Eerste Heldersche Bioscoop-Theater GEEN AFVAARTEN. Hl Caféhouders en Wederverkoopers! I.J.VANTROTSENBURG, DE VERBORGEN SCHAT, STATIONSWEG 2, DEN HELDER, heeftzijnpraktijkhervat. MAATREGELEN RING VAN ZIEKTEN, Motor-botter „Felicitas", RoodeKruis. NIEUWEDIEP-TEXEL-HARLINGEN ondeugdelijke Melk, SCHIET- EN WEERBAARHEIDS-VEREENIGING „HET NOORDEN". Auto- Verhuur- inrichting jW. PRINS, KANAALWEG No. 89. F. H. DE GOEIJ. G. JOH. VAN DER LEE, en voor de nog te verwisselen loten zal tijd gegeven worden tot drie dagen vóór den dag, waarop de trek king van de tweode klasse zal wor den aangekondigd. Zilverbons. Thans is een wetsontwerp inge diend om voor hoogstens 25 millioen gulden zilverbons uit te geven ter waarde van f 1, f 2.50 en f 5, die moeten worden ingetrokken, wanneer daartoe door de Ned. Bank een vol doende hoeveelheid zilver ter beschik king Van de Rijksmunt wordt gesteld. Wettelijke bepaling van dejuijzen dar levensmiddelen. In de Tweede Kamerzitting yan Maandag, werd aangenomen eene aanvulling der Onteigeningswet ter voorkoming van vasthouding en prijs opdrijving van waren. Hieronder laten wij de lijst volgen van eenige der meest voorkomende artikelen met daarvoor voorloopig aangenomen maximumprijzen. Deze prijzen hebben uitsluitend betrekking op gewone qualiteiten. De luxe-sor teeringen, waarvoor in gewone tijden reeds veel hooger prijzen worden betaald, blijven buiten aanmerking. Koffie (Santos) p. K.G. f 1.16 (Preanger). 1.76 Thee Suiker (witte geraff.) 0.55 (basterd of bruine) „0.55 Stroop0.55 Roggebloem 0.25 Tarwebloem 0.25 Boekweitmeel0.25 Wit brood0.22 Bruin ,0.20 Roggebrood0.18 Rijst0.25 Gort„0.33 Boekweitgrutlen0.25 Havermout0.25 Bruine boonen 0.30 Zout0.09 Azijnp. flesch 0.19 Boteroliep. liter 0.69 Raapolie„0.61 Zeep (zachte, groene of gele)p. K.G. 0.22 Sodan n 0.07 Petroleump. liter „0.11 Cokesp. H.L. 0.80 Turf (zware) p.lOst. 0.10 (lange) .p.lOst.0.12 Deze lijst zal op nader te bepalen dag in werking treden. Nederlandscti schip aangehouden. Men meldt uit IJrauiden HetuitgaandeNederlandsche stoom schip „Vliestroom", van de Holland- sche Stoombootmaatschappij, is in de sluis te IJmuiden aangehouden. Het vertrek van het schip is ge weigerd, op grond dat de lading be stond uit levensmiddelen, n.1. thee, koffie, gezouten vleesch en versch geslacht, waarvan de uitvoer is ver boden. Postzegels als betaalmiddel. Met het oog op de moeilijkheid voor het publiek om bankpapier ge wisseld te krijgen en anderzijds het bezwaar voor de winkeliers om vol doende wisselgeld in deze tijden be schikbaar té hebben, hebben eenige winkeliers in Den Haag zich bereid verklaard om ook postzegels in be taling aan te nemen. Men kan dan aan de postkantoren voor bedragen van flO, f25 enz. postzegels koopen n heeft dus geen emooite met het wisselen van bankbiljetten. De winkelier, de heer Maisonpierre heeft dit stelsel uitgedacht.:! Een eenvoudig middel. Een eenvoudig middel om aan don nood, voortvloeiende uit hot gebrek aan zilver te ontkomen, meent het bestuur der Alg. Winkelsvereeniging gevonden te hebben. Het raadt n.1. het publiek aan bij hunne gewone leveranciers een depót te storten, dat b.v. niet grooter behoeft te zijn dan tien gulden. Daardoor komt men in rekening-courant te staan met zijn leverancier, die natuurlijk tijdig waar schuwt, wanneer men door zijne be stellingen de grens van f 10 nadert, zoodat men bijtijds zijn depót kan aanvullen. Op die wijze ontkomt men aan de betaling met klein geld en voorkomt men bij zjjü leverancier in het krijt te geraken. Bankpapier heeft volle waarde. Verkoop uw bankpapier NIET onder de volle waarde. Zij, die bankpapier beneden de volle waarde opkoopen, zijn gewetenlooze oplichters. Het bank papier is zijn volle bedrag in contanten geheel en al en zonder voorbehoud waard. Klein papiergeld. Wij vernemen, dat de langdurige besprekingen, hedennacht gehouden door de ministers van Financien en Landbouw, Nijverheid en Handel met de heeren Vissering en Van Aalst, respectievelijk president der Neder- landsche Bank en Nederlandsche Handel-Maatschappij, hebben geleid tot het besluit der regeering, om over te gaan tot de uitgifte van papiergeld, inwisselbaar, na aankon diging, in zilver, in coupures van een gulden, twee gulden vijftig en vijf gulden. De uitgifte geschiedt dooi; den minister van Financien, aangezien zulks door de wet wordt bepaald. Ons werd gezegd, dat hoogstwaar schijnlijk aan het eind der week met de uitgifte zal worden begonnen. De biljetten zullen den naam dragen van z i 1 v e r - b o n s en als wettig betaalmiddel dienst doen. De bons zullen worden uitgegeven in afwachting van* verdere aanmun ting van zilver voor zoover dit noodig wordt geacht en zullen daarna zoo spoedig mogelijk aan den omloop worden onttrokken. Ongetwijfeld zal deze mcdedeeling nu wel voorgoed de gemoederen tot kalmte brengen, daar nu het bezwaar van bankpapier wisselen geheel is opgeheven. LANDWEERMAN heeft een Portemonnaie verloren met een bankbiljet van f25. waar schijnlijk langs de route Kuiperstraat, Zuidstraat, Binnenhaven. Beleefd wordt de vinder verzocht haar aan een der politiebureaux terug te bezorgen. De verliezer moet de schade dragen. Militie-1915. Ingevolge- de pas door de Kamer aangenomen wet, zijn de jongelui van 19 en 20 jaar, ingeschreven voor de militie-1915, Dinsdag aangeschre ven om in dienst op te komen. Y r ij w i 11 i g e motor wielrijders. Het bestuur der Nederlandsche motorwielrijdersvereeniging, hetwelk d.d. 31 Juni j.1. een soortgelijken oproep tot do leden der Vereen iging richtte, doet in deze'moeilijke tijden een ernstig beroep op alle niet- dienstplichtige motorwielrijders, om hunne diensten per motorrijwiel aan te bieden aan het Hoofdkwartier van den Opperbevelhebber in het departe ment van Oorlog, den Haag, terwijl het Secretariaat der Vereeniging, tijdelijk Kalverstraat no. 1 Amster dam, bereid is dusdanige aanbiedingen onverwijld door te zenden. IJ.it 's-Gravenhage. Met het oog op de mogelijkheid van het ontstaan van steenkolen- schaarschte, is de straatverlichting te 's-Gravenhage niet alleen beperkt, maar is tevens besloten om het maken van nieuwe gasaansluitingen te staken tenzij in bijzondere gevallen, ter be oordeeling van B. en W. Indische officieren. Onderscheidene officieren van het Indische leger, die Marseille hebben bereikt, om aldaar naar hun bestem ming scheep te gaan, waren genood zaakt naar ons land terug te keeren, omdat de zeereis onder de tegen woordige omstandigheden niet kon worden aangevangen. Hollanders gevangen genomen. Drie kijklustige jongelieden, Abels, Van Hees on Van Haren, uitGrave, die zich Maandagnamiddag over de Duitsche grens te Kranenburg waag den, zijn, volgens de „N. R. Crt.", door de Duitsche militairen gevangen genomen. Van verschillende zijnen hoorden wij de vrees uiten dat door de mo bilisatie het geheele bedrijfsleven zal worden ontwricht, de te velde staande oogst niet zal kunnen worden bin- Het is niet raadzaam de gevolgen van de onvermijdelijke mobilisatie te overdrijven. We behoeven ons niet te ontveinzen dat de mobilisatie voor verschillende bedrijven storend zal werken, dat de landbouw in dezen nog drukken tijd nauwelijks handen genoeg zal hebben. Maar zóó desorganiseerend als sommigen zich voorstellen werkt de mobilisatie nietHet percentage van de valide mannen die nu onder de wapenen zijn, bedraagt nl. niet meer dan ongeveer 12 dit is 10 méér dan in gewone tijden. We ne men om dit te berekenenen het aantal mannelijke inwoners, dat vol de laatste volkstelling 2.S99.125 bedroeg. Daarvan zijn 1.193.807 be neden den 18-jarigen leeftijd en 247.177 boven den 10-jarigen leeftijd. Er zijn dus volgens dezelfde telling 1,45S,141 mannelijke ingezetenen tusschen den 18 on 60-jarigen leeftijd, Het 'leger dat wij thans onder de wapenen hebben is 180,000 man sterk, dus iets meer dan 12% van het aantal valide werkkrachten. Ook onder degenen die reeds, de 60 gepaseeerd zijn bevinden zich nog tal van werkkrachtige mannen, ter wijl op het land menige jongen onder de 18 jaar een goede werkkracht is, zoodat het percentage zeker niet hooger gesteld behoeft te worden. Op het land kunnen ook de vrouwen heel wat werk verzetten. Bovenstaand cijfer van opgeroepen mannen stemt ook overeen met het percentage dat aan de groote onder nemingen is onttrokkenzoo bijv. bij de Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoorwegm., 370 van de 3000, bij de gemeentetram, waar veel jonge mannen in dienst zijn, is het wat hooger530 van de 2700aan het „Algemeeen Handelsblad" daaren tegen precies 10 pCt. Dat schommelt natuurlijk eenigs- zins. Hier en daar zal men misschien dooi' gebrek) aan werkkrachten in een impase geraken, maar aan den an deren kant zullen er - helaas zooveel werkeloozen komen, dat er inderdaad geen gevaar bestaat dat, zooals wij iemand de vrees hoorden uiten, de rijst te velde niet zal kun nen worden binnengehaald. Het is nu maar zaak het noodige verbindingsmiddel te vinden tus schen de open plaatsen en de werk- loozen. Vrijwilligers voor het leger. Bij koninklijk besluit is bepaald, dat tot een vrijwillige verbintenis voor onbepaalden tijd, doch ten min ste zoolang de militie buitengewoon onder de wapenen wordt gehouden, bij de korpsen van hot leger kunnen worden toegelaten mannelijke Neder landers van 17- tot 50-jarigen leeftijd, die overigens aan deeischen voldoen. Aan de aldus aangenomenen wordt bij vooruitbetaling ais premie toege kend een bedrag van f80 (zynde de som, die anders genoten wordt door hen, die zich voor twee jaar verbinden). Zij, die bij het korps mariniers, bij het leger hier te lande, of in Oost- en West-Indié als onderofficier of korporaal hebben gediend enden dienst op eervolle wijze hebben ver laten, kunnen, ook al zijn sedert hun ontslag meer dan zes maanden vor- loopen, in hunnen vorigen rang tot een verbintenis op den aangegeven voet worden toegelaten, indien zij aan de eischen daar voldoen. Gehuwden worden tijdens don duur van het verband, voor zooveel militaire aangelegenheden betreft, als ongehuwd aangemerkt. Echter hebben, b(j overlijden in endoorden dienst hunne weduwen of weezen aanspraak op pensioen of onderstand. Gegadigden behooren zich aan te melde® bij hqt naastbijzijnde garni zoenscommando. Persoonlijke aanmelding aan het departement van Oorlog is onge- wenscht. Over den zeeoorlog. De marine-modewerker van de Times schreef eergisteren: Het bericht dat Fransche oorlog schepen door het Nauw van Calais Oostwaarts zijn gevaren, is waarschijn lijk-juist. Onze eigen schepen zijn dagelijks Oost- en Westwaarts gegaan en de Franschen hebben hun havens ten O. van Calais. Die schepen een vloot van linieschepen te noemen is blijkbaar onjuist, want alle Fransche linieschepen zijn in de Middellandsche Zee. Arbeidsbemiddeling voor den Landbouw. Door het Bestuur der vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier is in samenwerking met den Rijkslaud- bouw leeraar te Schagen een bureau gevestigd, waar iedere werkzoekende inlichtingen kan bekomen omtrent arbeidsgelegenheden in de landbouw bedrijven in Hoord-Holland, boven het Noord-Zeekanaal, terwijl ook ieder, die voor landbouwarbeid werkkrachten noodig heeft, zich tot dit bureau kan wenden om adressen van werkzoekenden. Men gelieve zich te wenden tot den Rijkslandbouw- leeraar te Schagen. Voor het ver krijgen van mondelinge inlichtingen bestaat gelegenheid op alle werkdagen van 9 11% en van l1/* -4 uur, in de Rijkslandbouwwinterschool te Schagen. De run op de Nederlandsche Bank afgeloopen. Er komt eenige verademing. Reeds Maandag, in den loop van den dag, bleek men in verschillende winkels hier ter stede weer papiergeld te kunnen wisselen en heden is het aan tal dergenen, die met de dwaasheid om zilvergeld zooveel mogelijk vast te houden, gebroken hebben, al weer aanzienlek vermeerderd. Met de run op de Nederlandsche Bank is het uit. Wel stonden - er heden ochtend nog een aantal menschen voor het baukgebouw, maar, verge leken met den enormen toeloop van Maandag en Zaterdag hebben die enkele honderen niets te beteekenen. Over 't geheel genomen, kan worden geconstateerd, dat, wat de geldcircu latie betreft, Amsterdam langzamer hand weder terugkeert tot zijn ge wone doen. Wereldbrand. A Deze tyd is zwaar en zwoel van tragedie, zwanger van onheil, van onafwendbaar, vreeselijk nood lot Wij allen voelen het komen onze harten zijn beklemd, onze keel is toegeschroefd van benauwenis; onze hoofden zwaar, onze oogen angstig. „Wachter, wat is er van den nacht?" willen onze lippen vragen; maar de angst schroeit de keel dicht, en wij zwijgen en laten het noodlot over ons komen Ziedaar, dat is het resultaat van onze beschaving, van onze prediking, twintig lange eeuwen lang, van het „Vrede op aarde, in de menschen een welbehagen!" dat wij thans staan aan den vooravond van het vreeselijk- ste drama, dat ooit de wereldgeschie denis aanschouwde. Geheel Europa, van Griekenland af tot Zweden toe, is tot de tanden gewapend, opgestaan tot den vreese- lyken verdelgings-oorlog. Millioenen legerscharen, zooals geen Julius Caesar noch een Alexander de Groote ooit gekend heeft, zooals zelfs een Napo leon nooit zich kan voorgesteld hebben, staan thans tegen elkander op. Ver geten zijn de leuzen van broederschap en vriendschap, die op weelderige gastmalen en feestelijkheden uitge wisseld worden; vergeten zijn de theoriönvan „beschaving", waarmede de mensehheid elkander paait... De brand, de groote alles vernielende wereldbrand is losgebrokenweg, alles, wat beschaving wrochtte in jaren van moeizamen strijd, weg, alles wat nobele geesten, edele karakters hebben verkondigd; weg alles wat spaarzaamheid en vlijt, arbeidzaamheid en zorg bijeenbracht- weg, weg! Steekt de lont in het kruit: De hel is losgelaten! De werken van de beschaving staan ons in den weg, verbrand ze, vertrap ze, vernietig ze, gauw dan toch, gauw Wij komen er aan, de wanhoop, de angst, de ziekte, de epidemie en de hongersnood, en wij moeten voort, over de lachende, blinkende aarde. Weg met dien oogsthij hindert ons. Op zij met al het mooie en goede wat het menschelijk vernuft bracht in eeuwen, eeuwen van strijdBe lachelijk, al die verlangentjes en begeertetjes van kleine menschen, al dat gewurm, gewriemel en gemodder, over politiek, economie, ethiek en dergelijk fraais meerBelachelijk Wat is schooner dan de verdelging, de vernietiging, de ondergang? Het doel van dat alles Wie vraagt daarnaar Oostenrijk beoorloogt Ser viëdio's mobiliseert Rusland. Omdat Rusland zijn mobilisatie niet staken wil, verklaart Duitschland het den oorlog. Omdat Duitschland zijn leger op voet van oorlog gebracht heeft, begint Frankrijk.Omdat. Maar is de wereld dan een gekken huis? Kunnen dan een dozijn, twee dozijn mannen-uit een paar rijken zoo maar millioenen en millioonen menschen in den dood jagen, al het beschavingswerk vernielen, alles, alles ten ondergang doemen Is dit wellicht de ondergang der beschaving* zelve, en zullen wij terugvallen tot den staat der barbaarschheid Ofisdeze afschuwelijke, ontzettende wereldoorlog bet logisch gevolg van de overbevolking, die welhaast een feit is en die hot noodig maakt eene „groote opruiming" te houden ondor al die millioenen Vragen, al maar vragen. Daarop kan de toekomst slechts antwoord geven. Wij, de mensehheid, kijken verdwaasd naar dit oorlogsspel, onze oogen verduisteren zich en onze hoofden buigen omlaag. Die na ons komen zullen de beteeke- nis van dezen wereldoorlog in al haar omvang weten te schattenwij die thans de historie maken, kunnen slechts toezien in bange vreeze. Het nadert, het nadertlaten wij moedig het noodlot aanvaarden, al zullen der tranen vele zich mengen met het bloed onzer broeders, al zal onze wanhoopskreet teloor gaan onder het kanongebulder „Wachter! wat is er van den nacht?" „De nacht is zwart en zwaar donkere wolken komen aan en bedekken den lichtenden hemel. Diep in onze harten gloort het idealisme van eene betere toekomst, een hooger levensniveau. Moet die gekocht wor den met zooveel bloed en tranen. wij zullen trachten het moedig te dragen" „Wachter! wat is er van den nacht?" „De nacht is zwaar en zwoel van onweer, zwanger van tragedie, maar wij zieneen lichtende ster dagen, die de komende mensehheid den weg zal wijzen ter bevrijding". Soliditeit van het Bankpapier. Zooals de lezer in het raadsverslag in dit nummer zal zien, werd door den wd. burgemeester dezer gemeente, den heer W. J. van Neck, bij de opening der zitting gewezen op de onverantwoorde lijke runs der laatste dagen op spaar en andere banken, welke aanleiding waren, dat het beschikbare zilver plotse ling uit de circulatie onttrokken werd. Doordat het Rijk niet spoedig genoeg kan aanmunten, ontstaat eene stagnatie. Oe Voorzitter drong er bij de raadsleden op aan, dat zij, zooveel in hun vermogen is, medewerken de ongemotiveerde vrees voor de soliditeit van bankpapier tegen te gaan. De Staat der Nederlanden waar borgt ten allen tijde de geldigheid der bankbiljetten en de terugbetaling van spaarbankgelden. Om in de behoefte aan kleingeld te voorzien, worden thans, zooals bekend gemaakt is, bons uitge geven van f 1.—, f 2.50 en f 5.-. Wij van onzen kant doen gaarne het onze, om er bij het publiek op aan te dringen, dat men het zilvergeld weder in circulatie brenge; men heeft nu on dervonden welken last dit kan veroor zaken, en wij herhalen nogmaals: er is niet de minste reden voor bezorgdheid te dezen opzichte. UIT DEN OMTREK. Anna Paulowna. Tuinbouw veilinj Gr. aardappelen f KI. aardappelen Slaboonen Snijboonen Groote boonen Zwarte bessen Wortelen Roode. kool Kruisbessen 4 Augustus 1914. 1.40 2.05 per zak 0.80—1.25 per zak 0.06 a 0.09 p. K.G. 1.20 a 1.30 p. 1000 0.80 p. 1000 0.11 p. pnd. 1.80 p. 100 bos 5.— p. lOOstuks 0.05 p. pnd. INGEZONDEN. Voor de Vrijheid van Nederland. In verschillende plaatsen van ons Vaderland, worden door personen die niet militieplichtig, dus bijgevolg tot heden toe niet opgeroepen zijn, om onzen Vaderlandschen bodem te ver dedigen, tegen wien dan ook, pogin gen in 't werk gesteld om, hen die nu noncombattant zijn te-doen deel nemen aan den strijd voor 't behoud onzer onafhankelijkheid. Zoo ook de alhier gevestigde Weerbaarheids-ver- eeniging het „Noorden", tot op heden toe nog weinig leden tellende, noodigt een ieder oprecht Nederlander uit, zich bij haar aan te sluiten om ge zamenlijk hunne diensten aan te bieden, 't zij ter verdediging van de stelling Helder of nog beter zijn Excellentie den Minister van Oorlog te doen beschikken over hen, en te plaatsen waar het noodig wordt geacht. Nog is Nederland niet direct in den strijd gewikkeld, doch hoe lang nog? Neemt een voorbeeld aan Belgiü. Nu kunnen wij ons nog door oefening weerbaar maken, al is de tijd mis schien zeer beperkt, doch een goede wil doet veel. Sluit U daarom aan, zoodat wanneer ons Vaderland tegen zijn wil, dus noodgedwongen, in den strijd gewik keld wordt, het ook op uwe krachten kan rekenen tot behoud van onze onaf hankelijkheid. Leve de Koningin. Een voorstander. X. MARINE EN LEGER. BlJjfcGiis Vji het departement van Marine in gekomen bericht is lir. Ms. pantserschip .Kor- tenaer", onder bevel van dan kapitein-luit. ter zee, L. P. W. van der Wal, 'den 2de» dezer te •Havanna aangekomen, vanwaar inet Hr. Ms. „Heomskerck", ondor bevel van den kapitoin tor zee E. Coenen, werd vertrokken naar Curnrao. Do nieuwe torpedoboot G 15 is Maandagavond door de marine overgenomen van de Maat schappij Fc-ycnoord en naar Willemsoord ver trokken. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Banka, thuisreis, vertrok 1 Aug. van Saigon. Florcs, uitreis, arriveerde 4 Aug. te Genua. Grotius, thuisreis, vertrok 3 Aug. van Genua. Karimoenarriv.4 Aug. van Java te A'dam, VISSCHERIJ BERICHTEN. per stuk, 100 stuks kleine long f0.06 por stuk, 2 mand kloino schol f 4.00 por mand. 5 Augustus. Van 5 korders te zamen lOOstuks middcltong 10.30 per stuk, lóOstuks kleine tong 10.00 per stuk, 2 mand kleine schol 15.00 per mand, '2 mand schar 13.50 por mand. MARKTBERICHTEN. Schagen, 6 Aug. 1914. 8 Paarden f 35.- a 300.- - Voulens 0.— 0.— - Ossen 0.— 0.— 4 Stieren 80.- 120.- 7 Geldekoeicn (magere) .- .- 5 Geldekoeien (vette) 3X1,— 320.— 8 Kalfkoeien 220.- 225.- - Vaarzen 0,- 0.- - Plukon 0.- 0.- - Graskal veren 0,— 0.— 2 Nuchtere Kalveron ft- 15.- - Kammen 0.- 0,- 0 Schapen (magere) - Schapen (vette) - Overhouders 0.- 0.— 0 Lammeren -.- - Bokken on Geiten 0.- 0.- - Varkens (magere) 0.- 0.- 0 Varkens (vette) p. K.G. 0.30 0.38 °ISK - Duiven - Zwunen O K.G. Boter 0 K.G. Kaas 0 Klpeleron - Ecndeieren - Kievitseieren Burgerlijke Stand van Helder, van 4 on 5 Augustus 1914. GETROUWD: P. M. v. Riel en M. M. H. Verloop: J. Flik en A. Bonselaar. BEVALLEN: P. Sieben-Bruin, d.: C. L teringen—Mors, z.; 1'. Greeuw—Been, d.; J. Stammer-B(jl, z.; C. Dijkshoorn—D|jkscn, Advertentiën. Geboren: HENDRIK JOHANNES, zoon van H. J. STAMMER en J. C. STAMMER-Bijl. Helder, 4 Augustus 1914. Getrouwd P. M. VAN RIEL, Luitenant La. iler lc klasse, en M. M. H. VERLOOP. Den Helder, 4 Augustus 1914. De Heer en Mevrouw VAN RIEL Verloop betuigen hun dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. aio o.- o.- VERLOREN, Zaterdagmorgen, een Vrouwen- beurs met zilveren knip, inhoudende eenig geld, dat de eerlijke vinder, die de knip terugbrengt, behouden mag. AdresWed. FELS, Loodsgr. 34. VERLOREN een Heerenring met zwarte steen, vermoedelijk omtrek Station. Tegen bel. terug te bezorgen Vosstraat 3. De receptie op a.s. Zondag van Mej. CORA PIEREN en den Heer CHAILLET gaat niet door. TANDARTS, Mr. KI. DENIJS, Advocaat, zal deze week zijn spreekuur houden op Zaterdag a.s. van half drie tot vier uur (Zuidstraat 5.) lo. Burgers en Militairen worden aangemaand water van de Water leiding te gebruiken. o. Personen, niet ingeschreven bij B. en W., mogen geen melk ten verkoop aanbieden of hebben. In het belang van eigen gezondheid kan en moet er steeds op worden aangedrongen, melk nooit onge kookt te gebruiken. 3o. Onrijp Fruit mag niet gebruikt worden. 4o. Voor het spoelen van Groen ten en Fruit moet leidingwater gebruikt worden. 5o. Mestvaalten of ophoopin gen van vuil moeten verwijderd worden. Verontreiniging daarmede van grachten en slooten is verboden. Go. Beer, Visch en afval mogen niet voor bemesting gebruikt worden. 7o. Vliegen en Muggen moeten zooveel mogelijk gedood worden, b. v. met vliegenstokken, vliegen- slaajiders, handschoenen en dubbel geslagen couranten, enz. enz. - Iedere vlieg of mug kan aanleiding geven tot het ontstaan van duizenden nieuwe vliegen en muggen. Door het sluiten der ramen en deuren, 2 uur vóór zonsondergang, kan men verhoeden, dat deze insecten in uwe huizen komen. 1 uur na zonsondergang kunnen deuren en ramen weder ge opend worden, mits geen licht brandt. 8o. De zindelijkheid moet in alle opzichten betracht worden. Neemt minstens 1 1 2 maal per week een bad, of sponst en wascht uw lichaam af. 9o. Baden en wasschen in verontreinigd water moet 'vermeden worden. lOo. Het drinken van verkoe lende dranken bij sterke verhit ting is nadeelig. De Militaire Gezondheids-Commissie. Marinewerf Willemsoord De verkoop van het afge voerde Pantserschip PIET HEIN, bepaald op 18 Augustus a.s., Is voorloopig uitgesteld. Schipper J. BOOGAARD, vertrekt tijdelijk: van den Helder (Haven hoofd) naar Texel 4.45 v.m. en vanTexelnaardenHelder 6.30 v.m. Aanbevelend voor passagiers en vrachtgoed. Door verschil lende fabrikanten en groothandelaren wordt de bepaling toegepast, dat niet anders dan tegen directe beta ling (soms onder rembours) wordt geleverd. Willen de winkeliers de cliën ten niet te leur stellen dan hebben zij daaraan te voldoen. Daardoor ontstaat echter be hoefte aan contant geld, om welker reden het Bestuur der Alg. Held.Winkeliersvereeniging verzoekt, zooveel mogelijk contant te betalen en nog openstaande rekeningen te voldoen. In zeer belangrijke mate wordt daarmede de plaatselijke handel geholpen. Dames, die OUD LINNEN, liefst Lakens, te missen hebben, worden verzocht die toe te zenden aan Mevr. TISSOT v. PATOT, Binnenhaven, of aan Mevr. NAUDIN TEN CATE, Buitenhaven 4. Versleten kleine doeken kunnen niet gebruikt worden. Vereeniging van Detailhandelaren in Steenkool „Carbon" te Helder, Goedgekeurd bij Kon. Besl. 22 Juni 1914 Stbl. No. 74. De Brandstoffenhandelaren te Helder zullen, zoolang de voor raad strekt de tegenv. oordige prijzen handhaven. Namens het Bestuur van bovengenoemde vereeniging P. FABER, Pres. M. KRUYFF, Secr. Kanaalweg 112. Telefoon 195. Van al Vrijdag 1 tot en mot Donderdag 13 Aug. geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMER Romantisch avontuurlijk spel in 2 Acten. PROGRAMMA 1. Heldersche Courant. 2. De verborgen Schat. Ie Afd. Idem. 2e Afd. 4. De wonderen van Venetië. Natuur. 5. Fred gaat vroeg naar bed. Klucht in 1 Actu. 6. Het Wonder der Rozen. Drama. 7. Mr. Bunny en de Tango. Speetacle. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47. 1e Rang f 0.32. 2e Rang f 0.22. lindeien beneden IE jaar op alle rangen hall gild. Aanvang iederen avond 7 uur. Zondags te 4 uur. ZONDAGS diploma's 10 irijbiljalten NIET GELDIG. CRUIS gelegenheid lil berging een rijwielen. Stoombootdlenst s.s. „Ada van Holland". De Militaire Gezondheids-Commissie heeft, met het oog op het gevaar van den VERKOOP van nevens de reeds bestaande stedelijke bepalingen, de volgende regelingen getroffen: De verkoop van melk bij hoeveel heden van meer dan vijf Liter is verboden, behalve aan het Haven hoofd bij aankomst van de Texelsoho boot en aan de Spoorgracht bij de Keizersbrug. De melk, aangevoerd langs andere toegangen van de stad, moet naar de Spoorgracht bij de Keizersbrug gebracht worden 's morgens tusschen 6 en 7 uur en 's avonds tusschen 5 en 6 uur. Personen, NIET ingeschreven by Burgemeester en Wethouders, mogen geen melk in de stad ten verkoop aanbieden of hebben. Ondeugdelijke melk zal worden vernietigd, onverminderd de straf, voortvloeiende uit overtreding der stedelijke verordening. De Militaire Gezondheids-Commissie vestigt verder de aandacht op de stede lijke verordening, waarbij het verboden is onrijp of bedorven Fruit ten verkoop aan te bieden of te hebben. Konihkl. goedgekeurd 27 April 1912. Oproeping. Zij, die alsnog lid wenschen te worden, gelieven zich zoo spoedig mogelijk schriftelijk op te geven bij den Secretaris, ZUIDSTRAAT 57-58, of bij den Voorzitter, BINNENHAVEN 134. Verzoeke duidelijk te vermelden naam en leeftijd. GEVRAAGD een flinke Hulp in de Keuken, die goed kan koken, of een Noodhulp-kok. HOOG LOON. Aanmelden na 's avonds 7 uur, in Hotel „DE TOELAST". Te huur het Huis Polderweg 15, ii f16. per maand, voorzien van gas- en water leiding, direct te aanvaarden. Adres: Weststraat 58. Mevrouw D. H. GRUNWALD, Ka naalweg 70. vraagt een nette, zindelijke Dienstbode, voor nood hulp of voor vast. Wordt gevraagd een flink Meisje, niet boven de achttien jaar, om be hulpzaam te zyn iu hei huishouden. AdregKanaalweg 107. Mevrouw MOORREES, Stations weg 13, vraagt een Dagmeisje, niet beneden 16 jaar, van 7-4 uur. Heldersche PRIJZEN voor het rijden binnen de plaats Per rit f0.80. Huisduinen f 1.25. Per uur. f4.00. Naar buiten op conditie. Beleefd aanbevelend, W. PRINS. Om een einde te maken aan de laster als als zou2j ondergeteekende de levensmiddelen gedurende de crisis met ongekende winst ver kocht hebben, loof ik uit f 50 aan allen die bewijzen kunnen, dat er in mijne winkels één artikel is opgeslagen geweest. Alleen het artikel suiker waarvan ik een zeer kleine voorraad had, moest ik, om mijn clientèle niet teleur te stellen, op 26 cent brengen. Spoorstraat en Westgracht. Ondergeteekende is ruim gesorteerd in Bieren, Limonade's, Troebele Kwast, Kogelfleschjes, Spuitwater en andere verfrisschende dranken. Groote sorteering in gedistilleerd. Aanbevelend, Magazijn voor ion engros-verkoop2e MOLENSTRAAT 156-158. Telefoon 121.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3