CINEMA PALACE Speciale Etalage. H.V. TEXELS EIGEN STOOMBOOT-ONDERNEMING Sherlock Holmes Laatste berichten. Hotel „TEXEL' Dienst Texel-Nieuwediep v.v. ZIT- en SLAAPKAMER. H naonaaM mo BINNENHAVEN 2 - HELDER. PROGRAMMA van 11 tot 17 JUNI I9I5: De hond van Baskerville. diverse Meubelen en Huisraad, JAN VEEN ALLEEN goedkoope DAMESHOEDEN. Drankbestrijding. De Noord-Hollandsche Propaganda Commissie van den Algemeen Neder- landschen Geheel onthouders Bond, belegde Zondag 6 Juni eene openlucht meeting voor Geheel-onthouding, op het landgoed „Marquette" te Heems kerk, daarvoor welwillend afgestaan door den heer Jhr. Mr. H. Gevers. Deze meeting mag, gezien de druk kende tijdsomstandigheden waarin wij verkeeren, allerzins geslaagd ge noemd worden. 21 geheel-ont- houders-vereenigingen, waarvan 18 met vlag of banier, waren vertegen woordigd, te weten: 12 afd. van den A.N.G.O.B., 4 afd. van de Ned. Ver., 3 afd. van de J.G.O.B. en 2 loges van de I.O.G.T., terwijl 2 G.O. zang ver., de Kinderclub en de muziekver. „Eendracht" de meeting opluisterde. Er waren pl.m. 900 bezoekers, waar de beide sprekers, de heeren H. Wolt- man, van Nieuweboord en F. Mol, van Den Haag, een aandachtig gehoor ondervonden. Er ging eene optocht met muziek en ontplooide banieren, door de ge meenten Beverwijk, Wijk aan zee en Duin en Heemskerk aan vooraf. De N.H.P.C. van den A.N.G.O.B. mag met genoegen op deze door prachtig weer begunstigden dag terug- TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 8 Juni. In de eerste plaats wordt door den voorzitter der Kamer, en door den minister Cort v. d. Linden, de heer Lieftinck gehuldigd, welke juist zijn SOsten verjaardag vierde. Na de regeling der werkzaamheden is aan de orde de Interpellatie-van Vuuren, over de wijze van uitgifte der Indische leening. Spreker ontwikkelt verschillende grieven. In de eerste plaats is de leening aangekondigd als een patrioti- sche. Dit is niet het geval geweest. Toen de min. de rede uitsprak dat de leening er moest komen, had de min. reeds de beschikking er over verloren. Het bank-consortium had haar toen al in. handen. Ten tweede had men waarschijn lijk betere voorwaarden kunnen be dingen. De koers van uitgifte werd op 97% gesteld. Echter moest Ned.- Indiö met een koers van slechts 95 ten honderd genoegen nemen. Immers, daarvoor kon de bankiersgroep, met welke de minister op 19 Febr. een overeenkomst aanging, de leening overnemen. En daarvoor nam zij ze over. In twee tempo's. Tot zeven dagen na de dagteekening van de akte (19 Februari 1915) hadden de betrokken krediet-instellingen (het consortium) de bevoegdheid, schuldbrieven tot een bedrag van veertig millioen tegen 95 pCt. te nemen. Bovendien konden zij tot drie dagen vóór den dag van de inschrijving op de leening de nog niet overgenomen schuldbrieven (ten beloope van 22£ millioen gulden) voor 95 pCt. koopen, gelijk zij dan ook inderdaad op 10 Maart gedaan hebben. Tot twee keeren toe spotte de heer Van Vuuren werd den heeren gelegenheid gebo den, de voelhorens uit te steken ruimschoots werd hun tijd gelaten, om na te gaan, op welke wijze de meeste winst op te strijken viel. Verder had de min. weinig zeker heid. Er mocht geen wolkje aan de lucht zijn. Was dit wel het geval, bijv. als ons land een ultimatum ge steld was, of indien de koers der Ned. leening beneden 98% daalde, dan zou alles geannuleerd worden, en waren de heeren er van af geweest. De verdeeling van de inschrijvingen was ook niet in orde. Immers was bepaald dat bij een te hooge inschrij ving de geheele leening ponds-ponds- gewijze zou worden verdeeld. En nu kreeg men bij de Handel- Maatschapplj 65 van het inge schreven bedrag en bij de Javasche bank 30%. Ten slotte resumeert spreker in de volgende vier vragen zijn inter pellatie I. Waarom heeft de minister, nadat voor de uitgifte van de Indische lee ning de door hem met de groep ge sloten overeenkomst had geleid tot verkoop van de geheele leening en dientengevolge zijn mededeeling op 2 Maart, dat er geen consortium was, hetwelk de geheele leening overnam, onjuist was geworden, aan die wijzi ging van den toestand geen publici teit gegeven? II. Zijn door den minister pogin gen aangewend, en zoo ja welke, om de leening geplaatst te krijgen door tusschenkomst van andere dan „de groep" en is geen overeenkomst te sluiten geweest, waarbij in mindere mate dan in de gesloten overeen komst elk risico was gedisconteerd in de resolutoire conditiën? IH. Wat bedoelt de minister met zijn verklaring, in antwoord op de vierde der door mij op 7 April inge zonden vragen, dat Ned.-Indiö als credietneemster geen zekerheid voor de nakoming van hare verplichtingen aanbood IV. Is, nadat de leening in haar geheel was genomen, naast de over eenkomst aan de Tweede Kamer overgelegd, nog een nadere regeling omtrent de wijze van uitgifte en be taling met de groep getroffen? Deze vragen zullen spoedig door den minister van Koloniën beant woord worden. Na de interpellatie werd met 47 tegen 37 stemmen het wetsontwerp tot opheffing van de rechten op sinaasappelen, bananen en antiqui teiten aangenomen. Woensdag was aan de orde het wetsontwerp tot vestiging van een tijdelijk en bijzonder gezantschap bij den Paus. De heer Eerdmans betwist,dat er urgentie met dit wetsontwerp was. Spr. acht de zaak nog niet duidelijk en beroept zich ook op de commen taren in de buitenlandsche pers. De minister van binnenlandsche zaken had beter gedaan niet in de regeling van werkzaamheden in te grijpen. Spr. meent, dat met den eersten stap van de zending van den heer Nolens reeds tot den volgenden was besloten. De regeering heeft een zeer gewichtig stuk van de buitenland sche politiek uit handen gegeven. Er blijkt nu bovendien, dat d9 regee ring niets wist. Spr. vraagt of minister Cort van der Linden bij de beslissing omtrent de behandeling van het ontwerp heeft ingegrepen als tijdelijk voor zitter van den ministerraad of als minister van binnenlandsche zaken. Is het een vraag van binnenlandsche of van buitenlandsche politiek? Alles wat de memorie van ant woord omtrent den mogelijken in vloed van het Yaticaan op een vrede zegt, acht spr. vaag. Als diplomatiek centrum is het Vaticaan z. i. door de laatste gebeurtenissen zeer in be- teekenis achteruitgegaan. Spr. gelooft niet, dat de Paus zoo veel zal kunnen doen. Waarom moeten juist wij dit gezantschap instellen, waar de andere kleine onzijdige staten het niet doen? Met betrekking tot de toekomst, het instandhouden van het gezant schap, is spr. ook niet gerust. In elk geval hoopt hij, dat men geen roomsch- katholiek tot gezant zal benoemen. Spr. hoopt ten slotte, dat de Gods vrede niet verbroken zal worden. De heer Van Bylandt zegt ook namens politieke vrienden te spreken. Spr. legt er den nadruk op, dat men geen blijvend gezantschap wil. Waar om legt de regeering nu niet een duidelijke verklaring af, dat een her stel van een gezantschap voor goed niet in haar bedoeling ligt? Spr. gelooft niet, dat de Paus veel kan doen, maar hij wenscht de re geering niet te dwarsboomen en zal j met zijn politieke vrienden voor het aangevraagde crediet stemmen. De heer van Idsinga wenscht evenals de vorige spreker alles te doen, wat den vrede kan bevorderen en daartoe met iedereen samen te werken. Spr. zal ook voorstemmen, doch alleen om dien reden. Ook hij ver wacht niet veel succes. Dat de regeering de Staten-Gene- raal door het indienen van deze aan- vullingsbegrooting heeft willen raad plegen, kan spr. niet waardeeren. De regeering had volgens de Grondwet op eigen verantwoordelijkheid moe ten handelen. Spr. meent in overeen stemming daarmede, dat de conside rans van het ontwerp moet worden veranderd, zoodat duidelijk uitkome, dat de verantwoordelijkheid voor de regeering is en de buitenlandsche politiek tot de bevoegdhéid van de Kroon behoort. Namens de socialisten verklaart de heer Yan Leeuwen voor te willen stemmen. De heer De Meester verklaart hetzelfde namens vele (niet alle) Unie liberalen, doch dringt ook nog aan op de nadere verklaring, die in het eindverslag wordt gevraagd. De heer Van der Voort van Z ij p zal ook voor stemmen en qua- lificeert de oppositie van den heer Eerdmans en vele andere protestanten als onwaardig. De heer Bos gaat onvoorwaarde lijk mee met het ontwerp en vraagt niet de nadere verklaring. De heer De Beaufort zal voor stemmen, hoewel hij zeer zal gekant zijn tegen een blijvend gezantschap. De heer Van R a a 11 e wenscht niet vóór te stemmen. Hjj is over tuigd, dat het tijdelijk gezantschap zal leidon tot een blijvend. De heer T y d e m a n verklaart zich er evenmin mede ingenomen. Het ontwerp is maar matig toege licht. De heer Troelstra is van mee ning, dat duidelijk moet worden uit gesproken ook door de katholieke partij, dat zij het wetsontwerp als volstrekt niet bindend wil beschouwd bh. De heer De Savornin Loli ra a n ten slotte ziet in den Paus in dit bijzondere geval den tusschen- persoon, den mensch, tot wlen wij allen kunnen gaan zonder in hem een vijand te zien. Hij hoopt, dat de verklaringen van de regeering zoo afdoende zullen zijn dat men met gerustheid vóór het wetsontwerp zal kunnen stemmen. De Minister zal de sprekers heden beantwoorden. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zullen eenige leden der veilings-vereeniging gebruik maken van Uw vriendelijk aanbod, n.1. het beschikbaar stellen van Uw blad, over den strijd hier in onze gem. ge voerd tusschen de tuinders eenerzljds en eenige groentehandelaren ander zijds. Het is ons inziens wenschelljk, dat ook de burgerij met deze zaak op de hoogte is. Zooals U zult weten, mag onze vereeniging zich verheugen in een gestadigen bloei, de reden daarvan is zeker wel voor een groot gedeelte toe te schrijven aan de goede samen werking der leden onderling. Dat onze gemeente daar zeker ook belang (j heeft behoeft wel geen nader be toog, te meer, waar dit het eenigste is, op 't gebied van marktwezen, wat tot nog toe hier gelukte. Zoo iets brengt natuurlijk altijd zekere welvaart mee, waarom wij, uitgezon derd enkele handelaren, er allen be lang bij hebben, dat de veiling blijft bestaan. Zoo als U reeds in Uw nummer van Zaterdag 1.1. opmerkte, gaat de kwestie in hoofdzaak over het z.g. statiegeld op de kleine spinazie- maudjes. Ieder zal evenwel ons recht erkennen dat wij daartoe besloten, wanneer men weet, dat er jaarlijks duizenden van deze mandjes weg raken. Voor 't grootste gedeelte is dit de schuld der groentehandelaren, die de mandjes aan de verbruikers afgeven en er nooit meer om vragen. De schade was dan altijd voor den tuinder. Het is zelfs zoo sterk, dat sommige handelaren, wanneer zij 100 stuks spinazie kochten, soms voor f 1.— of f 1.20 per honderd, en zij dus voor f 10.— mandjes mee namen, daarvan nog niet de helft terug brachten. De tuinder ontving dus f 1.— of f 1.20 voor zijn spinazie en betaalde f5.— voor'zljn mandjes toe. Daar deze toestand voor ons on houdbaar was, hebben wij gemeend, op de mandjes statiegeld te moeten zetten. Een tiental der grootste handelaren waren echter van meening een actie hiertegen op touw te moeten zetten en zoo mogelijk onze veiling den kop in te drukken. Het gevolg hiervan is geweest, dat genoemde heeren 't grootste gedeelte hunner groenten uit Beverwijk lieten komen, waardoor onze prijzen zeer gedrukt werden. Zelfs zakte de prijs der spinazie soms tot f 1 en f 1.20 per honderd mandjes zooals de Heldersche Courant steeds zeer juist aangaf in haar markt berichten. Dat de tuinders hiervan veel schade ondervonden begrijpt ieder. Een tweede reden waarom de hee ren meenden den strijd te moeten aanbinden is dat sommigen van hen er belang bij hebben dat de veiling verdwijnt. Voor hen was het immers in vroegere tijden een ideale toestand wanneer de tuinder met zijn groenten naar den koopman kwam en deze hem daarvoor gaf wat hij kwijt wilde wezen. Dat dit in den regel niet veel was kan een ieder wel begrijpen. Daarbij kwam dat de kleinhandelaar ook weer terecht moest komen bij den grooteren handelaar, die dan altijd duurder kocht dan de groote heeren. Nu de veiling bestaat kan de kleine even goed en goedkoop terecht als de groote en dit is natuurlijk een doorn in 'toog der groote handelaren. Hierbij komt nog dat de kleine met minder winst tevreden is als de groote, die zooals ieder kan nagaan In de courant, soms enorme winsten maakt. Zoo zijn dus de kleinen de concurrenten geworden van de grooteren, terwijl zij vroeger aan hen onderworpen waren. Dit nu, M. de R., is in ruwe trek ken de strijd waarom het op 't oogen- blik gaat. Ieder zal toch moeten toe geven dat wij volkomen in ons recht staan, waarom wij dan ook meenen tot in 't uiterste te moeten volhouden. Nog zij hierbij aangemerkt dat de tuinders nog bemiddeling hebben aan geboden door de helft van statiegeld er af te willen doen. Wij zouden dan toch nog op elk mandje dat wegraakt 5 ct. schade lijden. De heeren meenden evenwel er niet eens op te moeten antwoorden. En waar zij nu meenen op dezen weg te moeten voortgaan, daar zullen wij allen pal staan voor onze goede zaak die wij zeker zullen winnen. Veel kan ook de burgerij hiertoe meewerken door de spinazïemandjes direct te willen ledigen en niet, zooals zoo menigeen doet ze aan de menschen der gem. reiniging mee te geven. Daar wij niet meer van Uw gast vrijheid durven te vergen, M. de R., waarvoor onzen welgemeenden dank, meenen wij hiermee 1 te kunnen volstaan. Eenige leden der veiling. De Vereenigde Staten en Duitschland. Washington, 9 Juni. Zonder dat er een aanduiding is gegeven omtrent den inhoud van de nieuwe Ameri- kaansche nota aan Duitschland, ver luidt niettemin, dat een ongunstig antwoord op deze nota de afbreking van de diplomatieke betrekkingen zal medebrengen en dat er nog ernstiger verwikkelingen kunnen ontstaan, indien daarna opnieuw Amerikanen worden aangerand. Daniels, de Minister van Marine, maakt bekend, dat de voorgenomen kruistocht van de Atlantische vloot naar San Francisco is afgelast en dat de vloot in de Atlantische wateren zal blijven. Van het Oostelijke gevechts terrein. Weenen 9 Juni. Offlcieele mede deeling: Ten Zuiden van den Dnjestr hebben de Russen opnieuw een terrein ver loren. De bondgenooten zijn onder veelvuldige gevechten bij de vervol ging zegevierend voortgerukt en heb ben gisteren ten N. van Kolomeade linie Tulackowce—Korszow bereikt. Zij vermeesterden de hoogten van Oxtynia en namen 's avonds Stanislau in bezit. Zij rukten verder tegen Hallicz op. De dag leverde 5570 ge vangenen op. Aan het overige front in Galicie en Polen is niets van belang gebeurd. Van het Zuidelijke gevechts terrein. Weenen, 9 Juni. Offlcieele mede- De .eerste groote aanval van de Italianen, die gisterenmiddag door troepen ter sterkte van [om en bij een divisie infanterie tegen het bruggehoofd van Görz (Gorizia) be proefd werd, is met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. De Ita lianen stroomden terug onder het artillerievuur en moesten verschei dene kanonnen laten staan. Hetzelfde lot trof pogingen van den vijand om bij.Gradisca en Mon- falcone aan te vallen. De gevechten in het gebied van onze Karinthische en Tiroolsche sperforten duren voort. Dultsche duikboot in den grond geboord. Londen, 9 Juni. Minister Balfour heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat enkele dagen geleden een Duit- sche duikboot in den grond is geboord. Van de bemanning zijn 6 officieren en 21 man krijgsgevangen gemaakt. De behandeling der gevangen bemanningen van Duitsche onderzeeërs. Londen, 9 Juni. Aan zijn mededee ling in het Lagerhuis, dat een Duit sche onderzeefir in den grond was geboord, voegde Minister Balfour het volgende toe: „Er is sedert eenige weken geen belangrijk verschil van behandeling gemaakt tusschen de krijgsgevange nen, herkomstig van onderzeeërs en andere krijgsgevangenen. En namens de regeering verklaar ik, dat er dus danige maatregelen getroffen worden, dat de behandeling in het vervolg geheel en al dezelfde zal zijn. Dit sluit echter geen verandering van meening in omtrent den aard der handelingen, waarbij deze krijgs gevangenen betrokken waren. Wij zijn niet alleen overtuigd, dat deze praktijken in flagranten strijd zijn met letter en geest van het oorlogs recht, maar tevens dat z(j laag, laf hartig en onmenscheltjk zijn. (Toe juichingen.) De aanvallen op onverdedigde sche pen zijn nog geheel iets anders, dan alleen een schending van de wetten der menschelljkheid, waaraan de Duitschers zich hebben schuldig ge maakt en daarom zal de algemeene quaestie van de persoonlijke verant woordelijkheid gereserveerd blijven tot aan het. einde van den oorlog." De Engelsche verliezen. Londen, 9 Juni. Minister Asquith heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat het totale aantal verliezen aan dooden, gewonden en vermisten van de Engelsche troepen in Frankrijk en de Middellandsche Zee, met inbe grip van territoriale, Indische en overzeesche troepen tot 31 Mei j.1. bedraagt: 10,955 officieren en 247,114 man. De ondergeteekende brengt hiermede ter kennis van het geëerde publiek dat de exploitatie van bovengenoemd Hotel vanaf 12 JUNI a.s. in zijne handen berust. Hij beveelt zijne zaak bij allen ten zeerste aan. Directie van Hotel „TEXEL' A. DE WAARD. De boot vertrek van TEXEL 2.50 n.m., zal tot nadere aankondiging op ZONDAGEN te 5.30 n.m. vertrekken. DIRECTIE. UIT DEN OMTREK. Texel, 9 Juni. Gisteren slaagde te Haarlem voor het examen van onderwijzer de heer D. Tuinstra, leerling der bijzondere Normaalschool alhier. Tot Penningmeester van de afdee- ling Texel" van „Het Witte Kruis" is gekozen de heer J. Pisart, die de benoeming heeft aangenomen. Het onweder dat gisterenavond ge durende een paar uren vrij hevig woedde boven dit eiland, richtte ge> lukkig geen ander onheil aan dan 't in de weide doodslaan van een paar schapen. Dó milde regen, waarvan 't onweer vergezeld ging, was zeer weldadig voor de bouw- en weilanden. De stand der te veld staande ge wassen, is in onze polders over het geheel zeer bevredigend. Zoowel de peulvruchten als de granen mogen een goeden oogst doen verwachten, indien althans 't weer eenigzins mee werkt. Nog altoos is het hulploon niet betaald voor 't in Oct. 1.1. in de Eierlandsche gronden gestrande, en later afgebrachte Noorsche stoomboot „Isbjörn". De visschors van de Cocks- dorp, die bij dat afbrengen eenige weken dienst deden, zien met ver langen naar de afdoening dezer zaak uit. Zij ontvingen, bij wijze van voor schot, per man f 20, - van de sleep dienst-maatschappij. Wieringen. Vergadering van de afd. Wieringen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, op 8 Juni in 't hotel de Haan. Tegenwoordig 48 leden. Na opening en voorlezing der notu len komt in besprekiDg de door de regeering vastgestelde wolprijs. Aanleiding daartoe was dat in om liggende gemeenten, zooals Zijpe, Hoogwoud, o. a. de prijzen 20 h 30 ct. per K.G. hooger zijn gesteld dan die te Wieringen. Het bestuur wordt opgedragen zicb te wenden tot den Minister van Land bouw, ten einde Z.E. te verzoeken, de voor Wieringen gestelde prijzen alsnog te herzien. Tot bestuursleden worden herko zen do heeren J. Hermans, P. F. Kuut en P. Keljzer. De rekening en verantwoording van den gehouden landbouwcursus wordt vastgesteld iu ontvangst op in uitgaaf op het nad. saldo en die dor afdeeling in ontvangst .op in uitgaaf op het nad. saldo Hierna sluiting. Advertentiën. Ondertrouwd PIETER GERARDUS GRENDEL Korp.-Konst. K. M. en ELISABETH DUINKER. Huwelijksvoltrekking 24 Juni a.s. Vlieland, Velsen, Stationsweg 71c. Ondertrouwd WILLEM JONKER en MARIA WILHELMINA MULDER. Huwelijksvoltrekking 24 Juni a.s. Helder, 9 Juni 1915. Jan in 't Veldstraat 77. Een Heer vraagt gemeubileerde Brieven onder No. 766, Bureau van dit blad. Heden overleed na eene korte ongesteldheid onze beste Tante, Mejuffrouw PETRONELLA PAPINEAU, in den ouderdom van 87 jaar. N. SALM. A. SALM MELCHEM. J. PAPINEAU SALM. A. SALM. Arnhem, 6 Juni 1915. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij het overlijden van onzen Echtgenoot en Vader ARIE S. STOKER, betuigen wi; onzen hartelljken dank aan familie, buren, vrienden en bekenden. Wed. A. STOKER en verdere Familie. INSCHRIJVING van LEERLINGEN voor den cursus in de FRANSCHE TAAL. Burgemeester en Wethouders van HELDER, brengen ter kennis van be- langhebbendep, dat de inschrijving van leerlingen voor deu cursus in de Fransche taal, verbonden aau School No. 7b (Vlamingstraat), zal plaatsheb ben in school 7b, op Zaterdag 12 Juni a.s., van 1 tot 2 uur des na middags. Tot dien cursus zullen alleen wor den toegelaten de leerlingen, die, naar het oordeel van het betrokken hoofd dor school, genoegzame ont wikkeling bezitten om het onderwijs te kunnen volgen. Het schoolgeld bedraagt per jaar voor hen, die een inkomen hebben van f 800 per jaar of meor, voor iederen leerling f 6 (boeken vrij). Voor minvermogenden bedraagt het schoolgeld per jaar vooï iederen leer ling f 4. Onvermogendon genieten kosteloos onderwijs. De lessen worden gegeven des Dinsdags en Donderdags, van 4.45 tot 5.45 en des Zaterdags, van 2 tot 4 uur. Helder, den 10 Juni 1915. R.K. Vereeniging voor Volkszang. Afd. Helder. Op Vrijdag 11 Juni geen oefening voor de beide cursussen en het propaganda Koor. HET BESTUUR. Les aangeboden in Stileeren, Ontwerpen en Teekenen van vlakornament ter versiering van kantwerk, kunst-naaldwerk enz. Brieven fr. onder No. 765, bureau van dit blad. ■jnn p }0( 6 uca söepuoz s, >|oo 'puodoeB aamiv ■epooojd )j|3 u| uaBuqoojGjoA asse|)| ejs( 'u!S|ds6u|uo„ 1M( f|q '86 IVVaiSDNINO* '|eejBo)oj 'NZl HP* Beleefde aanbeveling voor - V bet lossen van Steen, Zand an al wat voor de hand komt, ook graafwerk. Leendert Baars, Langestraat 85. 1. Nikko en zijn Tempels. (Natuur). 2. De Wraak van Miss Line. (Komisch). 3. De Ontwaking. j Groot levensdrama in 3afdeelingen 6. MAX ALS TRAGEDIËN. (Lachen Lachen). 7. Het lot van den mijnwerker. J Tragisch icens- 8- beeld- Aanvang 6 uur 's avonds. Zondags 4 uur 's middags. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge *50 ct. (plus 5 ct. sted. bel.), Ie Rang 35 ct. (plus 5 ct. sted. bel.), 2e Rang 20 ct. (plus 3 ct. sted. bel.), 3e Rang 15 ct. Militairen beneden den rang van Onderofficier: Ie Rang 20ct., 3e Rang 10ct. WITTEBIOSCOOP Als HOOFDNUMMER van 11 tot en met 17 JUNI: en Naar de bekende Roman van CONAN DOYLE. Verder varieerend programma. De Offlcier-Mach. Ie kl. B. VERHEY verzoekt wegens a.s. vertrek vóór 20 Juni Indiening van rekeningen. Weststraat 27. Verloren, Woensdagavond, een Zilveren Armband. AdresBree waterstraat 4. Verloren een gouden Pince-nez met Ketting op de Binnenhaven. Vinder kan rekenen op goede be looning. Adres: Binnenhaven 78. Vermist een zwart-bont Poesje, mogelijk gejongd. Die aanwijzing geeft of het thuisbezorgt zal beloond worden. Adres: Parallelweg 21a. Een Onderwijzer met akte Fransch biedt zich aan tot het geven van LESSEN. Adres: Polderweg 48. Mevrouw DIKKERS Binnenhaven 100, vraagt een nette Dienstbode of Dagmeisje. Zich aan te meidon des avonds na 8 uur. Tegen begin Juli gevraagd een flinke Dienstbode, v. g. g Adres: Weststraat 35. Gevraagd met 1 Juli een nette DIENSTBODE, voor dag en nacht. Aanmelding 's avonds na 8 uur. AdresWeststraat 17. Gevraagd een flinke SMIDSKNECHT. Adres: T. LANSER, Mr. Smid, a.d. Kooij te Koegras. Wordt direct gevraagd een flinke LOOPJONGEN, die later in het vak wenscht opgeleid te worden. Goed kunnende fietsen.' Loon f 3.50 per week. Adres: OUDKERK v. PRAAG, Spoorgracht 45 46. Gevraagd: een flinke Jongen, hoog loon. AdresI. DE VRIES, Spoorstraat. Wordt gevraagd een Dag-Dienstbode. Adres: Jan in 't Veldstraat no. 84. Gevraagd een flinke Dag-Dienstbode, van 8 tot 8 uur. Adres: Dljkstraat 13. Net Meisje, 22 jaar, zoekt een nette VRIENDIN. Brieven no. 777, Bureau van dit blad. Gevraagd een flink MEISJE. Adres: VAN ELBURG, Midden straat 43. Mevr. GRUNWALD, Stationstraat 17, vraagt een net Kindermeisje, niet beneden 14 jaar, gewend met kin deren om te gaan. Mevrouw WEBER, Loodagracht 13, vraagt een bekwame Huisnaaister, voor één dag wekelijks. Zich te melden 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Gevraagd een nette werkster. Adres: Weezenstraat 9. MANUFACTUREN. Voor direct gevraagd een nette Jongen die in het vak wenscht op geleid te worden. Brieven no. 776, Bureau v/d. blad. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd: een flinke netteJongep, voor loop- en bakkerij werk. Adres: Zeqeb Hoüter, Kauaalw. 117. Gevraagd te IJmuiden, een gepensio neerd Korporaal-Stoker of Stoker Ie klasse der Marine. Loon Fl. 10.— per weuk. Franco brieven aan het adverten tie-bureau JANZEN, Kanaalstraat40. Gevraagd: een Milicien-Schoenmaker, genegen orn in vrijen tyd te werken. Adres: H. BAL, Jaozenstraat 52. In een net, stil gezin wordt gelegen heid aangeboden om te studeeron. Brieven onder No. 778, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd voor direct een ZIT- en SLAAPKAMER met degelijk pension. Fr. br. onder No. 774, aan het Bureau van dit blad. Gem. Zitkamer met ongem. Slaapkamer te huur gevraagd door jonggeh. lieden, waar tevens kookgolegenheid is. Brieven met prljsopg. onder no. 775 aan het Bureau van dit blad. Te huur een Heerenhuis aan den Parallelweg. Huurprijs f 300 per jaar. Te bevragen b(jC. ADRIAANSE. Te koop gevraagd een Burger woning, op goeden stand. Brieven franco, onder 779, Bureau van dit blad. Te koop voor billijken prijs (f 12. een beste Heerenfiets. Adres: 2e Vioonstraat no. 41. Aan hetzelfde adres nog eenige nieuwe Scheermessen, per stuk 11.—. Te koop een brulngestroomde, sterkgebouwde BOXER (Reu), 11 maanden oud. Adres: Langestraat 106. Te koop een geheel nieuw zwart HEEREN-COSTUUM, kleine maat. Adres: Koningstraat 19. Te koop voor f 12.50 een Werk- flets met goede bandeD. Adres: Spoorstraat 19. Te koop en Kippenhok met Ren. Adres: Wilhelminastraat No. 102. Te koop een Herdershond (reu), 1 jaar oud. Adres: Bureau van dit blad. Be Notaris H. M. BEECKMAN, te NIEUWEDIEP (DEN HELDER), zal op Woensdag 23 Juni 1915, aanvangende des voormiddags ten 10 uur, in de Schouwburgzaal „TIVOLI" aldaar in het Openbaar Verkoopen: wegens vertrek en opheffing der huis houding; o.m. wegens vertrek naar N. O.-I. van den HoogEdelGestr. Heer A. PIEREN, Kapt. t.z. K.M. alhier, waarondersalonmeubelen, eiken houten tafel en stoelen, salon-ameu blement, slaapkamer-ameublement (Pitch Pine), diverse tafels en stoelen, schrijf bureaux, serafine orgel, kleeden, val- en overgordijnen, spiegels, bed den, gasfornnis, gaskroonen, schilde rijen, glas- en aardewerk en hetgeen verder ten verkoop zal worden aan geboden. Alles daags te voren te zien, van 's namiddags 2-5 uur. Bij A. BLIKKENHORST is verkrijgbaar vet SCHAPENVLEESCH. Vet Vleesch 40, 45, 50, Schapenvet 40 cent. Alles per 5 ons. Langestraat 46 HELDER. MODE-MAGAZIJN SPOORSTRAAT 98-98 [echt over de Hoogsliail Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Uitsluitend ZIET DE LAGE PRIJZEN.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3