HANDELS AVONDSCHOOL S. COLTOF, alleen141 KANAALWEG 142. 9 uur Winkelsluiting PLANTEN, TIVOLI. N.V. Stoombootdienst Gebrs. Zur Miihlen. Mededeeling aan onze abonné's. vóór 15 Sept. Donderdag a.s. Rijks Hoogere Burger School, is vervallen. Hedenavond om 7 uur «Jan Veen, Gemaakte Goederen. ijzersterke Schoolkousen DRAADNAGELS MANHEIM's Goedkoopen Winkel Koningstraat. der Algemeene Heldersche Winkeliers-Vereeniging. De lessen vangen aan op WOENSDAG 16 September e.k. in het gebouw der ZEEVAARTSCHOOL. INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN BERLIJN, 1 September. Niettegenstaande de mobilisatie zullen al de voorradige artikelen tegen Uitverkoopprijzen op geruimd worden. Steuncomité. Iu dank ontvangen 29 Augustus 1914, van W. G. f 5-~- Wekelijksche bijdrage „Hadda" f 1.30. Een meisje a/d. Weststraat f 0.20. a/d. Achtergr.W.Z. f 0.10. l - f 0-,°- F. D. (nagekomen) f25. De Penningmeester, W. BIERSTEKER, Loodsgracht 21. Laatste berichten. 0p het Westelijk oorlogstooneel. Een officieel Britsch oorlogsver slag. De volgende verklaring is door het Britse,he ministerie van oorlog gepu bliceerd Het is onmogelijk, in groot lijnen aan te geven, welk het Britsche aan deel is geweest in de laatste operaties. Er is een vierdaagsche slag geweest den 23sten, 24sten, 25sten en 26sten Augustus en gedurende een deel van doze periode waren de Britsche troe pen belast in overeenstemming met de algemeene beweging van de Fransche legers, met het tegenhouden en terugdringen van de Duitsche voorwaartsche beweging, om zich daarna terug te trekken tot de nieuwe defensie-linies. Het gevecht begon Zondag te Bergen. Gedurende den dag en een ge deelte van den nacht werd de Duit sche aanval, die hardnekkig vooruit- drong en herhaald werd, geheel tegen gehouden. Maandag den 24sten deden de Duitschers met een numerieke overmacht krachtige pogingen om liet veilig terugtrekken van het En- gelsche leger te beletten en het in de vesting van Maubeuge te jagen. Deze poging werd belet door |de standvastigheid en handigheid, waar mede de Engelsche terugtrekkende beweging werd uitgevoerd. Evenals de vorige dagen werden den vijand zeer zware verliezen, veel grooter dan de onze, toegebracht. De Duit schers marcheerden in gesloten for matie en in enorme massa's telkens opnieuw voorwaarts om te Britsche linies te bestormen. De Engelsche terugtrekkende be weging werd den 25sten voortgezet met voortdurende gevechten, hoewel niet op zoo groote schaal als de beide vorige dagen. Tegen den avond van den 25sten bezetten de Engelschen de linieCambrai-Landrecies-Le Cateau. Het was het plan geweest, den 26sten 's morgens vroeg de terugtrekkende beweging te hervatten, maar een Duitsche aanval, waaraan niet min der dan 5 legercorpsen deelnamen, was zoo heftig en van zoo dichtbij, dat liet eerst in den namiddag moge lijk was, dit plan uit te voeren. Het gevecht van den 26sten was het hevigste en het wanhopigste. De troepen boden een hardnekkigen en schitterenden tegenstand aan de groote .overmacht, tegenover welke zeston den, en waarvan ze zich eindelijk losmaakten in goede orde, hoewel met ernstige verliezen en onder zeer zwaar artillerievuur. De vijand veroverde geen geschut, behalve dat, waarvan de paarden ge dood waren en dat door ontplofbare granaten was vernield. Sir John French schat dat in deze periode van 28 tot en met 26 Augustus zijn ver liezen 5 a 6000 man bedragen. Aan den anderen kant zijn de verliezen, door de Duitschers geleden in hun aanval op het open veld en ten ge volge van hun gesloten formatie, buiten verhonding tot de onze. Als voorbeeld mag genoemd worden, dat op den 26ston Augustus te Landre- cies alleen een Duitsche infanterie brigade vooruitdrong in de meest gesloten orde in een nauwe straat, .die zij geheel en al vulde. Onze mitrailleurs werden van het -eind der stad overgebracht om op dit doel te vuren. Het hoofd van de colonne werd weggevaagd. Een vree- selijke paniek volgde en men schat dat niet minder dan 800 of 900 doode «u gewonde Duitschers alleen in deze straat lagen. Een ander incident, dat nog uit zoovele andere mag worden gekozen, was de charge van de Duit sche gardo-cavalerie-divisie op de twaalfde Britsche infanteriebrigade, waarbij de Duitsche cavalerie met groote verliezen en wanorde werd teruggeworpen. Dat zijn voorbeelden van wat tijdens deze gevechten over vrijwel het geheele front plaats had en de Duitschers hebben elk voort rukken sedert den 26sten duur moe ite» betalen. Behalve dan wat de cavalerie-ge- /echte» betreft, is het Britsche leger niet getroffen, het heeft gerust en heeft zich horsteld na zijn inspanning ■en schitterende verrichtingen. Ver sterkingen tot het dubbele van de .geleden verliezen zijn reeds aange komen. Alle kanonnen zijn vervangen «au net leger is nu gereed deel to aiemwj aan de volgende groote bot sing uiefc onverminderde kracht en /ingebroken élan. Heden ook is het nieuws gunstig. De Engelschen zijn niet in gevecht geweest, maar de Fransche legers, die op hun rechter en linkervleugel heftig voorwaarts drongen, hebben voorloopig den Duitschen aanval tot stilstand gebracht. Bir John French meldt, dat op 28 Aug. de vijfde Britsche cavalerie brigade1, onder generaal Chetwode een schitterend gevecht leverde met de Duitsche cavalerie, waarbij het twaalf de regiment binders en de Royal Scots Greys den vijand de nederlaag toebrachten. Tal van vijanden wer den op de vlucht aan de lansen ge regen. Men moet bedenken, dat de opera- tien in Frankrijk zeer uitgestrekt zijn. Hoewel wij slechts op een vleugel staan van het geheele slagveld, is de strategische positie van ons en onze bondgenooten zoo, dat terwijl een beslissende overwinning van onze wapens in Frankrijk waarschijn lijk noodlottig voor den vijand zou z(jn, de voortduring van het verzet door de Anglo-Fransche legers zoo danig dat 's vijands beste troepen worden vastgehouden, indien het kan worden bestendigd, slechts kan leiden tot een voor ons en onze bondgenooten volkomen bevredigend einde. De neutraliteit van Italië. Het „Berl. Tageblatt." verklaart thans zekerheid te hebben dat Italië in dezen oorlog neutraal zal blijven. Bollati, de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, is van zijn reis naar Rome teruggekeerd. Hij heeft dan bij zijn regeeriug gedaan weten te krijgen, dat Italië zich buiten de oorlog zal houden. De militaire toestand. Parijs, 31 Augustus. Het officieele communiqué, vanmiddag om vijf uur door het ministerie van oorlog uit gegeven, is een der belangwekkendste sedert het begin van den oorlog. Het geeft een algemeen overzicht omtrent den toestand, verbloemt oiikele tegen slagen niet, overdrijft evenmin de verkregen successen en geeft den indruk van oprechtheid. Het overzicht begint met de Vo gezen en Lotharingen. Eerst waren de Franschen daar tot den aanval overgegaan en hadden zij den vijand teruggeslagen, doch daarna hebben zij ernstige tegenslagen gehad voor Saarburg en in de streek van Mor- gagne, waar de Duitschers zeer sterke verdedigingswerken hadden. De Fran- schen zijn toen om hun krachten te herstellen teruggetrokken op de Gran de couronne van Nancy en in de Fransche Vogezen. Daarop zijn de Duitschers tot een aanval overgegaan, welke door de Franschen uit sterke stellingen is afgeslagen. Sedert twee dagen hebben nu de Franschen den aanval hervat en winnen langzaam veld. De strijd in deze streek begint op een belegeringsoorlog te gelijkenwant elke bezette stelliug wordt onmid dellijk door beide partijen versterkt. Dat verklaart den langzamen gang van den opmarschintusschen be halen de Franschen dagelijks nieuwe plaatselijke voordeelen. 2e. In de streek van Nancy en Woëvres (het landschap ten westen van Lotharingen op Fransch gebied) is sedert het begin van den oorlog geen enkele belangrijke krijgsver richting voorgevallen. 3e. Aan de Maas, tusschen Verdun en Mézières hadden de Franschen aanvankelijk het offensief in de rich ting van Longwy, Neufchateau en Paliseul (in Luxemburg). De troepen die in de streek van Spincourt en Longwy opereerden hadden den Duit schers onder den kroonprins een nederlaag toegebracht. Maar in de streek van Neufcha teau en Paliseul hadden Fransche troepen tegenslagen, die hen dwongen op de Maas terug te trekken. Of schoon niet alle troepen in deze streek daarbij betrokken waren, moesten zij toch aan de terugtrekkende beweging deelnemen. De Duitschers hebben de laatste dagen getracht met groote strijdkrach ten van de Maas af op te rukken, maar een krachtige tegenaanval der Franschen heeft hen met aanzienlijke verliezen op de rivier teruggeworpen. Intusschen zijn nieuwen Duitsche troepen door de streek van Rocroy naar Bethel (40 K.M. ten N.N.O. v. Reims, aan den spoorWeg naar Parijs) op marsch. Op het oogenblik is een algemeen gevecht gaande tusschen de Maas en Rethel, waarvan de af loop nog niet is te voorzien. 4e. De operaties van de Fransche en Engelsche troepen in 't Noorden hebben zich aanvankelpk uitgestrekt tot de streken van Dinaut, Charleroi en Bergen. Tengevolge van gedeeltelijke neder lagen op enkele punten en het over trekken van de Maas door de Duit schers in de buurt van Givet, waar door de Fransche flank aau die zijde werd bedreigd, zijn de Franschen ge dwongen zich achterwaarts samen te trekken. De Duitschers" trachtten tegelijker tijd in 't Westen verwarring aan te richten en vielon met een zeer groote overmacht de Engelschen aan in de buurt van Le Cateau en Kamerijk, waardoor de Engelschen zuidwaarts moesten terugtrekken, op hetzelfde oogenblik dat de Franschen in de omgeving van Avesnes en Chimay ageerden. De achterwaartsche be weging moest de volgende dagen worden voortgezet. Intusschen hebben de Franschen in den algemeenen slag, welke eer gisteren is geleverd in de buurL van St. Quentin en Vervins, en bij 1-Iain en Péronne, een belangrijk voordeel behaald op den rechtervleugel, waar zij Pruisische garde en het tiende legerkorps over dc Oise terugwierpen. Daarentegen hebben de Franschen op den linkervleugel, waar de Duitsche rechtervleugel, waartoe de beste legerkorpsen behooren, veld won, op nieuw een terugtrekkende beweging moeten uitvoeren. Om kort te gaan: de Fransche rechtervleugel heeft na hot lijden van gedeeltelijke nederlahen het offensief hervat. De vijand wijkt in 't centrum terug. De Franschen vechten hier met afwisselende voor- en tegenspoed. De groote algemeene slag is her vat. Op den linkervleugel hebben de Engelsche en Fransche troepen ter rein moeten prijsgeven tengevolge van een reeks van omstandigheden, welke ten gunste van de Duitschers zijn gekeerd, ondanks verschillende welgelukte tegen-aanvallen. Nergens zijn de Fransche legers werkelijk verslagen, al zijn er enkele onbe twistbare nadeelen geledon. Het mo reel der troepen blijft uitnemend. De geleden verliezen zijn inderdaad aanzienlijk, doch door de gezonden reserves zijn de open plaatsen reeds weer aangevuld. Mededeelingen van officieele Russische zijde. Het Russische gezantschap te 's-Grayenhage heeft do volgende inlichtingen ontvangen nopens de verrichtingen van het Russische leger In Oost-Pruisen zijn nieuwe vijan delijke strijdkrachten verschenen in de streek van Osterrode, die op ver schillende punten aanvallende bewe gingen hebben beproefd. Op het gevechtsterrein in Galicie hebben onze troepen het aanvallend optreden ten zuiden van Lublin her vat, waar het veld bezaaid is met lijken van Oostenrijkers. De gevechten in deze streek zoowel als in dievan Tomachen zijn van zeer hardnekkigen aard. Een groot aantal gevangenen, kanonnen, mi- trailleuses en schietvoorraad vielen in onze handen. In de richting van Lemberg hebben wij Bruhovice be reikt. De ontruiming van Rijssel. We vinden in een Duitsch blad bijzonderheden over de ontruiming van Rijssel door de Franschen, het welk thans volgens een bericht uit Berlijn door de Duitschers is bezet. Het garnizoen van Rijssel, ongeveer 50.000 man, moet al voor den 28ston de stad hebben verlaten om zich naar het Oostelijk front te begeven. Rijssel was daardoor een open stad geworden. Volgens do Franschen is Rijssel niet meer van groote strategische beteekenis, daar de vestingmuren zeer verouderd en gedeeltelijk afge broken zijn. De overheid van Rijssel had dezelfde maatregelen getroffen als het bestuur van Brussel na het ontruimen van die stad door de Bel gische troepen. De politie is ontwa pend en de bevolking door een op roeping tot ordelijkheid vermaand en voorbereid op het binnentrekken van de Duitschers. De uitgave van een te Rijssel verschijnend blad is tijde lijk gestaakt om de Duitsche censuur te ontgaan. Telegrammen, ontvangen nè H uur: Maastricht, 1 September. Men be weert, dat in de nabijheid van Aken Oostenrijksche troepen zijn gezien. Die zouden dan tof. steun moeten dienen van het Duitsche leger in België. Oostende, 1 September. Gisteren is boven Kamerijk een Duitsche aero- plane gezien. Het luchtschip kwam boven het station en wierp talrijke bommen uit. waarvan één doeltrof. De spoorwegbrug werd licht bescha digd. Soldaten, die bij het station op wacht stonden, openden een heftig vuur op het luchtschip, dat, door talrijke schoten getroffen, naar be neden viel op een vrij veld. Van de beide inzittende Duitsche officieren werd een ernstig gekwetst, de andere bekwam geen letsel. Beide officieren werden gevangen genomen. Londen, 1 September. De Engel sche verliezen na den groeten slag van 26 Augustus bedragen 6'KX) man de Duitsche zijn veel grooter. Antwerpen, 1 September. De krljgs overheden lieten door den burge meester ter kennis van de bevolking brengen, dat alle personen, die vóór 1 Augustus niet gehuisvest waren in de versterkte plaatsen, de stad moeten verlaten. Die na 15 Septem ber nog binnen de vesting vertoeft, wordt ais verdachte voor don krijgs raad gebracht. Een uitzondering wordt gemaakt voor de naaste bloedver wanten van ieder, die rechtstreeks of niet rechtstreeks in dienst zijn der krijgsoverheid. Antwerpen, 1 September. De ko ningin heeft gisteren haar kinderen naar Engeland vergezeld. Binnen enkele dagen keert zij weder terug naar Antwerpen. Do Duitschers hebben gisteren Mechelen opnieuw gebombardeerd. In de kerk Notre Dame werd oen kostbaar schilderij van Rubens ver nield. Gisteren werden te Brussel in de Nieuwstraat en inde Kruidtuinstraat de draden van de telefoon verwoest, waarop de Duitsche bevelhebber hij proclamatie deed bekendmaken, dat indieu zich dergelijke feiten nog maals voordeden, beide wijken ver woest zouden worden. Burgemeester Ma\ smeekt dan ook de bevolking dergelijke handelingen achterwege te laten. Bellijn, 1 September. De belegering van Antwerpen is begonnen. Amsterdam, 1 Sopt. In do heden middag gehouden vergadeiing van den raad dezer gemeente werd de heer W. H. Vliegen. Voorzitter der S.d.a.p., gekozen toL Wethouder. (De laatste berichten zijn ongecorrigeerd.) Texel, l September. In de lieden gehouden zitting van den gemeenteraad is de lieer J. S. Dijt tot wethouder herkozen. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. lores, uitreis, is30 Aug. Poiot ilo Galle gepas*, rotius, uitreis, arriv. :<0 Aug. le Cuwes. Prinses .luliana.thui.sr., arriv. 31 Aug. fu Genua. Kon. West-Indische Maildienst. Fortuna, thuisr., vertr.29 Aug. v. Horta (Azuren Correspondentie. - Wij mogen het als bekend ver onderstellen, dat de dagelijks inko mende telegrammen betreffende den oorlog regelmatig op ons bord wor den bekend gemaakt. Even bekend is het, dat ons blad geregeld a 2 cent, aan ons bureau verkrijgbaar is. Op den raiddag, waarop onze cou rant verschijnt, nemen wij echter de eventueel ingekomen berichten alleen in ons blad op, en vermelden ze niet op het bord. Nu is het zeer eigenaardig op te merken, dat velen, ongeduldig als zij zijn, uur aan uur terugkomen, eii alles behalve tevreden zijn, indien 't bord slechts een paar berichten te lezen geeft. Doch het extra offeren van 2 cent is blijkbaar velen nog to machtig! In andere steden, waar men zich in het geheel geen moeite geeft de berichten tusschentijds gratis be kend te maken, is dat wol anders. Do extra bulletins worden daar gretig k 5 cents, door het publiek gekocht! In deze dagen, waarin gewichtige wereldschokkende gebeurtenissen el kander opvolgen, wordtaan de nieuws bladen hooge eischen gesteld. Niet alleen, dat door een dagelijkschen telegraafdienst de exploitatie-kosten aanzienlijk worden verhoogd, maai de inkomsten worden, tengevolge van den stilstand in handel eii nijverheid, en als gevolg daarvan het niet meer adverteeren, minderen minder, welke vermindering zelfs dooi eeu ver meerderden omzet, niet kan worden gedekt. Al zijn dus de kosten van uitgave veel iiooger dan in gewone tijdsein stamlighedcn, toch wenschon wij geenszins deze kosten op onze lezer te verhalen. Maar wel verzoeken wij onze abonné's buiten de Gemeente tegemoet, te willen komen door reeds thans, in plaats van met 1 October, het verschuldigde abonnementsgeld te willen overmaken. Aan hen, die dit verzuimen, zenden wij dan in de laatste week van deze maand de kwitantie. Wij hopen, dat onze lozers geen bezwaar togen deze «enigszins ver- roegde betaling zullen hebben. Over de abonnementsgelden binnen de gemeente wordt, te beginnen met 15 September a.s., gedisponeerd. De Administratie. Advertentiën. Geboren: PIETER, Zoon van A. J. DE JONG en H. DE JONG-VAM DOK. Helder, 31 Aug. 1914. Breestraat 24. Gevruagd Een (linke Dienstbode. Adres: Weststraat 117. Gevraagd een nette Dagdienstbode, met behulp van een Werkster. Loon naar bekwaamheid. Adres: Bieren broodspol., Spoorstr. 87. Gevraagd een flinke Dienstbode, loon f 12. per maand en eenig verval. Adres: Hotel „den Burg". Mevrouw BAART, Buitenhaven 22, vraagt eene Dienstbode. Getrouwd T. BOON.' Helder, 29 Augustus 1914. VERLOREN, Maandag 31 Aug., ceri Zilveren Dameshorloge met goud randje. Tegen belooning terug te bezorgen Weststraat 74. Verloren Zilveren Schakelarmband, om trek Badhuis. Tegen belooning terug te bezorgen Binnenhaven 74. 100 Gulden belooning wordt uitgeloofd voor het vinden en aan brengen van het lijk van den Zeemilicien P. DE JONG, omgekomen op Zondag morgen 23 Aug. in de Haaksgronden. Adres: Jb. OE JONG Cz., Bassingr. 29. met 5-jarigen cursus te HELDER. De cursus 1914-1915 begint MAANDAG 7 SEPTEMDER. Dc Directeur, W. G. VAN OER MEER. De dienst 's Woensdags 'smorg. 9 uur van ALK MAAR en 'savonds 7 uur van NIEUWEDIEP DE DIRECTIE. Grand Café „Central", Kanaalweg 84. Wordt gevraagd een nette Dienstbode. Aanmelden Dijkweg. Gevraagd een net Meisje. Adres: Hoofdgracht 66. Gevraagd een flinke Jongen om in h6t vak te worden opgeleid. AdresL. LEEN, Hoofdgracht. Gevraagd een net Dienstmeisje, niet beneden de 16 jaar, voor halve dagen, Zaterdags den geheelen dag. Aanmelding 's avonds na 7 uur Kanaalweg 52. Gevraagd Een Flink Dagmeisje, adres West straat 115. Bijbellezing voor Militairen. Bijbellezing voor Militairen van de ZEEMACHT, in het Evangelisatie-lokaal PALMSTRAAT. Alle schepelingen zijn welkom! SPREKER: Ds. C. J. WARNERS, van Den Helder. De Wijnhandel van G. «JOH. VAN DER LEE, Spoorstraat 106, zal met ingang van heden geopend zijn tot 9 uur 's avonds, behalve op werk dagen vóór Zon- en Feestdagen. Mevr. FRANCKEN, Kanaalweg 31 vraagt terstond een net Dagmeisje. evrouw RIETDIJK vraagt een net Meisje voor dag on nacht. Zich aan te melden na 7 uur 'savonds: Hotel „Den Burg". Gevraagd een net Meisje voor Kantoor. Adres: Firma P. VERFAILLE, Keizerstraat. Een netto vrouw vraagt een paar wasschen aan huis. Droog van de lijn. Adres: Muller, Goversstraat 57. Onderofficier der marine zoekt een Waschvrouw, tevens voor hetheel- houden zijner kleeding. Br. franco onder No. 278, Bureau van dit Blad. Een net rneisye vraagt een dege lijk Kosthuis met vrije kamer, liefst iu Christ. gezin. Goede bergplaats voor fiets. Brieven onder no. 279 aan 't Bureau van dit blad. Een korporaal-torpedomaker zoekt »n Zit- en Slaapkamer of Zit-slaapkamer. Br. onder No. 277, Bureau v. d. Blad. Te huur het Woon- en Winkel huis Vlamingstraat uo. 50. Te bevragen bij JANZEN, Breewa- terstraat 62. Kamer te huur, geschikt voor 2 vrionden, (of heer alleen) met pension. AdresBreewatorstraat 6. Net gemeubileerde Kamer t Slaapkamer te huur. Adres: Weststraat 55. Te huur een Woon- en Winkel huis, staande in de Molenstraat 68. Te bevragen: Vlamingstraat 9. PAKHUIS. Te huur het pakhuis, Sluisdijk straat, diep pl.m. 30 Meter. Adres: Kruisweg 175 176. Te Huur: het naar de eischen des tljds inge richte Winkelhuis met boven woning, Spoorstraat 95. Te aanvaarden 1 October. Adres: No. 95, Bureau van dit blad. Van af MORGEN tot en met ZATERDAG staat aan de Werfbrug, achter de Kerk, een prachtpartij Herfst bloeiers, Kamer planten en diverse Varens Te Huur een net bovenhuis aan dc Krugor- straat 49a, f 3.~ per week. AdresKoningstraat 20. DAMES. Doordat onze Sajet van 28 ct., een zeer groote knot, zeer goed koop is, kan er niot voel voor reclame af. Zij recommandeert zich zelf, omdat ze sterk, mooi gelijk van draad, en zeer voor- deolig is in 't gebruik. Wij houden ze steeds in voorraad, in do bost gangbare soorten, 4-, 5- en 6-draads, welke in de 15 jaar in welke wij deze soort roods verkoopen, bewezen heeft onze klanten het best te voldoen. Wanneer U ze eenmaal heeft gebruikt blijft U ze geregeld ge bruiken. Alleen bij: JAN VEEN Spoorstraat 96-98, Recht over de Hoogstraat. Helder, September 1914. P.lS'. Probeert U ook eens ome Jaeger wol voor Ondergoederen en Pokken, 20 ct. per knol, in alle kleuren, groote voorraad. Bruine wol voor Kinderkousjes, ti en 4-draads, 25, 35, 40 en extra fijn GO cent. Zwarte Koordwol 55, 60 en 80 ct. per ons knol. Spoorstraat 96-98, recht over de Hoogstraat. Kinder- en Dames-Nachtjaponnen, -Hemden en -Pantalons. HEEREN-ONDERGOEDEREN, Tricot-Pantalons, Borstrokken, Flanellen, Sporthemden, enz. Witkatoen Heeren-Overhemden f 1.10, zeer mooi gemaakt. Katoenen en wollen Sokken en Kousen. Zeer groote sorteering in onze reeds lang bekende en veel gevraagde in alle grootten en prijzen voorradig. 86 Koningstraat 86. Alle VERKADE's Artikelen weder voorhanden. Dagelijks versche aanvoer van Brood, Koek en Beschuit. Fijne Kantkoek 12 ct. per pond. Keukenbeschuit 16 a 10 cent. Aanbevelend, B. A. ADRIAANSE. Prijzen van in Zoolang de voorraad strekt per pak van 5 Kilogram: 3l/a en 4 duims 58 ct. per pak 3 duims 63 2'/a duims 67 2 duims 70 l'/s duims 75 voor de voorbereidende en le klas, ALSMEDE HET VERKRIJGEN VAN INLICHTINGEN, kan geschieden: WOENSDAG 2 September, MAANDAG 7 September, DONDERDAG 3 September, DINSDAG 8 September, VRIJDAG 4 September, WOENSDAG 9 September e.k., iederen avond van 7 tot 9 uur, eveneens in het gebouw der ZEEVAARTSCHOOL (Ankerpark). Onderwijs wordt gegeven in de navolgende vakken Boekhouden, Handelsrekenen, Handelsrecht, Handelsaardrijkskunde, Stenographie, Duitsche taal en correspondentie, Ned. correspondentie. Het Bestuur H. C. M. NYPELS, Voorzitter. H. VAN WILLIGEN, Secretaris. C. ADRIAANSE, Penningmeester.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3