Mottige Janus. Roodvonk. DAMES-ONDERGOEDEREN Magazijn „De Ster" PUNCH Victoria Linnengoederen. Zie de Kerstmis-étalages in het Bloemenmagazijn P. PUINBROEK, molengracht 6. TIVOLI Morgenavond Algemeen Handelsblad. Kanaalweg 97. Spoorstraat 46. van Groote sorteering KERSTBOOMEN vanaf 30 ct. Prachtige voorraad HULST met BESSEN. Aanbevelend. Hoofdagent: G. JOH. VAN DER LEE, Spoorstraat 106. Bottelarij: STATIONSWEG 5. Laatste berichten. Advertentiën. MARINE. opvoering Entree25 en 35 ct, BAL NA. Ned. Barbiers- en Kappersbond. Wegens de vele gevallen van ROODVONK, die zich in den laat sten tijd in de gemeente Helder hebben voorgedaan, dringt de Gezondheidscommissie er bij de ingezetenen ten sterkste op aan, de MELK vóór het gebruik te KOKEN. De Agent J. C. DUINKER, Kleine Advertentiën Het adres voor met ruim 80 werkkrachten VAN DER LEE's WIJNHANDEL PUIK, PUIK beste AarcJappeler y C. RIJK, Spoorgracht 22 AMSTEL BIEREN Bij de afdeeling Hooger Onderwijs bepleit de heer De Savornin Lohman (c.-h.) het geven van leer stoelen aan hoogleeraren van ver schillende richtingen. Da opvatting, dat men met God en de openbaring in do wetenschap geen rekening heeft te houden, is verkeerd. Over de rest van de zitting hooger onderwijs, middelbaar onder wijs, waterstaat, spoorwegen - kun nen wij gevoegelijk zwijgen. Ver melden wij alleen, dat de heer Ter- Laan (s.d.a.p.) de wederinvoering bepleit van vacantiekaarten. De Mi nister hoopt bet, maar heeft niet de bevoegdheid om te gelasten. Maandag lager onderwijs. De toestand aan de Grieksche grens. Keulen, 17 December. De Bulgaar- sche minister-president heeft aan den Soflotischen correspondent van de „Kölnische Zeitung" verklaard, dat de afpaling van een onzljdigen gordel tusschen de Bulgaarsche en de Griek sche troepen goede vorderingen inaakt. Ontmoetingen tusschen we- derzljdsche troepenafdeelingen hebben een vriendschappelijken loop. Liet men Grieken en Bulgaren met rust, dan ware een toestand van eerlijken vrede op don Balkan aanstonds ge waarborgd. Verzamelingen van entente troepen zullen in den onzijdigen gordel niet worden geduld. Waarschyolijk zou den de Grieken tegen dergelijke ver zamelingen niet optreden, doch hun eigen troepen terugtrekken. Ingeval Bulgarije deelneemt aan den strijd tegen entente-troepen op Grieksch grondgebied, zoo zal dit ge schieden onder de verplichting, dat Saloniki niet door de Bulgaren wordt bezet en de Bulgaarsche troepen ter stond na de vervulling van hun taak achter de Bulgaarsche grens terug- keeren, waarvoor Radoslawof borg blijft. Aan Griekenland moet niet temin een ingrijpen van Bulgarije ongewenscht voorkomen. Een overeenkomst hieromtrent tus schen Griekenland en Bulgarije be staat niet. Van het Servische front. Weenen, 17 Dec. Ten Z.0. van Taelebits hebben wü de Montene- grljnen van het laatst# stukje Bos- msch grondgebied, dat zij nog bezet bielden, verdreven. Bjelopolje is sedert gistermiddag in ons bezit. De O.-H. troepen heb ben de stad na hevige gevechten door een omvattenden aanval geno men. Tot gisteravond waren 700 ge vangenen ingeleverd. Te Saloniki. Sofia, 17 Dec. Reizigers uit Saloniki, hier aangekomen, hebben meegedeeld dat daar tengevolge van het brutale, barsche optreden van Eogelschen en Franschen vreeselijke toestanden heer- schen. De Servische vluchtelingen, geschat op ongeveer honderdduizend, hebben den nood nog verergerd. Toen een dag of veertien geleden strenge vorst intrad, legden de Eng#lschen en Franschen beslag op alle brand stoffen, zoodat de bevolking zeer van de daar ongewone koude te lijden had. De Eogelschen en Franschen beletten zelfs dat de bevolking graan uit Bul garije betrekt, doordat zij de spoor wagens, die voor graan vervoer zyn bestemd in beslag nemen. De Gri#k sche bevolking is uiterst verbitterd. Een Italiaansch bericht meldt, dat de uittocht van inwoners van Saloniki is begonnen. Alle naar Wolo en Piraeus vertrekkende stoomschepen zijn stampvol. Er zijn veel Duitschers, Oostenrijkers en Hongaren onder hen, die de stad verlaten, doch ook tal van Servische vluchtelingen. De 11e divisie blijft alleen in Salo niki. Overschrijden de Bulgaren de Grieksche grens, dan zal ook deze divisie verdwijnen en blijft alleen een afdeeling gendarmerie. De ontscheping van Engelsche en Fransche troepen met artillerie duurt onafgebroken voort. Men ziet in Sa loniki ook veel Servische soldaten, die opnieuw worden ingedeeld om straks weer tegen Bulgaren en Duit schers te kunnen vechten. De gealli eerden leggen om de stad verster kingen aan. Londen, 17 Dec. Aau de „Daily Telegraph" wordt gemeld. De troe penmacht der bondgenooten in den sector van Saloniki zal weldra meer dan 200,000 man sterk zijn. Aan manschappen en artillerie is deze macht veel talrijker en sterker dan de strijdkrachten van den vyand. Gisteren wist men nog niet, wat er was geworden van de Oosten- ryksch-Duitsche legers. Thans ver neemt men, dat hun opmarsch naar het Zuiden nog altijd voortduurt, vermoedelijk' tengevolge van terrein- moeilijkheden en bezwaren bij de bevoorrading. De laatste berichten doen veronderstellen, dat ongeveer 200,000 Oostenrijkers en Duitschers de Grieksche grens naderen, teneinde de bondgenooten aan te vallen. Men bevestigt, dat de Bulgaren voor zich zei ven den oorlog als ge ëindigd beschouwen en nergens het offensief zullen /hervatten, tenzij ze worden aangevallen. Van het Zuidelijk front. Weenen, 17 December. Op het front n de kuststreek hebben de Italianen hun groote aanvallen, die, na een betrekkelijk korte tusschenpoos, den llen Nov. begonnen, tot het eind van die maand voortduurden en uog in de eerste week van Dec. op enkele plaatsen hardnekkig werden voort gezet, sedert dien niet hervat. De gevechten in dat tijdperk kunnen derhalve als de vierde slag aan de Isonzo worden gekenschetst. Onze troepen hebben alle stellingen vast in hun bezit gehouden. Bij den vierden veldslag heeft het Italip-ansche leger, volgens betrouw bare schattingen. 70,000 man aan dooden en gewonden verloren. Gisteren is aan de Isonzo een aanvalspoging tegen dc Noordelijke helling van de Monte San Michele en op het Tirool-sche front een aanval van bataljons Alpini op den Col di Lana afgeslagen. Oostenrijk s Ancona-nota. Washington, 17 December. De nota van Oostenrijk over de Aucona is vannacht ontvangen en wordt thans ontcijferd. New-York, 17 December. De bladen die afgaan op de telegrafische uittrek sels, kenschetsen de nota als onbe schaamd en ontwijkend. Zij zien er de hand van Duitschland in en een verklaring van dat land omtrent zijn toekomstige houding jegens de Ver- eenigde Staten. Berlijn, 17 December. Het antwoord van Oostenrijk op de Amerikaansche Ancona-nota viDdt in de Duitsche pers instemming en voldoening. Eenstem mig wijzen de bladen op den flinken krachtigen toon waarmede Burian de Amerikaanscho beschuldigingen af wijst. Tegenspraak. Weenen, 17 December. De Wiener Allgemeine Ztg. bevat het volgende telegram van gisteren uit Boekarest Bladen der oppositie melden dat bij Filipescu zich verscheidene personen hebben aangemeld en bekend, door de politie te Boedapest naar Boekarest te zijn gezonden om een dynamiet aanslag te plegen tegen BratiaDU, Costinescu, Filipescu en Take Jonescu. Er is ook werkelijk ecrasiet in hun bezit gevonden. Het geval baart hier groot opzien. De Wienor Allgm. Ztg. merkt hier omtrent o.a. ophet is duidelijk dat men hier slechts met een door vijan den der monarchie op touw gezette streek te doen heeft, die de openbare meening in Roemenië tegen O.-H. moet ophitsen. De zaak is des te on zinniger, omdat het, vooral bij de tegenwoordige politieke en militaire toestanden, volkomen onbegrijpelijk is, welk voordeel de monarchie zou kunnen hebben bij een dergelijken Spoorwegongeluk. Vrijdagmorgen is bü Southsbieldi een leege trein op een locomotief en een reizigerstrein geloopen. Voor zoo ver bekend werden 10 menschen gedood, 50 werden gewond. Het ongeluk gebeurde bij duister, mistig weer en werd verergerd door het uitbreken van brand. Verschei dene menschen kwamen in de vlam men om. Als door een wonder ontkwamen de machinisten en stokers der bot sende treinen. Een stoker werd vonden, waarover het kokende water uit den ketel was gestroomd. De Duitsch Oostenrliksche inval in Montenegro brengt de woorden in herinnering door koning Nicolaas van Montenegro gesproken tot keizer Franz Jozef bij zijn laatste bezoek aan Cattaro. Koning N. was toen nog prins. De hooge met sneeuw bedekte bergen schitterden in de zon en Franz Jozef merkte op: „Mijn broeder leeft hoog". En de prins antwoordde „De Turken hebben mijn land ge nomen, de Oostenrijkers de zee: nu blijft mij slechts de lucht over". UIT DEN OMTREK. Anna Paulowna, 17 December. Bij de Donderdagavond te Breezand gehouden gezellige samenkomst van de Nutsveroeniging, was de zaal van den heer Borst geheel gevuld. Na opening door den Voorzitter, den heer M. Broers, kreeg de heer B. J. Boel- sums het woord voor de lezing. Hij had daarvoor gekozen twee stukjes, n.1.„Naar stad" en „De Rolmops van Joopie", die beide zeer in den smaak vielen evenals de „Bijdrage" van Iden heer Nap, die een Sint Ni colaas avond aan boord ten beste gaf. Voor het verdere gedeelte van den avond zorgden op uitmuntende wijze de heeren Kikkert en Bijl en vooral ook mej. Kikkert, die uitmun tend begeleid werd door bovenge noemde heeren. Ook de muzieknum mers, door de heeren Kikkert en Bijl ten gehoore gebracht, vielen zeer in den smaak, 't Was een mooi# avond.. Van 't H.B.S.-terrein. Zondag as. gaat H.B. S. I om 12 uur naar Hoorn. Vindt het Hollandia in dezelfde conditie als de laatste wedstrijden, dan zal het wel raat een nederlaag naar huis komen. Groen witten dóet Uw best en tracht de twee kostbare puntjes te behouden voor Uwe vereeniging. Het elftal bestaat uit: Dijkshoorn Kramer Schut Hofman Bol Stoffels De Waard Vos Frohn Kramer Korff H.B.S. H ontvangt om 2 uur Q.C.C. I uit Zaandam. Groen wit reserves zorgt er voor, dat No. 1 van Uwo afdeeling ondervindt, dat ook U een woordje mede wilt spreken om de eerste plaats. Het terrein is te bereiken langs de linie. Mocht de wedstrijd niet door gaan, dan zal tegen het aan van gsuur van den wedstrijd de groen-witte vlag niet waaien en het op enkele plaatsen in de stad worden bekend gemaakt. Het elftal bestaat uit: e. G. Slikkor X. Treffers P. Duiuksr T. D.Slikker de Groot Hoogers Slssgera v. Alphen H.F.C. il Z.F.C. III (2-4 uur). Aanstaande Zondag zijn de Hel- dersche voetballiefhebbers niet inde gelegenheid de le elftallen onzer beide plaatselijke 3e klassers to zien spelen. H.B.S. moet naar Hoorn, terwijl H.F.C. een vrijen Zondag heeft. 't Treft dus goed dal er voor H.F.C. II eon thuiswedstrijd op het programma staat. Do Zaandamsche Z.F.C. III komt hier al op bezoek en zal trachten het-nog ongeslagen Hel derscbe reserve-team een nederlaag toe te brengen. Dat dit hun niet ge makkelijk gemaakt zal worden, daar van zijn wo overtuigd. Ongetwijfeld zullen de talrijke aanwezigen het niet aan aanmoedigingen laten ontbreken. De opstelling is als volgt: Kwast Gode Ter Burg Tiessen Roolvlnk Geel Dorl\jn Taylor Van Biel Fe»j Gomis Mocht Z.F.C. niet opkomen, dan speelt 't eerste elftal tegen 't tweede, zoodat in elk geval niemand behoeft te vreezen een vergeefachen loop te zullen maken. Alkmaar, 17 Dee. 1915. Heden werden ter graanmarkt aangevoird >68H.T nvim.» fin /miu - ?M0 a Bruine boouon f30 - a f23.75, witte idem f 25 a f27 -, rood mosterdzaad f spinaziez. f—blauw maandzaad f60.00- 00. paardeboonen fl7.-afl8—citroenboonon f34.- a f26,-, dulrenbounen f karwei*, f-.- f -.- giel mosterdzaad f rogge fW.25 a f0.-, Erwton: groene f28.- a 26.—, grauwe f33 - i 24 -, vale f a witte f Alkmaar, 17 Dec. 1915. KAAS. Fabrieksbaas meikaas f- -, jonge kaas kl.fabriekskaasf72.— af-.-,kleine boerenkaas f72-commissie fabriekskaas f70.—, coramls- - boerenkaas f72.—, middelbare fabriekskaas middolbare boerenkaas f78.-. Aange voerd 880 stapels, wegend» 250000 K.G. Handel stug. AGENDA. Witte Bioscoop, Koningstraat, Hoofd nummor„De laatste Stuiptrekking". Eorste Heldersche Bioscoop, Kanaalweg 112. 2 Hoofdnummers: „Haar gesloten deur" en „De Sage van den Hond Baskerville". Bioscoop Tavenu, Spoorgracht. Hoofd nummor„Aan het Front". 18 Dec. Dansclub „T.O.P.", uitvoering in Tivoli, Tooneolver. „Tavenu", Casino, 8 uur. Of voering van; „In hypnotische» Slaap" 19 Dec. Toon. Voreen. „Justus van Maurik". Op voering van; „Mottige Janus", in Tivoll, 20 Sec. Alg. Ned. Geh.Onth.Bond. Propaganda- avond in Casino, 8 uur. 21 Dec. Dansclub „I. M. O." ATternoon Bal in Casino, 's midd. half diio Kon. Ver. „Het Nedorl. Toon," Opvoering van: „Paria", in Casino, 8 uur. 22 Dec. „Heldor's Harmoniekapol", Concert Casino, 8 uur. MARINE EN LEGER. Op den Sden Januari 1916 zai aan boord hot Artlllorie lnslruclieschlp „Bellona" do ge wone dienst worden hervat, en zijn daar boord geplaatst: Kapitoin-luitonant ter zeo F. K. Weber, c mandant. luitenant ter zee der le klasse G Haonljona Dekker, le officierluitenants zee der 2o klasse C. C. F. Jager, F. C. Haanebrink en L. W. E. RauwenliolT; officier van Admi nistratie der 2e klasse J. W. Goosseus. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij „Nederland". Riouw, van New Vork naar Australië, vertr. 17 Dec. van Port-Natal. Banda, thuisr., arriv. 11 Dec. to Genua. Karimata, ultr., arriv. 16 Dec. te Port Sald. Java, ultr-, arriv. 16 Doe. te Padang. Bllliton, thuisr., arriv. 16 Dec te Genua. Jan Pietersz. Coen, thuisr., arriv. heden to A'dam. Prins der Nederl., ultr., arriv. IS Doe. to Genua. Rotterdamscho Lloyd. Tambora, ultr., pass, 16 Dec. des voorin, 10 u. 80 het #alloper vuurschip. Malang, thuisr., vortr. 15 Dec. van Padang. Besoeki, thuisr., is 16 Dec. bij Deal geankerd. Goentoor, thuisr,, pass. 16 Doe. Sagros. Modan, van Huelva naar New-York, vertr. 16 Dec. van Bermuda. Menado, v. R'dam DaarNoriolk.paus. 16 Dec.Deal. Ternate, vortr. 16 Dec. van Durban naar Batavia. Koninklijke Hollandscho Lloyd. Zaanland', ultr., arriv. 15 Dec. te Montevideo. Kon. West-Indische Maildienst. Orlon, van A'dam naar Surlnamo. pass. 14 Dec. Haven te Nieuwedlep. MARKTBERICHTEN. Groenten. Ajiauvie li.iz.oup. luustuKs, bloemkool le soort 112.120.—,ldom 2e soort f7.f 10.ld. 8osoortf8.f6 - p. 100stuks, komkomm. le Boort f-.O-fO.—, 2e soort f0.00- fO.—8o soort tO.f0.— p. 100 8U, groonekool ri.00-f2.60 per 100 stuks, roodekool f200-f8 - per 100 stuks, postelein 0-0- ct. por ben, sis ct. per 100 krop, savoyo kool f 1.60—f4.- fer 100, f-.O-f-.OOp.OOOK.G., spersieboonen 00—f00 per 100 K.G,, spinazie 0.00a0.90 ct. por kist, spinazlo 0-0— ct. per bun, wortelen f0.60- f 0.69 por md., spruiten f 1.40-1.90 per mnd., raap stelen f—.0—fü.— per 100 bos, booronkool 26- 42 ct per kist, knolselderij fl—f6 per 100, prei f8 -f 12, radijs fO-fO per 100 boa. Selderij f8.f6 - por 100 bos. Brook op Langend(jk, 17 Dec. 1916. 8900 bloomkool, le soort f 12.90-f 17.90,2e soort f 1.80, 1100 roodo kool f 1.70—f4.30, 8700 gele kool f 1.80-110.0, 8800 witte kool f8.40-f 1260, baal uien f6.—, - baal wortelen fl.f8.-. f-.-. VISSCHERIJBERICHTEN. Nleuwediep. 16 Docember. Door sardijn-vla- schors aangebracht 10 mandjes aardijn, per mandje fL60. December Door 1 motorbotter „H.D. 160" aangebracht Va mand kleine schol en 2 mand schar voor f 10.50. 18 Docombor. Voormiddags 8 uur, nlots. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Yorzendingsweg. I Datum der, jTydst.dor Naar Afjeh cn onderhoorigheden en do Oostkust, van Sumatra: er Engeland eiken Dinad. S.40 Naar Guyana (Suriname) Naar Curagao, Bonaire en Aruba: of Queonstown |dagonDond.| 8.40 's n. Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier- kolonie en Transvaal eiken Donderdag, 8.40 's o. Getrouwd JOOP VERBERNE en ANNIE RIETBERGEN, die tevens dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 16 December 1915. VERLOREN een BANKBILJET van f 10. -gaande Wilh.atr., Koningstr., Spoorstr., Keizerstr., Weatstr. en 2de Vroonstr. De eerlijke vinder zal be loond worden. Adres: Wilh.str. 28. Bij dezen betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, tijdens de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader ondervonden. Helder, 18 December 1915. Wed. JOH. HUBBELING Palm en Familie. VERLOREN: een doffe doublé gou den ARMBAND (met kettinkje). Tegen belooniug terug te bezorgen aan het Bureau van dit blad. Soc.-Dem. Mobilisatieclub. Hiermede betuig ik mijn oprechten dank aan de vergaderden, vertegen woordigd bij de feestvierende ver gadering van b.g.n. „Club", Donder dag 1.1,, voor de welwillende offer vaardigheid jegens my betoond. Voor al de initiatief neemster Mejuff. Van- Prooi jen. Mejuff. WESDORP. Burgerlijke Stand van Helder, van 16 en 17 Dec. 1915. GETROUWDH. Gort en C. de Roode; J. Post en E. BaisAWijker en E. ColletJ. J. Altmuller en C. J. Kloprogge; J. H. Verberne en A. Riet bergen C. Z. Haasbroek en J. Heeres. BEVALLEN: J. Hoekwater - v. d. Weide, d.M. A. R. Balstra Obert, z.; A. J. Bruinsma Proost, z.J. Bak ker- Dilg, z.A. van Harten - Muntje- werf, z. OVERLEDEN: N. Leur-Kuiper, 53 jaar; A, de Reus-Bruin, 68 jaar. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder, Behuwd en Grootmoeder, Mej. Wed. A. DE VRIES, geb. DIETERICH, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Haar liefhebbende Kinderen L A. DE VRIES. Helder P. DE VRIES- Kikkert. J. J. DE VRIES. G. DE VRIES-Visser. Helder T'_n J- w- DE VRIES. Jlsp T. DE VRIES-Massa. I M. W. DE VRIES— Helder Kbies. f J. KRIES. EI/z°fA- de-vries. Helder, 17 December 1915. Eenige en algemeeDe kennisgeving. Heden overleed na een kort doch sniartelyk lijden onze ge liefde Moeder, Behuwd en Groot moedor, Mej. N. LEUR geb. KUIPER, in den ouderdom van 53 jaar. Namens hunne diepbedroefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, December 1915. Mevrouw BOOSZEN zal gaarne iederen Maandag, behalve den laatsten, be zoeken ontvangen. Openbare Aanbesteding bü de Directie van 's Rijkswerf te Willemsoord, op DINSDAG 4 JANUARI 1916, des voormiddags ten elf en een half uur, van: Het weghalen van Moten Krullen van het etablisse ment Willemsoord, geduren de het jaar 1916. Het bestek ligt ter lezing bij de Afdeeling Boekhouding van 's Rijks werf te Willemsoord, terwijl verdere inlichtingen kunnen vorkregen wor den bij den Hoofdiogeuieur dor Marine, Chef der Afdeeling Industrie. Voor zoover de voorraad strekt, zijn de bestekken gratis te bekomen by de Afdeeling Boekhouding voor noemd. De inschrijvingen, op gezegelde bil jetten, ingericht volgens artikel 5 der Algemeene Voorwaarden, behoorende bij de bestekken voor de verschillende Rijks Marinewerken, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, geplaatst bij de Afdeeling Boekhouding op 's Rijkswerf te Willems oord. Afdeeling HELDER. Zaterdag 25 Docember en Zaterdag 1 Januari a.s. zullen de salons des morgens tot 12 UUP geopend zijn. Zondag 27 December en Zondag 2 Januari zijn de salons gesloten. HET BESTUUR.' IJzeren Pankrammen onfeilbaar middel tegen het afwaaien der dakpannen. W. F. STOEL ZOON, ALKMAAR. Gevraagd een Dag-Dienstbode. AdresLoodsgracht 47. Mevrouw MUNK, Kanaalweg 5, viaagt begin Januari een flinke Dag-Dienstbode. Een flink Meisje gevraagd, boven de 16 jaar, voor halve dagen. Adres: Loodsgracht 36. Gevraagd een flink Dagmeisje, goed loon, goede behandeling (geheel intern), en een tweede-Meisje voor licht huiswerk en de kinderen op te passen (ook intern). Beiden goedo referentiën. Adres: P. PLUIJLAAR, Raadhuis straat 51, Amsterdam. Gevraagd een Meisje, voor halve dagen, niet ouder dan 15 jaar om de groote dienstbode behulp zaam te zyn. Adres Stationstraat 5. Gevraagd een Meisje voor halve dagen. Adres: Loodsgracht 38. Nette Huishoudster, buitenvrouw, biedt zich aau', P. G., z. k., 47 jaar, bij Heer of Weduwnaar. Brieven fr. onder lett. J. F., Hoogstr. 85, Helder. Bü weduwnaar (vaste werkman Marine-Werf) met 4 schoolgaande kinderen, wordt een flinke Huishoudster Brieven No. 214, bureau Heldersche Courant. Flinke derde Bediende gevraagd, niet beneden 17 jaar. Electrisch be drijf. Zondags vrij. Bü A. GOVERS, Banketbakker, Alkmaar. Te Alphen a/d. Rijn kan op het Kantoor eener Scheepswerf en Motor- fabriek een KLERK geplaatst wor den voor de loori administratie. Brieven, met opgaaf van verlangd loon, ouderdom, genietend pensioen, te zenden onder No. 912, aan het Bureau van dit. blad. Zij, die zich thans op bovengenoemd blad abon- neeren, ontvangen dit tot 1 Januari a.s. GRATIS. Spoorstraat. Op vollen zang. Prachtig zingende KANARIE'S. AdresGasatraat. 70. Gevraagd Gemeub. Zitkamer zonder pension. Brieven met prüsopgaaf onder No. 210 aan hot Bureau van dit blad. Te koop een glazen uitstalling voor winkelraam, met zij-uitstalling met glas deuren en lade. AdresI. L. VAN OB. Nieuwstraat 27. Een Heer vraagt een gemeub. Kamer met gebruik van keuken. Br. no. 213, bureau van dit blad. Twee onderofficieren wenschen bij weduwe KAMER te huren, om de a.s. feestdagen gezellig door te bren gen. Br. No. 215, bureau van dit blad. Te buur gevraagd een net Woon huis, in den prijs van 4 a 5 gulden. Brieven lett. M., Boekhandel MAAS,. Kanaalweg 78. Te koop gevraagd een net Bur gerwoonhuis. Brieven No. 216, Bureau v. d. blad- Te koop aangeboden eene goed beklante Koper- en Blikslagerij en Kachelreparatie. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een van ouds bekende ver plaatsbare Vergunning. Adres: Loodsgracht 2. Te koop een stuit Mest (compost), ongeveer 1 vlet. Adres: Vijfsprong 8. H. G. BREEUWER, KEIZERSTRAAT 40. in ruime keuze. o.a. die betreffende dienstper soneel, te koop, te huur, snz., worden alleen tegen contante betaling aangenomen. IS Speciaal vestigen wij Uwe aandacht op onze qualiteit Alles op eigen stoom-confectie-atelier vervaardigd. SPECIAAL ADRES SPOORSTRAAT 106 TELEFOON 156 per Hectoliter I 3.00. halve 1.50. Bi| de 5 Kop0.2Q Groote Maat.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 6