Laatste berichten. Advertentiên. Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk. OPROEPING. W. J. BAKKER, Arts, is 3 en 4 Juli AFWEZIG. van der Veer. MARIN^CLUB. MUZIEKUITVOERING met NADANSEN Conciërge LOOPJONGEN. MARINE EN LEGER. BEVOROER Met 30 November 1915. Matroos der le kl. B. J. Betzema Met 31 Januari 1916. Stoker-olieman F. S. Wiasekerko Met 1 Juni 1916. Sergeant-torpedist A. N ij veld Korpl.-mach.dr. le kl. P. Nielen Met 30 Juni 1916. Matroos der le kl. S. S. Carseuw Stoker olieman A. Franke Tamboer le kl. K. Kuiper Marinier der le kl. F. Vermeer W. B. F. Niesen J. Kroese Met 1 Juli 1916. Sergeant konstabel C. Petschi Kwartiermeester J. C&ljouw Korporaal-monteur J. de Vries J. Schuitema C. de Graaf C. van Damme J. H. Plantjé D. P. van Diejen N GEN. tot korpl.-seiner. korpl.-mach.dr." 2e kl. torpedist-majoor. Bergeant-mach.dr. matrooa-ti mraer man korpl.-mach.dr. 2e kl. korpl. der mariniers. konstabel majoor. Bootsman. sergeant-monteur. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij „Nederland". Rembrandl, uitr., pnas. 28 J uni Kaap V arde. Boeroe,tb uisr., paaa 28 Juni Klnleterre. Boeton, uitr., vertrok 28 Juni van Gibraltar. Banda, ttauiax., paaa. 26 Juni Kaap St. Vincent. Kangean, uitr., vertrok 28 Juul van 8uez. liatjan vertrok 30 Juni van A'dam naar N.-York. Java vertrok 30 Juni van A'dam naar Java. Banka, thuisr., arriv. 20 Juni te Suez Kon. der Bed. arriv. 29 Juni A'dam te Batavia. Prinses J uliana, uit*., vertr. 29 Juni v. Falmouth. llmor, thuisr., vertrok 29 Juni van Batavia. Vondel, thuisr., vertrok 29 Juni van Falmouth. Rottordamscho Lloyd. Gorontalo, uitr,, vertrok 27 Juni van Kirkwall. Kedlrl, thuisr., arriv. 28 Juni te Falmouth. Djocja, uitr., pass. 29 Juni Polnt de Oalla. Jacatra vertrok 27 Juni v. Saigon n. Haiphong. DeU, v. New-Yorkn.Java, vertr.28Juni v Colon. Merauke, van New-York n.R'dam,arTiv.28 Juni te Kirkwall. Koninklijks Hollandscha Lloyd. Kernland, uitr., paaa. 28 Juni Kaap Verd. Bil. Delfland, uitr., vertrok 28 Juni van Pernambucu. Rünland, thuisr., pass- 29 Juni DungeneBs, Drechterland, uitr., vertrok 29 Juni van Santos. Java-Paeiflc-LIjn. Java flengalsn-Lijn. Ceylon arriv. 28 Juni van Java te CalijutU. visscherijberichten. Ti Te Niouwedlep aangebracht' 29 Juni. Door 16 korderstot 20 groote tongen, er stuk f L26,10 tot 100 middeltongen, per stuk (165 a f 0.66, 10 tot 60 kleine tongen, per stuk 1020, 1 tot mand atortachoi, per mand 110.- a f12.—, 1 tot 6 mand kleine schol, per mand f4.— a f6.—, 1 tot 2 mand scharren, per mand f6.-, 1 tarbot, per stuk f 7.—, I tot o roggen per stuk f126. 30 Juni en 1 Juli, v.m. 8 uur. Niets Binnen. marktberichten. Alkmaar, 30 Juni 1916. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 266 BJ.. Tarwe f14.- a f18.26, rogge f-.-af-.-, gerat f-.— a f idem chev. f 14.— a 116.26, haver f».- a f 9A0. Bruine boonen f20.- a fS4A0, witte boonen f81.- a f86.-, rood mosterdzaad f-.-af—.—, kanariezaad f 28.- a f blauw inaandxaad f—.- af0.—karweizaadf af-.-,paarde- boonen f—a f—citroen boonen f».— a f 80—, duirenboonen f-.-af geel mosterd zaad f—a f Erwtengroene f23.— a f86.—, grauwe f26.- a f-.-. vaïe f-.- al— .wlttef-.-af-.- f60—, commissie fabriekskaai f64.60, commis sie boerenkaas f66.60, middelbare boerenkaas f 66X0. Aam Handel (kleine) stug. Broek op Langed(jk, 29 Juni 1916. 47400 bos wortelen, prijs binnenland f 3.10 a a flM, schoolmeesters lilO a f8.-, gladblaad- Burgerlijke Stand van Helder, Van 29 tot 30 Juni. GETROUWDW. Bakker en W. 4gema. P. C. Mastenbroek en H. v. d. Tuljn. M. P. van Anroojj en G. Rob. S. Harschei en S. Valk. BEVALLENM. Post geb. Boon d. G. Schilder geb. Bruin, d. agenda. pin«m» Palace. Binnenhaven 2. Hoofd- nummerHet geheim van den petroleum- koning. Ta.v.e.Q.u.-Bio scoop. Spoorgracht. Hoofd- oummer: De katastrophe In het dok. Witte Bioscoop. Koningstraat Hoofd nummer Kapitaal en arbeid. 2 Juli. Groote Openlucht-meeting op het terrein naast het Marine-gebouw', 4 uur n.m. PLAATSELIJK NIEUWS. - Aan de Technische Hooge school te Delft slaagde, met lof voor werktuigkundig ingenieur de heer J. Verschoor Jr., van hier. - De heer F. Breet, cand.-Indisch ambtenaar te Leiden, heeft aldaar met goed gevolg het voorbereidend examen voor den Nederlandsch-Indischen ad ministratieven dienst afgelegd. - Bij het Donderdag te 's Graven- hage gehouden examen slaagde voor eersten stuurman groote stoomvaart de heer C. Wyker alhier. - -Met 8 Juli a.s. wordt de rijks veldwachter H. K. van der Veen alhier, overgeplaatst naar Anna Paulowna, en de rijksvelwachter L. Tiessen, tbrig. titulair) van Anna Paulowna naar hier. „Hsldars Belang". Men verzoekt ons mede te deelen, dat thans penningmeester van boven genoemde Vereeniging is de heer Joh. Bakker, Loodsgracht 48—47, alhier. VooratalUngan In Caalno. poewel de kermis hier, evenals 't vorig jaar, niet wordt gehouden, geeft de directie van Casino in de z.g. kermisweek toch eenige tooneelvoor- stellingen Donderdag eu Vrijdag zal het Hollandsch Tooneelgezelschap, bestaande uit artisten van de N.V. Tooneelver. gezelschap Royaards, Verkade e.a. onder directie van den heer J. F. Mertens een opvoering geven van de succesklucht „De Toffe Jongens van het 7e" en „Mijn Baby". Wafelkraam. Gaarne vestigen wij de aandacht op de welbekende firma W. Loggen, wier wafelkraam steeds op de kermis alhier present is. Nu tengevolge van den staat van beleg de kermis nog steeds niet wordt gehouden, zal toch zeer velen de gelegenheid om van de traditioneele producten der firma, wafels en poffertjes, te kunnen ge nieten, welkom zijn. De firma is gevestigd in het leeg staande perceel, vroeger bewoond door den beer Kreuger. 0a aanranding ta Vllaalngan. De Zeekrijgsraad te Willemsoord sprak den korporaal machinedrijver, die terechtstond, beschuldigd dat hij in den namiddag van 2 Apnl 1916 te Vlissingen tegen een 50-jarige vróuw heeft gepleegd poging tot het misdrijf van art. 242 Wetb. van Strafrecht, althans het misdrijf van art. 246 van dat Wetboek, vrij van het hem ten laste gelegde. Verdediger as mr. Leesberg. Aanbeitadlng. Dinsdag 27 Juni werd door het Be stuur van het Algemeen Weeshuis alhier publiek aanbesteed, de levering van verschillende benoodigdheden voor het gesticht, en welbrood, erwten, etc., kruidenierswaren, melk, aardappelen, rundvleesch en vet en spek, etc., gedurende het 2e halfjaar 1916. Ingeschreven werd als volgt: Brood. J. Bruin Jzn., f 638.80, fa. W. Lammers f 690. -H. J. Rie mers f710. Erwten, etc. D. Hubbeling, f212.36, L. Buter f257.36, A. J. de Vries f277.94, A. Govers f296.68. Kruidenierswaren. D.Hub beling f452.76, L. Buter f546.19, A. J. de Vries f588.62, A. Govers Rzn. f991.98. Melk. P. Keet f548.-. A a r d a p p e 1 en: J. v. Os f 157.80, C. J. Luidinga f210.-. Rundvleesch en Vet. P.Wit f404.—. Spek, etc. C. de Beurs f460.- P. Wit f465.-. Nadat men eenigen tijd dat per ceel gesurveilleerd had, deden Don- dernacht de inspecteurs van politie Kater, Mouwe en Schródergeas sisteerd door een aantal agenten, een inval. Te half vijf werden in die woning aangetroffen een vier-en-twintigtal „dames" en heeren, die onder ge- noegelijke begeleiding van een viool en een harmonium de geheimen van een stille nachtgelegenheid smaakten. Er bleek, dat de exploitant van die gelegenheid Adolf Wien (vroeger schijnt hij in Den Haag een speelclub gehad te hebben) onder het mom van kamerverhuren, aan verschillende personen gelegenheid gaf, na bezetten tijd, alcoholische versnaperingen te nuttigen. De „panje" knalde er a f20 de flesch en meu gebruikte er goede merken. Ouder de clientèle bevonden zich officieren, die zich niet ontzagen er in uniform zich te ver- toonen, hoofdofficieren, personen met den doctorstitel en natuurlijk dames van de Amsterdamsche halve wereld. De gelegenheid droeg den illusteren naam „Pension Mozes", welke naam dan ook aan den ingang van het huis prijkt. De exploitant, verkeerde in het naïve idéé, dat hij door het doen teekenen van huur contracten kon ont komen aan de politiebepalingen en zoo moest iedere bezoeker een for muliertje invullen, waarin hij ver klaarde in „Pension Mozes" een kamer te hebben gehuurd. Van die „contrac ten" is een. groot aantal in beslag genomen. De geheele bevolking van „Pension Mozes'" werd aldus gisternacht naar 't bureau Stadhouderskade overge bracht, beuevens de verschillende stukken van overtuiging. Het was daar een aanlokkelijke apothéose van fleeschen Pommery en Cuvée en andere vriendelijke merken kistjes siga ren doozen „High Life" en andere sigaretten soorten, koelemmers, wijn glazen, enz. Het verhoor van den pensionhouder" en diens echtgenoote, tenevens van de 24 personen die in ,;Pension Mozes" werden aangetroffen, duurde tot laat inden morgen, waarna allen op vrije voeten werden gesteld, De keurige adreskaartjes, die mede in be3lag werden genomen zullen nu voorloopig hun doel wel missen. BINNENLAND. Btcombinttrdt vergadering vin handelaren en raadara. Zaterdagmorgen komen de besturen van de IJmuider ViBchandelvereeni- ging en van de Reedersvereeniging in gecombineerde vergadering bijeen, om te trachten vóór Maandag a.s te komen tot een oplossing in de via- 8cherijkwestie. Naar wfj van de zijde der hande laren vernemen, bestaat het voorne men, indien men niet tot een schik king mocht komen, zich ook Maandag a.s. en volgende dagen/te onthouden van den inkoop van visch. Maximum-prijzen. In een vanwege het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel aan de burgemeesters gezonden circulaire betreffende maximum-prijzen, komen o. m. de volgende prijzen voor den kleinhandel voor: Regeeringsbrood (bij verkoop op broodkaart) f0.12, tarwe waterbrood (gebuild) f0.23, id. (gebakken onder rabbinaal toezicht) f 0.24, tarwebrood, (ongebuild, bruinbrood) f 0.20, Regee- ringstarwemeel (bij verkoop op meel- kaart) f0.14, tarwebloem (gebuild inlandacb) f0.25, tarwemeel (onge build) f 0.21 per K.G. Boter f0.80, volvette Goudsche kaas met Rijks- merk, seizoen 1915, f0.68, volvette Goudsche kaas, seizoen 1915, f0.66, kaas 40 -{- (Edammer en Goudsch model) seizoen 1915, f 0.60, volvette jonge Goudsche kaas met Rljksmerk f 0.50, volvette jonge Goudsche kaas f0.48, jonge kaas 40 -j- (Edammer en Goudsch model) f 0.46, jonge kaas 30 -f (Edammer en Goudsch model) f0.89, jonge kaas 20 -f- (Edammer en Goudsch model) f 0.82£, jonge ma gere kaas (Edammer en Goudsch mo del, voor zoover voorradig) f0.20, nagelkaas, in fabrieken gemaakt f 0.23. Rijst (grofmiddel Bassein Sc /of Rangoon) f 0.16, id. (voorloop id. id.) f 0.17, id. (grof voorloop id. id.) f 0.18, havermout (inlandsche en buitenland Bche) f 0.19, suiker (witte geraïfl neerde) f 0.27' per V» K.G., peekoffie (in pakjee) f0.04, cichorei (id.) f 0.03' per Vio K.G. Zout f 0.09 per K.G. petroleum f0.12 per L. Kleine schel- visch f 0.28, wijting f 0.27, kleine gul f0.32, kleine poon en pieterman f 0.26, horsmakreel f 0.22, makreel f 0.32, kleine schol f 0.82 per K.G., soda f 0.18 pet K.G. Voor margarine, koffie (Santos, gebrand), raapolie en zeep (zachte, witte of gele) zijn voorloopig geen maximumprijzen vastgesteld. Voor roggebrood zal de prijs voor elke pro vincie afzonderlijk bepaald moeten worden in verband met de bereidings wijze. De hierboven vermelde prijzen gelden voor de maand Juli behoudens vroegere^ vervanging. Inval In aan nachthuls. De Amsterdamsche politie heeft in den nacht van Donderdag op Vrij dag in een clandestine nachtgelegen heid een inval gedaan. Herhaaldelijk waren aan het poli tiebureau Stadhouderskade klachten ingekomen, dat voor het perceel Re guliersgracht 76 des nachts een ge weldig rumoer was van af- en aanrij dende automobielen, terwijl ook voortdurend personen van beiderlei kunne op vaak luidruchtige wijze dat perceel verlieten. Oosten van Serrnil teruggegaan zijn, konden zich in hun stellingen bij Kerind niet handhaven. Onze troepen rukten door Kerind en hebben den vijand in de richting van Kermansjah vervolgd. Gevecht In de Oostzee. Berlijn, 80 Juni. In den nacht van 29 op 30 dezer hebben Duitscbe tor pedobooten tusschen Hdfringe en Landsort (bij de Oostkust van Zwe den) Russische strijdkrachten, be staande uit een pantserkruiser, een beschermde kruiser en 5 torpedoja gers, met torpedo's aangevallen. Na een kort gevecht trokken.de Russi Bche schepen zich terug. Fransch patrouillevaartuig gazonkin. Het Fransche patrouille-vaartuig „St. Jacques", met eene bemanning van 16 koppeD, is getorpedeerd. 7 op varenden werden door visschers gered, terwijl de 9 overigen vermoedelijk zijn verdronken. Verongelukte schapen. Volgens „Bureau Veritas" zijn in de maand April verpugelukt 46 zeil en 188 stoomschepen. Londen, 1 Juli. Oorrespondenten uit het Engelsche hoofdkwartier seinen: Hedenmorgen half 8 is hel Eu gelach offensief begonnen op een front van 20 mijlen Noordelijk van de Soumie. Bizomder heden ontbreken, maar de Engelschen bezetten reeds de Duitsche frontlinie en maakten reeds een groot aantal gevangenen. Van het Westelijke front. Parijs, 30 Juni. In België hebben de Duitschers na den voorbereiding door artillerie, het vooruitspringend gedeelte van de Fransche linie bij den weg van Nieuwpoort naar Lom bardzijde aangevallen. Een onverwijld uitgevoerde tegenaanval der Fran- schen wierp hen uit een stuk loop graaf, waarin zij voet gevat hadden. Op den linkeroever van de Maas hebben de Duitschers gisteravonden vannacht hun aanvallende bewegin gen van het bosch van Avocourt tot ten Oosten van heuvel 304 herhaald. Een reeks zeer hevige plaatselijke aanvallen, voorafgegaan door krach tige bombardementen en het spuiten met brandende vloeistoffen, hebben de Duitschers gericht tegen de voor naamste uitspringende gedeelten van de Fransche linie tusschen het bosch van Avocourt en heuvel 304. Alleen ten Oosten van heuvel 304slaagden de Duit schers er in zich meester te maken van een verstrekt werk van de eerste Fransche liniè. Tegen 4 uur 's mor gens stelde een schitterende tegen aanval van de Franscben hen weer in het bezit van het werk. Rechts van de Maas is het bom bardement zeer levendig geweest in de vakken ten Noorden vanSauville en Tavannes, alsmede met name in de streek van Chenois. Van het Oostelijk front. Weenen, 30 Juni. Ten Noordoosten van Kirlibaba hebben onze afdeelir de aanvallen der Russen afgeslagen. Bij Pistyn, ten Noordwesten van Kuty, is het gisteren wederom tot verbitterde gevechten gekomen. Ten gevolge van den druk der hier in het vuur gebrachte overmachtige vijan delijke strijdkrachten zijn onze troe pen in de streek ten Westen en ten Zuidwesten van Kolomea terugge nomen. Ten Noorden van Obertyn zyn ver scheiden aanvallen van Russische ruiterij door ons vuur met zware verliezen mislukt. Ten Westen van Sokul aan de Stryr poogden de Russen te vergeefs stellingen, die de Duitschers den vorigen dag hadden genomen, te her- Van het Itallaansch- Oostenrljksche gevechtsterrein. Weenen, 30 Juni. De gevechten op de hoogvlakte van Doberdo worden voortgezet en waren des nachts vooral in het vak van San Martino hevfig. Onze troepen hebben wederom alle aanvallen der Italianen afgeslagen. Tusschen Brenta en Etsch hebben wij gisteren 300 gevangenen genomen, daaronder 5 officieren en 7 machine geweren, alsmede 400 geweren buit gemaakt. Rome, 30'Juni. Ons krachtig offen sief strekt zich thans uit over het heele front der krijgsverrichtingen'. In de Vall'arza hebben wij gisteren de linie Valmorbia en de Zuidelijke hellingen van den Monte Spil bereikt. Langs het Posina front hebben wij Griso en de Zuidelijke helling van den Monte Majo, het kleine Zara-dal (tusschen Castana en Laghi), sterke stellingen op den Monte dei Calgari en de Sagli Bianchi ten Zuiden van den Monte Seluggio bezet. In het Sugana dal hebben wij hellingen van den Monte Civaron bezet, 175 krijgsgevangenen gemaakt en een honderdtal geweren, munitie en een groote hoeveelheid oorlogs materiaal buitgemaakt. In Karinthié hebben onze troepen, stormenderhand den rug van den Zellonkofel genomen en 156 krijgs gevangenen gemaakt waaronder 10 officieren. Aan de Boven Fella zijn onze in fanteristen tot Leopoldkirchen en den Monte tyranuda doorgedrongen. Van da Yurkscha fronten. Konstantinopel, 29 Juni. De Rus- aiacbe strijdkrachten, die tot ten uit den omtrek. Texel, 30 Juni. Door den Bisschop van Haarlem is de Z. Eerw. heer M. J. Zljm, geboren alhier, thans Rector v. h. St. Aloysius- gesticht De Heibloem"teHey thuijsen, benoemd^ tot Rector van het St. An thonius Pensiotfnaat, te Bergen en ook tot Directeur van de Congregatie der Eerw. Zusters Ursulinnen, aldaar. Tot leeraar in stoomwerktuigkunde en te6kenen aan de Zeevaartschool, te Amsterd.im, is benoemd de heer Tj. Vellinga, thans tijdelijk leeraar aan de Zeevaartschool, alhier. De arbeider B. VI. van hier kreeg een trap van-, een paard, waardoor zijn sleutelbeen gebroken werd. Dr. Witgemaker verleende hulp. Tot Rijksveldwachter in deze ge meente is benoemd do Brig. Tit. Groenewoud, thans in gelijke betrek king werkzaam in de gem. Beverwijk. Door het comité, dat ten behoeve van de Fancy Fair ten bate der Be waarschool to Oudeschild werd geor ganiseerd, kan met groote voldoening op de volbrachte taak worden terug gezien. Dank zij do flinke hulp van velen, vooral ook vqn de meisjes die met zooveol Ijver hare diensten ver leenden, werd een som van ongeveer f'725 bruto bijeengebracht. Anna Paulowna. Donderdagavond, 29 Juni, verga derde het kiescollege der Ned. Herv. Gem. in de consistorie te Kleine Sluis. De voorzitter, de heer 0. J. Reinders opent de .bijeenkomst, notulen worden gelézen en onveran derd goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat deze vergadering nood zakelijk is, door het aanstaand ver trek van den predikant en stelt de yraag: zal er spoedig werk van ge maakt worden een opvolger te ver krijgen of zal daarmede nog gewacht worden. Algemeen is men er voor, pogingen aan te wenden, |omdat thans nog de predikant zijne mede werking aan het kiescollege kan ver- leenen. Voorzitter zegt, dat het moei lijk zal z(jn een proponent te ver krijgen, omdat er weinigen zijn voor een groot aantal aanneembare plaat sen. Voorzitter zou voor deze ge meente er de voorkeur aan geven een predikant te beroepen, omdat hier op godsdienstig gebied verschil lende richtingen zijn en de werk kring hier groot is. Iemand met praktische ervaring is daarom ge- wenscht. Het traktement zal hier zijn f 1400, plus emolumenten. Na eenige be spreking wordt besloten eene oproe ping voor gegadigden te plaatsen in de „Hervorming" en in het „Week blad voor Vrijzinnige hervormden." Tijd van aangifte tot 20 Juli a.s. Hierna sluiting, onder dankbetuiging voor de medewerking. Donderdagavond, 29 Juni, verga derde de Afd. Anna Paulowna van de Holl. Maatschappij van Landbouw in Veerburg. Voorzitter de heer N. Raap. Deze zegt bij de opening der vergadering, dat het doel van deze bijeenkomst is pogingen aan te wen den om voor de landbouwers, wiers land overstroomd is geweest, e voldoende boeveelheid kunstmest te verkrijgen. De kunstmestcommissie neemt krasse maatregelen. Zij ver strekt aan niemand meer kunstmest, dan hU het vorige jaar heeft gehad. Wie meer noodig heeft, moet dat bewijzen, doch dat meerdere is moei lijk te verkrijgen, omdat de beschik bare hoeveelheid niet normaal is en het aantal aanvragen bijzonder groot. Zal echter het volgend jaar op de door het water geteisterde gronden met succes gewerkt worden, dan is eene ruime hoeveelheid kunstmest noodzakelijk. Nu is de vraag, wat kan de Afdeeling in dezen doen? De heer K. A. Kaan is er voor, zich rechtstreeks tot den minister wenden. Voorzitter leest uit een dagblad voor, wat de minister in de Tweede Kamer heeft gezegd, toen de kunst- mestvoorziening daar ter sprake is gebracht. Hieruit blijkt, dat de kunst mestcommissie alleen meer geeft, als bewezen is, dat dit meerdere nood zakelijk is. Voorzitter zegt, bij de aanvrage zal men dus duidelijk moe ten omschrijven hoeveel kunstmest men noodig heeft, metopgave van het aantal bunders en de te ver bouwen gewassen. De heer K. A. Kaan zegt,- dat een der rijkslandbouwleeraren zijne mede werking heeft toegezegd. Na uitvoerige bespreking wordt sloten dat eene commissie van 2 landbouwers bfj den minister eene audiëntie zal aanvragen, om pogingen ann te wenden voor de overstroomde gronden eene voldoende hoeveelheid kunstmest te verkrijgen. Voor hen, die besteld hebben, doch te kort, zal eene nabestelling worden aange vraagd. In deze commissie worden gekozen i heeren K. A. Kaan en J. C. Geerligs, die J>eide zich bereid verklaren. Voorzitter leest voor eene circulaire <n het hoofdbestuur der Hollandsche Maatsch. vau Landbouw, gemachtigd door verschillende audere landbouw vereenigingen, betreflende den handel in varkens v(oor den uitvoer. De bedoeling van de voorgestelde maatregelen is om te bewerken,'dat de handel in varkens voor uitvoer, blfjft in handen van de boeren, opdat de varkenshouders het volle bedrag voor hunne dieren ontvangen. In i gemeente zal eene commissie van uitvoering aanwezig moeten zijn, die zich met deze zaak belast. De ver- kooper zal bij aflevering der varkens direct het getaxeerde bedrag ontvan en later wat de dieren meer hebben opgebracht. Na uitvoerige bespreking wordt algemeen het nuttige van deze maat regelen beaamd en voor deze gemeente eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren A. de Graaf, J.'tHart en D. Stammes. Bij de rondvraag zegt de heer J. C. Geerligs dat hij in Super, dat onder water heeft gelegen b(j de ovorstroo- miug, eene groote hoeveelheid grof rivierzand heeft gevonden en vraagt Hoe kan dat zand daarin komen? De heer A. de Graaf heeft hetzelfde ondervonden. Aangeraden wordt een monster op te zenden naar het proef station te' Wageninge». De heer Raap zegt, dat iemand uit Breezand hem gevraagd heeft, of hij er ook raad op weet, in den aanstaan den herfst hooi te verkrijgen tegen niet te hoogen prijs. Kan dit niet, dan zullen velen in Breezand hun vee moeten opruimen, omdat er op overstroomde gronden geen hooi wordt geteeld. Onderzocht wordt reedswie hooi noodig heeft, hoeveel en voor hoeveel koeien. Hieruit ontspint-zich eene uitvoe rige discussie, waaruit blijkt dat dit eene k westie is, die niet gemakkelijk is op te lossenEen bepaalde weg kon nog niet aangegeven worden, Besloten werd zich tot het, hoofdbe stuur te wenden om hulp. Voorzitter deelt nog mede, dat hij, die nog poters noodig heeft, deze spoedig moet bestellen en wie minder dan 2 H.A. land heeft kan nog kunst; mest bestellen» bij den heer D. Kaan Hierna sluiting. Onze vroege plaatsgenoote, mejuffr, D. Speels, thans geplaatst bfj de H. IJ. S. M. te Vlaardingen, is geslaagd voor het examen telegrafie. Woensdagavond 29 Juni, verga derde „Het Witte Kruis" te Veerburg. De voorzitter, de heer D. C. Rezel- man, opent met een welkom de vergadering, waarvan de secretaris, de heer C. Wfjdenes Spaans, de no tulen leest, die onveranderd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat voor verkiezing van 4 leden van het hoofdbestuur, candidaten aanbe volen worden door de afdeelingen Barsingerhorn, Hilversum, Schoten, Aalsmeer, Bloemendaal - O verveen, den Helder en het District Hoog- karepel. Door de afd. zullen worden aanbevolen de heeren Stieler, Th. Beeker, de Ven en Snethlage. Verder wordt medegedeeld, dat bij de over strooming het verplegingsmateriaal beduidend schade heeft geleden dat het zwembad geheel is wegge slagen. Van den heer S. Lipsisi dankbetuiging ingekomen voor ge noten hulp. De commissie voor het nazien der rekening van den penningmeester, brengt bij monde van den heer C. Slikker een gunstig rapport uit. De ontvangsten bedroegen f 1189.60 de uitgaven f 418.96, batig saldo f776.64. De rekening wórdt goedgekeurd, onder dankbetuiging aan den penning meester. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden is geklommen van 641 Jot 646. Het verplegings materiaal is niet noemens waard aangevuld. Het zwembad is in 1916 niet vergroot en verplaatst, en de regenbak te Van Ewfjcksluls niet gesticht, wat een gelukkig toeval is, met het oog op de overstrooming. Voor tuberculose-bestrljding is uitge geven f 213.73. Voorzitter dankt den Secretaris voor z(jn verslag.- De begrooting voor 1916 wordt aan geboden, in ontvan gst en uitgave op f2923.99. Bij de uitgaven is uitge trokken f900 voor de regenbak te Van Ewijcksluis, f600 voor T stichten van een zwembad en f 400 voor aanschaffing verplegingsmateriaal: Het bestuur ontvangt machtiging om de aannemers van regenbak en zwembad, die dit in 1915 hebben aangenomen, van hunne verplichtin gen te ontheffen, wanneer zij het wenschen. Tot bestuurslid wordt her kozen den heer D. C. Rezelman, die zijne» benoeming aanneemt en ge kozen de heer Dr. L. L. J. Olree, in de plaats van Dr. Aldershoff, die vertrokken is. Den heer Olree zal bericht gezonden worden. Bfj de rond vraag zegt de heer S. Speets, maga zijnbewaarder, dat het verplegings materiaal door den watersnood bijna eel ia verloren gegaan en dringt aan op flinke aanvulling. Voorzitter zegt dat dit zal geschieden in overleg met den geneesheer. Hierna sluiting. Koegrai. Algemeene vergadering van „Koe gras' Belang" gehouden op Donderdag Juni 's avonds 8 uur, in 't lokaal van den heer D. Marees. De voorz., heer A. J. Swaerts opent de verga dering, waarna de notulen worden ge lezen en goedgekeurd. Punt 1 der agenda was het lezen van het jaar verslag over 1915. Hieruit bleek dat door de vereeniging dit jaar niet zooveel is gedaan. Op het verzoek der vereeniging, om het perron b\j de halte te verlengen was een gun stig antwoord ingekomen. De voor zitter, de heer J. de Vries bedankte als voorzitter en bestuurslid, wegens drukke werkzaamheden. Punt 2. Rekening en verantwoor ding van den penningmeester. De ont vangsten bedroegen f264.85 de uit gaven f 141.90, zoodat er een batig saldo is van f 122.95. De rekeningen werden nagezien door de heeren S. Biersteker, C. Hoogschagen en H. B. Vries. Door den heer Biersteker werd medegedeeld dat alles in orde was bevonden. Punt 8. Bestuursverkiezing. Aftre dend waren de heeren J. den Das, A. Grin en J. Kossen. Door bedanken den heer J. de Vries moest nog een vierde benoemd worden. Gekozen werden de aftredende heeren en de heer S. Biersteker. Punt 4. Rondvraag. De heer C. v. d. Eljk vraagt of de vereeniging niet aan kan kloppen bij het Polderbestuur om den schoolweg, toch zekerde drukste verkeersweg, te verbeteren. Dit zal gevraagd worden. Ook klaagt spr. er over dat de lantaarns te vroeg uit zfjn. Het blijkt dat ze nog al eens uitwaaien. De heer J. Kossen wil met het oog op de groote onkosten ver bonden aan den teekencursus, hiervoor subsidie aanvragen bij de gemeente. Ook zou hfj wel aan het Polderbestuur willen verzoeken om het grint, dat op de wegen wordt gestrooid, zooveel mogelijk eerst aan den eenen, dan aan den anderen kant te strooien, hetgeen een groote verbetering zou wezen voor de wielrijders. Spr. zou nog gaarne meer lantaarns op het dorp zien. Een en ander zal aangevraagd worden. De heer J. van Das betreurt het, dat de duinstrook nog maar één postbestelling krijgt. Ep een tweede bestelling zal nogmaals worden aan gevraagd. De heer L. Tichelaar spreekt over de rioleering op Julianadorp. Aan den eenen kant is dat in orde, hjj zou dat ook gaarne aan den anderen kant zien. Voorts acht spr. het wenschelljk, nogmaals bij den gemeenteraad aan te kloppen om een verloskundige hier te krijgen. Daar er toch geregeld meer menschen in Koegras komen, is dat zeer noódig. Hier zijn ook alle andere aanwezigen voor. De heer Tichelaar achtte het ook zeer wen- schelijk, dat er nog wat meer leden zich bij de vereeniging aansloten. Hier voor kwamen verschillende voor stellen, doch ten slotte wordt besloten, dat de heer Tichelaar zal rondgaan om nieuwe leden aan te werven. Hierna sluiting. Als bijzonderheid kan worden aan- gestipt, dat bij den landbouwer P. Sinnige, een schaap, dat in December 1915 twee lammeren ter wereld heeft gebracht, dezer dagen voor de tweede maal weer twee flinke lammeren hpefc geworpen. Een goede rentegever. Tijdstippen van verzanding dar Brievenmalen. Naar Oost-Indié: Datum der ter post bezorging. TUdtt.der laat. bnsl. a/h Fostk. zeepost via Amsterdam I 90 Julll 8,— zeepost via Rotterdam 10 Aug. 8 over Engeland (alleen op verl. der afzenders) elkon Dinsd.84 Naar Guyana (Suriname) reepost vla Amsterdam onbekend 0.— Naar Curatjao, Bonaire en Aruba: zeepoet vla Amsterdam oubokend I 0.— 's Naar St. Martin, St. Eustatius Saba zeepost via Amsterdam onbekend I 0,— 'bj (alleen op verl. der aft.) over Engeland eiken Dlnsd. 8.40 's Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal: eiken Donderdag, 8.40 's n. Voor Hr. Ms. „Noord Brabant" naar D u r b a n6 Juli, 3.40 's nam.naar Kaapstad: 13 en 20 Juli, 3.40 's nam. Deu 14aen Juli a.s. hopen PIETER WAL en NEELTJE BRUIN den dag te herdenken, dat zij vóór 12V, jaar in den echt zijn verbonden. Dat zij nog lang voor ons ge spaard mogen blijven, is de wensch van J. P. C. THIESSEN en T. THIESSEN-MENS en Kinderen. Helder, 1 Juli 1916. Den 14de Juli 1916 a.s., hopen onze geliefde Zoon en Dochter, P. WAL en N. WAL-BRUIN, den dag te herdenken dat zy voor I2£ jaar in den Echt werden verbonden. Dat God hen nog vele jaren mag sparen, is de wensch van hun Ouders, Broeders en Zusters. Helder, 1 Juli 1916. J. WAL. C. WAL—Veter. C. KAPITEIN-Wal, R. KAPITEIN. Jb. WAL. C. WAL - Looij. A. EWALD Wal. H. EWALD. N. WAL. L. WAL—niküwkborr. CORN. WAL. A. WAL Hoep. G. WAL. A. WAL. T. KAPITEIN en Verloofde.1 Onze geliefde Ouders, i. M. DE MUNCK en C. DE MUNCK BLIKKENHORST, hopenD. V. den S8len Juli den 1 dag te herdenkeD, waarop ze 40 I jaar in den Echt vereenigd zul-1 len zijn. Helder, 1 Juli 1916. Vlamingstraat 41. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te z(jn vau de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Vader, Behuwd en Grootvader, PIETER BUISMAN, in den ouderdom van 76 jaar. Helder, 30 Juni 1916. Binnenhaven 107. Uit aller naam P. BUISMAN, Echtgenoote en Kinderen. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Dochter WILLEMINA FREDERIKA, in den jeugdigen leeftijd van 18 jaar. Namens haar diepbedroefde Ouders en verdere Familie H. Ph. J. J. v. GUNST. Helder, 80 Juni 1916. Gravenstraat 98a./ Voor de veie bi(jken vau belang stelling, ondervonden bij onze 25-jarige Echtvereeniging, zeggen wij hartelijk dank. F. C. van der HAAGEN. W. van der HAAGEN - Verlk*. Evangelisatiegebouw in de PALMSTRAAT. ZONDAB voorm. 10 uur, Ds. A. J. MONTIJN, van Haarlem. Wie te void'-rixi iie' f' van ver schuldigd is aan- of borgtochten bezit, geteekend door den Heer CORNE- LIS ROODT CORNELISZOON, in leven voerman en landman, ge woond hebbende aan de Langestraat No. 52 te Helder en aldaar overleden, wordt verzocht daarvan vóór 15 Juli a.s. opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris STAMMES. Ds praktijk wordt waargenomen door ds Heeren Dr. VAN DER LEE en Dr. GRUNWALD. Moet een belangrijk deel van da gemaante niet een man uit zijn midden in den Reed hebben Stemt dus: op DINSDAG 4 JULI, des avonds 8.16. Mevrouw FUÖHS,- Ankerpark 39, vraagt een flinke Dienstbode of Noodhulp. Zich aan te melden 'savonds na 8 uur.. Gevaagd een net Dagmeisje, beneden 17 jaar. Adres,: Mevrouw VAN LEEUWEN, Dljkstraat. No. 11. Een bekwame Huisnaaister ge vraagd voor éen keer pet week. Adres: Bui eau van dit blad. Zeevaartschool - Harllngan. Gevraagd tegen 1 September a.s. of eerder een op eene belooning van f250.- par jaar an vrije woning, vuur en licht. De jaarwedde wordt 1 Januari a.s. bij gebleken geschiktheid verhoogd tot f300.-. Gepensionneerden met klein gezin, bekend met splitsen, knoopeu en sloeproeien genieten de voorkeur. De Directeur, J. B. KREEFT. GEVRAAGDlSEEN flinke LOON F 2.50. ADRES:BOEKHANDEL DUINKER, SPOORSTRAAT. PAKHUISKNECHT gevraagd. Adres: P. VERFA1LLE, Keizerstr. JONGEN gevraagd omstreeks 16 oud. AdresBoerderij „Vrede en Vrij- heid", Strooweg 2. Flinke LOOPJONGEN gevraagd. Loon f4.- per week. AdresFirma J. VAN WILLIGEN, W eststraat. Voor direct gevraagd een nette Loopjongen. AdresMagazijn „DE VLIJT", G. DE BARBAN80N, Kanaalweg Gevraagd op een machine-fabriek te Den Haag een gepensioneerd of gepasporteerd Stoker le of 2e klasee der Koninklijke Nederl. Marine, mate riaalkennis vsreischt, om op te treden als Magazijnmeester- Zich persoonlijk of schriftelijk aan te melden bij de Hollandsche Machine Maatschappij, Hofwijckstraat No. 39, Den Haag. Nette DAG-DIENSTBODE gevraagd, door Mevrouw POORTMAN, Ankerpark 37. Gevraagd tegen 1 Augustus of eerder, in klein gezin, een natte DIENSTBODE, joed kunnende koken en werknn, P.G., als meid-alléen. Brieven onder No. 20, aan het Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 6