KOUSEN Magazijn „De Ster" Manufacturen-, Mantel- en Mode-Magazijn „Nederland", 141KANAALWEG142 S. COLTOF. TAFELEN Ziet de nieuwe étalages. Laatste berichten. Casino. Mevrouw A.N00RDEWIER- REDDINGIUS, Mevrouw A. P. DE HAAN- MANIFARGES, prima ROOMBOTER, R. BAKKER Dz„ Keizerstraat SB. „SEMPERFLORENS" - HELDER. ing Openbare Vergadering Nederlandse! Brand-Waarborg Genootschap een gepensionneerd Korporaal- of Sergeant-Stoker-Machinedrijver, Enorme sorteering. MONIG5 MAIZENA% éki-,Ji e de rl an d s ch.4 L product S. COLTOF Groote Afslag. Alkmaarsche Slagerij, P. GROEN ZOON, Van het Oostelijke gevechts terrein. St. Petersburg, 3 Maart. Officieel bericht van den grooten generalen staf - In den loop van 1 en 2 Maart zijn de Duitschers tusschen de Njemen en den Weichsel alleen in de streek van Ossowiec tot den aanval overge gaan. Verscheidene pogingen van den vijand om de vesting te naderen werden gefuuikt. In de streek van Grodno en andere sectoren van dit front zijn onze t-roe- vooruit blijven komen. Wjj hebben met een stormaanval het dorp Ker- jen, op den linkeroever van de Omoelew (een rechterzijrivier van de Narew), genomen, waar wij 10 offi cieren en verscheidene honderden soldaten hebben gevangen genomen en 2 mitrailleuses vermeesterd. Op den linkeroever van den Weich sel is de toestand onveraüderd. In de Karpathen, tusschen de On- dava en de San, blijven wij met vol ledig succes de voortdurende aanval len der Oostenrijkers afslaan. De Duitschers hebben vrij vruchte- looze aanvallen gedaan in de streek van Koziowe en Rojanka. Op 't laatst genoemde punt zijn wij er in ge slaagd twee Duitsche compagnieën te omsingelen en te vernietigen. In Oost-Galiciö hebben de Oosten rijkers, die de overgangen van de Lomnica verdedigden, een nieuwe ernstige nederlaag geleden. Onze troepen zijn al vechtende deze rivier overgetrokken en hebben het dorp Krasno bezet. In den loop van den dag hebben wij 8000 man en 64 officieren gevangen genomen, 4 ka nonnen, 7 mitrailleuses en een groot deel van den regiments- en divisie- trein buitgemaakt. Weenen, 3 Maart. (Wolff.) Officieel bericht van vanmiddag uit het groote hoofdkwartier In de Karpathen zijn ten Westen van den Uzsokpas hevige gevechten gaande om het bezit van belangrijke hoogten en verbindingslijnen. Ver scheidene tegenaanvallen der Russen zijn bloedig afgeslagen. In den loop van den dag hebben onze troepen opnieuw plaatselijke voordeel en be haald. Bij de bestorming van een hoogte ten noorden van Oisna hebben wij 400 Russen gevangen genomen. In Zuid Oost-Galiclö wordt op het geheele front verwoed gevochten. Aan de Dunajec en in Russisch Polen is niets van belang gebeurd. Van het Westelijk gevechtsterrein. Parijs, 3 Maart. Officieel bericht van vanmiddag drie uur Iu Champagne houden wij de ge heele voorste linie Duitsche loopgra ven bezet, van een punt ten noord westen van Perthes tot een punt ten noorden van Beau Séjour. Op ver scheidene plaatsen zijn wij voorbij deze lijn gevorderd. In Argonne is een artillerie-gevecht geleverd. Op de overige gedeelten van het front is niets van belang ge beurd. De aanval op de Dardanellen. Keulen, 3 Maart. Volgens een telegram uit Napels aan de „Köln. Ztg." z(jn bij Alexandrette (aan 't noordelijk deel van de Syrische kust) tal van transportschepen met troepen, door Engelsche kruisers begeleid, gezien. Ook Fransche troepen zijn naar de Dardanellen onderweg. Men verwacht ook een nieuwe beschieting van Beiroet(Syrische kust), waar 20.000 man Turksche troepen zijn samengetrokken. Majoor Moraht, de militaire mede werker van het „Berliner Tageblatt", bespreekt de kansen van de twee partijen die elkander bij de Darda nellen bevechten. Hg herinnert aan de geringe resultaten, die enkele jaren geleden de Italiaansche en de Grieksche vloot met een beschieting van de Dardanellen hebben bereikt, erkent echter dat het krijgsbedrijf voor de Dardanellen thans door sterke strijdkrachten wordt ondernomen. Voor de aanvallers komt het er niet alleen op aan de forten te vernielen, ze moeten' bovendien de mljnversper- ring opruimen en een krachtigen aanval op 't land kunnen uitvoeren. Willen z(j succes hebben, dan moeten zij niet voor zware verliezen terug deinzen. Waar halen Engeland en Frankrijk de noodige landingstroepen vandaan? In Egypte heeft Engeland de handen vol, en Frankrijk heeft zijn troepen noodig in het eigen land. Turkije heeft echter in 't begin van zijn mobilisatie al gerekend op een verdediging van zijn Europeesch gebied; het heeft naar drie kanten front gemaakt. Majoor Moraht geeft aan de hand van eenige technische opmerkingen over het duel van kust- en scheeps geschut, ontleend aan de Artilleris- tische Monatshefte, als zijn meeniDg te kennen, dat de kansen van de Turken op z'n minst gelijk staan met die van de Engelschen en Franschen. Intuaschen wordt thans ook van Turksche zijde in een telegram uit Konstantinopel aan het Berliner Tageblatt erkend dat „eenige for ten" aan de Europeesche zijde van de Dardanellen „zwaar geleden" heb ben. Het Engelsche bombardement was namelijk van zoo grooten afstand geopend, dat de forten het niet met succes konden beantwoorden. Een lezing, die overeenkomt met de offl- cieele berichten omtrent de beschie ting van de Engelsche admiraliteit. De Engelsch Fransche vloot heeft nog versterking gekregen. Er moeten nu meer dan 40 groote oorlogsschepen voor de Dardanellen liggen en nog een heele zwerm kleine kruisers, torpedobooten enz. Volgens een mededeeling van het Fransche gezantschap te 's-Graven- hage is het Fransch-Engelsche eskader tot voor Tsjanak Kalesi (het dorp Dardanellen) genaderd na vijf forten te hebben vernield. Telegrammen ontvangen na half twee: Men seint ons uit IJmuiden: Door een torpedoboot, die van morgen naar buiten vertrokken was, is vóórgaats opgepikt een watervlieg tuig, hetwelk reeds heden op sleep touw was geweest van een stoom- loodsboot, die door breken van een sleeptros weder had moeten loslaten. Door de torpedoboot is het water vliegtuig in de pieren overgegeven aan de sleepboot „IJmuiden", die het hier binnenbracht. Nationaliteit en merken heeft men niet kunnen ont dekken, daar het vliegtuig gedeelte lijk onder water drijft, doch men zal het hedenmiddag op het droge bren gen om dit te onderzoeken. Den Haag, 4 Maart. Minister Treub deelde heden in de Tweede Kamer mede, dat binnenkort iets dergelijks als de stichting van het Nationaal Steuncomité, met mede werking van de ministers, zal ge schieden in het belang van andere groepen der bevolking. (Vermoedelijk wordt hier bedoeld de ondersteuning van de noodlijdende neringdoenden, enz.). Den Haag, 4 Maart. Wij vernemen, dat minister Treub tegen 13 Maart een vergadering te 's Graven hage zal bijeenroepen van een 100 tal personen, vertegenwoor digende verschillende crediet-instel- lingen voor het volk en andere groe pen der bevolking. Op die vergadering zijn o.a. uifc- genoodigd de bestuurderen van Nuts- Spaarbanken, Volksbanken, Banken van neutrale instellingen en van con- fessioneele vereenigingen. De vergadering zal worden gepre sideerd door minister Treub, terwijl H. M. de Koningin, naar het in de bedoeling ligt, bij de opening tegen woordig zal z\jn en de vergadering zal toespreken. UIT DEN OMTREK. Anna Paulowna, 3 Maart 1915. Dinsdagavond vergaderde in het Café „Borst", te Breezand, de Ver- eeniging van oud-leerlingen van den tuinbouw wintercursus. De vergade ring was vrij goed bezocht. Van den voorzitter, den heer S. Spigt, was bericht ingekomen, dat hij wegens ongesteldheid verhinderd was, waar om de heer 0. v. d. Linden het voor zitterschap waarnam, de vergadering opende en de aanwezigen hartelijk welkom heette. Hierop las de secretaris, de heer C. Schilderman, de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. In bespreking komt thans de aan koop van planten. De secretaris vraagt, hoe de uitgezaaide bloemkool- planten het gedaan hebben, waarop blijkt, dat deze goed z(jn. De heer Boelsums heeft er ongeveer 2000, de heer v. Genderen pl. m. 800. De prijs wordt op 80 cent per 100 bepaald. De slaplanten, welke door den heer C. Schilderman geteeld zijn, zullen 25 cent de honderd moeten kosten. Besteld worden 3250 bloemkool- planten en 5650 slaplanten. Wat er tekort is, zal worpen bijbesteld. Van de pootuien, waarvan de teelt mislukt is, worden er 27600 opgegevenvan de vroege roode koolplanten 700. Hierna komt aan de orde het aan leggen van proefveldjes. De heer Boelsums zal er een snees beplanten met vroege aardappels, met als na- teelt slaboonen de heer Pennekamp een snees met stamsnljboonen, terwijl de heer Schildermau 1 Are beplanten zal met dubbele witte slaboonen en 1 Are met vroege Wagenaars. Thans komt in bespreking de teèlt voor export. Het vorige jaar was daartoe al besloten, doch door de mobilisatie is er niet van gekomen. De meeste aanwezigen z(jn er voor een proef te nemen. Men vreest, dat anders de veilingen bier en te Helder overvoerd zullen worden. De heer M. Cornelissen vreest, dat de veiling hier onder export zal lijden, terwijl anderen van een tegengestelde meening zijn. Besloten wordt ruim een kwart bunder slaboonen en 5 snees tuin- boonen voor export te teelen. Op een volgende vergadering zal besloten worden, waar ze heen ge zonden zullen worden. Besloten wordt te beproeven een coöperatieve vereeniging te stichten voor den aankoop van kunstmest stoffen. Nadat de secretaris nog eenige in lichtingen heeft gegeven over de be mesting van de aan te leggen proef velden, wordt de vergadering na rond vraag gesloten. Burgerlijke Stand v. Wierlngen, gedurende de maand Februari. GEBOREN: Arie, z. v. P. E. J. Oosterbaan en J. Blokker. Pieter, z. v. J. Dekker en N. Smit. Marie, d. v. J. Baijsen J. terKeurst. Christina, d. v. S. Dijkshoorn en M. de Vries. Anna, d. v. P. Koolj en M. T(jsen. ONDERTROUWD J. Snooij en A. GEHUWDC. de Haan en C. Rot gans. J. Snooij en A. Dekker. OVERLEDENMaartje Koo(j, oud 52 j., echtgenoote van Cornelis Koorn, Sijbrandus Koelman,1 oud 65 j,, onge huwd. Pieter Everts; oud 70 j., weduw naar van Gerritje Groen, echtgenoot van Aaltje Roos. Engelina Catharina Loomeijer, oud 78 j., weduwe van Carel Jacobus van Kelckhoven. Uit het Verslag der Gezondheids-Commissie. Aan het verslag der Gezondheids Commissie alhier over het jaar 1914 ontleenen wij het volgende: Sterftecijfer. Het aantal overledenen, waaronder niet gerekend 26 levenloos aange- gevenen (in 1913 23), bedroeg 241 (in 1913 280). Het volgend staatje geeft een over zicht der sterftecijfers in de laatste jaren Bevolking. Sterfgevallen. Jaar op 1 Jan, absoluut por 1000 1902 26073 348 13.3 1903 25850 295' 11.4 1904 25734 814 12.1 1905 26681 309 11.5 1906 26774 301 11.2 1907 26982 253 9.4 1908 26841 273 10.2 1909 28259 284 10.0 1910 27159 266 9.8 1911 27358 269 9.8 1912 27157 269 9.9 1918 27458 230 8.4 1914 27981 241 8.6 Het sterftecijfer is dus dalende. Het is steeds belangrijk kleiner dan dat voor het geheele Rijk, dat over 1911 14.51 en over 1912 en 1913 beide 12.3 bedroeg. Een van de factoren, die aanleiding geven tot dit lage sterftecijfer, is het vertrekken van'vele personen op ge vorderden leeftijd uit deze gemeente en het naar hier verhuizen van vele jonge personen, tot land- en zeemacht behoorende. Men moet hierbij echter in aan merking nemen, dat de als miliciens en landweerplichtigen tijdelijk hier vertoevenden, niet tot dè bevolking der gemeente worden gerekend. Onbewoonbaarverklaring. De woningen Oude Kerkstraat 5a, 5b, 5c, 5d, 7 en '9 (zie vorig Jaarver slag) werden bij Raadsbesluit van 31 Maart 1914 onbewoonbaar verklaard, met een ontruimingstermijn van 4 maanden. Een der woningen was op het tijd stip der onbewoonbaarverklaring on bewoond, drie werden binnen den gestelden termijn, door de bewoners ontruimd. Daar de bewoners der beide andere woningen niet in de gelegenheid waren een voor hen passende woning te vinden, werd voor hen de ontrui mingstermijn met zes maanden ver lengd, nadat de Commissie daarom trent gunstig had geadviseerd. Vóór den afloop van dezen verleng den termijn werd aan een dezer gezinnen tijdelijk eene woning, aan de gemeente toebehoorende, in ge bruik gegeven, die echter niet veel beter is dan de onbewoonbaar ver klaarde woning. De bewoner van Oude Kerkstraat 5c betrok eene woning, die iets beter, het gezin uit 5a eene woning, die niet beter, dat uit No. 7 eene woning, die slechter is dan de woning, waar uit zij door de onbewoonbaarverklaring worden verdreven. De huren der thans door hen bewoonde woningen zijn resp. f0.85, f0.90 en f0.60, terwijl die van dé vroegere woningen be droegen f 0.80, f 1.10 en fl.10. De gevolgen der onbewoonbaar verklaring zijn dus geenszins be vredigend. De bewoners trekken uit hunne krotten naar andere, die meest al niet beter zijn, dan degene, die zij hebben verlaten. Zou men ook deze weer onbewoonbaar verklaren, dan zouden de menschen ten slotte in het geheel geene woning meer kunnen vinden. Bij den bestaanden woningnood in deze gemeente was dit ook wel te voorzien. Voor er eene behoorlijke woningreserve in deze gemeente is, zal van onbewoonbaarverklaring, zelfs van de allerslechtste krotten, moeten worden afgezien. Woning-reserve. De Commissie betuigde bij schrijven van 6 Maart 1914 aan B. en W. haar dank voor de mededeeling van de uitkomstender op 1 Januari 1914- gehouden telling van leegstaande woningen (welke uitkomsten reeds zijn opgenomen in het vorig jaar verslag, Bijlage II. Tevens verzocht zij geregeld ieder half jaar de uit komsten eener dergelijke telling te mogen ontvangen on vestigde zij de aandacht van B. en W. op de wen- schelijkheid om na een zeker aantal jaren alle woningen, dus ook de be woonde, te tellen, gerangschikt naar wijken en huurprijzen. In antwoord daarop ontving de Commissie op 19 Mei van B. en W. bericht, dat eene dergelijke volledige telling op 1 Juli 1914 zou worden gehouden en op 31 Juli ontving zij de uitkomsten van die telling, ver richt door den Controleur der Plaat selijke Belastingen. De uitkomsten van deze telliDg zijn opgenomen in een Bijlage. Daarbij moet worden opgemerkt dat b(j de woningen ook zijn meegeteld de winkelhuizen en dat de percentages door de Gezondheidscommissie z|jrr berekend uit de cijfers van den Con troleur. Bij de beschouwingen van deze tabel blijkt, dat do toestand ditmaal nog ongunstiger was dan de vorige tellingen. In de geheele gemeente stonden slechts 26 woningen leeg, zijnde 0.4% van het geheele aantal. Nog ongunstiger was de toestand voor de woningen met eene week- huur beneden f8.-. Hiervan stonden er slechts 9 leeg, dus minder dan 0.2% van het geheele aantal dier woningen. Hetjis dus wel zeer noodig, dat er in de gemeente Helder goed koops woningen gebouwd worden. Schoolarts. Aan eenige mededeelingen, die de schoolarts, de heer Grunwald, zoo welwillend was aan de Commissie te verstrekken, is het volgende ont leend Op verschillende scholen kwamen gevallen van mazelen en roodvonk voor, die echter geene aanleiding gaven tot sluiting' van scholen of klassen. Bij de oudere schoolkinderen wor den thans minder afwijkingen ge vonden dan in het begin, hetgeen begrijpelijk is, omdat de nieuw-aan- gekomenen geregeld worden nage zien. Het aantal ongecorrigeerde oogzwakken was dan ook gering het aantal favusHjders nam af. Echte eczemata pediculosis komen weinig meer voor; dit wijst op betere ver zorging der kinderen. Wat pedicu losis zelf aangaat is de toestand in de lagere klassen beter dan in de middelklassen, hetgeen hieraan kan worden toegeschreven, dat de oude kinderen zichzelf reinigen. Privaten in School 8. Op 24 October 1914 richtte de Com missie zich tot B. en W. met een schrijven betreffende de hinderlijke stank, veroorzaakt door de privaten en urinoirs in school 8. De Commis sie gaf daarin in overweging thans tot eene afdoende verbetering over te gaan, die h. i. zou moeten bestaan in het aanbrengen van doorloopende privaten met waterspoeling, uitloozen- de in beerputten. Tevens wees de Commissie op de wenschelijkheid van een spoedige schoonmaak van het gebouw, daar deze in verband met de mobilisatie dezen zomer achter wege gebleven was. B. en W. antwoordden hierop 30 October 1914, dat de school in de kerstvacantie zou worden schoonge maakt; verder dat in den loop van het jaar de urinoirs in school 8 van waterspoeling waren voorzien on dat tengevolge daarvan de toestand zoo danig was verbeterd, dat verdere maatregelen naar hunne meening niet behoefden te worden genomen. Daar echter, naar het oordeel der Commissie, de verandering der uri noirs geene voldoende verbetering had veroorzaakt, meende zij het hierbij niet te moeten laten en wendde zij zich onder overlegging van afschriften der gewisselde stukken tot den dis- tricts-schoolopziener. Verder werd omtrent deze zaak in het verslagjaar niets vernomen. ip ilion datum vrijwel ("Wordt vervolgd.) Advertentiën. Ondertrouwd SIMON DIJKSHOORN en TOONTJE BOT. Huwelijksvoltrekking 18 Maart. Receptie- Zondag 7 Maart, van 3 tot 5 uur, Verl. Gasstraat 54. Helder, 3 Maart 1915. Ondertrouwd: C. J. N. WEZELMAN en D. M. LANGERAK. Huwelijksvoltrekking 18 Maart 1915. Eenige en algemeene kennisgeving. Helder, 4 Maart 1915. Getrouwd A. H. ICKE. Helder, 3 Februari 1915. A. W. WIJN. De Heer en Mevrouw KOOL—Wijn zeggen tevens dank voor de blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Hellevoetsluis, 3 Maart 1915. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoote en zorgdragende Moeder, MAARTJE METSELAAR, in den ouderdom van 38 jaar. Namens haar Echtgenoot en Familie, I. VAN KEULEN. Wieringen, 2 Maart 1915. Ondergeteekenden betuigen bij dezen hunnen hartelljken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, dezer dagen ondervonden. F. BRUIN en Echtgenoote. Helder, 26 Februari 1915. VERLOREN een zwart Hondje. Tegen belooning terug te bezorgen Binnenhaven 101. Mevrouw GUISE, Hoofdgracht 65, vraagt, wegens huwelijk der tegen woordige, met April of Mei, een DIENSTBODE, als Meld-alleen, goed kunnende koken. Zich te vervoegen 's avonds na 8 uur. Gevraagd een net Dagmeisje van 's rnorg, 8 tot 's midd. 3 uur. Adres: Maison VAN ALPHEN, Dljkstraat 34. Gevraagd een flink Dagmeisje. Adres: Binnenhaven 22. Gevraagd een net Dagmeisje, beneden de 16 jaar. D. BRUIN, WalvlschBtraat 42. Gevraagd een net KINDERMEISJE. Aan hetzelfde adres een Werkster gevraagd. AdresGRUNWALD, Keizerstraat. Net Meisje, vier jaar in costuum- vak werkzaam geweest, zag zich gaarne geplaatst. Brieven onder No. 592, aan het Bureau van dit blad. KANTOORWERKZAAMHEDEN. Meisje kan op een kantoor alhier geplaatst worden. Leeftijd niet be neden 16 jaar. Kennis van machine- schrijven strekt tot aanbeveling. Brieven met uitgebreide inlichtin gen van tegenwoordige werkkring, leeftijd enz. onder No. 591 aan het Bureau van dit blad. Gevraagd drie bekwame TIMMERLIEDEN. Zich aan te melden vóór Zaterdag aan de Spoorweghaven (Bassin) alhier. N.V. STOOMWASSCHERIJ „OEN HELDER". In de afdeeling wasscherlj kan een flinke JONGEN geplaatst wor den, niet beneden 16 jaar. LOOPJONGEN kan geplaatst worden bij G. JOH. VAN DER LEE - Spoorstraat 106. Loon nader overeen te komen. REUZEN Jonge Reuzen-konijnen te koop, li 50 ct. p. st., en 3 M\ Konijnen- mest, bij S. Kikkkrt, BaSsingr. 46c. Te koop 6 mooie zwarte Kippen met Hok. Adres: Nieuwstraat 16a. Wegens plaatsgebrek te koop 1 mah. Salontafel, 1 Spiegel met 2 Schilderijen. Adres: Bureau van dit Blad.- Een goed onderhouden Heeren- fiets te koop. AdresH. VOLKER, Tuinstraat 15. Te huur gevraagd: een Kamer en Keuken (ongemeublleerd). Brieven franco onder no. 586, bureau van dit blad. Helder. Woensdag 10 Maart 1915, 8 uur, Sopraan, Alt, it Heer A. B. H. VERHEI], Piano. PROGRAMMA: Liederen, Duetten, Piano-Soli. Entrée Zaai f 1.-. Gaanderij f 0.50. Batig saldo ten voordeele van het Plaatselijk Steuncomité. Plaatsbespreking op den Concertdag van 11-2 uur in „CASINO". Kaarten van af 1 Maart verkrijgbaar bij de Boekhandelaren J. C.DUINKER, Spoorstraat, N*.V. Boekhandel v.h. A. J. MAAS, Kanaalweg, P. SPRUIT, Kanaalweg, H. J. P. EGNER, Keizer straat en voor zoover nog beschikbaar op den Concertdag in „Casino". Administratie en inlichtingen adres Muziekschool, Weststraat 74. Concertvleugel STEINWAY &Sons, uit de Magazijnen van KETTNER's Pianohandel, Heilige weg, Amsterdam Het Comité Mevrouw G. NAUDIN TEN CATE- Gébel. J. DULLEMOND- van haaften. M.IRISH STEPHENSON- Hagen. J. DIBBETZ—Romeny. Bij P. SCHRIEKEH, Smidstraat aa. 21, is steeds verkrijgbaar PUIK BEST RUNDVLEESCH 45 cent per 5 ons. AFSLAG onzer met Rijks Contrölemerk, nu 827> cent per pond. Verschenen bij C. DE B OER Jr. ie Helder: Zeevaartkundige voor waarnemingen nabij don Meridiaan door J. VAN ROON, Leeraar a. d. Zeevaartschool te Helder. Prijs fl.60 Te bekomen bij eiken Boek handelaar. Telefoon 141. Telegr.-Adres als boven. PRACHTIGE AZALEA'S. Aanbevelend. te ZUIDSCHARWOUDE. Filiaal te ANNA PAULOWNA en HELDER. op Maandag 8 Maart a.s., des 's avonds 8 uur in „Casino". Spreker: A. G. VERBEEK, OnderwerpVoorzitter van den Bond van Ned. Arb. Coöperaties. „Waarom Arbeiders-Coöperatie?" Door A. SCHOUTEN, Secretaris van dezen Bond, zullen lichtbeelden worden vertoond van Coöperatieve instellingen van binnen- en buitenland. Tentoonstelling door de Handelskamer, het centraal-inkoop-bureau van coöperatieve-vereenigingen in Nederland, van hare verpakte artikelen. TOEGANG VRIJ HET BESTUUR. Personen beneden den leeftijd van 18 jaar worden niet toegelaten. Opgericht Ao 1821. te AMSTERDAM. De Directie van bovengemeld Genootschap heeft de oer te berichten, dat in eene vergadering van Commissarissen en Directeur met vijftien deelnemers, belegd overeenkomstig artikel 80 van het Reglement en ge houden op den 27Bt#n Februari 1915, bedoeld Reglement is gewijzigd, ook wat betreft de voorwaarden der verwaarborging ten aanzien van het molestrisico, waarvan het Proces-"Verbaal is gedeponeerd bij den Notaris, den Heer P. DE BOOY to Amsterdam. De vastgestelde wijziging ligt ter inzage ten kantore van de Directie, Prinsengracht 761 te Amsterdam en bij hare Correspondenten. J. A. C. VAN DEN BROEK, Directeur. AMSTERDAM, 1 Maart 1915. Gevraagd voor MACHINIST IN FABRIEKSCENTRALE In Den Haag, niet boven den leeftijd van 40 jaar. Brieven onder No. 590 aan het Bureau van dit blad. LOjj hebbe Vari het i/ertröuuen alle vYóuuen omdat zij ueten.dat de beste. Jsdie bestaat jjUlp L en boi/endien een zuiver®/. pWTE. VRAGEN Inschrijving Leerlingen Ambachtsschool. Blauwe Kielen Blauwe Broeken Blauwe Jassen Tee ken jassen 141 KANAALWEG 142 Van af Vrijdag RUNDVLEESCH. LAPPEN50 ct. GEHAKT50 ct. POULET50 ct. ROASTBIEF 55 ct. BAKLAPPEN 55 ct. ROLLADE 55 ct. BIEFSTUK 65 ot. Alles 1ste kwaliteit. Beleefd aanbevelend, Schagenstraat 16. Bii D. TIMMERMAN, Vijzelstraat 5, is verkrijgbaar: Prima Pulp a f 9.25 de 100 K.G., Melasse-Maïs Lijnzaadkoeken f 14.25 en Murwe Lijnzaad koeken 17.26, alle 104 stuks, A". 1860, HELDER. Correspondenten 1 ste klasse der Neder - landsche Bank. Nederlandsche Handel; Maatschappij. Nederlandsch-Indische Escompto Maatschappij Nederlandsch-Indische Handelsbank. Java Bank. Openen rekening- Storting. courant met Betaalbaarstelling- rente-vergoeding Chèque-.boekjes. Koopen, verkoopen,disconteeren en in- casseeron Dividenden, Wissels en Promessen op Binnen-en Buitenland. Belasten zich met den aan- en verkoop van Effecten, met het nazien van uit lotingen, met verzekering tegen ver lies bij uitloting. Koopen en vorkoopen coupons, vreemd bankpapier en vreemde muntspeciön. Verschaffen reiscredietbrieven, reis- wissels en chèques op de voornaamste plaatsen van de wereld. Sluiten beleeningen, prolongatién en premie-affaires op ter beurze geno teerde fondsen. Nemen gelden k déposito. Sluiten geldleeningen onder eerste hypothecair verband. Verstrekken gelden op Crediet-Hypotheek. op accept met aval-teekening. Administreeren Kapitalen. Behandelen Grootboekzaken. Belasten zich met de bezorging van Transport-, Zee-, Levens-, Inbraak- en Brandassurantién. Nemen geeöerlei aansprakelijkheid op zich voor verliezen, door uitloting, conversie als anderszins ont9taan. Treden op als gemachtigden van offi cieren der Kon. Marine.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3