S. Coltof, Kinder-Kousen I I. Herman Nypels EllTIF, ïltil Onverslijtbaar Linoleum „ONZE VLOOT". KUNSHANDEN Advertentiën. EVANGEIISATJE_PALMSTHAAI. istelijke Gereformeerde Kerk. K. ACKEMA, 's WOENSDAGS Stationstraat 11, Kanaalweg 142, nog voorradig No. 3 f 0.75, 6 I.OO, 7 f I.IO, Wollen KINDER-KOUSEN ver BENEDEN den tegen- woordigen prijs. HELDER CIVIELE EN MILITAIRE KLEEDERMAKERIJ INDISCHE UITRUSTINGEN RAADSOVERZICHT. „Uitverkocht", zuchtte de bode en liet de leege handen zien aan den laatst-aangekomen tribunist, die in de heilige hallen der vroedschap wilde binnendringen. „Uitverkocht, meneer. Voor geen geld meer een plaatsje te krijgen". En ongetroost moest num mer vijf-en-twintig weg. Hij zuchtte en zijn hart bloedde was hij niet óók een van de opvoeders der Hel- dersche jeugd, over wier toekomstig lot zou worden beslist in de Raad zaal boven? Zou worden. Daar zat 'in juist de kneep. Daarvoor waren al die onder wijzers gekomen. De gemeente-po litiek kon hen niet schelen't ging hier om de politiek van de porte- monnaie, en welke betweter zal het hen ten kwade duiden, dat ze daar voor huis en haard in den steek lieten en dwars door storm en regen heen zich opmaakten naar dit heilige dei- heiligen? Och arme, wat kwamen ze van een koude kermis thuis! Want in een minimum van tijd was hun heele salaris-regeling van de baan en konden ze, ongetroost, thuis hun koud geworden kopje thee uitdrinken. Nu was dit op zichzelf zoo erg niet. Wat in 't vat is verzuurt niet, en voorzeker, de snijboontjes der onderwijzers-salarissen waren volgens de regelen der inmaakkunst bewerkt. Maar in den loop van het proces was de zware steen, die nu eenmaal bij elke goede inmaakpot behoort, eenige malen van de massa afgewenteld, de pikante lucht, die dit zaakje ver spreidt, was wellustiglijk opgesnoven, en de bezoekers hadden er een paar pond Attisch zout aan gewaagd, in de hoop, dat het deugd zou doen. Toen was de huisvrouw gekomen, die moest opdienen en die had het gerecht ter tafel gebracht, waar het geenszins in den smaak viel. Twee groote bromvliegen vlogen er al maar omheen, en hoe hard men ook werkte met servet om de roofdieren te ver jagen, ze keerden in groote kringen weer naar het lekkere gerecht terug en boorden er hun fijne instrumentjes in. Bromvlieg S.D.A.P. zoemde: ..Ik geef meer, ik geef meer!" en streek in de nabijheid van den Voorzitter neer. Toen kwam bromvlieg Grun wald en die zong een ander liedje met hetzelde refrein: „Ik geef nog meer, ik geef nog meorDaarna was er een heelen tijd niets. Maar de heer Biersteker was al ge- ruimen tijd bezig met het africhten van een derde exemplaar van het specimen der musea domestica (mo gen de entomologen mij al deze ket terijen vergeven) en liet op een ge geven oogenblik dit aanvallige beestje los op den Voorzitter. De heer De Ven schrok ervanwat hebben we, nou aan de hand? bromde de wet houder van onderwijs, en onze vlieg duetteerde met den wethouder, door te zoemen„Nog meernog meer nog meer Ja maar, dat gaat niet, zuchtte de wethouder van onderwijs, dat daar maar zoo mir nichts dir nichts al lerlei voorstellen worden losgelaten op het ontwerp van B. en W. |Hoe dikwijls is er niet geklaagd over het zoo onvoorbereid indienen van voor stellen. We moeten bf de behande ling uitstellen öf al die amende menten negeeren. Maar de mijne niet, zei de heer Grunwald. Mijn vlieg is veel mooier dan die van meneer Biersteker, Kijk maar, die is hier en daar be schadigd, niet af, en het is een klein kunstje om die vlieg te vangen. Meneer de Voorzitter, riep de vlieg- Biersteker, j'y suis, j*y reste. We hadden afgesproken, we zouden met z'n allen één reu zen vlieg cultiveeren en die loslaten op de S.D.A.P. en op B. en W., en nou is de vlieg- Grunwald gekomen en heeft wat in het gerecht, dat B. en W. klaar ge maakt hadden, gedaan. En ik laat dat niet onder me, om de dooie dood niet, M. d. V., ik heb de onderwij zers minstens even lief als de S.D.A.P. en de heer Grunwald samen. Ziet-u. Ja maar," riepen ze toen allemaal, dat gaat niet, dat gaat niet. Dan pakken we de snijboontjes wc leggen er den steen weer zoolang op en kijken eerst eens wat ervan terechtkomt als ze nog een poosje staan. Niet te lang, heeren, was de waarschuwing, - als 't eenmaal open geweest is, bederft het gauw. We moeten niet lang met de con sumptie wachten. En de helft van de publieke tri- bune liep weg, overtuigd dat het gerecht hedenavond onverteerbaar was. A rivederci signori! Beter verging het de verordening op de publieke vermakelijkheden. B. en W. hadden verschillende ver hoogingen voorgesteld ten einde de financien te versterken. De S.D.A.P. wilde nog verder gaan. De heer Michels zette het standpunt uiteen, en eigenlijk: kon niemand daar iets tegen hebben. Behalve de heer De Geus, die een wanhopige poging deed om de voorstellen der S.D.A.P. niet aangenomen te krijgen. Deze heer gebruikte een ontzettende massa woorden om ja, eigenlijk niets te beweren, althans niets steek houdends. Hetgeen in deze materie door dien heer te berde werd ge bracht, was waarlijk bedroevend. Het standpunt, door den heer Michels ingenomen, en waarin de Raad, voor het overgroote deel, medeging, is door dezen in ons blad uitvoerig uit eengezet en kunnen w\j dus als be kend vooronderstellen. En het vond ook geene bestrijding, behalve dan de niet-serieuse van den heer De Geus. Maar toen de heer Adriaanse kwam met een belasting op de sport wedstrijden, die des Zondags gehouden werden, toen kwamen er principieele bezwaren los. Dat zou een ramp zijn voor die vereenigingen, meSnde men, onoverkomelijk, zei zelfs de Voor zitter. Sport verhoogt de volkskracht, zei de heer Biersteker, - wij mogen voetbal niet belasten. Jonge, jonge, zuchtte de heer Adriaanse, 1500 entréetjes van een dubbeltjedat is f 16.- schoon geld 't Is zoo mooi, meneer de Voorzitter Ver schillende leden watertandden, maar hielden moedig stand. En ziedaar! l8 heeren Adriaanse's voorstel kwam er door. Arme voetbal-supporters! Voortaan, inplaats van een dubbeltje, kost u het ZondagBch® vermaak 11 cents. Van vliering tot kelder, Van salon tot keuken, Belegt Uw gronden Met geheel doorgedrukt f 2.40 per M>. Maar o wee! Toen het op stem ming aankwam, sloegen enkele heeren de verzenen tegen de prikkels. Ik bedank ervoor, zei de heer Grunwald, nu ze de voetbal-sport belast hebben zal deze verordening niet dan over mijn lijk worden aangenomen. En ik pas ookf riep de lieer Biersteker, T. is een schandaal. De heeren Zander en Harjer zeiden niets, maar meng den hunne tranen in die van deze beide heeren. Maar de verordening kwam er: que voulezvous? er is geld noodig. Dit was do hoofdschotel van wat er op de groene tafel werd rondge diend. De heer Zondervan deed nog verschillende pogingen eenige hors d'oeuvres te veredelen. Zoo trachtte hij van den Raad pressie gedaan te krijgen op het Bestuur van het Werkeloozenfonds. Volgens de ver ordening n.1. zou dit Bestuur, indien het de tijd daartoe gekomen achtte, dienen over te gaan tot de benoeming van een definitief bestuur inplaats van het voorloopige van thans. Maar nu was het lastige, dat het Bestuur de tijd niet gekomen achtte, terwijl de heer Zondervan de gansche sociaal democratische fractie trouwens die t\jd wèl gekomen achtte. Men zal wel begrijpen, dat het hier de kwestie was een vertegenwoor diger der arbeiders in het Bestuur te krijgen. Dit was indertijd toegezegd en geraakte nu schijnbaar op de lange baan. De heer Zondervan nam tenslotte genoegen met de belofte van een voorstel in zijn g binnenkort. De tweede poging van den heer Zondervan was, dat hjj den aan Je stellen tijdeiTjken conciërge aan de Zeevaartschool een beter bezoldigd ambt trachtte te verschaffen dan dat van i'8.— in de week. Deze poging faalde, omdat uit do discussies bleek, dat de heer Zondervan hier wel wat streng principieel was en het bijbaantje met f8.— eigenlijk goed gesalarieerd was, al wae het dan waar, dat de aantestellen ambtenaar of -nares den ganschen dag in het gebouw aan wezig moest zijn. De Voorzitter deelde mede, dat de begrooting 6luitend is kunnen worden gemaakt met eene belastingver- hooging tot het maximum, n.1. f200.000.—. Wij vermoeden, dat dit onzen lezers, die zich al voorbereid hadden op eene verhooging van 100 °/0 hoofdelijken omslag, hetzelfde aangename gevoel zal geven als de kip, die slechts bij den staart van haar veeren ontdaan wordt, instede van, zooals haar toegezegd was, ge heel kaal geplukt en opgegeten te worden. Want het komt neer, ruw schat, op eene belastingverhooging van ongeveer de helft. Iemand, die dit jaar dus f 1.— hoofd, omslag betaalde, zal het volgend jaar dus f 1.50 moeten betalen, en zoo ver volgens. Verder werden verschillende posten geraamd, die men hoopt van het Rijk te zullen vergoed krijgen. Zoo raamden B. en W. de onkosten der distributie wet op f 60.000.—een bedrag, dat ongetwijfeld mee zal vallen. Dit bedrag, alsook f38.000. voor het Held. Kanaal, hoopt men van het Ryk vergoed te krijgen. Verder hoopt men op een bijdrage van het Rijk inzake de oorlogswinst belasting óp f 76.000. -Zooals men weet, is deze belasting hoofdzakelijk ingevoerd om de gemeenten uit haar finantieelen nood te helpen, f 75.000.- hiervoor te ramen waarlijk bescheiden. Als het Rijk niet zou bijspringen in deze mise rabele tijden, ware de ellende niet te overzien. Bij de vaststelling eener verorde ning op het beheer en den dienst der gasfabriek en waterleiding bracht de heer Michels hulde aan B. en W. voor het feit, dat zij de waarheid hadden aangedurfd en thans een afschrijvingspercentage voor die be drijven hebben vastgesteld. Een ver zuim van lange jaren eindelijk hersteld. Wat er nog meer is afgehandeld, vindt de lozer in het verslag zelve. De duikboot- en mljnoorlog. De Noorsche stoomschepen „Caer- loch", „Raon", „Delto" (3193 ton) en „Tromp" (2751 ton), en de Engelsc.be stoomtrawler „Nethe" zijn in den grond geboord. Da „Marlna". Naar de „Times" d.d. 1 dezer uit New York verneemt, heeft de Ameri- kaansche ambassade in Berlijn in structies gekregen, om aan de Duit- sche regeering inlichtingen te vragen omtrent het in den grond boren van de „Marina". Voordat het ant woord is ontvangen op dit en op andere verzoeken om inlichting, zal naar wordt te verstaan gegeven de Amerikaausche regeering niets doen. Op de Noordzee. Berlijn, 3 November. De chef van de admiraliteit deelt mede: In den nacht van 1 op 2 November zijn lichte Duitsche schepen, van hun basis in Vlaanderen vertrokken, naar den handelsweg van de Tbames naar Nederland opgevaren en hebben ver schillende stoomschepen aangehouden onr ze te onderzoeken. Twee dezer schepen, die verdacht werden, zijn naar een haven opge bracht, terwijl bet derde, dat evepeens bevel gegeven was derwaarts te vol gen, nog niet binnengeloopen is. (Dit is dan waarschijnlijk de „Oldambt" geweest). Op hun terugreis werden eenige onzer torpedobooten korten tijd door vier Engelscfae kruisers lever geefs beschoten. Onze schepen zijn allo ongedeerd teruggekeerd. Uit Abysslnltt. De Britsche gezant in Abyssiuië meldt, dat er op een afstand van ongeveer 25 mijlen van de hoof Jat ad Addisabeba een slag ia geleverd, die eindigde met een volkomen overwin ning van de nieuwe regeering. Ras Mikael, de vader van Lid Jeassa de afgezette kei} er, is gevangen genomen. Lid Jeassu zeif zou zich bevinden bij de stammen aan de grens van Abyssinié en Somaliland. DE OORLOG. De „Deutschland". Washington, 1 November. Nadat van de douane te New Londen bericht was ontvangen dat er geen wapenen en munitie aan boord van de „Deutschland" zyD, is bevel gegeven de duikboot als koopvaardijvaarder te behandelen. De lading bestaat uit 750 ton kleurstoffen, geneesmiddelen en chemicaliën. Bernstorff heeft voorgesteld om de post tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland op handelsduikbooten te vervoeren. Een postambtenaar heeft verzekerd dat het hoofdbestuur der posterijen bereid is in dit voorstel te treden. De bevoegde autoriteit heeft echter nog geen beslissing genomen. Berlijn, 2 November. De „Voss. Ztg." ontleent aan het „Bremer Tageblatt", dat de handelsduikboot „Deutschland" half Oct. haar tweede reis heeft ondernomen. De bemanning, die onmiddellijk b|j de thuiskomst van de eerste reis tegenover het bestuur van de „Ozean Reederei" de verklaring afgelegd had, dat zij zich ook voor een volgende reis zou laten aanmonsteren, is kapitein König trouw gebleven. Het is nagenoeg dezelfde bemanniDg, die, vertrouwende op den leiddr en op de zeewaardigheid van het schip, ook deze reis heeft meege- dan wil ik, ondergeteekende, mij ver plichten, dat vleesch gratis klaar te maken en thuis te bezorgen, mits de qualiteit dezelfde is als ik steeds ge woon ben te slachten en te verkoo pen en dit door den keurmeester hier ter plaatse te laten conBtateeren. M. de R., ik zou aan X. willen vragen, waarom nu juist over vleesch gesprokeD. Het is voor ons geen voordeel om voor abnormalen prijs te verkoopen, de omzet wordt er niet grooter door. Juist de groote omzet maakt de winst, dus hebben wij er minder belang bij. En daD, alles is duur nietwaar? Neemt bijvoorbeeld kruideniers, manufact., groenteboer, melkboer, turf boer en nog meer boeren en zooveel anderen nog, die tegenwoordig hooge prijzen moeten vragen voor hunne waren om een bestaan te vinden, en toch werkelijk niet zoo uitblinken. Neen, dan zou ik U andere zaken kunneu noemen X., die door lintjes fin strikjes, bloemen en kantjes, nu iu paleizen wonen, en dit dan toch zeker, laat ik niet zeggen door woeker, maar dan toch zeer zeker door groote winst dit verkregen hebben, en dit kan men van de slagers hier ter plaatse nog niet zeggen. M. de R.! Aangezien wij hier een Slagers Vereen iging Rebben, wensohte ik hier even tè doen uitkomen dat dit schrijven, niet van de Vereeuiging uitgaat, maar van mij als particulier. M. de R.! U dankend voor de verleende plaatsruimte, heb ik de eer te «ti». J. Zander, Yieeschhouwer en Spekslager, Middenstraat 62, Hel ler. P.S. Aan X. zij nog medegedeeld, dat de vleeschprijzen in Alkmaar, bij goede qualiteit slagers gelijken tred houden met den Helder. En dat in Amsterdam op het oogen blik onder enkele slagers een moor. dende concurrentie wordt gevoerd. PLAATSELIJK NIEUWS. - De hear P. Kramer alhier, wordt 4 November aangesteld tot agent van politie hier ter plaatso. Programma van het. 2e Winter-Cqncertop Dinsdag 7 November 1916,.'van het Stafinu ziekkorps der Kod. Marine. Concertzaal „Tivoh". 1. Kriegsmarscb det Priester aus Athalla MeiidelesoliL 2. OuTeiture „Stradella". Flotow. 3. Violettes Valse, E Waldtenfel, 4. Fantaisle a.d Opera „SI J'Atais Rol", Adolphe Adam. 6. Ouverture Dichter uud Bauer, Fr- von Suppé. 6 Oud-Hollandsche liederen, Valertus. a. O, Heor die daer. b O, HeemskerckNoyl n kloeke daet. 7- Zwei elegische Melodien !(fur streichorcheslor), Edward Grleg. 8, Fantaislê sur le.Petite Due, Oh. Lecoc Logger gestrand. De logger Van Galen Maassluis 84, is hedennacht op de Razende Bol gestrand, daar door vletterlieden vlot gesleept en alhier in de h". ven gebracht, De lading bestaat uit 7 laat haring, Het schip heeft geen averij. Oo „Noord-Holland". Het s.s. „Noord Holland", op weg van Leith naar Harlingen, en dat naar wij leeds mededeelden op den Zuidwal strandde, is Donderdagavond te 10 uur vlot gekomen. De uit steenkool bestaande lading wordt aan de Binnenhaven alhier gelost. Aan boord van het stoomschip had Donderdagmiddag een ernstig ongeluk plaats. De 17 jarige lichtmatroos H. Stichter, van Rotterdam, geraakte toen hij den donkey-man af] tusschen de kamraderen, waarbij hij zwaar gewond werd. Met eenige hoofdwonden en een paar gebroken ribben werd de ongelukkige naar het marine-hospitaal gebracht. Hier bleek bij nador onderzoek dat hij ook beid beenen gebroken had. (Zie verder Tweede Blad.) INGEZONDEN. M. d. R. 1 Gaarne verzoek ik eenige plaats ruimte in Uw veel gelezen blad, hiervoor bij voorbaat mijn dank. In de Heldersche Courant Zaterdag j.1. komt een ingezonden stukje voor, omtrent „duurte van rundvleesch", onderteekend X- Anonieme onderteekening, doet al dadelijk denken aan schurftig zijn, iets vreezen voor de roskam, en daarom M. d. R., wenschte ik eens te vragen door middel van Uw blad, wie is X, is het een man of een vrouw, die het goede idee oppert voor het Dames genre hier ter plaatse, om goedkoop vleesch, (waar ook ik, veel voor gevoel, doch het mij onmogelijk is, tegen dien prijs goede qualiteit te leveren), van een andere plaats te betrekken, Alkmaar bij voorbeeld. Daar ik uit deD aard deAaak, goed met de slagers uit die plaats bekend bon, moet het zeer zeker by die slagers gezocht worden, welke er minderwaardig vleesch op na houden, en dié dan ook, volgens door mij ingesteld onderzoek niet anders ver koopen dan contant aan den winkel afgehaald; doch het is gekeurd vleesch en kan er dus gerust op ingegaan worden, om het te probeeren. Maar myn waarde X, waarom nu juist voor de Dames en het ook niet beschikbaar te stellen voor de minder gegoeden. Is dat vleesch daar te goed voor of is het dat die categorie van menschen het niet b contant kunnen betalen? Dan zult ge u toch danig vergissen; in die andere klasse van menschen (de Dames) zijn er toch volen - natuurlijk niet allen - die het op één, twee of drie maanden van den slager moeten betrekken, omdat hunne betrekking medebrengt, dat zy hun geld niet eerder ontvangen. Maar waarde X., wanneer U nu dat vleesch van 60 ets. per pond in groote partij hier laat komen, en U wilt dan die menschen terwille zijn die ik hier boven heb beschreven, d;or voor hen het geld 1, 2 of 8 maanden voor te schieten, en de ande ren die het k contant kunnen koopen, dan kan een ieder er van proflteeren, Ondertrouwd COR KUNST en GUS SONSTRAL. Rotterdam, 2 November 1916. C. P. Tiaiestraat 32a en 20a. Huwelijksvoltrekking 16 Nov. a.s. ZONDAG v.m. 10 uur: D». A. J. MONTIJN, van Haarlem, 'sAvonds 8 uur: Evangelisatie-Samenkomst. Ged. Zang. Toespraken, leder is wslkom. Zitplaatsen alle vrij. Gevraagd een flinke Werkster. Adres: Koningstraat 110. Gevraagd een nette Leerling of aankomende Bediende, bij A. J. DAMEN. Coiffeur. KoniDgstniat 98. Te Huur:.een Heerenhuls, Bin nenhaven la, huurprijs f350.-. Te bevragen S. COLTOF, Kanaal weg 141 en Boekhandel DUINKER, Spoorstraat. D. V. Dinsdag 7 November a.s., 's avonds te half acht, Dankuur voor het gewas. En voorts gedurende de wintermaanden geregeld alken Dinsdagavond te half acht „PREDIKING DES WOORDS". door Ds. G. MOLENAAR. Te buur ruime gem. Zit- en Slaapkamers. Brieven onder no. 278, aan het Bureau van dit blad. Te koop BESTE VULKACHEL. Te bevragen: De Ruljterstraat 24. Afdeeling Helder der Hed. Vereenigins tol bestrijding der Tuberculose. LEZING van den Heer Dr. VAN DER VOO, 'a Gravenhage, met lichtbeelden, op WOENSDAG 8 NOVEMBER, des avonds 8 uur, in de groote zaal van „CASINO". TOEGANG VRIJ. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang. KON. NED. VEREENIGING AFD.: OEN HELDER. Heden overleed plotseling, ouze geliefde Moeder, Behuwd,- G oot- en Overgrootmoeder, Mej. MARIA KRUK-ROODT, in den ouderdom van 83 jaar. Helder, 1 Nov. 1916. Kerkgracht No. 6. Namens de Familie KRUK. Mevrouw RUHL zal gaarne den derden Woensdag der rpaand ontvangen- Mevrouw DE HAES - RAMMAKERS zal gaarne eiken derden Dinsdag der maand bezoek ontvangen Mevrouw DELL-KAMPS zal gaarne den tweeden en derden Woensdag der maand bezoeken ontvangen. Mtvrpuw VAN HÖR8SEN - SCHOEVÈRS zal gaarne den tweeden Donderdag bezoeken ontvangen. ZONDER SALARIS biedt zich aan besch. Huiehoudster van buiten, 30 j., in een nette om geving, 1 kind geen bezwaar. Adres A. LIEFHEBBER, Strook Kolhorn (N.-H.). Het bestuur van bovengenoemde vereeniging maakt bekend dat in de volgende maand wederom een pakjeszending naar Oost-lndlë zal plaats hebben. De pakjes moeten gebiachtoffranco gezonden worden aan de afd. Helder adres Wachtlokaal der Marine duidelijk voorzien vannaam, quali teit, stamboeknummer, schip van den geadresseerde, inhoud en waarde, fabrieksmerken of verklaring van leverancier, dat het goed van Neder- landsch fabrikaat is. Contrabande is verboden. Verloren of beschadigde pikjes worden niet vergoed. Risico is voor den afzender. De kans blijft bestaan, dat enkele goederen of pakjes worden geweigerd. De afd. Helder zorgt voor versche pingspermissie van de N. O. T. en uitvoervergunning der Nyverheids commissie. Tijd vau aankomst in Ned. Indlë is niet op te geven. Afmetingen niet grooter dan 12.5 dMs. Pakjes moeten vóór IS Nov. zijn ingebracht. Gevraagd een flinke Dienstbode tegen hoog loon. Adres: Hotel „Texel", Den Burg, Texel. Gevraagd een net Meisje voor halve dagen. Zich te vervoegen 's avonds tusschen 6 en 7, van Hogendorpstraat 3£ Te koop zoo goed als nieuwe Bakwagen, kloin model. Adres P. KROON. N. Brugstraat. Om gezondheidsredenen te koop een .flinke Snoepzaak inet aanver wants artikelen. Heel billijk prijsje. AdresBureau dezer Courant. ZAANDAM. Spreekuur te HELDER: 's middags van 1—4 uur, op verzook ook 's morgens van 10—12 uur, p/a. Wed. BUIKES, niet Stationsweg of Spoorstraat. Op aanvraag zond ik gratis een nuttig boekje mat inlichtingen an wenken. 11=151=11 11=151=11 151=11 151=11=1 worden gezouten of in azijn ingemaakt, bij partij te koop gevraagd. Offerten onder letter BOER Jr., den Helder. B, bij de Handelsdrukkerij C. DE Gummi-Artikelen. Emulsie Levertraan prima soort. Wordt door kin de- reu mot graagte Pain Expeller. II1 Ifirtl Siroop van't Boertje Rheumatiekwatten. h HAAullN FOSTER's Rugpijn- Middelen tegen ruwe v.k. Nieren Pillen, en schrale huid. A- Mjjnhardt, Pinkpillen. Hiarlemm.rclie K.milw.117, Sanguinos». - - Sanatog.n, Formamint pastilles Adam's Politoer. Molenbrug. Tegen heest Mentbol Eucalyp tus Bonbons. Laurier-drop. Zoute drop. Grlotten. Salmiak-pastilles. Tbermo-tabletten. Wybert-tabletten. Mentlia-pastill os Haemetogen. Toilet-Artikelen. LEVERANCIER VAN UNIFORMEN VOOR ZEE- EN LANDMACHT TELEF. INTERC. 140 HEEREN-MODEARTIKELEN - GEMAAKTE KLEEDING Wij brengen een moderne keuze in stoffen voor DEMI-SAISONS, ULSTERS en WINTERJASSEN naar maat. Onze modellen munten uit door aangename pasvorm; het nieuwste systeem op gebied van maatkleeding wordt bij ons immer toegepast. Op gebied van GEMAAKTE KLEEDING vindt men in onze zaak de grootste sorteering. Wekelijks ontvangen wij nieuwe zendingen. De prijzen zijn naar verhouding der quaiiteit uiterst billijk. Wij garandeeren elk door ons geleverd kleedingstuk.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 2