A. KLOPPERS Zonen REGEERINGSEIEREN. :de oorlog. Laatste berichten. Advertentiën. Woensdag 28 Juni gesloten i«. gemaskerd BAL AGENDA. Eerale Heldersche Bioscoop. Kanaalweg 112. Hoofdnummer De onderzeeboot- smokkelaar Cinema Palace. Binnenhaven 2. Hoofd- nummer: Holdonscbool T^.v.e.n.u.-Bloacoop. Spoorgracht. Hoofd- MARINE EN LEGER. 11U Kon. besluit zijn, met ingang van 1 Juli, l<ü het korps mariniers bevorderd tot luit.-kol. de kapts. C. P. van Borsolen, A. H. Bakker en J. W. Wijnands De luitenant ter zoe derlekl- H.P. Prillevitz is aangewezen als commandant van het trans port onderofficieren en verdere schepelingen der Kon. marine, dat 8Julia.s. per s s. Lombok van Amsterdam naar Hod.-lndiö vertrekt. Het detachement bestaat uit 17 ondorofflcleren en korporaals van hol vaste porsoneol en uit 60 zeemilfciens. 1 Juli a s. geplaatst aan boord Hr. Ms. Schorpioon o zün de adelborsten bil de Kon. Marine-reserve V. E. F-Hazebroek, II. van Herwerden en P. D. Op 21 dezer zijn per particulier s.s. Tabai uil Oost-IndlB in Nederland teruggekeerd: STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij „Nederland". Roepat, ultr., pass. 38 dezer Periin. Rembrandl, uitr., vertrok 28 dezor v. Las Palmas, Ambon, uitr., vertrok 24 dezer van Genua. Banda, thuisr., arriv. 21 dezor to Gibraltar. Bauka, thuisr., pass. 26 dezer Porlm- GrotlUBjUitrarrlv. 26 dezer to Sabang. Krakatau, uilr.. arriv 24 dezer te Padaug. Koningin der Neduitr., arrlv. 26dezerteBabang. Booton, uitr., vertrok 24 dezor van Falmouth. Rlouw arriv. 24 dezer van Taltal te A'dam. Nl*s, v. N.-York n. do Phlllppilnen, arriv. 23 dezor to Padang. Bllliton, ultr., arriv. 25 dezer te Durban. Prinses Juliana, uitr., vortr. 24 dezor v. Klrkwall Rotterdamsche Lloyd. Kawi, uitrvertrok 22 dezer van Durban. Kodlri, thuisr., pass.28 dezer Gibraltar. Djebres.uitr., arriv. 26 dezer to Singapore. Gorontalo, uitr., pass. 26 dezor Flekker**.. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Amstolland, thuisr., vertrok 22 dezer van Bah ia. Drechterland, ultr., arriv. 23 dezer te Rio Janelro. Holiandla, uitr,, arriv 24 dezer te Kirkwail. Eumland, ultr., pass. 23 dezer l-'unchal. Rijnland, tliuisr., vertrok26dezer van Vigo. Kon. West-Indische Maildienst. Nickerie, thuisr., arriv. 23 dezer te Kalmcutli. Oranje Nassau vertrok 23 dezer van Curacao i Now-York. Prins d.Nedorlanden vertrok 23 dezer v. Cura^ao naar Paramaribo. Java-Picific-Ujn. n San Franclsco n Haven te Nieuwediep. 24 Juni. Aangokomen van Harlingen en ver> ken naar Goole het Ned. as. Fries! 25 Juni. Tdora van New-CaBtle naar Harlingen het Ned. ss. "Westland. Idem van Harlingen naar Huil het Nod. s s. Minieter Tak. Idem van Harlingen naar Londen hot Eng. s.s. Falcon. Idem vau Harlingen naar Leitb het Eng. s.s. Amulet. 27 Juni. Idem van Harlingen na&r New-Castle het Nod. s.s. Westland. Vertrokken v. Nieuwedieó n.IJmuiden de Ned. sleepboot Hercules. VISSCHERMBERICHTEN. Nieuwediep,24 Juni. Aangebracht door 1 Motor- botter „H.D. 160"200 stuks long, tarbot, rog, mand stortachol, 20 mand kleine schol en scha Besomming f336.—. Door 50 korders10 tot 40 tongon, per stu f 1.10, 20 tot 160 middoltongon, per Btuk f0.l_ a f66, 20 tot 60 kloino tongen, p. stuk f0.36, 10 tarbotten, per stuk f7.— afl2.60. ltotöroggou. por stuk f 1,60, 1 *-* 1 flO.- a f 14.— d f6.- f8- mand f6.- a fO.—2000 pietermannen, per stuks f 10.-. Doortrekkers80 tal haring, p. tol f6.- a f 6.60, 76 tol geep. p. tol f7.60afl0.-, 22000 stuks au ajovis, per 1000 stuks f27.26 a f29.16,1S00 kleine makreelen, por 100 stuks f4.60 a f786. ft26Juni. Door trekkers: 60 tal haring, per tal f4.16 a f6-, 40 tal geep, per tal f4.76 a f 16.— 1000 kleine makreelen, p. 100stuksf416af6.-, 700 mandjes surdljn, per mandje 16 a 60 ct. Door 9 korders200 stuks grooto tongen, por stuk 100 ct., 900 stukB middeltongen, per stuk 50 a 60 ct., 600 stuks kleine tongen, per Btuk 20 ct., 6 tarbotten, per stuk f6.— a f 10.—30 roggen, per stuk f 1.60, 20 mand stortschol, per mand f 10.— a f12.-, 80 mand kleine schol, per mand f4.— a f6.-, 6 mand scharren, per mand f6.—. MARKTBERICHTEN. Broek op Langedjjk, 24 Juni 1916. 3666 zak aardappelen. Scholsche muizen f 2.00 f3.16, schoolmeesters 1286 a f2 80, gladblaadjes f 3.10 a f 3 90, gladblaadjes f 0.- a f 0.-, drieUngc- f 1.16af 1,20, per zak S6K.G. 44800 boB wortel. af4.20 per 100 bos, 000 bosuien f0. Alkmaar, 26 Juni 1916. VEE. Aangevoerd 6 koeien en ossen f320 I 430. 34 vette kalveren f 70 a f 190.-, idem p, K.t f 1.2ua f 1.60, 41 nuchtere Idem f12 a f 30, 1 mag schapen f 46 n f612 vette varkene 70«106ct. p. M K.Q., 0 magere idem f - Van het Oostelijk front. Berlijn, 26 Juni. Legergroep Lin- singen: Ten W. van Sokoel zijn b(j Zatoertsy voortdurend gunstige, voor ons voorspoedige gevechten geleverd. Het aantal gevangenen is sedert 16 Juni tot 61 officieren en 11.197 man gestegen. Verder zijn 2 kanonnen en 54 machinegeweren genomen. Van het Italiaansch- Oostenrljksche gevechtsterrein. Asiago door de Italianen heroverd. Rome, 25 Juni, 1 uur namiddags. De vijand, buiten staat onze verde digingswerken te boven te komen, en onder den krachtigen druk van het offensief, waarmee onze troepen sedert eenige dagen aan den gang zijn, heeft den terugtocht moeten aanvangen. Het knooppunt van wegen- Man- drielle, de stellingen Gastel Gomberto, en van den Monte Meletta, den Monte Longara, van Gallio, van Asiago, van Cesuna en van den Monte Cengio zijn door onze troepeh hernomen. Onze vooruitgang wordt met kracht voortgezet. Wij volgen den vijand op den voet. De algemeene toestand. Boekowina is nu in handen van de Russen. Kuty-Wiznica en Kim- poling zijn door hen bezet. Ten Wes ten van Sniatyn trekken zij voorwaarts in de richting van Kolomoa. Kuty-Wiznica is een tweelingplaats. Nu hebben de Oostenrijkers Zaterdag wel gemeld, dat zij de Russen uit Kuty weer verdreven hadden, maar in hun jongste bericht heet het, dat zij de heuvols ten zuiden van Wiznica hebben ontruimd. Het het gaat daar in Boekowina voor de Oostenrijkers nog hollend achteruit. Zij geven zelve te kennen, dat zij tusschen Kimpolung enJaco beny nieuwe stellingen hebbeu be trokken, hetgeen beduidt, dat de Rus sen door het dal van de Moldawa aan zienlijken vooruitgang in de richting van de passen hebben gemaakt, die door de Karpathen naar Zevenburgen leiden. De ontruiming van Kuty heeft in, dat de Russen ook door het dal van de Czeremosz (een tweede weg door de Karpathen) vooruitgang naai de Hongaarscho grens hebben ge maakt en ten slotte brengt de Rus sische opmArseh in de richting vau Kolomea het gevaar mee voor een flankbedreiging van de Oostenrijkse!) Hongaarscho troepen, die aan de Stry- pa vechten. Aan het heele overige front in het Oosten hevige gevechten, maar geen verandering. Daar is de Russische opmarsch door do tegenstand der cen traion tot stilstand gebracht. Mag dit voor hen een heugelijke omstandig heid zijn, de toestand in Boekowina begint langzamerhand kritiek te wor- getreden, volgens welke iedereen de zelfde portie vleesch krijgt. De nieuwe vïeeschkaarten moeten ook in alle restauraties vertoond worden. Wie vleesch zonder been koopt heeft maar recht op viervijfde gedeelte van zijn portie, wie versche worst of inge wanden of staartvleesch koopt, op het dubbele van het gewicht. De slagers moeten lijsten houden met de namen van hun klanten. Iedereen krijgt daarop zijn nummer. Den avond van te voren moet een lijst aan het raam geplakt worden, met de nummers van de klanten, die den volgenden dag bediend zul len worden. Da portie die men in de week van 26 Juni tot 2 Juli per hoofd mag ge bruiken, is op 250 gram bepaald. 0e Engeische minister van Landbouw afgetreden. Londen, 25 Juni. Graaf Selborne, i Eogelsche minister van Landbouw, is afgetreden. Het aftreden is toe te schrijven aan meonings verschillen over de Home Rule kwestie. Bandieten. In de buurt van Johannesburg wor den sinds eenigen tijd misdrijven ge pleegd door een bende bandieten, samengesteld uit Kaffers, welke ban dieten bekend staan als de „Ninevi- ties." Dezer dagen hadden tien vau die lieden zich op een eenzame plaat3 Florida, aan den West-rand be dronken, toen ongelukkerwljs de heer en mevrouw Smellie, met een dochter daar voorbijkwamen. Zij werden aan gevallen eu met messen afgemaakt. Vier vau de daders zijn gevathet heet, dat zij hebben bekend. Men vond met bloed bevlekte messen en de pet van den heer Smellie in hun bezit. Burgerlijke Stand van Helder, van 24 t/m; 26 Juni '16. BEVALLENA. Nicolai van Stuy- venberg, z., Chr. M, de Kok Hoogen- dyk, z., G. M. Kingma—Moll, d., L. Uithol—Ranselaar, d., M. Stevens— van Ravenzwaay, d., M. C. van der Weele-de Boer, z., J. Th. Lamboolj- van Marwijk, z., A. M. van Nuland- Jannes, z. OVERLEDEN: A. Mieldyk, 37jaar, J. Prins, wed. J. Hulstkamp, 83 jaar, M. Wurkum, wed. N. Krul, 90 jaar, H. Kreygór, 72 jaar. Van het Westelijk front. Berlijn, 26 Juni. Ten W. van den Dooden Man (Mort Homme) mislukte een voorwaartsche beweging van den vyand. Rechts van de Maas eindigde des avonds een aanval van zeer sterke strijdkrachten tegen de Duitsche stel ling op den rug van den Froide Terre met een volkomen mislukking voor de Franschen. Zij zijn onder groote ver liezen, gedeeltelijk na een handgemeen in onze linie, overal afgeslagen, Londen, 25 Juni. De vijand heeft gisternacht een aanval beproefd ten noordoosten van Loos, maar hij is afgeslagen. PLAATSELIJK NIEUWS. Dat op de rest van bet front de opmarsch der Russen door de een- tralen tot staan kon worden gebracht, is toe te schrijven aan de grooto ver sterkingen, die de centralen naar het Zuidoostelijk front hebben aangevoerd. Volgens de Russen kwamen deze ver sterkingen van Verdun en van het Italiaanscho front. Het eerste deel van deze opmerking is, niet uitgeko men. De krachtige aanval van de Duit schers. waarmee zij zich van de redoute van Thiaumont hebben mees ter gemaakt, wijst geenszins op een verzwakking van hun strijdkrachten voor Verdun. Maar het tweede deel van de Rus sische opgave omtrent de herkomst van de versterkingen voor de be narde Oostenrijkers in het Oosten is wel door de gebeurtenissen bevestigd. Zoodra het offensief der Russan was begonnen, is de opmarsch der Oos tenrijkers tegen de Italianen gestaakt. Dat Oostenrljksche offensief tegen den Zuidelijken buurman, zoo is van vel schillende zijden opgemerkt, diende onder meer om e6u offensieve be weging der Italianen in haar voor bereiding te storen. Nu zijn de Russen tusschen beide gekomen en hebben het Italiaansche front ontlast. De Italianen zijn op hun verhaal geko men en intusschen met hun-voor bereidingen gereed en hebben thans een krachtig offensief ingezet tegen de waarschijnlijk verzwakte Oosten rijkers. Een eerst6 geval van con centrisch on gelijktijdig aanvallen dei- geallieerden, zij het ook nog gedeel telijk. En ziet, deze gelijktijdige aan val heeft dadelijk succes. Want de Oostenrijkers zijn uit hun stellingen tusschen Assiero en het dal van do Brenta voor de Italianen teruggetrok ken. Wel is waar genchiedt deze vooruitgang van de Italianen voor alsnog op Italiaansch gebied, maar het succes mag zeer groot heeten. Vooral de herovering van de vesting Asiago, gelegen in het midden van het door do Oostenrijkers prijsgegeven front, zal in Italië grootea indruk maken. Het belangrijkst van alles schijnt echter de aanduiding, in dit échec gelegen, dat de Oostenrijkers niet by machte zijn tegelijkertijd de Italianen en de Russen met goed ge volg af te slaan. Men heeft hier dus ongetwyfeld- met een zeer groot succes der ge allieerden te doen, waarvan dc strek king nog niet is to overzien. (N. Rott. Ct.) Uit Dultschland. Von Batocki, de president van het Duitsche Oorlogs voeding-bureau heeft aan een vertegenwoordiger eenige in lichtingen gegeven betreffende het economische plan dat uitgewerkt wordt. O.m. deelde hij mede dat de invoering van een rijksvetkaart, een rijksboterkaart en een rijksvleesch- kaart wordt overwogen. Aangaaude den te verwachten oogst deelde hij mede, dat in het voorjaar de vooruitzichten zeer optimistisch waren. Het koude weer in Mei heeft schade veroorzaakt. Met dat al staat het graan goed en kan men, als het guns tige weêr aanhoudt en de oogst bij goed wéér binnengehaald kan worden, een gemiddelden oogst verwachten. De vooderoogst zal waarschijnlijk zeer gunstig worden. Als het weör bij de tweede snede gunstig is, zal ten minste het gebrek aan versch voer verholpen zijn. Te Berlijn en in de voorsteden is een algemeene regeling in werking Gaarne vestigen wij de aandacht op eene advertentie in dit nummer waarin boeken of geldon worden ge vraagd voor een te stichten biblio theekje ten behoeve van de patiënten in het Gemeenteziekenhuis, die tot nu toe zoo goed als geheel verstoken zijn van lectuur. Ieder, die voor dit doel iets uit zijn verzameling te missen heeft-, stelle zich met een dor noemde dames in verbinding. Levensmiddelenvoorzlenlng. Het Bureau voor Distributie van Levonsmiddolen bréngt ter kennis van de bevolking der gemeente Helder, dat de Gebroeders Slikker, YJeesohhouwers, Spoorstraat hoek Spui straat, zich op verzoek van het Dis tributiebureau hebben bereid ver klaard om Schapenvleesch in den handel te brengen. Waar het Ruudvleesch tengevolge van de hooge prijzen zoover buiten het bereik van het grootste deel van het volk ligt, daar dient deze poging krachtig te worden ondersteund. Het schapenvleesch behoort in En geland bfv. tot de lekkernijen en in eigen land laat men de schapen tot eigeu schade rondloopen, terwijl er gebrek is aan vleesch, vooral in de klasse van het volk. En waar nu door de bovengenoemde slagers uitsluitend eerste kwaliteit schapen zullen worden geslacht en het vleesch zal worden verkocht tegen den prys van 46 cent per pond, wat oDgeveer de helft van den rund- vleeschprijs ie, daar meent het Dis tributiebureau een aansporing te moe ten richten tot de bevolking, om ni6de te werken dit goede voedsel in de consumptie te betrekken. Vanaf Woensdagmorgen zal het scha penvleesch verkrijgbaar ziin. Het Bureau vestigt de aandacht nog op het feit. dat behalve schapen vleesch door deze slagers ook nog verkrijgbaar zal worden gesteld eerste kwaliteit Lamsvleesch, hoewel prijs daarvan hooger is dan van het de haven, zonder dat er van lossing sprake is. De waaide van de aange voerde visch wordt geschat op een kwart millioen gulden. Het is zeker onnoodig te zeggen, dat de reeders jopelen om deze kostbare lading te nijgen. Den geheelen dag zijn tus- :heu de besturen van de reeders- vereeniging en van de handelaars- vereenigicg onderhandelingen gevoerd om tot een oplossing te komen. Van de z(jde der regeering is begrijpelijker wijze van toegéven geen sprake. Op dit oogenblik, kwart voor vijf, zijn de beide vereenigingen nog in drukbezochte vergaderingen bijeen, om te trachten een uitweg te vinden. Gemakkelijk is dit niet, want de nieuwe regeling veroorzaakt inderdaad onbillijkheden, zoodat ook van een correctief nog geen sprake kan zijn. Naar het „Hbld." meldt, heefc de vereeniging van reeders teIJmuiden besloten, voor de ladingen van schepen, die thans in de haven liggen en die,' welke op het oogenblik op zee zijn, het consent recht aan de handelaars te restitueeren. Hedennacht zou met de lossing begonnen worden. In de gecombineerde vergadering van de besturen van de reeders- vereeniging en de vischhandelveree niging, werden door de laatste voor stellen gedaan als volgtle. de reeders betalen hel. cons6ntrecht; 2e. zij stor ten voor iedere aangevoerde kist visch een i bedrag in de kas der viscbhan- delvereeniging tot steun van den kleinhandel, die door het centraal bureau gefnuikt is3e. zij leggen de schepen op, tot het centraal bureau is uitgeschakeld. De reeders vereeni ging besloot sub a het consentrecht 70or de aanvoeren van de binnen zynde eu thans buiten zijnde schepen te betalen, sub b geen belofte te doen, aangezien dit een aangelegenheid waB don handel betreffende, sub c, zich de volle vrijheid voor te behouden voor hare schepen. In antwoord hierop eischt de vischhandel vereeniging hand ha ving van sub a en ten opzichte van sub b oen storting van 50 cent per kist voor het doel daarin genoemd. Indien de reeders op deze voorstellen niet aangaan, wat verwacht wordt, zullen de handelaren voorloopig tot Zaterdag a.s. geen visch koopen. - De Federat ie van Rijkswerklieden heeft naar aanleiding haier vergade ring op Donderdag 22 Juni in den Haag, adressen verzonden aan de Ministers van Oorlog en Marine voor loonsverhopgiog enz. Ook heefc het bestuur der Federatie eeD onderhoud gehad met enkele Kamerleden, over de regeling van den duurte toeslag. De wijze van toepassing wordt van dien aard, dat deze groote ontevredenheid zal verwekken onder het werklieden- personeel van oorlog en marine. Een zoodanige toepassing is nimmer door de Tweede Kamer bedoeld. Vele werklieden zullen er niet voor in aanmerking 'komen, hoewel zy onder de norm van f 1000.—zullen blijven. De teleurstelling zal dan ook groot zijn, zoo daar in geen verandering wordt gebracht. toerauto's naar W(jQberg geweest. Daar werden ze in een groot hotel onthaald en met 200 Engeische ma trozen saamgebracht. De Hollandsche matrozen zongen hun volkslied en toen de Engelschen het hunne. Te Kaapstad teruggekeerd traden de Hollandsche matrozen by het stand beeld van Jan van Riebeek aan. Er werd een rede gehouden, de mannen salueerden en toen ging het naar boord terug. Later hebben de mannen nog ver scheiden' tochten naar de bergen ge maakt. De officieren hebbeu aan boord van de „Noord-Brabant," een bal ge geven. Voordrachtavond. Die perzik gaf myn vader mij Omdat ik vlijtig leer Zoo zong de goede van Alphen. Maar hij is lang dood en perziken zijn er niet. Indien dit overdrachte lijk gesproken is, dan zijn ze er natuurlijk wel. Dan geidt al3 perzik „het optreden in het openbaar van onze jongens en meisjes". Want, zie je, wat geeft het al of je nog zoo goed je stukjes en oefe ningen leert; dat weet alleen mijn heer of de juffrouw. Maar als je zoo'n voordrachtavond hebt, dan kan je tenminste eens aan „het publiek" toonen wat je kunt. En ze deden hun best Maandag avond de leerlingen der Muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, afdeeling Helder. Er waren er verscheidene zoowel voor piano als viool. Soms zelfs met tweeön te gelijk op één piano. Maar dat klonk dan ook dubbel mooi. Eer lijk gezegd daar zijn veel belovende jongens en meisjes bij, die 't nu al zóó aardig doen, dat menig oudere het niet zal verbeteren. Van Alphen had gelijk„Die perzik smaakt naar meer". BINNENLAND. Statsn-verklezlng. Gisteren heeft de herstemming in de provincie O v e r Ij s e 1 plaats ge had, met dit gevolg, dat de meerder heid van rechts naar links is verplaatst. De stand is nu links 24, rechts 23. Provinciale Staten van Hoorei-Holland. Verschenen is de begrooting voor 1917. In de toelichting wordt gezegd De aanzienlijke styging van de bij dragen aan de beide krankzinnigen gestichten maakt het nooi^ig, dat weder ongeveer f 150,000 meèr Hit de belasting moet worden gevonden. Voorgesteld wordt het aantal opcenten op de hoofdsommen van de belas tingen op 8e gebouwde en ongebouwde eigendommen en die op het personeel te verhoogen van 20. 20 en 16 op 22, "t en 18. Vlsscherijquaestle te IJmulden. Nader meldt men uit IJmuiden d.d. gisteren Op dit oogenblik liggen reeds meer dan 30 trawlers, die met een volle lading uit zee teruggekeerd zijn, in Duizend nieuwe kommlszen. Naar de „Telegraaf" verneemt, zal het aaDtal hulpkommiezen, dat beiast is met de beteugeling van de smok kelarij langs"óe 'grens van ons land, binnenkort met 1000 vermeerderd worden. Een meisje doodgestoken. Gisteravond omstreeks acht uur is op het Thorbeckeplein te Amsterdam een liefdesdrama afgespeeld. Een jongeman en een meisje liepen over dit 'plein. Plotseling bracht eerstgenoemde zijn gezellin met een knipmes een steek in de hartstreek toe. De ge troffene liep nog door naar de na burige melkslijterij van den h^er Hooger vorst, doch daar zakte zy ineen. Zij bleek overleden te zyn. Het stoffelijk overschot werd naar het Binnengasthuis vervoerd. De dader was intusschen aange houden door den heer Grootegoed, chef der factorij van de Staatsspoor op genoemd plein. Deze heer had den aanval gezien en, meenende dat het meisje geslagen werd, was hij naar buiten geloopen om er den aanvaller over te onderhouden. Het bebloede mes, waarmede de daad was gepleegd, viel by zijn nadering op straat. De verslagene was de 19 jarige E. Rijnwold. Het mes had haar in het hart geraakt. Zy schijnt verkeering te hebben gehad met den dader, den 22 jarigen T. van Praag, doch aan die verhouding een einde te hebben gemaakt. Gewillig ging de dader mede naar het posthuis Rembrandtplein. Onder den trein. Gistermorgen is een 17-jarige leer ling-magazijnklerk by het oversteken van de rails op het station Haarlem door een trein, dien hij blijkbaar niet had zien aaDkomen, gegrepen en ge dood. Qeirresteerd. Een fabrieksarbeider te Losser kreeg dezer dagen eensklaps bezoek van een kennis, een Duitsch soldaat, die was gedeserteerd. Bij zijn vertrek bad hy bij familieleden te Gronau een pak kleeren achtergelaten. De arbeidersvrouw, werkzaam op fabriek te Gronau, nam op zich, de kleeren mee te brengen, als ze van de fabriek huiswaarts keerde. Haar plan scheen echter ontdekt, want toen ze het pak in ontvangst wilde nemen, werd ze gearresteerd en on middellijk veroordeeld tot een gevan genisstraf van één jaar of een geld boete van 1500 mark. Daar den men- schen de middelen ontbraken, om de boete te betalen, is de vrouw naai de gevangenis te Abaus overgebracht. Een revolverkanon aangebracht. De stoomtrawler „Louise" IJM121 heeft té IJmuiden aangebracht een zwaar beroest revolverkanon, dat in de Noordzee opgevischt werd en thans aan de marine is afgegeven. De „Noord-Brabant" te Kaapstad, Uit een brief van een leerling onder officier le klas aan boord van Hr. Ms. „Noord-Brabant", den 27en Mei te Kaapstad geschreven, blijkt, dat er daar veel belangstelling voor het Nederlandsche oorlogschip was. „Den len dag is het zwart van de menschen die het komen bekijken". De heele bemanning was in groote Van het Westelijke front. Parijs, 26 Juni, 's middags. Aan c rechter Maasoever is een aanval, door de Duitschers vannacht tegen de Fran- sche stellingen ten W. van het werk Thiaumont ondernomen, volkomen mislukt. Tusschen de bosschen van Fumin en Chenois hebben de Fran schen in plaatselijke gevechten eenige stukken Duitsche loopgraaf genomen. Op het geheele Engeische front heeracht groote bedrijvigheid van de artillerie. Luchtaanval op Karlsruhe. Als maatregel van weerwraak tegen over de Duitsche aanvallen op onver- sterkte steden, heeft een eskader Fransche vliegtuigen een aanval ge daan op Karlsruhe. Naar eeu Wolff bericht meldt, wer den daarbij 110 menschen gedood, nl. 30 mannen, 5 vrouwen en 75kinderen, gewond 147 menschen, namelijk 48 mannen, 20 vrouwen en 79 kinderen. Daar de kwetsuren over het alg ernstig waren, moet men nog den dood van verscheidene menschen ver wachten. Het groote aantal slachtoffers heeft zijn oorzaak hier in, dat juist de Sacra mentsdag gevierd werd zoodat een talrijke menschenmenigte zich op straat bewoog. Van het Oostelijk front. Weenen, 26 Juni. Óp de hoogten ten N. van Kuty zijn aanvallen van de Russen met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Ten W. van Sokoel bestormden Duitsche troepen de eerste vijandelijke stelling over een breedte van onge veer 3 K.M. en sloegen daarin hevige tegenaanvallen af. St. Petersburg, 26 Juni. In ver scheidene vakken van de stellingen bij Jacobstaat en Dunaburg hevig artillerie-vuur. In de streek ten O. van het gehucht Gorovistsje, ten N. van Baranowitsje, is de vijand tot den aanval overge gaan. Hij werd afgeslagen. In de streek ten N. O. van het Wysonofskoje-meer gingen de Duit schers gisterenochtend tot den aan val over. Ook daar werden zij terug geslagen. Aan de Styr gaan de Duitsohers in de streek van Kolki tot aan Sokoel voort met hun aanvallen uitvoeren, die wy overal mot succes afslaan, Herhaalde aanvallen in dichte ge lederen in de streek van Linewka aau de Stochod werden door ons vuur afgeslagen. In de kniebochten van den Djnestr ten Z. van Buczacz hebben kozakken, na de rivier overgetrokken te zijn, de dorpen Soekergnin en Petioeve bezet en 5 officieren en 350 soldaten gevangen gemaakt, In de streek vau Kimpolung heeft onze ruiterij na een gevecht de vijan delijke stelling bij Pozorit, op 8 10 werst ten W. van Kimpolung, bezet. Van het liallaanseh-Oosten- rljksche gevechtsterrein. Weenen, 26 Juni. Om onze volko men vrijheid van handelen te bewa- reD, is ons front in het aanvalsvak tusschen Brenta en Etsch op sommige plaatsen korter gemaakt. Dit geschied de ongemerkt en ongestoord en zonder verliezen. Rome, 25 Juni. Op de geweldige, doeltreffende werkzaamheid van vereenigde artillerie op 24 deze gisteren een krachtige opmarsch van onze infanterie gevolgd vandeVall' arsa tot de hoogvlakte van Sette Com- muni. In de Vall'arsa overmeesterden Racesi en de Zuidwestelijke hellingen van den Monte Menerte, die door den vijand krachtig waren versterkt, Aan het front van de Posina en de Astiko zijn onze afdeelingen, kleine vijandelijke aanvallen by de bovenste uiteinden der dalen van den Monte Pruche te hebben afgeslagen, den opmarsch naar het uiteinde van het Posina-dal begonnen. Grooter vorderingen zijn nog aan den rechtervleugel gemaakt, waar onze troepen de stelling van Monte Pria Fara bezetten en tot de eerste huizen van Arsinro doordron gen. Italiaansche aanval op de reede van Ourazzo. Rome, 25 Juni. Italiaansche zee- strijdkrachten zijn het versterkte deel der reede van Durazzo binnengedron gen en hebben er 2 stoomschepen tot zinken gebracht, een van 5000 en een van 3000 ton, geladen met wapens en munitie, niettegenstaande de aan gebrachte versperringen. Ondanks het verwoede vuur van den vijand zijn onze schepen onbeschadigd en zonder verliezen aan manschappen naar hun punt van uitgang teruggekeerd. Oe opstand In Arablë. Kaïro, 26 Juni. Uit hier ontvangen berichten blijkt, dat de Groot-Sjerif drie legers op de been heeft gebracht Het eerste belegert Medina, het tweede heoft Taif bezet en het grootste ge deelte van het garnizoen gevangen genomen, het derde heeft Djedda ver- meesterd en het garnizoen gevangen gemaakt. Een batterij veldstukken, geweren en een groote hoeveelheid schietvoorraad word buitgemaakt. Mezlco en de Vereenigde Staten. Washington, 26 Juni. Tengevolge van de afzending van de nota aan Mexico, welke opgesteld is nadat van Mexicaanscbe regeering mededee- ling was ontvangen, dat het gevecht te Carrizal veroorzaakt was door be velen, om de Amerikaansohe troepen aan te vallen, in geval zij in een andere richting vau de grens opruk ten, erkent men, dat de toestand zeer ernstig is. Wilson heeft met de leiders in beide huizen van het Congres over den toestand beraad- jd en daarna met Stone, den voorzitter van de commissie uit den Senaat, voor de buitenlandsche betrek kingen. Men doet geen poging, om te verhelen, dat de oorlog zoo goed als zeker ia. Berichten ontvengen tijdens het afdrukken van ons blad. Den Haag, 27 Juni. De dienstplich tige onderofficieren, korporaals en manschappen van de landweerlich ting 1918 worden op 7 Juli 1916 in het genot van onbepaald klein verlof gesteld. Haarlem, 27 Juni. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland stellen aan de Provinciale Staten voor, aan de gemeente Helder, ten behoeve harer Zeevaartschool, met ingang van 1916 tot. wederopzeggens t06 eene bijdrage van ten hoogste f 2050. per jaar toe te kennen, onder voorwaarde, dat Rijk en Gemeente jaarlijks onder scheidenlijk tenminste f 9700.— en f6350.— ten behoeve van die school beschikbaar stellen. Den Haag, 27 Juni. De Tweede Kamer heeft met 38 tegen 21 stem man art. 1 van het yoorstel-Bos c.s, betreffende de heffing ineens, ver worpen. Voor de deelneming, ons betoond J het overlijden van onze geliefde ..juw en der kinderen zorgzame Moeder, AAGJE KLAVER-MIELDÜK. be tuigen wij bij deze onzen hartelljken bij Vrou dank. De Heer en Mevrouw DE JONG— Steenman betuigen hun hartelljken dank voor de belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 22 Juni 1916. VeiLr.naar Q.-Indiè per a.s „GoentoefSOJunia s De ondergeteekenden betuigen hun nen hartelljken dank aan familie, vrienden en bekenden voor de vele blijken van belangstelling bij huu 40 jarig huwelijksfeest ondervonden. De fam. v. d. SPEK. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzendlngswag. Per: Datum der |TJjdst.der ter poel- laat. busL bezorging. a/hPostk. zeepost vla Amsterdam l 20 Julij 8.— zeepost via Botterdam i 29 Juni8 - over Engeland (alleen op vorl. der afzenders) eiken Dlnsd. 3.4 Naar Guyana (Suriname) zeepost vla Amsterdam onbekend 0.- Naar Curagao, Bonaire en Aruba z&epost vla Amsterdam I onbekend) 0.- over Engeland (alleen eiken Dlnsd op vorl. der afzenders) en Vrijdag I 8,4( Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba zeepost via Amsterdam! onbekend! 0.- Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier- kolonie en Transvaal: - eiken Donderdag, 3.40 Voor Hr. Ms. „Noord Brabant" naar Durban: 29 Juni en 6 Juli, 3.40 's nam.naar Kaapstad: 13 en 20 Juli, 3.40 'snarn. SJOERDJE FABER, hunne 25-jirigs achtveresniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blij ven is de harte lijke wensch van hunne liefheb bende Kinderen: J. KONINGSTEIN— Vbeijbloedt. K. W. KONINGSTEIN. J. E. VREIJBLOEDT. F. H. C. A. VREIJBLOEDT en Kleinkind. Helder, 27 Juni 1916. Hartestraat 13. De Heer en Mevrouw Mr. G. A. VAN POELJE—Hansen geven kennis van de geboorte van hun dochter CHRISTINE CHARLOTTE. Helder, 26 Juni 1916. Geboren: CORNELIS, Zoon van C. VAN DER WEELE en M. C. VAN DER WEELE - Helder, 25 Juni 1916. Getrouwd H. VAN STRAATEN en M. CONIJK, die, mede namens wederzljdschè Fami lie hun hartelljken dank betuigen voor de vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk ondervonden, Helder, 22 Juni 1916. Heden overleed onze geliefde Moeder Bahuwd- en Grootmoeder Mej. de Wed. J. HULSTKAMP gab. PRINS, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Namens de Familie C. E. J. VAN OLM. Helder 25 Juni 1916. Algemeene kennisgeving. W. KLAVER en Kindereu. Voor de deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Dochter en Zuster, betuigen wij l>lj deze onzen hartelljken dank. Wed. J. VINK-Klaver. M. MJELDIJK on Echtgenoot,e. L. MIELDIJK R. MIELDIJK Alkmaar. MIELDIJK Wed. G. MOLENAAR-Mieldijk. N. ALDERS—Mieldijk. G. ALDERS. C. MIELDIJK (Ned. O. Indië). P. WESTERBEEK-Mieldijk, J. WESTERBEEK, urn' G. HUIJSMAN—Mieldijk. K. R. J. HUIJSMAN. W. P. JAGEL en Echtgenoote. CHR. THOMAS CORNS. VINK. Heden overleed te mijnen huize, onze geliefde Moeder, Behuwd Groot- en Overgrootmoeder, MARIA WURKUM, weduwe van NICOLAAS KRUL, in den ouderdom van ruim 90 jaar. Helder, 25 Juni 1916. Uit aller naam Wed. G. RIJKERS-Kbul. De Heer en Mevrouw SCHOEN MAKER— Boerke betuigen hun har telljken dank voor de vele blyken van belangstelling, bij de geboorte van hunne dochter ondervonden. Amsterdam, 27 Juni 1916. De Burgemeester van Helder brengt ter algemeene kennis, dat de maxi mumprijs der zoogenaamde Rageeringt- eieren voor deze week (25 Juni—1 Juli) is vastgesteld op 61/» cent par stuk. Helder, 27 Juni 1916. De Burgemeester voornoemd, W. HOUWING. Ondergeteekenden zou den gaarne eene kleine Bibliotheek vormen voor de patiënten (oud en jong) in het GEMEENTE ZIEKENHUIS, die tot nu toe ver stoken zijn van bijna alle lectuur. Overtuigd, dat een ieder door het afstaan van eenige boeken, liefst zijn lievelingsboeken, mee zal wil len werken tot dit sc-hoone doel, ver zoeken zij beleefd deze aan haar te doen toekomen. Flnantiëelen steun voor aankoop en onderhoud tevens zeer gewenscht. Ook zullen de boeken op aan vraag gaarne worden afgehaald en do giften in dit blad verantwoord. B. M. C. NAUOIN TEN CATE- BÉBEL, Buitenhaven 4. J. DELL-KAMPS, Dijkstraat (na 8 Juli). W. HOUWINB-CALTEN, Havenplein 11. berichten hunne Ctitntèle dat de ZAAK door familie-omstandigheden Centrale Bond van Transport- en Havenarbeiders. - Afd. Helder. Groote Openbare Vergadering op a.t. Donderdag 29 Juni, des avonds 8 uur in de groote zaal van het gebouw „TIVOLI". Spreker: A. W. HEIJKOOP, OnderwerpBondsvoorzitter. De loon- en arbeidsvoorwaarden dar losse werklieden, bijzonder in verband met het tarief voor het verwerken van steenkolen en briketten aan de Marinewerf. ENTREE VRIJ. - DEBAT VRIJ. Donderdag allen naar „TIVOLI". HET BESTUUR. op VRIJDAG 30 JUNI a.s., voor Dames en Heeren, bij j. bijvoet, te Juiianadorp. Aanvang 8 uur namiddags. VERLOREN een Bankbiljet van f 10.- in de Timmersteeg ofZand- steeg. Nummer bekend. Tegen belooning terug te bezorgen Timmersteeg 5. VERLOREN gouden Broche omtrek Huisduinen (gedachtenis.) Tegen belooning terug te bezorgen. Adres: Achtergracht W.-Z. 66. Verloren een gouden Broche (langwerpig model). Tegen belooning terug te bezorgen Smidstraat 28. DIENSTBODE gevraagd. Adres: Keizerstraat 61. Gevraagd een FLINKE DIENSTBODE, (Zondags vry.) Adros: Spoorstraat 102. Wordt met 1 Aug. in den Helder gevraagd aan fatsoenlijke DIENSTBODE, Brieven Mevrouw ALBARDA, Nic. Maesstraat 43, Amsterdam. Nette DAG-DIENSTBODE gevraagd, door Mevrouw POORTMAN, Ankerpark 37.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 2