PROTEA INMAAKGLAZEN P.J. van WILLIGEN, Weststraat 87-90. AMSTELBIEREN. hel «EEIEIIHÜIS Gebroeders LEEN, Spoorstraat 21. eerste kwaliteit LAMS- en SCHAPENVLEESCH. P P.VAN DEN BRUL, UITVOERING Winkejjuffrouw een groot HEERENHUIS Houtwaren, Cinema Palace KINDERVOORSTELLING, Waschbare Vakkleeding. Rund-, Kalf- en Lamslagerij van A.VAN GELDER, Binnenhaven 28, REIS-, SPORT- EK JACHT-GOSTUMES. W. BIERENBROODSPOT, S. HERSCHEL, De Ongeregelde Modebazar Kinder- en Dameshoeden, Bloemen, Fantasie's, Veeren, enz., Beiersche Bierbrouwerij „De Amstel",Amsterdam. UIT DEN OMTREK. Texel, 24 Juli. Op het haventerrein geraakte, door het schrikken van het paard, een met bussen melk en 'n kist eieren beladen wagen, ten onderst boven. Paard en voerman bekwamen geen letsel, doch melk en eieren gingen bij 't ongeval verloren, zoodat de eige naar voor ruim f60 schade leed. De trek van touristen naar dit eiland neemt bij den dag toe. Vooral is 't de Koog wa3r men gaarne eenige dagen blijft vertoeven. Niet alleen in 't badhotel, doch ook by particulieren zijn vele gasten geherbergd. Er zijn particulieren die 15 personen hebben gehuisvest. Voor 't dorpje zijn 't na tuurlijk geen onvoordeelige bezoekers. De postschipper J. Buljs, zag giste ren tusschen de Cocksdorp en de Vliehors varende, in het Eierlandsche gat een lijk drijven, waaraan't hoofd, een arm en een been ontbrak en dat voorts in zulk 'n verren staat van ontbinding verkeerde, dat 't niet kon worden opgevischt. Ter markt waren heden aangevoerd 548 lammeren, prijs f 15 a f22; 129 schapen f 352 koeien f 375 3 nuch tere kalveren f 12 en 1 korf hanen 75 ct. per stuk. Anna Paulowna, 22 Juli 1916. De uitslag der aanbesteding alhier, het uitbaggeren der haven aan de Van Ewijckslüis, is als volgt: J. Kraaljeveld te Sliedrecht f0.32 p. M3. J. Lage veen Jr. teMedemblik f 0.24 p.M3. J. Rus van Wijngaarden te Hattum f 0.19 p.M3. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Eet sehapanvteesch. Ia een voorwoord van een recepten boekje, schrijft de directie van de Oliefabrieken Calvé Delft Het rondschrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, in het laatst der maand Juni door tusschenkomst van de Commissaris sen der Koningin tot de burgemeestes gericht, met het doel het gebruik van schapenvleesch in ons land te doen toenemen, heeft ons het plan doen opvatten door middel van dit ge schriftje een en ander onder de oogen van het publiek te brengen, dat kan medewerken de gedachte ingang te doen vinden, dat genoemde soort vleesch werkelijk verdient veelmeer gegeten te worden dan tot nu toe het geval is. Naar onze overtuiging is het vol komen ten onrechte, dat schapen vleesch- in ons land slechts door weinigen gegeten wordt. Dat het wèl op de menu's van eerste klas hötels en restaurants voorkomt, doch in het huisgezin van den flinken werk man en de kleine burgerij bijna nooit, in de kringen der gezeten burgerij ook slechts zelden, op tafel komt, ia een verschijnsel, dat hoe eerder hoe liever tot het verleden moet be hooren. Wegens zijn voortreffeiyken smaak, zijn groote voedzaamheid en lagen prijs, verdient het schapen vleesch niet langer bij de andere vleesch'soorten te worden achterge steld. Dat er in ons land wel belangstel ling voor het gebruik van schapen vleesch te vinden is, bleek ons reeds direct na de aanschrijving van den Minister, toen wij van enkele burge meesters en plaatselijke commissies voor levensmiddelen voorziening het verzoek ontvingen, door onze koks het doelmatig gebruik van schapen vleesch op aanschouwelijke wijze aan het publiek kenbaar te maken. Wie wel eens in het buitenland heeft gereisd, weet, dat het gebruik van schapenvleesch daar in hooge eere staat. Waarom zouden wij, Nederlanders, nu ruud vleesch, varkens vleesch, wild en gevogelte schaarsch en duur zijn geworden, geen schapenvleesch gaan eten, waar dit inderdaad geschikt ia de andere vleeschsoorten op waar dige wijze te vervangen Hoe snel het schapenvleesch in Delft en Hof van Delft, waar het eerst de bak- en braadproeven gehouden zijn, terrein veroverd heeft, moge blijken uit de mededeeling van den schapen- siager S., die, terwijl de demonstraties op Maandag 10 Juli aanvingen, reeds deB Zaterdags 15 Juli veertien schapen extra geslacht had. Gewoonlijk slacht te hij 6 tot 8 schapen per week; deze week bracht hij het tot 21 Het is een verblijdend teeken, dat, terwijl vóór het houden der bak- en braadproeven het schapenvleesch uit sluitend in de meest gegoede gezinnen te Delft werd gegeten, thans door alle kringen der bevolking dit vleesch gekocht wordt. Een prijs van 40, 45 en 50 cent per pond, die voor de verschillende vleeschdeelen van het schaap te Delft gangbaar zijn, schijnt binnen het bereik te vallen van de vrouw van menig werkman die een goed weekgeld verdient. Hoeveel te meer zal dit het geval zijn als de weg gevonden wordt om de prijs van het schapenvleesch nog aanmerkelijk te verlagen I In de overtuiging hiermede een goed werk te verrichten, verklaren wij ons bereid op verzoek van H.H. bur gemeesters en commissies voor levens middelenvoorziening in verschillende gemeenten van ons land, het gebruik van schapenvleesch verder door het houden van bak- en braadproeven te bevorderen. Ongetwijfeld bevorderen wij daarmede ook ons eigen belang, doch de wetenschap dat wij tevens in het algemeen belang werkzaam zijn doet ons heenstappen over den schroom om in dit opzicht onze er varing en de hulpmiddelen, waarover wij beschikken, in dienst van anderen te stellen, Belanghebbenden en belangstellen den in dezen gelieven zich op dit punt m6t ons te verstaan. Voor zoover dit mogelijk is, zullen wij gaarne in verschillende plaatsen van ons land de bak- en braadproeven van schapen vleesch voortzetten. Oliefabrieken CalvZ Dbut. Tijdstippen van verzanding der Brievenmalen. Naar Oost-Indië Vereend! ngswog. Datum der ter poet- bezorging. TJJdat.der laat busl a/hPostk. Naar Guyana (Suriname) zeepost yla Amsterdam I onbekend 7.46 'sav. Naar Curaqao, Bonaire en Aruba: zeepost vla Amsterdam onbekend7.16'sav. —er Engelandeiken Dlnsd 3.40 I en Vrijdag Naar St. Martin, St. Eustatius eu Saba zeepost vla Amsterdam onbekend 7.16'sav. (alleen op verl. der afz.) Engeland. eiken Dlnsd. 8.10 's n Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal eiken Donderdag, 8.10 's n. Voor Hr. Ms. „Noord-Brabant" naar St. Hele na: 28 Juli, 3.40 'sn. St. Vincent (KaapVerdischeeil.) 8 en 11 Aug., 3.40 'sn.m.; Las Palmas (Canarische eil.): 18 en 25 Aug., 3.40 'sn.m. Sport. Voetbal. Op de j.1. Zondag gehouden alge- meene vergadering van den N.V.B. werd aan den [afgevaardigde van S.H.B.S. overhandigd een bronzen medaille, wegens het bezetten van de 2e plaats in de afdeeling F der 3o klas competitie van den N.V.B. 1916/16. INGEZONDEN. Geachte Redactie. Oudergeteekende zou het op prijs stellen voor dezen keer gebruik te mogen maken van uw blad, om naar aanleiding van uw raadsverslag een verkeerden indruk te voorkomen. Het voorstel van de heeren De Zwarten Michels, dat de Raad een principieele uitspraak zou doen inzake school voeding en -kleeding, eischte duidelijke verklaring ter wille van de begin- len. En nu staat in uw verslag deze zinsnede als door mij gezegdAls kinderen wegens gebrek aan voeding of kleeding de school niet kunnen bezoeken, is er armoede in het gezin en moet het Burgerlijk Armbestuur helpen. Hieruit kan een verkeerde meening ontstaan. Daarom stel ik op prijs dat u mijne bezwaren, woordelijk uitgesproken wil opnemen. Na een korte inleiding is door mij jezegd: Als kinderen, vanwege ge- )rek aan voeding of kleeding de school niet geregeld kunnen bezoeken, dan is er armoe in dat gozin waartoe het kind behoort, en dan moet als kerk of particuliere weldadigheid niet hel pen of te kort schieten, het Burgerlijk Armbestuur dat gezin ondersteunen. In Art. 35 van de Leerplichtwet staat, „voeding en kleeding te ver strekken aan schoolgaande kinderen" (er staat niet aan de ouders van schoolgaande kinderen). En in het Koninklijk Besluit, dat de regelen vaststelt voor de uitvoering van dat artikel, staat onder 6„Ver strekking van voeding en kleeding mag niet anders dan rechtstreeks aan de kinderen plaats vinden." Dat is het verkeerde beginsel, dat wij bestrijden. Het schoolklad wordt losgemaakt van het gezin, en dat schoolkind alleen wordt dan geholpen, terwijl de andere kinderen in zulk een gezin, die toevallig niet in den leer- ilichtigen leeftijd valleD, en die natuur- Ijk evenveel behoefte hebben aan kleeding en voedsel, dat voorrecht niet genieten. Dat is een verkeerd beginsel: als er gebrek is, moet het geheele gezin geholpen en niet slechts de school gaande kinderen en dus moet de ondersteuning gegeven aan het gezin, met name aan de oudera. Nu worden de ouders uitgeschakeld. De ouders zijn de natuurlijke van God aangewezen verzorgers van hun kinderen. Doch deze regeling miskent de ouders, en de overheid plaatst zich tusschen de ouders en de kinderen in. Gevolg van dat stelsel is, dat de kinderen niet thuis van hun ouders maar elders van anderen voedsel ont vangen in school of in een ander lokaal met andere kinderen saam. Daardoor wordt van jongs af het kind gewend aan bedeeling, ontvan gen van de gemeenschapdus kweekt men een geBlacht dat steunt op de hulp van de overheid; een geslacht dat zich niet schaamt om bedeeld te worden; dat werkt demoraliseerend op de jeugd. Tot zoover mijne prin cipieele bestrijding. Hieruit volgt: dat wy niet zoo hardvochtig zyn om direct naar Armbestuur te verwyzen. Wy willen eerst als kerk- of parti culiere weldadigheid niet helpen, de hulp der Gemeenschap inroepen (Bur gerlijk Armbestuur). Ons maatschap pelijk leven geeft duideiyk biyk, hoe door ons alleen in uitersten nood, tot het Armbestuur de toevlucht wordt genomen. Dat nu de uitspraak in den Raad zóó was, dat n.1. met de Sociaal democraten al de Vryzinnige leden van den Raad mede instemden, be- oordeele een ieder voor zich, door my wordt op prys gesteld dat in dit geval links en rechts scherp tegenover elkander staan. Ten slottede Raadsoverzicht-schry- ver welke een éénzydige en onjuiste beschouwing leverde, en verzuimde om de aandacht te vestigen op de bespottelijke vergeiyking door den heer De Zwart betreffende Volkshuis vesting in verband met het behandelde onderwerp, heeft door dit overzicht getoond, ons standpunt niet te ver staan. E[et is my niet te doen om den schryver hard te vallen over de op my toegepaste critiek, maar in een neutraal blad als de HeJdersche Cou rant, meen ik op te merken sene in het oog loopende eenzijdige voorstel ling. Gaarne U dankzeggend voor de Hoogachtend, C. Adriaanse. Naschrift, Do heer Adriaanse vergist zich als hy meent, dat wy het a.-r. standpunt in deze niet ver staan. De heiligheid van het gezin mag niet aangetast worden. Het gezin is krachtens den wil Gods gevormd, het vormt een heilige band, dien men niet mag verbreken. Maar de heer Biersteker had hierover al opgemerkt, dat, volgens het a.-r. standpunt óók het staats (en gemeentelijk) gezag in gesteld is volgens de ordinintiflnGods en dat dus zeer goed het hoogere gezag ingrypen kan, waar het lag9re, i. c. het gezin tekort schiet. Daarop is de heer Adriaanse niet ingegaan. Wat nu onze „eenzydigheid" be treft: wy werden allereerst pyniyk getroffen, den heer Adriaanse, dien wy als een verdraagzaam en sympa thiek man kenden, die in den Ge meenteraad steeds, mèt de sociaal democraten, op de bres staat waar het geldt de belangen van de mis- deelden, de paupers onzer samenleving, thans op zoo harden, liefdeloozen toon te hooren praten over de belangen dierzelfde misdeelden. De gemeen- scbap kan o. i. niet dulden, dat ergens in haar midden gebrek geleden wordt. Uit utiliteitsgronden niet, omdat het tegen haar belang isinstandhouding van pauperisme demoraliseert; uit moreele overwegingen niet omdat het indruischt tegen het christelyk begin sel, volgens hetwelk zy zegt te leven, en dat alle menscheu als broeders lief heeft. Waar dit nochtans het geval is, zooals i. c. in de huidige samenleving, schiet zij in haar plicht tekort, en moet zy in verzuim worden gesteld. Eu dan iB hot verstrekken van school- voeding en -kleeding slechts de af doening van een klein, zeer klein ge deelte van de ontzaglijke schulden last, die haar bezwaart. Ons dunkt, dit is een zuiver standpunt, niet ver troebeld door dogma's. Nu zeggen de kerkelljkenwy helpen qua staat (gemeente), dus qua gemeenschap, eerst als kerkeiyke of (en) burgerlijke armbesturen niet of niet meer helpen. Dit is een onzuiver standpunt, daar het van de praemisse uitgaat, dat er armoede zy in een gemeenschap. Im mers, zonder armoede geen armbe sturen. Liever denken wy ons een samenleving zonder armoede, althans zonder pauperisme, wij vinden die meer naar God's ordinantiën dan die van den heer Adriaanse. Eu zoo lang die samenleving er nog niet is, behoort de gemeenschap in de ge breken, ontstaan tengevolge van haar onvolmaaktheid, zoo goed mogelyk te voorzien. Waar wy tegen opkwamen in ons overzicht was tegen het feit, dat de heer Adriaanse, in plaats van inte- grijpen, de zaak ging beredeneeren. „'t Ging hi8r om een beginsel", zegt hyneen, geachte heer, 't gaat om een hongerige maag en een verwaar loosd lichaam eD geenszins om een beginsel. Overigens is het zeer merkwaardig, dat wij in onze raadsoverzichten steeds eenzijdig zyn, wanneer wy een of andere party een „vriendeiyke ver maning" hebben gegeven. Meermalen hebben wli aan de vryzinnigen, waar zy het verdienden, geduchte slagen uitgedeeld, zóó zelfs, dat de heeren Jaap en TUs in „Waakt en Werkt" tegen elkander spraken van de „ver- bysterendo openhartigheid" (wy ci- teeren uit ons hoofd, dus het kan wel een ander woord zijn geweest óók), waarmede wy de dingen by hun naam noemden. Als wy de sociaal-democraten eens wat opmerken, krygen wy in „De Vonk" een stoot in onzen rug, van wege onze eenzydigheid, en als de derde man in den bond komt nu zoo waariyk de heer Adriaanse ons óók op onzen neus tikken. Volgens de ondervinding, door ons opgedaan, schijnt men van onze krant veelzijdig heid te verlangen in die mate, dat er te veel zyden aan zyn, en zij dus m. a. w. rond wordt, en maar &1 in de rondte biyft rollen, over alle on effenheden heen. En dat gaat toch niet, heeren. Als wy de vryzinnige beginselen verdedigden, zou men ons, et pour cause, verwyten, de neutra liteit van ons blad te schenden zouden wy ze aanvallen, dan zou men mogen zeggengy zyt eenzijdig 1 Die wat verdient, moet wat hebben en wy trachten steeds ons op zoo hoog mogelyk standpunt te plaatsen, ten einde een zoo ruim mogelyken blik te hebben. Wy zyn overigens den heer Adriaanse dankbaar voor zyn stukje, daar wjj nu gelegenheid hebben op een en ander eens nader in te gaan. Menigmaal, als verschillende raads leden ons wegens onze kritiek, boos aankeken, hebben wy hen uitgenoo- digd in ons blad hun aan de onze tegengestelde-meening uiteen te zet- teü. Steeds hebben zy dat principieel geweigerd. Wy hebben dat betreurd, daar dergeiyke dingen natuurlijk medewerken om tot betere begrippen over dit of dat te komen, en dus opvoedend en misschien propa gandistisch werken. Ten slotte: inderdaad hebben wy verzuimd de aandacht te vestigen op de dwaze bewering van den heer De Zwart, nl. dat het niet goed was om voor de arbeiders der belt op het beltterrein woningen te bouwen, aangezien die woningen behoorden tot de emolumenten en emolumenten den arbeider des te afhankeiyker maakten. Maarwe verzuimden óók er de aandacht op te vestigen, dat de heer De Zwart aan de vrijzin nigen verweet, dat z\j, die, blykens de debatten van dien avond, zoo fel vóór school voeding en -kleeding wa- reD, dan nooit eens met een voorstel hieromtrent gekomen zyn en het al weer aan de sociaal democraten over lieten. En zoo weegt, geachte heer Adriaanse, het een tegen het ander op. We maken geen aanspraak op volledigheid in die overzichten en doen meestal maar eens een greep. Ntdirl. Vereenlglng tot afschaffing van alcoholhoudends dranken Afd. Helder, Kanaalweg 116. Aan alk militairen geheel onthouders in den Helder! Waarde strijdmakkers 1 Het is u allen wel gebleken, dat de beginselen van geheelonthouding in dienst zeer vaak, om geen andere woorden te gebruiken, worden bestreden. Oudergeteekende stelt zich voor, a.s. winter onder de militairen deze beginselen te verbreiden, doch daartoe moet heel wat werk verricht wordeü. Zy, die daarmede instemmen en willen helpen, geven naam, bataillon en compagnie op aan onderstaand adres. W. G. 9. O verbeek Jl'., Secr. der Afd. Helder. (Andere bladen worden beleefd ver zocht dit over te nemen). Advertentiên. Familie VERSCHOOR. p.p.c. De Heer en Mevrouw R. H. ARNT- ZENIUS de Vries geven kennis van de geboorte hunner Dochter IDA MARIA. Helder, 23 Juli 1916. Eenige kennisgeving. Ondertrouwd JOHANNES NANNINBS ADRIANA BARENDRECHT. Batavia, 1Qlfi Onzen wslgemeenden dank aan allen, van wie wij op 20 Juli blijken van belangstelling hebben mogen ont vangen. K. GEUS en A. GEUS-SMIT. Helder, 25 Juli 1916. Hoofd Otf. v. Adm. J. H. M. NITTEL, verzoekt inzending van REKENINGEN vóór 31 Juli a.s. ZANGVEREENIGING HARMONIE". ZATERDAG 29 JUL11916, In den Tuin van „CASINO", mat wslwlllanda medewerking van de MUZIEKVEREENIGING „APOLLO". Aanvang 8V2 uur (precies). Zaalopening 7.45 uur. N.B. Zij die zich alsnog aanmelden als bogunatigsr(8ter) kunnen introduc- tfün bekomen bij den Sacretaris W. N. KIKKERT, Spoorstraat 12. BAL NA. Movr. SCHNEIDER, Bassingracht 4, vraagt voor nu of later, oen flinke nette Dag-Dienstbode. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. Wordt gevraagd een flinke DIENSTBODE, voor dag en nacht, P.G. Adres: H. J. DE RUITER, Wilholminastraat In. Gevraagd een flinke DIENSTBODE. Adres: Hótel „DEN BURG". Een flink Dienstmeisje gevraagd, voor halve dagen. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een flink DAGMEISJE. Adres: Spoorstaat 36. Mevrouw BAKKER, Kanaalweg 76, vraagt een nat meisje, van 8-12 uur. Aanmelding des avonds na 7 uur. Een Leerling gevraagd. Atelier Dames- en Kinder-Confectie Fa. S. A. KANNEWASSER, Kanaalw. Een flinke Jongen of Meisje gevraagd, voor bestel- en winkelwerk. Adres: Koningstraat 13. Helpster gevraagd voor de Bewaarschool Middenstraat. Aan te melden tusschen 8 en 9 uur, Weststraat 58. Gevraagd nette WINKELJUFFROUW, opgaaf van leeftyd gewenscht. Brieven onder No. 60, aan het Bureau van dit blad. Flinke Werkster gevraagd voor den Zaterdag. Tevens een Verstel^ naaister. Adres„HOTEL BELLEVUE." Gevraagd een flinke Naaister, voor atelierwerk voor dameseonfectie. Brieven onder no. 61, bureau van dit blad. Gevraagd een nette Winkel juffrouw, tegen half Augustus. Adres: N.V. „DE ROOKENDE AMERIKAAN", Spoorstraat 37, BANKETBAKKERIJ. Wordt gevraagd een nette Jongen voor loop- en bakkerijwerk. Adres: VIS, Kanaalweg 87. Te huur aan de Prins Hendriklaan No. 5. AdresKoningstraat No. 20, Zit-Slaapkamer gevraagd door Militair. Brieven onder No. 58, aan het Bureau van dit blad. TE KOOP of TE HUUR op eersten stand, met 8 Kamers, o.a. 2 groote Kamers en Suite met Serre; flinke Tuin, prachtig nitzlcht. Te bevragen: Bureau van dit blad. GRAFRUIMTE te koop gevraagd, op de begraafplaats te Helder, bij voor keur op het oude gedeelte. Adres: S. KRIJNEN. Polderwee. SPOED. Voor direct ter overname aange boden een bedrijf, 't welk een ruim b:staan oplevert. Omzet voorhanden Brieven onder No. 59, Bur. v. d. blad- Te koop een Motorrijwiel „N.S.U.", 3J P.K., f169 en een „F.N." 3 P.K. f 80. Te bezichtigen: Oranjestraat no. 3, na 4 uur. Te koop Kip met Kuikens, Konijnen, Dui ven, Slachtkippen en -Hanen, Kanarievogels enz. Adres: Janzenstraat no. 1. Te koop een KLOEK met KUIKENS. Adres: J. AGEMA, Sluisdykstr. 139. Te koop 1 Kastje, 4 Stoelen, een Leuningstoel, 2 Bloemtafeltjes en een Theetafeltje. Te bezichtigen 's avonds na zes uur. Adres: Bureau van dit blad. MOTORRIJWIEL t<i koop (Douglas). Zonder versnelling, f 300.-. AdresA. VAN GUN, Anna Paulowna. Te koop gevraagd een goed onder houden Kinderwagen (geen twee- duwer.) Adres: Molengracht No. 14. Oc- en Sextanten. Te koop gevraagd prisma- en lange Zeekijkers etc. Aangaboden een zoo goed als nieuwe SEXTANT met Certificaat K. M. I. Te bevragen aan DUINKER's Adv. Bureau, Spoorstraat. Gevraagd raet 1 September voor heer alleen tweo ruime kamers, (zit- en slaapkamer), gemeubiloerd of on- gemeubileerd, op goeden stand. Br. onder no. 52, Bureau v. d. Blad. Te koop: het Winkel- en Wennhuls met Erf en Pakhuis aan de Dijkstraat No. 22. Adres den bewoner. Te koop het welgelegen BURGER WOONHUIS Koningdwarsstraat No. 3. Brieven onder No. 56, aan het Bureau van dit blad. Deurwaarder C. G. GUDE, te TEXEL, zal op VRIJDAG 28 JULI 1916, des voormiddags te 10V» uur aan het Haventerrein te Oudeschild op Texel, publiek verkoopen een groote partij als: bewormnagelde eiken palen, eiken palen, eiken paalelnden, eikan planken, eiken gordingen, alsmede grenenhouten kokers. Een en ander afkomstig van de onderhoudswerken der haven Oude schild op Texel De houtwaren liggen op gemeld terrein verkaveld en genummerd te bezichtigen. BINNENHAVEN 2 Hebt U reeds gezien? In deze film ziet U het bijna ongelooflijkste tot werkelijkheid worden. SpanningSensatieEmotie WOENSDAGMIDDAG te 2 uur waarin een geheel komisch programma. Reclame-aanbieding. Gedurende 10 dagen 10 procent korting. Slagersjassen. Bakkersbuizen. Coiffeursjassen. Kruideniersjassen. Kantoor- en Magazijnjassen. Blauw keper Pakken. Manchester-Fietspantalons. Schildershemden. Schorten. Sloven. Barets. Zie de uitstalling. a Contant. Alléénvtrkoap van de tinna LAGEMANN t WIGGERMANN, Amsterdam. Opgericht 1840, - Telefoon 158, heeft steeds voorradig I BI 1555511 'i SCHILDERSJONGEN gevraagd, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: Firma JOH. HUBBELING, Oostslootstraat 69. Gevraagd een Broodbakker en een Broodbezorger. Adres: „DE EENDRACHT". Flinke JONGEN gevraagd, voor magazlinwerkzaamheden. Aanvangs salaris f6.— per week. Adres: G. J. v. d. LEE, 2e Molen straat 156. Gevraagd een flinke Jongen. Adres: L DE VRIES, Spoorstraat. Nat persoon gevraagd voor broodbezorging, enkele uren 's morgens. Adres: WITSENBURG,Hoofdgracht, Jongen gevraagd, ter op'teiding in het tapytvak, by H. DE VRIES, Spoorstraat 95. AMSTERDAM. IEDERE DONDERDAG is sen onzer COUPEURS aanwezig van 12 tot 4 uur bij dan Haar SPOORSTRAAT 87-89. Koningstraat 23, koopt geheele of gedeel telijke Inboedels, Winkel goederen, Rubber, Platina enz., tegen de hoogste waarde. Koningstraat 23, mouten alle Zomergoederen die nog aanwezig zijn weg. Daarom wordt alias, zooals voor spotprijzen verkocht. DAMES, denkt er om, ALLES MOET WEG. S. HERSCHEL. Vz L. met ring en deksel 38 Ct 3/4 L. 11 99 99 si 46 Ct 1 L. 91 99 99 SI 54 ct Y/m L. 99 99 99 II 60 ct 2 L. 99 99 99 II 68 ct Vraagt in uw Café: Op fleschjes gebotteld, zijn alle fleschjes voorzien van aan dtlket van de Hoofdagent voor Helder en omstreken: G. JOH. VAN DER LEE.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 3