Wielrijders! Laatste berichten. MUZIEKUITVOERING GRATIS toegankelijk voor alle Militairen van Zee- en Landmacht. Aan ile leden der Ned. Herv. Kerk. Christelijke Gereformeerde Kerk. Luthersche Zangvereeniging. Hedenavond REPETITIE. Steuncomité. Gemeente-Reiniging Tandarts ANSINGH, AFWEZIG. OUMAS' CABARET KWARTET. DUMAS STELLA FONTAIN. SOPHIËSMITH. COR WALDECK. nette Loopjongen. Indische Uitrusting. eenZaakinRUWIELENenOHDERDEELEN, Nieuwe Zuidvruchten. F. H. DE GOEIJ, zuiver gesmolten SLAGERSVET, 1 Ingezonden Rflededeeling. op RIJWIEL», RIJTUIG'«n AUTOBANDEN waubor{( eoUdlUtt. Fabriek Hevea. Hoogtmid (Prooi nge»j| officier van gezondheid, chef van het hospitaal, dat de toestand der ver pleegde onderofficieren geen onrust, meer baarde, Woensdag verergerde de toestand van een hunner weer dermate, dat men het ergste vreesde. Intusschen heeft zijn toestand opnieuw ean gunstige wending genomen, al thans Donderdag was de patiënt buiten koorts. Het is met dat al een feit, dat bij velen het verloop der ziekte ongewoon is. Toch is het volkomen uitgemaakt door het ontdekken der bacil in de faecaliön, dat bier niets anders dan dysenterie in het spel is. Men staat hiel voor een raadsel, waarvan de oplossing, indien deze ooit zal komen, met spanning wordt tegemoet gezien. Als zeker wordt aangenomen, dat de ziekte in het logies der onder officieren aan den Oedjoeng is ge bracht, door iemand, die reeds de dvsenterie-bacillen met zich voerde, en zoodoende de infectie veroorzaakt heeft. Daarbij wordt sterk getwijfeld of er niet iets gehaperd hec-ft aan den hygiënischen toestand. Thans worden ten opzichte der hygiëne alle nóodige maatregelen genomen, waar door men dan ook in den laatsten tijd niet meer van uitbreiding dei- ziekte hoort. AGENDA. 5 April. Groot concert b(j G. Schut le Koegras. April. Concert „Apollo", Casino. 7 April. Muzlek-uilvoeriug in de Gerof. Kork, Spoorstraat, halflicht. 7 en 8 Ajril. Dnmas' Cabaret-kwartet, Casino, MARINE EN LEGER. Alsnog bevorderd mot ingang van 31 Maart Matroos-bottel. J. Mijndore tot korporaal-bottel. Matroos 2e kl. H.W.Örro tot Mot ingang van 1 April Sergeant-bottel. H. Kampmnn tot bottel.-majoor, Korpl.-bottel. J. Janso tot sergt-bottol. BU beschikking van don minister van marli zün de volgende plaatsingen golast: lult. tor zeo2ekl. M.J. Kruyt3 dezer geplaatst aan boord Hr. Ms. „Schorpioen"; 17 dezer lil lts. ter zee le kl. G. Hoogenraad E. H. Fridericlis resp. geplaatst aan boord Hr. Ms. „Noordbrabant", als ei-rste-ofócler, boord Hr. Ms. „Koningin Emma". STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Boeroo, thulsr., pass. 81 Maart Finistorro. -Vondol, ultrvertrok 81 Maart van Suez, Billiton, ultr., pass. 81 Maart Kaap Blanc. Karimoen, uitr., pass. 1 dezer Eenre. Kon. dor Neder!., ultr., pasB. 1 dezer St. Vincent. Koningin Emma, ultr.,arrlv.2dezerte81ngapore. OraDie vertrok 1 dezer van Batavia naar A'dam. Prinses Juliana, thuiST- pass. 2 dezer Periin. Rondo arriv. 2 dezer v. New-York te R'daro. JFLotti, uitr., vertrok 1 dezer van Catanla. Rotterdamsche Lloyd. iljocja vertrok 81 Maart v. Batavia n. R'daiu. Kawi, thulsr, vertrok 81 Maart van Sabang. Ophtr arrlv. 1 April van Java te R'dam. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Maasland, ultr., arrlv. 31 Maart te Rio Janeiro. Rijnland, ultr, arrlv. 1 dezor te Loixoes. Tn bantio, uitr„ nrrl v. 2 dezer to Falraouth. Kon. West-Indische Maildienst. Lff. v. Nassau arriv. 2 dezer v. B.-Ayres te Adam. MARKTBERICHTEN. Hoorn, 1 April 1915. KAA8. Aanvoer 45 stapels, wegende K.G. Prijskleine f 46,50. commissie f middelbare f fabrieks r47,00. Handel willig. Alkmaar, 2 April 1916. KAAS. Fabriekskaas meikaas f-.-.Jonge kaas f—kl. ftibriekskaas f51.00, klelno boerenkaas f 45.00, comm. fnbriokskaas f commis sie boerenkaas 1'48.-, middelbare fabriekskaas f-.— middelbare boerenkaas f42.60. Aange voerd 141 stapels, wegende 110272 K.G. Handel kleine matig. f7.00 a f7.60. Bruine buonen f 14.00 a f 18,50, wltto 113.— a f22.-, rood mosterdzaad f-.-, gooi ld. I'—.-, blauwmaandzaad f—paardoboonen f 1100 af— .00, cltroenboonon f—a f dulvonboonen f -.00, karweiz. f-.- u f Erwten: groene f 11.a 17.-, grauwo 1'-. a 00.00, vale f 00.00 a 00.00. ruu&ruer w-io per rw dus; uien iuaw-u.w per ben, boerenkool f0.70-1.00 per kist, kropsla 16—7 per 100 krop, sa voile kool f0-00, roode ld. f 10-20, gele Id.flO-20 per 100stuks, bieten fO.00—0.00 per 100 stuks, spruitkool f110 n 2.50 por mand, raapstelen f4.00-6 p. 100 bos, solderii f6-8 por 100 dos, spinazie f 0.30-0.66 per ben 'radijs f4—6 per 100 boB. VISSCHERIJBERICHTEN. Nleuwedlep, 1 April Aangebracht door 12 korders 80 stuks middeltong, per stuk fO.65.10 stuks kleine tong, per stuk f026, 4 mandon Htortschol, por mand fiaoo, 40 manden kleine f 5.Ö0, 28 manden schar. zwakke en lijdende en mistroostige en tot wie behoefte hebben in dezen tijd aan verkwikkende opbeuring door lied en spel. Zoo worden in dezen „mobilisatie tijd" ook kampementen, militaire te huizen en forten, vluchtoorden en interneeringskampen bezocht. Dat bedoelde „club" mooi werk leveit en geenszins als een „quantité négligeable" kan beschouwd worden, blijkt wel'uit de hier volgende reeks van inrichtingen, die reeds bezocht werden en welke alle haar ingeno menheid en dankbaarheid met het gehoorde te kennen gaven, namelijk Luth. Diacon. Inrichting (Koninginne weg); Qeref. Ziekenverpleging (Ter Haarstraat)Wilhelmina-Gastbuis, Binnengasthuis, Herv. Diacon. In richting (Overtoom) en het Stedelijk Armhuis. Ook in de militaire wereld blijken deze dames en heeren welkome gaston te zijn. „Voor de militairen" weiden reeds uitvoeringen gegeven te Am sterdam. Bussum, Muiderberg, Half- Naarden en Brcukelen, terwijl Dog steeds van militaire tehuizen uitnoodigingen worden ontvangen. Te Nunspeet bezocht het gezelschap het „Vluchtoord" der Belgen. In verband met het bezoeken van inrichtingen buiten Amsterdam, zoo mede voor aanschaffing van muziek, enz. enz., is er gelei noodig, dat zoo veel mogelijk wordt bijeengezameld door vrijwillige bijdragen. Het „En semble" bestaat uitde dames E. Th. Lehman de Letmsveld.te Amsterdam, leerares in het pianospelMarie Gljs- bertse, solo-zangeres, te Haarlem G. Lukkien, mandoline; jongejuffr. Joh. M. Mceuwae, vioolen de heeren J. C. L Colljn, baritonA. L. Masch- haupt, viool J. P. G. Meeuwse, alt viool, en H. F. van Steenhoven, orgel, allen te Amsterdam. Bovengenoemd gezelschap zal op Woeosdag 7 Ap-iil a.s, in de Geref. Kerk, Spoorstraat, daartoe uitgeDoo- digd door het Bestuur van het Tehuis voor Militairen, Kanaalweg 91—95, een uitvoering geven, gratis toegan kelijk voor allo militairen. Voor zoo ver de plaatsruimte toelaat, zal aan burgers, tegen matigen prijs, toegang worden verleend. (Men zie de des betreffende advertentie). schol, per mand f 5.00 per inand f L76 a f2.50. 2 April. Door 12 korders 2 manden stortschol, per mand fl&OO, 30 mandon kleine schol, per mand f4.00 a f 5.00, 20 manden schar, per mand f 1.50 a f2,00. Door trekkers 1800 tal haring, per tal f2,00 f2.86. Burgerlijke Siand van Helder, van 1 tot en met 2 April 1915. GETROUWD; D. Stobbe en G. Leljen. BEVALLEN: A. van Rees-Mets d. OVERLEDEN: H. W. C.Llnckers, 21 jaar. PLAATSELIJK NIEUWS. De heer De Zwart alhier is dooi de afdeeling Helder van de S.D.A.P. Candidaat gesteld voor het lidmaat schap van den raad, in het derde district. Onze vroegere plaatsgenoot, heer H. JanseD, Marconi-officier (Marconi M(j. Londen) slaagde te New- Orleans (Vereen. Staten vanN.-Am.) voor het Amerikaansch-Staatsdiploraa Radiotelegraphie (systeem Marconi- Telefunken.) Naar wij vernemen heeft zich gisteren een landweerman der artil lerie, ingekwartierd op „de Heldin", liggende aan het einde der Buiten haven, door een geweerschot van het leven beroofd. De reden tot deze wanhopige daad is niet bekend. Muziek-Ensemble, Te Amsterdam werd onlangs op initiatief van den heer J. P. C. Meeuwse, een „muziek-ensemble" opgericht, ten behoeve van zieken huizen, enz. ten einde aan patiënten en verplegend personeel, te midden van hun moeizaam en veelszins melancholiek milieu, eon goede af leiding en tevens aesthetisch geheel verschaffen. Zonder dat ook maar de geringste kosten worden in rekening gebracht, biedt het zich aan, eenvoudig en on baatzuchtig, en richt; zich tot het BINNENLAND. Tot leeraar aan de Kweekschool voor da Zeevaart te Amsterdam is benoemd de heer J. Oderwald, com mandant van de mailboot „Mecklen- burg" der Maatschappij Zeeland. IJmulden, 8 April. Bij vergelijking van den viseh- omzet in Maart van dit jaar eu van het vorig jaar valt thans eene ver meerdering van f 604.474 te conata- teeren; n.1. f 813.017 in Maart 1914 tegen f 1.417.491 in gelijke maand van dit jaar. De omzet is thans een record te noemen, daar zooiets nog nooit is voorgekomen. De groote aanvoer der trawlers en de ongekend hooge prijzen die be steed worden, zijn hier niet vreemd aan. De vjsch is thans nog zeer duur. daarentegen wordt de aanvoer weef iets minder dan verleden week. Stoomtrawlers stiigeloqd. Onze berichtgever te XJmuiden schrijft De reeders alhier hadden mot het kolenbureau uit het Koninklijk Natio naal Steuncomité een onderhoud om te trachten de prijzen van de bunker kolen, welke thans abnormaal hoog zijn, te doen verminderen doch kwa men tot geen resultaat en besloten nu een deel der trawlvloot stil te leggen omdat de exploitatie wegens de hooge kolenprijzen te duur wordt. De regeering werd van dit voor nemen telegrafisch in keunis gesteld, terwijl het Dagolljksch Bestuur der gemeente Velsen der regeering ver zocht maatregelen te willen beramen dat dit stilleggen alsnog worde voor komen, aangezien de nood welke overal reeds hoog gestegen is dan nog grooter zal worden. Een brandend zeilschip. De schipper van den te IJmulden binnengekomen stoomtrawler YM 201 rapporteert op 1 April des middags 12 uur op 56° 17' Noorderbreedte en 5° 14' Oosterlengte een driemastzeil schip te zijn gepasseerd, dat geheel in brand stond en waarvan de masten over boord lagen. De nationaliteit kon niet worden vastgesteld, doch is vermoedelijk de Noorsche. Het schip was reeds tot aan de waterlijn weg gezonken, zoodat ook de naam niet meer kon worden opgenomen. Een bij het schip drijvende scheepsboot werd opgepikt en te IJmuiden aange bracht, doch ook deze geeft geene ophelderiDg, welk schip het geweest is, wijl ze slechts wit geschilderd, zonder eenig kenteeken was. Waarschijnlijk staat dit bericht in verband met hetgeen uit Rot terdam werd gemeld, namelijk dat daar Donderdagavond is binnenge komen het Noorsche stoomschip „Unita" met aan boord do uit elf man bestaande equipage van den Noorschen bark „Nor", welke op de Noordzee door de Duitsche onderzee boot „U 20" in brand was geschoten. Het schip kwam van Sandefjord en was bestemd naar Huil en geladen met dwarsleggers. Schip in de lucht gevlogen. Het stoomschip „Schieland", kapi tein Duit, van de Rotterd. Scheep vaart Maats., is Donderdag op 24 mijl afstand van Spurn in de luebt ge vlogen. Een der opvarenden werd in stukken geslagen, anderen verbran den terwijl 8 man worden vermist. De overigen waaronder de kapitein, werden te Huil aangebracht. -| Dijkshoorn SchaL v. d. Hulst Stoffels Boers Vos Hoofc P. LuU'ckx KuUpors Kramer Korft Wij vertrouwen dat alle spelers zich duchtig zullen inspannen om een gelijk spel, ja mi3sehien eene overwinning te bevechten. In geen geval zal bij een H.B.S.- nederlaag V.V.A. kunnen zeggen, dat zij het gemakkelijk heeft gewonnen. Ora kort te zijn, het zal eeu span nende wedstrijd worden. Ook nu zal H.B.S. trachten, even als de vorige keer, het er beter af te brengen dan H.F.C., dat ook nu een dag eerder tegen V.V.A. uitkomt. Het gunstige weer der laatste dagen in aanmerking nemende, ver wachten wij dat Maandag velen naar het terrein aan den Bolweg zullen trekken om de H.B.S.-spelers aan te moedigen. Op 't H.F.C.-terrein (Strooweg) van 2J-4 uur. Evenals den len Kerstdag, zal ook op den len Paaschdag V. V. A. (2e kl. N. V. B.) bij H. F. C. op bezoek komen. De toen aanwezigen hebben genoten van het vlugge spel der gas ten, die zich de meerderen der H. F. O.ers toonden. Dezen keer zal H. F. C. trachten revanche te nomen en met een uiterst sterk elftal den strijd tegen de Amsterdammers aan vaarden. Eon waarborg dus vooreen mooien wedstrijd. Den 2en Paaschdag zijn wc in de gelegenheid kennis te maken met een andere club, n.1. de Racing Club Haarlem. Deze speelt in de nood- competitie in afd. G, en bezet daarin in de 2e plaats met alleen de 2e klasse „Edo" boven zich. Als bewijs voor de productiviteit harer voorhoede diene, dat haar doel gemiddelde (26-7) veel mooier is dan dat van no. 1 (81-12). De Heldersche doelman kan 't dus druk krijgen. Verder valt van deze ciub nog re memoreeren hun uitstekend figuur in de beker-compe titie. Na achtereenvolgens de 2e en 3e ronde bereikt te hebben door twee 3-1 overwinningen, ziet ze zich nu met drie eerste-klassers, n.1. „Her cules", „U. V. V." en „Quick" (den Haag) in één afdeeling geplaatst en moet voor de volgende ronde den strijd met „U. V. V." aanbinden. Alles dus een bewijs, dat ze het publiek en de H.F.C.-ers een aardig lesje in goed yoctbal kunnen geven, te meer daar ze verzekerd hebben met hun stérkste elftal te zullen uit komen. Bij' het groote aantal uitste kende v.oetballers, dat Haarlem heeft getoond "te kunnen Je veren, twijfelen we er niet 'aan of ook deze ciu'o zal de toeschouwers in bewondering weten te brengen door haar verrich tingen binnen de kalklijnen. wie dus verzekerd wil zijn van een werkelijk goede partij voetbal, fcezoeke den 2en Paaschdag het H.F.C.-terrein, om onze stadgenooten tegen de ongetwij feld sterkere Haarlemmers een zoo goed mogelijk figuur fce zien npakon. Zeer zeker zullen de aanmoedigingen van een talrijk publiek daar een groo- ten invloed op kunnen uitoefenen. Beide wedstrijden beginnen om half drie. houdende van het „zu3ter Anna, zuster Anna, ziet g(j nog niets komen Helaas, de heer Pompe van Meer- dervoort kwam niet opdagen c-n toen men de zaak dor Keizerstraat vol doende bekeken en besproken had, kwam men tot do overtuiging dat het een April mop moest zijn van Joost weet welken grappenmaker. SPORT. Voetbal. Terrein Bolweg 2e Paaschdag H. B. 8.1 -V.V.A. (2e klas N. V. B.). Maandag a.s. speelt V.V.A. hare 2e wedstrijd tegen H.B.S. I. De vorige maal was H.B.S. er in geslaagd gel(jk te spelen tegen V.V.A., terwijl H.F.C. den vorigen dag tegen datzelfde olfcal het onderspit had moeten delven. V.V.A. wil nu echter eene over winning op ons behalen en beloofde met een sterker elftal uit te komen dan de vorige maal H.B.S brengt het volgende elftal, in 't veld Op 1 April. Woensdag 31 Maart meldde zich bij een huiseigenaar hier ter stede een deftig uitziend heer aan, die voorgaf de heer Pompe vau Moerder- voort uit Don Haag te zijn» Hij had zoo deelde hij mede groote plannen en zocht eenige flinke pan den in de Keizerstraat, op welk ter rein een bijzonder fraaie en hoogst moderne bioscope zou verrijzen een magm'fiek paleis van den eersten rang, dat honderden bezoekers, ook uit den omtrek, er naar toe zou doen stroomen. De ontwikkeling der plannen met de Keizerstraat, was zoo logisch en het aanbod voor drie perceelen naast elkaar zoo royaal, dat de eigenaar geheel oor was en zich in stilte bij voorbaat al verkneuterde om het zoete winst je dat gemaak t zou worden. Een ding was jammer, dat er geen vierde perceel bij kon, want dan werd het geheel eerst wat het wezen moest, zóó hoog en zóó breed. Nu, daar wist de eigenaar misschien wel raad op: perceel vier was van een heele goeiou vriend en die had wel eens uitgelaten dat hij het wel wilde verkoopen als er maar een behoorlijken prijs voor betaald werd geen futje, want het huis was solied en Keizerstraat prima stand, De heer Pompe van Meerdervoort vroeg zijn adres, maar moest eerst een paai- andere plaatsgenooten wier goedklinkende namen hij even noemde - spreken en zou dan den anderen dag te elf uur terugkomen om met hem verder ie onderhande len en den koop in de Keizerstraat te sluiten. De eigenaar van huizen in d vooral 's avonds, al drukker wordende straat, had na het vertrek van zijn bezoeker rust noch duur en toog zoo spoedig mogelijk naar den eigenaar van perceel vier. Deze was bij het hooren van de grootsche onderneming in de Keizerstraat opgetogen, meende ook dat een voordeeltje niet zou uit blijven en stelde voor om den vol genden morgen op tijd in een onzer hotels, afgesproken met den heer Pompe van Meerdervoort, present te zijn, ten einde spijkers met koppen te slaan. Öp 1 April, tegen elf uur, toen nog eenige ingezetenen aan een bittertje slurpten, was het daar een ware consternatie. De bouw vau een zoo rijk en schitterend bioscope-paleis in de Keizerstraat werd een opgewonden geschiedenis. Het eene rondje volgde op het andere en alle aanwezigen borduurden de wonderlijkste fantasieén. De malste berekeningen werden voor de Keizerstraat gemaakt en hot was ongemerkt elf uur geworden en men nam onwillekeurig een beetje positie aan. De heer Pompe van Meerdervoort liet zich echter wachten en verscheen niet. en wachtte totdat het etensklokje «ie heeren aan de gehoorzaamheid aan moeder de vrouw herinnerde en verzocht den hotelhouder onmidde- lijk iemand te zenden als de man met de gouden eieren, zich liet zien. Buiten op straat stonden de heeren nog even op den uitkijk repetitie Advertentiën. Op Zee. Op 1 April is bij Beachy Head het Eng. ss. „Seven Seas" in den grond geboorp. Van de bemanning zijn 18 man verdronken. Volgens eenige der overlevenden werd geen onderzeeër gezien. Een tweede Engelsch schip is op 60 mijl afstand van Kaap Finisterre in den grond geboord. De bemanning werd te Lissabon aan wal gebracht. Verder ie een Engelschip van Rotter dam naar Leith aangevallen door een Duitsch vliegtuig, hetwelk bommen wierp. Het schip werd echter niet getroffen en is te Leith aangekomen. Door de „U 10" werden op 40 mijl afstand van Sbields drie Engelsche trawlers in den grorjd geboord. De bemanningen werden gered. Hst onlangs getorpedeerde stoom schip Deimira ls weder vlot gebracht, en te Cherbourg aangekomen. De offlcieele legertieriohten van 1 en 2 April. Van het W e s t e 1 ij k front. Het Fransche bericht van den lsten meldt dat in Woövre het dorp Feyen- haye, ten W. van het Bois 16 Prötre, door de Franschen bezet werd. Tegen aanvallen werden afgeslagen. Bij Dixmuiden werd door den vlieger Garros een Duitsche vlieger gedwon gen te lauden. Het zelfde deed de vlieger Navarre aan de Aisne. Het bericht van den 2en qeelf mede dat op verschillende pÜDten van het front artillerie gevechten werden ge leverd. Ten O. van Luueville, waar volgens een Duitsch bericht de Fran schen izi voorpostengevechten zware verliezen zoudeu hebben geleden werd integendeel een Beiersch bataljon teruggeslagen. De verliezen der Fran schen in dit gevecht waren zeer ge ring. Het gevecht had plaats bij Paroy. Het Duitsche legerbericht van den 2en ineidt hevige artilleriegevechteu tusschen Maas en Moezel. De uitslag' wordt niet medegedeeld. De iufanjieripgeyechten in het Bois le Prötre worden voortgezet. Déaan- val der Franschen ten Westen van het bosch, welke volgens hel Fransche bericht de bezetting vau een dorp tengevolge had, wordt in de Duitsche mededeel!ng als afgeslagen gemeld. Echter wordt toegegeven, dat de Franschen nog in het bezit ztjn van oen tweetal Duitsche blokhuizen in de voorste linie, Een Duitsch bericht maakt melding van het werpen van bommen op do steden Muhlheim (Baden) en Neuren berg aan uen Rijn. Er werd weinig beteekeneude schade aangericht. Van hel Oostolljk front. Het Russische legerbericht van don 2eu April meldt, dat de Russen in do streek van Krasno eeu beslist, voordeel op do Duitschers behaalden. De vijand werd gedwongen terug te trekken. In de Karpathen wordt het Russi sche offensief langzaam maar zeker voortgezet. Iu de Beskiden maakten de Russen zich meester van een aantal stellingpn op de hoofdketon van het geborglo. Eveneens werden de Oostenrijkors verdreven uit hunne stellingen ten W. van Nasiezne en ten Z. O. van Dwnermikof. Op 30 Maart werden 80 officieren en 5600 man gevangen genomen en 4 kanonnen en 14 machinegeweren veroverd. Bij Scilowy en Malinow, in de richting van Chotin, werden op 30 Maart eenige Oostenrijksche bataljons omsingeld en grootendeels in den pan gehakt. De overlevenden, 1500 man, werden gevangen genomen. Volgens het- Oostenrijksche leger bericht schieten de Russen in het geheel niet op. Tenminste wordt in het bericht van den 2en medegedeeld dat "in "de Beskiden thans over het algemeen rust heeraeht nadat de aanvallen der Russen bloedig waren afgeslagen. Op den grens tusschen de Pruth en de Dnjestr werden ster ke, de Oostenrijkers in getalsterkte overtreffende Russische strijdkrach ten, na een gevecht, dat een geheelen dag duurde, teruggeslagen. Telegrammen,ontvangen tijdens het afdrukken van ons blad. De Directie der Scheep v.- en Steen kolenhandel-Mij. te Rotterdam deelt het volgende mede omtrent de ont ploffing aan boord vau de „Schieland" Volgens het rapport van den eer sten stuurman C. Weltevreden is het stoomschip „Schieland" Donderdag morgen half twaalf b\j goed weer midscheeps getroffen door een onbe kend voorwerp. Twee booten werden onmiddellijk te water gelaten, in de eene namen plaats de le machinist Lam, de 2e machinist Langendljk, de le stuur man Weltevreden, de 2e stuurman H. van Veelen, do donkeyman P. H. J. Smit, de stoker A. Moliste en de stoker J. Blok. Deze boot werd opgepikt door het Noorösche stoomschip „Orion" om half drie en te Grimsby aan land gezet. De eerste- en tweede machinist waren beiden ernstig gewond en zijn in het hospitaal te Grimsby opgeno men. In do tweede boot waren de kapitein Duit, de.hofmeestei Mossel, do derde machinist Tuinhout, de matrozen WelLcvreden en Strassen, de lampenist P. de Jong en twee jongens De vermoedelijke namen van deze laatste zgn Van Barneveld en Stevel. Deze tweede boot bleef bij het stoom schip „Schieland", hetwelk Donder dagavond om 6 uur nog drijvende was, doch sterk overhelde. De Schieland" was Donderdag van Humber naar Rotterdam vertrokken, De verschillende telegrammen ver gelijkend, blijkt, dat allen gered zouden zijn. Den 15en April hopen onze jj [geliefde Ouders, IJ. BUIKEMA en T. BUIKEMA -SELOERBEEX, hunne 30-jarige echtvereeniging E j to herdenken. Dat zij nog lang J gespaard mogen blijven is C wensch van hunne dankbare Kinderen on Kleinkinderen K. Boikkma. T. Boikema de Graaf. Aaltje eü Anna Boikema.; Helder, 3 April 1915. op WOENSDAG 7 APRIL A.S. i 7uur n.m., in de Geref. Kerk, Spoorstraat. Aangeboden door het bestuur v/h. Tehuis voor Militairen, Kanaalweg 91-95. Voor zoover de plaatsruimte toelaat., zal aan Burgers toogang worden verleend tegen betaling van f 0.15 de persoon. Uil iwituiil bitig saldo 111 dia uitvoiiing ii bestemd veer dm arbeid indit dt «liliiitn. PROGRAMMA'S, t6vens bewijzen van toegang (voor Burgers), verkrijg, baar bij HH. Boekhandelaren: J. C. DUINKER, Spoorstraat; EGNER- KeizerstraatN.V. v/h. A. J. MAAS, Kanaalweg, en P. SPRUIT, Kanaal weg, alsmede bij den Heer R. JONGKEES. Paardenstraat, Ondertrouwd W. F. M. BURGER Amsterdam, Helder, EVA MULDER, 31 Maart 1915. Molengracht 9. Getrouwd CORNELIS MITTENDORFF 611 CORNELIA LASTDRAGER, die, mode namens wedeizijdsche famiiie, hun hartolijkon dank betuigen voor de vele blijken van belangstellng b(j hun huwelijk ondervonden. Helder, 1 April 1915. Getrouwd D. STOBBE, 2e Mach., Mij. „Nederland" en Tr. LENEN, die, ook uamens wederzijdsche familie bedanken voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Helder, 2 April 1915. Getrouwd K. DE LEUR en F. VAN DOK, die, mede namens wederzijdseho familie hun- dank betuigen voor de vele'blljken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Helder. 3 April 1915. Geboren: HENRIËTTE, Dochter van C. v. OTTEREN en C. v. OTTEREN- v. wüijchhuise nortier. Helder, 3 April 1915. Evangelisatie-lokaal in de PALMSTRAAT. ZONDAG 1ste Paaschdag, v.m. half elf: de. c. j. warners, Vloot-Predikant te Helder. MAANDAG 2e Paaschdag, v.m. half elf: Ds. A. G. H. VAN HOOGENHUIZEN, Ned. Herv. Predikant te Amsterdam, Ie PAASCHDAG, voormiddags 10 uur en '8 avonds 5 uur, 2e PAASCHDAG, voormiddags 10 uur: de Hoer k. groen, Theol. Student te 's-Gravenhage. Ier. Aan bovenstaande R. N. L. zijn te vervullen de betrekkingen van Onderwijzer in SCHRIJVEN en in GESCHIEDENIS. Sollicitanten kunnen zich b(j ge zegeld adres aanmelden bij den Dir tour vóór 10 APRIL a.s. Gymn.- en Exerciiie-Vereeniglng „PRO PATRIA". Opgericht 1 October 1884. FEESTELIJKE VERGADERING op ZATERDAG 10 APRIL a.s., in Casino. Aanvang 8 uur. Namens het Bestuur: J. B. A. de Vries, Voorzitter (waarn. Secretaris), Loodsgracht 66.- N.B. Beperkt aantal introducties worden tot Vrijdag a.s. verstrekt. Subcomité voor Uitkeering en Onderzoek. Het Subcomité zal voortaan alléén zitting houden des Donderdags- middags tusschen 2-3 uur voor steunaanvragen. Voorts zijn de heeren P. DE GEUS, Keizerstraat 98, P. VAN DALEN, Kanaalweg 31 H. M. BEECKMAN, Notaris, Weststr.. M. KLOPPER, Zuidstraat 39, B. ZONDERVAN, Cronjéstraat 2, aan hunne woning te spreken voor eventueele steunaanvragen. Maandagmorgen, 2e Paasch dag, worden de beeremmers op den gewonen tijd opgehaald; het vuilnis Don derdag daaraanvolgende. De Directeur: H. F. VAN DEN BERKHOF. LEDENVERGADERING VEREENIGING KINDERVOEDING, DINSDAG 6 APRIL 1915, 's middags 3 uur, Bovenzaal W.rklieden-Vareeniging. HOOFDGRACHT 61, is tot a.s. Dinsdagmiddag luut Wegens feestdagen zijn onze MAGAZIJNEN GESLOTEN vanaf ZONDAG AVOND 6 UUR toi DINSDAG AVOND 7.15 UUR. Manufacturen- en Confectle- Magazijnen „DE ZON". I. GRUNWALD. Wegens Israëlitische Paschen is de zaak BESLOTEN van al Zondagavond lot Dinsdagmiddag. A. COLTOF, Binnenhaven. Casino-Gebouw Helder. WOENSDAG[Tj en DONDEROAG APRIL 1915, optreden van met oude- en nieuwe liédjes. Onder anderen: „Als ik dood bon", „Barbaarsch Nederland", „Holland Mesjokke", „Als 'k een vrouw was". ENORM SUCCES. Oorlog tegen handelsschepen II De populairste artiste v. d. tegenw. tijd. Bootst op verbluffende wijzo nn Lpuise Fleuron, Lamoen, Mevr. Speen hof!, Kempinski, Sophie Smith e.a. Zonder concurrentie! Oa eenige imitatrice in Nederland! „De Telegraaf" noemde haar: „PhenomeniUil" on de „Rotterdam mer" noemde haar: „Een wonder- mensoh". Ovaties behaald zij met DUMAS. Verzoekschrift aan H. M. de Koningin. België's grootste Voordrachtkunstenares op komisch- en dramatisch gebied. Concertpianist en Accompagnateur. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur Entrée: Eerste 4 rijen f 0.75, 1e rang f 0.50, 2' rang f 0.30. Plus stedelijke belasting. Militairen beneden den rang van Onderofficier: le Rang f 0.30, 2e rang f 0.20.' Kaarten verkrijgbaar in het Siga ren-Magazijn van den heer A. K. KOKELAAR, Kanaalweg, en aau het loket. Plaatsbespreking op de beide speel dagen van 12 2 uur in „Casino". Gevraagd een flinke Dagdienstbode, loon f2.50 per week, a.s. Dinsdag in dienst te treden. Spoorstraat 28. Flinke Dienstbode gevraagd. Adres: Breewaterstraat 60. Een vriendelijk tehuis gezocht voor 2 Jongetjes, 7 en 5 jaar oud, tegen matige vergoeding. P.G. Brieven met volledige inlichtingen bij Ds. POORT, Pastorie, Weststraat. Gevraagd voor terstond een nette Dienstbode. Loon f3.00 Adres: WITSENBURG, Hoofdgr.3 Gevraagd net Dagmeisje, P. G., niet beneden 16 jaar, in klein gezin. Adres: Koningstraat 23. Mevrouw GAARLANDT-de Kat, den Burg, Texel, vraagt met 1 Mei een net 2e Meisje. Gevraagd een flinke Winkeljuf frouw, met het vak bekend, Adres: A. COLTOF, Binnenhaven 1. Aantemelden liefst Zondag van 2 4 uur. Gevraagd: een nette Jongen. Adres: WITSENBURG, Hoofdgr. Gevraagd een Adres: Boekhandel DUINKER, Spoorstraat. Banketbakkerij. Gevraagd voor direct een flinke Jongen voor loopwerk, en een nette Leerling voor de bakkerij. Adres: Hoofdgracht 87. Wegens ziekte van den tegen- woordigen een flinke knecht ge vraagd, liefst gopensionneerde. Adres: M. S. DE JONG, Rozenstr. 32. Tegen half April of 1 Mei een in wonend tweede knecht of leerling gevraagd. Vakkennis geen vereischto. AdresKaasfabriek „Koegras", Callantsoog. Gevraagd een Schildersknecht. Adres: JOH. HUBBELING, OostslootstraaL 67. Nette Burgernaaihuizen gevraagd. Liefst voor vast. Adres: Gravenstraat 47. Heer vraagt gemeubileerde Zit- en Slaapkamer met pension. Brieven onder No. 631 bureau v/d blad. Worden gevraagd tegen 1 Mei een of twee ongemeubilearde of go- meubileerde Kamers, met kookge legenheid, voor gehuwd Onderoff. K. M. Aanbiedingen worden Ingewacht onder Nummer 632 Bureau van dit blad. Te huur, tegen 1 Meia.s., het mo dern ingerichte Bovenhuis, aan de Zuidstraat No. 18a f 350 per jaar, thaus bewoond door den WelEd. Gest. Heer Ferwebda. AdresKoningstraat. 20. Voor direct of later te huur gevraagd een Woning, huurprijs f 15 tot f 21 per maand. Aanbiedingen onder No. 627 Bureau van dit blad. Te huur Zit-Siaapkamer, goed voor twee vrienden. Adres: Spoorstraat .48. Ter overname witte Costuums voor spotprijs. Te bevragen: Bureau van dit blad. Heeren-Rijwiel te koop, freewiel, f 11.50, contant. AdresVan Galenstraat 13. Wegens vergevorderden leeftijd tor overname aangeboden de Kruideniers zaak met Vergunning bassingracht 40. Ter overname aangeboden de van ouds zoo goed bekende ZAAK van J. WINTER, Zuidstraat 18, tegen billijke conditiën. Te koop 450 ZEEPALINGFUIKEN ook bij gedeelten, bij C. PORTEGIJS, Kolhorn (N.-H.) TE KOOP: 52 30 M COMPOST, 5 6 honderd EIKEN LANDPAALTJES, bij Jb. VAN ZOONEN, Gravenstraat 56, Handelaar in afbraak te Helder. ATTENTIE HEDEN GEOPEND tsions Ripintii 11 Yeihuren vin RUWjEUN. AdresJ. APPEL, Rijwielhandel, Spoorstraat 48. (vooih. i. mulders). SCHIJFJES APPELEN. HEELE GEBOORDE APPELEN. STUKJES APPELEN, zoet zuur. CALIFORNISCHE PRUIMEN. BOSNISCHE PRUIMEN. FRANSCHE PRUIMEOANTEN. 0P0RT0 PEREN. ABRIKOZEN. De beste merken. Laag in prijs. Westgracht hoek Keizerstraat. Z(j, die een rijwiel willen koopen, doen hun voordeel om eerst Daar DE JONG, op de Zuidstraat 72, te gaan. Dat is het goedkoopste en soliedste adres, dat weet een ieder het best. Rijwielen in verschillende soorten, .van af f 27.50. - Bulten- en Binnenbanden tegen belachelijken prijs in deze om standigheden, van af f 1.00. Verder alle soorten onderdeelen tegen ongekende prijzen; prijs noteeren over bodig. Geen bluf of bedrog; alle goe deren z(jn gegarandeerd, alle onder deelen worden gratis aangebracht. Dagelijks geopend, Zondags ook. Beleefd aanbevelend, Het Hildttith Goedkoopst Rijwielmagazijn van I. DE JONG, Zuidstraat 72. - Den Helder. Een beperkte voorraad 45 et. per pond. T.H.DEGOEIÜ Westgracht hoek Keizerstraat.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 2