f 25.00 a.s.Z LEENING NED.-INDIE 1915 Groote Afslag Opening Voorjaars-Expositie Modes. Opening der Expositie HORLOGIE A. WIERINGA, Spoorstraat 120. LAIMBDCK'S PEAU DESUÈDE HANDSCHOENEN Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk. LEGER DES HEUS. LOOPJONGEN. Een WINKELJUFFROUW gevraagd, STRANDGOEDEREN. van onze Roomboter Leden der Nederiandsche Banketbakkersvereeniging Ruime keuze in Dames- en Kinderhoeden. P. GROEN ZOON, 75 -a cn ff» S I I LAIMBOCK'S GLACÉ HANDSCHOENEN H. SPRUIT - MAGAZIJN DE MAGNEET Het uitreiken der VIJF-EN-TWINTIG GUL DEN, welke wij geven voor degenen, die het dichtst nabij komt bij het aantal zak doekjes, welke wij in onze winkelexpositie gebruikt hebben, zal plaats hebben op OUDKERK v. PRAAG, Haven te Nleuwedlep. 11 Maart. Aangekomen v. Harlingen en vortrok- kon n. Londen Eng.b.s.„Leeuwardon". Idom van Harlingen naar Londen b.s. „Gronlngon". VISSCHERIJBERICHTEN. Nlouwodiep, 11 Maart. Van garnalonviasehora 10 mandon kloine .schol, per mand f-100af 11.00, 8 manden schar, per mand f2.00 a f250. Van trekkers 10 tal haring, per tal f7.00 a f7.75. 12 Maart. Van garnalonvlsschers 30 manden kleine schol, por inand f5,00 a f7.00,10manden schor, por mand f 1.60 a f2.00. Van trekkors 00 tal haring, per tal f 6.50 a f7.50. loren gegaan. Het wrak is 11 Maart gevonden onder omstandigheden, die erop wijzen, dat de „Bayano" is ge torpedeerd. 8 officieren en 18 man zijn gered, de overigen waarschijnlijk omgekomen. Het stoomschip „Oastlereach" van Belf ïst rapporteert, dat het, toen het Donderdagmorgen 4 uur het wrak passeerde, verhinderd werd een nader onderzoek intesteilen dooreen vijande lijken onderzeeër, welke gedurende 20 minuten jacht op het schip maakte. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooat-Indië: Por: Datum dor Ti)dat. dor ter post- laat. busl. bezorging, a/h Postk. zetpoat vla Amsterdam zeepost vla Rotterdam Holl. mail vla Genua Hol 1. mail via Napols all. briev., brlofk. on aangoteok. stukken. Naar Atjeh en onderhoorigheden en de Oostkust van Sumatra: over Engeland eiken Dinsd. 112.15 's m. Naar Guyana (Suriname) 25Mrt. I 0.55's av. 12,16 |e zoopost via Amsterdam mail via (juoonBtown 15 e mail via Southampton (alleen op verl. d.afz.) 22 12.15 's n Naar Ouratjao, Bonaire en Aruba of Queenstown Naar St. Martin, zeepost via Amsterdam (alleen op verl. d.afz.) i mali via Engoland .1 iDond. 12.15 St. Eustatius en !6 Mrt. 6.55'sav. 12 12.16 's m. Naar Kaapland, Natal, OraDje-Rivier- kolonie en Transvaal olkon Donderdag, 12.15 's m Laatste berichten. Van het Westelijk gevechtsterrein. Berlijn, 12 Maart. Offlcieele mede- deeljng uit het groote hoofdkwartier van heden: Twee linieschepen van den vijand, vergezeld door eenige torpedo-booten, vuurden gisteren tegen de badplaats Westende meer dan 70 schoten af, zonder eenige schade aan te richten. Toen onze batterijen in actie kwa men, verwijderde het eskader van den vijand zich. De ïïngelschen, die zich in Neuve Chapelle genesteld hebben, hebben vannacht herhaaldelijk een voor- waartsche beweging in oostelijke rich ting ondernomen, maar werden te ruggeslagen. Ook ten N. van Neuve Chapelle zijn gisteren vrij zwakke aanvallen van de Engelschen afgeslagen. De strijd in die streek is nog aan den gang. In Champagne heerschte algemeen rust. In de Vogezen wordt ten ge vol g« van zware sneeuwbuien slechts wei nig gevochten. Parijs, 12 Maart. Officieel bericht van vanmiddag: Twee divisies van het Belgische leger zijn op verschillende punten van 400 tot 500 M. opgeschoten, met name in de richting van Schoorbakke (ten zuidoosten van Yperen). Van het overige front is niets van belang te melden. Van het Oostelijke gevechts terrein. Berlijn, 12 Maart. Officieele me dedeel ing uit het groote hoofdkwar tier van heden Ten Noorden van het bosch van Augustowo zijn de Russen verslagen. Door een snellen terugtocht in de richting van Grodno onttrekken zij zich aan een volkomen nederlaag. Wij namen hier meer dan 7000 gevangenen, o. w. twee regiments commandanten, bovendien 3 kanon nen en 10 machinegeweren. Ook in de buurt van Augustowo is de vijand in de richting van Grodno begonnen terug te trekken. Ten Noordwesten van Ostrolenka vielen wij aan en namen 3 officieren en 200 man gevangen. Ten Noorden en Noordwesten van Przacnysz vorderen onze aanvallen. Meer dan 3200 gevangenen bleven hier gisteren in onze handen. Weenen, 12 Maart. (Wolfl'.) Offi cieel bericht uit het groote hoofd kwartier Onze troepen hebben de bevesti ging der nieuwe stellingen in Rus sisch Polen en West-Galicie ver- meesterd, voltooid. De vijandelijke aanvallen daarop zijn niet herhaald. Bij Inowlodz (aan de Pilica) heeft onze artillerie gisteren na een kort, hevig vuurgevecht verscheidene vij andelijke batterijen tot zwijgen.ge bracht. In de Karpathen hebben wij na een verbitterd gevecht een dorp aan den wez Cisna-Baligrod genomen en de aangrenzende heuvels tijdens een dichte sneeuwjucht van vijanden ge zuiverd. In den ten westen aan deze streek grenzenden sector is tege lijkertijd een hevige vijandelijke aan val afgeslagen. Op het overige front in de Kar pathen en in Zuid-Oost-Galicië is niets van belang voorgevallen, daar er den geheelen dag een zware sneeuwstorm heeft gewoed. Ook ten noorden van Czernowitz is het rustig. De opvolger van den heer ven MUIIer. Berlijn, 12 Maart. De gezantschaps- raad dr. von Küllmann, thans toege voegd aan het keizerlijk gezantschap te Constantinopel, zal tijdelijk den. gezant te 's-Gravenhage von Müller vervangen. De gezantschapsraad was tot het uitbreken van den oorlog werk zaam bij het gezantschap te Londen. Hij is de zoon van den vroegeren directeur-generaal van den Anatoli- schen spoorweg en thans 42 jaren oud. Telegrammen ontvangen na elf uur: Londen, 18 Maart. De admiraliteit deelt mede, dat de hulpkruiser „Bay ano" op een patrouilletocht ls ver- UIT DEN OMTREK. Oudeschild, 11 Maart. Gisteren werd er in do Koningin- Wilhelmina-Bewaarschool te Oude schild een tentoonstelling gehouden van het Bijbelsch museum, eigendom van Dr. Nieuwburg te St. Maartens brug. Het was de moeite waard er een kijkje te nemen. Van verschil lende dingen, betrekking hebbende op den Joodschen Godsdienst, waren modellen aanwezig. Ook waren er verkleinde modellen van tempels. Oostorsche huizen enz. De predikant Dr. Glas gaf bij alles een duidelijke verklaring, wat zeker de aantrekke lijkheid nog verhoogde. Een zeer groot aantal personen bezocht de tentoon stelling. Ook a.s. Zondag zal alles nog te bezichtigen zijn. Texel. 12 Maart. De heer H. P. Amsen, leerling dei- Zeevaartschool alhier, slaagde te 's Gravenhage voor 3e stuurman, groote vaart. Langs het strand zijn verschillen de zaken aangedreven, die op schip breuk wijzen. Bij de strandvonderij is aangebracht kaas in kisten verpakt. Burgerlijke Stand van Texel, van 6 tot en met 12 Maart 1915. GEBOREN: Janneke, d. v. Jan Pieter Riemensen JetjeEelman (Oost). ONDERTROUWD: Geeno. GETROUWD: Jacobus Mechielsen en P(jtje Slik. OVERLEDEN: Geene. Wleringen. Veiling van landerijen. Veiling van de landerijen van wijlen P. Everts: le. Oosterkrocht (Noordzyde) 76.80 A., hoogste bieder B. H. Kraan f 1100.— 2e. Oosterkrocht (Zuidzijde) 76.80 A. hoogste bieder B. H. Kraan f970. Mijner A. Kooy f 971. No. 1 en 2 gemijnd door A. Kooy f2094.-. 8e. Ven bij de Weel 25.50 A., hoogste bieder M. Minnes f860.— 4e. Huis en erf 84.47 A., hoogste bieder M. Minnes f1580, Mijner D. van Duin f1580. Nos. 1. 2. 3. en 4. te zamen 2 03 H.A., hoogste bieder B. H. Kraan f 4051. aan wien de perceelen zijn toegewezen. bevordering van de betaling van geldboeten en uitbreiding van hot instituut van de voorwaardelijke in vrijheidstelling heeft de regeeriDg zich bij de indiening van het wets ontwerp ten doel gestold. Maar de artikelen betreffende de voorwaarde lijke veroordeeling, worden toch wel door allen als de kern van het wets ontwerp beschouwd. Het ïegeeringsvoorstel (gelijk het na de daarin door minister Oi t aan gebrachte wijzigingen luidt) geeft den rechter in geval van veroordeeling tot gevangenisstraf van ten hoogste een jaar en in geval van veroor deeling tot hechtenis de gelegenheid, te bevelen, dat de straf niet zal worden ondergaan. Er is echter eun voorbehoud. Heeft de veroordeelde zich vóór het einde van zijn „proef tijd" (die ten hoogste drie jaren zal bedragen) aan een strafbaar feit schuldig gemaakt of heeft hij gedu rende dien proeftijd een bijzondere voorwaarde niet nageleefd, dan kan ten uitvoerlegging van de straf nog steeds worden gelast. Over de vraag, of de regeering goed heeft gedaan, een maximum duur der voor opschorting vatbare gevangenisstraf vast te stellen, bleek meeniDgsverschil te bestaan. De heer Jansen (Maastricht) juichte het regeeringsvoorstel toe, zijn ge- geloofsgenoot De Wykerslooth echter gevoolde er niets voor, een grenslijn te trekken, en zou ook bij gevange nisstraf van langen duur de gelegen heid tot voorwaardelijke strafopschor ting geopend willen zien. Evenmin is laatstgenoemde afgevaardigde bij zonder ingenomen met de regeling, die in het regeeringsvoorstel voor geldboeten getroffen is. Alleen dan zal do rechter met het nieuwe insti tuut een proef kunnen nemen, als hem blijkt, dat de betaling van de boete voor den veroordeelde overwe gend bezwaar oplevert. Ook hier had zijns inziens den rechter meer vrij heid gelaten moeten worden, en hij acht het gevaar zelfs niet denkbeel dig, dat terwille van de aanwend baarheid der strafopschorting eener- zljds de gevangenisstraffen laag, an derzijds de boeten hoog en drukkend zullen worden. De sterkte van het leger. In het Engelsche Lagerhuis heeft de heer Tennant namens de regee ring in antwoord op een vraag mee gedeeld, dat volgens het in 1912 ge publiceerde handboek van het Duit- sche leger, het aantal geoefenden en ongeoefenden voor het Duitsche leger beschikbaar 9.898.000 bedroeg, n.1. geoefenden, met inbegrip van reserve en landweer3.802.000 Geoefende landstorm62S Een-jarige vrijwilligers. 85.000 Nonactieve onderofficieren. 92.000 Total geoefend. 4.102.000 Gedeeltelijk geoefenden Er- satz-reserve113.000 Ongeoefende Ersatz-reserve en landstorm 5.688.000 Totaal 9.898.000 TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 11 Maart. De Kamer behandelde Donderdag het wetsontwerp tot wijziging van art. 111 Regeeringsreglement van Neder landsch-Indië. Uit de debatten valt niets te vermelden, waarom wij dan ook alleen met de aankondiging volstaan. Zitting van Vrijdag 12 Maart. Vrijdagmorgen wordt een aanvang gemaakt met de behandeling van het wetsontwerp tot vaststelling van nadere strafrechtelijke voorzieningen, betreffende veroordeelingen waarbij de straf, tenz(j de rechter later anders beveelt, niet wordt ondergaan, de betaling van geldboeten en de voor waardelijke invrijheidstelling (de z.g. voorwaardelijke strafopschorting). Het is eene nieuwe instelling, en de heer Van Hamel meende, dat zij door hetNederlandsche volk met sympathie zou worden begroet. Spr. wenschte de magistratuur geluk, wanneer deze instelling die bovenal een demo cratische is er zijn zal, hoewel zij eene groote verantwoordelijkheid op de schouders der rechters legt. Moet zij daarom worden afgewezen vraagt de „N. Rott. Ct." En het blad antwoordtIn geenen doele. Wij kunnen ons spiegelen aan het bui tenland, ons hoeden voor de fouten, die in een naburig land (België) z(jn begaan, en profijt trekken van de ervaring van de vele cultuurstaten, die reeds vele jaren vóór ons een verwant instituut ingevoerd hebben. Want zoo pessimistisch zijn wy in dezen droeven tijd nog niet, dat wij alle beroep op elders opgedane on dervinding ontzenuwd achten door 's heeren Lohman's boosaardige op merking, „dat het Z6er devraag is, of er nog cultuurstaten bestaan". Als z(j niet bestaan, behoeven wy ze ook niet na te volgen, was z(jn klaar blijkelijke bedoeling. Maar zij zijn er nog altijd en wij kunnen nog altijd veel van hen leeren, hoe heftig het oorlogsdelirium zich somwijlen ook moge uiten. Voorwaardelijke veroordeeling is overigens niet de eenige zaak, die in het wetsontwerp, dat heden aan de orde kwam en een belangrijke reeks artikelen in het Strafwetboek zal invoegen, gereneld wordt. Ook voorbij te kunnen komen door den bal bij zich te houden. Dat z.g. „drij ven" lukt bij hen nooit. Open spel, heeren, anders wordt het niets I En dan volhouden, volhouden „to the bitter end" zooals Healy zou zeggen. Bedenk dat honderden, misschien wel duizenden oogen van uw.getrouwen clubenthousiasten op u rusten, maak dat deze voetbalwedstrijd met gulden letteren geschreven kan worden in de annalen der Heldersche voelbal- historie: of, om 't een beetje minder bloemrijk uit te drukken: Hou je taait Op last van den Secretaris der Ned Voetbalbond moet de voetbalwedstrijd morgen een half uur eerder, dus om half twee, beginnen. Advertentiën. Oud-Alblas, Enkhuizen, A. LANGEDIJK. 11 Maart 1915. SPORT. Voetbal. Bekerwedstrijd N. V. B. H.F.C. I Haarlem I (le klasse ft. V. B.). Eindeltjk eens een wedstrijd, die de moeite van het aankondigen dub bel en dwars waard is en waarvan wij niet kunnen gelooven dat er in onze gemeente één enkel voetbal liefhebber is, die dezen wedstrijd onbezocht zal laten. Zelfs de wedstrijd op 't veld van „Helders Belang" indertijd gehouden tusschen spelers U. V. V. en „Alc- maria Victrix" zinkt in 't niet bij de belangrijkheid en de belangstelling die deze match waard is. Daar ia ten eerste het plaatselijk element, voor velen een overwegende factor. Ten tweede het officieel karakter wat on3 een waarborg is dat 't beide ploegen werkelijk ernst is in hun pogen om zich een ronde hooger te werken, en daar is ten 3e de omstan digheid dat 't juist H.F.C. is, de hier ter plaatse zonder twijfel meest populaire voetbalvereeniging, die den strijd tegen de gevreesde Haarlem mers moet aanbinden. Dat het inder daad geen kinderwerk is zich met dezen in 't strijdperk to begeven blijkt wel als we Haarlem's elftal eens wat nader bekijken. Niet minder dan twee internationals merken we dan op. Jur Haak hebben we al genoemd in ons bericht van verleden week. Vooral in de wedstrijden tegen de Duitschers in Leipzig en togen de Belgen in Antwerpen in 't jaar 1913 heeft de watervlugge Haak veel tot den gunstigen uitslag bijgedragen. Van recenter datum zijn echter de prestaties van den 2den international, den populairen Piet Bouman, die vooral in de laatste internationale wedstrijden zich een 'schitterende reputatie heeft verworven en trou wens ook reeds in 1912 en 1913 zich in de oranjetrui mocht steken. Zonder twijfel zou ook den spil van 't elftal Healy sedert lang deze eer to beurt zijn gevallen als diens natio naliteit hem hierbij niet in den weg zat. Healy is nl. niet genaturaliseerd in ons land. Wat hem echter vol strekt niet belet een der beste zoo niet de beste middenspeler te zijn van het geheele land. Volgens de Officieele Mededeelingen ziet het geheele Haarlem-elftal er als volgt uit: Visser. Plet Bouman. R. Sernó. A. Maas. H. A. Healy. O. Bouwmoosler. M. Houtkooper. P. Tekeloiilierg, Jur Haak. J. Bakker. J. Ooatenbroek. Wat kan H.F.C. tegenover zoo'n tltanengroep stellen. Natuurlijk is er geen sprake van een r e u z e n (I) over winning. Slechts geestdrift, samen spel en taai verdedigen kunnen in staat zijn zich een eervolle nederlaag te verzekeren. Misschien zelfs een gelijk spel, want 't moet erkend worden, haar verdediging is ook niet voor de poes. Met Adiiaan Pelser op de spilplaats, die toch ook in 1913 als reserve gestaan heeft voor ons Nationaal Nederlandsch elftal in den strijd tegen de Engelschen, dus waar achtig niet de eerste de beste, kan 't publiek verzekerd zijn van een zeer spannenden wedstrijd. Kikkert en Roolvink staan links en rechts van hem, terwijl, daarachter Pleyte on Meerburg met Persoon verder onheil zullen trachten te voorkomen. De voorlinie is niet op zijn sterkst. De goalgetter van verleden week is reglementair niet gerechtigd me te spelen daar hy net éen week te kort lid is van den N. V. B. De rechts buiten Bak is door ziekte tot werke loosheid veroordeeld. Gelukkig heeft 't bestuur den snellen Kiljan bereid gevonden deze plaats te bezetten. Ons inziens een plaats waar zijn vlugheid het best zal uitkomen. Van links naar rechts zullen we dan krijgen Koorn, Groote, Ten Herckel, Taylor en Kiljan. Nogmaals zij deze linie op het hart gedrukt toch vooral hun toevlucht te zoeken in samenspel, samenspel en nog eens samenspel. Laten Charles of Jan Groote of een ander zich toch vooral niet verbeelden mannen als Healy, Bouman, Serné en anderen Geboren AUGUSTE HENRIETTE. De Heer en Mevrouw GREVE Rüdolph. 's Gravenhage, 11 Maart 191-5. Nassau Odtjckstraat 67. De Heer en Mevrouw BOELEN— Pernot geven kennis van de boorte van een Zoon. Helder, 12 Maart 1915. Heeren MELKLEVERANCIERS voor den HELDER worden be leefd uitgenoodigd te komen VERGADEREN met de Texelsche melkleveran- ciers en die uit Anna Paulow- napolder, op WOENSDAG 17 MAART, des middags te 12 uur, In café „DE POOL" Kanaalweg, Helder. DeVoorzitterdermelkleveranciers- Vereoniging Anna Paulownapolder, A. BUIY, Anna Paulownapolder. Portemonnaie met Geld Dinsdagavond bij „Pro Domo" In „Casino" achtergebleven. Tegen de kosten dezer terug te bekomen aan het Casino-Gebouw. De Directie. Wie heeft abusievelijk Oinsdagavond een paar glacé Handschoenen meegenomen Gevraagd een flinke DAG-DIENSTBODE. Hoog loon. Adres: Bassingracht 3. Gevraagd tegen 1 Mei een nette Dienstbode, P. G., als Meid-alleen. Loon 130 gld. en 26 gld. waschgeld, Brieven, met adressen van getuigen, aan Mevrouw POT, Hoogeweg 57, Watergraafsmeer. Met deze betuigt ondergeteekende zijn hartelljken dank, aan wederzijd- sche Familie, voor de hulp en deel neming, my betoond bij het verlies van onze geliefde Vrouw en zorg volle Moeder. Uit aller naam J. P. HUIGEN. Gevraagd een flinke Dienstbode. Zich aan te melden na 7 uur 's avonds. Adres: Hötel DEN BURG. Met deze betuig ik mijn hartelljken dank aan mijn Buren, voor de zeer vele blUjken van deelneming, betoond by het overlijden van mijn geliefde Vrouw en Moeder. J. P. HUIGEN en Kinderen. •De ondergeteekendon betuigen na menshun Ouders, hun hartelijken dank aan allo vrienden en kennissen voor de betoonde belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. A. VRIND. E. C. M. VRIND-Knaapen. De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken en welgemeenden dank aan Familie, en in het bijzonder aan de gezamenlijke Buren,voordelaatste eer aan onze geliefde Dochter en Zus ter bewezen. Namens J. DUNK en Familie. Evangelisatie-lokaal ln de PALMSTRAAT. ZONDAG v.m. half elf Dr. O. NOREL, Ned. Herv. Predikant te den Burg op Texel. 'sAvonds half zeven de WelEerw. Heer J. VAN BA ALEN, Zendeling, van Utrecht. Zondag 14 Maart bezoek van Ensign PETERS. Des avonds om 8 uur zal hij den Gedenk- dienst van onze tot Heerlijkheid be vorderde Luitenante leiden. MAANDAG IS MAART zal onze nieuwe leidei, Commandant MAC ALONAN, zijn wilkom aan den Heldor geven. Deuren open 's avonds 77° uur. DE OFFICIEREN. Gevraagd een net Dagmeisje. Adres: Koningstraat 26. Bij A. BLIKKENHORST is verkrijgbaar Dik vet Schapenvleesch 45 en 50 ct., Nuchter Kalfsvleesch 30 en 45 ct. Alles per 5 ons, Langestraat 46 HELDER. Keizerstraat 90. In- en Verkoop van Te koop en te ziendes morgens van 10 tot 12 en des avouds van 6 tot 8 uur. Een rood pluche gestreept Ameublement, 4 Stoolen, Canapé, 2 Crapauds en Tafel, echt koopje, 2de hands f75,00. Een fijn Buffet, geslepen glas in koper f36.00. Eiken houten Stoelen met leer en pluche bekleed f 14.00-f 16.00 de 4. Eiken houten Schuiftafels f 7.50 en f13.00. Eiken hout. Ledikanten f 12.50. Secretaire, Schrijfbureau, Schrijftafels, Theetafels en Theekasten, eiken houten Zaal- en Schoorsteenspiegels, eiken hou ten Schilderijen, Crapaud, Ganapé's, Leu ningstoelen. 6 noten houten Stoelen met leer bekleed, f 15.00. Zilver-Kast met gebogen glas. Een noten houten Bonheur met groote Spiegel voor f 28.00,enz. enz. SPECIALITEIT VAN HET MAGAZIJN,,DE STER" Wij leveren prima kwaliteitjvoor billijke prijzen. Grutterswaren, Bloem- en Tuinzaden, Voederartikelen voor honden, kippen, zangvogels enz. Versche eieren van kippen en eenden. Kanarievogels en vele artikelen meer. Aanbevelend, IV!. HANSE, Janzenstraat I. Mevr. KINGMA, Kanaalweg 57, vraagt een Dagmeisje. Zich te vervoegen 's avonds na 8 uur. Gevraagd een net Meisje, voor 's morgens van half acht tot 12 uur. Zondags vrij. Adres: Bureau van dit blad. GEVRAAGD een flinke Adres: Boekhandel DUINKER, Spoorstraat. H.H. Kleermakers. Er biedt zich aan een net Persoon, broek en vest netjes kunnende maken. Adres: Wilhelminastraat 32. Een fatsoenlijke Schoenmakers knecht gevraagd, die goed kan re- pareeren. Vast werk, met kost en inwoning on loon naar overeenkomst, AdresJOH. KIKKERT, Schoen winkel, den Burg, Texel. Ter Stoom-Steendiukkeiij „Het Hooiden", NIEUWSTRAAT 3, kan iemand eenige uren per dag ge plaatst worden, goed op de hoogte met het snijden van alle voorko mend drukwerk. H.H. Kleermakers STU KWERK AANGEBODEN. Br. onder Nr. 603, Bureau v. d. Blad. Nu is het Planttijd Levering van Doorbloeiende Struikrozen 15 ct. Stamrozen. 35 en 60 ct. Klimrozen30 ct. Verder Seringen, Sneeuwbal, enz. Klimop, Wingerd, Camperfoelie, enz. enz, ALLES TEGEN LAGE PRIJZEN. Aanbevelend,. C. BAKKER, Sluisdijkstraat 47. niet beneden 18 jaar, in Manufacturen- en Modezaak. Brieven onder No. 604 aan het Bureau van dit blad. Verkoop De Burgemeester van TEXEL zal op MAANDAG 15 MAART 1915, des namiddags 3 uur, voor het pakhuis der Strandvonderij in de Gravenstraat te Den Burg, aldaar, PUBLIEK VERKOOPEN t partij uit zee aangespoelde KAAS en SCHEEPSBESCHUIT. Texel, 9 Maart 1915, De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. met Rijks Contrêlemerk, 771/, cent per pond. Schager Kopboter 75 ct. per pond. Fijne Tafelboter 50 Plantenboter 45 Versche Eieren 5 cent per stuk. Aanbevclond, R. BAKKER Dz., Keizerstraat 56. berichten aan hunne geachte Plaatsgenooten dat zij door de voortdurende prijsverhooging door Chocoladefabrikanten genoodzaakt zijn alle Choco lade-Artikelen eenigszins te verhoogen. van MODELHOEDEN en NOUVEAUTÉ's. Beleefd aanbevelend, M. J. BRAS, Weststraat 120 b.d. Keizersbrug. VAN MODELHOEDEN EN NOUVEAUTÉ S op MAANDAG 15 MAART a.s. Hoofdgracht 83a. GEZ. SANT. De inschrijving op de 5% schuldbewijzen van bovenstaande leening is tot den koers van 97% opengesteld tot en met Dinsdag 16 Maart 1915 bij alwaar nadere inlichtingen te hekomen zijn. in voorraad E 4) v C N 2. c tf) o> O c 'n o 2* 4* xJ Tevens alle soorten goedkoopere HORLOGES voorradig, in het Magazijn van 5 TJ 1 O 3 o t r s -®- O o 2. S> m 2- t/> IN ZWART, GEKLEURD EN WIT ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ MOLENGRACHT HOEK BIERSTRAAT Spoorstraat. Een leder (behalve kinderen beneden 16 jaar) mag bij het tellen der zakdoekjes aanwezig zijn.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 6