Broodfabriek „DE VOLHARDING". Broodkaarten. Zonneschermen en Marquisen, J. VAN DE POLL, Aan de Leden der Ned. Herviel Ned. Herv. Gem. Huisduinen c. a. isteliike Gereformeerde Kerk. Jeune homme Frangais 24 ans Manufacturen. Dag-Dienstbode een nette Bediende Ned. Nat. Werklieden-Vereeniging „0. S. W." Ingezonden Mededeeling. nog 26 oude militairen aan wie jaar lijks f 1088. aan gratificatiën wordt uitgekeerd. Opdat het Fonds steeds in staat zal zijn het goede werk te blijven verrichten is het houden der jaarlljksche collecte aan de huizen, dringend noodig. Binnen eenige dagen zullen dan ook voor dit doel een tweetal collec tanten te Helder, Huisduinen en Koegras rondgaan om de gaven in ontvangst te nemen die men, naar wij hopen, gaarne zal willen afstaan om onze oude en invalide strijders te steunen of ze een rustigen ouden dag te bezorgen. Bovendien vermelden we nog dat de mogelijkheid bestaat dat in onze stad oude hulpbehoevende militairen wonen die in aanmerking kunnen komen om deelgerechtigden van dit Fonds te worden. Ook voor hen wenscht de Plaatse lijke Commissie werkzaam te zijn. Zij kunuêu zich met vei trouwen tot haar wenden om desgeweuscht alle mogelijke inlichtingen te ontvangen terwijl, wanneer dhn zou blijken dat ze daarvoor in de termen vallen, de commissie bereid is, om hen voor te dragen en hun naam te brengen op de lijst van sollicitanten, die ter be oordeeling blijft van het Hoofdbestuur. De Plaatselijke Commissie voornoemd, C. J. Vebhktj, Voorzitter. J. A. Lijdsman. P. Korff. Ph Vrieslander. L. Rumpff, Secretaris. Helder, 10 Juli 1915. AGENDA. Witte Bioscoop, Koningstraat. Hoofd nummer: .Fatum". Cinema Palace, Binnenhaven 2. Hoofd- nummor: „Alleen in Parijs". MARINE EN LEGER. H(J bescb. v. d. Min. v. Marine is off. v. ges. lsto kl. L J. BUUer met 13 dezor gepl. bJJ bot hosp. te Willemsoord. BU Koninklijk besluit van 21 Juni 1916no 34 Is de beer C. H. ten Hom, arts, met ingang van 13 dezer eervol onthoven van den liern HQogstdezelver besluit van 27 Mei 1911 No. tijdelijk opgedragen Chlrurgischen dienst bU het marine-hospitaal te Willemsoord. Alsnog den 12den Juli geplaatst op Hr. Frlso" Machinist C. A. Poot, Onpeischippor B. J. Cornellus, Sergeant-Konstabel F. J. C. Bogort en Sergeant-macblnedrijver J. Uit den Bogsait. Alsnog den 16den Juli 1916 geplaatst op Hr. STOOMVAARTJERICHTEN. Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Rembrandt, uitreis, arrlv. 7 Juli te8abang. Rondo, uitreis, arriv. 3 Juli te Sa bang. Karimoen vortruk 8 Juli van A'dam naar Java. Kangean arriv. 9 Juli van Java te A'dam. Nias. thuisreis, is 7 J uli Gibraltar gepssa. Bauda, arrlv. 9 Juli van Norfolk tu Amsterdam. Qrotlus, thuisreis,arriveerde 8 Juli te Genua, e heelt heden de reis voortgezet Calcutta, uitreis, arrlv. 9 Juli te ba bang. Karlmata, uitreis, vertrok8 Juli vau Colombo. Prins der Nedeilandon, thuisreis, vertrok 8 Juli van Perlm. Vondel, uitreis, pass.9 Juli Kaap St. Vincent. Rotterdamsche Ltoyd. Jacatra, v. Norfolk u Java pass. 7 Juli Gibraltar. Ophlr, thuisreis, vertrok8Juli v.iu Port-Said. Arakan, thuisreis, vei trok 7 Juli van Padang. Deli, uitreis, arrlv. 7 Juli te Padaog. Tabanan, uitreis, pass. 7 Juli Sagros. Samarinda, arriveerdo 8 Juli van Baltimore to Alexandria. Madioen van Rotterdam naar Sydney, (C. B.) trok 8 Juli van Deal. Bosookl, arriv.9Juli van Java naar R'dam. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Norfolk, van Amsterdam n. B -Ayies,arriveerde 7 Juli teCardiü Eemland van Rosaria Daar Amsterdam is 6 Juli Dungoness gopasseord, Zoeiandia, uitreis, vertrok 7 J ulivan Pernambuco. Zaanland, thuisreis, is 8 Juli Madera gepass. Kon. West-Indischo Maildienst. Hercules vertr. 8 Juli v. Newport-News te A'dnm. Prins der Noderl, uitr., Is 8 Juli Kaap Vlllanogep. Pr. Willem 1 arriv. 7 Juli v. A'dam te Paramaribo. Haven te Nleuwediep. 9 Juli. Aangekomon van Huil en vertrokken naar Harlingon Ned. s s. „Prof. Buljs". Id. van Hsrlingen naar beaham Ned. B.s. „Noord Holland". 10 Juli. Id. van Lyth naar Harllngen Eng. „Amulet". Id. van Newcastle naar Harllngen Ned. aa. „Dulveland". VISSCHERIJ BERICHTEN Nleuwediep, 8 Juli. Aangebracht door 18 korders; 100 stuks groote tong, per stuk f 0.76, 400 stuks middeltong, per stuk 85 a 40 et., 300 stuks kleine long, per stuk 16 ct., 2 tarbotten rer stuk f6.— a f7.-, 13 mand stortschol 10.— a flS,- pér mand. IC mand kleine schol, por mand f3. - a f6.-, 2 mand schar «4.-. 9 Juli. Boor 10 korders: 200 stuks groote tong per stuk 76 ct., 000 stuks mlddeltoog, per stuk 86 a 46 ct., 400 stuks kleine long, per stuk 16 ct, 6 stuks tarbot i«.-af 7- per stuk. 20 mand stortschol, por mand f9.- a 112.-, 20 mand kleine schol, per mand f8.— a f4,-, 2 mand schar, por mand f4.—. Door 1 Motorbotter H. D. 180 100 stuks tong, 2 mand stortschol, 4 mand kleine schol tarbot oo pietermannen. Besomming f90.-. Burgerlijke Stand van Helder, Van 7 en 8 Juli 1915. GETROUWDA. Boerdljk en B. Groen D. Jougsma en C. H. Wilner C. W. Christiani en L. P. Keijzer. BEVALLEN H. C. Buck-Lengers, z.; T. van Zoonen-Raat, z.; J. H. van Zandbergen v. d. Spek, z.; N. de Graaf Beunder, z.C. v. a. Berg Bakker, z. OVERLEDEN: J. Bakker, 63jaar. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 9 Juli 1916. KAAS. Fabriekskaas meikaas f—.-, jonge kaas fkL fhbriekskaas f62.—, kleino boerenkaas f61. commissie fabriekskaas f48.60, commis sie boerenkaas f 60.—, middelbare fabriekskaas f middelbare boerenkaas f 60.60. Aange voerd 830 stapels, wegende 215000 K.G. Handel klolne goed. Alkmaar, 9 Juli 1916. Hoden worden ter graanmarkt aangevoerd 121 H.L. Tarwe f -a rogge f 10 gorst chev. f 11 26 a id. f<X- a f.-, haver ?7.90 a f8.10. Bruine boonen f28.- a f26 witte Idem f22.- a f-.—rood mosterdzaad f-, kanaries, f blauwmaandzand f—paardeboor f16.—a f cltroenboonon faf— duiven boonen karwei.*, f-.- a f Erwten: groene f21.— a 25.—. grauwe f20. a 26.—, vale f a DE OORLOG. Ce algemeens toestand. Jozef. Fortmand, die ten Oosten van den Weichsel zoo forsch op Lu blin aantrok, heeft klop gehad en trekt terug, in het bijzonder in de streek waar by het verst gevorderd was. De Russen zjjn de Urzendowka overgetrokken en langs de Bystrec zyka opgerukt en hebben den Oos tenrijkers gevoelige klappen' toege bracht en een groot aantal gevange nen gemaakt.. (Kanonnen gingen niet verloren). Het offlcieole bericht uit Weenen zegt dau ook, dat aan buide zijden van den weg van Krasnik de Oostenrljksche troepeD vooreen over macht zijn teruggetrokken. De Russen hebben die overmacht ingezet op het kritiekste punt van het heele front, op het punt namelijk, waar een overwinning van den vijand voor hen de noodlottigste gevolgen zou hebben en waar tevens een over winning dei Russen voor den vijand de noodlottigste gevolgen zou hebben. Wat de centralen hier zouden kun nen bereiken, ais bet krijgsgeluk hun gunstig bleef, hebbèn wij reeds in ons vorig overzicht aangeduid. Zij zouden kans hebben den spoorweg Lublin Cholm afte snijden en daarna, hun opmarsch in Noordelijke richting vervolgend, tusschen Brest en Warschau door in don rug van de Russische vestinglinie te komen. Nu de Russen bij Krasnik een succes hebben behaald, is bet tijd om er nog eens op te wijzen, welke ge volgen hut zou liebbeD, als zij eens dit succes konden doorzetten even ver als de centralen zouden moeten doen om achter Warschau heen te komen. Dat zou dus in hebben, dat de Russen in staat zouden zjjn van Krasnik af naar het Zuiden op te rukken tot een punt ton Westen van Przemysl. Als men zich nu herinnert, dat het front op het oogenblik vau Jozefow (aan den Weichsel) tot Kry- low aan de Boeg loopt en vandaar Zuidwaarts die rivier volgt, dan wordt duidelijk, welk een noodlottige gevolgen een Russisch succes van dien aard voor de centralen zou mee brengen. Zij zouden een allergewich tigst deel van hun jongste herove ringen moeten prijsgeven. De militaire medewerker van de „Times" ziet de centralen in zijn ver beelding al achter Warschau en vreest een ramp voor het Russische leger. Hij geeft den opperbevelhebber den raad om die ramp toch vooral te mijden, door tijdig achter de Boeg terug te trekken, zicli om het verlies van Warschau en Nowo Georgiefsk niet te bekreunen en zich achter de Boeg op een nieuwen veldtocht voor te bereiden. Wij zien voorloopig nóch de cen tralen achter Warschau, nóch de Russen achter Przemysl komeD. Men bedenke, dat deze oorlog totdusver den Oorlog van ongekend groote le gers en machtige hulpmiddelen maar van allerminiemste resultaten is ge bleken. Duitsch Zuidwest-Afrika is voor Duitschland voorloopig verloren. De Duitschers zullen zich wel troosten met de overweging, dat over de ko loniën in Europa zal worden beslist, het blijft met dat al een bittere pil om te slikken. De kolonie was in Duitschland nog al populair. (N. R, Cf.) Van het Westelijke gevechts terrein. Parijs, 8 Juli. Avondcommuniqué: Een aanval der Duitschers op de loopgraven, dio do Eogelschen don 6cn dezer ten Z.W. van Pilkera hadden vermeesteid, is door het geschutvuur Engelscben en Franscben met de zwaarste verliezen voor den vijand gestuit. Om zes uur vanochtend heeft de vijand de Fransche stellingen - ton noordeu van de weg Béthune Atrecht opnieuw aangevallen doch is terug geslagen. Door een tegenaanval ten noorden van het station van Souchez, welke herovering van de loopgraven, in den avond van den 7en dezer verloreD, ten doel had, is de vijand er slechts in geslaagd 100 M. van de 800 M. verloren loopgraven te hernemen. Van het Westelijke gevechts terrein. Berlijn, 9 Juli. Offlcieele mede deeling uit het groote hoofdkwartier Ten N. van de suikei fabriek van Souchez is een aanval vau de Fran schen afgeslagen. Kleine afdeelingen die onze stelling binnengedrongen waren, zijn afgemaakt. Het is ons totdusver niet gelukt, het eergisteren verloren stuk loopgraaf ten W. van Souchez van den vijand te zuiveren. Naar bet Oosten toe aansluitende op ouze pas heroverde stellingen in het Bois le Prétre (ten N.W. vau Pont Mousson) hebben wij vei schei dene Fransche loopgraafiiriies be stormd met een frontbreedte vau 350 M. en meer dan 250 gevangenen ge maakt. W(j maakten 4 machinege weren buit. Na een krachtige voorbereiding door de artillerie heeft de vijand de door ons op 22 JuDi bestormde hoog te 631 bij Ban de Sapt aangevallen, Wij moesten de geheel dicht geval len loodgraven op den top ontruimen. Van het Oostelijke gevechts terrein. St. Petersburg, 8 Juli. Ten Westen van den weg van Kalvaria naar Soe walki is de vijand er den 6den in ge slaagd de rivier Sjalmentka over te steken. Den volgenden morgen werd hü er weer over geworpen. Aan de Orzye viel de vijand in den nacht voor deli 7den tevergeefs onze stellingen ten Zuidwesten van het dorp Jednorojets aan. Links van den Weichsel deed de vijand in den Dacht voor den 7den onder dekking van groote wolken stinkgas over een breedte van 12 werst aanvallen in de richting van Bolimowo. Op enkele punten slaagde hij er in onze voorste loopgraaflinie te» vermeesteren. Den volgenden och tend gelukte het ons den oorepronke lijken toestand te herstellen, behalve op het gedeelte van het front nabij den weg van Bolimowo, waar de worsteling tegen de giftmengers voort duurt. Tusschen Sienno en Jozefow voerde de vijand in den nacht voor den 7deu vrucbtelooze aanvallen uit op ons front in de nabijheid van den Weichsel. Tusschen Weichsel en Boeg tien 7den geen enkele aanval des vljands. Onze troepen echter gingen voort hun offensief tuachen Urzendow en Bychawa niet succes te ontwikkelen. Wij zijn daar de Urzendowka over getrokken, langs do Bystrcych opge rukt en heboeo den vijand geduchte slagen toegebracht. Van den öden tot den-83ten hebben we daar ongeveer 11,000 gevangenen gemaakt, ver scheiden machinegeweren en een vaandel vermeestert. Op dit punt trekt de vijand terug en wordt hij door ons nagezet. Aan de Boeg, de Zlota Lipa en den Dnjestr geen verandering. In Duitsch Zuldwest-Afrlka. Kaapstad, 9 Juli. Uit-Pretoria komt bericht, dat Botha de overgave van de gehcele Duitsche strijdmacht in Duitsch Zuidwest-Afrika heeft aange nomen. De vijandelijkheden in Duitsch Zuidwest-Afrika zijn feitelijk geëin digd, het leger keert naar het gebied van de Unie terug. Duitschland en Amerika. Berlijn, 9 Juli. Het antwoord van Duitschland op de Amerikaausche nota van 10 Juni is gisteren aafl den Amerikaanscheu gezant te Berlijn overhandigd. Een telegram van de Associated Press uit Washington meldt, dat er in offlcieele kringen vele aanwijzin gen zijn, dat het geschil met Duitsch land opnieuw in een kritiek stadium is gekomen. Men is van meening dat de Duitsche voorstellen de kwestie niet nader tot een oplossing brengen. De regeeringsambteuaren verklaren, dat de Vereenigde Staten op geen enkel punt kunnen toegeven. Poldn. De van „Dag tot Dag" schrijver van het Hbl. zegt ui een artikel over Polen Ik heb den moed niet neer te schrijven al wat ik weet van de on eindige smarten in Polen geledeu. Van zoo ontzaglijk veel gruwelen en onduldbaar leed heb ik in dezeü wreeden tijd melding te maken, dat mij kracht en zelfbedwang ontbreken om te pogen van dit grootste leed van allen een aanschouwlijk beeld te geven. Polen is verdeeld tusschen drie beerschzuchtige Rijken, die het alle drie met pletterende dwingelandij hebben mishandeld. Deoverheerschers strijden nu met elkander, en elk dwingt zijn deel van onderworpenen tegen een ander deel'-er van op te trekken. De oorlog is een burgeroorlog door dwang voor millioenen Polen Desolaat en verwoest ligt het land. Tot broedermoord gedwongen ontmoet de eene Pool den ander op de slag velden en in de loopgraven. Vechten ze niet, dau schieteu hun officieren hen dood. Vechten ze wel, dan kun nen ze 's nachts nooit meer rustig nederliggen, want ze schrikken tel kens op, denkende: het was misschien mijn broeder dien ik neersloeg. Voor geen Pool is er een piiddel om den oorlog te ontkomen Polen heeft reeds 400,000 van zijne zonen in de ver schillenden legers verloren. 200 Steden zijn verwoest en geplunderd. Invasie volgde op invasie. Van 5000 dorpen is geen steen meer over. Al de paarden werden het volk ontnomen het vee, dat niet buit werd gemaakt, kwam om van honger op de vernielde velden. Jacht-avontuur. Uit een officiersbrief Op jacht te kunnen gaan, is nu ongetwyfeld een schoon ding. Maar op jacht te moeten gaan, is waarlijk geen genoegen. Met de wandluizen en kleederluizen zijn we begonnen. Die hebben we bij compagnieën afgemaakt. De kamers in ons Poolsch kwartier werden leeg gehaald, de muren met chloorkalk bestreken, de vloer met lysol over goten en de reten in het bed volge stopt. Na acht dagen was het gedierte uigeroeid. Waai om ik de vloo niet noem Lieve hemel, dat is een dierbaar huis dier geworden. Die wil toch ook le ven. Een erge plaag zijn de vliegen. Houdt men het venster dicht, dan kan men de lucht niet uithouden, Staan de ramen opeD, dan staat men machteloos tegenover het vreemde lingen vei keer. Men wil een slaapje doen. Op uw neus zetten zich twintig vliegen neer. Men jaagt weg en ze brommen om het voor hoofd, vijf zetten zich op de oorschelp, drie op de lippen, twee op den hals, tien wandelen over de hand, die ze wilde weg jagen. Het is om wan hopig te worden. Men legt gaas over het gezicht, wikkelt zich in, doet handschoenen aan, zweet bli stroomen en vindt toch slechts een Diet verkwikkenden slaap. Opgestaan dus maar. Een hand doek. De oppasser wordt binnen ge loepen. Op de vliegenjacht. In vijf minuten zijn er ODge veer acht honderd gevallen. Goddank. Nu heeft men werkelijk een half uurtje rust. De lucht van lysol, chloor, venkelolie, anijs eu andere specerijen toovertde liefdelijkgte droomen voor, tot men woedend opstaat en duizend nieuwe vliegen in de kamer heeft. Dat is de oorlog. Het zou onverdrage l\jk z(jo, als meu niet wist, dat de vliegen ten minste 's nachts ru6t houden. Gewoonlijk echter slechts tot tegen half drie 's morgens. De jacht is daarmede echter nog niet uit. Men legt zich te slapen met de electrische lantaarn en de geladen browDing naast zich. Bij ieder succes wordt meu zekerder van het schot. Nu zijn het de ratten, die brutaal worden. Eer ik een rat zich in mijn bed laat nestelen, blyf ik liever wak ker en kijk ik over den rand van mijn leger in het donker. Een geruisch. Nu moeten zy direct komen. De oude, brutale grootvader voor. Op de lichte, krakende planken boort men -e marcüeeren. Opgepast. Ook de huurlieden zijn tot vuren ge reed. Licht. Vier lampjes gloeien op Vuurl Vlucht in de gaten. De oude grootvader is vandaag gesneuveld. In een hoek ligt hij in z(jn bloed. Tevreden keert men zich om en slaapt in. De doode rat is ons op dit oogen blik liever jachtbuit, dan het mooiste hort. Ingezonden Mededeeling. Het adres voor 1> bij C. Kl ESEWETTER, KANAALWEG 174. Bij dit nummer behoort een Bijvoegsel. BUITENLAND. Ontploffing. De „Köln. Ztg." ontleent aan de Tribune bizonderheden over de ont- plofflüg van ontplofbare stoffen in de haven van Seattle (staat Washington). In de haven lag een lichterschip met 16 ton voor Rusland bestemd dyna miet. Den 31 Mei ontplofte de lading, waardoor het lichterschip werd ver nietigd en groote schade in de stad werd aangericht. Mislukte bomaanslagen. New York, 8 Juli. Aan boord van drie stoomschepen die een paar maan den geleden van New-York naar Havre waren vertrokken, werden niet ont plofte bommen aangetroffen. De ver tegenwoordiger van een automobiel fabriek hier, heeft de namen van twee dier schepen genoemd. Het waren vrachtbooten. Hij verklaarde dat de bommen geplaatst waren temidden van een bezending automobielen. De bommen waren zoo vervaardigd, dat zij door de beweging van het schip automatisch tot ontploffing zouden worden gebracht. Dat de ontploffing uitbleef, was te verklaren uit deon verwacht kalme zee gedurende den overtocht. Storm. Chicago, 8 Juli. Hevige storm en wolkbreuken hebben in Missouri, Illinois, Iudianji en Ohio groote schade toegebracht aan bezittingen en men- schenlevens doen verloren gaan. Op een plaats werd een passagierstrein van de rails geslingerd, waarbij enkele menschen werden gewond. Sommige steden zijn bedekt met het graan, dat van de velden is ge waaid. In Cincinnati verloren onge veer 80 menschen door den storm het leven. Velen verdronken in de rivier de Ohio, wijl eenige booten omsloegen. Vijf en-twintig huizen zijn vernield. Holt's dood. New-York, 8 Juli. Het Hjk van Holt werd volgens de methode-Berthillon vergeleken met de gegevens over Münter, den Duitschen ex professor van het Harvard college en de iden titeit met dezen, is daardoor boven twijfel vastgesteld. De veronderstelling dat Holt medeplichtigen had, wordt versterkt door het feit dat Holt's salaris gering was en zijn levenswijze zijn schijnbare middelen verre te boven ging. Tijdstippen van verzonding der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Vertendlngsweg. Datum der TUdst.der ter post- laat busL bezorging, a/h Poatk. in 80 Juli 7.80'8; 23 I 7.30's. Naar Atjeh en onderhoorigheden en de Oostkust van Sumatra: over Engeland eiken Dinsd. 111.30 Naar Guyana (Suriname) «29 Juli I 7.30 'sav. 19 11.30 's m «26 111.30 's m Naar Cura<;ao, Bonaire en Aruba of Queonstown dag en Dond. 11.30 Naar St. Martin, St. Eustatius en maU vi l Engeland 12 en 26 111.30's Naar Kaapland, Natal, OraDje-Rivier- kolonie en Transvaal: eiken Donderdag, 11.80 'c SPORT. Terrein Bolweg (3—5 uur): H. F. C.l-A. F. C. I. Na den wedstrijd tegen De Spar taan, die in een eer vollen 2 1 neder laag eindigde, heeft H.F.C. het aan gedurfd den niet minder sterken tegenstander A.F.C. uit te dagen. Beide Amsierdamsche clubs geven elkaar al heel weinig toe. Toch toonde A.F.C. zich de meerdere door in de competitie De Spartaan met 1-0 te verslaan. Door andere minder geluk kige wedstrijden neemt zij echter de 3e plaats in op de ranglijst met een even groot aantal punten als De Spartaan maar met een ongunstiger doelgemiddelde. Ook in de Beker-competitie bleek A.F.C. een geducht tegenstander. Tot in de 4e ronde wist ze zich te hand haven, daarin o. a. de hier zoo gun stig bekend staande club W.F.C. uit Wormerveer mot 2—0 slaande. Ten slotte maakte Haarlem door een 2-0 overwinning op eigen terrein oen einde aan haar Beker-bestaan. Nog onlangs bij gelegenheid van 't Sportfeest voor de Werkeloozen in het Stadion wist zij Ajax een 2-1 nederlaag toe te brengen. Dit alles waarborgt ons dus een spannenden wedstrijd, waarin H.F.C. zich geheel zal moeten geven om een dragelijk figuur te makeD. Daartoe dient ze ook zoo sterk mogelijk uit te komen. Waarschijnlijk zal de be kende half-back Ten Herckel, die nog steeds lid van H.F.C. is, dezen keer weer zyn steun verleenen. Dat hij een geducht struikelblok voor de voorhoede der tegenpartij is» heeft hij meer dan eens getoond. B(j gunstig weer zal deze match dan ook niet nalaten een groot aan tal bezoekers te trekken, die onge twijfeld een superieure partij voetbal te genieten zullen krijgen. Een opgave van de Militaire Com petitie moeten wy wegens plaatsge brek tot een volgend Nr. laten liggen. (Red.). Advertentiën. Getrouwd K. SCHOENMAKER, Opzichter voor het Stoomwozen, on G. A. K. L. BOERKE, die, mede namens wederzydsche fa milie, hun hartalijken dank betuigen voor de zeer vele blijken van belang stelling, by hun huwelijk onder vonden. Helder, 6 Juli 1915. Op den 4en Juli is, na een smartelijk lijden, te Utrecht over leden onze innig geliefde Oom, de Heer QEERHARD JOHANNES BOODE, in leven gepensioneerd Onder wijzer. Dat hij ruste in vrede. E. P. BOODE, Haarlem. C. M. BOODE— v. Weeldeben, Heilo. H. E. BOODE. den Helder. (ArtlllerieBtraat 84). Leeraras NEDERLANDSCH M.O., BINNENHAVEN 65. OPLEIDING middelbare acte voor onderwijzers en bezitters einddiploma letterkundelessen, enz. Mevr. YAN PIENBROEK, Anker park 4, vraagt een Dienstbode. Een net Dagmeisje gevraagd. AdresWeezenstraat 49. Een net Meisje, niet beneden 16 jaar, gevraagd voor het verpakken van koffie en thee, bij M. A. GRUN WALD Zoon, Kanaaiweg 67/68. Heden overleed in het Eliza- beth gasthuis te Haarlem na een lang en smartelijk lijden onze Zoon en Broeder DIRK WENTEL, in den ouderdom van 27 jaar. Uit aller naam: D. WENTEL. Helder. 8 Juli 1915. DU k weg 66. Heden ontvingen wij de treu rige tijding, dat onze innig ge liefde Zoon, Broeder en Behuwd - broeder, AORIAAN KLAAS, 6e Machinist a/b. b.b. „Insulinde", van de Bott. Lloyd, den 3en Juli, op weg naar Batavia, in den ouderdom van ruim 20 jaar is overleden. Zfin diepbedroefde Ouders, Zusters en Behuwdbroeder, A. MOLENAAR. E. MOLENAAR-SNOOT. J. B. MOLENAAR en Verloofde A. J. C. Moou. M. A. MOLENAAR. H. J J. DRIJVER-MOLENAAB. S. DRIJVER. J. M. MOLENAAR. Helder, 9 Juli 1916. Koningstraat 6. Eeuige plaatselijke kennisgeving. Verzoeke beleefd van rouwbe klag verschoond le blijven. De Heer en Mevr. VERSCHUUR - Doobnbebg betuigen hun hartalijken dank voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte hunner doch ter ontvangen. Bezoeken zullen gaarne worden afgewacht op Dinsdag 13 Juli van 2.80-4 uur. Voor de vele blijken van belang stelling, by ons huwelijk ondervonden, zoowel van buiten als binnen deze gemeente, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. A. BOERDIJK. B. BOERDIJK—Gboen. Helder, 9 Juli 1915. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onze lieve Moeder, Mevr. Wad. C. A. de Jong-van Griethuizen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, A. DE JONG Helder, 10 Juli 1915. Da Burgemeester van HELDER brengt ter kennis van de houders van broodkaarten, dat deze kaarten, wanneer daarop, Maandag 12 dezer, de broodverstrekking heeft plaats gehad, nog dienzelfden dag ten Raadhuize behooren te worden be zorgd of per post toegezonden. Die toezending kan geschieden port vrij, zonder eenige formali teit, zoodat de kaarten, zooals die in het bezit van belang hebbenden zijn, zonder en veloppe, kunnen worden gepost. Oe nieuwe broodkaarten zullen Dinsdag 13 Juli e.k. door do brood bakkers aan hunne afnemers worden uitgereikt en evenals de thans loo- pende, weder voor 14 dagen geldig zijn. HELDER. 8 Juli 1915. Evangelisatie-lokaal in de PALMSTRAAT. Wegens verbouwing voortaan in bet Militair Tehuis, Kanaaiweg 02-95. ZONDAG 11 JULI, v.m. 10.30, Os. L.J.BLANSON-H ENKEMANS van Zaandam. ZONDAG 11 JULI Huisduinen, 10 u. v.m., de Heer 6. A. NIESSINK, van Hulsduinen. Jullanadorp, 10 u. v.m., de Heer M. v. MARSBERGEN, van Haarlem. O.V. Zondag vm. 10 uur en 's avonds 5 uur, de Heer K. GROEN, Theol. Student te 's Gravenhage. Degeen, die Donderdagavond in het Bondsgebouw een Portemonnale mot geld gevonden heeft wordt beleefd verzocht die aan het gebouw terug, te bezorgen. connalssant trés bien la langue Hollandaise, désire donner Ecrire bureau du journal, No. 854. HUWELIJK. Een net persoon, R. K., 47 jaar oud, zoekt langs dezen weg in kennis te komen met Weduwe of Meisje, onge veer denzelfden leeftyd, niet geh. on bemiddeld. om na wederzijdsche ken nismaking een htiweiyk aan te gaan. Br. fr. No. 857 Bureau van dit blad, Een nette Winkeljuffrouw en een Leerling gevraagd. Adres: KANNEWASSER, Zuidstr. 82. Wordt gevraagd een net Dagmeisje. Hoofdgracht 76. Zich aan te melden 's avonds tusschen 9 en 10 uur. Er wordt gevraagd een net Dag meisje niet beneden 16 jaar by Mej. ZEGER HOUTER, Kanaaiweg 117. Gevraagd een Loopmeisje. Loon f2.-. Adres: Weststraat 59. Gevraagd een net Meisje, voor halvo dagen. Z'ch aan te rr.eldon Dyk«t r. 6, 'savonds tusschen 8 en 9 uur. Een geroutineerde Winkeljuf* frouw gevraagd tegen hoog loon. Brieven Ouder 110. 859, Bureau van dit blad. Costuumnaaister vraagt een nette LEERLING. Adres: Langestraat 30. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd een flinke Loopjongen. Adres: Maison VAN ALPHEN, Dljkst-ait 38. H. H. Barbiers. Een nette Jongen gevraagd, die in het barbiersvak wenscht op geleid te worden. AdresG. WIJTSMA, Middenstr. 13. A.s. Maandag 12 Juli verhinderd, zal Mevrouw NAUOIN TEN CATE gaarne Maandag 19 Juli ontvangen. Wordt gevraagd een nette Dienst bode, met begin Augustus. Adres: Mej. VAN BREDA, Hoofd gracht 49. Gevraagd twee flinke DIENST BODEN, f3.- per week, 's avonds vrij. Adres MARINE-CLUB. Flinke Dienstbode gevraagd met 15 Juli e.k., liefst voor dag en nacht.. Klein gezin. Geen wasch aanhuis. Aanbieding 's avonds tusschen 8-9 uur. AdresMevr. MEIJER, Kerkgr. 16'. Dagmeisje gevraagd, by M. de BOER, Loods- gracht 67. Te koop een Dames- en een Heerenrijwiel (2e hands) Adres. Spooistraat 19. Te koop een goed onderhouden Heerenrijwiel, voor f15. Adres; VanGalenstraat 13. GEVRAAGD: van 8—8. Loon f3. Adres: Mevr. GERDES, Hoog straat 107. KINDERMEISJE. Gevraagd een net Kindermeisje. Adres: Mej. VEEN, Kanaaiweg98. Gevraagd een DAGMEISJE, van 's morgeus 8 tot 5 uur. Zich aan te melden 'savonds na 7 uur, Stationsweg 2. DAGMEISJE. Gevraagd een net Dagmeisje, niet beneden de 16 jaar. Adres: Mej. VEEN, Kanaalw. Gevraagd tegan 1 Aug. a.s. of eerder: in Kruidenierszaak. Brieven fr. onder No. 858, aan hot Bureau van dit blad. Voor terstond gevraagd een 2de Broodbakkersknecht. Adres: „De Korenschoof', Oostslootstraat 57. Gevraagd een Bakkersknecht, zelfstandig kunnende werken. Adres: Wed. P. K. VERBERNE, Oudeschild op Texel. Gevraagd een tweede BROODBAKKERSKNECHT. Adres: J. DE JONG, Bassingracht. GEVRAAGD: een Schoenmakersknecht. Adres J. F. Ramler, Koningdwars straat 45. Gemeubileerde ZIT-SLAAPKAMER gevraagd door een Dame, gedurende de mobilisatie, met of zonder pension. Brieven met prijsopgaaf fr. onder No. 853, aan het Bureau v. d. blad. PENSION. Drie Heeren vragen tegen 1 Aug. volledig Pension met 1 ruime Zitkamer en 3 Slaapkamers. Brieven onder No. 845, aan het Bureau van dit blad. Een Landweerman vraagt een Kamer voor vrouw en kind, met gebruik van keuken. Br. no. 855, bureau van dit blad. Uitstekende Mandoline te koop. Adres: Verl. Spoorstraat No. Te koop in de KoniDgstraat een net Burgerwoonhuis met groote tuin. Adres: Bureau van dit blad. Te koop aangeboden een goed onder houden Schaafbank met achtertang. Te bevragen le Goverdwarsstr. 14. Te koop een éénjarige WAAKHOND, lief voor huisgenooten. Fraai dier. Te bezichtigenv. d. Harastraat 15 De Directie dezer fabriek heeft de eer, hier mede hare geachte Cliëntèle te berichten, dat de uitkeering van het dividend over het 33e haifboekjaar heeft plaats gehad* Degenen, die tot nog toe mochten hebben verzuimd, TIJDIG hun boekje in te leveren, of die geen dividend mochten hebben ontvangen, worden dringend verzocht zich ten spoedigste te willen vervoegen aan het Kantoor der Fabriek KUIPERSTRAAT. De Directie. Kennisgeving aan de Leden Uitkeering dividend Winkel 6 op Vrijdag 16 Juli, 's avonds van 6 tot 9 uur. Uitkeering dividend Schoenmaken (6 °/0 op Zaterdag 17 Juli, 's middags van 3 tot 5 uur. Uitkeering dividend Brandstoffen 6°/0 op Maandag 19 Juli, 's avonds van 6 tot 8 uur. Uitkeering dividend Bakkerij 7 op Dinsdag 20 Juli, 's avonds van 6 tot 9 uur. Al deze uitkeeringen zuilen plaats hebben op de BOVENZAAL. Het dividend van de Bakkery is minder, 't geen onder deze moeiiyke tijdsomstandigheden best te beerijpen is. De pryzen van meel, melk en steenkolen zijn ZEB'R HOOG. Wy hopen, dat de leden zullen inzien, dat door kra chtige eenparige samen werking, dus door allen afnemer to wortlen, meer winst te behalen is. Het Bestuur P. H. BOS, President. B. Th. HEIJTING, Secretaris. P.S. Leden, die hun dividend van d» bakkerij thuisgebracht willen hebben, kunnen dit krijg»in tegen afgifte van't bewijs van inlevering van het broodbosiye aan de broodbezorgers.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 2