HERMAN NYPELS, THEE E. Brandsma. 3% Tijdgeestbriefjes WEGENS jlERFGEVAL. NOTARIS STAMMES HONIG'S MAÏZENA. N.V. Middenstands-Credietbank COMPLETE INDISCHE UITRUSTINGEN. DEPOSITO. DE HELDERSCHE BANK. A. TEN KLOOSTER, Ass.-Apoth. HELDERSCHE COURANT WITTE KRUIS. WOENSDAG 22 MAART 1916, voor Helder en Omstreken. weder verkrijgbaar Thee I"- --1 is geACHT publiek. Oüd rink InjUjiiri un nikl) 0.02 DRANKWET. AM0R AMANTIBUS. Verzoeke beleefd doch dringend het materiaal dat niet meer ge bruikt wordt, zoo spoedig mogelijk aan het MAGAZIJN BREEWATER- STRAAT 64 teruggebezorgen. Da Magazijncommissie. zal op des avonds 71/» uur, in „CASINO", publiek verkoopen, de volgende perceeien te HELDER: 1Het, pakhuis met, woning en arf ;uin de Klokstèeg no. 6, groot 1 nre 44- centiaren. 2. Het huis en erf un <le Mid len- .«trast no. 109, groot 1 are 24 een-' tiaren. 3. Het huis en erf aan de Midden straat no. 107, naast het vorige perceel, groot 98 centiaren. 4. Het huis en erf aap' do Midden straat no. 105, naast het vorige perceel, groot 77 centiaren. 5. Het huis en. erf aan de Midden straat no. 103, naast het vorige perceel, groot 78 centiaren. 6. Het huis en erf aan de Midden straat no. 101, naast het vorige pereeel, groot 79- centiaren. 7. Het huis en erf aan de Midden- sl raaf. no. 99, naast het vorige perceel, groot 78 centiaren. Combinatiën 2, 3 en 4 5, 6 en 7, 2 tot en met 7. 8. Het huis en erf aan de Wilhel- minastraat no. 8, groot 82 centiaren. 9.Hot huis en erf aan de Wilhel- niinastraat no. 10, naast het vorige poreeel, groot 82 centiaren. Combinatie 8 on 9. 10. Het huis en erf aan de Wilhcl mihastraat no. 62, groot86centiaien. 11. Het huis en erf aan de Wilhel- miuastraat no. 64, Daast het vorige perceel, groot Sl centiareu. Combinatie 10 en 11. 12. Het huis en erf aan de Achter gracht. Westzijde no. 67, groot 44 centiaren. 13. Het huis en erf aan de Achter gracht Westzijde no. 68, naast het vorige perceel, groot 44 centiaren. Combinatie 12 en 13. 14. Het heerenhuis cn erf met tuin aan de Hoofdgracht no. 75, groot .1 are 90 centiaren. Verhuurd voor f400.— per jaar. 15. Het heerenhuis en erf met tuin aan de Hoofdgracht, no. 76, naast het vorige perceel, groot 1 are 88 centiaren. Verhuurd voor f400.— per jaar. Combinatie 14 en 15. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag, perceel 15 van 3 tot 4 uur en de overige perceeien van 2 tot 4 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris STAMMES te Helder en van den Notaris A. J. C. DAAMEN te Haar lem wat de perceeien 8 tot en met 11 betreft. SPECIALITEIT VAN HET MAGAZIJN „DEaTtK Verknoplokaal a. i. Loodsgracht. Publieke Verkooping op Woensdag 22 Maart 1916, voormiddags 10 uur, van: Meubilaire- en Inboedel-goederen, w.o.: tafels, stoelen, spiegels, schil derijen, mahoniehouten en geverfde kasten, scr.e ameublement, Amerik. orgel, étagèies, kachels, fornuizen, koper- en Ijzerwerk, keukenbonoodigd- heden enz. VOOftTS: veeren- en kapokken- bedden, houten ledikanten, waschta fels, wollen- en gewatteerde dekens, een groote partij Tapis Beige kleeden enz. enz. T» bezichtiging daags vódr de verkooping. Deurw. W. BIERSTEKER. 150 grond voorhof weghalen, bij de Marinlorskazorne. Te bevragen: L. BAARS, Eange- st.ra.at 85. VRAAG UWEN WINKELIER Nedcrlandsch fabrikaat van onovertroffen kwaliteit. Mocht. Uwe winkelier U ons merk niet kunnen leveren, wees dan zoogoed ons Uw en zijn adres op te geven. Wij geven U dan een adres in Uwe nabijheid wa3r U HONIG'S MAÏZENA kunt koopenen ver goeden U het porto van uwen brief. Fabriek „DE BIJENKORF" voorheen M. K. HONIG. Koog a/d Zaan. 3 perceeien BOUWTERREIN te koop, ook zoor geschikt voor Hotel, vlak tegenover het Station. Adres: Aannemer WIJK ER. KEIZERSTRAAT 15-17 ingang CALIFORNIESTRAAT. Verleent Credieten, gedekt door persoonlijke of zakelijke zekerheid, tegen een rentevoet in ver houding tot het promesse-disconto der Nederl. Bank. Neemt Deposito's aan tegen een rentevoet van:. 3 °/0 voor directe opzegging 3 Va °/o met 8 dagen 4 °/0 1 maand Bericht hare Voorschotnemers, dat in verband met de tegen- woordlgen rentestand der Ned. Bank, het disconto thans op 61/, is gesteld. Telef. Interc. 140, HELDER. Levering onder garantie. Vraagt prijscourant. Wij nemen gelden in déposito: met éin di| opzegging tien lep «ooi drie m&anden «ast zos maanden Één jaar «ast 3 3/2 3'/2 4 4 «■411 MAK Wordt gedronken door menschen met smaak. Het adres voor EtWITSTAAL verpakt in flesschen van 1 Liter inhoud a f 1.25 is en blijft steeds bij Tel. 78. -- KEIZERSTRAAT 93. Wfj garandeeren U genezing in gevallen van haaruitval, hoofd roos, kaalhoofdigheid, hardnek kige hoofdhuidziekten. „O. H. E." voorkomt en geneest het grijzen der haren. Voor lijders aan hoofd pijn, is een wassching met „O. H. E." een bedarend en pijnstil lend medicament. Alléén tegen hardnekkige hoofdhuidziekten (verzweringen) moet men „O. H. E." ongemengd aanwenden, voor alle andere haarziekten is gemengd gebruik voorgeschre ven, dit geschiedt door bij het Extract 100 gram goede Eau de Cologne te mengen, U kunt dit zelf of ook door Uwen Drogist laten bereiden. Wij maken U attent, dat het echte Oothout's-Haargroei-Extract in den handel wordt gebracht, verpakt in blauw papier met portret en handteekening van den fabrikant. „O. H. E." kost 45 cent per flacon verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Te Den Helder bijA. ten Klooster, Keizerstraat 93G. Haagen, Kanaalweg 147; W. Zegel, Kanaalweg 63; E. C. Bais, Koningsplein 112; te Wieriogen bijJ. Boersen, Drogist. onovertroffen van kwaliteit en zeer waterhoudend, 80, 00 en 110 cent per pond. Pakjes van - 1 - 21/, ons. In het oude Victualiehuis. R. MAALSTEED, Oijktraal 22. Hallar Wadarverkoopers provilla. Al gaan ralin concurrenten nc Dat Ik zulke hooge prijzen no Ik doe daarin wat my lijkt, Ondergsteekende betaalt voor onder staande artikelen de navolgende prijzen: linnen kannen (cnmpnsitie) en oud tini 2.10 Rood koper Brons koper1.10 Geel koper (mar]0.80 Geel koper (licht],0.00 Oud lood 0.43 Matrashaar0.65 Wollen kousen en dekens »i.| I. Wodden [door elkaar met «rol] „0.28 Vodden (ronder wol]0.21 Katoenen en bonten0.15 Oud tapijt0.01 Oude gonje3'/. ct. Oud touw «an 10 tol IB ct. Boeken en couranten4 ct. Oud ijzer1,2 on 3 ct. Alles per kilo. Speciaal adres voor gutta percha, rub ber en gummi. Geeft ook de hoogste waarde voor alle ongeregelde goederen, alsmede voor huisraad en inboedels en knap gedragen dames- en heerenkleeding. Adres J. DE JONGH, Koopman, Bassingracht no. 30. Briefkaarten worden vergoed. P.S. Ik betaal U echter niet, zoo als anderen, geen prijzen, die ik zelf niet betaald krijg. Wanneer men U eerlfjk wegen wil, is niemand in staat hoogere prijzen te noteeren. Wil 'men dus zichzelf bevoordeelen en de eerlijke concurrentie steunen, gelieve dan naar bovenstaand adres te gaan. Het oudste Rood koper 150 Geel koper, licht 55 zwaar 72 Brons 110 Metaal105 Lood40 Zink65 Touw 9, 12-18 Vodden zonder wol 20 Kousen en dekens 107 Goede vodden m. wol 28 Enkel gebreide Wol 100 Waagt aerst Uw gosd voor U het brangt. Bij niemand zulke reuzen- prijzen dan bij mij, voor huls- raad, rommeling, oud goud, zilver, gedragen kleeding enz. H. JACOBS, Langestraat 10 ejspeiios »OH SPORT. Speciaal adres voor OVERHEMDEN naar maat. OVERHEMDEN mat piqué borat f 2.85, prima kwalltalL Burgemeester en Wethouders van HELDER, Gelet op artikel 37, in verband met artikel 12, alinea 1 der Drankwet; Brengen ter openbare kennis, dat hij hen is ingekomen een verzoek van V. H00QENDIJK, alhier, om verlof tot den verkoop van aicoholhoudenden draDk anderen dan slerken drank, voor het beneden-v«v)rlokaaI van per ceel Zuidstraat no. 17. Binnen twee weken, nadat deze be kendmaking is geschied, kan ieder tegen het vorleenen van het verlof schriftelijk bezwaren inbrengen. Helder, den 18 Maart 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. HOUWING. Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Voetbal. H. F. C.-V.V.JL 3-1. De eerste vriendschappelijke wed strijd van H.P.C. werd begunstigd door prachtig voorjaarsweer en bijge volg bijgewoond door tamelijk veel publiek, dat ongetwijfeld genoten heeft van den zeer vlug gespeelden strijd, die tot het eind de spanning er in hield. De gelijke stand geeft ten slotte vry goed do krachts verhouding weer, al 'had H.P.C. in de laatste minuten nog wel een puntje verdiend. Om ruim half drie stellen de spelers zich op onder de beproefde leiding van den heer Pelser. V.V.A. komt uit met 10 man en verkiest met één back te spelen, wat natuurlijk tot on vermljdellik gevolg heeft dat H.F.C.'s buitenspelers zóó buitenspel staan. V. d. Aardweg paste zich echter spoedig aan by den ongewonen toe stand, iets wat Fey niet zoo vlot afging. Als Dito tegen den wind in aftrapt, ontwikkelt het rood-witte aanvalsquintet direct zulk een activi teit, dat de doelman der gasten al dadelijk aan 't werkwordt gezet. Vooral Jacques maakt het hem lastig en zet telkens prachtig voor doel. Ongelukkig profiteert de linkervleugel niet van de mooie kansen, terwijl de midden-voor duchtig door den spil der gasten wordt dwars gezeten. V.V.A. schijnt zich echter maarniet los te kunnen werken en ten slotte heeft H.P.C. succes als Dito met een ver schot 't eerste punt voor zijn rekening neemt. O.i. was dit schot wel te houden geweest. Bij de hervatting blijkt V.V.A. haar opstelling gewijzigd te hebben. De linksbuitenplaats is nu tenminste beter verzorgd, wat al spoedig uit den verderen gang van 't spel blijkt. Heftig vallen de gasten aan en de H.F.O.-verdediging wordt hevig in 't nauw gebracht. De kleine linksbuiten is door Tiessen onmogelijk te houden en weldra ziet hij kans met een pracbtschot, dat over Riemerts' vingertoppen scheert, de partyen op gelyken voet te brengen. Dit succes brengt 't noodige vuur in de rood zwarte gelederen. Steur, die aan vankelijk rechtsmidden stond, trekt nu ook mee ïn den aanval en 't heiligdom van Riemerts beleeft een aDgstige periode, waarin de gasten een waar bombardement op zyn veste richten. Bij een dezer aanvallen wordt de keeper uit zijn doel gelokt en een keihard schot denkt ieder reeds een doelpunt te zien opleveren, als plotse ling Kikkert met beide handen den bal wegslaat. De toegestane strafschop wordt door Steur onmeedoogend in het derde doelpunt omgezet. Met een 1—2 achterstand voor H.F.C. breekt ten slotte de rust aan. Nu krygt V.V.A. den wind tegen zich. Veel nadeel schijnt dit den gasten echter niet te geven, want van den uittrap af neemt Steur den bal mee, rent door alles heen en besluit zyn meesteriyken aanval met een fraai schot, dat evenals het eerste doelpunt over Riemerts' handen heen in 't net belandt. Nog geen 2 minuten zyn dan verstreken en reeds leidt V.V.A. dus met 3-1. In 't begin schijnt deze tegenslag ontmoedigend op de gastheeren te werken. De verdediging verslapt ziender- oogen en bijna denken we kort daarop V.V.A.'s vierde punt te moeten notee ren. Gelukkig voorkomt aanvoerder v. d. Poll verder onheil en weet hy door zyn geestdriftig spel ook zyn medespelers tot volhouden te bewe gen. Direct is dit te merken aan het spel der voorhoede, waarin Dito trouwens geen oogenblik van opgeven wist. De Boer en Fey kaftten in de gaten dat de rood-zwarte rechts-half best te passeeren is. Keurig weet de eerste telkens den bal vry te spelen en voor de voeten van den voort stormenden link-buiten te leggen. Een paar maal mislukt het hem maar eindelijk weet deze met een mooi boogschot voor doel te plaatsen waar Dito present is om zijn 2e doelpunt te maken. Van dit oogenblik af is H.F.C. byna voortdurend in de meer derheid geweest en slechts spoiadisch zijo de doorbraken der rood zwarten, hoewel daarom niet minder gevaar lijk. De rustig spelende en zeker trappende Goes verijdelde echter de pogingen der gasten, terwijl bij .zijn falen v. d. Poll zijn bijstand verleende. Meer werk had de V.V.A.-verdediging waarin boven allen de stevige spil door zyn keurig spel uitblonk. Toch kon hy niet verhinderen dat uit een corner door Fey prachtig genomen Groote voor het gelijkmakende punt zorgde. .Verder doelpunten werd hoofdzakelijk door de soliede veide- diging van backs en halfs de kee per maakte geen al te betrouwbaren indruk voorkomen, zoodat bfj het eindsignaal de eer onder beide partyen werd gedeeld. Wat de spelers betreft noemden we reeds het uitstekende spel van mid-half en links-buiten. Verder in de voorhoede nog de mid voor, terwyl ook de beide backs zich van een gun stige zijde lieten kennen. BU H.P.C. was Dito in de voor hoede de beste. Groote en De Boer pingelden voor rust nog te veel, waardoor van samenspel met. de vleugelspelers niet veel te recht kwam. Jn de half linie speelde Bak een stevige partij, waarnaast Kikkert niet minder verdienstelijk werkte. Tiessen had een harden dobber aan den vlugen links-buiten. Hoewel vóór rust Goes nogal .eens miste, herstelde hij zich daarna volkomen, zoodat, toen menige aanval op hem strandde. V. d. Poll, gelukkig geheel hersteld, bleek als altyd de secure, vertrouwde kracht te zyn, die in de kritiekste momenten geen oogenblik zijn kalmte verliest en daardoor vaak 't gevaar bezweert. Met genoegen zagen we Riemerts weer onder de lat. Van zyn vlugheid heeft hij niets verloren, al biyft 't jammer dat hy niet wat meer in de lengte is ontwikkeld. Dat kostto H.F.C. 2 punten. Over 't geheel was 't een aardige wedstrijd, waarin het aan sp-mnende oogenblikken niet ont broken heeft en die in de prettigste verstandhouding is gespeeld. Wij zien de gasten hier zeer gaarne nog eena terug. Afd. F 3de klas N. V. B. WormerveerW.F.C. - Holland 4- - 0. De stand is: 11 M j f I 1 W.F.C. 9 7 2 - 87 - 4 16 L78 3.H.B.3. 10 6 2 8 20 -19 12 1.20 Holland 9 4 2 8 20 -16 10 1.11 Heldor 9 3 1 6 14 -28 7 0.78 Hollandla 10 3 - 7 18 -27 6 0.60 W.Frlala 7 1 1 6 6 -18 8 0.48 Esn lastig verhoor. Het zou gebeurd zyn in een Neder- l%ndsche stad, voor den rechter, die een getuigenverklaring moest afne men in een zaak, wegens poging tot omkooping. De rechter vraagtKan de getuige ons mededeelen hoe de zaak zich toedroeg De getuige: „Hy zeide, hy zou mU vijf gulden geven, al3 ik Diet tegen hem getuigde." De rechter„Hij zeide toch niet, dat hy u vyf gulden zou geven?" De getuige: „Ja, dat heeft ie gezeid". De rechter: „Hy kan dit toch niet gezegd hebbeD, hy sprak toch ind en eersten persoon?" De getuige„Neen, ik was'de eerste persoon die sprak." De rechter„Maar hy kan toch niet in den 'derden persoon gespro ken Rebben De getuige„Neen, er was geen derde persoon bij, wij waren metz'n tweeön." De rechter„Luister nu eens goed Hy kan toch niet gezegd hebbenhy zou u vyf gulden geven I Hy zal ge zegd hebben„Ik zal u vyf gulden geven De getuige„Neen, van u heeft hy heelemaal niet gesproken!" Hoe de rechter het den man dui- deiyk heeft gemaakt, wat hy bedoelde, is niet gebleken. Daarover zwijgt het verhaal. Dt ondargetnakanda wonscht zich te ahonneeran op dl voorheen genaamd ,,'t Vliegend Blaadje" (per kwartaal 85 eant, franco per poit 90 cent) Haamt-- il Straat an nummar: FEUILLETON. INDISCHE ROMAN. DOOR M) J. S. E. .Zyn oogen stonden vol tranen. Dat; was dan zijn afscheid van Jndie. In één oogenblik stonden hem de weinige jaren op Java doorleefd zeer duidelijk voor den geest. Zyn vroo- lyke, onbezorgde tyd te Batavia, de jaren in Tanahtinggie als landraads voorzitter. De kennismaking met Emmy, zijn ontwakende liefde, de heerlijke, zonnige dagen met haar doorleefd vol vertrouwen en ver wachting, de bittere teleurstelling en al de ellende, die daarop gevolgd was, teen ten slotte de meest smar- telyk maanden in Liatlaoet, waar hy iicbameiyk en geouteiyk ten gronde ging. Als zoovele tafereelen vlogen de herinneringen hem voorby den geest. En nu George alles wilde vergeten, kwam als laatste opleving van wat hy al dood dacht, het krantenbericht, diit hem zoozeer onthutst had. '„Verloofd Emmy Morel en Jhr. Mr. A. Verblijde tot Stoetweghe." Het liet geen twijfel. Toen vermande hij zich. „Het is alles uit en behoort tot het verleden, dat ge9torven is. Ik heb myn heden en mijn toekomst. Myn verleden ligt in Indiö. Toen ik het besluit, nam naar Europa te gaan, brak ik met dat, wat achter my is, zei ik Indie vaarwel, en het zal geen tot weer ziens zijn. Mijn toekomst is vóór mij, in Holland." Thans was het hem duidelijk, mèt dat hij het voor zichzelven uitsprak. Een gevoel van verlichting, van vreugde schier doortintelde hem. De twyfel was geweken op dat oogen blik. Zijn besluit stond vast en op een eens genomen besluit kwam hij niet terug. Hy frommelde het blad in elkaar en wierp het uit het venster. Toen wisselde hij de reispet met den stroohoed en zette zyn bagage by elkaar. Onder schel gefluit reed de trein onder de. overkapping van het station te Weltevreden. Koelies-bestormden de wagons nog vóór de trein stil stond. Ze liepen de wagens binnen en namen de ba gage, de koffers en doozen en man den op den mg. Sander gaf zyn bagagebillet aan den mandoer van een der groote hotels en stapte in den hotel wagen. Hij had nog een kleine w&ak te Batavia voor de hoogst noodige afscheidsbezoeken en niet minder noodzakelijke regelingen voor de reis. In de woning van de Verioots heerschte ook de drukte van de voor bereiding voor de reis naar Europa. WHly had nog allerlei in orde te aan toiletten en reisbenoo- digdheden. Wel zou de reis maar enkele maan den duren en zouden zy, ook omdat het huis aan het Koningsplein Ver ioots eigendom was, het huishouden niet opbreken, maar toch was er nog zooveel te bedisselen, dat op al Willy's ochtenduren beslag was ge legd. Verloot had ook de handen vol met de regeling van zijn zakon ge durende zijh afwezigheid. De laatste paar dagen logeerden ze in hetzelfde hotel als George. Ze hadden elkander na de pic-nic in Tanahtinggie niet meer gesproken en voor George, wellicht ook voor Willy, was de ontmoeting door de herinneringen, die verlevendigd wer- niet zonder eenige onaange- Doch de tact van Verloot hielp beiden al ras over de verlegenheid heen, en toen hy George voorstelde om niet alleen reisgenooten op de mailboot, maar nu al tafelgenooten in het hotel te zyn, stemde deze volgaarne daarin toe. Doch de gezellige vertrouweiyke toon heerschte toch eerst recht, toen Poppy ook in het hotel een kamer had genomen en Karei dus zoowel de rysttafel als het avondeten ge zameniyk met hen kwam gebruiken, eiken dag. Poppy was naar Batavia gekomen om van Verioots en van George af scheid te nemen. Tevens zou ze zich de dagen in Batavia benutten voor het doen van inkoopen, want haar huwelijk was nu vastgesteld en zou over weinige weken voltrokken "worden. Ze hadden een aardig buis gehuurd op Meester Cornelis en waren al bezig dat in te richten en op zekeren ochtend ging Willy op haar verzoek met haar de nieuwe Woning be zichtigen. Willy had de mylord laten voor komen en zoo reden ze beiden langs Ryswljk en Senen, de woelige Chi- neesche winkelbuurt en verder door de mooie, breede laan, die Kramat en Saiemba heet, en naar Meester Cornelis voert langs de voortzetting daarvan, den Grooten Weg. De weg was druk van Inlanders en Chineezen, maar Europeanen kwa men ze weinig tegen op hun rit. Van de Europeesche huizen waren de voorgalerijen ter beschutting tegen de zonnehitte afgesloten met rolgor- dynen, die over de gansche breedte hingen. Toen ze langs Matraman kwamen, reed een bendy uit de laan hen tegemoet. „Zie je, wie dat zijn?" vroeg Poppy, j,'t is Leegh met Mies Gelke." „Ik zie. het," antwoordde Willy, die recht voor zich uitkeek. Leegh groette niet en Mies Gelke keek uitdagend van haar hooge zit plaats naar de twee dames in de mylord. Ook zy groette niet. „Zou Mies d'r geld niet op kunnen?" vroeg Poppy weer. „Ze schynen het er van te nemen, 't Was een eigen karretje en er liep een aardig fiksch paardje voor. Dat zal een royaal huishouden worden." „Zóó groot zal dat legaat toch wel niet geweest zyn," meende Willy. „Een paar duizend gulden, beweert Karei, en naar Mies me indertijd zelf hèeft geschreven, moeten daar eerst nog een paar schulden van meneer Leegh van betaald worden, en als hij van het restant nu al een rijtuig houdt zullen ze wel gauw den bodem van de brandkast zien." „Best mogelyk," meende Willy, die het onderwerp verder liever onaan geroerd liet, en om niet verder over Leegh te spreken, vervolgde ze: „Heb je gezien, dat van de week in dezelfde krant de advertentie van Emmy en jhr. Verbiyde stondnu had jullie trouwannonce er ook nog in moeten staan.". „En als dan de passagierslijst van de Rembrandt ook nog was opgeno men, was het heele clubje van de pic-nic in één krant geweest," lachte Poppy, „maar daar heb je myn >me- brenti koesir." J) Het rytulg hield stil voor een ge zellig uitziend huis met goed onder houden erf, een paar huizen verder dan het paviljoen, dat Karei nu be woonde. De waker, die Karei had aangesteld, omdat hy zyn nieuwe woning §en maand voor zijn huwe- ïyk had gehuird, kwam naar voren en opende de binnengalery. woning; stop koetsier.) Op het achtererf was nog werk volk bezig de bygebouwen op te knap pen. De kamers van bet huis waren nieuw geschilderd en op verzoek van Poppy waren ook de eerst witte mu ren in zacht groen geverfd van onder en in licht geel van boven, en de roeden voor de gordynen en de tapis sières waren al opgehangen. „Wordt het niet een dol gezellig huisje?" vroeg Poppy opgetogen. „'t Ziet er werkelijk allerliefst uit en ik hoor dat jullie zulke keurige meubelen laat makenIk kom eens gauw kykeD, als ik terug ben," ant woordde Willy. „Ja, dat moet je heusch doen. Kim je je voorstellen dat ik over veer tien dagen mevrouw Morel ben. Wil?" „Kun je het jezelf wel vooratellen „Heelemaal niet. Ik vind me zelf op 't oogenblik, als bruid, al zoo ge wichtig I" Toen Willy alles behooriyk be zichtigd had en bewonderd en nadat Poppy den mandoer nog eenige orders had gegeven betreffende het opknap pen der bygebouwen, reden ze naar het hotel terug, waar zy tydig genoeg aankwamen om zich nog te verfris- schen en te verkleeden voor de rysttafel. De volgenden dag, een Donderdag, zou de Rembrandt vertrekken. Verloot ging 's ochtends nog voor het laatst naar zyn kantoor iq de benedenstad, George moest nog even naar het Departement van Justitie, en met den middagtrein vertrokken allen naar Tandjong Priok. Karei en Poppy vergezelden hen om hun uitgeleide te doen. 't Was warm en druk aan de haven. De meeste passagiers kwamen met denzeifden treinenkelen, meer gejaagd van natuur, waren al aan boord. De lange, saaie loodsen lagen te gloeien in de felle zonnehitte. De platte zinken daken weerkaatsten de gloeiende stralen. Koelies, bruine, magere kerels, half naakt, een korte broek en wollen mutsje, hun eenige kleeding sjouw den zweetend zware koffers uit de loodsen de loopplank over naar het dek van de keurige, grys-witte mail boot, die met het promenadedek nog boven den steiger uitstak. By het vóórschip ratelden de groote hijschkranen en als onverzadigbaar slokte het duizelingwekkend diepe ruim al meer en meer goederen in, die het scheepsvolk onder toezicht van een der officieren daarin liet af zakken. En daar onder in de diepte namen anderen al die kisten en balen in ontvangst en gaven elk zijn plaats en langzaam rezen de stapels en vulde zich de groote ruimte. De machinisten waren druk in de weer in de machinekamers en de stokers waren de tientallen treden van de smalle yzeren ladders afge daald naar het onderste van het schip, naar de felle vuren. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 4