batavia n. Rotterdam. Kon. Holl. Lloyd. Salland, thuisr., vertrok 27 Juli van Madera. Gelria vertrok 29 Juli van A'dam n. B.-Ayres. Gooiland, uitr.,arriv. 29 Juli te Leixoos. Kvi. West-Indische Maildienst. Java-Bengalen Lijn. Birma arriv. 27 Juli van Java te Caicutta. Haven te Nleuwediep. 29 Juli. Aangekomen van New-Port liet Eugolscho sa. „Auckland-Castle". 29 Juli. Aangekomen van Harlingen en ver trokken naar Londen stoomschip „Harlingen". 29 Juli. Aangekomen de nieuwe torpedoboot 29 Juli. Aangekomen van de Noordzee Hr.Ms. „Zeehond", INGEZONDEN. Tot groot vermaak van vele kin deren vertoonen zich sinds eenige dagen „Chineesjes" in onze straten. Dat ook de volwassenen niet zonder belangstelling zyn, getuigen wel de vele oploopjes op de hoeken der straten. Een ergerlijk tooneeltje, was het echter gisterenavond (brug, hoek Keizerstraat), waar, bij een dergelijk oploopje, twee vrouwen, staande tegen de brugleuning, onder het vertoonen harei papieren aardig heden, telkens beslopen en lastig gevallen werden door eenige jongens. VISSCHERIJ BERICHTEN. Nicuwcdiep, 28 Juli. Dour 20 korders aange bracht, te zamen 10 tol 20 stuks tong a f0.90 per stuk, 10 tot 100 st. middcltong f 0.40 a f 0.50 per stuk, 10 tot 80 stuks kleine tong af 0.15 p. stuk, 1 tot 2 mand stortscliol f 6.00 a f 8.00 per mand, X tot 2 mand kleine schol f£50 a M.OOp, mand, 1 mand schar f3.00 a f4.00 por mand.| 29 Juli. Door 25 kordors aangebracht, tc zamen 1 tot 5 stuks tong fl.00 por stuk, 6 tot80stuks middoltong f0.60 a f 0.(30 por stuk, 10 tot 40 stuks schol f4,00 a fó.00 per mand, 1 mand schar a f4.00 per mand. 30 Juli. Voorm. 8 uur niots. Burgerlijke Stand van Helder, ONDERTROUWDJ. Snijder en E. S. Ic-ke, J. VerfaUlo on R. v. 1'olt, A. Stam en .1. C. de Munck, J. Hoots on S. Bakker. GETROUWD: A. Garritson en W. C. Kaan. BEVALLEN: W. H. v. Loouwon-deKaler,z. OVERLEDEN: I. E. Bakker, 72 jaar, W. Plaatsman, 16 maanden. Advertentiën. J. OE WIJN, Machinist, s.s. „Tjikenbang". JOH. VERFAILLE en ROSINA VAN PELT hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 12 Augustus a.s. Helder, 29 Juli 1914. Spoorstraat 67. Keizerstraat 94. Heden overleed tot ons aller droefheid, na een kortstondig lijden van 2 dagen, onze jongste lieveling WILLEM, in den jeugdigen leeftijd van 16 maanden. Helder, 28 Juli 1914. Zijn bedroefde Ouders, Broertjes en Zusjes: J. PLAATSMAN. N. PLAATSMAN-SNIP. Kennisgeving! Het Mantel- en Mode-Magazijn „DE MAGNEET", Molengr. hoek Bierstr., zal de maand Augustus om 9 uur gesloten zijn. Beleeld verzoeken wij onze ge achte Clientèle, hunne inkoopen vóór dien tijd te doen. STRANDFEEST. Wedstrijd in het maken van zandvormen als brug gen, forten, portretten, beesten, enz. enz. op Woensdag 12 Aug. a.s. Jongens en Meisjes die willen deel nemen moeten zich vóór 1 Augus tus a.s. aanmelden bij den Hoer J. VAN WILLIGEN aan den Weststraat, alwaar tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. Als prijzen worden beschikbaar gesteld eenige kunstvoorwerpen. Het Bestuur van „Helders Belang". MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 29 Juli. ie. 181 vetto kalveren, le qual. f0.98-l.00, 2e qual. f0.95, 3e qual. f 0.90 por K.G., 73 nuchtere kalveren, f 12IS per stuk, 771 vette varkens, Hollandsclie le qual. fO.44 0.46, 2e en 8e qual. f0.42-0.44 per K.G. Bovorwyk, 29 Juli. Doppers f4.00 - 5.00 perl00pond,peulenf8.00— (wit) f7.00-9.00 per 100 pond, groentjes f4-U §er 100 pond, sporsieboonen onkele zonder raad, f 18-14 por iOOK.G.,spersieboonon dubbe le f 10.—12 por 100 K.G., snühoonen f2.50 -0.00 per 100 stuks, tuinboonon r0.60-0.70 por zak, poste lein f 10-16 nor 100 ben, salade van f0.30-0.60 p. 100 krop, komkommers f3.00-6.00 por 100 stuks, bloemkool lo soort f00.00 -00.00 id. 2e soort f0.00 -0.00per 100stuks, wortelen van f8.00-10.00 por lOObos.nardboien f6.00 - 7.00por 100mandjes, aalbessen f8.00-12.00 per 100 pond, kruisbessen f3.00 -6.00 por 100 pond, perziken f8.00-12.00 uer 100 stuks, aardappelen (bravo's) fO.QO-O.OO, id- eigenheimers fl.60-1.60 per zak. Schagen, 30 Juli 1914. 6 Paarden f 70.- a 340.- Veulens - Ossen 26 Stieren 80.- 180.- - 260l— 342.50 160.— 110 Óeldokoeicn (veti 50 Kalfkoeien Vaarzen Pinken Graskaivoren 0.- 0.— 80 Nuchtere Kalveren 12.— Rammen 0.— 140 8chapon (magere) 24.— 790 Schapen (vette) 3S.50 86.- Overhouders O.— 0.— 160 Lammeron 12.- 20.- Bokken en Gelten 0.— 0.- Varkens (magere) 0.— 0.- 37 Varkens (veile) p. K.G. 0.40 0.4 80 Biggon 0.- 10.- 10 Konijnen 0.29 0.7. 315 Kippen p. stuk 0.50 LTS Eenden i'- Duiven Ganzen Zwanen 550 K.G. Boter p. K.G. 1.05 K.G. Kaas 0.— 2600 Kipoieren p. 100 stuks 3BO Eendeiercu 100 stuks 0.- Kievitseieren 0.- 0— o.- 0.- 0.- 0.- Kanaalweg 112. Telefoon 195. Van al Vrijdag 31 luli tol en met Donderdag 6 Aug. geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMER: Drama uit het moderne leven in drie Acten. PROGRAMMA: Heldersche Courant. Oe wonderen van Hindoestan (Voor- Indië). Zeldzame Natuuropname. De opoffering eener Moeder, le afd. Idem. 2e afd. 5. Idem. 3e afd. Patachon imiteert Pégoud. Komisch. 7. De Stiefmoeder. Drama. De bijziende Chauffeur. Komisch. PRIJZEN DER PLAATSEN Loge f 0.47. 1e Rang f 0.32. 2e Rang f 0.22. lindetin beneden IE jut op alle tangen hall geld. Aanvang lederen avond 7 uur. Zondags te 4 uur. ZONDAGS diploma's in itijbiljillm NIET GEIOIG. GRATIS geleginheid lol inging tan rijwielen. van hel Spannend drama in 3 bedrijven. Verder uitgebreid programma. Doorloopende voorstelling. Gewone prijzen. FV Zaal geheel naar de eischen gerestaureerd. Gemeente-Reiniging. Bij bovengenoemden dienst kunnen geplaatst worden drie tijdelijke werklieden met kans op vaste aanstelling, op nader te bepalen loon, leeftijd beneden 35 jaren, en een jongen, niet ouder dan 17 jaar. Aanmelding aan het kantoor Cali- forniestraat la, vóór 4 Augustus a.s., op alle werkdagen van 's na middags 1 tot 5 en 7 tot 8 uur. Helder, 29 Juli 1914. Gemeente-Reiniging. Timmerman-Wagenmaker. Bij ddn dienst der Gemeente- Reiniging van Helder kan worden geplaatst op nader overeen te komen loon een Ambachtsman (Timmer man-Wagenmaker), leeftijd bene den 35 jaren. Zij die bekend zijn met reparatie- werk, genieten de voorkeur. Aanmelding onder overlegging van getuigschriften, aan het kantoor, Californiestraat la, vóór 4 Augustus a.s. op alle werkdagen van 's namid dags 1 tot 5 en 7 tot 8 uur. Helder, 29 Juli 1914. Een Jongen gevraagd voor het bezorgen van Couranten. Adres: Agentschap „De Courant", Sluisdijkstraat 22. N.V. Stoomwasscherij „Den Helder" vraagt zoo spoedig mogelijk een flinke Wagenjongen. Een flinke Jongen gevraagd, die in het vak wenscht opgeleid te wor den, bij P. HARTE, Horlogemaker, Keizerstraat 25. BANKETBAKKERIJ. Wordt gevraagd een nette Jongen, voor loop- en bakkerij werk. Adres: Kanaalweg 87. AMSTEL-BOTTELARIJ, STATIONSWEG 5. Kan geplaatst worden een sterk Persoon, ook mot paard en wagen kunnende omgaan, niet onder de IS jaar. -- Zich na zes uur aan te melden. Een 2de Knecht en een nette Jongen gevraagd. Adres: Jb. DE JONG, Broodbakker, Bassingracbt 29. Ter Stoom-, Boek- en Steendrukkerij „HET NOORDEN", Nieuwstraat 3, kan voor direct een nette JONGEN ter opleiding in het vak geplaatst worden. Gevraagd een Schildersjongen, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: JOH. HUBBELING, Oostslootstraat 67. Gemeente-Gasfabriek Schagen. Gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden een TERREIN- WERKER-HULPSTOKER, opeen weekloon van til.-. Franco brieven in te zenden aan den Directeur der Gasfabriek. Gevraagd te Helder twee ruime, frissche Zit-Slaapkamers voor 2 Heeren, met vol pension. Prijs f35 per maand. Aanbiedingen Registratie kantoor alhier. Te huur een net Woonhuis aan de Nieuwstraat bevattende 5 kaniers, keuben, lange gang, erf enz. f4.50 per weck. Adres: Koningstraat 20. ALS HOOFDNUMMER: Naar het bekende drama in 3 afdeelingen. PROGRAMMA: 1. HET NIEUWS VAN DEN DAG. 2. DE WATERVALLEN VAN TIVOLI. Gekleurde Natuur-opname. 3. MAX ALS AMATEUR-PHOTOGRAAF. Komisch. 4. 30 JAREN OF HET LEVEN VAN EEN DOBBELAAR. 5. IDEM. 2e afd. 6. IDEM. 3e afd. 7. DE MANOËL's ACROBATEN. Maandag en Donderdag NIET rooken. Wordt verwacht: De Directie maakt er op attent, dat, met ingang van 1 Augustus a.s., de vroegrit zal aanvangen: van Huisduinen 's morgens 9 uur, Kruisweg 10 tegen verlaagd tarief, uitgezonderd des Zondags. TARIEF: Volwassenen 10 cent retour. Kinderen 5 tt In een maand tijd heb ik het zoover kunneu brengen, dat ik op den len Augustus 1914 met vier bedienden ter beschikking van het geachte publiek ben; naar aanleiding van de goede bediening en zindelijkheid, die bij mij in de Salon heerscht. Moderne Heeren-kapsels zullen naar verkiezing door mij worden gepresenteerd, '1 welk door een ieder kan worden beoordeeld. Beleefd aanbevelend, Te huur een Bovenhuis aan den Dijkweg no. 8, f 1.40 per week. AdresKoningstraat 20. VERLOREN een VULPENHOUDER. AdresBureau van dit blad. Iemand met Rijksbetrekking vraagt HOO ter leen, met aflossingen van f10 's maands plus rente, liefst van particulieron. Brieven onder No. 2o6, Bureau van dit blad. Een flinke Dienstbode gevraagd. Loon f12.— per maand en verval. Adres: Hótel DEN BURG. Mevrouw SLUYS, Havenplein 17a, vraagt 1 Sept. een Keukenmeid. Na 8 uur aanmelden. Gevraagd een nette WERKSTER voor halve dagen. Zich aan te melden aan het Bonds- gebouw van den Bond van M. M. P-, aan het Plantsoen. Gevraagd voor halve dagen Zaterdags den gehecltii dag oen flink Meisje. Adres: M. NAUTA, Kanaalw. 131. Een Pakhuis te huur, groot 1 Are. Adres: "Wagenstraat 5.. Te koop eenige zoo goed als nieuwe Bur gerwoonhuizen. AdresBureau van dit blad. Te koop een sterke Damesfiets, voor f 15. Adres: Langestraat No'. 5. EBn mooie toom Kippen en Kuikens te koop. Adres: Vijfsprong No. 6. Te koop een prachtig nest Colli's, 6 weken oud. Adres: Binnenhaven 71a. nieuwe Holiandsche, Volle en Maatjes. Elke hoeveelheid dagelijks verkrijgbaar. Voor afnemers concurreerende prijzen a contant. M. A. KOLSTER, Pakhuis: Achterstraat 62. AMERICAN ROYAL WORCESTER Magazijn „De Magneet" fl) Alléén-verkoop 0 41 Zie de étalages der x nieuwste Modellen: i= ti Free-Hip-Bone, 0. Empire, Front-Lace Adjusto, enz., van af f 2.95 f 15.00. Bust, .2 Bon-Ton, q enz., fi tot O

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3