HOUTEN LEDIKANTEN. Emiel Hullebroeck „Hetmeestnooilige" SPEKSLAGERIJ KOLONIALE WAREN. Laatste berichten. Steuncomité Concertbureau_Max. van Gelder. Vrijdag 26 Maart 1915,8 uur: CHRISTELIJKE NORMAALLESSEN APPELEN PRUIMEDANTEN. PEREN. ABRIKOZEN. I. DE VRIES, „JONG HOLLAND^Westgracht 31. bij P. PUINBROEK, Gezelligst Café-Billard „Wilhelmina" Keizerstraat. Vrijdagavond HEROPENING Bassingracht 3 A. GOVERS. „PATRIA"- Kinderwagens, MANHEIM's Goedkoopen Winkel, KONINGSTRAAT. lij NEELTIE KRAAN, Kanaalstr., Vrijdagavond opening Agent voor Helder: G. Joh. van der Lee, Spoorstr.106 Groote keuze in Houten Ledikanten, O f 7.25. KAPOK-MATRASSEN, VEEREN- EN KAPOK-BEDSTELLEN, IBEDDENFABRIEK M. KLERCQ, g SPOORSTRAAT 32. Daarna praatten we nog een half uurtje vol over een paar gemeente lijke verordeningen, doch, daar die kwestie nu niet zoo erg belangrijk is en onze plaatsruimte beperkt, zul len wij hét hier maar bij laten, over tuigd als wij zijn, dat de lezer het met ons eens zal wezen, dat Doch neen, wij zullen verder, be loofden wij, geene onvriendelijkheden meer lanceeren. Wij hopen nu op Donderdagavond, dan zal de groote bom springen. BINNENLAND. De boerenplaats' „Al te Ver", te Wieringerwaard, eigendom van mej. Bijleveld van Serooskerke, te Utrecht, en bewoond door den heer Gerbrand Grin, groot 39.30.00 Hectaren, is in de ten overstaan van notaris Van Houweninge gehouden veiling op 23 Maart j.1. ingezet op f 75362.22. Ned8rlandsche schepen opgebracht. Op de in opdracht van onze regee ring door den Nederlandschen gezant te Berlijn jan de Duitsc.be regeering gedane vraag, om inlichtingen nopens het gebeurde met de Nederlandsche schepen „Zaanstroom" en „Batavier V", was tot gisteren nog geen ant woord ontvangen aan het departe ment van binnenlandsche zaken. Engelsche vlieger geland. Men meldt uit Hansweert: Gistermorgen zijn op zeer groote hoogto twee vliegmachines in weste lijke richting waargenomen. De eene verdween, terwijl de andere terug keerde en, na oenige malen boven de Schelde te hebben gedraaid, achter Kruiningen daalde. Het bleek een Engelsche ééndekker te zijn (No 1001), waarin een Engelsch officier gezeten was. Hij werd door de militairen ge ïnterneerd.- Verlof. Belangrijk nieuws vooralle militairen. In verband met het voortdurend toenemend aantal vèrzoeken om ver lof, welke den opperbevelhebber van Land- en Zeemacht in strijd met het te dien opzichte bepaalde rechtstreeks worden toegezonden, zijn de autoriteiten der Landmacht, wiep zulks aangaat, door den opperbevel hebber, voornoemd, uigenoodigd aan alle onder hen ressorteerende dienst plichtigen te doen bekend maken, dat dergelijke verzoeken niet in be handeling zullen worden genomen. Verzoekschriften, door militairen gericht aan militaire autoriteiten, mogen dus niet anders dan door tusschenkomst van den onmiddel- ljjken chef en langs den militair- hiörarchieken weg worden ingediend. Vergoeding wegens kostwinnerschap. Wanneer militie- en landweerplich- tigen, aan wie vergoeding wegens kostwinnerschap is toegekend, vijf of meer achtereenvolgende dagen met verlof zijn, hetzjj bijvoorbeeld, door ziekte van henzelf, dan wel wegens ziekte van öen der naaste bloedver wanten, kan indien naar de over tuiging van den burgemeester het gezin, óók tijdens de aanwezigheid van den dienstplichtige te zljnent, behoefte aan vergoeding heeft, ook in die bijzondere gevallen de vergoeding worden uitbetaald. In deze gevallen zal de betrokkene zich met een desbetreffend verzoek moeten wenden, hetzij rechtstreeks, hetzij door tusschenkomst van den burgemeester, tot den Min. v. Oorlog. Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Woensdagmorgen te 10.40 arri veerde de Koningin met den Prins en Prinses Juliana te Amsterdam. Zij werden aan het station begroet door burgemeester Teilegen. H. M., de-: Prins en cle Prinses reden in een open landauer naar het Paleis op den Dam waar zich, evenals bij het station en langs het Damrak, vele nieuwsgierigen hadden opgesteld. Spoedig na de aankomst ten Paleize verschenen de vorstelijke personen op het balcon. Des morgens nog brachten H. M. en de Prins een bezoek aan het bureau voor Handels-inlichtingen. Kort nadat men in het Paleis op den Dam was gearriveerd reed de Prinses in een open auto uit, naar het Vondelpark. Er waren daar op dit uur slechts weinig wandelaars, en weinig ver moedden in het eerst wie dat kleine meisje in het blauw, met het lange lichtblonde haar, dat zoo echt kinder lijk haar parapluutje door eiken plas haalde, was. Maar weldra werd het toch ruchtbaar onder het wandelend publiek. Men groette de kleine prin ses en oogde haar na, zooals ze daar rondwandelde, de brug over in 't midden van het park en langs de breede laan aan den kant van het Willemspark terug naar den prinsesse- tuin. Het publiek was gelukkig zoo verstandig om niet te veel achter Juliaantje aan te loopen en zoo kon de prinses ongedwongen wandelen in het Amsterdamsche park. Na een uurtje was Prinses Juliana weer in het Paleis terug. De S. D. A. P. en de defensie. Naar aanleiding van het verslag in de „Zw. Ct." van een rede, door het Kamerlid Hugenholtz te En schede gehouden, aan welk verslag wij eenige zinsneden hebben ont leend, heeft „Het Volk" den heer Hugenholtz gevraagd, of dat verslag een juist beeld van het gesprokene gaf. De heer Hugenholtz antwoordde: „Ik heb erkend in de propaganda, die ik tot nu toe gevoerd heb, één kant van het volksleger-vraagstuk nooit naar voren gebracht te hebben, omdat de realiteit van een bedreiging onzer onafhankelijkheid mii niet voor oogen stond. Daardoor kwam de eisch: democratiseering en gevaar- loosmaking van het staande leger te meer uit, en ia verband daarmee de onmogelijkheid om het leger tot landsverdediging te gebruiken. Na drukkelijk heb ik, ook nog eens in het debat, verklaard, dat ik de tech nische critiek op onze „notedoppen" enz. volkomen handhaafde. Ik heb niets „herroepen" en 't woord is niet over mijn lippen gekomen. Maar ik heb die. critiek goedkoop genoemd, omdat zij louter negatief was. En zonder ook maar in één opzicht mij positief uit te laten, heb ik gezegd, dat de geschiedenis van Belgiö mij heeft geleerd (niet dat ik niet zoo minachtend had moeten spreken over ons leger), dat bij de huidige machtsverhoudingen ook de weermacht van een klein land groot gewicht in de schaal kan leggen. Hetgeen trouwens de consequentie is van het nieuwe licht, waarin de eischvolksleger is komen te staan. „Uit het verslag blijkt duidelijk, dat de verslaggever het verschil niet heeft begrepen tusschen critiek op het militairisme en de aanvaarding van het volksleger, en dat hij van mijne erkenning van de onvolledig heid onzer (mijner) propaganda een „herroeping" van vroeger ingenomen standpunt heeft gemaakt." Lotisico. De Haagsche Rechtbank heeft Dins dag de vordering van vier prijswin- ners van Lotisico, voor bedragen van f 800, ruim f 4000, ruim f 4000 en ruim f 2000, toegewezen. Lotisico had zich beroepen op de artikelen der overeenkomst betrekkelijk de con versie, in verband met het uitstel van de trekkingen van eenige klassen der Staatsloterij. Onttrekken van goederen. De Alkruaarseke Rechtbank, Dins daguitspraak doende in de zaak van den heer W. do Lange, beklaagd van het onttrekken van eenige goederen aan de gefailleerde Kurhausmaatschappij te Egmond aan Zee, sprak dezen vrij van het hem ten laste gelegde. De eisch was 8 maanden, met aftrek van 3 maanden, die hij in voorloopige hechtenis had doorgebracht. Gestrand. Dinsdagnacht is tusschen Kamper duin en Egmond bij strandpaal 17 een stoomtrawler gestrand. Het schip kwam Woensdagmorgen te zeven uur met eigen kracht weer vlot. IJmuldsn, 25'Maart. De aanvoer van visch in deRijks- vischhal te IJmuiden is enorm. Maandag werd er voor niet minder dan 105,000 gulden aan visch ver handeld. Een Duitsche vischhandelaar kocht voor een bedrag' van 18.000 gulden visch voor zijn afnemers in Duitsch- land. Er worden dan thans ook aan alle zijden op gebied van visscherij en vischhandel mooie winsten gemaakt. Van het Westelijke gevechts terrein. Parijs,- 24 Maart. Officieel bericht van vanmiddag Op den Hartmauns- weilerkopf hebben wij de eerste en de tweede linie dor vijandelijke loop graven genomen. Onze troepen hebben zich voorbij de tweede linie, op korten afstand van den top, genesteld. Engelsche vliegers werpen bommen op Hoboken. Het Engelsche ministerie van bui- tenlandsche zaken meldt omtrent dezen aanval: Gisterenmorgen is door vijf Engel sche marine-vliegers met goed gevolg een aanval uit de lucht ondernomen op Duitsche onderzeebooten, die te Hoboken bij Antwerpen worden ge bouwd. De tocht werd onder de moeilijkste omstandigheden uitge voerd, maar twee vliegers slaagden er in bommen te laten vallen en groote schade toe te brengen aan de inrichtingen, die in brand geraakten, en aan twee onderzeeërs. a Men schrijft aan de N. Rott. Ct. uit Antwerpen, d.d. 24 dezer: Een kleine emotié vanmorgen: we hebben hoog bezoek gekregen Om trent half acht werden we verrast door een aantal dreunende slagen, zooals er ons sedert het bombarde ment, zaliger gedachtenisse, geen heugden. Hoofden uit de ramen, de straten, de daken, de platformen vol met toeschouwers. Kijk, daarginds zweeft er een, precies een baars in 't heldere water. En de kanonnen be ginnen té donderen en jagen hem na met projectielen, die een donker wolkje tegen de grijsbewolkte lucht teekenen; maar alle schoten blijven verre van den vlieger, die in noor delijke richting weldra verzwond. Nog lang werd hij door de kanonnen achterna geblaft In de stad wordt verteld, dat het een Engelsche tweedekker was, die van de Noordzijde gekomen is en over Burght bezuiden Antwerpen schielijk is neergedaald en twee bom men heeft geworpen op de werkhui zen van Cockerill te Hoboken, waar, naar men zegt, duikbooten worden vervaardigd. De bedoeling is ook transporttreinen op Gent te raken. Dat het geval heel wat beroering heeft verwekt, laat zich begrijpen de menschen waren aan de rust zoo wat gewend geraakt, maar de oude paniek die zoo menig zenuwgestel heeft geschokt, heeft nu menigeen weer te pakken. Men denkt boven dien algemeen, dat dit maar een be gin is. Gisteravond gingen zoeklich ten door den hemel, wat er op wijst, dat er aan Duitsche zijde gewaakt wordt. Nader meldt men dat te Antwerpen werd verteld, dat één duikboot is vernield en één ernstig beschadigd. Een Engelsche vlieger moet bjj de werf van Cockerill plotseling tot op 100 M. van den grond z(jn gedaald, en daarop zijn bommen hebben ge worpen. Van het Oostelijke gevechts terrein. Weenen, 24- Maart. Officieel bèricht uit het groote hoofdkwartier r Op het Westelijk deel van het front in de Karpathen, tot aan de Uszoker- pas, heeft zich een veldslag ontwik keld die met de grootste hevigheid wordt voortgezet. Sterke Russische strijdkrachten zijn hier tot den aan val overgegaan. Er wordt verbitterd gevochten om de borgstellingen. Tusschen de Prutb en deDnjester is het in het Noordelijk deel van de Boekowina op tal van punten tot gevechten gekomen, waarin de vijand uit eenige plaatsen is verdreven en naar de grens is-moeten terugtrekken. De ten Noorden van Czernowitz over de Pruth liggende dorpen, die den Russen als- basis dienden voor hun krijgsverrichtingen tegen de stad, z(jn van vijanden gezuiverd. In Polen en West-GaliciS is de toestand onveranderd. Bij Otfinow is een door de Russen gebouwde brug over de benedon- Dunajec. gisteren door onze artillerie vernield. Berlijn, 24 Maart. Officieel bericht van den marinestaf Bij de gevechten ten Noorden van Memel hebben onze strijdkrachten ter zee aan de krijgsverrichtingen deelgenomen. In den ochtend van 23 Maart hebben wij het dorp en het kasteel Polangen beschoten en in den loop van den dag is de weg van Polangen naar Libau onder vuur genomen. De aanhouding van de Nederlandsche schepen. Berlijn, 24 Maart. De Hamburger Nachrichten deelt het volgende mee over de, eergisteren gemelde, aan houding van Nederlandsche schepen in het Kanaal en het opbrengen daarvan naar Zeebrugge: „Thans wordt gemeld, dat de voor naamste grond voor de aanhouding van deze stoomschepen welke in Nederland zeer veel opzien heeft ge wekt hierin was gelegen, dat ge noemde schepen een groot aantal Belgische soldaten in civiel aan boord had, die waren ontvlucht uit Neder landsche interneeringskampen en zich via Londen naar het Belgische leger te velde wilden begeven. Dit plan was door de Duitschers ontdekt. Bovendien waren de schepen be vracht met zeer groote, voor Enge land bestemde voorraden levensmid delen, die naar beweerd wordt door de Engelachen reeds waren be taald, zoodat door de inbeslagneming geen schade wordt toegebracht aan Nederlandsche firma's. Telegrammen, ontvangen tijdens het afdrukken van ons blad. Vlissingen, 25 Maart. Het stoom schip „Mecklcnburg", van de maat schappij Zeeland, is Dinsdag door een vaartuig van onbekende nationaliteit achtervolgd. Het vaartuig lostte eenige schoten, doch wegens den grooten afstand kon niet worden uitgemaakt of deze op de „Mecklenburg" waren gericht. Amsterdam, 25 Maart. In verband met de mededeeling van de „Ham burger Nachrichten", door Wolff aan de Nederlandsche bladen geseind, dat de „Zaanstroom" zou zijn aangehou den omdat zich Belgen aan boord bevonden, die uit interneeringskam pen zouden zijn gevlucht, vernemen wij, dat 11 Belgen met do „Zaan stroom" werden vervoerd. Deze waren te Amsterdam door de politie commandant gecontroleerd. Geen bezwaren werden daarbij tegen het vervoer der bewuste Belgen in gebracht. De directie van de Holl. St. Mij., waartoe de „Zaanstroom" behoort, acht de mededeeling van de Hamb. Nachrichten hoogst onwaarschijnlijk, ja, geheel onaannemelijk. Van een groot aantal Belgen kan daarom alleen reeds geen sprake zijn omdat vrachtschepen als de „Zaan stroom" in vredestijd slechts 12, en thans niet meer dan 20 passagiers mogen vervoeren. niet zoo gevaarlijk moet uitloopen) gereleveerd te worden. Met den besten wil van de wereld is er niet meer goeds van te vertellen. Als dit niet veel verandert, kan van de nog res teerende wedstrijden tegen W.F.C. en Z.V.V. bijna zeker een flinke nederlaag voorspeld worden. HELDER. In dank ontvangen van 13-20 Maart 1915: Commissie van Inzameling f 375. - A. Gf 2.50. De uitgaven hebben bedragen f331.55. De Penningmeester, W. BIERSTEKER, Loodsgracht 21. SPORT. Voetbal. - H.F.C.- Holland 2-2. 't Schynt zoo langzamerhand bij H.F.C, gewoonte te worden om haar slechtste spol voor de competitiewed strijden te bewaren. 't Was verschenen Zondag tenminste een treurige ver tooning. Holland verscheen met 10 man, waaronder 6, (zegge zes) in vallers en 't was waarachtig meer geluk dan wijsheid dat 't tiental niet met de 2 puntjes is gaan strijken. Een paar malen kwam de lat op wonderbaarlijke wijze den keeper te hulp. Ronduit gezegd, had Holland ver diend te winnen, al was ,'t alleen maar door haar vlug en handig sa menspel in de voorhoede, speciaal van den linkervleugel. Daar had H. F. C., vooral de rechtervleugel, wel een voorbeeld aan kunnen nemen. Wel was ook zij onvolledig, maar dat is toch geen reden voor de an deren om er zoo op los te knoeien als b.v. de beide backs, de rechter vleugel, de midden-voor en zoo zou ik wel door kunnen gaan. Voor de rust was de linkervleugel vrij goed op dreef en Koorn kreeg heel wat vrije ballen toegespeeld. Een daarvan wist hij met een ver dienstelijk schot in 't net te depo- neeren.-Nadat Holland door een vlug gen uitval heeft gelijk gemaak, doel punt Groote onverwacht met een hoog schot in den hoek. Holland krijgt na rust den sterken wind mee en 't is wel vooruit te zien dat zij daarvan zal proflteeren, vooral daar Pleijte allerjammeriijkst staat te knoeien en Gode ook niet al te zeker wegtrapt. De gelijkmaker ligt dan ook weldra achter Persoon, die met zulke verdedigers voor zich lang geen piei- zierig werk had. Toch is-hetgrooten- deels aan hem te danken, dat de stand gelijk bleef. Daar zorgde ook de voorhoede van HFC wel voor, 't Was of ze er zich op toelegde de gemakkelijkste ballen naast of over te trappen. Zoowel van links als van rechts schoot men groote gaten in de lucht in plaats van in 't net. 't Was voor leder een opluchting toen de scheidsrechter, die veel van fluiten hield, het eind signaal liet hooren en aldus een einde maakte aan de vertooning die werkelijk niet waard is, dat er meer over geschreven wordt. Slechts even dient het uitstekend werken van Kikkert, v. d. Wal, Koorn (vóór de rust) en keeper Persoon (die CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek is het over zicht der Tweede Kamer tot het volgend nummer blijven liggen. „Casino"-Gebouw. door den Toondichter en Zanger „SEMPERFLORENS" - HELDER. Telaf. 141. Telegr.-Adres: Als boven. Uw adres voor Bloemen. zl° etalage. aanbevelend. Ter overname aangeboden Café met Vergunning Brievon, onder No. 624, aan het Bureau van dit blad. Te koop aangeboden een solide Badkuip met Geizer. Adres: Bureau van dit blad. Advertentiën. Op 27 Maart a.s., hoopt onze 1 geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-1 r en Overgrootmoeder, de Wed. S. SMIT geb. DEKKER, J haar 908tOQ geboortedag te herden- l den. Dat God haar sterkt in haar hoogen ouderdom. Namens j Kinderen, Behuwd-, Klein- J en Achterkleinkinderen. I IJmuiden, Amsterdam, 20 Maart 1915. I Den Helder, Ondertrouwd SIEBREN TEITSMA en CATHARINA PETRONELLA VAN DER PLAAT. Helder, 24 Maart 1915. Kanaal weg 84, Kannalweg 91-95, Huwelijksvoltrekking 8 April 1915. HerplaatBt wegens misstelling. Ondertrouwd JOHANNES DE BIE en ALIDA WILHELMINA KONINGSTEIN. Helder, 24 Maart 1915. Achterhoofdgracbt Gfla. Oude Kerkstraat 17. Algemeene kennisgeving. Getrouwd (bij volmacht): Jb. KIKKERT en A. J. BLAAUBOER, die, mede namens wederzljdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Soerabaya, Helder, 24 Maart 1915. Heden overleed te Doom, onze innig geliefde Dochter en Zuster ANNA MARGARETHA DE LUSSANET DE LA SABLONIÈRE, in den ouderdom van 19 jaar. Hellevoetsluis, Ch. H. de Lüssanet de la Sablonière. Bloemendaal, H. R. de Lüssanet de LA SABLONlkRR. 22 Maart 1915. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden ontvingeu wij bet treurig bericht, dat op 17 Maart in het Marine-Hospitaal te Soerabaya is overleden, onze geachte Schoon zoon, Zwager en Oom, de Heer JAN VAN RAAM, in'levcn Machinedr.-Maj. dor K.M., in den ouderdom van 36 jaar. Mede namens Familie, Wed. E. Klein—Ruiter. D. Holtz. E. Holtz—Klein. ,r (F. de Vries. Velsen, j j db Veies-Kleih. Oost-Indiö, R. Baringa. E.C.Habinga-Klein. En Kinderen. Helder, 24 Maart 1915. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Aan allen die ons blijken van deel neming gaven, bij de ziekte en het overlijden vau onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mej. de Wed. T. KRIJNEN-BRAREN, brengen wij dank. In 't bijzonder betuigen w(j innigen dank aan Mej. J. v. d. KAM, alhier. De vaardigheid, de onvermoeide hulp en de liefderijke behandeling door deze Zuster aan onze moeder betoond, is werkelijk boven allen lof. Namens de Familie, M. H. RINKEL-Krijnen. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen den Heer J. P. VAN VARIK, overleden alhier op 15 Maart 1915, gelieven daarvan opgave te doen aan den executeur-testamentair, J. BOER- HOUT, Oude Enghweg 1, Hilversum. HELDER. De NIEUWE CURSUS begint 1 MEI a.s. Kweekelingen kunnen worden aangegeven vóór 1 APRIL a.s., bij den Directeur aan de Qroen-van-Prin- stererschool. p STORM, Directeur. In de vacature van Conciërge Gebouw Palmstraat is VOORZIEN. HET BESTUUR. Prijzen der plaatsen: Ie Rang f 1.—2e Rang f 0.60 verhoogd met 5% Sted. belasting. Militairen ben. den rang van Onderofficier 1e Rang f 0.50, 2e Rang f 0.30 Plaatsbespreking op den dag der uitvoering in „Casino" van 12 3 uur (niet per telefoon). Kwart voor 12 af gifte van volgnummers. 12 uur loting. Deze brochure, uitgegeven door de Vereenlging Volkweerbaarheld, zal a.s. Zaterdag 27 Maart, tegen 5 ets. per stuk op straat worden verkocht. Op verzoek van het Hoofdbestuur der Nederlandsche Padvinders Organisitie zal deze verkoop geschieden door onze padvinders. De opbrengst strekt uit sluitend ten bate van het Neder landsche Roods Kruis. Koopt dus allen a.s. Zaterdag een exemplaar van onze jongens. Gij helpt daardoor de verspreiding bevorderen der in de brochure-verkondigde denk- den, die in dezen ernstigen tijd van zoo groot zedelijk belang voor ons volk zijntevens ondersteunt gij daar door de zoo nuttige instelling van het Roode Kruis en ten derde helpt gij onze padvinders in het verrichten van hun dagelljksche goede daad. De Secretaris van de afd. Helder der Ned. Padv. Org.: A. SLINGERVOET RAMONDT. Mevr. W. BAKKER, Spoorstr. 57, vraagt een nette Dienstbode, van goede getuigen voorzien. Werkster gevraagd voor 2 maal in de week. Adres: Kanaal weg 90. •Gevraagd een net DAGMEISJE, P.G. Adres: VIS, Kanaalweg 87. Mevrouw SCHUTTE vraagt een net DAGMEISJE, Aanmelden Dijkstraat 11, 's avonds na 7 uur. Gevraagd tegen 6 April een net Dagmeisje. Zich aan te bieden 's avonds na 7 uur. Adres: Mevr. de JONG,Binnenh.35b. Gevraagd een net DAG-TWEEDE MEISJE, niet beneden 16 jaar, van 'smorgeDs 8-8 uur 'savonds. Keunis van naaien en tafeldienen strekt tot aanbeveling. Adres: Bureau van dit blad. Mej. TISSING, Keizerstraat, vraagt een DAGMEISJE. Gevraagd een net Meisje, niet boven de 16 jaar. Adres: Spoorstraat 91. LOOPMEISJE gevraagd. Adres: Gez. v. Twisk, Weststraat 62. Een net Loopmeisje gevraagd. Adres: Koningstraat 5. Gevraagd eon Smidsknecht of gevorderd Leerling, om terstond in dienst te treden, bij G. DE ZEEUW, gedipl. Hoefsmid, Anna Paulowna. SCHILDER. Gevraagd een flinke JONGEN, 16 a 17 jaar, een jaar vast werk, met kost en inwoning, loon naar overeen komst, bij: G. SCHUT, Schilder, te Koegras aan de Kooi. Gevraagd - een nette Jongen. Adres: Rijwielhandel L. LEEN, Hoofdgracht. Een jonge man, 24 jaar, eigen zaak hebbende, zoekt kennismaking m. jonge dame of weduwe zonder kinderen, om na wederzijdsche kennismaking een huwelijk aan te gaan. Franco brieven, liefst met portret, letter C, N.V. Boekb. v/h. A. J. MAAS. Gevraagd door gehuwde lieden zon* der kinderen, tijdens de mobilisatie, een gemeubileerde ZIT-SLAAP- KAMER met kookgelegenheid. Brieven onder No. 622, aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd eene WONING. Huurprijs f 250 tot f 375 per jaar. Opgave van waar, en wanneer te aan vaarden onder franco brieven No. 623, aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd voor klein gezin een nette Woning, huurprijs ongev. f 2.25. Brieven onder No. 620, Bureau van dit blad. 10 gulden belooning. Woning te huur gevraagd. Huur f 2 tot 2.75, ook buiten de gemeente. Br. fr. No. 621, Bureau van dit blad. Iemand van de Marine, Mar. Ie klas, net persoon, vraagt een net SLAAPKAMERTJE. Brieven franco onder No. 618, aan het Bureau van dit blad. Ter overname aangeboden een KRUIDENIERSZAAK. Adres: Vlamingstraat 75. Te koop een koperen Taan- ketel. Te bevragen aan DUINKER's Adv. Bureau, Spoorstraat. Te koop: prima CAFÉ, in drukke stad, mat Inventaris. Rijke broodwin ning. Ook zeer geschikt voor buiten lieden. Te bevragen bij L. F. Th. Koelman, Assuradeur te Alkmaar, Spoorstr. KABINET ouderwetsch model. BUREAU en 1 geschilderde LINNENKAST, uitneembaar, balf legkast, half hang kast, te koop. Adres: Spoorstraat 74. Te koop 6 notenhouten STOELEN, bekleed brons pluche; 1 notenhouten TAFEL; 1 HEEREN- STOEL, bekleed brons pluche. Tevens een FONGERS-Damesrljwlel (vrijwiel). Adres: Bureau van dit hlad. Paradijs Vogels te koop gevraagd. Brieven onder No. 619, Bureau van dit Blad. (stukjes en schijfjes). Telef. 192. Spoorstraat. Melkinrichting Vanaf Vrijdag 26 dezer zijn onze Verpakte Melkproducten ie verkrijgen voor Spoorstraat en Omgeving bij den Heer Da KUIPERj Boter en Kaashandel, Spoorstraat 56. Aanbevelend, DE DIRECTIE. De grootste keuze in Molengracht 6. Telefoon 126. Aanbevelend, A. DOL. van de naar de elschen des tljds ingerichte (voorheen G. DE BEURS).' Aanbevelend, Alléén Ie klasse fabrikaat die proefondervindelijk be wezen hebben de beste te zijn en onder garantie ver kocht worden in Doe bijtijds uw inkoopen daar onze winkel DINSDAG en WOENSDAG GESLOTEN is. zijn hBden en dagelijks verkrijgbaar VERSCHE BAKBOKKING. van do nieuwe, naar de eischen des tijds Ingerichte zaak in Beslist eerste kwelileil. - Geeft 2korting. FIJNE VLEESCHWAREN mrX.Ztn"' Aenb.ee,end. Q PAARDENSTRAAT hoek BREESTRAAT. ZIET OE ÉTALABE. o o. 2-persoons, 190 X 120 binnenwerksche maat, met mooie onderlagen, in alle prijzen. (L ALLES EIGEN FABRIKAAT.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3