Heldersche Courant van Donderdag 11 Jan. 1917. Texel, U Jan. Van 't eerat in dezen winter zijn hier aan den vischafslag alikruiken verhandeld. Er werden aangevoerd 16 H.L., die tegen f4.60 f4.90 per H.L. van de band giLgen. Nu de garnalen visschertj in deD laataten tijd ia gebleken buitengewone winsten af te werpen, scbtjot dat bedrijf ook door stoom vaartuigen te worden uitgeoefend. Gisteren althans werd een sleepboot op stoom waar genomen, bezig met het visschen naar garnalen. Wiarlngen. De navolgende personen zijn inge schreven voor den landstorm, jaar klasse 1906. Volkert Bakker. Gest; N'colaas Engel, We8terklief; Hermanua Smit, Hipp.; Martines Tijsen, Hipp.; Cor- nelis Metselaar, Hipp.; Hendrik Kuur, Haukes; Evert Kuut, Stroe; Klaas Kuit, WesterlandJacob Kuit., Noord- buren; Jacob Kooi, Oosterland; Hen drik Klaver, Hipp.; Hendrik Keulen, Belt; Simon Heflblok, Vatrop; Jan Hegeman, Gest; Hermanus Dijks hoorn, Hipp.; Nan Bakker, Oever. en voor de jaarklasse 1907. Albert Vroone, Hipp.; Dirk Takes, Westerland; Herman G. Rump, Hipp.; Nan Metselaar, Oosterlaod; Simon Lont, Hipp.; Jb. Hegeman, Gest; D. ten Bokkel, Hoelem; Simom Jb. Baijs, Westerland; Corn. Asjes, Hipp.; P. Lont Vet, Westerklief. De keuring zal geschieden op 27 Januari te Schagen. Om een tochtje over ons eiland te maken is in den tegenwoordigen tijd geen doen. De wegen, welke des zomers op een rolschaatsenbaan ge lijken, zijn thans wegens de natte weergesteldheid in een ware modder poel herschapen, 't Zal dan ook een uitkomst zijn al3 de klinkerbestrating en bazaltbedarding, waartoe onze vroede vaderen hebben besloten, ge reed is en een einde aan die onhoud baren toestand maken. Een andere onhoudbare toestand is, dat het kerkhof te Hippolytushoef door de jeugd vooral des Zondagsmiddags nijna geheel tot speelplaats wordt gebruikt. En waar de jeugd speelt wordt in den regel niets ontzien. Van vele grafkransen zijn van de kisten en doozen de glazen stuk, van de ramen achter in de kerk zijn vele, zeer vele kleine ruitjes kapot, links en rechts vliegt men over de graveD heen, 't is meer dan erg. De poorten staan geregeld open, zoodat het steeds voor raeosch en dier vriie toegang is. 't Wordt hoog tijd dat men hier afdoende maatregelen neemt. Te Lutjeland op Wieringen is al weer uit zee op den kistdam aange spoeld het IJjk van een onbekend manspersoon. Het was gekleed met blauwe broek en dito vest, zwarte kousen, gestreept flanellen hemd en grijs wollen onderbroek. In de band van de bovenbroek stond het nummer 6421. Er bevond zich niets anders op dan een doublé horloge met dito ketting. Aan den ketting hing een insigne met rand schrift. 't Randschrift luidde: Mirine Engineers-Associat.ion. Aan da achter kaot stonden er 8 letters op M. E. A. Het lijk is voorloopig in den toren der Westerlander kerk opgeborgen. Bij den heer Burgemeester strand vonder is aangifte gedaan van de op zee gevonden of aangespoelde vol gende goederen: 1 pakje rubber, 1 vat olie (soort onbekend), 1 vat vet en 1 vat (groot fust) benzine. Tot voorzitter en secretaris van de zangvereeniging „Excelsior" te den Oever werden het kozen de neeren M. J. Bosker en C. C. Kool. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren D. Verfaille en J. Bosker. Tevens werd nog besloten op nader te bepalen datum een extra uitvoering te geven en om aan de zangver- eenigiDg een muziekvereeniging te verbinden. Vergadering der hengsten vereen, op Maandag 8 Jan. j.1. bij Lont. Aan wezig 17 leden. Na opening door den voorzitter, lezing en goedkeuring der notulen. De rekening van den penningmeester sluitende met een batig saldo van f 208 87 werd goedgekeurd. Op een verzoek van de landbouwafdeeling om deel te nemen aan eeD in dit jaar te houden tentoonstelling wordt gunstig beschikt. Tot commissieleden om de vereeniging te vertegenwoor digen en de zaken verder te regelen worden aangewezen de heeren J. Luflt, Jac. Doves en Jac. Brouwer. Hierna sluiting. Bij de rundvee fok vereeniging „Oost en West WieriDgen", secretaris de heer C. Maars te Oosterland, bestaat gelegenheid zich als lid te laten in schrijven. Zij die zich thans opgeven, kunnen dan hun versch gekalfde koeien direct door den melkcoDtroleur laten controleeren. Veehouders, welke oog geen lid zijn haasten zich dus zich op te geven. Breezand. Dinsiagmorgen^iontstond bij P. B. aan de Zand vaart een begin van brand, door het omvallen bij de kachel, van een stoel, waarop een deken hing. De deken, benevens eenige kinder- kleeren verbrandden en er was zelfs reeds een gat gebrand in den vloer, toen haastig toegeschoten helpers het onheil nog 'in zjjn verderen voort gang wisten te stuiten.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3