- ALGEMEEN - HANDELSBLAD. MANHEIM's Goedkoops Winkel, HET ADRES Dames- en Kinderhoeden J. VAN OTTEREN A. ten Klooster, Advertentiën. Hollandsche IJzeren J. C. DUINKER, Keizerstraat 90. BEDE OM HULP. Collecte worden gehouden Firma Wed. H. NlJENHUIS. [KINDERWAGENS, PROMENADEWAGENS en KLAPWAGENS- Ontvangen VEEREN, BLOEMEN, LINTEN enz. Keizerstraat 93. Firma Wed. H. Nijenhuis. R. BAKKER Dz., Keizerstraat 56. HELDERSCHE COURANT Men meldt uit Amsterdam aan de „N. Rott. Ct." dd. 17 Maart: Naar aanleiding van de geruchten, dat een of meer van de opvarenden der „Tubautia" omgekomen zou zijn, hebben wij ons hedenmorgen tot de directie van den Kon. Holl. Lloyd om inlichtingen gewend. Zij antwoordde ons,, dat er voors hands geen aanleidiDg is om te ge- looven, dat niet alle opvarenden gered zijn. Dat hel totaal van passagiers en equipage, die aan land zijn gebracht, niet klopt met werkelijk totaal, moet waarschijnlijk aan een verkeerde tel ling worden geweten. Voprts deelde de directie ons op •nze vraag mede, dat ook de mail en de scheepspapieren verloren zijn geraakt. In verband met het verloren gaan van de mail hebben wij ons om in lichtingen gewend tot den directeur van het postkantoor alhier. Deze deel de ons mede, dat de mail bestemd was voor Portugal, Spanje en alle Zuid- Amerikaansche staten. Alle brieven uit Duitschland met de hierboven genoemde bestemming worden tegenwoordig verzonden per Kon. Holl. Lloyd. Natuurlijk is er ook Hollandsche mail bij, maar deze is verre in de minderheid. Een der passagiers, een Rus, wordt op dit oogenblik nog vermist. De gezant van Bolivia. De Boliviaansche gezant te Berlijn, de heer Vega, die zich aan boord van de „Tubantia" bevond met echt- genoote en drie kinderen, heeft, naar ons door den secretaris van Peruaansche consulaat-generaal te Amsterdam, die den gezant thans ter zijde staat, werd meegedeeld, voor een waarde van f150.000 ver loren en de officiéele stukken van de legatie, die hij in tasschen ge borgen van het schip had mede kun- nen nemen, maar welke in de red dingboot zijn bleven liggen en dus voorloopig als verloren moeten worden beschouwd. (H.blad.) Aan de verschillende beoordeelin gen over het geval met de „Tubantia' ontleenen wij nog het volgende uit verschillende binnen- en buitenland- 'sche bladen Uit de „Nieuwe Crt.": Met de zoogenaamde „verscherping van den duikbooten-oorlog", die Duitschland op 8 Febr. j.1. aankon digde en die den 29sten in werkiDg trad, heeft de ramp van de „Tubantia" niets te maken. De Duitsche marine, zoo werd bekend gemaakt, zou na dien korten, „met de belangen der neutralen rekening houdenden" ter mijn, het bevel krijgen „vijandelijke koopvaardijschepen die met geschut bewapend zijn" als oorlogvoerende te behandelen. Daarvan werd aan de neutrale mogendheden kennis gege ▼en, „opdat deze hunne onderdanen konden waarschuwen voor den ver volge hun persoon en vermogen niet meer aan de bewapende koopvaardi - schepen der met het Duitsche Rijk in oorlog zijnde mogendheden toe te vertrouwen." Nederland is niet met het Duitsche Rijk in oorlog en dat de „Tubantia" bewapend zijn zou, is uitgesloten. Ivenwel schijnt. Nederland voortaan personen en vermogen van zijn onder danen, voorzoover 't van de Duitsche marine afhangt, ook aan zijn eigen onbewapende koopvaardijschepen niet meer te kunnen toevertrouwen. Wat zal men hier te lande nu moeten denken, wanneer straks, dan niet op het protest van onze regeering, uit Berlijn de „gebruike lljke" nota komt van de erkenning, verontschuldiging, bereidverklaring, maatregelen enzoovoorts? Natuurlijk, voor de Duitsche Regee ring is ook deze ramp, door haar marine aan een bevriend land be rokkend, weer een pijDlijke gebeur tenis. Beschamend tevens, omdat daaruit voor de zooveelste maal blijkt dat zij, bij alle voortreffelijkheid der DuitBcbe organisatie, haar krijgsmacht ter zee, de commandanten van haar oorlogsvloot, niet in de hand heeft. Die boren neutrale handelsschepen in den grond, laten zich berispen en bestraffen, slaan de maatregelen en beloften van hun regeering in den wind en schieten in volle zee op Nederiandscbe burgers, schepen en goederen. De aoti-Duitsche stemming in ons land was langzamerhand wat aan afnemen wü hielden dat voor een verschijnsel, hetwelk in Duitschland waardeering vond. Maar de Duitsche marine schiet er op los Uit „Het Nieuws van den Dag": Hebben wij hier te doen met de .aangekondigde verscherping van den duikbooten-oorlog? Zeker is deze nieuwe ramp geen uitvloeisel van de „Denkschrift" van 8 Februari 1916, waarbij de neutralen gewaarschuwd werden, niet aan boord van (aan Duitschland) vijandelijke schepen te gaan. Maar toch is reeds, den 9deu Maart, een Noorsch schip, de „Sirius", getorpedeerd. En nu de „Tubantia". Indien dit inderdaad in den nieuwen koei's ligt, zou het vrijwel neerkomen *p het stopzetten van onze geheele scheepvaart. Gelukkig is 't overbodig, onze regeering tot waakzaamheid en tot krachtige handhaving van onze rech ten aan te sporen. „Het Handelsblad" stelt onze regeering mede verantwoordelijk voor wat geschied is en besluit haar be schouwing aldus: De toestand is zeer, zeer ernstig. Niet alleen voor ons land, ook voor andere landen. En wij vragen ons af: is er eenige poging tot samen werking gedaan, niet alleen met Amerika maar ook met andere neu trale landen Ernstiger is de toestand ook voor de Vereenigde Staten geworden. De verzekering" van de Duitsche regee ring, dat uitsluitend gewapende han delsschepen zonder waarschuwing getorpedeerd zouden worden is, op zijn zachtst uitgedrukt,, een verzeke ring gebleken, die op een misverstand moet berusten. De handelwijze met de „Tubantia" en met het Noorscbe schip „Sirius", de poging tot torpe deering van het Fransche passagiers' aehlp „Patria"en aog zeoveel meer- bevestigea dit. Welke houding Amerika zal aan- smen, du duidelijk blijkt, dat in de officieele regeeringsverklaringen me- dedeelingen voorkomen, die in strijd met de werkelijkheid zijn? Wij kun nen daarover geen oordeel hebben, doch slechts hartelijk hopen, dat het der groote Republiek moge gelukken, zonder den oorlogsjammer le ver- grooten, de Duitsche regeering tot beter inzicht van haar plichten tegen over neutralen te brengen. En wij herhalenvan de Nederiandscbe regee ring, die mede verantwoordelijk is voor de wijze, waarop Nederlandsche schepen behandeld worden, moet geeischt worden, dat zij alles doet om de Vereenigde Staten in dit stre ven te ateunen. Oe Engelsche pars over de „Tubantia". De „Daily Telegraph" zegt in een artikel over de „Tubantia", dat de ergerlylft daad ongetwijfeld te wijten is aan een Duitsche duikboot of een Duitsche mijn, en wel vrij zeker aan de eerste. Wat zal de Nederlandsche regeering zeggen Het is voor het Nederlandsche volk van overwegend belang, dat de verbindingen tusschen het moederland en de overzeesche bezittingen in stand blijven. Duitscb- land's handelwijze snijdt de slagaders af, waardoor Nederland leeft. De positie van deze bevriende natie ver dient Engeland'ssympathie. Duitsch land schept een toestand van moord dadige anarchie op zee. Het tracht zijn wil aan de geheele wereld op te leggen. Wat zullen onzijdige staten zeggen en tloen tegenover zulk een verergering van de wandaden als men thans aanschouwt? Wat zou thans de toestand op zee zijn, als Duitschland de opening van het spel op zee had gewonnen? Wij weten, dat het Engel sche rijk zou opgehouden hebben te bestaan. Maar wat zou er dan met de onzijdige staten gebeurd zijn? Als Duitschland in een nederlaag handelt, zooals het thans doet, hoe zou het dan de bevriende staten behaudeld hebben, als het metterdaad de opper heerschappij had gekregen, als Duitsch land den drietand vermeesterd bad? Als Duitschland dank zij zijn legers baas op land en dank zij zijn deelen baas op zee was, zou er dan twijfel aan bestaan, dat het de geheele wereld de handboeien aan gedaan en haar in Germaansche lijfeigeeschap zou gehouden hebben? Thans ziet men het tegenovergestelde van zulk een toestand. De Engelsche vloot oefent samen met de zeemacht van Frankrijk en Italië een vollediger heerschappij dan ooit uit. Zij verbiedt den handel van de onzljdigen met Eogeland's vijanden, maar beschermt den onzijdigen handel met andere naties. Z|j heeft de vrijheid der zeefin afgekondigd en versterkt haar van dag tot dag. Dultsehe persstemmen. De „Vossische Zeitung" bevat een telegram uit Amsterdam over de tor pedeering van de „Tubantia", waarin o.a. gezegd wordt „Op de hoeken der winkelstraten van Amsterdam staan groepen men schen, die de extra nummers van ver schillende dagbladen over het vergaan van het stoomschip „Tubantia" Deze gebeurtenis wordt du nog kalm besproken, maar het schijnt, dat de opwinding geleidelijk toeneemt. Volgens de mededeelingen van den kapitein zou het schip getorpedeerd zijn. Er worden echter omtrent de nationaliteit van den onderzeeër nog geen vermoedens geuit. Van deskundige zijde verneem ik, „dat het zeer twijfelachtig is, of de „Tubantia" getorpedeerd is Het is veel waarschijnlijker dat het schip op een mijn is 'geloopen, omdat er op de plaats waar het ongeluk plaats bad, reeds wekenlang vele drijvende mijnen gezien zijn. Ook wordt mij uit betrouwbare bron medegedeeld, dat er zich reeds verscheidene dagen twee Engelsche onderzeeörs, die gis teren nog een Zweedsch schip ach tervolgden, in de buurt van de plek des onheils bevonden." Het „Berliner Tageblatt" zegt, dat het bij het ministerie van marine ingekomen bericht de mogelijkheid niet uitsluit, dat de „Tubantia" op een mijn geloopen is. Ook „Der Tag", de „Kölnische" en de „Frankfurter Zeitung" leggen na druk op de mogelijkheid, dat de „Tu bantia" op een mijn geloopen is. Volgens een „Wolff"-telegram uit Amsterdam aan de Duitsche bladen, wordt uit IJmuiden bericht, dat de ambtenaren, die bij de uitklaring van het schip aan boord van de „Tuban tia" kwamen, verklaren, dat er zich geen Noord-Amerikanen aan boord bevonden. Naar aanleiding van de ramp van de „Tubantia" verneemt de „Korre- spondenz Norden" van welingelichte zijde, dat het reeds bij voorbaat vast staat, dat geen Duitsche duikboot bij do scheepsramp betrokken is geweest. Gelijk te Berlijn moet worden aan genomen, is de „Tubantia" waar schijnlijk op een Engelsche mijn ge loopen. „De „Korrespondenz Norden" onder beheer van den bekenden Noor Björnson is geen officieel bureau het bovenstaande bericht is niet officieel. Tegenover deze mededeeling staat de beöedigde verklaring van onze Nederlandsche zeelieden om trent de torpedeering. Een ieder voelt, dat het ten eenemale uitge sloten is, dat eenige andere duikboot dan een Duitsche nabij Engeland in de Noordzee een grooten mailstoo van onbekende nationaliteit zou in den grond boren. (Dit bericht is in strijd met de op gaven de „Kon. Holl. Lloyd", die den consull der Vereenigde Staten te Stutt- i jart en twee leden van zijn gezin als oord-Amerikanen aanduidt. Red. H.) De middag-editie van de „Kölnische Zeitung" bevat een „WolfT'-bericht, waarin gezegd wordt, dat de Neder landsche pers in opgewonden artike len de neiging vertoont om de Duit sche militaire overheid de schuld voor het vergaan van de „Tubantia" in de schoenen te schuiven. In een eigen telegram uit Amster dam beweert de Tg-correspondent van de „Kölnische" naar aanleiding van de mededeeling van ons ministerie van marine, dat de „Tubantia" ge torpedeerd is geworden„Degegevens die hier voor do topedeering van het schip opgesomd worden, Hjken ons onvoldoende. De ontploffing heeft in den stikdonkeren nacht tusschen 2 uur en half drie plaats gehad. Hoe kan men nu onder deze omstandig heden met zekerheid de bellenbaan van een torpedo waarnemen Boven dien is het bericht, dat. de torpedo het schip midscheeps trof, in strijd met de vroegere, volgens welke de ontploffing aan het achterste gedeelte van het schip plaats had." Uit het feit, dat de Duitschs pers zich groóte moeite geeft, om nadruk te leggen op de mogelijkheid, dat de „Tubantia" op een mijn geloopen is en niet getorpedeerd werd, blijkt wel dat ook zij vreest, dat zoo dit laatste inderdaad waar is, de aanvaller waar schijnlijk een Duitsche onderzeeör was. UIT DEN OMTREK. Burgerlijke Stand van Texel, van 10 tot en met 17 Maart 1916. GeborenAnna Maria Cornelia, dochter van Govert de Roos en Agatha Lucia Buisnlan, den Burg; Hendrika Marina, dochter van Adrianus Guil- jam en Leuntje Stoffelina van Strien, Eierland Hendrik, zoon van Jan Bob en Antje Visser, OosterendMart.je, dochter vah Enno Nauta en Johanna Cornelis de Ridder, Eierland. Gehuwd Willem Jansen, Rotter dam, en Maria de Waard, den Burg Cornelis Dogger en Cornelisje Drijver, Oosterend. Overleden Pietertje Wuis, 72 jaar, echtgeri. van Jacob Geus, den Burg Trijntje List, 76 jaar, echtgen. van Cornelis Eelman, de Westen. Texel, 17 Maart. In de publieke veiling, gisteren gehouden, werd tot f 100 voor twee schapen geboden. Bij dè tegenwoordige hooge voederprijzen; zal men toch niet gemakkelijk winst met dergelijke dieren kunnen bewerken. Zoo wordt Bij de groote veilingen van wolvee, die thans bij herhaling plaats hebben, worden buitengewone prijzen besteed voor lamschapon. Gisteren was prijs per schaap gemiddeld f 50. In den loop dezer week zijn van hier uitgevoerd 38 koeien, 23 kalve ren, 45 schapen, 7 paarden en 23 varkens. Zonderling is 't dat ook voor deze gemeente de levering van regeeringsvarkens is stopgezet, aan gezien hier nog voorraad geDoeg aanwezig is. Propaganda-avond voor Vrouwenkiesrecht, gehouden in „Hotel Texel". De afdeeling „Texel" der V. v. V. had weder een propaganda avond ge organiseerd en zij kan met genoegen op haar streven terugzien. De avond was mooi en is, bij een zeer goede opkomst, uitstekend geslaagd. De presidente, Mej. E. Langeveld, opende met ongeveer devolgende woorden:.„Ik heet u welkom, in zonderheid Mej. Minnema, onze ge achte spreekster, die zoo vriendelijk was, naar ons over te komen, om te spieken over het onderwerp „Vrouwenkiesrecht en Grondwets herziening". Nu de voorstellen tot Grondwets wijziging de Tweede Kamer hebben bereikt, is het Vrouwenkiesrecht- vraagstuk meer dan ooit te voreu actueel. Het voorstel betreffende art. 80 bevredigt ons ten deele. Wel is waar wordt daardoor de mogelijkheid tot het invoeren van Vrouwenkiesrecht geopend, maar of het werkelijk zal worden ingevoerd, hangt af van den willekeur der gewone wetgevers, die het ons nog jaren kunnen onthoudeD. Gelukkig komen steeds meer vrouwqn tot het besef, dat er in het groote huis van staat en maatschappij nog zeer veel te verbeteren valt, dat ook op haar de plicht rust een deel van dat groote werk op zich te nemen, dat tot dien arbeid het stembiljet een machtig hulpmiddel kan zyn. meer mannen willen een einde maken aan het onrecht, dat alle vrouwen minderwaardig worden verklaard tot het uitoefenen van het kiesrecht, een recht, waarvan weldra alle mannen gebruik zullen bunnen maken. Een krachtige actie moet thans door Nederland worden.gevoerd. We moeten trachten de lauwen op te wekken, niet langer werkeloos zijn de tegenstanders te overtuigen van hun dwaas vooroordeel. Met dit doel is ook deze vergadering belegd, die ik voor geopend verklaar." (Ap plaus). Een zangkoor van een achttal jonge dames zong onder pianobegeleiding van Mej. H. Dijt, lieflijk en rein, Rechtvaardigheid verhoogt een volk". Toen werd het woord gegeven aan Mej. Nine Minnema, van Hilversum, die in een korte, pittige rede het onderwerp „Vrouwenkiesrecht en Grondwetsherziening" behandelde. Ze vertelde van een vrouw, die telkens in haar huis veel verandering zag aangebracht. Den eersten dag waren de lichtgekleurde meubels door don kerbruine vervangen; den tweeden dag waren vloerkleeden en vitrages weggenomen en vervangen door zeil en linnen gordijnenden derden dag waren de schilderijen vervangen door andere. Of alles beter was geworden 't Was misschien niet zoo of mis schien wel zoo. Doch de vrouw was zeer bedroefd, omdat zy nergens in gekend was geworden. En zooals het daar in huis gegaan was, zoo gaat bet ook in de maat schappij en bij de wetgeving. Heeft de vrouw bij hot arbeids-contract, bij de woningwet, bij de schoolwet enz. medezeggingschap gehad? En ver anderen die zaken ook met het inwendige van haar eigen huis. En geen vrouw, geen moeder heeft er direct medezeggingschap in. 't Onder wijs is niet voldoende en ban door den invloed der vrouw veel verbeterd worden, ook door goede aansluiting tusschen lager- en middelbaar onder wijs. De huwelijkswetten geven de macht aan den man en het lijdelijk aanzien aan de vrouw. Demobilisatie-wetten geven financieel in die eerste plaats schade aan de vrouw. Zij kan voor haar huis niet kocpen, wat ze eerder kon doen, en zoo verandert ook tegen haar zin het inwendige van haar wening. Eu toch, als de vrouw gekend wordt, wat kan ze veel doen. Waar de man geen plaats heeft voor een ongelukkige, daar weet de vrouw nog wel een hoekje in te ruimen, en zegt dan, laat hem maar komen. De stem van de vrouw moet veel meer klinken, er moet haar veel meer gevraagd worden. Het „moeder, wat zeg jij er van", wordt veel te weinig gebezigd. Een man werkt meer met zijn veratand, een vrouw meer met haar gevoelsamen kan dat een harmonisch geheel vormen. Veel verbetering zal er komen, wanneer het stembiljet komt aan de vrouw, doch dan moet haar stem ook even krachtig zyn, als die van den man. Nu komt het vrouwenkies- recht-vraagstuk wel in breedere banen, doch met het algemeen kies recht voor den man en een blanco artikel voor de vrouw kunnen we ons niet tevreden stellen. Want wan neer zal dan het vrouwenkiesrecht komen De ongelijkheid zal zoo nog grooter worden, want hoe lang kan voor de vrouw, de zaak nog blijven rusten. En daarom hebben de vrouwen te eischen„geen secteverschil. Wat voor den man gegeven wordt, dat moet ook gegeven worden aan de vrouw". De voorstellen-Cort van der Linden zijn nog geen wet. Zoo gemakkelijk kunnen ze worden verschoven. Komt er een opvolger, dan hebben we onzen eisch weder te stellen tot in de uiter ste consequenties. We behoeven nbch met links, nbch met rechts mee te gaan. We moeten blijven neutraal we moeten steeds blijven eischen grondwettelijke gelijkstelling van man en vrouw. Iu de pauze werd gelegeuheid ge geven tot het steljen van vragen, waarvan gebruik werd gemaakt door de heeren Wagemaker en Vellmga, die door de spreekster werden be antwoord. Door het koor en door de dames N. Mets en J. Langeveld werden ter afwisseling nog eenige liederen ten gehoore gebracht, terwijl mej. Mei nema nog een onderhoudende ver telling over „de nieuwe tijd" ten beste gaf. Heden werd ons ontijdig geboren: JOHANNA CORNELIA, Dochter van J. G. OKEL—Veldman J. D. OKEL. Helder, 17 Maart 1916. Geboren ALBERTUS, Zoon van A. DEKKER en M. DEKKER-de Graaff. Helder, 17 Maart 1916. Geboren WILLEMINA ANTONIE, Dochter van P. VAN DALEN. D. VAN DALEN-BER«. Helder, 18 Maart 1916. Xanoalweg 38—39. Met Ingang van MAANDAG 20 MAART 1916 zullen de treinen 104 en 120 weder op hunnen normalen tijd van DEN HEL- DER vertrekken. Trein 104 vertrek voorm. 7.40. Trein 120 vertrek nam. 7.40. Mevrouw VAN DEN BERG, Haven plein 21, vraagt tegen 1 Mei een flinke DIENSTBODE. Spreekuur 's avonds na 8 uur. een DIENSTBODE voor den dag of voor dag en nacht. Adres: Mevr. VAN PIENBROEK, Ankerpark 4. Gevraagd een nette Dag-Dienst bode, hoog loon, Zondags vrij. AdresBureau van dit blad. WINKELJUFFROUW. Nat Meisje, in winkel werkzaam geweest zijnde, b. z. a., niet onge negen lichte huishoudelijke bezighe den te verrichten (liefst intern). Brieven, onder No. 370, aan het Bureau van dit blad. Door overname van het agentuur voor een artikel (zonder branchekennis) voor den Helder gezocht een flink, vlijtig Persoon. Toenemende verdiensten en goede toekomst. Benoodigd kapitaal f500.-, w&ardoor garantie gegeven wordt. Schryven ond. motte „Agentuur", Centr. Adv.-Bur. MAX. R. NUNES, Amsterdam. KLEEDERMAKERIJ. Een net Meisje gevraagd voor hand- en machinewerk. Adres: le Vroonstraat 2. Natte Jongen of Meisje gevraagd voor loop en winkelwerk. AdresBloemensalon, Koningstraat No. 13. Flinke LOOPJONGENS gevraagd, tegen flink loon. Adres: Boekhandel MAAS. Gevraagd tegen 1 April a.s. een flinke Loopjongen. AdresBoekhandel DUINKER, Spoorstraat. BANKETBAKKERIJ. Wordt gevraagd een nette Jongen, voor loop- en bakker(jwerk. Adres: VIS, Kanaal weg 87. TIMMERLIEDEN gevraagd. AdresBRAGGAAR, Scbagenstr. 50. Aan de slooperlj Zuidstr. 83 beste gladde en roode Pannen te koop. Gevraagd een Smidsknecht. Adres: P. SMIT, Parallelweg 30. Direct gevraagd door de Centrale der Kennemer-Electriciteits-Mij: te IJmuiden twee Oliemannen, liefst gepensionneerden, met het vak be kend. Loon 10 gulden per week. Er wordt gewerkt met het drie-ploegen- stelsel. Zich aan te 'melden aan bovenge noemd adres. Jongmensch zoekt, liefst voor di rect, een degelijk Kosthuis met zit- en slaapkamer of zit-slaapkamer. Brieven, met volledige opgaaf van voorwaarden, aan DUINKER's Advert. Bureau, Spoorstraat 92. Wegéns sterfgeval aangeboden oen Barbierszaak. Beste gelegenheid voor jong vakman. Huur van het huis f 2.50 per week. Inlichtingen bij H. G. BREEUWER, Keizerstraat 40, en bij de Wed. HAGENAAR, Paardestraat. Te koop een FORNUIS, zoo goed als nieuw. AdresBureau van dit blad. Te koop gevraagd 2e hands Dames- en Heerenrijwielen. Adres: I. DE JONG, Zuidstraat 72., Twee Fornuizen te koop, bij J. MIELDIJK, Breestraat No. 68, Te koop een mooie sterke heeren- fiets, een brennabor. KinderwagenL een wieg en een fornuis. Te zien Koningdwarsstraat 27b. Te koop een BURGERWOONHUIS Keizerstraat 24. Te bevragen: Koningstraat 21. Te koop: een best Heeren-Rijwiel met beste banden en freewhiel. Adres: 1ste Vroonstraat No. TE KOOP: 6 i 7 duizend pond best hard Hooi, geperst, een sterke Bak wagen op veeren en een huls met stal en Hooischuur met 1000 M°. grond. «drasJb. MAKELAAR, Artilleriastr. 43. Te koop: en zware Spiegel, lang 2.10, ireed 1.14. Adres: Spoorstraat 21. ZIJ, DIE ZICH VANAF HEDEN OP GENOEMD BLAD ABON- NEEREN ONTVANGEN DIT TOT 1 APRIL GRATIS. PRIJS PER MIMF4.50. DE AGENT: SPOORSTRAAT 92. - TELEFOON 97. In- en Verkoopvan Te koop en te zien: des morgens van 10 tot 12 en des avonds van 6 tot 8 uur. Met toestemming van de Edelachtbare Heeren Burgemeester en w Wethouders der Gemeente HELDER, zal op MAANDAG 20 MAART en volgende dagën een ten bate van het TEHUIS voor allóénstaande BLINDEN van alle gezindten uit Nederland (gevestigd te Wolfhezen). Bovengenoemd Tehuis moet grootendeels bestaan van liefdegiften. Beschermheer Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Het Bestuur vertrouwt op Uw medewerking, om nog velen, die aan vragen, te kunnen helpen, ten einde het liefdewerk ten opzichte der arme Blinden te kunnen voortzetten. Reeds zyn er al veertig alléén staan de Blinden van alle gezindten uit alle oorden des lands opgenomen. Raad van Toezicht: Dr. J. Bbevee, Geneesheer te Oosterbeek. Jos. tan Raaltb, Dir. van de Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen. Jhr. J. Beelaerts van Blokland, te Renkum. Jhr. Mr. R. M. A. Laman Trip, Burgemeester van Boorwerth. Mr. Paul Reijmeb, Adv. en Proc. te Hilversum. Baron S. J. van Tultl van Sebooskzbkkn. Van Hseze Sc Leende, te Heeze bij Eindhoven. Het Bestuur: M. Schild, President Jhr. L. H. N. Nedsrmhijer Riddhb van Robsntsal, Burgemeester van Oosterbeek en Renkum, Yice-President. Baronesse L. H. c. van HoIvel, Secretaresse. Mej.1 J. m. Dkbmons, Penningmeeateresse Hiermede berichten wij de ontvangst van aan ruime sorteering in alle soorten Garneeringen, Kanten, Zijde in alle kleuren, 100 M. breed Voile ekinon, Crêpe de Chine. Dames Costumiires genieten groot rabat. Laga grijzen i contant. Firma Wed. H. NlJENHUIS. KONINGSTRAAT, bericht de ontvangst van een pracht-collectie Onze Kinder- en Promenadewagens worden verkocht met één jaar garantie voor het springen dor banden. Zie de groote keuze. de nieuwe modellen voor het a.s. Seizoen. Voorts een prachtige sorteering Een groote keuze in VOILE TULLE, vanaf 18 cent per el. Aanbevelend, ZUIDSTRAAT 69. I als: Buikgordels, Breukbanden, Rechthouders, Watten, Windsels, Gummi Zwachtels enz. IS en BLUFT bij: Ass. Apoth., v.h. De Bie-Biersteker, Groote sorteering Mantelcostuums. Mantels, Costuums, Blouses en Rokken. Atatiar aan buit, waar allat in dan kortst mogolljktn tijd op maat geleverd wordt. Spaclaat adros voor UITZETTEN EN LUIERMANDEN. Lage prijzen i Contant. Asibtvslsnd. Wed. H. NIJENHUIS. Hadan ontvangen: Jonge Edammer Kaas|es, A 46 cl. pep pond. Da ondargeteekanda wanscht zich to abonnee ren op do [voorheen genaamd ,,'t Vliegend Blaadje" (por kwartaal SS cant, fraaoo par pont 90 oant) Haam: Straat aa nummer:

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 6