Mantels COLTOF Kanaalweg Castanjes D.W.Lagerveld, Tandarts ANSINGH, DE «FIJNSTE-PLANTEN BOT ER is JURGens PUBLIEKE VERKOOP! een Winkel-Inventaris, Jong Holland I. DE VRIES, een M BURGERWOONHUIS „SEMPERFLORENS", Duinkers 50-Cts. Boter a 50 cent G. VISSER, Weststr. 24. Zuidstraat 57-58. Oude prijs tot 1 «Januari a.s. De Storm. Ontzettend was de storm, die heden nacht over onze gemeente heeft ge waaid. Vele inwoners zijn in hun eersten slaap gestoord door de ge weldige, woedende rukwinden, die uit het zuidwesten aanschoten en de huizen van onder tot boven deden schudden en rammelen. Woest zweep te de zee haar golven, en in de bin nenwateren rees het water tot onge kend peil. Boomen werden ontwor teld, lantarens woeien om, dakpan nen, geheele daken, ja zelfs geheele gevels werden op de straat geslin gerd kortom, het was noodweer. Tegen den morgen ging de wind wat liggen, zoodat do afgebroken nacht rust kon worden hervat. Hedenmorgen, welk een ruïne bood onze stad aan 1 De straten lagen bezaaid met boomtakken, stukken pannen, glazen. De omgewaaide schut tingen zijn legio; wij hebben getracht er een overzicht van te krijgen, doch konden de telling niet bijhouden. Toch zullen wij trachten de bij eene vluchtige wandeling door de stad opgemerkte verwoestingen weer te geven. We zeiden reeds dat de omgewaaide schuttingen niet te tellen waren. In <le Stationsdwarsstraat, om den tuin dor R. K. kerk, op de werf, in ver schillende straten, overal waar maar «ene schutting stond, is deze omge waaid. Prachtige boomen op de Hoofd gracht, Weststraat en Zuidstraat zijn met wortel en tak gevallen voor de pastorie der Nieuwe Kerk heeft een zware boom in zijn val twee andere meegesleurd. Even verder, voor de woning van den heer Michels zijn drie boomen ontworteld; bij de school aan het eind nogmaals twee. Ver scheidene andere zijn afgeknapt. In de Molenstraat zagen wij, dat voor hot zelfde huis waaraan gedurende den jongsten storm zooveel schade la toegebracht doordat een boom dwars over de schutting viel, weder een boom is omgevallen, dezen keer gelukkig zonder schade te ver oorzaken. Op de Weststraat zijn in 'I geheel 10 boomen ontworteld, zonder te spreken van de op andere manier vernielde. Het spreekt van zelf, dat aan de tolefoongeleiding op Hoofdgracht en Weststraat veel :Hchade is toegebracht; do draden lagen verward over de straat. Wat de beschadigde daken betreftj schier geen straat is er zonder ver nielde dakpannen afgekomenwij zagen woningen, waar nagenoeg het geheele dak ontbloot is van pannen. Van de goedereuloods der H.IJ.S.M. aan het sLation werd een ge deelte van de groote lichLkap, ter lengte van ongeveer zeven Meter, eenvoudig opgenomen en midden op straat neergesmakt. Vau de Nieuwe Kerk werd het dak aanzienlijk be schadigd. .Van eene woning in de Breewaterstraat werd een zinken plaat •ïan pl.m. 4 M2. opgenomen, en over de daken der aangrenzende woningen heen kwam zij in de Kapperstraat terecht. Nog erger was het met het Zoölogisch Station aan de Buitenhaven Daarvan werd een gedeelte van het zinken dak in het water der Buiten haven, over de aldaar gemeerd lig gende torpedobooten heengeworpen. Tal van perceelen aan de Binnen haven hebben duchtig geleden. De serre van perceel 48a werd geheel weggeslagen, een andere grootendeels ingedrukt. Een deel van een gevel in de Broodsteeg kwam naar benedon en sloeg een gat in de straat, enzoo- voorts. Van het wachthuisje, staande aan de Achterstraat bij de Torenstraat is een gedeelte hek omgewaaid; aan de Buitenhaven woei van een lan taarn het geheele bovenstuk weg. Ingewaaide ramen, spiegelruiten (o.a. iu liet huis van den heer Guise aan de Hoofdgracht), weggeslagen da ken. het is altijd weer hetzelfde verhaal, van troostelooze verwoesting in één nacht aangebracht. De in de Kerkgracht liggende praam van het werk voor het fort Kijkduin is weggeslagen en afgedreven naai de Postbrug. In het bassin is een al daar liggende ark gezonken. De eige naar heeft zich gelukkig weten te redden. Aan het werk van de ge bouwen voor den onderzeedienst werd niet de minste schade toegebracht. Het laatste gedeelte van de Jan in 't Veldstraat lijkt wel een straat uit een gebombardeerde stad. Overal stukken puin, glasscherven, omge waaide schuttingen, enzoovoort. De kooltuinen aan het einde zijn geheel onder water gezet door het opstuwen van het binnenwater. Dit laatste is ook het geval op veel grooter schaal aan den Parallelweg, welks eene zijde geheel blank staat. Ook daar z(jn de groentetuinen van de spoorwegambtenaren, die daar wonen, totaal onder water. Jammer van al die groente! Het telefonisch verkeer is op vel schillende lijnen gestoord. Hier en daar zijn de draden door de omge vallen boomen gebroken. Met Ara sterdam konden wij hedenmorgen nog telefoneeren. Voor zoover de tot heden ingeko men berichten melden, hebben op zee in de nabijheid van onze kust geen zeerampen plaats gehad. Trou wens er bevinden zich bijna geen schepen in zee. Een paar gasbooien zijn van hun ankers geslagen. Ook in het Koegras en verder ge legen plaatsen is de aangerichte schade enorm. -Vele boerenhofsteden zijn van hun pannen beroofd en zijn de hooischelven uit elkaar gesmeten. Door het hoog opgestuwde water zijn hier en daar de laaggelegen lande rijen ondergeloopen. •Het spoorwegverkeer ie eveneens gestoord. De eerste trein kwam alhier drie kwartier te laat aan. Langs den spoorweg tusschen Koegras en hier lag een groot kluwen neergekomen telegraafdraden Ook in het andere gedeelte dor stad is de schade niet minder gering. Van de erven der woningen Kerkgracht en Rozenstraat staat niet één schut ting meertuinen o.a. die behoo- rende bij de kerk der Doopsgezinde gemeente - staan blank. Heel erg was het vannacht voor de bewoners der perceelen 46, 48 en 50 van de Bothastraat; daarvan is, in den let terlijken zin des woords, geen ruit heel gebleven. In het holle van den nacht, onder het bulderen van den wind, zijn zij moeten vluchten naar andere, geriefelijker woonstee. De daarachter gelegen woningen van de Paul Krugerstraat, welker erven aan die van de Bothastraat.gienzen, zijn er al niet veel beter min loc ge weest. Over 't algemeen heeft het in die buurt, Van Galen straat en om geving, erg gespookt. Van du school aan den Parallelweg is de schoorsteen weggeslagen, ter wijl de jaloezieën op straat werden geslingerd. De schutting van het huis van No taris Stammes is eveneens wegge slagen. In de Langestraat vooral is de toe stand erg. Daar is van de woning van den heer Blikkcnhorst een ge deelte muur weggeslagen, terwijl op het erf er achter een schuur geheel verwoest werd. Ook in de naburige Vlootstraat is een muur vernield. Van do Artillerie-cantine in de Ijangestraat. is een stuk dak wegge slagen. Van het hospitaal in de Wachl.sl.raat insgelijks. Het padvindorshuis ligt als een kaartenhuis in elkaar. Wij zouden zoo door kunnen gaan; de gansohe stad biedt een toonbeeld van verwoesting aan. Deze storm overtreft allo vorige in hevigheid. De grootste windsnelheid bedroeg 40 M. pei seconde; werd waargeno men te 8.45. De hier waargenomen grootslo snelheid bedroeg 31 M. por seconde, en werd bereikt. 30 Sept. 1911. Het hoog water duurt hier, zooals men weet, gewoonlijk 4 uur; thans was het gedurende 7 uur hoog water. Het water is haast niet weggoloopen, en stond 2 M. hooger dan normaal (-J- 1.10 M. N. A.P.gewone stand 0.93 M.). De hoogste waterstand was in don afgeloopon nacht -|- 1-57 N.A.P. (ge wone waterstand -j- 0.35 M. N.A.P.) Door hel hooge water is eventueele stormschade aan den dijk niet waar te nemen. De storm heeft een onzer plaats- genooten het leven gekost. Het sein huis boven het pantserfort De.Harsens werd bewaakt dooi' twee onderoffi cieren van* de pantserfort-artillerie. Plotseling werd dit seinhuis door een rukwind omvergeworpen. Du beide onderofficieren konden zich - omdat de deur gesloten was slechts met groote moeite bevrijden. Middelerwijl kantelde het seinhuis opnieuw, doch door de dikke duister nis en door het geweldig rumoer was dit niet opgemerkt. Van de veron derstelling uitgaande, dat het sein huis nog in zijn onspronkelijke rich ting lag, begaven zij zich in een ver keerde richting, met gevolg dat de sergeant W. Hoving, zoon van den politieagent Hoving alhier, iu du vrij diepe gracht, rondom het fort gelegen, terecht kwam, en tegen den muur viel. Deze val was van zulk een ernstigen aard, dat men kort daarop den dood moest constateeren. Zijn collega, die iets van het gevaar vermoedde, was voorzichtiger en kwam met den schrik vrjj. De oorlogsgruwelen stompen ons af. In een „Onder-de-menschen" arti kel in de N. Rt. Ct. verzucht Brusso Wij beleven misschien wel de ge weldigste periode vau de wereldge schiedenis, waarop de belangstelling van de menschheid in een onafzien bare toekomst vau eeuwen gericht zal blijven. En met onze eigon aan dacht is het nu toch eigenlijk zoo zielig gesteld. Onze in 't begin te fel gemartelde fantasie door vrees en verbijste ring, door opstandigheid en leed en 't plots beschaamd vertrouwen inde menschheid en 't' ietwat sleurig wereldseh bestier schijnt afge stompt, schijnt stumperig oud ge worden. Misschien is het wel uit mededoogen, dat ditzelfde aanpas singsinstinct ons nu beschermt voor 't op den duur immers ondragelijk realiseeren dier martelingen in het vagevuur van den oorlog, dat duivel achtige menschen machten uit hun roode satermonden hebben aange blazen over de wereld. Hoe het zij wij lezen er meer of minder getrouw de zakelijke berich ten van, de rustig vernuftige bere keningen omtrent mogelijke kansen als gold het een schaaktournooi. Wij lezen ervan, nu al vier maanden telkens weer de lange kolommen der dagbladen, die geen inspanning en geen geld sparen om te trachten het bij te laten houden. Terwijl het rhythme zelf van den oorlog uit zijn trage en trager schommelingen .tel kens weer tot dien stilstand van evenwicht schijnt geraakt, die onduld baar wordt voor onze aandacht, en vermoeit, vermoeit ja laten we oprecht zijn en 't schampere woord noemen ons te langen leste verveelt. Maar de verbijsterende emoties van de eerste weken hebben de gevoelige plaat onzer belangstelling toch ook zóó fel als met bliksemschichten ge raakt, dat zij nu geen andere beelden meer scherp opneemt. En we zeggen nog eens dat 't afschuwelijk, dat 't vreeselijk ontzettend is, monsch- onteerend, een waanzin Maar de sterkste krachtwoorden hebben hun klank verloren. Zijn cliché's gowor- deu, conventioneel; en we schamen ons haast als we weer zoo'n plaats hebben gebruikt, om, met fatsoen, te trachten op een wat leven diger onderwerp over te laveeren. Want niet het geringste kwaad van den oorlog, - zelfs maar voor zoover we dien uit de kranten heb ben loeren kennen, is: het ver trouwd maken van de menschen met de wreedste uitersten van mensche- lijk leed. De oprechte menscheltik- heid, onze beste instincten, onze opstandigheid togen onrecht, onze haat aan geweld, ons meegevoel, onze ontvankelijkheid voor ontroerin gen, onze eerbied voor schoonheid, iil wat er nog kinderlijk ongerept leeft in ons geweten, wordt er immers door gebrutaliseerd, gekneusd en ver stompt. Wat is ons 't leven van duizenden jonge kerels moor of minder, - wat doen ons de pij non van de gewonden op de slagvelden de honger, de ziekten door uitputting, door kou en ontbering onder de kudden dier roe keloos den jammer ingedreven jon gens, wat zeggen ons nog de berichten van wéér een schip met zooveel koppen in enkele minuten tot zinken gebracht, de worsteling van de drenkelingen, hun martelende doodstrijd in de golven, - wat de wanhoop in die ontelbare gezinnen, hun rouw om de ver in den vreemde verloren verwanten, wier lijken op hoopen worden gestapeld, uit bolder karren gelost, in goederenwagens vier aan vier gebonden staande wegge voerd, en verbrand met wat stroo, of inderhaast niet eens ten volle toe gedekt onder de aarde? Wat is er dat ons nog smartelijk aandoet na do jammerlijke tragedie van den exodus uit Antwerpen; wat ver ontrust ons nog liet gebroken bestaan van heel de bevolking dier verwoeste sleden en dorpen, de vernieling der monumenten van klassieke schoon heid, 't brute oorlogsgeweld door den vrede van vruchtbare gebieden, door den,eeuwigen troost van de liefelijkste landouwen als we daar dag aan dag onder 't ontbijt, na de koffie .en dan 's avonds weer bij de thee de zakelijke relazen van lezen, tot we 't nu al wel weten, en, indolent geworden 't verder dus maar overslaan? Hebt u 't óók ondervonden datdc spiegel vau ons dieper bewustzijn wel troosteloos somber beslagen schijnt en verweerd door de giftige atmosfeer waarin wij leven? INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Zaterdag 19 December 1.1. vertrok de heer W. v. d. Molen, leeraar in het Fraosch aan de R. H. B. S. al hier, naar Amsterdam. De.leerlingen besloten den scheidenden leeraar een verrassing te bereiden: een ets van Dake naar een schilderij van Israöls, die een plaatsje zou mogen vinden in zijn nieuw te betrekken woning was een herinnering aan zijn verblijf hier, aan de dankbaarheid zijner leer lingen en aan de waardeering van zijn arbeid. De aanbieding had plaats in Casino, niet in de school die daartoe toch de aangewezen plaats is. Het gebruik van een der lokalen hiertoe was bot weg geweigerd. Deze weigering grief de niet alleen den leerlingen doch ook den ouders was deze niet paeda- gogische handelwijze zeer onwelkom. Zelfs werd den leerlingen verboden de andere leeraren bij de overhandi ging uit te noodigen. De tegenwoordigheid der leeraren bij het aanbieden van het cadeau, dat door een der leerlingen, van de 5e klasse op zeer gepaste wijze ge schiedde, en bij het vertrek van den heer Van der Molen uit deze gemeente, legde zeker getuigenis af van de sympathie voor hun vertrekkenden collega, die steeds toonde een degelijk onderwijzer te zijn en een man vau beginselen, wien de bloei van de onderwijs-inrichting waaraan hij ver bonden was, ter harte ging. Een Vader. SPORT. verwac.lit wordt, maar van den rechts buiten. Deze zendt een bal in, die door hot aanraken van een der ach terspelers van richting verandert en in het V. V. A.-Det belandt. Na den aftrap neemt Boers keurig af, plaatst naar Luijckxdeze geeft over aan Ten Hacken, die naar Kra mer plaatst, welke een zijner harde, zuivere schoten inzendt, dat door den V. V. A. doelman nog juist gostopt kan worden. Spoedig daarop kondigt de scheids rechter het einde aan van den wer kelijk mooien wedstrijd beide par tijen gaven goed spel t.e zien en wo gen volkomen tegen elkaar op, hoe wel eene kleine H. B. S.-overwinnin: niet onverdiend geweest was. Voetbal. Ie Kerstdag: H.F.C.I-V.V.A. 0-3. 2e H.B.S. I-V.V.A. 1-1. H. B. S. - V. V. A. 1-1. Als om 2 uur scheidsrechter Van den Berkhof beginnen fluit, stelt H. B. S. zich als volgt opBob (doel), Kramer, Schut (achter), De Vos, Boers, Hoek (midden), De Waard, Luïjckx, Ten Hacken, Kramer en Korff.(voor), en blijkt dus, dat Dijks hoorn, Kuijpers, Stoffel, Potjer, Dros en Meerens ontbreken, H. B. S, wint den opgooi en V. V. A. trapt af, de voorhoede neemt den bal mee, maar Schut verplaatst het spel. De aanvallen zijn wederkeerig, maar die van V. V. A. zijn gevaarlijker, doch de H. B. S.-achterhoede, waarin vooral het kalme, zekere spel van Boers opvalt, weet steeds eene door boring van het H. B. S.-doel te voor komen. De aanvallen van V. V. A. worden gewoonlijk door den mid-voor, die van H. B. S. door den linkervleugel geleid. Het samenspel van beide voorhoeden is goed, maar die van V. V. A. werden geregeld met flinke schoten geëindigd, terwijl die van H. B. S. gewooniijk op niots uitloopen. V. V. A. is iets in de meerderheid, maar Bob is op zijn post en weet alle schoten onschadelijk te maken, totdat een prachtig hard schot van don rechtsbinnen hem to machtig is en hij voor de eerste maal moet visschen. Spoedig daaropjis het rusten. Na de rust is H. B. S. iets sterker tallooze malpn wordt door de voor hoede, daarbij uitstekend gesteund door de middenlinie, opgebracht, maar door slecht schieten gaan de kansen verloren, terw(jl de weinige schoten, die doel treffen, door den doel verde diger van V. V. A. op zekere wijze verwerkt worden. Plotseling komt een doelpunt, maar niet van den linkervleugel, zooals CORRESPONDENTIE. Ingezonden stukken, waarvan de afzender niet bekend is, worden niet geplaatst. Redactie Held. Crt. Advertentiën. Ondertrouwd JAN WILLEM BERGMANN Amsterdam, l 99 ,qi Wlllo Ratio 12S (huis)) UeC" lyl4' Huwelijksvoltrekking 6 Januari 1915 J. F. PALA, Stafmuzikant. k.m., en E. A. ZWAAN, die tevens, mede namens wedurzljd- st-he Familie, dank betuigen voorde vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervoeden. Helder, 24 Dee. 1914. Hiermede vervullen wij don treurigen plicht U kennis te goven, dat na een langdurig en smartelijk lijden is overleden, onze geliefde Moedér, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. TRIJNTJE VOS, inden ouderdom van ruim72jaar. Namens de Familie, J. L. MEIJER. JOH. MEIJER Gerrvi.iet. H. MEIJER. D. A. LA GRANGE, G. LA GRANGE [Amsterdam. te Bosch, G. LA GRANGE. M. LA GRANGE-van Haj.en. G. ABELN. A. ABELN-La Granoe. F. LA GRANGE, jGrandRapids P.J.LAGRANGE-} Mich. Meijer, N.-America. Heden overleed zacht en kalm, na een korte ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Hoer PIETER DE BRUIN, in den ouderdom van 54 jaar. Uit aller naam, Wed. P. DE BRUIN - Lf.ewkns, on Kinderen. Ecnige en algemeene kennisgeving. Zondag 27 December 1914 overleed plotseling mijn lieve Vrouw JOHANNA VAN L00, geb. SELOERBEEK, in den ouderdom van 30 jaar. L. VAN LOO. Helder, 27 Dec. 1914. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven, dat na een langdurig od smartelijk lijden is overleden onze geliefde Zuster TRIJNTJE VOS. Namons haar Zwagor on Zuster J. pranger. a. pranger-vos. Anna Paulowna. Met 1 Febr. a.s. wordt gevraagd een Zit- en Slaapkamer, voor Heer en Dame, geh., z.k. Brieven onder No. 464, aan hel, Bureau van dit blad. Dankbetuiging. Voor do deelneming, ons betoond, zoowel van binnen als buiten de gomeente, b(j de ziekte en het over Hjden van ons geliefd Dochtertje JOHANNA JANSJE, betuigen wij onzen dank. H. WESSEL. J. WESSEL-Lastdrager en Kinderen, Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van hun geliefd dochtertje onder vonden. J. dekker en Echtgenoote. H00FDGRACHT61, DEN HELDER, heeft de praktijk hervat. DIENSTBODE gevraagd. Adres: COLTOF, Spoorstr. 77, boven. Gevraagd een flinke nette Dienstbode, van goede getuigen voorzien. Loon f 10. per maand, behalve de wasch. Adres: N.V. Boekh. v.h. A. J. MAAS. Gevraagd een nette Dagdienst bode, van 's morgens half acht tot 's avonds 6 uur. Wasch buitenshuis. Loon f2.50 per 'week. Adres: Bureau van dit blad. Mevr. v. d. BERG. Havenplein 21i vraagt een Werkvrouw voor halve dagen. MEISJE gevraagd voor luele of halve dagen, niet ouder dan 16jaar. Adres: Hoofdgracht 53. Gevraagd een net Meisje voor oenige ochtenden in do week. Adres: D(jk straat Ia. Gevraagd oen net DAGMEISJE. Adres: A. J. DE BUNJE, Kanaalweg 130. Wordt gevraagd een flink Dagmeisje. Adres: Kanaalweg 171. Een net KINDERMEISJE gevraagd. Adres: M. NAUTA, Kanaalweg 131. Wordt gevraagd KINDERMEISJE, van 14 15 jaar. "Adres: A. COLTOF, Binnenhaven 1. Eene eenvoudige Juffrouw ge vraagd voor de huishouding. Zij, die goed met naaien bekend zijn of zoo noodig in de zaak kunnen assisteeren, genieten dc voorkeur. Adres: Maison PIJPER, Koniug- straat 11. Gevraagd een flink Dagmeisje. Adres: Ankorpark 5. Een gehuwd officier zonder kinderen zoekt met Januari a.s. een ruime gemeubileerde ZIT- en SLAAP KAMER. Brieven onder No. 466, aan het Bureau van dit blad. Marine Reserve-Officier en Echt genoote, vragen gemeubileerde Zit- en Slaapkamer te huur zonder pension of gemeubileerd huis. Brieven onder 465, aan het Bureau van dit blad. Iemand vraagt, liefst in een R.-K. gezin, kost, inwoning en bewassching. Brieven met prijsopgaaf, onder no. 468, Bureau vau dit blad. IN-VOEDZAAMHEID VERTEERBAARHEID EN- S/MAAK GELUK-AAN NATUURBOTER QEHELFT* GÜEQKQOPER. Verkooplokaal aan de loodsgracht. (wegens opheffing van bedrijf) op Woensdag 6 Januari 1915, voorm. 10 uur, van: w. o.Elaluge Stelling, Boterstelling, Bak met Schuifladen, Bascules, Kast jes, diverse Bussen, Vaten, Trommels, Bakken, Potten, Koloniale Waren, kist Wijn, enz, enz. Voorts: Meubilaire- en Inboedel-Goederen, w. o. antieke Kast en Klok. Bezichtiging daags vóór den vor- koopdag van 10-4 uur. Deurwaarder W. BIERSTEKER. pp- Een verstandige maat regel, in het belang van Uw huisgezin, is vanaf Nieuw jaar ISIS Uw VOLLE MELK machinaal gezuiverd te be trekken van de Melkinrichting Een werkman vraagt net en degelijk KOSTHUIS. Brieven onder No. 469, aan het Bureau van dit blad. Te huur 1/a H.A. en 479 c.A. best Weiland met Schuur aan dc Van Galen straat, tevens 1000 K.G. Poiderhooi en een vierwielige Wagen te koop. Adres: H. WITSENBURG, Hoofdgracht 77. WONING te huur, Oostslootstraat. lb. fl.50 per week. Adres: Kerkgracht 30. Een gehuwd Militair zoekt onge meubileerde Kamer met stookg8- legenheid. Zoo mogelijk ook Keuken. Br. lett. K. Boekh. P. 'SPRUIT. BRANDKAST. Ter overname een zeer solide Brandkast. Te bevragen: Kanaalweg 76, van 7-8 uur. Gedistilleerd. Advocaat. Boerenjongens. Oranjebitter. Gestookte Citroen. Wijnen, enz. enz. SPOORSTRAAT. Telefoon 192. Prijzen worden na 1 Jan. VERHOOGD. Westgracht 31. Boterprijs vanaf 30 dezer: 8 7'/2 cent per half K.G. Aanbevelend, DE DIRECTIE. Te koop gevraagd op eerste stand. Brieven met prijsaanbieding onder No. 467, aan hot Bureau van dit blad. TE KOOP mooie Roggestroo slukken voor matrassen. Bij K. DAVIDS, Anna-Paulowna. Te koop 6 Kippen met Hok en Loop. Adres: Pijlsteeg 10. De Commandant van Hr. Ms. „Koningin Emma", de Commandanten der te Nieuwediep in dienst zijnde torpedobooten, alsmede de Chef van den dienst derOnderzee- booten en de Commandanten der Onderzcebooten, betuigen langs dezen weg hun dank aan allen, die hen in staat 3telden tot de verstrekking van z.g. bivakmutsen aan de daarvoor in aanmerking komende schepelingen, over te gaan. KONINGSTRAAT 13. Uw adies voor den Nieuw jaarsmorgen. Zie s. v. p. Etalage. ■Aanbevelend. VERLORENeen zwart zijden HOR LOGEKETTING met gouden stukjes, ge merkt A. H. Tegen belooning terug te bezorgen 3e Rozendwarsstraat No. 12. De „VEREENI6IN6 VOOR VROUWEN- KIESRECHT" verzoekt inzending van REKENINGEN vóór 1915. De Penningmeesteressa. de BESTE is, wat SMAAK en KWALITEIT betreft, bewijst de groote omzet, zoowel hier ter plaatse als op TEXEL (Oude- schild), WIE RIN GEN, JULIANAOORP, ANNA PAULOWNA, ALKMAAR en AM STERDAM. Bestellingen worden aangenomen door dc Bourtschippers op Wieringen C. DUINKER en J. KEULEN; voor Schagerbrug en Omstreken P. BRUIN; voor Anna PaulownaVOLDER ei J. BORST; voor Jullanadorpdoor den Vracht rijder J. VADER. Deze kwaliteit Boter wordt dagelijks met 2 machines versch bereid. Aanbevelend, P. DUINKER, over de Keizersbrug. VRAAGT ONZE PRIJS-COURANT VAN LAND- en TUINBOUWZADEN. Neemt proef met onze Voeder artikelen voor Kippen, Honden, Zang- on Siorvogels. Grutterswaren, Genees- en Ontsmettingsmiddelen, enz. Aanbevelend: M. HANSE. WIJN WIJN Beslist Ie kwaliteit Verkrijgbaar bij: (Nog etnigo flesschen vnkrijgbaar.) WIJN WIJN reer groote doife Hapelsche 20 ct. p. pond, gewone dolle16 WILDHANDEL. Alle dagen versch verkrijgbaar: EENDEN, SMIENTEN en DUINKONIJNEN. Beleefd aanbevelend, C. RIJK, SPOORGRACHT no.22. NA 1 Januari worden, door ACCIJNS-VERHOOGING, de prijzen van WIJNEN en GEDISTILLEERD VERHOOGD. Doet dus vóór 1 Jan. bij onderstaand adres uw inkoopen. Speciaal gesorteerd in: BELEGEN BORDEAUX- en BOURGOGNE WIJNEN, PORT, MADERA, SHERRY, waarvan aanbevolen de gedep. merken „Standard" en „Invalid". ZOETE WITTE WIJNEN, waarvan bijzonder aanbevolen „Mavrodaphne", een prachtige volle Muscaatwijn. Zeer fijn zijnMORELLEN, FRAMBOZEN en ABRIKOZEN op Brandewijn. Direct geïmporteerde eerste kwaliteit COGNAC en RUM. - Specialiteit in PUNCH. Prljscourauten worden gaarne op aanvraag verstrekt. Beleefd aanbevelend, Spoorstraat 106. G. JOH. VAN DER LEE. Zondags gesloten. - 1 Jan. 1915 geopend tot 2 uur n.m. Telef. 156.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3