S. COLTOF, 141 KAN AAL.WEG 142 S do betrouwbaarste, de uoordeeligste. Zaterdag 19 Juni OPENING BLOEMENMAGAZIJN Badpaviljoen Huisduinen. „Door Mobilisatie Vereenigd". Pakkisten. machinaal gereinigde melk, ziiktekinmvrije „flesschenmelk", prima roomboter, koffieroom en slagroom Keizerstraat 93 Alléén-verkoop der echte TEUFEL-BUIKGORDELS enz. A. ten Klooster, Ass.Apoth., PRIJSVERMINDERING: MANTELS, BLOUSES, JAPONNEN, ROKKEN en KINDERJURKEN. laar te 's-Hertogenbosch, die onlangs in Duitschland aangehouden is,' te verkrijgen, ook langs diplomatieken weg, vruchteloos gebleken zijn. De heer K. is gevankelijk naar Coblenz ge transporteerd. De „Jan Pieterzn. Coen". Zaterdag werd de proeftocht met dezen nieuwen stoomer van de Mjj. „Nederland" gemaakt. Het schip is de grootste mailboot tot nog toe op .een Nederlandsche werf gebouwd. De hoofdafmetingen zijnlengte over alles 522' 6"; breedte op buitenkant spanten 60'4". De waterverplaatsing bedraagt 15600 Eng. tons. Het is gebouwd volgens de hoogste klasse van Lloyds register. Door water dichte schotten is het verdeeld in 9 afdeelingen. De deuren in deze schot ten kunnen van den brug af alle worden gesloten. De machines ontwikkelen 6000 I. P. K. en geven aan het schip een snelheid van 15 knoopen. Het schip kan vervoeren: 202 passagiers 1ste klasse in 107 hutten en 4 luxe hut ten, 129 passagiers 2de klasse in 49 hutten, 46 passagiers 3de klasse in 16 hutten, 42 passagiers 4de klasse in één verblijf. De bemanning telt 261 personen, zoodat het totaal aan tal opvarenden 680 kan bedragen. Het aantal sloepen bedraagt 14, waarvan twee motorbooten, een kapi- teinEgiek en een vletalle booten kunnen worden gestreken met behulp van Welin Quadrant davits en bieden voldoende ruimte, om, in geval van nood, alle opvarenden te bergen. Verder is het schip natuurlijk voorzien van draad looze telegrafie en van een toestel voor onderwaterklok-1 signalen. Het geheele schip is gebouwd vol gens de plannen en onder toezicht van den heer M. A. Corneli9sen, scheepsbouwkundig ingenieurde machines zijn gebouwd naar plannen en onder toezicht van den heer S. G. Visker, hoofdingenieur van de „Nederland". Door verschillende autoriteiten werd de uitnemend geslaagde proeftocht medegemaakt. O.a. bevonden zich aan boord de Min. van Marine, de heer Rambonnet, de Min. van Koloniën, de heer Pleyte, de Min. van Financiën, de heer Treub, en de Min. van Nijver heid en Handel, de heer Posthurna. Voorts de heeren Tellegen, burge meester van Amsterdam, C. J. K. van Aalst, president van de Nederl. Handels-Mij., vice-admiraal Tydeman, commandant van de Marine te Am sterdam, en de directeuren en com missarissen der Mij. „Nederland". Tegen het eind van den tocht werd een duikboot gesignaleerd. Gelukkig bleek het geen U.-boot te zijn, maar een vreedzame Hollandsche onder zeeër, Deze begeleidde het schip tot aan IJmuiden. Het was een aardig inter mezzo voor de genoodigden aan boord van den stoomer. Do papiernood en de couranten. Tot kort geleden, toen de uitvoer van papier uit Duitschland niet ver boden was, bleven ondanks een ern stige bedreiging in Augustus j.1. de prijzen van het papier voor couranten in Nederland gelijk aan die, welke vóór den oorlog betaald werden. An dere papieren waren reeds 10 tot 25 pCt. verhoogd, parafine-papier voor chocolade-verpakking met 50 pOt. Sedert einde van Mei echter is ook het papier voor de couranten zeer veel verhoogd, het formaat-papier van 12 ct. tot 16 jï 17 ct. per K.G., het rotatiepapier op rollen met ruim 25 pCt., en nog erger: wie zijn loo pend contract voor een lageren prijs loslaat en voor hoogeren prijs bij- koopt, krijgt nog maar tot einde van September a.s. waarborg, dat geleverd zal worden. Wellicht zal daarna geen papier meer te krijgen zijn. Wie de bovenvermelde transactie niet wil aangaan, ontvangt van half Juni af geen papier meer. De Nederlandsche fabriek grondt deze houding op overmacht door den oorlog, op de onmogelijkheid om voor de oude prijzen voort te werken, zoo dat. sluiting van de fabriek dreigt. Van het buitenland worden alleen nog aanbiedingen gedaan uit Scandi navië voor buitensporig hooge prijzen. De oorzaak van den nood ligt voor namelijk hierin, dat de Russische regeering alle uitvoer van hout heeft verboden. De Nederlandsche fabriek, die an ders uit Rusland hout invoert, en dit zelf tot cellulose verwerkt, heeft reeds sedert maanden de cellulose in het buitenland, voornamelijk in Scandinavië, moeten koopen en dan droog, torwijl zij gewoon is haar eigen cellulose met 60 pCt. water te verwerken. Voor het gebruik van couranten papier in Nederland strekt de voor raad van grondstoffen van allerlei soort - reeds veel duurder dan an ders gekocht o.a. steenkool, kalk, salpeter en de hoofdgrondstoffen zelve, voorloopig niet langer dan vier maan den. Als de oorlog niet spoedig ge ëindigd is of niet op andere wijze in den nood wordt voorzien, dreigt ook in Nederland het ernstige gevaar, dat de couranten niet meer zullen kunnen verschijnen, zelfs niet meer op zeer duur papier. De vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers" houdt heden een alge- meene vergadering om te overleggen wat er gedaan kan worden. Echter niet alleen in ons land dreigen moeilijkheden met het papier voor de couranten. Een ernstig gevaar voor de dag bladpers in Duitschland zietde„Köl- nische Zeitung" in de belangrijke stijging van de papierprijzen. Ze wijst op de bizondere taak der pers in oorlogstijd, vooral ook van de kleine pers, die zich veelal met de grootste moeite handhaaft en door de ver hoogde papierprijzen nu weer het ergst wordt bedreigd. Opheffing van het invoerrecht op krantenpapier en op grondstof voor papier beveelt de „Kölnische" dringend aan. Frankrijk en Roemenië zijn hierin voorgegaan, en wat daar mogelijk ia, zegt het blad,moet het in Duitschland ook zijn. Tevens behoort het verbod van uit voer van materiaal, dat voor de papierfabricage kan wordeu gebezigd, scherper te worden gehandhaafd. Vliegtuig vernield. Gistermiddag daalden twee Neder landsche officiers-aviateurs in een biplan op het strand te Zandvoort. Terwijl zij zich naar het dorp be geven hadden, om te gaan koffie drinken greep een rukwind de ma chine aan met zoo'n geweld, dat het vliegtuig onderstboven gesmeten op het strand terecht kwam, en er heel wat aan kromgeslagen en vernield was. De machine moest geheel uit elkaar genomen worden. Per spoor werden de onderdeelen naar Soesterberg teruggebracht. Ongeluk bij het roeien. Drie menschen verdronken. De watersport in Loosdrccht bij Hilversum heeft Zondagmiddag drie slachtoffers geöischt. Het was er, zooals altijd 's Zondags, weder gezel lig druk opdeschooneLoosdrechtsche; vele waren de motorjachten, de zeil en roeibooten en niemand dacht er aan, dat een dag, zoo uitgezocht voor de watersport, zóó droevig zou eindi- Plotseling klonken angstkreten en geroep om hulp over de wijde watervlakte. Het. bleek, dat een roei boot, waarin vijf personen aan het spelevaren waren, was omgeslagen. De inzittenden waren mej. Gomperts uit Amsterdam, mej. Jo Frank, mej. R. PoppelSdorf en de heeren H. Monasch en S. Frenk, allen te Hil versum woonachtig. Door den zwa- ren golfslag, ontstaan door deD hevi- gen wind, werd de boot vreeselijk heen en weer geslingerd. De dames werden beangst, stonden van haar zitplaatsen op en riepen om hulp. Door die beweging kantelde het vaartuigje en allen geraakten te water. Aan mej.- Poppelsdorf en den heer Frenk gelukte hot den in de boot aanwezigen reddingsboei to grijpen en het was daardoor aan de beman ning van een te hulp gesnelde motor boot mogelijk deze twee te redden, den heer Frenk echter in bawuste- loozen toestand. Een andere boot baalde spoedig ook mej. Frank op Aan wal gebracht, gelukte het een aanwezigen dokter den heer Frenk bij te brengen, doch bij mej. Frank faalden alle pogingen. Bij haar bleken helaas de levensgeesten reeds gewe ken. Zigeuners-opstootje. Op de paardenmarkt te Numans- dorp bracht een troep zigeuners, die met woonwagens even buiten de ge meente stonden, groote stagnatie te weeg. Een der zigeuners deed zich voor, of hij een paard wilde ruilen, de koop wilde niet lukken, omdat de zigeuner, den indruk maakte dal hij het, paard op een slinksche manier kosteloos in handen wilde krijgen. Er ontstond een woordenwisseling, waarna de zigeuner den koopman met boksbeugel en dolkmes te lijf ging. Toen de politie er bij kwam, kreeg de zigeuner hulp van andere zigeuners. De zigeuners schoten met revolvers op de politie; deze laatste mocht het, nadat militaire hulp was opgedaagd, gelukken de zigeuners te overmannen. Vijf zigeuners werden gearresteerd. Voormelde koopman had eenige steek wonden in het hoofd, een burger een schotwond bij bet oor bekomen en een militair werd zeer ernstig aan de' hand verwond. Van de politie werd niemand verwond. De politie en militairen hadden, toen de zigeuners werden weggebracht, de grootste moeite om het volk, dat de zigeuners lvnchen wilde, in bedwang te houden. (N. v. d. D.) Poging tot moord. Vrijdagavond was de agent van politie le klasse J. Dekker aan de Merwedekade te Dordrecht op sur veillance. Toen hij uit een aldaar staand urinoir den in -kennelijken staat van dronkenschap verkeerenden 4-öjarigen sjouwerman J. D. zag komen, zeiae de agent tot hem: „Je moet goed op je beenen staan Daarop vervolgde hij zijn weg in de richting van het Groothoofd. De agent liep hierbij dicht langs den waterkant. D. liep den niets kwaads vermoe denden politieman na, greep hem plotseling van achteren vast en duwde hem van den wal in de rivier. Dé agent kwam bij zijn val met de rechterheup op de gording terecht en viel daarna in het water. Gelukkig kon hij een weinig zwemmen, zoo dat hij zich boven water wist te houden en een meerpaal te grijpen. Eenige toegeschoten burgers hielpen hem daarna op het droge. De rechter heup had hij bij zijn val tamelijk bezeerd. De dader, die te Dordrecht woon achtig is, had zich inmiddels uit de voeten gemaakt, doch hij is later door de politie aangehouden en naar het hoofdbureau overgebracht. Nadat tegen hem proces-verbaal is opge maakt, is hij ter beschikking van de justitie gesteld. („Dorür. Cr.") Een geraffineerde gauwdievenstreek. Een filiaalhoudster van de „Unie" Maatschappij, in de Westerstraat te Amsterdam is het slachtoffer van een paar brutale oplichters geworden. Zondagmorgen vervoegden zich twee heeren aan den winkel. Zij gaven voor van de recherche te zijn, en dat zij onderzoek moesten doen naar valsch geld. Een man die wegens het uitgeven van valsche guldens gearresteerd was zeide deze in den winkel ontvangen te hebben. Op de vraag of zij zich konden ligitimeeren haaiden zij een gezogeld papier voor den dag waarop stond aangegeven, dat zij huiszoeking moes ten doen. Na hier en daar rondgekeken te hebben vroegen zij het geld te zien. Toen dit op tafel uitgestort lag, deelde de oudste der heeren mede, opdracht te hebben het geld mede te nemen. Hiertegen maakte de filiaalhoudster bezwaar. De heeren zouden daarna aan het bureau nieuwe instructies gaan halen. Na een klein half uur kwamen zij terug en zeiden het geld in beslag te moeten nemen. Op een briefkaart werd toen een bewijs van afgifte ge schreven hetwelk door de oudste van de „rechercheurs" geteekend werd. In het geheel gingen de heeren er met f 1157.50 van door. De politie heeft thans de zaak in handen. Tot nog toe is echter nog geen spoor van de daders ontdekt. Mislukte chantage. Dezer dagen werd een bewoner der Oranje-Nassaulaan opgescheld met de mededeeling, dat hij sprak met den officier van justitie en dat geen ge volg zou worden gegeven aan zekere zaak - het betrof het overrijden door den betrokkene van een jongen met zijn automobiel indien hij bereid was een som van 500 gulden te storten. De bewoner begreep dadelijk met een poging tot chantage te doen te hebben, doch deèd alsof hij op de zaak inging en bood de helft. Zaterdag nu vervoegde zich aan zijn woning een 15-jarige jongen met. een schrijven, waarin verklaard werd, dat de officier van justitie geen ge volg aan de zaak zou geven als hij een bedrag van f250.— ontving. De politie, die door den bewoner van de Oranje-Nassaulaan gewaarschuwd was rekende den jongen in. Hij verklaarde, dat twee onbekende mannen hem 5 gulden hadden gegeven voor het be zorgen van den brief. Als er gevraagd werd, van wien het schrijven kwam, had de jongen moeten antwoorden van den officier van justitie. IJmuiden, 15 Juni. Niet naarzee. De hier liggende stoomtrawlersvloot zal vooreerst nog niet uitvaren omdat de opvarenden eerst de juiste ligging der mijnen velden willen leeren kennen. De vermiste trawlers. Onze berichtgever te IJmuiden meldt: Aan het verlies van de vier stoom trawlers „Rijnland", „Letty", „Irene" en „Texel Eén" behoeft nu niet meer getwijfeld te worden. Al had men de laatste dagen nog eenige hoop dat ze heden zouden binnen zijn, het is nu gebleken dat deze hoop Ijdel was. Ongeveer 45 menschen uit ver schillende visschersplaatsen vonden hun dood in de golven. Onder dezen waren verschillende met groote huis gezinnen. SPORT. Voetbal. H. F. C.-Sportclub 5-0. De Texelaars hebben niet veel pleizier beleefd van hun bezoek aan H.F.C. Met een stevige 5-0 neder laag werden zij naar hun eilaud teruggezonden. Geflatteerd is die stand nog niet eens, want na rust is H.F.C. bijna niet van 'tTexelsche doel weg te slaan geweest, terwijl Persoon zoo goed als niet verontrust geworden. H.F.C. wint den toss, en Steur trapt met den krachtigen wiDd in den rug af. De aan val stuit op Muller,- dun eeuigeu half back, die den ge- heelen wedstrijd voor zijn taak be- ekeud bleek. De linkervleugel neemt den bal over en bedreigt 't H.F.C.- doel, waar Meerburg in 't begin zeer onzeker is. Gelukkig redt v. d. Wal op tijd en wordt Steur opnieuw in staat gesteld aan te vallen. Hij trapt den bal naar Dito, die van de doellijn af voorzet en zoo Taylor in de ge legenheid stelt de score te openen. De Texelsche grensrechter appelleert voor buitenspel, doch de lieer Kubbe aanvaardt bet protest niet. Zooals later bleek, verdiende de man pok inderdaad niet, ernstig te worden genomen. Zoo raar hebben we nog nooit iemand zien grensrechteren! Geen vijf minuten later kopt Steur een voorzet van Aardweg langs den keeper, terwijl Dito kort daarop mot een prachtsckot no. 3 maakt. Nadat Charles na handig samenspel daaraan een 4e punt heeft toegevoegd, breekt de rust aan. De Texelaars krijgen nu den wind mee, doch profiteeren daarvan al bij zonder slecht. De voorhoede, die eerst heel aardig samenspeelde, presteert nu totaal niets meer. Wij zonderen den linksbuiten uit. Daar liep iemand op den vleugel, die een verbazend meesterschap over den bal bleek te bezitten. Den geheelen wedstrijd heeft hij een uitstekend spel te zien ge geven, waarvan'talleen maar jammer was, dat zijn partners hem zoo weinig steun bodeD. De midvoor Blinkhof bracht er nog 't meest van terecht, al ontsierde hij nu en dan zijn spel door minder netto praktijken toe te had hij er minstens 2 moeten houden. De backs hebben ons een inmaak partij bespaard door hun solied spel, evenals de midhalf. Noemen we daar na nog den linksbuiten als uitblin ker dan valt er van 't Texelsche elftal al niet veel meer te vertellen. 's Morgens zagen we H.F.C. Hl met 4—0 winnen van H.Y.V. terwijl na de match tegen Texel H.F.C. II met 2-1 tegen een Militair elftal verloor. Ruimschoots hadden wij zoodoende de gelegenheid ons te ergeren aan de wonderlijke manier waarop de scheidsrechters den buitenspelregel toepasten. Die menschen schijnen niet te weten dat het buitenspel slaan absoluut niet strafbaar is. Slechts als zoo iemand den bal krijgt toegespeeld of op andere wijze, bijv. door een tegenstander af te houden, invloed op 't spel uitoefent, alleen in zoo'n geval mag er gefloten worden. Ook weten zij blijkbaar niet, dat er nooit iemand kan buitenspel staan, als een tegenstander den bal 't laatst heeft aangeraakt. We hoorden b. v. ver schillende malen fluiten voor buiten spel van den linksbuiten, als de rech tervleugel den bal opbracht en de eerste totaal geen invloed op 't spel uitoefende. Daardoor wordt het spel noodeloos onderbroken. Dus, beter uitkijken, heeren Laatste berichten. 't Gevolg van 't falen der voor hoede was natuurlijk een sterke druk op de achterspelers, waar vooral de midhalf en de beide backs uitstekend verdedigden. Hoe mooi H.F.C. dan ook samenspeelde, ze kon 't net maar niet meer vinden, totdat Dito op unfaire manier in den rug wordt aan gevallen. De toegestane vrije schop wordt door hem netjes over 's keepers handen heen in 't. net geschoten. Kort daarop fluit de scheidsrechter het einde en kan H.F.C. een fraaie overwinning boeken. Van haar spelers was de voorhoede 't meest op dreef. Vooral de beide vleugolspelers bewezen dat ze op die plaatsen nu volkomen zijn ingespeeld. Hoe handig liep Aardweg den links half telkens voorbij en hoe ujterst tactisch wist Dito zich telkens onge dekt op te stellen! De halflinie nam de zaken zeer kalm op en behoefde zich niet bovenmatig in te spannen. De backs en Persoon hadden 't ook niet erg moeilijk. Van de Texelaars is de keeper ons bar tegengevallen. Van de 5 goals Van het Westelijke gevechts terrein. Parijs, 14 Juui. Officieel bericht vau hedenmiddag: De Belgische troepen hebben een bataljon op den Oostelljken oever van de Tser geworpen ten Z. van het front van den spoorweg naar Dix- muiden, zich op het gewonnen ter rein genesteld en een blokhuis ver nield. In den sector ten N. van Atrecht worden vergoede artilleriegevechten geleverd. Gisteravond heeft de in fanterie verscheidene aanvallen onder nomen, waarvan er één ons in het bezit heeft gesteld van een Duitsch veldwerk ten O. van Lorette. Bij een andere, waaraan ODze artillerie deel nam, verloren de Duitschers een deel van de loopgraven die zij des middags ten N. van de suikerfabriekvan Souchez hadden veroverd. Van het Oostelijk front. Weenen, 14 Juui. Officieel. In Mid- den-Galicië hebben wij gisteren her nieuwde aanvallen gedaan. Het Rus sische front ten O. en ten Z.O. van Juroslau is na een' verwoeden strijd doorgebroken en de vijand onder uiterst gevoelige verliezen tot den aftocht gedwongen. Sedert vannacht zijn de Russen bij. en ten O. van Mosciska aan het terugtrekken. Gisteren zijn 16,000 Russen ge vangen genomen. Onderwijl duren de gevechten ten Z. van de Dujestr voori. B|j Derzow, ten Z. van Mikolajow, hebben onze troepen vier krachtige aanvallen bloedig afgeslagen. De vijand moest ten slotte de vlucht nemen. Ten N.W. van Zurawno dringen de bondgenooten naar Zydaczow op. Gisteren hebben zij na zwaren strijd Roguzno veroverd. Ook ten N. van Tiumacz vordert de aanval goed. Vele gevangenen, waarvan het getal r.og niet kan worden vastgesteld, zijn daar in onze handen gevallen. Ten N. van Zaleszczyki hebben de Russen, vier gelederen dicht, na elf uur 's avonds een aanval gedaan over een frontbreedte van 3 kilometer. Do aanval word door ons vuur verijdeld en de Russen leden zware verliezen. Van het Zuidelijke gevechts terrein. Weenen, 14 Juni. Officieel. Iu het gevecht bij Plava op 12 Juni heeft de Yljand, naar thaDS is vastgesteld, meer dan 1000 dooden en zeer vele gewonden voor onze stellingen laten liggen. Gisteravond laat hebben onze troepen een nieuwe aanval, evenals alle vorige afgeslagen. Aan hetlson- zofront is het den Italianen dan ook nergens gelukt door te dringen. In het Karinthische en Tiroolsche grensgebied is niets van belang gebeurd. Telegrammen,ontvangen tijdens het afdrukken van ons blad. Heerenveen, 15 Juni. Gisteren avond is te Rys in Gaaslerland op twee geïnterneerde Belgen, die poog den te ontvluchten, geschoten. Een der Belgen werd zwaar, de andere licht gewond. Volgens een bericht uit Sneekzou echter een botsiDg tusschen onze sol daten en geïnterneerden plaats gehad hebben, waarbij twee Belgen werden Kommali':goederen enz.: Ph. Enge lander, Amsterdam, f 488.85. Schoonmaakbehoeften enz: J. v. d. Burg, Rotterdam, f 1232.25. Piassava deksch robbersIdem, f 1550.—. PotdoekenG. de Barbanson, Helder, f 775.-. Zeemleder: J. v. d. Burg, R'dam, f1075.-. Rieten stoelen: meubelmag. Eden, A'dam, 333.50. Lepels en vorken en messenleggers: D. S. M. Kalker, A'dam, f226.40. Messen: Ph. Engelander, A'dam, f 213.06. Brittania metalen goederen: geen inschrijvers. VerlichtingsartikelenW. Hibbeln, A'dam, f 1138.60. Navigatielantarens en leuzenBecbt Dyserinck, A'dam, f 1309.50. Paten'tolie: van onwaarde. Advertentiën. Den 24sten Juni hopen onze j geliefde Ouders, H. L. v. d. WEYDE (Ned. Oost-Indië) j en P. v. d. WEYDE -DORTMUNDT, in alle stilte hun 12Vg-jarige j j, echtvereeniging te herdenken, j Dat zij nog lang voor ons j j gespaard mogen blijven, is de wensch van hunne liefhebbende f j Kinderen HENDRINA en DIRK HENDRIK. Helder, 15 Juni 1915. Aanbesteding. De laagste inschrijvers bij de heden door de Directie der Marine alhier gehouden aanbesteding zijn: Manufacturen, band, franje, garen, enz.E. S. Pressor, R'dam f 1423.40. Vlaggendoek: J. H. Le Poole, Loiden f 7827. - KatoenE.S.Presser,R'dam, f3003. Laken: geen inschrijvers. Amerikaansch Ieder: J. L. Flesse- man, A'dam, f389.84. LinnenVan Dijk en Co., Eindho ven, f10982. LinoleumLinoleumfabriek Krom menie, f7150.—. Leder: F. H. Helt, Amsterdam, f3487.52'. Zwemvesten: Ned. Isoleer Maatseb., Schiedam, f3150. GascokesH. Heeman, Helder, f5950.-. Anthracietkolen P. Bandsma, Helt der, f1080.-. Geëmailleerde goederenD. S. M. Kalker, Amsterdam, f 2087.—. Op den 24sten Juni a.s. 1 wij in alle stilte den dag te her- denken van de 1272-jarige echt- J vereeniging van mijne geliefde j Kinderen, H. L. v. d. WEYDE, Torp.-raaj., Ned. Oost-Indië, en P. v. d. WEYDE-DORTMUNDT. Dat zij nog lang gespaard mo- j gen blijven is de wensch van hunne liefhebbende Moeder, Wed. D. H. DORTMUNDT- I van Hoppe i en verder alle Zusters, Broers, j Zwagers en Behuwdzusters. ■Helder, 15 Juni 1915. B. ABBENES en A. v. d. QRAAFF, die, ook namens wederzljdsche Fami lie, hunnen hartelljken dank betuigen voor de ondervonden belangstelling. Helder, 10 Juni 1915. Dankbetuiging. De Familie Zwaan betuigt haar hartelljken dank voor de vele be wijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van haar geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader. Namens de Familie: G. ZWAAN. Helder, 15 Juni 1915. Mevr. de Wed. THOMASZ-VAN H00L- WERFF, Kanaalweg 128-129, verzoekt wegens a.s. vertrek vóór 1 Juli In diening van rekeningen. Mevrouw VAN LEENT, Stationsweg 8, vraagt inzending van rekeningen voor 25 Juni. van het van A.J.Th. VAN KERKHOFF, GRAVENSTRAAT 22. Ook beleefd aanbevelend voor aan leggen en onderhouden van tuinen. Vanaf MAANDAG 21 JUNI zullen tot nader aankondiging onze Magazijnen om 9 uur des avonds gesloten zijn, uitgezonderd 's Zaterdags avonds. Fa. GRUNWALD, Kanaalweg. Keizerstraat. Gevraagd met 1 Juli een nette DIENSTBODE, voor dag en nacht. Aanmelding 's avonds na 8 uur. Adres: Weststraat 17. Gevraagd een flinke Dienstbode of Dagmeisje of een flinke Werkster. Adres: S. KONING, Bassingracht. Gevraagd een flinke Dienstbode, voor dag en nacht. Lood f 10.— per maand. Adres: Spoorgracbt 43. Gevraagd oen flinke DIENSTBODE of MEISJE, 14 a 15 jaar. Adres: VANELBURG,Middenstr.43. MANUFACTUREN. Flink Meisje gevraagd als leer- 'ling (liefst P. G.). Br. no. 790, bureau van dit blad, Mevrouw BROERSE, Keizerstraat 84a, vraagt 1 Juli net Dagmeisje, van 8 5 uur, Zondags vrij. Zich aanmeldenKoningstraat 34. DONDERDAG 17 JUNI, des avonds van 7.30 tot 9.30, te geven door het Mannenkoor M. BOON Jz. Er biedt zich aan tegen 1 of 16 Augustus een net Burgermeisje als huishoudster of ter assistentie in de huishouding, v. g. g. v. Br. fr. no. 792, bureau v. d. blad. Gevraagd een DAGMEISJE. Adres: Bureau van dit blad. Wordt gevraagd tegen 24 Juni een flink Dagmeisje, boven de 16 jaar, kunnende koken, wasschen en strij ken. Zich te vervoegenHaven plein 13, 'savonds 7—9 uur. Gevraagd een zindelijk DAGMEISJE. Adres: Bureau van dit blad. Een Dagmeisje gevraagd. Zondags vrij. Adres: Mej. ZOETELIEF, Kanaal weg 103. WINKELJUFFROUW. Gevraagd een nette Winkeljuffrouw. Adres: „DeRookendeAmerikaan". Een WASCHVROUW gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een nette Vrouw, leef tijd 50 k 60 jaar, in werkmansgezin, waarvan de vrouw lijdende is, voor hulp in de huishouding, tegen kleine vergoeding. Br. no. 788, bureau van dit blad. LOOPJONGEN. Wordt direct gevraagd een flinke Jongen f4.— per week. Adres: Fa.S. J. PRINS Co., Kruisweg 175. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd een flinke nette Jongen, voor loop- en bakkerljwerk. Adres: Zegeb Hoüter, Kanaalw. 117. Gevraagd een nette JONGEN, bij G. HAAGEN, Kanaalweg 147. Gevraagd een flinke JONGEN. Adres: Keizerstraat 93. Gevraagd een tweede BROODBAKKERSKNECHT. Adres: J. DE JONG, Bassingracht. Terstond gevraagd een Brood- en Beschuitbakkersknecht. P.G. Briefen onder No. 787, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een Schoenmakers jongen, liefst eenigszins met het vak bekend. Adres: Janzenstraat 52. MANUFACTUREN. Voor direct gevraagd een net Jongmensoh die in het vak wenscht opgeleid te worden. Brieven No. 786, Bureau v/d. blad. Iemand (Dame of Heer) gevraagd voor 't bijhouden der boeken, eenige uren per dag. Brieven onder No. 789, aan het Bureau van dit blad. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd voor den Zondag, een net persoon, om bestellingen weg te brengen. AdresHEIJMAN, Hoofdgracht. Gevraagd een Broodbakkers knecht voor direct bij A. N. KOSSEN, Molenvaart, Anna Paulowna. Gevraagd een Smidsjongen en Loopjongen. Adres: ZOETELIEF, Kanaalweg. Te huur het HUIS Dijkstraat 33, bevattende 6 Kamers, enz. Huurprijs 300 gld. per jaar. Te bevragenKanaalweg 7. Te buur of te koop het huis Stationsweg 1. Te bevragenBreewaterstraat 5 Iemand, met Rljks-burgerbetrek- king, zoekt een Woning, huurprijs pl. m. f4.— per week. Adres met franco brieven, onder No. 791, Bureau van dit blad. PENSION aangeboden in net gezin, dres: Bureau van dit blad. Een Jongmensch, z. b. b. h., vraagt, bij voorkeur bij Geref. lieden, een eenvoudige Zit- en Slaapkamer, met degelijk pension. Brieven, met opgaaf van vol!, cond., aan JOH. DE VRIES, Brouwersdwars straat 7, Meppel. Te huur voor menschen z. k. ZIT- en SLAAPKAMER, f 1.50, te Huisduinen. Adres: Artilleriestraat 10. Ter overname aangeboden de zes deelen „de Wonderen der Techniek", met eikenhouten étagère. Adresv. Hogendorpstraat 36. Grond te koop gevraagd binnen de Gem. den Helder of in de nabij heid. Aanb. met opgave van grootre en prijs onder lett. B aan DUINKER'S Adv. bureau Spoorstraat. Te koop 6 teakhouten Leggers 28 X 7 cM., minste lengte 6.80 M. Adres: Kerkgracht 58. DAMESFIETS. Te koop ean goed onderhouden Dames- flets. Adres: Bureau van dit blad. Manden en Pakkisten te koop. Adres: Firma S. J. PRINS Co., Kruisweg 175/6. (bij aardbeien) daardoor SPECIALITEIT UAN HET MAGAZIJN.DE 5TER" Ik kom direct wanneer men maar even een bood schap stuurt naar de Wagenstraat 7, bij JAN VISSER. Daar ontvangt men de hoogste waarde voor* Meubelen, Koper, Zink, Lood, Vodden, Zolder opruimingen enz. enz. Laat zich aan huis ontbieden. een goed adres voor: Verplegingsartikelen. v.h. Firma De Bie-Biersteker.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3