Hebt gif de étalages al gezien bij S. Coltof, Kanaal weg 141-142 Juweeltje. DIRK KOPPEN Fa. J. van Willigen. 33 Zuidstraat 33. EERSTE HELOERSCHE BIOSCOOP modernste Waschstellen, Thee- Ontbijt- en Tafelserviezen. Dansinstituut Dijkstraat 37 Advertentiën. Pianino, Waterverspilling. BEZUINI&IHB_GASVERBRUIK. Vakboeken H. DE WIT, Vanaf VRIJDAG 1 DEC. tot en mat DONDERDAG 7 DEC. In de hoofdrol ELLA HALL. Den Helder en Alkmaar van om 11 uur, zooals is voorge gteld ze Zaterdags en Zondags ech ter tot 12 uur open to laten. Over de geheele week wordt hierdoor een uur gaslicht meer be»paard dan door het voorste] B. en W., en met het oog op de vele militairen, die avond permissie hebben, is het noodig Zaterdags en Zondags langer open te blijven, daar die menschen andors op straat zouden staan. Bovendien wordt hiermede voorkomen de vele aanvragen, die ongetwijfeld zullen inkomen, en die B. en W. veel werk van onderzoek, advies, enz., zullen geven, om af te mogen wijken van de bepaling voor Zaterdag en Zon dagavond. Verder geeft spr. in over weging om thans ook spoedig de verplichte winkelsluiting ter hand te nemen, aangezien door dezen maatregel van geen gas te leveren onbillijkheden ontstaan, doordat de eone winkelier wel, de andere niet in de gelegenheid is zich op andere w|jze licht te verschaffen. De Voorzitter zegt, dat dit winkelsluiting binnenkort aan de orde komt. Overigens is deze maat regel een noodmaatregel, waarbij men geen rekening kan houden met ieders belangen. Met vergunningen om af te mogen wijken zal de Voor zitter echter zeer zuinig zijn. De heer De Geus vindt, dat het voorstel De Zwart inderdaad verder gaat dan dat van B. en -W. en bezuiniging geeft. B. en W. wa ren huiverig om te ver te gaan. Oorspronkelijk was de bedoeling de gaslevering om 8 uur te staken. Als er in den Raad echter eone stroom ing is om ten opzichte der cafés verder to gaan, dan heeft spr. daartegen geen bezwaar. Het amendement-De Zwart wordt vervolgens met algemeene stemmen aangenomen. De heer Adriaanse trekt het zijne in. De heer Biersteker vraagt in dit verband inlichtingen omtrent de vleeschprijzen in deze gemeente. Heeft het Distributiebureau kennis genomen van hetgeen daarover in de plaatselijke bladen is geschreven Zelfs zou er een actie op touw zijn f ezet om goedkoop vleesch van elders te betrekken, ofschoon spr. daarom trent niets verder vernomen heeft. De Voorzitter antwoordt, dat de artikelen de aandacht van het Bureau hebben getrokken. Getracht is met den Slagershond verlaging te krijgen, maar deze conferentie heeft geen resultaat gehad. De heer Biersteker vraagt of het Distributiebureau zelf een onder zoek heeft ingesteld, in hoeverre de vleeschprijzen bovenmatig zijn. Kun nen de slagers niet goedkooper in- koopen De heer Zander zegt, dat hot in andere plaatsen al net is als hier. Wil men afdalen tot mindere kwa liteiten vleesch, dan behoeft men niet naar elders te gaan. Spr. betoogt nader, dat de vleeschprijzeü niet kunnen worden verlaagd. De slagers zouden het zelf zeer gaarne willen, want de verkoop van het rundvlèesch is meer dan slecht door de hooge prijzen. VsrsrdtnliB Jaarwedden Onderwijzers personeel. Voorstel tot vaststelling eener Ver ordening, regelende de jaarwedden van de onderwijzers aan de openbare lagere scholen, met daaromtrent in gekomen adressen en amendementen en nader voorstel van Burgemeester en Wethouders. (Zie Held. Ct. November). De heer G r u n w a 1 d houdt een uitvoerig betoog om zijn voorstel te verdedigen. Aan de hand van parlementaire debatten toont spr. aan, dat z. i. art. 192 van de Groud- wet in de Tweede Kamer eene ingrij pende wijziging zal ondergaan, die links en rechts zal bevredigen. Daar B. en W. in hun toelichting die bevrediging niet zeker achten, wijst spr. er in !t bizonder op, dat dit z.i wel het geval is. Ook heeft de ont lasting van de gemeenten door het Rijk veel meer kans op verwezen- Hjking dan ooit het geval was. Spr. wijst op de gemeente Schoten, die flnantieel er veel slechter aan toe was dan den Helder, niettemin eene betere salarisregeling aanvaardde, en thans door het Rijk is opgenomen onder de noodlijdende gemeenten en een groote subsidie geniet. Voor spr. is salaris-verbetering niet in de eerste plaats het motief ge weest. Het onderwijs kan niet goed zjjn bjj vele mutaties als hier plaats hebben en dat er verband is tusschen salarieering en mutatie, bewijst Zaan dam. waar, dank zij eene goede regeling, de mutatie gelijk nul is. Vooral een behoorlijk eindsalaria moet de mutatie tegengaan. Spr.'i voorstel nu verdient de voorkeur boven de andere, omdat het de muta tie zal doen verminderen en den be trokken ambtenaren, vooral den oud sten, een betere regeling waarborgt. De heer Biersteker erkent de urgentie der salaris-regeling. De toe stand van thans kan en mag niet worden bestendigd. B. en W. en ook de verschillende amendementen geVen blijk daarvan. Maar men kan ook te veel vragen, men dient rekening te houden met den flnantieelen toe stand der gemeente. Het salaris comité uit de verschillende onderwijzers- vereenigingen durft wel te zeggen, dat volgens zijne meeuing het College van B. en W. halverwege is blijven staan wat de thans voorgestelde regeling betreft, maar spr. vraagt wat moeten dan onze andere gem.- ambtenaren en -werklieden, waarbij er zijn, die nog loonen genieten van f 11.—. Hoe moeten die er dan wel komen? Bij de behandeling der begrooting zal spr. in ieder geval voorziening vragen in den hoogen nood dezer menschen. Ook de salarissen der onderwijzers dienen te worden her zien. Wel zeggen B. en W. in Bij lage 138, dat het Rijk de vergoe- eingen regelen zal, maar men zal het wel met spr. eens zijn, dat dit nog zoo zeker niet is. In ieder geval moet de gemeente doen alsof zij het -zelf moet betalen en mag zij niet speculeeren op den vogel, die in de lucht vliegt. Wij dienen billijk tegen over iedereen te blijven, kunnen alleen de regeling van B. en W. bezien, maar vinden daarin grove onbillijkheden. Spr. noemt enkele cijfers. B. en W. geven in hun over zicht eene verhooging aan voor hen, die 8 tot 14 dienstjaren hebben, van f 200.— tot f 375. Daarentegen krijgen zij die veel meer difenstjaren hebben, veel mindere verhoogingen. Wel is er een nader voorstel hun in ieder geval f 100.— meer te geven, j maar de onbillijkheid blijft bestaan ten opzichte van beide categoriéii. Er zijn slechts 13 onderwijzers, die van deze groote verhooging profl- teeren, tegenover 41 met meer dan '1, 26 met meer dan 18 diestjaren, die men afscheept met een f 100. Deze onbillijkheid kan niet door den beugel. Men kan hen niet, als oude paaiden, die men op stal zet, afsche pen met een schep haver. Hun werk prestatie is niet minder, eerder groo- ter geworden, hun levensomstandig heden moeilijker. Bovendien zijn van deze 13, die in aanmerking bomen, er 9 ongehuwd. Deze onbillijkheid is zoowel^door de heèren De Zwart c. s. als door den heer Grunwald gevoeld. Ook zij kwamen met een regeling voor onder wijzers met 13 tot 17 dienstjaren. Beide voorstellen kosten te veel en zijn daarom voor spr. onaannemelijk. Ook komen de zelfde onbillijkheden in hun voorstellen yooi. Spr. geeft hierover cijfers, die dit aantoonen. Hoe men eene regeling ook maakt, steeds bevat zij onbillijkheden. Ook die van spr. heeft ze, maar wat spr. daarover heeft moeten hooren, zou iemand den moed benemen ooit weder iets te beginnen. Gritiseeren is goud, maar mon moet opbouwen, niet af breken. Als spr. leest wat in dc plaatselijke bladen omtrent zijn voor stel is geschreven, dan moet hij onwillekeurig uitroepen: Yeni, vidi, vici. Neen, dan de heer De Boor, die weet het nog eens. Dio Bier steker is zoo'n stommerd, die ver gist zich maar eventjes f 18000.-. Spr. trekt zich in 't algemeen niets aan van wat in de pers over hem geschreven wordt, maar dit stuk heeft ook bij de stukken gelegen en daarom brengt spr. het in het geding. Er zijn andere dingen in de pers ter sprake gebracht en spr. dacht aan zijn schooljaren. Toen was er een hoofd, dat zoo partijdig was, dat het, op het klikken van een jongen afging en een anderen jongen een draai om zijn ooren gaf, zonder verder te onderzoeken of het wel billijk was. Daaraan dacht spr. toen hij het eerste artikel in .Waakt en Werkt" las. Voor zichzelf echter heeft spr. de overtuiging gehandeld te hebben in pvereenstemraing met den wil en volgens afspraak met spr. paitijge- nooten. Spr. voorstel is dus niet volmaakt, maar er straalt in door een veel grootere billijkheid dan in welk ander. In spr. voorstel is gestreefd naar een zoo veel mogelijk gelijke verhooging, die voor de ouderen wat meer be draagt dan voor hen, die korteren tijd in dienst zijn. Dat is het grootste billykheidsmotief, dat men mag doen gelden, meent spr. B. en W. achten het, in hun nader antwoord (bylage 138J, op grond van systematiek verkeerd eene verhooging te bereiken door er eene na 17 dienst jaren op te nemen in de tabel. Spr. vindt deze redeneering nogal proble matiek wat voor grond hebben B. en W. voor deze bewering? Heeft het verloop zijn hoogtepunt in de categorie van S tot 10 dienstjaren Het Salaris-comité deelt mede, dat in 3 jaren 27 onderwijzers zijn ont slagen met gemiddeld 7 dienstjaren. Het ligt verder geheel in de lijn van het voorstel der onderwijzers zei ven om eene regeling te maken van tien verhoogingen, zooals spr. deed. Men heeft spr. voorstel bestreden met de opmerking, dat het zoolang duurt eer het maximum bereikt wordt. Spr. herinnert eraan, dat al onze gemeente-ambtenaren, tot den directeur der gasfabriek toe, wel eens lang moeten wachten bij een over gangstijdperk. Spr. geeft voorbeelden voor ambtenaren ter secretarie. Zelf3 hebben wo een ambtenaar, die 20 jaar geleden is aangesteld als adjunct-commies, en thans nog niet zijn maximum heeft bereikt. De heer Grunwald: Is dat niet een groot schandaal? De heer Biersteker: Ja zeker is het dat, en de heer Grunwald heeft daar zelf aan meegewerkt. Die regeling - in 1914 - is gomaakt jn overleg met verschillende vak bonden, en men was er mee tevreden. De heer Baak: Een kinderhand is gauw gevuld. De heer Biersteker: Voor alle ambtenaren werden verhoogingen voorgesteld van f 100. om de 2 jaar. Niemand kreeg meer, de werklieden kregen slechts f50. ook om de 2 I jaar, terwijl men thans verhoogingen (voorstelt van f120. f150.— en f200.-. Moeten wij nu tegenover de onderwijzers weer een andere regeling volgen dan bij de overige gemeente ambtenaren Spr. geeft overigens de onbillijkheden in zyne overgangs bepalingen toe, maar is door de een zijdige bestrijding van 'zyn voorstel niet juist het licht gevallen op de gebreken in zijn voorstel, terwijl die van de andere genegeerd zijn? Spr. zet nader uiteen wat zijne aanvan kelijke bedoeling met die overgangs bepaling was. Later heeft spr. ge meend er de huidige bepaling in te moeten opnemen, welke voorziet in de continuïteit van het ouderwijs, doordat er een geleidelijke prikkel om te blijven in is. We hebben echter en dit is door B. en W. over 't hoofd gezien ook rekening te houden met het tegenwoordig per soneel, om allereerst te zorgen, dat de ouderen evengoed als de jongeren hun verhooging krijgen. Spr. moet er op wijzen, waarom hij niet meegaat met het voorstel der heeren Grunwald en De Zwart. De wijze van berekening, die de heer De Boer volgde, is geheel anders dan die van spr. De heer De Boer ver klaart met veel pathos, dat ik mij f18000.- heb vergist, doch het be treft hier een geheel andere wijze van berekening, eene wijze, ook door B. en W. gpvolgd. (Zie Bijl. 115,blz. 6). De partijdigheid ligt er duimen dik op, want van het amendement De Zwart is niet hetzelfde gezegd. Toch, als men diens berekening op dezelfde wijze naging, kreeg men ook een reusachtig verschil. Laat de heer Grunwald eens aangeven hoe hy aan zijne berekening is gekomen. Wer kelijk, een dergelijke wijze van be strijding noemt spr. dun. Volgens de berekening van den heer Do Boer zou het voorstel B. en W. totaal f 32000. -het voorstel De Zwart f60000.-, Grunwald f42000, Biersteker f 38000. en van de onder wijzers f66000.— meer kosten. Bo vendien zal in het eerste jaar - dat is dus 1917 de begrooting verhoogd moeten worden met respectievelijk f12650.-, f16550.-, f18750.-, f11550.voor voorstellen B. en W., De Zwart Grunwald en Biersteker. Op deze gronden meent spr. dus, dat zijne regeling de voorkeur ver dient. De heer de Zwart zal zich, met het oog op den tijd, bekorten. Spr. wil de totstandkoming eener salaris regeling niet in gevaar doen komen. Op enkele punten wijkt het voorstel van spr. af van dat van B. en W. Het ligt overigens in de lijn van dat van het College, en is daardoor ministerieel gebleven. Waar de heer Biersteker vrij ge- ruimen tijd noodig had om te be- toogen, dat zyn voorstel moet wor den geaccepteerd, omdat het tegen over andere regelingen billijk is, daar vraagt spr. welke noodzakelijkheid er bestaat, om, als er een aantal slechte salarisregelingec bestaan, die met één te vermeerderen Do heer Biersteker heeft vrijwel blyk gegeven ons voorstel niet goed te hebben gelezen. Immers, wij gaan precies mee met het voorstel van B. en W. voor wat betreft een aantal dienst jaren van 8 tot 10. Maar de over gangsbepalingen zijn steeds ohbillyk, waar er nieuwe bepalingen worden gemaakt. Zou men daar op willen letten, dan zou men steeds dezelfde salariaregeling behouden, alleen een beekje opgelapt. Spr. prijst het juist in deze regeling, dat een andere limiet gevolgd is. Spr. zet nader uiteen hoe hij tot het huidige voorstel is gekomen. In de voorstellen der Bevredigingscom missie zit wel een lijn, maar zij zul len in de Tweede Kamer veranderin gen ondergaan, doordat verschillende salarissön al verhoogd zijn. B. en W. drukken de verhooging in cijfers uit, doch die cijfers vertegenwoordigen niet de waarde. De verhooging voor het aanvangssalaris moet thans min stens op f 700. gebracht worden, want daarmee is het nog niet opge voerd tot de waarde, die eenige jaren terug f600.— had. Maar wij willen, met het oog op de flnantién der ge meente, dit maximum nog niet eens bereiken in het eerste jaar. Waarom voeren wy de salarissen zoo op? De heer Biersteker sprak van karige loonen, spr. constateert, dat deze aan den Raad zelf te wij ten z(jn. In 1896 werd aan salaris sen uitgekeeid f 31411.67, in 1915 f 36763.92. Dat is dus in 20 jaar f 5253.42 meer. Maar dat geld wenl niet aan hetzelfde aantal onderwij zers uitgekeerd. In 1896 bedroeg de Rijksbijdrage f 210. per hoofd, ter- •wijl de gemeente f 490.— bijdroeg. In 1915 was de eerste f650.— daar entegen de laatste slechts f 287. Het Rijk heeft dus zijne bydrage geleidelyk verhoogd, de gemeente drukte de hare successievelijk om laag. De heer Biersteker: Kijkt u nu ook eens in 1902! De heer De Zwart. In 1902, en ook 03, 04, 05 en 06 was het beter, maar er blijkt toch uit, dat de ge meente Helder in den loop van tien jaren heeft beknibbeld op de sala rissen, en feitelijk het'geld, dat ze daarvoor moest uitkeeren, in haar zak heeft gehouden voor een deel. Hoewel het Rijk de gemeente in de gelegenheid stelde de salarisregeling beter te maken, heeft de gemeente deze gelegenheid voorbij laten gaan. Ons voorstel nu tracht te bereiken, wat do onderwijzers in die 10 jaar tekort geschoten zijn. Spr. juicht het toe, dat B. en W. het mogelijke hebben gedaan. Om nu elk geval apart te berekenen, is niet noodig, daar bereikt men niets mee en spr. vindt dit een kleine manier om de zaken te bezien. Wij moeten trachten op de'kortst moge lijke manier van een slechte een goede regeling te maken. De heer Adriaanse brengt eveneens hulde aan B. en W. en beschouwt deze regeling als eene inlossing van eene vroegere belofte. Het voorstel-Grunwald heeft spr. beschouwd als het voorstel-B. en W. met een verlengstuk in den geest van de onderwyzers. Tegen het voor stel De Zwart heeft spr. ernstige bezwaren, evenals de heer Biersteker, daar het een ingrijpende maatregel is eene categorie aldus naar voren te brengen, waar in de toelichting op de begroeting gezegd wordt, dat op de begrooting geen gelden voor salarisverhoogingen worden toege kend. Het voorstel B. en W. is spr. het meest sympathiek; het is van een behoorlijke breedte en nog nooit hebben wij zulke voorstellen onder de oogen gehad. Spr. zet dit stand punt nog nader uiteen, hoopt op een compromis, en waarschuwt voor onberaden stappen. Wegens het vergevorderde uur worden, na eenig beraad, de replieken uitgesteld tot Donderdagavond. Als dan komt allereerst aan het woord de heer De Ven, wethouder van on derwijs. Aanleg straat. Adres van J. de Vries, aannemer alhier, houdende verzoek om ver gunning tot aanleg van een straat over hot af te breken perceel 2e Vroonstraat 41 en het aangrenzende, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. Ontheffing bouwverordening. Adres van J. Tissing, alhier, hou dende verzoek om ontheffing van het bepaalde bij artikel 16, le lid, der Bouwverordening, ten behoeve van den verbouw van perceel Keizer straat 33, met voorstel van Burge meester en Wethouders. Beide verleend. Bij de Rondvraag vestigt de heer Van der Veer de aandacht op den toestand, waarin de weg langs het Noord-Hollandsch Kanaal tot aan de Belt verkeert. Die weg is thans geheel stuk gereden en hierin moet noodig voorzien worden. De Voorzitter zegt een on derzoek toe. Daarna wordt de vergadering ver Aan de gemeente Vlieland, ten beboe-.'e van hare Zeevaartschool, onder intrekkingvan de tot nu toe toegekeud© subsidies I. met ingang van het jaar 1917 tot wederopzeggens eone bijdrage van ten hoogste f 3350 per jaar, onder voor waai de dat Rijk eu gemeente onderscheiderliik jaarlyks tén minstt- f 3350 en f 774 ten behoeve dier school beschikbaar stellen II. voor het jaar 1916 eene ex'ra bydrage te verleonen van f 66.67 III. ten behoeve var de vergrooting van de localiteit der Zeevaartschool, gedurende vijf jaren, beginnende met 1 Januari 1917 oeae bedrage te ver leenen van ten hoogsto f 200 per jaar. mits ook het rijk voor dat doel gelijk subsidie toezegt of beschikbaar stelt. PLAATSELIJK NIEUWS. Spoedelschende Vergadering van den Raad der gemeente Helder, op Donderdag, cien 80 Nov. 1916, des avonds ton 71/« uur. Onderwerpen ter behandeling Verordening jaarwedden onderwijzers personeel. Bijlagen Raadsvérslag. Benoemingen. Reclames. A. Klerk Az. Uit*. Dec. zal officieel ais Hoofd van School 6 aftreden de heer A. Klerk Az. Na zijne opleidiog genoten te hebben aan de vroegere R. N, L. te Helder is hy als onderwijzer weikzaam geweest in Anna Paulowna en Spanbroek, en ais Hoofd der e'oool in Calhotaoog, aan school 2 te Huisduinea en aan school 6 te Helder. Die lange reeks van jat en beeft hij zich steeds doen kennen als iemand van groote plichts betrachting, als een uitstekend onder wyzer met een warm hart voor zijnp leerlinge», en als een humaan Hoofd voor wie met hem samoDweikter. N* het eervol ontslag van den heer VaD Varik volgde hy dezen op al3 Directeur der R. N, L., waaraan by van de oprichtiDg af les bad gegeven. Groot is het aantal dergenen, die aan deze inrichting zyu opgeleid en die met dankbaarheid en waardeering delessen vaD den heer Kierk.gedenken. Als Directeur genoot, hii aller ach ting, zoowel van ouders ais leerlingen om zyne groote welwillendheid en degelijke leiding. Niettegenstaande zyn drukken werk kring vond hy steeds tyd en lust om te werken op niast.sohappelyk en ker- keiyk gebied. Daarvan kan o.a, ge tuigen de afd. Helder der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen, waarvan hij j irei>lang als secretaris de ziel was, om later, als voorzitter, mede te wer ken tot belangrijke besluiten en over neming va» ile baide Fiöbel-Scholen gd stichting eener Huishoudschool. Verder moet hier genoemd worden, wat hy met zooveel liefde deed voor de Diaconie der Ned. Herv- Gemeente, oen arbeid, dio niet veel gurucht naar buiteD maakte, maar die in den kring der irgowyden steeds hoog gewaar deerd werd. Door zeer velen wordt hel'levendig betreurd, dat deze nobele, werkzame en bescheiden maD, die ondanks de slagen van het lot zoolang zyne veer kracht en werklust behield, door iichameiyk Ifiden van alles afstand moest doen. Moge het hem gegeven zyn In den kriDg der zynen zooveel mogeiyk te herstellen, en daar nog menig gelukkig jaar door te brengen. Provinciale Staten van Noord-Holland. Door Ged. Staten wordt voorgesteld de navolgende subsidies te verleenen Mei invang vad 1917, tot weder opzeggens toe, een bedrag van f420 -aan de Algemeene Held sche Winkeliers-vereeniging te Helder, ten-behoeve van hare handelsavondschool, onder intrekking van Het thaus genoten subsidie- van f 196; voor het jaar 1917 een bedraz van f 3000 a^jj de N. V. Ti-xel's Eigen Sioi-mboot ondernbming, onder voor waarde, dat door haar over hét jaar 19 L6 geen dividend wordtuitg-keerd eu de eveiitueele winst over 'dal jaar ge heel wordt beBtemd voor afschrijving, overeenkomstig de door Ged. Staten te geven aan wy zingen met iDgang van 1917, tot weder opzeggens toe een bedra? van f 8600 perjaar aau do gemeente Terschelling ten behoeve van het onderwijs aan hare zeevaartschool, onder intrekking van het thans genoten subsidie, en onder voorwaarde dat Ryk en ge meente ODd rscheideDlijk ten minste f 8800 ep f 2900 ten b-hoeve van het onderwys aan die schooi beschik baar stellen. i Den 18 -n December 1916 hopen j onzen g-liefde Ouders, Behuwd I eu Groo'. oudera CORNELIS KOK en TETTJE GROET den dag te herdenken, dat zij vóór 50 Jaar in dei; Echt zijn ver bondén. Dat God hen beiden nog J lang moge sparen, is de wensen j I van hunne Kina-Ten, Behuwd- 1 en Kleinkir deren t Wed. M. KOK-, w'lf r DG B0ER vlotbrug, j 0 kok. Haarlem, D. H. KOK-Smit 1 J. SMIT Rz. )T SMIT-Kok. 1 K. KATER. J. KATER-Kok. Helder, 30 Nov. 1916. Pieter Q-it Te huur groote of kleine Zit kamer met Slaapkamer teeea billijken prijs, in het'ce-.irum van •1e g6iueeuTe, direct aan /aarden. Brieven fr. No. 327, Bureau van dit blad. ZELDZAAM AANBOD. wegens vertrek te koop f 275. Adres: Kanaalweg 90. Wegens liquidatie der zaken van den Heer R. WiAALST6ED, te Helder, zijn onze soorten Tabak: Zeevaart B en Zeevaart A F, tot lieden aldaar verkrijgbaar, thans te bekomen bij den Heer C. C. MAHIEU, Langestraal 33. H. HIJMANS Co., Stoom-Tabaksfabriek. Tial, Nov. 1916. Ondertrouwd JAN ARNOLOUS KONINGSTEM en MARQARETHA HELENA KEIM. Heldvr. 29 N->". 1916. Ketïerstrant 99. Zuidstruat 49 Ondertrouwd J. C. VAN DEN BERQ T. B. CRANE, Offlc. Maoh. 8a kt. Huwelijksvoltrekking 6 Doe. ek. Hellovclriuis, SchoolpIetD. Outyuig en voorspoedig cevailtii van twee Dochters HIELTJE en ADRIANA. P. SELDERBEEK. A. SELDERBEEK-Kochtik. Hélder. 27 November 1916. De Heer en Mevrouw TISSOT VAN PATOT zullen gaarne Zondag 3 en Zondag 10 December bezoeken ont vangen. De Heat en Mevrouw VAN LEERSUM - DE HAES zullen gaarne bezoeken ontvangenZondag 3 en 10 Oocember. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HELDER vestigen met den m*estuij nadruk de aandacht op het voor schrift van art. 18 der Voorwaarde!; van water levering, door da Water leiding der Gemeente, waar verspil ling van water ten strengste wordt. varbodeD. Tegen elke verspilling van water, waaronder voor woningen, waar de waterlevering bij abonnement ge schiedt, elk gebruik van water voor hBt schrobben der straten wordt, be grepen, zal terstond worden opge treden met alle middeleD, wélke daartoe ter beschikking van hun College of van de Directie staan. Helder, 29 November 1916. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HELDER orengen ter algemeene kennis: a. dat van 29 November 1916 af, tot nadere regeling, de openbare ver lichting zooveel mogelijk tot de helft beperkt zal worden b. dat geen gas voor winkelverlichting, rechtstreeks of middellijk, zal geleverd wordeD van 7 tot 31 December 1916 na 9 uur 's Wonds! daarna, tot nadere regeling, na 8 uur 's avonds c. dat gaslevering geheel zal kunnen geweigerd worden aau a-angesloie- uei die verzuim*-!), ter beoor deeling van hun College, by het gas vei bruik do oooctige zuinigheid te betrachten d. dat, zoo dit met het oog op den koleuvoorraad aan de Gasfabriek nooJzabeliik mocht '/.yn, huu Cul- lege de bevoegdheid zal hebbi-n andere maatregelen, welke tot grootere bezuiniging kunnen lei den, te treflen. Helder, 29 November 1916. HUWELIJK. Jongedochter, 32 jtar, met onbe middeld, zoekt kennismaking, liefst met Marineman. Brieven, onder No. 835, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd voor den Haag een flinke Dienstbode P. G. als unsiu alleen, tegen boog loou, g. g, v. Adres: Bureau van dit bind. J in zout nf in azijn, wo-dc-- bij partij te koop gevraagd. Aanbiedingen ond«r motte Mossel, bli don Boekhand-1ROELSE, Umuiden. voor d«n Timmerman, Metselaar, Schilder, Opzichter, Smid, Electricien, enz. voorradig in ruime keuze. Groote sorteerlnqPasserdoozen, Verfdoozen, Schetsboeken, enz., enz. Swan- en Waterman Vulpenhouder. Geschikt voor iedere hand. Zeer gewenschte cadeaux. Belaeld aanbevelend, Boekhandel. - Keizerstraat 13. Muvrou-v VAN WELY, H-i-enplein 21a, vraagt een Werkster voor Zaterdags van 8 tot 2 uur. Kanaalweg 112. Telefoon 195. (Eigenaar A. G. VAN ROON). HOOFDNUMMER Levensschets in 5 acten. PROGRAMMA: 1. De Wonderen van het Magnetisme (Wetenschappelijk). 2. 2 Jongens, 1 Meisje, 1 Auto (Klucht). 3,4.5, e, 7. Juweeltje. Sllê Spoorstraat 43. Laat. Wij bieden een prachtsorteerlng aan in: Privaatlessen. Besloten clubs. Volledig modern repertoire. Karakter-, Solo-, Ensemble-dansen, Physical Exercises, Plastiek, Maintien, - Kallisthenie. N.B. The Imperial Society of Dance Teachers, Londen, wordt in Nuderland vertegenwoordigd door de bekende Datisleeriuen: JAMES MEYER FILS, v. d. HAAGEN, MARTIN, DORLASt V- v. d Wiel», KOOPMAN, I. D. MEYER (BorcuTo). te HELDER alléén door het Dansinstituut Dijkstraat 37. Theetsfels, Theekasten, Dames werktafels, Dames werkzakken, Parapluie-standaards, Portemanteaux, Boekenrekjes, Muziek-standaards, Heeren stoelen, Dames stoelen, Waterstoven.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 2