DeTelegraaf Onafhankelijke Positie. BOEKEN P. SPRUIT ten bate van het plaatselijk Steuncomité, Fa. S. A. KANNEWASSER ZONEN, Strandvonderij. DeTelegraaf gratis. ievraagd een flinke Dienstbode WERKLIEDEN Jonge Kippen BREIEN EN AANBREIEN. MAGAZIJN „DE STER". N.V. Boekhandel v/h.A. J. MAAS, Kanaalweg 148-149, Zuidstraat 82, DAMES, HEEREN en KINDEREN. OPRUIMING KANAALWEG161 Goudsche Kaas R. BAKKER Dzn. Hope" te ontmoeten. De Engelschen waren niet op de hoogte van het naderen der Duitschers en zij ont moetten hen ter hoogte van Coronel. Het was Zondagmorgen zes uur toen de Duitschers de Engelsche schepen bereikten. De laatsten probeerden hun koers te veranderen, blijkbaar met de bedoeling om de kust en de territoriale wateren te bereiken en daardoor een ongolijken strijd te vermijden. De Duitschers sneden hen echter af en dwongen hen tot den slag. Op het oogenblik, dat de Duitsche kanon non gereed werden gemaakt, naderde met full speed de „Good Hope" en door handige manoeuvres wist dit schip zich bij de andere Britsche oorlogschepen te voegen. De Engel schen kwamen nader en de twee eskaders stoomden ovenwydig in zuidelijke richting, de Duitschers het dichtst bij de kust. Langzamerhand kwamen de beide slaglinies nader bij elkaar en plotse ling openden de „Scharnhorst" en „Gneisenau" met hun twaalf 20 cM.-kanonnen het Yuur, dat zij op de „Good Hope" concentreerden. Ge' durende eenige minuten word dit vuren voortgezet, zonder schade aan to richten, daar de schoten der Duit schers op te korten afstand werden gelost. Dc kleine kruisers waren buiten schot, maar langzamerhand naderden deze schepen en toen' zij op een afstand van 6000 yards wa- .ren, vuurde de „Good Hope" met zijn twee 23 cM.-kanonnen. Hü was nog niet in staat de 'acht 15 cM. kanonnen te gebruiken, die in het tusschendek opgesteld waren en die zoo dicht bij het zee oppervlak wa len, dat als het schip slingerde, zij soms onder water waren. Een vree- selijke volle laag van de „Scharn horst" en de „Gneisenau" sprong op het Engelsche vlaggeschip uit elkaar De „Monmouth" zag, hoe het vlaggeschip ontredderd werd er stoomde snel, om do „Good Hope' te redden, maar op dat oogenblik werd de afstand tot 5000 yards ver minderd en de Duitschers waren in de gelegenheid al hun schepen in actie te brengen, en al de kanonnen van de vijf oorlogsschepen te ge bruiken. Eerst werden deze gericht op de „Monmouth", „Glasgow" en „Otrauto". De „Otranto", ernstig be schadigd, ontsnapte in de duisternis en spoedig daarna ook dc „Glasgow", welko ook buiten gevecht was ge steld, maar blijkbaar nog zeewaardig was. De vijf Duitsche schopon zetten hun aanval op de „Monmouth" on de „Good Hope" voort, totdat binnen enkele minuten de laatste zonk. Op dit oogenblik scheidde slechts 4500 yards de beide oorlogsschepen. De „Good Hope", ernstig beschadigd, hing over, totdat er aan boord van heL schip een ontploffing plaats had. Het voer om half acht in weste lijke richting en toon het verdween, was het door vlammen omringd. Of de bemanning in staat was den brand to blusschen, of dat een ontploffing het later deed zinkon, is niet bekend. De vlammen doofden en het schip word 'niet moer gezien, ofschoon de „Nürnberg" tot het aanbreken van den dag naar het ontredderde schip zocht. De Duitsche officieren zijn van oor deel, dat de „Good Hope" met dc goheelo bemanning gezonken is. Hot oen i ge wat men nog merkte, was een draadloos telegram, waarin do „Glas gow" tevergeefs hot vlaggeschip op riep. Het was onmogelijk dc bemanning van de „Monmouth" te redden, daal de Duitschors geen booten konden uitzetten, wegens den storm, terwijl ook do „Monmouth" geen sloepen kon buiten brengen. In tegenstelling mot het eerste rapport, heeft de „Glasgow" niet Co ronel of Talcahuano bereikt, ook de i „Otranto" kwam niet in een Chileen- ache haven. Niets was op de Chileensche kust bekend van het slagschip „Canopus", dat, volgens de Britscjie Admiraliteit, uitgezonden was, om het eskader van scliout-bij-nacht Craddock te verster ken. Op een mijn gestooten. Londen, 9 Nov. Volgens een Lloyds- bericht uit Yarmouth is het Zweod- sclie stoomschip „Asle" gisteren in de Noordzee in aanraking gekomen met een mijn en in de lucht go- sprongen. Zes 'man worden vermist, do overi gen zijn te Yarmouth geland. Gedeeltelijke stopzetting suiker raffinaderijen. Ton gevolge van het verbod van iryoer van suiker in Engeland zullen de suikerraffinaderijen te Amsterdam haar bedrijf belangrijk moeten in krimpen. Zoo zal vermoedelijk reeds Maandag a.s. een groot deel van het personeel der firma Spakler en Tette rode moeten worden ontslagen. Een Noorsch stoomschip gezonken. Men meldt uit Maassluis: Gisteravond is hier binnengekomen de logger M.A. 149, die hier heeft aangebracht de bemanning be staande uit 19 personen - benevens een passagier met twee meisjes van het Noorsche stoomschip „Pluton", geladen met graan en bestemd van Londen naar Christiania. Dit stoom schip is Zondagavond te 10 uur, dwars van Yarmouth, op een mijn geloopen en gezonken. De bemanning der „Maria" Reuter seint uit Londen, dat te Plymouth een stoomschip is aange- komeu, dat 17 mannen aanbracht van dc equipage van het Nederlandsch s,s. „Maria", dat zooals reeds be kend is door den Duitschen krui ser „Karlsruhe" in den gr.ond is ge boord, omdat het 23.000 quarters graan aan boord had, van Portland Oregon voor Belfast. Barnard Shaw over den oorlog. In de Nation vinden wij een open brief van Bernard Shaw aan den president van de Vereenigde Staten. „Ik verzoek u", schrijft Shaw, „de onzijdige mogendheden uit te rioodi- geu, met de Vereenigde Staten van Amerika overleg te plegen, teneinde Eugeland, Frankrijk en Duitschland te vragen zich van het Belgisch grondgebied terug te trekken en bun twist op eigen grondgebied uit te vechten." De Vereenigde Staten, vindt Shaw, zijn aangewezen om hierin de leiding te nemen, o.a. omdat ze vrij zijn van de „ingewikkeldheden van hét monar chisme met haar inzettingen, die Europa tot de zotternij hebben gebracht van een oorlog, formeel gevoerd tusschen den Duitschen keizer, den Duitschen tsaar, den Duitschen koning der Belgen, den Duitschen koning van Engeland, den Duitschen keizer van Oostenrijk en een meneer, die met u in de onderscheiding deelt van aan geen hunner verwant te zijn en die derhalve in monarchischen trant aangeduid kan worden als oene Poincaré, een Franschman". De verzorging in de loopgraven. Aan een brief van een officier, die in het Westen in veldversterkingen ligt, ontleent de Kreuzzeitung het volgende Door het onophoudelijke artillerie vuur zijn we van de buitenwereld afgesneden. Slechts de telefoon naast mij bewijst, dat we met ons com mando nog van gedachten kunnen wisselen. De verzorging van de troe pen is natuurlijk bezwaarlijk. Onzo veldkeukens met hun groote gevulde eetketels en de koffieketels er naast staan anderhalf uur achter ons, en kunnen slechts in- het donker zoover naar voren gebracht worden, als ver- eenigbaar is met hun veiligheid voor artillerievuur. Wij krijgen dus slechts een maal per dag eten en koffie, dat door bijzondere manschappen in het donker gehaald wordt. Eten voor 140 man ontvangen en dan in het pik donker over de gevechtslijn gelijk matig verdeelen is geeu kleinigheid. Alles moet zonder geluid gebeuren, zonder praatjes, zonder geklepper en niemand mag te kort komen. De veldkeuken zorgt ook voor ons overige verkeer met de buitenwereld, neemt brieven mee, brengt de post voor onze compagnie, .geschenken, brood, nu en dan een vat rooden wijn, soms ook wat verwarmende dranken voor de koude nachten, gelapte schoenen en neemt daarvoor weer andere mee, die om den schoenmaker schreeuwen. Dit alles moet in het donker gebeu ren, zonder dat er iets blijft liggen en zonder gerucht. Het uitdeelen 'in de tirailleurslijn is dan ook een kunst stuk, dat men geblinddoekt moet kun nen volbrengen. Voor den aanvoerder van de compagnie heeft de bediening van de keuken (een onderofficier, twee zoo mogelijk kok en slager, tegelijkertijd rijders), vaak iets ex tra's meegebracht, een stuk gebraden vleesch, een beetje boter, dat alge meen met verbazing aangegaapt wordt en dergelijke lekkernijen. Soms zelfs een flesch champagne, die zonder glas verder gereikt wordt, aan alle wapen broeders, die aanwezig zijn. De Engelsche soldaat. Een redacteur van hel; „Berliner Tageblatl", die doel neemt aan den strijd in Vlaanderen als reserve-lui tenant, zendt aan zijn blad een brief, waarin bij waarschu rt tegen liet onderschatten van der Engelschen soldaat.. Hij vertelt: Vol strijdlust en zeker van een gemakkelijke overwinning marcheer den al dio jonge regimenten tegen don vijand, om Engelschen te vangen, zooals zij zeiden. Ieder man was vaat overtuigd, dat God den Engolschen slechts daarom zoo lange beenen gegeven had, opdat zij des te sneller het hazenpad zouden kunnen kiezen. Men dacht aan de voorstellingen, die men thuis van Tommy Atkins ge lezen had en verheugde zich er op, door den oorlog goedkoop aan een tennisracket te zullen komen. Slechts enkelen waarschuwden er voor, de Engelschon tc onderschatten. Sneller dan wij dachten kwamen wij met den vijand in aanraking. Op morgen, toen wij op marsch waren zeide men plotselingde eerste doodo Eugelschman. Wij galoppeerden het veld in naar een plaats, waar een van onze patrouilles stil hield. Daar lag hij, de eerste Engelschman, dien wij in dezen veldtocht te zien krogen. Dood, op de rechterzijde uit gestrekt. Het doodelijke projectiel was hem midden door het hart ge-' gaan. Een piepjong, slank, gespierd lichaam, dat het khaki zeer goed stond. Sneeuwwit was zijn jong, baardeloos gezicht on de linkerhand was krampachtig samen gebald op de borst. Kort daarop vonden wij in een huis twee zwaar gewonde Engelsche officieren, wien wij hun dagboeken met belangrijke notities afnamen en een uur later werd de eerste Engelsch man als gevangene door een patrouille langs ons heen gebracht. Als een chauffeur ziet de kerel er uit, zeiden onze mannen. „Of die huurling schieten kan hij ziet er meer uit naar voetbal en cricket". Weer een uur later hebben de kameraden van den gevallen Engelschman ons ant woord gegeven op de vraag of zij schieten konden. En zij hebben dit voor de duidelijkheid onmiddellijk practisch gedemonstreerd en zoo duidelijk, dat bijvoorbeeld ons batal jon reeds in de eerste gevechten tot de helft samen gesmolten was. Wü hadden aan den lijve ondervonden, dat de gladgeschoren gentlemen hun lange beenen niet steeds tot de vlucht, maar af en toe voor heel gevaarlijke aanvallen gebruiken. In eenige uren hadden wij geleerd, dat we een geenszins ongevaarlyken vijand tegen over ons hadden. De Engelsche infanterie, die daar in de buurt van Yperen tegenover stond, moet men een van do beste troepen noemen. Onmiddellijk reeds in het oog loopend was de groote energie, waarmee de Engelsche infan terie haar gebied tegen ons verde digde en als zij teruggedreven werd steeds weer en vo'oral 's nachts po gingen deed om het verloren terrein weer terug te winnen. Hierbij werd zij uiterst krachtdadig door het vuur van de veld-artillerie gesteund, dio evenals de Franscho artillerie ten minste gelijkwaardig is aan de Duit sche veld-artillerie. Ook zware seheeps- kauonneu hadden de Engelschen in de buurt bij Yperen gebracht en hun grauateu en kartetsen hebben onze i ufan tor ie groote verliezen toegebracht. Toen het oprukken van onze troepen de Engelschen steeds meer in de klem bracht, poogde de Engelsche infan terie vooral in de buurt van Bese- laere steeds en steeds weer door te breken. Tevergeefs echter. Bij een van deze krachtige pogingen vielen ons 500 Engelschen, onder wie 20 officiereu, in handen. De hoofdkracht van de Engelsche infanterie ligt ongetwijfeld in de ver dediging en in het gebruiken van het terrein. Hier komen de jagersinstinc ten van den Engelschen sportman sterker tot hun recht dan dit bij den gemiddelden infanterist het geval is. De Engelschman heeft als sportman ongetwijfeld beter reageerende zenu wen dan de Duitscher. De Engelsche recruut is daarom in het schieten, in het gebruik van het terrein, in patrouille-diensten enz. gemakkelijker te vormen dan de Duitscher. De handigheid van den Engelschen infan terist op het gevechtsterrein liep bij de ontelbare gevechten bij Yperen zeer in het oog. De Engelsche loop- gveven waren meestal zoo aangelegd, dat zij met het bloote oog niet te vinden waren. Toen wij de eerste loopgraven genomen hadden, waren wij verbaasd over don goeden aanleg wat diepte-, dekking in de zijde tegen granaatsplinters, borstwering, schuil plaatsen betreft. Zij waren bijna alle voortreffelijk voorbereid voor een langen tegenstand. Wat ons het meeste trof, waren de stalen en ijze ren platen, die in de borstwering ingebouwd waren. De schuilplaatsen waren zoo ge riefelijk mogelijk ingericht. Onze manschappen maaklen daar prachtige geconserveerde levensmiddelen buit, o.a corned beef, en menigeen heeft zich daar ook een scheermachine ver overd, dal iedere soldaat bij zich heeft. Als wij binnen de stelling waren, kwam het vaalc voor, dat wij merk waardig veel doode en weinig levende verdedigers meer vonden. Zoo scheen het ten minste op het eerste gezicht. Spoedig echter ontdekten wij, dat een groot deel van de „dooden" zich maar zoo hield, die werden dan met de bajonet „er uit gekieteld." Als patrouilleur is do Engelschman voortreffelijk. Ik heb vaak met een kijker Engelsche patrouilles een heel eind kunnen volgen on ik moet zeg gen,- dat hun taktiek uiterst handig was, wat ik van de onzen niet steeds beweren kan. Wij Duitschers moeten er voor op passen onze tegenstanders, al zijn het ook Engelsche huurlingen, te onder schatten. Ons doordringen in Wcst- Vlaanderen kan slechts langzaam, stap voor stap, plaats vindeD. Ieder die bij Yperen meegevochten heeft, weet, dat daar tot de beslissing go vallen zal zijn nog geduld, zeer veel geduld noodig is. UIT DEN OMTREK. Texel, 9 November. Onder leiding van onzon Comman dant,, don WolEdelGostrcngen Hoer Boldingli, werd j.1. Zaterdagavond in Hötel Texel een muziek-, zang- en voordrachtavond gehouden, waarbij do militairen vrije toegang hadden cn de burgers elk twee kwartjes ten bate van een liefdadig doel, later te vermelden, mochten betalen. De zaal was vol volk, toen de heer Boldingh hot welkom sprak. De voordrachten, door mevrouw Boldingh gegeven: 2. M(|n taal, 3. 1)0 Bruid, 4. Do Wilgen, 6. Een liedje vu 0. IshetNoordo Lied van 5. Hollands vlag. >or SI. Boddaorl, Loveuduul, Jan Prins, A. v. Schelt oma, 11. Swarlli, R. de Clerc.il, id. l.ovondmil, werden met aandacht gehoord on met luid applaus beloond. Maar mooie vaderlandsche Ijedoren on grappige soldatenliedokons worden ook gezongen door do dames: J. Langevold, A. Flans, S. Schaafsma, C. Rey, J. A. P. Grcntzius, de Gez. Kuperus en C. Pisart, die goed inge studeerd waren en mooi klonkon. Ook waren dc dames J. Langevold en C. Pisart, waar ze solo's zongen, bijzonder good op dreef. Mej. Langoveld zong o.m. erg lief Het lied vau den Smid" van Frans Rudelkof on „Soldatcnliodje" van Henri Zagdijk, terwijl mej. Pisart vooral goed uitkwam mot „Regen dag" van P. Loosjes en „Moederke alleen" van J. P. J. Wierts. Ter afwisseling werden keurige viool-solo's gegeven door mej. H. E. Dijt, terwijl zang en muziek door pianospel van mevrouw Gaarlandt de Kat begeleid Werden. Al de nummers slaagden goed en gaven te zamen een keurig geheel. De heer Boldingh bracht aan het einde dank voor aller belangstelling en medewerking en deelde mede, dat ongeveer fSO voor het goede doel disponibel zal zijn. Burgemeester Gaarlandt bracht hulde en dank aan mevrouw Bol dingh voor de keurige voordrachten en aan den heer Boldingh voor al zijne bemoeiingen, orn dezen avond tot zijn recht te brengen. Een zeer geanimeerd bal volgde, dat misschien eenigszins onder de volte heeft geleden. De avond, die veel opwekkends en verheffends heeft geschonken, is uit stekend gelukt en velen zal hot zeker aangenaam zijn, wanneer in den komenden winter nog eens weer, of nog meermalen iets dergelijks ge organiseerd zal worden, inzonderheid voor onze soldaten. Aan medewerking zal het zeker niet ontbreken. Op het eiland vertooncn zich thans veel roofvogels; vooral de sperwer is ruim .vertegenwoordigd, terwijl men ook do torenvalk hier en daar zijn biddende bewegingen ziet maken. De laatste is evenwel door het ver slinden van muizen meer nuttig dan schadelijk, doch de sperwer voedt zich bijna uitsluitend met vogel- vleesch. De menigvuldige veder- kransen in de duinen en op de lande rijen getuigen, dat er menig vogel tje om hals gebracht wordt. Te Utrecht werd diploma als as- sisteut-apotheker behaald door mej. C. Pisart, te Den Burg, alhier. De heer D. Kikkert, vroeger alhier, thans te Zandvooit, is benoemd tot onderwijzer aan eene school met uit gebreid leerplan te Dordrecht. Texel, 9 Nov. In de Zaterdag gehouden jaarver gadering van 't Plaatselijk Nut „Nep tune", zijn de aftredende bestuurs leden, de heeren C. Schaap, M. Kroon Jbz. en G. Blom herkozen. Uit de rekening bleek, dat deze sloot met een tekort van ruim f 18.-. Een zestal nieuwe leden werd aan genomen. Bepaald werd om in don a.s. winter twee leesavonden te hou den, en wel in de laatste week des jaars en de andere tegen den vasten avond. Met 't oog op de tijdsomstan digheden werd besloten dit jaar halve contributie te heffen. Burgerlijke Stand van Texel, van 31 Oct. tof en met 0 Nov. 1914. GEBORENJacoba Adriaua, d. van Cornelis Jacobus Geense en Antje Bruin, Eierland. ONDERTROUWDJacob Daalder, oud 29 jaren, werkman on Thljsje van Leeuwen, oud 23 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Texel: Cornelis Gerhardus Bo3, oud 22jarenv werkman en Trijntje Barhorst, oud 22 jaren, zonder beroep, beiden wo nende te Texel. GETROUWD: Jan Boon en|Corne- lisje Bakelaar. OVERLEDEN Gerrit Duinker, oud 70 jaren, gehuwd met Annaatje Kalf, den HoornCornelis Timmer, oud 50 jaren, gehuwd met Jacob Dogger, wonende te Amsterdam. Anna Paulowna, 9 November. Zaterdagavond gaf hot Kinder-zang- koor, directeur de heer De Wilde, in de zaal van den heer Borst een uit voering ten bate van het Algemeen Steuncomité. De belangstelling was zóó groot, dat de zaal lang niet allen kon bevatten, zoodat Maandag 9 Nov. een tweede uitvoering zal worden gegeven. Vóór de uitvoering deelde de heer Do Wilde mede, dat ze uit één huisgezin, een paar dagen geleden, nadat de voordrachten waren geleerd en ge repeteerd, met de boodschap kwamen, dat ze niet mochten meedoen. Daar door moest er op 't laatste oogenblik geschikt en gewijzigd worden, zou de boel niet in de warloopen. Mocht daarom de uitvoering niet meevallen, dan hoopte hij, dat men het hem niet al te zwaar zoude aanrekenen. 't Bleek echter al spoedig, dat de directeur niet op een zacht oordeel had behoeven aan te dringen. De uitvoering had bezwaarlijk beter kunnen slagen. Een achttal liedjes werden uitstekend gezongen. Een drietal leuke voordrachten, die het publick meermalen deden schudden van lachen, hadden niet boter van stapel kunnen loopen. Liederen en voordrachten werden afgewisseld door mooie vioolmuziek, en door de muziek van ons korps „Concordia", directeur de heer Schen kels, welke vereonigingbewezen heeft, dank zij haar ljverigen en bekwamen directeur, dat zij sedert haar laatste uitvoering goud vooruitgegaan is. Dat de heer Daaldor de tolk was van alle aanwezigen, toen hij den hoer De Wilde dankte voor den geuotvollon avond, en do muziek vereniging, en in '1; bijzonder haar directeur, vooi; de medewerking, bleek uit het algemeen applaus en het „lang zullen ze leven", dat op deze woorden volgde. Anna Paulowna. Groontoveiling van 6 November 1914. Groote aardappelen f 1.10 a f 1,25p.zak. Kleine id. f0.70af0.80 id. Peren fl.60iifl.90 id. Andijviep. 100 krop f0.60. Do heer S. Speels, koster der Ned. Herv. Gemeente alhier, .heeft als zoo danig ontslag aangevraagd tegen 1 Januari 1915. Advertentiën. Ondertrouwd JACOB v. d. BIJL en ANNA DE BOER. Wormerveer, Helder, 7 Nov' Huwelpsvoltrekking2G Nov. 1914. Dc Heer en Mevrouw DE RON DE- IlonN, geven kennis van de geboorte van hunne dochter JULIA HELENA. Oost-IndiG, 's-Gravenhagc, Frankoiislub' 113. 5 NOV. 1914. Heden ontsliep zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden en na voorzien te z(jn van de II.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Echtgenoot., Vader, Behuwd- on Grootvader, do Heer PIETER OE VROOME, in den ouderdom van 71 jaar. Wed. P. DE VROOME- Djeiio. M. SOK-de Vroom k. J. SOK. P. DE VROOME, cn Verloofde. B. W. C. DE BRUIN - de' vroome. R. DE BRUIN. L. SOK. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, SYBRI6 DAALDER, Wed. vau Gbbrit Troost, in den ouderdom van bijna 78 jaar. Helder, 7 November 1914. Dijkweg 68b. Namens de Familie, J. TROOST. De Heeren Mevrouw SCHOKKING— Baltesen Middelbeek, betuigen hun nen dank voor de vele blijken vau belangstelliug bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Donderdag 12 Nov., tusschen 3 en 4£ uur. HANDWERKEN. Lessen aangeboden door Mej. H. RUIJGH, Spoorstraat G8. Verhuisd van Stationsweg 1 naar Breewaterstraat 19 (bove i de Leeszaal): Mij. I. DEKKER, Muziekonderwijzeres. Mevrouw FLAES is verhinderd Woensdag II dezer te ontvangen. Helders Gemengd Koor UITVOERING op Zaterdag 14 November des avonds ten 8 uur, in „Casino' onder leiding van den Heer H. DENKER. Welwillende medewerking der Heeren Stroobel (viool), Sprink (piano) cn M. Polak (piano). Toegang alleen voor DONATEURS en GENOODIGDEN. Na afloop BAL. N.B. Den Donateurs worden heden hunne introductie's toegezonden. JAC. CONNEMAN, Breestraat 49. Secretaris. De Burgemeester-Strandvonder te Helder is voornemens, ten overstaan van den Deurwaarder W. BIERSTE- KERalhier, krachtens machtiging van Gcd._ Staten dezer province, op Woensdag 11 November a.s., 's morgens 10 uur, iu het Koffiehuis van J. W. THLISSEN, aan de Dijkstraat No. 50, te Helder, publiek te verkoopen: 222 baddings, 70 platen, 71 ribben, 7 puntbreels, 2 reddingboeien, 762 schroten, 4 ankers met ketting, 8 ledige vaten, 2 vaten wijn, 4 vaten olie, 4 mijnstutten, 2 buikbreels, mast, 1 partijtje staaldraad, 2 bos latten, 120 latten, 1 dakdeel, 37 planken, 2 balken, 1 joon,1 kurken- zak, 1 vat cacaopoeder, 2 stukken wrakhout, 1 stuk mast en 3 palen. De goederen zijn te bezichtigen op het Westplein, daags te voren on op don dag der vorkooping. Helder, den 30 Octobor 1914. De Burgemeester-Strandvonder voornoemd, W. J. VAN NECK, loco-Burg. VOORAF VERKOOPING van het Jacht „Fram", diverse zeilen, staand en loopend want, rondhouten, ankers, inventaris, afkomstig van het jacht „Fram". KOPERVASTE SLOEP, lang 13 M., VLET, SLOEP, hout waren, binocles, enz. Mede te bezichtigen aan 't Weslplein Zij, die zich met ingang van 1 Januari a.s. op abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschij nende nummers DE AGENT: P. SPRUIT, Kanaalweg 161 - Telef. 143 V erloren een zilveren Armband. Tegen belooning terug te bezorgen Weezenstraat 52. Nette Weduwe, niet onbemiddeld, wensoht konnis- making met een net persoon, leeftijd tusschen 30 u 40 jaar, om na weder- zijdsch goedvinden een huwelijk aan te gaan. Bespreking per brief, onder No. 401, liefst met portret, bur. v.d. bi. Er biedt zich aan een net Meisje van buiten als meisje-alleen, oud 20 jaar, P. G en v. g. g. v. Br. no. 400, bureau van dit blad. voor direct. Adres: A.COLTOF, Binnenhaven, z. g. g. onn. z. a. t. m. Mevr. VAN DAM - LINDHOUT zal dezen Winter geen ontvangdag houden. Mevrouw HACKENITZ, Station, vraagt zoo spoedig mogelijk een flink DAGMEISJE. Zich aan te melden Woensdag of Donderdagavond na achten. Gevraagd: een dagmeisje. Adres firma LAMMERS. Er biedt zich aan een net Jong- mensch als reiziger, winkelbed. of voor kantoorwérkzaamlieden. Hoog salaris geen veroischte. Br. no. 398, bureau van dit blad. Bescli. Juffrouw zoekt plaatsing als HUISHOUDSTER in klein gezin of bij eenig Heer. Brieven no. 887 Bureau van dit blad. in de NIEUWE KERK, op Vrijdag 20 Nov. 8 u. n.m., te geven door: Mevr. A. v. MAANEN - MARTINSopr. den Heer HENDR. C. v. OORT Bas-Baryton. den Heer LINGEMANViool. den Heer A. J. C. MOOYOrgel. EntrAe f 0.50 beneden, I 0.75 gereserveerd, f 0.25 boven. KAARTEN te verkrijgen bij de Boekhandelaren SPRUIT, MAAS en DUINKER en aan de Kerk op den avond der uitvoering. INGANG vuor groene kaarten, Kerkplein, voor witte kaarten, Kerkdeur, Weststraat, voor roode kaarten, Consistoriekamer. Voor een heer, beschikkende over een bedrijfs-kapitaal van twee duizend gulden, bestaat gelegenheid een geheel onafhankelijke en zelfstandige positie te verkrijgen, door de alleen-exploitatie van een belangrijk artikel voor den Helder en omstreken op zich te nemen. Br. fr. onder No. 4685 R. C. aan het Advertentie-kantoor van J. H. DE BUSSY, Rokin 60-62, Amsterdam. GEVRAAGD een net PAKMEISJE en een nette LOOPJONGEN. AdresP. VERFA1LLE, Keizerstraat. Gevraagd een zindelijke Wasch-Werkvrouw. Adres: Binnenhaven 22. Er kunnen direct nog eenige geplaatst worden aan de Conservenfabriek te Noord- Scharwoude. SMID. Aan de werf „DE LASTDRAGER" te Nieuwodiep kan geplaatst worden een alleszins bekwaam SMID (vuur- en bankwerker). Zich te vervoegen aan de WERF. Direct gevraagd: 2 flinke Slagersknechts. Adres: Verburg, Noord-Seharwoude. Te huur staande in dc Molonstraat. no. 69. een WOON- en WINKELHUIS, Huurprijs f 2.50 per week. Te bovrageu Vlamingstraat 9. Te huur het HEERENHUIS Ankorpark 19. To huur een nieuw gebouwd Winkelhuis, voorzion van gas on waterleiding, met ruim erf, Middenstraat 41. Te bevragen Kanaalweg 67/G8. Matroos, Marine-Reserve, zoekt voor te studeeren gedurende de mobilisatie Zit-Slaapkamer. Br. met prijsopgave no. 399 aan 'I bureau van dit blad. Wordt gevraagd een gemeubileerd Huis of een paar gemeubileerde Kamers met gebruik van keukon, ongeveer 15 Dec. a.s. Brieven aan mevrouw BEYNEN, Hoofdgracht 27, alhier. PAKKISTEN gevraagd voor de Vereeniging „Onze Vloot". - Adres: Peperhuisje. Te koop gevraagd Postzegels, gebruikt en ongebruikt, van Nederland en Koloniën, alleen oudere uitgiften. Brieven onder No. 397, aan hot Bureau van dit blad. '1'e kooj) Damesrijwiel, merk „Fongers", instaat van nieuw, uiterste prijs f50. - Adres: Rijwielhandel, Keizersbr.9. TE KOOP tegen de leg a Adres: A. BOS, Smidstraat. f 1.75 per stuk. Te koop wegens jdaatsgebrek eun mooie, jonge Hond (Collie), 4 maanden, voor elk aannemelijk bod mits goed tehuis. Adres: Binnenhaven 3. TE KOOP: een beste KACHEL (Salamander), zeer geschikt voor eon groot lokaal. Adres: Polderweg 40. Te Koop: Winkelpui met Spiegelglas. Adres: BRAGGAAR Schagenstr.50 Voor het plaatsen van Advertentiën in alle Couranten, Dag- en Weekbladen beveelt zich beleefd aan de KANAALWEG 78. DE blATUURVJOLLEN Ondergoederen VAN Jansen &Tilanus FRIEZENVEEN. Verkrijgbaar bij in alle qualiteiten en maten voor Geïllustreerde Prijscourant gratis verkrijgbaar. VAN EEN PARTIJ - ZIE DE - ETALAGE BOEKHANDEL oooooooooooooooooooooooooo Ontvangen: Volvette (onder Rjjkstoezicht» a 55 cent per pond. Keizerstraat 56, Heider. oooooooooooooooooooooooooo

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3