De Spion. G. SRAMLAGE, Schiiljes Appelen, JAGOS BAKKER Dz., SPOORSTRAAT I0I. FLINKE LOOPJONGEN een flinke Loopjongen, N.V. TEXELS EI9EKSTBOMBDOTDIEHST. eigengeslacht Rundvet. Origineel j Laatste berichten. Oproeping. NAAIVEREENIGING. Aanbesteding. liraSTUKT TUMtlllBIEP Pil si „nul". Tuingrint te koop. Heeren-, Jongeheeren- en Kindercostumes I. DE VRIES, DRUKWERK C. DE BOER JR. jHELDRIA". T. van Zuylen, in ons blad af en op de Huisvlijt- tentoonstelling was een stand van dezen heer aawezig), heeft van het Hoofdbestuur van den Volksbond tegen Drankmisbruik de groote zil veren medaille gekregen. TWEEDE KAMER. Zitting van Maandag 10 Mei. De heer Eland heeft een wets voorstel ingediend tot wijziging van de Wet op aanstelling, ontslag, be vordering, enz., van officieren. Daarop worden de beraadslagingen over het buitengewoon oorlogscrediet voortgezet. De heer van Lee uwen (S.D.A.P.) klaagt over de behandeling der mobi lisatieclubs. Men zoekt er iets achter dat totaal verkeerd is. In Amersfoort werd het bestaan der club verboden. Waarom is spreker een raadsel. In Delft werden drie militairen, bestuursleden van een club, overgeplaatst. Verder vraagt spr. waarom hét noodig is vergaderingen te verbieden. Over de relletjes in Utrecht zegt spr. dat de militaire autoriteiten dik wijls toonden de behoeften van de mannen onder dienst niet te begrijpen. De ongeregeldheden in Utrecht waren voor een groot deel te wijten aan gebreken in de voeding. De menschen die er over klaagden werden eerst gestraft en daarna wer den de kookgelegenheden verbeterd. De heer Duymaer van Twist (a.-r.) zal vóór dit wetsontwerp stem men. De verantwoordelijkheid daar voor berust geheel bij de Regeering. Ofschoon spr. geen critiek wenscht uit te oefenen, wijst hij op enkele grieven van de gèmobiliseerden. De voorziening in hun godsdienstige be hoefte is onvoldoende, de Regeering steunt onvoldoende de militaire te huizen, wel de neutrale, terwijl het optreden van een „zekeren heer Speenhoff" aldaar groote ontstemming heeft gewekt. Ook over de toeken ning van vergunningen wordt nog veel geklaagd. Deze is niet -vrij van willekeur en vaak zeer schriel. Ins gelijks wat de verloven aangaat. Spr. geeft van een en ander voorbeelden en vraagt of, nu in plaats van die genen der oudste landweer-lichting, die van het gegeven verlof geen ge bruik maken, niet andere categorieën kunnen gaan, b. v. de ansjovis-vis- schers en de zoetwater-visschers, voor wie thans de vischtijd is aangebroken. En waarom het kader geen verlof gegeven en de kaderwerving weer De heer Hugenholtz (s.d.a.p.) bespreekt het „Woerdensche geval", hetwelk geleid heeft tot de veranderde taktiek der militaire autoriteiten in zake de mobilisatieclubs. Het betrof hier eene lezing over Heijermans' tooneelstuk „Het Pantser", naar aan leiding waarvan de club ontbonden is en enkele leiders gestraft zijn. Spr. gaat hier uitvoerig op in om tot de conclusie te komen, dat de Minister de corpscommandanten behoort aan te schrjjven om bladen als „Het Volk" niet langer tè verbieden. De heer Juten (r.k.) klaagt over te lage vergoedingen bü inkwartiering, ook. over het optreden van verschil lende autoriteiten o. a. inzake hot brievenvervoer, en breekt vervol gens af. Van het Westelijk front. Berlijn, 10 Mei. Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier: Aan de kust hebben wij in de duinen in de richting van Nieuwpoort vorderingen gemaakt en verscheidene vijandelijke loopgraven genomen. Btj een tegenaanval zijn de vijandelijke troepen tot Lombartzijde doorge drongen, doch daarop geheel terugge slagen. Ook in Vlaanderen hebben wjj weer terrein ge.wonnen en bij Verlorenhoek 162 Engelschen gevangenen genomen. Ten zuidwesten van Rljssel is het als antwoord op onze overwinning in Galicië verwachte offensief van Engelschen en Franschen begonnen.- Het was gericht tegen onze stellingen ten oosten van Fleurbaix, ten oosten van Richebourgj- Vermelles, Ablain, C-aroncy, Neufville en St. Laurent bij Atrecht. De vijandelijke troepen, bestaande uit Franschen en blanke en gekleurde Engelschen, hebben ten minste vier nieuwe legercorpsen in het vuur ge bracht, behalve de op de linies reeds lang gebezigde strijdkrachten. Niette min zijn hun herhaalde aanvallen overal met zeer zware verliezen voor hen afgeslagen. Met name de Engel schen hebben zeer geleden. Wij heb ben 500 gevangenen gemaakt. Slechts in de streek tusschen Carency en Neufville is het den vijand gelukt, zich in onze voorste linies te nestelen. Een tegenaanval is gaande. Ten noorden van Steinbrück in het dal van de Fecht hebben wij den vijand, die zich tijdens een dichte mist vlak voor onze stellingen had ingegraven, door een aanval terug worpen en zijn loopgraven vernield. Parijs, 10 Mei. Ten oosten vanSt. Joris hebben de Fransche mariniers zich van de hoeve Eendracht, die sterk door de Duitschers was versterkt, en van een versterking ten Oosten daarvan meester gemaakt. Zij hebben een 40 tal gevangenen gemaakt. Duinkerken is den lOden om 6 uur opnieuw gebombardeerd. Twee gra naten vielen in de stad. In -Champagne is bij St. Thomas een aanval afgeslagen, evenals ook op den rand der Maasheuvelen. Bij Bagatelle in Argonne hebben de Franschen kunnen constateeren hoe groot de verliezen waren, die de Duitschers den 8sten Mei hebben ge leden. Bij het gevecht van dien dag hadden de Duitschers zich van bom men die verstikkend gas ontwikkelen en brandende vloeistoffen bediend zonder 'daarmee meer succes te be halen dan de vorige malen. Op het overige front artillerievuur, dat in het bizonder hevig was bij Ailly, in het Bosch le Prètre en ten Zuiden van' Sillakerwasen. Van het Oostelijk front. Berlijn, 10 Mei. Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier: Op het oostelijke gevechtsterrein is de toestand onveranderd. Op het zuidoostelijke gevechtster rein (Galicië) hebben de verbonden troepen van de legergroep-von Macken- sen, ondanks alle pogingen van den vijand om door nieuwe per spoor of te voet haastig aangebrachte verster kingen onze vervolging te stuiten, ook gisteren den vijand uit zijn stel lingen teruggeworpen en meer dan 12.000 gevangenen, benevens veel oorlogstuig vermeesterd. Het aantal gevangenen, sedert den 2euMei door deze groep alleen gemaakt, is daar door tot boven 80.000 gestegen. Onze voorhoeden hebben in het stroomgebied van de Stobnica (rech terzijrivier van de Wislok), de Breza- zanka en den benedenloop van de Wislok- bereikt. De vervolging maakt goeden voort gang. Weenen, 10 Mei. Officieel bericht van vanmiddag uit het groote hoofd kwartier De hoofdmacht van het onder zware verliezen uit West-GaJiciü en de Kar- pathen teruggeslagen derde Russische leger is onder den druk uit beide richtingen in de streek om Sarok en Lisko samengeperst. Daartegen blijven de verbonden legers met goed gevolg opereeren. Zij hebben van het westen uit den overgang over de Wislok geforceerd en van het zuiden de linie Dwernik Baligrod Bukowsko (ten Z.W. van Sanok) bereikt. Op dén noordelijken vleugel van het front in WestGalicië hebben gisteren de troepen uit Boven-Oosten rijk, Salzburg en Tirol verscheidene plaatsen ten oosten en ten noord oosten van Debica (aan de Wisloka ten N.N.O. van Pilzno) stormender hand veroverd. Het -aantal in West-Galiciè ge maakte gevangenen is nu tot 80.000 gestegen. Daarbij komen nog meer dan 20.000 gevangenen, die bij de vervolging in de Karpathen ons in handen zijn gevallen. Het derde Russische leger, dat uit Kaukasische- en reserve-divisies was samengesteld, heeft, derhalve meer dan 100.000 man aan gevangenen verloren. Als men daarbij de dooden en gewonden telt, kunnen do geza menlijke verliezen van dit leger op ten minste 150.000 man worden ge schat. De oorlogsbuit is,nog niet te over zien; geteld zijn tot dusverre zestig kanonnen en 200 machine-geweren. De geyechten in Zuid-Oost-Galicië duren nog voort. Door een tegen aanval hebben wij op de hoogten ten N.O. van Ottynia een sterke vijan delijke groep teruggeslagen. Zeppelin boven den Theemsmond. Londen, 10 Mei. Een Zeppelin is hedenochtend vroeg op groote hoogte waargenomen in de buuit vanRom- ford, op 12 mijlen ten Westen van Londen. Hij kwam blijkbaar van Southend of Purfleet (Essex) en er scheen iets aan te haperen tengevolge van den wind of een schot. Het luchtschip keerde even voor Romford naar Chelmsford terug. Er is vanochtend vroeg oen lucht schip waargenomen bij Gravesend. De forten openden er het vuur op en verdreven het. Londen, 10 Mei. De totale schade, veroorzaakt door den aanslag van Zeppelins te Southend, wordt op 6000 pond sterling geschat. De duikboot- en mijnoorlog. Het stoomschip „Queen Wilhel- mina", van West-Hartlepool, is Za terdag b\j Blyth door een Duitsche duikboot in den grond geboord. De bemanning is gered. (De „Queen Wilhelmiua", in 1898 gebouwd, mat 8590 ton bruto). De „Lusitanla." Londen, 10 Mei. In het Lagerhuis heeft-Churchill, in antwoord opvra gen, verklaard dat het hangende het offieieele onderzoek, voorbarig zou zijn de ramp van de „Lusitania" te be- Op grond van inlichtingen der ad miraliteit over de bewegingen van vijandelijke duikbooten, is een waar schuwing aan de „Lusitania" gezonden en zijn richtingen voor haar koers aangegeven. Op andere vragen, waarom de „Lusitania" niet geëscorteerd werd, heeft Churchill geantwoordWij trachten ongetwijfeld soms escorte te verleenen aan schepen, die troepen, munitie of ladingen die de regeering dringend noodig heeft, overbrengen, maar ons beginsel is dat elk koop vaardijschip op zichzelf moet passen. Dat beginsel is tot dusverre steek houdend gebleken en het schokkende uitzonderingsgeval van de Lusitania mag onze aandacht niet afleiden van het feit dat de geheele Britsche zee handel zonder noemenswaarde ver liezen is voortgezet. Op een vraag of de regeering stap pen zal doen om Duitschland's her haalde en grove inbreuken op de Haagsche overeenkomst ter kennis van de onderteekenaren daarvan te brengen, heeft Asquith geani woord dat Duitschland den oorlog is be gonnen met een ernstige verdrag breuk en hem sedert heeft gevoerd met stijgende miskenning van de overeenkomsten en de voorheen al gemeen aanvaarde regelen van oor logvoering, Deze feiten zijn algemeen bekend en het heeft geen zin dien aangaande stappen bij onzijdige regee ringen te doen, tenzij en voordat zij aanstalten maken terzake iets te ondernemen (toejuichingen). Wij vertrouwen dat het den onzy- digen volken steeds duidelijker wordt, dat bij dezen oorlog de geheele be schaafde wereld en de toekomst van het menschdom op het spel staat (toejuichingen). Italië. Berlijn, 10 Mei. In Italië zijn haast geen Duitschers meer. Ook de Duitsche priesters en nonnen, per soneel aan priester- en jezul ten scholen, zoomede leeraren aan het Collegium Teutonicum en zelfs pauselijke be ambten zyn vertrokken. Voortdurend komen er in Zwitserland extra-treinen binnen met vluchtelingen, waarvan vele duizendeD Lugano passeeren. Vele rijke Duitschers vluchten in auto's over de grens. Berlijn, 10 Mei. De socialistische partij komt morgen bijeen om een motie tegen den oorlog aan t,e nemen. Het geheele personeel van het, Duit sche gezantschap bij het Vatikaan is gisteren uit Rome vertrokken. Alleen de gezant is achtergebleven. UIT DEN OMTREK. Wielingen. In de op Maandag 10 Mei gehouden stierenkeuring, door deafd. Wieringen van de H. M. v. L., vanwege de Prov. Commissie tot Bevordering dei- Veefokkerij in Noord-Holland, werden de volgende premiën toegekend P. Koorn. f 60.— M. Bakker „50.-. P. Koorn. „40. Aangevoerd waren 5 1-jarige stieren en 5 2 jarige stieren. Landbouwongevallenverzekaring. Donderdag vergaderde de afd. Wie- ringen der Landbouwonderlinge. Uit het verslag bleek dat in 1914 slechts 7 ongevallen zijn voorgekomen, onder welko geen ernstige. De premie is nog weer lager ge worden als vorige jaren. Het getal aangeslotenen neemt langzaamaan toe. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren O. J. Bosker en J. Hermans. Tot afgevaardigde naar de huishoude lijke vergadering te Amsterdam werd gekozen de heer P. F. Kuut, tot plaatsvervanger de heer O. J. Bosker. SPORT. Voetbal. H. F.-C. Zwaluwen 4—1. H. F. C. heeft onze verwachtingen niet beschaamd gemaakt en de Am sterdammers met een 1 4 nederlaag huis-toe gestuurd. Voor een groot deol is dit te danken aan het uitste kend werken van de voorhoede, waarin het binnentrio bij wijlen schit terende staaltjes van samenspel ver toonde. De gasten verkiezen 't eerst tegen wind in te spelen en onder nemen direct een aanval op 't H. F. C.- doel. Zoover komen zij echter niet eens, want Bak stuit de blauw-witten en geeft den bal aan Steur. Keurig samenspel met Groote volgt en eindigt met een keihard schot van Jantje,, dat, jammer genoeg, overgaat. Weer komt H. F. C. opzetten en een ware bekogeling volgt op 't doel der Am sterdammers. De keeper is echter uitstekend en werkt alles weg, daarin op schitterende wijze bijgestaan dooi den rechter-back. Toch voelt ieder, dat een doelpunt komen moet. Als Steur een byna uitge-loopen bal van rechts scherp voorzet, jaagt Groote den bal onhoudbaar iu 't net. Dat geeft meer vuur aan 't spel en luide moedigt 't publiek z(jn favorieten aan. Weer brengt de voorhoede mooi op, passeert de middenlinie en de hem door Groote prachtig toegespeelde bal wordt even onhoudbaar als den eer sten keer door Steur naar 't doel geschoten. Do gasten raken iets ont moedigd, zelfs de uitstekende mid-voor geeft een oogenblik den moed op, waarvan Steur handig profiteert door op zijn eentje de geheele verdediging te passeeren en ten 3e male den kee per het nakijken te geven. Dat wordt den gasten blijkbaar te bar. Van den uittrap af nemc-n ze den bal mee, rochts-b,uiten zet vlak voor doel over, een scrimmage volgt en in do hier door ontstane verwarring wordt de bal door een der H. F. C.ers zelf in het net gedeponeerd. Kort daarop is 't rusten. Do 2e helft geeft niet zulk pro ductief spel te zien, voornamelijk omdat de Zwaluwen nu den sterken wind mee hebben. De H. F. C.-keepor, die vóór rust slechts eens den bal te stoppen had, krijgt 't nu ook veel drukker, maar hij kwijt zich op uit muntende wijze van zijn taak en heeft zijn doel verder voor doorboren weten to bewaren. Niet weinig werd zijn taak verlicht door de hechte verde diging, die backs en half-backs vorm den. Vooral Bak bedwong met gemak de voorhoede. Meljboom en v. d,Poll waren betrouwbare buurlui, terwijl in 't uiterste gevaar steeds Pleijte zich op wonderbaarlijke wijze van den wist meester te maken. Dito toonde, dat hij ook als achterspeler een niet te versmaden tegenstander is. De voorhoede speelde na de rust wel wat al te veel samen, waaraan Taylor ten slotte een einde maakte door, na prachtig solo-spel, het 4e doelpunt voor zijn rekening te nemen. Spoedig hierna fluit de scheidsrechter, de heer Heljnert, het einde van dezen geani- moerden en uiterst fair gespeelden wedstrijd, die bovendien uitstekend geleid werd. Bij de Zwaluwen waren de keeper, rechts-back, mid-voor en links-binnen de besten, terwijl bij H. F. C. het binnen-trio, de voorhoede, de mid half en de keeper een pluim verdienen. Groote vooral had er zin in en liet duidelijk zien, dat hij nu pas op zijn goede plaats stond. Zijn samenspel met Steur was magnifiek. H. F. 0. II ging met 10 man (zonder keeper), waarbij 4 a 5 man van 't 3e elftal, naar Texel en trof daar een bijzonder sterk elftal, waarin o. a. Koorn, P. Luijckx, Palm, Dros, enz. meespeelden. Met 5—2 wonnen de Texelaars, wat ons nog meevalt. Terrein Strooweg (3-5 uur). H.F.C. I-Scheepvaartcombinatie. A.s. Donderdag kunnen de Helder- sche voetballers hun hart weer eens ophalen aan een ongetwijfeld span- uenden wedstrijd. De reeds eens uit gestelde match tegen de Scheepvaart combinatie is nl. definitief vastgesteld op den Hemelvaartsdag. Iu dit elftal spelen vele bekende Amsterdamsche en andere voetballers. Onder meer zijn Prent van H.F.C. I, Willigerburg van V.V.A. I, Barendse vauZ.V.V. I, Quaks van Alcmaria van de partij. H.F.C. dient hier een sterker elftal tegenover te zetten dan van ver schenen Zondag, daar de zeevaarders veel geroutineerder spelers zijn dan de Zwaluwen. Haar elftal ziet er dan als volgt uit: Persoons (doel), Pleyte en Meerburg (achter), v. d. Poll, Bak en Kikkert (midden), Aardweg, Taylor, Steur, Grootte en Dito (voor). Vertoont de voorhoede hetzelfde magnifieke samenspel als tegen de Zwaluwen dan geven we H.F.C. wel kans op de overwinning, vooral daar de vleugels nu veel beter bezet zijn. Advertentiën. Ondertrouwd HENORIKUS ALBERTUS TEN KATE en JOHANNA FILLERUP. Helder, 11 Mei 1915. Huwelijksvoltrekking Donderdag 27 Mei 1915. Ondertrouwd JAN MOLL n Mina v. DE VOORDE H. L. EBREQT. Rotterdam, Mei 1915. Getrouwd B. W. F. VAN DEN BRAND F. E. J. M. TERWINDT. Velp, (Gld.) 10 Mei 1915. De Heer en Mevrouw VAN DEN BRAND Terwindt betuigen, ook namens wederzljdsche Familie, hun hartalijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling ter gelegenheid van hun huweliik ondervonden. Den 6en Mei 1915, overleed na oen langdurig doch geduldig lijden OORNEUA VAN DEN BRANDE, Echtgenoote van M. Haak, in den ouderdom van ruim 55 jaar. M. HAAK en Kinderen en Behuwdzoon. Sluispad 17, Wormerveer. Wegens buitenlandsche betrek king eerst heden geplaatst. Voor de zeer vele blijken van be langstelling ons geworden ten gevolge van het overlijden van onze tante, Mevrouw PIETERTJE VAN VARIK geb. TRIP en van haren echtgenoot onzen oom, den Weled. Heer betuigen wij onzen welgemeenden dank. Heerlen (Limburg), Mei 1915. Namens do Familie, JASPER VAN DILLEWIJN. Met deze betuigen wij onzen wel gemeenden dank voorde vele bewijzen van deelneming ons betoond bij bet overlijden van onze lieve Dochter en Zuster, Mejuffr. C. W. MOLL-v. d. VOORDE. 'Namens de Familie: W. v. d. VOORDE. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen hartelljken dank "voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun Zilveren feest ontvangen, zoowel van binnen als buiten deze gemeente. W. RAN, Zeeloods, en Echtgenoote. W. HENDRIKSE en T. HENDRIKSE-ROL, betuigen hun hartelljken dank voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van binnen als buiten deze gemeente, bij hun 25-jarig huwelijk ondervonden. Helder, 8 Mei liH5. De Familie VAN DAM betuigt bij deze haar hartelljken dank, voor de vele blijken van belangstelling, den 8en Mei ondervonden, zoowei van binnen als buiten de gemeente. Helder, 11 Mei 1915. Wio to vorderen heeft van ver schuldigd is aan of borgtochten bezit, geteekend door den Heer ANTHONIE ZWAAN, gewoond heb bende te Helder en aldaar overleden, wordt verzocht daarvan vóór 20 SV1 El aanstaande opgave of beta ling te doen ten kantore van Notaris STAMMES. Aan deleileiiilerlled.llGni.Kerk. Evangelisatie-lokaal In de PALMSTRAAT. Wegens verbouwing voortaan in het Militair Tehuis, Kanaalweg 92-95. DONDERDAB 13 MEI (Hemelvaartsdag) 10.30 uur, Drs. C. J. VAN PAASSEN, van Haarlem. De Samenkomst dor Naaiver- eeniging in de Nieuwe Kerk kan Woensdag 12 Mei NIET door gaan. Mevr. POORT. Burgemeester en Wethouders van Helder zullen op Vrijdag 28 Mei a.s., des namiddags ten twee uur, ten Raadhuize, in het openbaar aanbesteden: Het aanleggen van nieuwe wegen met rioleerlngen en bestratingen, ten Zuiden van de Jan In 't Veltstraat met daarbij kamende wer ken. Bestekken zijn, zoolang de voorraad strekt, tegen betaling van f 0.25 per exemplaar verkrijgbaar ter Ge meente-Secretarie. Aanwijzing op Dinsdag 25 Mei a.s., voormiddags 10 uur, aan het Bureau van Gemeentewerken. De Inschrijvingsbiljetten behooren op zegel te worden gesteld. Helder, 10 Mei 1915. Toont, dat gij Uw Vader land lief hebt en neemt deel aan den „Vrijwilligen Landstorm". Groote Openluchtsamenkomst voor Geheelonthouding op den 2den PIHKSTERDAG. 's middags om 3 uur, met medewerking van de Zangveraeniging „ONS DOEL", dir. C. W. RUSTING, op het Terrein naast het Bondsgebouw, Stationsweg. SPREKER: Ds. D. G. WESTMEIJSZE, ONDERWERPvaQ Leiden. „Van Tweeërlei Slagveld". Entree 10 cent. Militairen 5 cent. ■»- Bij ongunstig weder BOVENZAAL BONDSGEBOUW. WITTE BIOSCOOP Vanaf VRIJDAG 14 MEI tot en met DONDERDAG 20 MEI, is het Hoofdnummer: Spannend drama in 4 afdeelingen van de Nordisk filmcompagnie. Verder variëerend programma w.o. een dolle Amerikaansche klucht van den Knockabout- Excentrfek CLIVY PIXTON in 2 afdeelingen. GEVONDEN een zwart garen DAMESHANDSCHOEN. AdresBureau var. dit blad. HUWELIJK. Een nette heer, met vaste positie, zoekt een.nette jonge dame, om met, wederzijdsch goedvinden een huwelijk te sluiten. Brieven, liefst met portret, onder no. 704, bureau van dit blad. Terstond gevraagd een net DAGMEISJE. Aanmelden 's avonds na 7 uur, Dykstraat 11. Gevraagd een net Dagmeisje, niet boven 16 jaar. Zich aan te melden van 6 tot 8 uur. Adres: Kanaalweg 1. Direct gevraagd eBn nette Dienstbode, tegen hoog loon en de volle kost. Z. g. g. onnoodig zich aan te melden. AdresZuidstraat 72. Gevraagd een Dienstbode, f3.— per week, wasch buitenshuis, en een Schoonmaakster, f 1.25 per dag met. kost. Adres: Bureau van dit Blad. Gevraagd een flinke Dienstbode in burgergezin. Adres: Bureau van dit blad. Mej. GRUN WALD, Kauaalw. 67/68, vraagt voor direct een nette zin delijke Dag-Dienstbode. Wasch buitenshuis. Werkster gevraagd, voor Zaterdags. Adres: Bureau van dit blad. LOOPJONGEN. Direct gevraagd een flinke Loopjongen. Adres: Fa. S. J. PRINS Co., Kruisweg 175/6. gevraagd. AdresBoekhandel EGNER, Keizerstraat. Een nette Loopjongen gevraagd. Adros: Maison Van ALPHEN, Dijkstraat 34. Terstond gevraavd een nette LOOPJONGEN. AdresF. HÜIJSING, Spoorstraat hoek Bierstraat. Voor direct gevraagd goed kunnende fietsen, tegen hoog loon, bij OUDKERK v. PRAAG, SPOORSTRAAT. Voor direct een flinke Loopjongen gevraagd. Adres: Hoofdgracht 87. Gevraagd een nette LOOPJONGEN. Adres: GEBRS.LEEN, Spoorstraat21. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd: een flinke nette Jongen, voor loop- en bakkerij werk. Adr.ZEGER HOUTER.Kanaalw.117 Flinke Jongen gevraagd ter op leiding in het tapijtvak, bij H. DE VRIES, tapytmagazijn „het Woon huis", Spoorstraat 66. Geviaagd een Timmerman (halfwas). Adres: BRAGGAAR. Schagenstr. 50. Gevraagd een 2e Broodbakkersknecht. Adres: Firma W. LAMMERS. Nette JONGEN gevraagd. AdresMAR. MACHINISTEN-CLUB. Aanmelding na 8 uur 's avonds. Dienstregeling ALLEEN GELDIG voor Hemelvaartsdag en Ie en 2e Pinksterdag. Vertrek TEXEL 6,30 vm. 10,45 vm. 5,30 nm. Vertrek HELDER 9,15 vm. 12,15 nm. 6,35 nm. Andere dagen blijft de gewone Dienstregeling geidig DE DIRECTEUR. Direct gevraagd flinke JONGEN, voor het venten met bloemen. Ruime verdienste. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke JONGEN. Loon f4. Adres: Spoorstraat 102. Flinke JONGEN gevraagd, niet beueden 17 jaar. Loon f 6. - per week. Adres: G. JOH. VAN DER LEE, Spoorstraat 106. Gevraagd een BUSLOOPER, voor het Godsdienstonderwijs der Ned. Herv. Gemeente. Adres: Loodsgracht 9. GEVRAAGD aan de Hollandsche Conservenfabriek, voor vast werk: een flink WERKMAN en eenige JONGENS boven de 16 jaar. Uitsluitend aanmelding per brief. Bakkersleerling. Gevraagd een flinke Jongen, boven 17 jaar. AanvaDgsloon 1' 7. 2 weken nacht- en 1 week dagdienst. Adres„De Volharding". N.V. Stoomwa8scherlj „Den Helder" Een flinke Wagenjongen gevraagd. Brooddepöt. Wegens ouderdom ter overname ~j,Dgeboden een broodwijk, die een bestaan oplevert. Te bevragen: Brooodfabriek „DE EENDRACHT". Gevraagd een nette JONGEN. AdresBanketbakkerij C. LANGERIJS Czn., Spoorstraat 33. Gevraagd een SCHILDERSKNECHT. Adres: JOH. HUBBELING, Oostslootstraat 67. Te huur tegen 1 Juni gemeub. Zit- en Slaapkamer, in 't centrum der stad. AdresBureau van dit blad. Te huur met 1 Juni a.s. groote net gemeubileerde Kamer en twee Slaap kamers, zeer geschikt voor 2 heeren. Adres: Hoofdgracht 66a. 1 Juni gevraagd een ongemeti- bfl. Kamer met pension, door een juffrouw met kind. Br. met prijsopgaaf onder no. 703, bureau van dit blad. Heerenrijwiel te koop, met vrijwlel, pomp 8n tasch, f 14.50 contant. Adres: Boekhandel EGNER, Kei zerstraat. Een beste Melkgeit te koop. Adres: G. HAMER, Wachtpost 3. Te koop een 3-vlams Gascom- foor met achterwarmers. 3 maanden gebruikt. AdresJ. A. ZOETELIEF, Kanaalw. Te koop een zoo goed als nieuwe PROMENADEWAGEN. Adres: Wilhelminustraat 68. Te koop een gebruikte, doch in goeden staat z(jnde IJSKAST, mid delmatig model. Adres: Breewaterstraat 14. Te koop nieuw Ie klasse HEEREN RIJWIEL en een gebr. HEERENRIJWIEL, voctt f 20. - Adre^: Weststraat 81. Ter overname aangeboden een zoo goed als nieuwe Sextant (Caminada). Te bvragenBureau dezer Co urant. Mevrouw GAARLANDT—de Kat, te Texel, vraagt een net Tweede Meisje. Loon f2.50 in de week, 65 ets. wasohgeld. Te koop aangeboden ongeveer 10,000 kilo HOOI. Brieven onder No. 699, aan het Bureau van dit blad. 1ste Pluk Roode, Witte en Gele Koolplanten, tevens Bloemkool- planten te koop, bij IJ. v. d. MOLEN, Broek op-Langendljk. PIANO. Te koop voor f 275. een in uit stekenden staat verkeerende PIANO, eikenhouten kast. Adres: Hoofdgracht. 82. Adresl. BAARS, Langestraat 85. Oude Metsel- en Straatsteenen te koop voor billijken prijs, en acht stuks ijzeren geprofieleerde Ko- lommen, lang 3,40 M., zoo goed als nieuw, zeei' geschikt voor gaanderij, waranda enz. Adres: H. WIJKER, Aannemer. Verkrijgbaar puik best Firma W. S. J. BEEK, Middenstraat. GRIEKSCHE BLOEOWIJH f I.- per flesch. Van Société Anonyme Vlnicole la Staphilé te Santorino. Chemisch onderzocht door Dr. VAN LEDDEN HULSEBOS. Is zacht en' rinsig van smaak. Grenadine C P supra tl.- Mokka - Frambozen - Citroen Sinaasappel. Choco per halve tl. f 0.50 Likeuren per heele II. f 1.20 per halve fl. f 0.625 Crème de Vanille - rose ani sette - bruine Cura$ao - roode persico - kersen - frambozen - witte Cura$ao - half om half. GESTOOKTE CITROEN, f 1.40 per liter, en alle soorten WIJNEN, speciaal voor BRUILOFTEN. Billijke conditiën. Aanbevelend, C. DE BEURS Breestraat hoek Paardenstraat. GOEDKOOPST EP MEEST GESORTEERD MAGAZIIM VIN HEEREN EN KIHDERKIEEDING WESTSTRAAT 11 Voor de a.s. Feestdagen ontvingen wij opnieuw een groote sorteering in de nieuwste modellen en dessins, vanaf de goedkoop ste tot in de fijnste genres, tegen uiterst lage prijzen. ZIET DE ÉTALAGE. Op Hemelvaarts- w^W dag is de zaak geopend van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur. 35 ct. de 5 ons. SPOORSTRAAT. Telef. 192. VAN ALLERLEI AARD WORDT GAARNE GELEVERD 0000 HAARHERSTELLER. Beproefd middel tegen het uitvallen en tot bevordering van den hergroei van 't hoofdhaar, blijkt steeds het beste. Por flacon 50 cent. Alléén verkrijgbaar bij: Spoorstraat, Coiffeur. lAfETPIf'c i limaakglazen, 99 LuIV S f Steriliseertoestellen,

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3