EDEN'S Corsetten RECLAME CORSET Magazijn „De Ster" MEYs Stoffwasche Limonade Essence, Zift ge ongesteld? W. P. KLIJN, Ie en 2e hands Meubelen DE TAAL DES N.V. Middenstands-Credietbank Algemeene Vergadering op MAANDAG den 14 JUNI 1915, KoegrasBelang. LEZING KUNSTTANDEN K. ACKEMA, 's WOENSDAGS Keizerstraat 90. A. TEN KLOOSTER, Ass.-Apoth., MARINE. Voor Stoomen, Verven en nu ook gewoon Wasschen W. VERHAGEN, Middenstraat 16, DRUKWERK C. DE BOER JR. G- KOEDIJKER, BINNENHAVEN VERGEET NIET, M u» G. HAAGEN v.h. A. MIJNHARDT, grootste sorteering in alle prijzen in beige en blauw, f 1.65. Delftsche Slaolie HARTEN In- en Verkoop van Te koop en te ziendes morgens van 10 tot 12 en des avonds vin 6 tot 8 uur. FEUILLETON. 3) Haar pianospel hoewel zonder diepte, maar van veel techniek ge tuigende bezorgde haar een schit terend succes; bij de gezelschapsspel letjes, de zg. joux d'esprit, legde zy veel vlugheid van geest en een veel zijdige konnis aan don dag; wanneer er werd gedanst, deed zij alle dansen mede en bij het souper deed haar steeds een jong, opgewonden doktertje liefdesverklaringen en in de zijkamer, die als vestiaire was ingericht en waar de kameniers de jongedames stonden te wachten, om haar naar huis te be geleiden, betwistten de jonge luite nants elkander de eer haar haren mantel te helpen omdoen. Dat was nog slechts het voorproefje van de groote Nizza-huldigingeD, die haar ten deel zouden vallen. Maar tot de uitvoering van dit plan kwam het niet, wat trouwens wel meer voorkomt bij langen tijd vooruit gekoesterde plannen. Toen Greta zes tien jaar oud was, kreeg mevrouw Anny Waldka eene hevige longont steking, die haar ten gravo sleepte. Greta was wanhopig; zij bad hare moeder, van wie zij nooit gescheiden was geweest en die steeds voor haar De bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marino te 's-Gravenhage, bij de Afdeeling Boek houding der Directie van 's Rijkswerf te Willemsoord en van die te Helle- voelsluis en bij de Directie der Marine te Amsterdam (Vak van Uitrusting), alsmede bij de Provinciale Besturen en ter Secretarieën der gemeenten Rotterdam en Dordrecht. kind alleen had geleefd, innig lief gehad en Greta's hart was ont vankelijk voor de teederste gevoelens. Z|j was diep getroffen door het ver lies, dat zij had geleden, en zij dacht niet meer aan triomfen der toekomst en aan genot en vreugde, want alleen om der wille van hare moeder had zij tot eer en aanzien willen geraken zonder hare lieve eenige moeder zoo Bcheen het haar ten minste was er nu geen vreugde meer voor haar1 op aarde te vinden. Nicht Therese nam de arme weeze tot zich. Het bijeen gespaarde kapitaal tje de bekende som, waarmede te Nizza de verovering had moeten worden betaald - nam zij zoolang in bewaring. Zij had het plan Greta bet sommetje te geven byhethuwe Ujk, dat zij hoopte, dat Greta weldra zou sluiten. Met die hoogdravende plannen van Nizza was nicht Therese niet bekend en Greta zelf sprak daar niet over; de smart over het verlies van hare moeder vervulde haar nog te zeer. Evenals steeds geschiedt, deed de jeugd hare eeuwige rechten gelden en ging de smart over het verlies in stille droefheid over en hoewel met weemoed, vormde ook Greta wederom plannen voor de toekomst het droeve verleden langzamerhand ver getende. In die dagen het was in Juni vertrok, nicht Therese naar haar buitenverblijf. Zij buurde jaarlijks in een naburig, schilderachtig gelegen dorp een net buitenhuis, dat midden VAN ALLERLEI AARD WORDT GAARNE GELEVERD DOOR in een grooten boomgaard stond. Op de boerenhoeve in de onmiddel lijke nabijheid gelegen, klonken vroo- lijke stemmen, die zich vermengden met het gekraai der hanen en het geblaf der honden. Deze landelijke omgeving had voor Greta de bekoring van het nieuwe. Het was alsof er een nieuw, frisch leven in haar ontwaakte en de geur der wouden haar bedwelmde. Er ont waakte tevens een heimelijk begeeren naar vroeger nooit gekende liefde. Wat waren partijen, schouwburgen, equipages en dat al, klatergoud in vergelijking met deze nieuwe, frissche genietingen! Waartoe dienden con certen, zoolang het ruischen der beek jes, het fluisteren van het gebladerte en het gekweel der vogels ons gemoed doortrilden en met vreugde vervulden. Wanneer zy in gedachte berustte, in haar eenvoudige omgeving behagen te vinden, dan waande zij reeds, dat zij zich veel weelde ontzegde. IH. In hetzelfde dorp hield ook tijdelijk verblijf Pritz Hollard, die zich met zijn aanhoudend studeeren wat over spannen had, zoodat een geneesheer hem had aangeraden, eenigen tijd buiten op het land te gaan door brengen. De middelen van den jongen docent aan het gymnasium veroorloofden hem niet, een reisje naar eene berg streek of naar eene badplaats te maken. Hij huurde daarom een kamer voor moffelen, vernikkelen, en verdere reparatie van Rijwielen, is bij tje in het naastgelegen dorp en bracht er den tijd door met planten zoeken en bestudeeren. Hij was geen man van de wereld, de eenvoudige, geleerde Fritz Hollard, en ook geen romantisch dweper. Hij de man van kennis en wetenschap had steeds by en met zijn boeken zijo troost en lust gevonden en zich nim mer aan wereldsche vermaken over gegeven of liefdesavonturen beproefd of nagejaagd en toch zou hij de held van Greta's levensroman worden. Tot nu toe had Fritz zich nog nooit gewaagd in gezelschap van dames. Dat was dan ook de oorzaak dat, hij zoo plotseling werd getroffen door Greta's schoonheid. Het duurde geen twee weken, nadat by het meisje voor het eerst had gezien, of hij schreef reeds een brief aan nicht Therese, waarin hij om de hand van juörouw Waldka vroeg. Hij wees er daarbij op, dat het meisje van zijne keuze eene wees was zonder eenige middelen en die niet behoorde tot de hoogere kringen. Op grond daarvan meende hij, dht een aanzoek van een leeraar aan een gymnasium, die mis schien wel eens eenmaal hoogleeraar zou worden, door de beide dames wellicht vriendelijk en goed zou wor den opgenomen. Greta had van haren kant den jongen, knappen man, die haar gade sloeg, reeds lang opgemerkt. Zy begon zelfs met hem te dwepen, alleen bij de gedachte, dat hij, als h(j daar vel den en wegen afzocht om een studie van planten te maken, toch wel een met 80 bladzijden druks, bevat recepten van de na volgende gerechten: Onder de rubriek Eler-enMeelgerechten. Spiegeleieren, Eieren met Remouladesaus, Oeufs ala Russe, Oeufs frits met Tomaten saus, Omelette au Jambon,Oeufs brouillés aux Tomates, Oeufs i la Tripe, Flensjes, Crêpes a la Pari- sienne, Crêpes aux Confi- tures, Crêpes a 1' Italienne, Appel-pannekoek, alle soor ten beignets, Gebakken room (Crème frite) met sauce Abricotine, Drie-in- de-pan, Wentelteefjes, Ver loren brood, Oliebollen, Berliner bollen. interessante verschijning was. Hij was vurig en hartstochtelijk op haar verliefd, dat wist zij zeer goed, want hij kon urenlang om het huis heen sluipen, om haar toch maar te zien, en werd telkens vuur rood, als hij haar zag. .Waartoe zou ik hem nog langer eene onbeantwoordde liefde laten koesteren?" redeneerde zij in oogen- blikken van grootmoedigheid. „Als ik hem toch liefheb. Waarom zou ik dan den man van myne keuze niet ni-men, al is hij dan ook geen mïl- lionnair en geen Russische prins Heb ik hem lief? Waarom klopt mijn hart toch zoo heftig, als ik hem uit de verte zie aankomen ...?Wat is het, dat my 's avonds zijn beeld in den slaap voor oogen toovert, welk beeld mij 's morgens weer voor den geest zweeft? Is dat liefde? Zou ik die liefde thans in mij gevoelen zou dat dus mijne toekomstige be stemming wezen?" Greta was op zekeren morgen in dergelijke mijmeringen verzonken, toen z|j op haar lievelingsplekje onder den kerseboom zat. Eensklaps deed de stem van hare nicht baar uit hare droomerljen ontwaken. „Gretaga even met mij naar binnen, ik moet je eens even sprekeD," riep deze haar toe. Greta sprong haastig op en snelde hare nicht, die naar binnen was ge gaan, achterna. Zy trad de eenvoudige, lage, vriendelijke hoerenkamer, die nicht Therese als huiskamer gebruikte, binnen. Er stonden eenige statige noodigd lot het spelen van eon wed strijd, welke wedstrijd tevens de laat ste zal zyn op 't oude terrein. Deze vereeniging speelt in de mili laire competitie alhier en niet een inderdaad schitterend resultaat. Niet alleen heeft z(j al haar wedstrijden gewonnen, maar bovendien is nog geen enkele der tegenstanders er in geslaagd een doelpunt tegenover haar te maken. En onder die tegen standers zijn er toch die niet te Ver smaden zijn. Daar is bijv. het elftal der Adelborsten waarin o.a. de oud- internationaal De Serrière uitkomt, maar dat niettemin met een 2—0 nederlaag door 't Landvak werd naar huis gezonden. Een kranig stuk werk Grootendeels dankt zy dit aan haar soliede verdediging, vooral de midden linie is buitengewoon sterk. Hierin neemt luit. Boers, de bekende H.B.S.- speler, de spilplaat's in. Rechts van hem staat luit. De Nijs Bik, terwijl links Wieringa een groot struikel blok voor den H.F.C. aanval zal blij ken te zijn. De backs Verstraten en Gerardu vormen niet den keeper Vrenegoud een trio, dat in den meest letterlijken zin van 't woord niet te passeeren was. De voorlinie is vooral gevaarlijk door de 'aanwezigheid van den ex-eersteklasser Piet v.d. Broecke, oud-Ajaxspeler, die tegenwoordig voor Blauw-wit uitkomt. In den wedstrijd tegen de Adelborsten was hij het, die door zyn uitmuntend spel den keeper Dijkshoorn tweemaal wist te pas seeren. De geheele linie is a.v.V. d. Weerd, V. d. Broecke, Quint, Rool- vinck, Corba. H.F.C. dient tegenover dit elftal op haar sterkst uit te komen en dan nog zijn haar overwinningskansen niet groot. Op Taylor na, is zij dan ook volledig. Het volgende elftal stelt zich n.1. op: Persoon Pleyte Meerburg V. d. Poll Bak Kikkert Geurts Steur Groote V. d. Aardweg Dito Een uiterst spannende wedstrijd wacht ons dus, waarin de beide par tijen zich geheel zullen geven en die niet zal nalaten een groot aantal be zoekers, vooral militairen, tot zich te trekken. Voor de laatste maal dus allen op naar den Strooweg en uw favorieten aangemoedigd in hun strijd om de overwinniug! Terrein Boltoeg (3 uur): S.H.B.S. I Sportclub Texel. Sportclub slaagde er 2e Pinkster dag in Z.V.V. met 3 -1 te kloppen. Het tegenpunt werd gemaakt uit een strafschop. Z.V.V. is de bekende 3e klasser uit Zaandam. Sportclub komt met ongeveer het zelfde elftal uit als in dezen wed strijd tegen Z.V.V. Het elftal is als volgt opgesteld: D. Duinker v. d. Palm P. Luyckx Meiboom Muller de Ruyter Blinkhof Dros Blinkhof Polman Brljl. Een stevig elftal dus, waartegen S.H.B.S. geen gemakkelijke taak zal hebben. Gezien echter de overwinning op Alcmaria op 2e Pinksterdag, ver trouwen wij dat H.B.S. ook Zondag wel zal winnen. Deze laatste wed strijd van H.B.S. in dit seizoen beloofd dan ook zeer spannend te worden. Wij vertrouwen, dat velen deze laatste keer tegenwoordig zullen zijn om H.B.S. aan te moedigen en de recette op te voeren, opdat wij ook hier kunnen zeggen: „Eind goed, al goed." INGEZONDEN. Aan de Redactie der Heldersche Courant. Den Helder. Mijne Heeren, Door bemiddeling van eenige lezers van Uw geacht blad ontvingen wy uitknipsels van een ingezonden stuk. hetwelk voorkomt in de Heldersche Courant van 17 of 18 dezer en waarin een arts zich minder aangenaam over ons preparaat Sanatogen uitlaat. Het zou on3 aangenamer geweest zijn, indien de redactie ons op dit stuk opmerkzaam gemaakt had, daar wij het niet geheel onbeantwoord kunnen laten. Het spijt ons zeer, dat de geachte inzender veroordeelt zonder eerst de moeite genomen te hebben om zich op de hoogte te stellen, wat hij ver oordeelt, te meer daar hem daartoe ruimschoots door ons de gelegenheid geboden wordt, hetzij door een nauw keurige studie der zeer uitgebreide litteratuur over Sanatogen, of door eigen proefnemingen met ons pre paraat, waartoe wij steeds gaarne proefmonsters aan H.H. artsen ter beschikking stellen. meubelen, bonte, gordijnen hingen voor de ramen, terwijl een elegant naaitafeltje en een koperen papegaaien- kooi het verdere meubilair vormde. „Daar ben ik, nichtI Wat wilde u mij zeggen?" De oude dame ging op haar gewone plaats aan het bij het venster staande werktafeltje zitten; zy legde echter haar naai- en borduurwerk neder en haalde plechtig een brief voor den dag. Greta's hart klopte hevig; zij begreep, dat er iets bijzonders aan de hand was. „Kindlief, kom eens bij mij zitten en luister eens goed naar mij. Je weet, dat ik als eene moeder voor je moet zorgen en over je moet waken. Ik ben overtuigd, dat je aanstaanden winter op mijne Woensdagavondjes gelegenheid genoeg zult hebben, om schitterende veroveringen te maken." Greta werd ongeduldig en vroeg eensklaps: „Zou u mij niet liever zeggen van wien die brief is?" „Greta, hoor eens, je houdt er sedert eenigen tijd zeer rare manieren op naLaat mij eerst uitpraten. Die brief is een huwelijksaanzoek maar helaas niet van een baron." Greta voelde, dat zij bleek werd; zij schrok echter met die blyde ont roering, die een jong meisje vervult, wanneer haar het belangrijkste in haar leven overkomt, nl. wanneer zij ten huwelijk wordt gevraagd: „Van wien, nicht van wien? Toe, laat mij eens gauw den brief zienriep zü haastig uit. „Laat mij nu eerst uitpraten! Je Hoe oppervlakkig eon dergclyk oordeel gewoonlijk geveld wordt, blijkt wel hieruit, dat de inzender Sanatogen een „mengsel" noemt. Sanatogen is evenwel geen „meng sel", maar een chemische vei binding. De beweringen van den inzender, dat er vee! goedkooperecaaeine-preparaten zijn, is absoluut niet steekhoudend. Een dergelijk preparaat als Saua- togen, dat een even groote zuiverheid paart aan een lageren prijs, bestaat niet en juist op deze zuiverheid komt het aan. Verder vertelt de in zender, dat 1 K.G. Sanatogen f 28. kost, ook dit is niet waar. Iedereen kan zich in de naastbij gelegen apo theek of drogisterij overtuigen, dat de prys van 1 K.G. Sanatogen f IS. - bedraagt. Van wiens hand het door den in zender genoemde artikel is, kunnen wij niet nagaan, maar wel kunnen wij U mededeelen, dat de uitgever van het boek Prof. Dr. E. v. Legden, wiens naam juist de waarde van het artikel moet verhoogen, ons eenige jaren voor zijn dood zeer waardeerend over Sanatogen schreef. Iu dit schrij ven zegt hij o.a. „Ik heb Sanatogen in mijn kliniek en in mijn particu liere praktijk vaak en gaarne voor' geschreven aan zwakke zieken en ben met de resultaten buitengewoon tevreden." Dat onze bewering, dat Sanatogen versterkend werkt op het zenuwstelsel niet op losse gronden berust, blijkt uit het schrijven van een even groote medische autoriteit Prof. Dr. v. Eulenburg, die ons mede deelde: „Sedert Sanatogen voor het eerst bekend werd, ongeveer acht jaar geleden, heb ik van dit voe dingspreparaat by functioneel en organisch z e n u w 1 ij d e n, voort spruitende uit bloedarmoede en alge- meene voedingszwakte, voortdurend meer gebruik gemaakt en ben ik over de werking ervan steeds tevre den geweest. Onder de vele concur- reerende voedingspreparaten geef ik aan Sanatogen daarom do voorkeur, omdat het zonder uitzondering ook op den duur goed verdragen wordt en bij een doelmatig gebruik zelfs by nerveuze zwakte- en uitputtingstoestandeu van e r n s t i- g e n aard snel en zeker bijdraagt tot herstel van krachten en algemeene beterschap." Wy willen uog even terugkomen op de persoonlyke opvattingen van den gestudeerden inzender aangaande de voedingswaar de van Sanatogen in verhouding tot andere voedingsmiddelen. Iedere huismoeder, die zelf hare zieken ver pleegt, weet, dat het lang niet onverschillig is, welk versterkings middel men een zieke geeft, dat de werking zeer verschillend kan zijn. De mensch voedt zich niet met het geen hy „eet", maar met hetgeen hy „verteert". Menschen, die groote hoeveelheden vleesch kunnen verteren, nemen geen Sanatogen, voor dezen zyn er natuuriyk goedkoopere voedingsmid delen, maar voor degenen, die reke ning moeten houden meteenzwak- k e spysvertering, zal het niet alleen beter zijn voor 30 et. Sanatogen in plaats voor 10 ct. vleesch te gebrui ken, maar ook goedkooper, want niet alleen, dat dergelijke menschen geen nut hebben van de 10 ct. vleesch, maar zelfs kunnen zij er schade door ondervindenDikwijls moeten zij 30 ct. Sanatogen nemen om de 10 ct. vleesch te kunnen ver teren. Om eenige bewijzen te geven voor hetgeen wij hierboven beweerden, veroorloven wy ons U een boek ter inzage te zenden, bevattende uit treksels uit alle Duitsche Sanatogen- litteratuur. Bovendien voegen wij „Sanatogen in de Engelsche littera tuur" bij, waarin een kort overzicht gegeven wordt van de beoordeelingen van Engelsche doktoren over het ge bruik van Sanatogen. Het excerpt van de verhandeling van Prof. Gustav Mann geeft U een idee hoe in Amerika ernstige medici als deze hoog leeraar over ons preparaat denken. Het aantal doktoren, die ons schrifteiyk hun gunstige beoor deeling over de werking van Sana togen hebben medegedeeld, is ge stegen tot 21.000, terwyi het aantal dergenen, die zich mondeling gunstig over ons preparaat uitlieten, zoo groot is, dat dit onmogeiyk is vast te stellen. Men kan natuurlijk niet iedereen overtuigen. Het zou ons zeer aangenaam zijn, indien U aan bovenstaand een plaatsje in Uw geacht blad zoudt willen inruimen. U bij voorbaat onzen dank betui gend, teekenen wy Hoogachtend, nedeitlandscii gënebaal- agent8chap voor sanatogen en fobmamint. weet heel goed, van wien die brief is. Denk je soms, dat ik hem hier niet eiken dag voorbij heb zien gaan, en dat ik niet heb bemerkt, hoe je hem altyd door het raam nagluurt? Maar zooals je ziet, je hebt hem te veel aangemoedigd, zoodatje den armen man nu moet teleurstellen. Zie je, dat maakt je nu vijanden." „Waarom zou ik hem moeten te leurstellen Waarom? Waarom? Wel, omdat hij geene partij voor je is, Greta." Op jouw jeugdigen leeftijd is men zoo dwaas niet het eerste het beste aanzoek maar aan te nemen. Een leeraar aan een gymnasium en een juffrouw Waldka, zoo mooi en zoo beschaafd als jy. Ik weet wel, datje geen ryken adellijken bezitter van een of ander landgoed k unt eischen „Zoo! En waarom niet? Mama heeft mij altyd gezegd, dat ik gravin of millionnaire moest worden." „Jawel, maar je brave, goede mama had zulke hoogdravendedenkbeelden." Nu, goed, maar het huwelijk is in elk geval ook een zaak van het hart en Dr heb my vast voorgenomen mijne hand te geven aan den man, dien ik liefheb, of hij een militair of een burger, arm of schatryk is." „Begin jij ook al hoogdravend te worden? 't Is goed, dat je een ver standige voogdes hebt, die ondervin ding en menschenkennis heeft opge daan en die nooit zal dulden, dat jij jezelf zoo wegwerpt." (Wordt vervolgd.) voor Helder en omstreken gevestigd te HELDER. Kantoor: Keizerstraat 15-17, ingang Californiestraat. Telefoon No. 129. van Aandeelhouders, des avonds 8 uur, in „TIVOLI". AGENDA: Mededeelingen van verschillenden aard. Volgens art. 26 der Statuten eindigt het eerste boekjaar 31- December 1915, zoodat op deze vergadering nog geen balans en winst- en verliesrekening kan worden overlegd. Namens het Bestuur, H. M. BEECKMAN, Voorzitter van den Raad van Commissarissen. De gezamelijke Runderslach ters maken bekend, dat vanaf 1 JUNI de prijzen van het RUNDVLEESCH met 5 cent per pond verhoogd zijn. van den WelEd. Heer Dr. L. T. C. SCHEI J, Rykszuivelconsuient in de provincie Noord-Holland, op VRIJDAG 4 JUNI, '8 avonds 7| uur, in bet Lokaal van den Heer D. MAREES, te KOEGRAS. ONDERWERP: KLEINE KAASFABRIEKEN OF TOEGANG VRIJ. Het Bestuur van Koegras Belang. Tand-Techniker, ZAANDAM, komt thans weer geregeld Spreekuur houden van 1—3 uur. AdresStationstraat 11. In flac. a 20 ets., geeft met citroenzuur en suiker een overheerlijke limo nade-siroop. Met gebruiksaanwijzing verkrijgbaar bij: v/h. DE BIE—BIERSTEKER, Keizerstraat 93. Openbare Aanbesteding bij de Directie van Rijkswerf te WILLEMS OORD, op DINSDAG 15 JUN11915, des voormiddags len elf en een half ure, van No. 15. Manufacturen, Band, Franje, Garen, enz. No. 16. Vlaggendoek. No. 17. Katoen. No. 18. Laken. No. 19. Amerikaansch leder. No. 20. Linnen. No. 21. Linoleum. No. 22. Leder. No. 23. Zwemvesten. No. 24. Gascokes. No. 25. Anthracietkolen. No. 26. Geëmailleerde goederen. No. 27. Kommaliegoederen, enz. No. 28. Schoonmaakbehoeften, enz. No. 29. Piassava dekschrobbers. No. 30. Potdoeken. No. 81. Zeemleder. No. 32. Rieten stoelen. No. 33. Lepels en vorken en messen leggers. No. 34. Messen. No. 35. Brittannia metalen goederen. No. 36. Verlichtingsartikelen. No. 37. Navigatielantarens en lenzen No. 38. Patentolie. richte men zich tot de moderne nieuwgebouwde fabriek te Hoorn bij M. STAM of tot de depfits te Helder DE BOERKORVER, Spoorstr. 38; te den Burg Texel Wed. JAC. BOON; te Wierlngen C. SLIKKER; te Anna Paulowna Wed. P. BAAS. Gebruikt dan van de kruiden van JACOBA MARIA WORTELBOER van Oude Pekela. Duizenden hebben er baat door gevonden, tegen influenza, gevatte koude, volheid iu de borst, lusteloosheid, slechte spysvertering, trage ontlasting, hoofdpijn, enz. 't Is geen leugen of bedrog. "Verkrijgbaar by Drogisten en Winkeliers 30 cent per pakje. Verkrygbaar te Helder byAlb. ten Klooster, C. WesterbaanH. W. Zegel, A. Mijnhardt en W. Conljn Middenstraat; Burg (Texel): Wed. P. Kuiper en F. Buis; Cocksdorp:C. AlderliesteEierland: K. Alenberg; Oosterend: Wed. J. C. Vonk; Oudeschild: W. J. Veen; Koog: R. J. Daalder; WieringenD. Bokkinga; Anna Paulowna: Wed. P. Neuvel; Schagen: C. Burger. J. Rotgans, D. Wit en Centraal Drogistery. aanspreker, beveelt zich beleefd aan. P.S. De bediening heeft plaats in Uniform-Costuum. Wilt OÜ ontwikkelen? Les in: yij niet oordeel lezen, schry- ven, rekenen, meetkunde, taal, onze Staatsinrichting, alg. ontwikkeling, aardrk., boekh. Dat alles voor10 ets. per week. Geon blikomendo kosten. Vraag tprospectus. Vraagt proeflessen. Aanvang nieuwe Cursus 1 Juli. G. G. J. MUTSAERS, Hoofd eaner School, OSS. Het goedkoopst en degelljkst adres uit één stuk vervaardigd, is praktisch, elegant, van echt linnen niet te onderscheiden en goedkooper dan het waschloon voor linnengoed. Verkrygbaar te Helder bij: W. BIERENBROODSPOT, Spoorstraat 87. HERMAN NYPELS, Spoorstraat hoek Koningstr. H. ZEGEL, Rozenstraat 54-56. NIEUW: Kragen volgens voorschrift voor militairen, bij HERMAN NYPELS en W. BIERENBROODSPOT, Spoorstraat 87. Verbandstoffen, Gummi- en Toilet-Artikelen, Binnen- en Buitenlandsche Specialités, kortom alle Drogist- benoodigdheden, beslist het best en voordeeligst koopt bij KANAALWEG 147, tegenover de Molenbrug. P.S. Tevens voorradig een ruime keuze Toilet- en Werksponzen. Voor zoover de voorraad strekt, zijn de bestekken te verkrijgen by de Afdeeling Boekhouding van 'sRyks- werf te Willemsoord ii f 0.20 per exemplaar. (Buiten de gemeente per postwissel over te maken). Verdere inlichtingen kunnen ver kregen worden bij don Chef der Af deeling Arsenaal bij 's Rijkswerf te Willemsoord. De- inschrijvingen, op gezegelde biljetten, ingericht volgens artikel 4 der Algemeene Voorwaarden voor de aanbesteding en de levering van goederen en materialen ten behoeve van 's Rijks Marine, uitgave 1905, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, ge plaatst bij de Afdeeling Boekhouding Op 's Rijkswerf to Willemsoord. Oude Metsel- en Straatsteenen te koop voor biliykeu prijs, en acht stuks Uzeren geprofioleerde Ko lommen, lang 3,40 M., zoo goed als nieuw, zeer geschikt voor gaanderij, waranda enz. Adres: H. WUKER, Aannemer. LOOD- EN ZINKWERKEN EN LEIDEKKER. AANLEGGEN van; Gas-, Water-, Stoom-en Spreekbuisleidingen, Baden, Geizers en Clozets. MASTIKDAKBEDEKKINGEN. Goedkoopst adres: HOOFDGRACHT 45. der Onder de rubriek Taarten en Gebak Tulband, Krentenbrood. Verder zijn in het recep tenboekje o.a. rubrieken gewyd aan Salades, Koude en warme sausen, Hors d'oeuvres, Aardappelge rechten, Vischgerecbten, Vleeschsoorten, Wild en gevogelte. Duidelijk en op overtui gende wlize wordt in het recepten boekje aangetoond, dat het eebruik van Delft sche Slaolie in de keuken groote voldoening geeft. Het boekje bevat vele wen ken en raadgevingen voor het gebruik, benevens ge tuigenissen van verbruik- sters uit alle standen, die den smaak dermetDelfsche Slaolie gereed gemaakte spyzen als om strijd roemen en op de besparing wijzen, die het gebruik met zich brengt. Het receptenboekje der Delftsche Slaolie, met byiage omtient het ge bruik van Delftsch Plan- tenvet Delfla, wordt gratis- en franco toege zonden aan iedero be langstellende, die het aanvraagt aan de Af deeling Reclame der Olie- fabrieken Calvé Delft te Delft. SPORT. Voetbal. Terrein Strooweg (3—5 uur) H.F.C. I- Landvak i. Na de succesvolle wedstryden op de beide Pinksterdagen, toen de Amsterdammers en Haarlemmers respectievelyk met 4—Oen4—1 wer den verslagen en waarin Riemerts toonde dat hy zijn keeperskunst nog niet verleerd was, wacht H.F.C. a.s. Zondag een buitengewoon zware wed- stryd, die wellens een onverwacht einde zou kunnen maken aan de reeks van overwinningen, de laatste weken bevochten. Zy heeft n.1. de militaire vereeniging Het Landvak I uitge-

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 4