QIBKERt i III Pllll. BONTWERKEN OUDKERK VAN PRAAG. Staatsloterij. Gebruikt steeds onze prima Linoleum-Kachelzeilen Het adres voor Gebreide-, Tricot- en Gemoltonneerde ONDERGOEDEREN F. MANHEIM, Koningstraat, OPRUIMING van lappen en restanten. Advertentiën. Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk. Je adres voor Gummiwaren, Binnen- en Etulten- landsche specialitè's, Verbandstoffen, Toilet-artikelen, kortom alle Drogistbenoodigdheden, is bij G. HAAGEN, voorheen A. MIJNKAROI, HET ADRES Ingszondon Mededeeling. ton) en de „Owjenazat-Apostolow", (gebouwd 1890, 8850 ton). Red.] Een bericht uit Boekarest beves tigt de beschieting van Warna. Ook Boergas zou gebombardeerd zijn. Het bombardement hetwelk den 27sten des morgens te 4 uur aanving werd te 11 uur nog voortgezet. De schade moet zeer aanzienlijk zijn. Eng'elach oorlogssch gestrand. De Engelsche Marine heeft ook weer een verlies geleden. De kruiser „Argill", is den 28sten des morgeus op de kust van Schotland aan grond geloopen. Daar het zeer slecht weer was vreest men dat het schip geheel verloren zal gaan. Degeheele bemanning werd gered. Het schip was een gepantserde kruiser van 11000 ton, gebouwd in 1904. De snelheid was 22.2 mijl. De bewapening bestond uit 4 kanonnen van 19 cM., 6 van 15, 28 van 4.7 cM., 2 mitrailleurs en twee onder- water-lanceerbuizen. De ondergang van de „Prinz Adalbert". Het in den grond boren van de .Prinz Adalbert" is overdag geschied. Bij heiig weder stoomde de kruiser in de Oostzee, toen hij bijna gelijk tijdig door twee torpedo's werd ge troffen. Onmiddellijk volgde een in wendige ontploffing, in de machine kamer of van de ketels, en de kruiser zonk als een stuk ijzer onder water. Alle berichten stemmen overeen, dat de kruiser in tweeön gespleten leek en binnen enkele minuten geheel was gezonken. Overlevenden vertel len dat zij de bellelljnen der torpedo's vlak bij elkander hebben gezien, waaruit werd opgemaakt dat de En gelsche duikboot was toegerust met het nieuwe dubbele lanceerbuis-sy steem, dat de laatste Engelsche typen moeten bezitten. De beschieting van den Zweedschen onderzeesr. Van Duitsche zijde is een officieuse mededeeling verschenen betreffende het beschieten van de Zweedsche duikboot „Hvalen". Volgens het rap port van den Duitschen commandant kreeg deze des morgens een ver dachte onderzeeër in zicht, van welke met den besten wil geen vlag of an der herkenningsteeken was te onder scheiden. Het geleidevaartuig werd niet gezien. Tot op 1600 M. werd genaderd zonder dat men een vlag •kon zien. Door de woelige zee scheen het alsof het vaartuig aanstalten maakte om te duiken, gelijk de on derzeeërs doen als zij een schip aan vallen. De commandant van het Duitsche patrouillevaartuig kwam toen tot de conclusie dat het een vijandelijke duikboot was, en het dus zijn plicht was deze te vernietigen. Het vuur werd daarop geopend en tevens volle kracht vooruit geBtoomd om het vaartuig te rammen. Op 300 M. afstand nam men plotseling een kleine Zweedsche vlag waar, welke te voren achter den toren van de boot schuil gegaan was. Intusscben was ook een schip naderbij gekomen, dat eerst voor een koopvaardijschip gehouden was. Het bleek het Zweed sche reparatie-vaartuig „Blenda" te zijn. De onmiddellijk door den Duitschen commandant aangeboden hulp werd geweigerd. Over de plaats van het gebeurde wordt medegedeeld, dat deze ruim 4 mijl uit de kust lag, zoodat van een schending der neutraliteit geen sprake kan zijn. De Duitsche regeering betuigde haar oprecht leedwezen over het feit dat de Btuurman van den onderzeeflr welke gewond werd -- is overleden. Volgens een Havas-bericht uit Stockholm heeft het onderzoek aan getoond dat de beschieting niet in de Zweedsche territoriale wateren plaats had. Men beschouwt in Zweden het gebeurde algemeen als een inbreuk op alle internationale verplichtingen door de Duitsche autoriteiten. Dultsohe plezierjachten prijs verklaard. Londen, 28 October. Het prljshof heeft het jacht „Germania" behooren- de aan Krupp vonBohlen, tot goeden prys verklaard. Het jacht, welks waarde op £45,000 wordt geschat, was den 30en Juli 1914 te Cowes aangekomen om aan den zeilwedstrijd deel te nemen en den 6en Aug. d.a.v. in beslag genomen. Drie andere Duit sche jachten zijn ook prijs verklaard. De Balken. De toestand op den Balkan is er door de verkregen verbinding der Oostenrtjk8Che en Bulgaarsche legers, voor de Entente niet op verbeterd. Van uit Duitschland kunnen thans Bulgarije en Turkije van munitie worden voorzien. De Donau is thans voor hen te gebruiken tot Vidin, en vandaar kan het vervoer per spoor plaats hebben. Over de verbinding der beide legers schrijft de oorlogscorrespondent van het „Berl. Tageblatt": Heel vroeg in den morgen liet ik mij naar de onlangs veroverde plaats Tekija aan den Servischen oever van de Donau overzetten. Ik kwam op zeer slecht onderhouden wegen, door onbeschadigde, doch geheel verlaten Servische dorpen. Ik had haast om de Servische stad Kladovo te bereiken. Daar moest een Bulgaarsche patrouille zijn aangekomen. Nauwelijks te Kladova aangekomen, dat door vestingwallen en loopgraven ra omgeven, viel mijn oog op een hooge gestalte, een bereden onder officier in Bulgaarsche uniform. Duitsche en Oostenrljksch Hongaar- sche soldaten verdrongen zich om hem heen. Terwijl ik hem toesprak, waarbij bleek dat hij mijn Duitsch noch mijn Praosch .verstond, terwijl ik zijn antwoorden niet begreep, dook slanke gestalte op van een jong Bulgaarsch officier, den ulanen-luite- nant Gadjef. Hoewel hij op het punt was om met den hertog van Mecklenburg naar Orsova te. rijden, stond hij mij te woord. Hij had bevel gekregen om met een anderen uhlanen luitenant, Janakief, van Negotien uit door te trekken tot de Duitsch-Oostenrijksche troepen. De kleine groep bestond uit 25 man. Bij Stoebik splitste zich de groep en had luitenant Gadjef met zijn twaalf ruiters een schermutseling Servische patrouilles, die hij uiteengedreven heeft. Bij Brz Palanka kwamen de beide groepen in den namiddag weer te zaraen. Zij zagen toeD de eerste Hongaarsche huzaren- patroeljes, en in de meening ver- keerende dat zij Serviërs voor zich hadden, werden er eenige schoten gewisseld. Daarop herkenden zij el kander en kwamen tegen half zes te, Kladowo aan. De beide officieren kregen dadelijk na aankomst het Ijzeren kruis. Eenige oogenblikken later zag ik de kleine groep, die den tocht volbracht. Het waren flink uit de kluiten gewassen mannen. Hun eerste verschijning veroorzaakte een onbeschrijfelijke geestdrift. De manschappen brulden van vreugde. Zij stelden zich aan den Donau op en zongen de Duitsche, Oostenrijksche en Bulgaarsche volks liederen. Het gejubel hield den ge- heelen nacht aan. De hulp van de jïntente. Van de te Saloniki gelande troepen word tot nog toe weinig vernomen. De hulp aan Servlö verleend, heeft volgens de Engelsche en Fransche berichten reeds uitwerking gehad Van Bulgaarsche zijde wordt er niet over gesproken. De herovering van Veles werd nog niet bevestigd. Alles te zamen genomen is er dus heel weinig positiefs bekend. In EDgelaud is men over den gang van zaken ontstemd. De bekende Lord Bereaford richt in de pers scherpe verwijten tot de regeering over deze politiek van afwachten, welke er volgens hem toe zal leiden dat men te laat komt. De kans om Servié tijdig te hulp te kunnen komen is thans reeds zoo goed als verkeken. Ook dringt hij aan op een kleiner en krachtiger college dat den oorlog zal leiden, en daarbij diinder geheim zinnigheid over- den toestand zal in acht nemen als de tegenwoordige regeering. De Russische, voor den Balkan bestemde troepen, schijnen eveneens g&eed te staan. Een bericht uit Londen maakt tenminste melding van het feit dat in Bessarabiê,' de Krim en te Odessa meer dan 600.000 man zijn samengetrokken. Voor het ingrijpen van deze leger macht op den loop der gebeurte nissen in den Balkan, is de hou ding van Roemenie van het grootste belang. Van "het bericht omtrent het toestaan van een door tocht aan Russische troepen door Roemenie, is sedert niets meer ver nomen. Omtrent de verdere houding van het land wordt vernomen, dat er een Ministerieele crisis op handen is. De vorming van een Duitscbge- zind kabinet is vrijwel uitgesloten. Hoogstens zal het worden versterkt door voorstanders van onzijdigheid. Er zijn tot nog toe geen positieve aanduidingen dat Roemenie aan den oorlog zal deelnemen. Wel wordt uit Boekarest gemeld dat Roemenie in dertijd met Duitschland een verdrag heeft gesloten, en dit niet zoo maar kan te niet doen. Wel zou dit kun nen geschieden door een crisis of door een groote overwinning Entente. Het aanbod van[Cyprus aan Griekenland heeft In Roemenie een slechten indruk gemaakt. Men zag daarin een teeken van zwakheid der Entente. Over de houding van Grie kenland worden ook weer aller lei zonderlinge geruchten verspreid. VolgeDs een bericht uit Russische bron zijn er onderhandelingen gaande tusschen Griekenland, Bulgarije en Turkije. Bulgarije zou Oost-Macedonië als Grieksch gebied erkennen en het gebied tot de linie Monastir, Gevgeli- Dorian afstaan. Dat wil dus zeggen een stuk van Servié. Door Turkije zou het recht van Griekenland op de ingelijfde eilanden erkend worden. Merkwaardig is eeD bericht uit Berlijn. Hierin wordt medegedeeld dat de Grleksche regeering een nota aan den commandant van de vreemde troepen te Saloniki heeft aangeboden, waarin de verwachting wordt uitge sproken dat uiterlijk 6 Nov. de troepen zouden zijn ingescheept. Van Engelsche zijde wordt nog gemeld dat de koning van Grieken land - tegen den wensch van het kabinet - zich naar Saloniki zal begeven en daar waarschijnlijk het opperbevel over het leger zal aan vaarden. Er worden pogingen gedaan den koning te overreden zijn plan op te 'geven. De koningin tracht dit eveneens te bewerken uit vrees voor een aanslag op het leven van den koning. De koning heeft echter het plan zijn wil door te zetten daar hij meent dat zijn plaats thans aan het hoofd van het leger is, ten einde zoo noodig Griekenlands onschendbaar heid te verdedigen. Echter schijnen deEugelschen voor- loopig niet aan een inscheping der troepen te denken. Tenminste in het Engelsche lagerhuis werd medege deeld, dat luitenant-generaal Sir Bryan Mahon belast is met het opperbevel over de Britsche troepen in Servie en order heeft ontvangen om met de Fransche bondgenooten samen te werken. Raadsoverzicht. Een overladen agenda, waardoor enkele belangrijke kwesties, die eene principieele beslissing eischteu, in het gedrang kwamen en enkele raadsleden, bij een wat lang, maar overigens interessant betoog van sociaaldemocratische zijde, zaten te gapen dat is eigenlijk het eenige wat van de raadsvergadering van Diusdag te vermelden valt. Eenige maanden geleden heeft men het, zeer prijzenswaardige besluit geno men om de vergaderingen om een uur of 11, uiterlijk half twaalf, te doen eindigen. Maar hiermee in coDflict komt een agenda, die niet meer of minder dan een geheel nieuw plan van plaatselijke belastingheffing ver meldt en die bovendien nog eene beslissing eischte inzake woning bouw. Want sinds de sociaaldemo cratische fractie in den Raad ver driedubbeld is, was het niet denkbaar, dat over deze, der sociaaldemocratie zoo na aan het hart liggende kwes ties, niet principieel zou worden ge debatteerd. Nu is het wel makkelijk om maar te zeggen: we doen dat niet, we gaan er principieel niet op in, maar het principieele was hier juist des Pudels Kern, en hoe men het moge keeren of wenden, eene quantité négligeable zijn de drie soci aaldemocraten niet. Dat heeft de zit ting van Dinsdag weer eens bewe zen, en voor wie het nog Diet uit eigen aanschouwing kennen, zal de behandeling der begrooting wel an ders leeren. De Raad kan zich voor bereiden op een dosis algemeene beschouwingen, waarbij die, welke indertijd burgemeester Van Steyn aanleiding gaven tot de smeekbede: „Geen Tweede Kamertje alsjeblieft, heeren.kinderspel is. Wij voor ons vonden de rede van m heer de Zwart over woningtoe standen in deze gemeente uiterst interessant en leerzaam, en 'zeer zeker had deze heer meer waardee ring verdiend voor zijn studie dan hem van de zijde van de heeren Biersteker en de Geus gewerd. „Ge makkelijk" noemde de heer Biersteker het, een breed betoog op te zetten. Gemakkelijk! notabene, waar nie mand der raadsleden voldoende het onderwerp bestudeerd had om ook maar op één punt den heer de Zwart te kunnen bestrijden. De heer de Geus maakte het nog erger, sprak op smalende wijze van „kranten- vulsel", een wijze van bestrijden, die de heer Verstegen en andere raads leden terecht afkeurden. Natuurlijk is, voor een rainderheidspartij, eene dergelijke principieele rede, waarbij bovendien het meerendeel der leden ergerlijk zat te praten, te lachen, te geeuwen, voor een groot deel óók bedoeld als propagandamateriaal. Maar men moet het ons niet kwalijk nemen als wij meenen, dat dit „kran tenvulsel" emstigen menschen een aanleiding zal zijn om hunne anti pathieën tegen de s.d.a.p. eens te herzien, in ieder geval méér invloed zal hebben dan de onbenulligheden, die vaak worden gedebiteerd. De heer De Zwart betoogde, in een uitgewerkte rede, met de cijfers, dat hier een erge woningnood bestond, die trots den aanbouw van parti culieren en vereenigiDgen erger is geworden. En nu moge het zijn zooals o. a. de heer de Geus beweerde, dat een abnormale toe stand bestaat, doordat vele gemo- biliseerden hier wonen, die in gewone omstandigheden elders verblijf hou den, - de cijfers, die de heer de Zwart hieromtrent mededeelde, en die allen dateerden uit normale tijden, werden door niemand weerlegd. Na tuurlijk kan men den Raad dit niet verwpen, daar dergelijke gegevens te veel studie vereischen, dan dat men die zóó maar zou kunnen weer leggen (gesteld dit ware mogelijk) maar eenige meerdere waardeering te dezen opzichte badde den Raad □iet misstaan. Zijn onkunde behoeft niemand zich te schamen, maar on verstandig is het smalend af te geven op de wijsheid vgn anderen. Het tweede belangrijke punt, waar over de discussies liepen, was de kwestie der belastingheffing. Door de S.D.A.P. was een nieuwe progres sie voorgesteld en B. en W. von den hierin aanleiding den Raad een geheel nieuwe heffing vóór te leggen, die weliswaar finantieel niet zoo heel veel verschilde van die welke door de S.D.A.P. werd voorgesteld, maar waarin met een belangrijk principieel beginsel werd gebroken n.1. dat van de progressie. Op den voorgrond djent gezegd, dat B. en W. te goeder trouw wareo, en meenden hierdoor de administratie te vereenvoudigen. En bijna ware dan ook deze regeling aanvaard, als niet te elfder ure heer Michels eene waarschuwende stem had laten hooren, dat het ont werp van B. -en W. niet zóó onschul dig was als men wel zou denken. De heer Michels toonde allereerst aan, dat de cijfers, die ter vergelijking naast elkander werden geplaatst (die van de S.D.A.P. en die van het CoF lege) foutief waren gerangschikt en moesten opschuiven, waardoor inder daad de verschillen veelgrooter waren. En voorts betoogde deze heer, dat de middelmatige inkomens ontlast werden, ten koste van de kleinere, hetgeen niet de bedoeling moest zijn. En de Raad zag de juist heid van deze bewering(en) in en hield de zaak aan. Wel werd het cijfer van den aftrek met f 100.— verhoogd, zoodat thans, in plaats van f 400. een inkomen van f 600.— vrij was. (Voorstel van de S.D.A.P.) Hiermede annex was een voorstel van B. en W. om het bedrag der heffing te brengen van f 125.000.— op f 200.000. Dit beteekent alleen, dat de Raad, ingeval van noodzaak, de heffing verhoogen kan tot f200.000. (Voor 1915 toegestaan f125.000.-, op de begrooting 1916 geraamd op f 175.000.-) en het voorstel diende dus, zooals de Voorzitter zeide, om wat ruimte te hebben. Maar de drie sociaaldemocraten waren van meeniDg dat zulks eerst bij de behandeling der begrooting moest worden beslist en dat men op de vraag hoe middelen ter dekking te vinden, niet kan voor- uitloopen. Het besluit werd ondanks deze oppositie genomen. Nog was hieraan vastgemaakt een voorstel tot veranderde schoolgeld heffing. Teneinde de heffing in over eenstemming te brengen met die van den h. o., was door de S.D.A.P. voor gesteld het bedrag voor onvermogend te verhoogen met f 100.- en thans te brengen op f 550.-. Zij dus, die een belastbaar inkomen van f550.— hebben, zullen eerst schoolgeld be hoeven te betalen voor hun kinderen. Maar B. en W. meenden, dat een bedrag van f 500.— voldoende was. deze schoolgeldheffing anders geregeld dan die voor den h. o. Hier geldt geen aftrek voor levensonderhoud zooals daar. Eu het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Overigens waren er weinig belang rijke dingen aan de orde. In den aan vang had de Raad een zuinigheids- bevlieging de heer Adriaanse vroeg naar de noodzakelijkheid voor de subsidie voor het Witte Kruis, de heer Van Breda, uitteraard niet veel voelend voor den proeftuin te Juliana- dorp, trachtte die subsidie te beknib belen. Maar het was voorbijgaand en de subsidies werden toegekend. De kwestie van de met-toelating van den brandstoffenhandelaar Hee- man tot hen, die reductie genieten op den goedkoopen cokesprljs, veroor zaakte van de zijde des heeren Ver stegen eenig verzet. Deze heer, en ook de hëer Over de Linden was van dezelfde meening, meende dat alle handelaren recht hadden op reductie en dat liet niet aaDgiDg hier alleen een vereeniging voor handelaren te be voordeelenDe heer Verstegen vroeg nemen B. en W. hetzelfde standpunt in tegenover ongeorganiseerde arbei ders Toen werd er geroependie vergelyking gaat niet op! De zaak werd aangehouden en de stukken zullen nader ter visie worden gelegd. Dezelfde heer Verstegen deed ook eene poging om den aannemer Brag- gaar zijne onkosten te vergoeden, pogiDg nochtans, die faalde, daar uit niets bleek, dat" recht op had. De gemeente arabtenai en en werk^ lieden krijgen voorloopig geen duurte- De heer Michels wilde deze zaak tot de begrooting verdagen, doch dit mislukte. Alle kans, dat wij bij de begrooting weer een nieuw voor stel hieromtrent krijgen. Verder was daar nog het ver zoek van B. en W. om een crediet ten eiudo advies in te kunnen winnen van een electrotechnisch bureau in zake de electrificatie der gemeente. De heer Grunwald had eenige schrif telijke vragen ingediend, waarvan de strekking was te voorkomen, dat de Kennemer Eiectriciteits-Maatschapplj buiten de gemeente om stroom leverde aan de Marinewerf. Naar dezen heer ter oore was gekomen, waren hieromtrent al onderhande lingen geopend. Uit de antwoorden, die de Burgemeester gaf, bleek, dat het gevraagde crediet juist bestemd was om hieromtrent nader advies in te winnen. Volgens art. 2 der pro vinciale verordening moót de K.E.M. voor stroomle vering concessie hebben van Ged. Staten, die op hunne beurt weer B. en W. moeten hooren hier omtrent. Wordt de concessie tegen den zin d.er gemeente verleend, dan heeft de Raad recht van beroep bij Provinciale Staten. Wat verder de electrificeering be treft, de praktijk wijst uit, dat in de gemeenten waar men electrisch licht heeft, dit naast het gasbedrijf werkt, dat dus in geen enkel opzicht de gasfabriek er onder lijdt. En indien het hier te eeniger tijd tot electrifi ceering komt., dan zal het voor de gemeente -het best wezen dat zy concessie krljge voor de levering en gros, en op hare beurt binnen haar gebied zelf distribueert. Zonder discussie word een voor? stel aangenomen, dat den drankbe strijders aangenaam zal zijn. Van de geref. vereeniging voor Drankbestrij ding ni. was het verzoek ingekomen om het maximum aantal vergun ningen in deze gemeente te verlagec. Hierop waren een aantal adhaesie- betuigingen ingekomeD, alsook kon het anders? een tegenadres van den BoDd van koffiehuis- en restau ranthouders. Het verzoek van dé vereeniging tot vermindering was o.a. gebaseerd op de zeer juiste overweging, dat de cijfers aanwezen, dat het drankgebruik in 'deze ge meente achteruitging, en dat het nu logisch was, dat in evenredigheid het aantal drankgelègenheden ver minderde. verdediging weerde zicli in die periode uitstekend tegen den hevigen wind in. Heel wat gevaarlijke aanvallen zijn toen afgeslagen en vooral Kwast heeft zijn doel op keurige wijze schoon gehouden. Toen dau ook de rust inging met blanken stand dacht ieder H.F.C. met gemak te zien winnen, wat ook wel gebeurd zou zijn als men iu de voorhoede niet op zoo'n onbegrijpelijke manier aan 't door elkaar smijten van de spelers was begonnen. Je kon er gewoon weg geen hoogte van krijgen. Zoo stond Groote linksbuiten, dan Roolvinck weer, dan was Dito midden-voor, dan een oogenblik later weer links-binDen, en zoo verder, 't Gevolg was natuur lijk een totale onvruchtbaarheid, waar ook de stevige Holland verdediging een voornaam aandeel in had. Op 't laatst kwamen de gasten nog ge weldig opzetten, zoodat we een oogen blik zelfs voor een nederlaag vrees den. Daarvoor is't publiek tenminste nog bespaard gebleven dank zij 't goede werken van de beide backs, van wie v. d. Poll ons 't best beviel. De midden-linie hebben we ook wel eens beter gezien, vooral 1 plaatsen moet nog heel wat beter worden, wil men bijv. den volgenden keer tegen een club als W.F.C. succes hebben. De invaller Tiessen speelt vrij tactisch maar is nog wat lang zaam, In de voorhoede noemden we reeds Dito ais vleugelspeler. Verder deed v. d. Aardweg rechts heel wat handige dingen. Toch moest hij 't vaak tegen den stevigen links back. van Holland afleggen. By de gaster blonk ook de keeper uit, al had hi niet over geluk te klagen. We mene ren b.v. een schot van Groote tepn de bovenlat toen de keeper rerds gepasseerd was. In de voorhoede^as de oud-West-Frisia speler de nbest gevaarlijke man. Wat samenspi be treft vertoonde de linkervleug' heel goed werk. Jammer voor t»n dat een goed schot ontbrak om r> kroon op 't werk te zetten. Zodoende slaagden ook de blauw witteer niet in 't net te vinden, Nu over een week W.F.C Vertoont 't elftal geen beter spel dn verleden Zondag dan wordt 'c weer én „reuzen- jas". We weten echter dat 't wel beter kan, als 't elfta'ten minste oordeelkundig wordt pgesteld. We geven den raad in all'gevallen Dito rechts- of iinks-buitente zetten. Nog nooit hebben we bet/ spel van hem gezien dan op den <eugel. In Enk huizen moet hij immrs ook als rechts buiten zoo geschittfd hebben volgens 't verslag. INGE2NDEN Geachte edactie. Ondergeteek'de neemt de vrijheid, uwe Redactie erdoor beleefd te ver zoeken aan overstaande regelen een plaatsje in u* geacht blad te willen inruimen. J.l. Vrijde heeft onder meer de 8e Comp. m het Reserve bataljon X een barikenkamp op de heide betrokken. De manschappen dier Compagniezijn ten deele afkomstig uit de str'k, waar uw blad gelezen wordt enfilj veronderstelt dan ook met rech dat een groot gedeelte der lezers id zullen over hebben voor de militren, die vrij zeker den ge- heelen 'ater in het Barakkenkamp op de >eide zullen moeten verblijf houder Tenude nu het oponthoud aldaar buitelde diensturen zoovee! mogelijk te vttangenainen, stelt ondergetee kend Commandant van bovenbe doel' Compagnie zich voor, ten bib>theek. voor zijne manschappen te ormen en hen gelegenheid te gd>n tot het doen van gezelschaps- siien. n verband daarmede verzoekt hij lezers van uw geacht blad be- pfd, hun boekenvoorraad eens te illen nagaan, om te zien, of zy niet ikele boeken over hebben, waar- ïede zij zijne manschappen een groot enoegeu zouden kunnen bereiden. Mocht één der lezers ons willen Die „vermindering" trou-verrassen met een gratis abonnement is er eene voor de toekomst op de eene of andere courant of tijd- u-* schrift, dan zal dat dankbaar worden aanvaard, evenals gezelschapsspelen, als domino-, dam-, schaak-, kaart- en andere spelen. Ook is hij zoo vrij, fabrikanten en leveranciers uit te noodigen, hem reclameplaten hunner firma te doen toekomen. Deze zullen op een goed zichtbare plaats in de barakken wor den opgehangen en daardoor niet alleen eene aangename versiering vormen, maar tevens reclame voor hunne firma. Met beleefd verzoek, een en ander aan onderstaand adres te willen doen toekomen, teekent hij, onder dank betuiging voor de verleende plaats ruimte Hoogachtend, Carel Gerber. Res. Ie Luit. Comm. 3e Comp., Res. Bat. X, Veldleger. want de strekking van het toegestan verzoek is deze, dat thans een kle ner maximum is vastgesteld, zood geen nieuwe vergunningen word1 verleend, zoolang dat maximun>s bereikt. Bestaande vergunningen *>r' den dus niet in het minst aangc86- Men behoeft dus niet te \re*v, zooals de Bond van koffiehuisheters vreesde, dat het algemeen bels? 01> door zal worden geschaad. f wat de vermeerdering van het antal clandestiene drankgelegenhe*1 be treft dat, volgens denzelfd<Bondi een ander gevolg zou zijnen het inwilligen van het verzoek, j>emand die drinken wil en alle ^'s vol vindt, zal clandestien gaadr'nken, dat is zeker. Maar als hij den stuk of tien nieuwe café's t<cht kan, zal hy cög meer drinkeof. en W. waren ook van deze oviUiging, 't geen blijkt uit hun anri°rd en de Raad was het er mee113- Tegen stemden de heeren Grü/ald en De Geus, op welke motie11 was niet te verstaan. Eindelijk was er n het adres Van Hoek c.s. inzakeiarisregeling voor leeraren van de ïrger-Avond- school. Wy hebben d' zaak al eens vroeger uiteengezet;hans besloot de Raad, nu Ged. St111 den adres santen gelijk hebbecegeven, bij de Koningin in beroep gaan, SPO^ Voe®'* H.F.G. Hfnd 0-Q. H.F.C. heeft Z^ag haar aanhan gers danig teleurfteld. Een puntloos gelijk spel na juur spelens tegen een onvolledig Jland is toch zeker al een mager rdtaat. Dubbel jam mer is dit vooie club, omdat een overwinning K °P de 2e plaats had gebracht, Ar H.B.S. in Purme- rend met 3-Cerioor. Nu blijft ze no. 4 met Pu«rsteyn dicht achter haar. Feitelykeeft 't heele elftal een slappen dstrijd gespeeld. Toch ligt de groo® schuld bij de voor hoede, die i bijna nog geen goed hebben zien0011, nadat Steur zijn club op zoominne manier in den steek heeft slaten. Voor de rust ging 't no|Wel en was bijv. Dito De heer De Geus zette uiteen, datop den vL,0l heel goed. Ook de IS Van* MAANDAG 1 NOV. zijn bij zoJlang de voorraad strekt, loten voor di Staatsloterij verkrijgbaar. WINKELHUIS. Te huur gevraagd een niet te kloin Winkelhuis, in de Spoorstraat of Kei zer8traat. Steller is ook genegen met eige naar in overleg ie treden omtrent event. verbouwing van woon- tot winkelhuis. Brieven onder No. 129 aan het bureau van dit blad. Daar wij de verzekering ontvingen van de spoedige aflevering van nieuwbestelde voorraden, zijn wij thans in staat een flinke partij Lappen Vitrage en Stukgoed, Afgepaste Glasgordijnen, Stores, Lappen Cocostapijt en Loopers, Karpetten, Kleedjes, Vloerzeil, Tafelkleeden enz. tegen sterk verminderde prijzen op te ruimen. Aanbevelend, SPOORSTRAAT 49. Jb. HARJER Zn. De Heer en Mevrouw CEDEE Koenen geven kennis van de geboorte hunner Dochter FRANCISCA JOHANNA. Helder, 29 October 1915. Heden overleed na een smart vol lijden, tijdig voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, mijn geliefde Echtgenoot en zorgvolle Vader, de Heer JACOBUS v. d. PEET, in den ouderdom van 38 jaar. Namens wederzljdsche Familie: Wed. J. v. d. PEET-Trap en Kind. Arasterdam, 24 October 1915, Mevrouw DELL-KAMPS zal gaarne den 2en en 3sn Woensdag der maand bezoeken omvangen. Evangellsatle-lokaal in de PALMSTRAAT. Wegens verbouwing voortaan in het Militair Tehuis, Kanaalweg 92-95. ZONDAG 31 OCTOBER, voorm. tien uur: De. J. LANQMAN, van Harlingen. Kanaalweg 147, I. o. Molenbrug. P. S, Belangrijk is het te weten dat ik door jarenlange practlsche ondervinding in staat ben een ieder met goeden, raad te kURnen dienen, en steeds het BESTE lever voor het MINSTE geld. VOOR VAN AF DE GOEDKOOPSTE TOT DE DUURSTE SOORTEN is

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 2