SCHAATSEN goedkoope Cokes, COLTOF, KANAALWEG 142, Wij houden in voorraad: Filiaal „JONG HOLLAND LIEFDADIGHEIDS- CONCERT STAFMUZIEKKORPSim. OPRUIMING restanten Loopers, Kleeden, Zeilen, Lancaster, Vitrages, Matten enz. Dames Knip- en Naai-Cursus, Firma S.I. PlIIIS i Co., Riemen, Hak en Teen-leeren Laatste berichten. Een Zeeslag.' De cokes. Depöthouders. Advertentiên. Aanbesteding. Ned. Nat. Werklieden-Veneniging Kerkgracht 19. M. M. BRIZEE-Timmerman. Cinema Palace, Binnenhaven 2. m extra Kindervoorstelling. ZUldStr33t|83§I(blJ]de*|Binnenhaven): Bevordert Nederl: Nijverheid Steunt Nederl: Arbeid R.-K. Vereeniging voor Volkszang. Plaatsbespreken dringend noodzakelijk Woensdag van 12 tot 2 u. Een Pakhuisknecht alle soorten Schaatsen. Flinke Jongen lüssportü J. Schenkels, Zuidstraat A.Schenkels, Hartesteeg Stukken ZOOLLEDER A.v.d.POLL, Spoorstraat 97 SPORT. S H.B.S. II - Assendolft I. 3-1. OfscbooD in 'fc eerst beide partijen even sterk waren, werkte H.B.S. zich langzamerhand los en werd 't Assendelft-doel flink bestookt. Na eenige vrucbtelooze pogingen tot doelpunten, viel een van de gasten een H.B.S.'er in den rug aan binnen 't beruchte gebied, waardoor aan de groen-witten een strafschop weid toegekend. Straver plaatste zich voor het leder en liet de keeper visschen. Ware er beter schot in de H.B.S.- Yoor hoede geweest, zeker zouden voor rust meerdere doelpunten, niet zijn uitgebleven. In de tweede helft was H.B.S overwegend sterker. Manheim gaf van links buiten een voorzet en Straver trapte de bal in 'tnet. Kort daarop gaf Manheim na een soloren een goede voorzet, die weer door Straver handig benut werd. Nu onder namen ook de gasten eenige aan vallen en eindelijk doelpuntte hun linksbuiten onhoudbaar. Yeel spel werd overigens niet te zien gegeven, daar 't terrein veel te hard was, en de bal daardoor te veel effect had. Bij H.B.S. vielen vooral n& rust Straver en Manheim op. Krambr hebben we wel eens beter gezien. R. Luyckx was den geheelen wed strijd zeer goed. Be achterhoede was by d» gasten 't sterkste. Ein rid» van Wilton In dan Sanaat. Washington, 22 Januari. Marshall, vice president van de Ver. Staten, heeft den Senaat een brief van Wilson overhandigd, waarin de president zegt dat hij een belangrijke mede- deeling over buitenlandsche aange legenheden heeft en het zijn plicht acht die den Senaat [persoonlijk voor te leggen. Do Senaat heeft besloten, Wllson's rede vanmiddag om een uur aan te hooren. Volgens Tumulty, Wllson's secre taris, heeft Wllson's boodschap aan den Senaat betrekking op de houding der Ver. Staten ten aanzien van de handhaving van een duurzamen vrede. Naar verluidt is de boodschap reeds in handen van alle buitenlandsche regeeringen. BerlchUn ontvangen tijdens het afdrukken van ons blad. IJmuiden, 28 Januari. Alhier is binnengekomen een zwaar beschadigd Duitsch oorlogsschip met een tiental zwaar gewonde manschappen aan boord, op het Buitsche schip bevinden zich een 20 tal dooden en een aantal lichtgewonden. Vermoedelijk Is er een zeeslag geweest tusschen de Engel- sche- en Duitsche vloot b|j Zee brugge. IJmuiden, 28 Jan. len nader be richt meldt, dat door de stoomloods- boot-£"16 zwaar gewonde Buitsche zeelieden aangebracht, die in het Roode kruis ondergebracht rijn. Van alle kanten, uit de omstreken van Haarlem en den Haag komen auto's van het Roode kruis aan om assis tentie te verleenen. Voor de haven van IJmuiden komt de beschadigde Duitsche torpedoboot ,169" in zicht, met lijken en gewonden aan boord. Naar verluidt zou hedenochtend vroeg tusschun IJmuiden en Schevoningen een zeeslag hebben plaats gehad tus schen 12 Buitsche en 10 lngelsche oorlogsschepen, waarbij I Duitsch schip is gezonken en de andere ge vlucht zijn. Den Haag, 28 Jan.l(offlcieel). Naar wij vernemen is hedenmorgen een Nederlandsch schip binaengekomen met 10 gewonden die aan boord van een%Duitach marinevaartuig waren. Tevens is een Buitsche torpedo boot in havenloozen toestand op weg naar IJmuiden. Ymuiden, 28 Jan. Nader wordt geseind: 'De Duitsche torpedoboot is zwaar beschadigd; 'de schoorsteen*ia weg geschoten. De aangebrachte 'zwaar gewonde Buitsche schepelingen kun nen nog niet gehoord worden. Wel vernamen wjjlvan een^der opvaren den, dat een zeeslag plaats had] van morgen vroeg'op de Vlaamsche kust tusschen aantal Bngelsche en Buitsche torpedojagers. IJmuiden, 28 Jan. De Buitsche oorlogsschepen maakten deel uit van do Hochaeeflotte, de Hausfotte en de 6e divisie. Oe vrede toch lo 't zicht? Washington, 28 Januari. President Wilson verklaarde in den Senaat, dat vorderingen gemaakt worden in de richting van «ene staking der vijan delijkheden. De president heriuaerde er aan, dat jlke gedaehte aan eene everwinning in de tegenwoordige woreteling ter zijde gezet moest worden en dat vrede alleen gegrondvest moest worden op gelijke internationale rechten. De president wees op de noodza kelijkheid van de vrijheid derzeeèn. in nauw verband staande met beper king der bewapening. Wilson wierp het denkbeeld op, dat geen iyttie zal trachten haar macht over andere naties uitte- breiden, doch dat de naties de Mon- roeleer aanvaarden. (Ongecorrigeerd.) Van het Oostelijke front. Weenen, 22 Januari. Officieel: Beoosten Niolnisa in Wolhynie zijn afdeelingen bij verrassing in Russi sche schansen binnengedrongen. Ze leverden ala gevangenen een officier en 109 man, een machinegeweer en een mljnwerper als buit in. St. Petersburg, 22 Jan. Gisteren nacht om 3 uur zijn 2 Duitsche com- pagniön, die ten zuiden van Banof, aan de Sjtara, ten Z.O. van Barano witsji, onze stellingen genaderd, doch door ons vuur teruggedreven. In de richting van Kowel heeft de vijand met geschut- en mynvuur onze stellingen op het front Rudka Miricska-Welitsk zwaar beschoten en daarna met zwakke strijdkrachten een aanval gedaan, waarbij hij er in slaagde onze schansen 2 werst ten zuiden van Rudka Mirinska binnen te dringen. Toegeschoten reserves hebben hem dadelijk weer verdreven. INGEZONDEN. 0» Urgentleraad. ^Dankbaar maar niet voldaan" dat is de uiting van den Vrgentieraad hier ter plaatse, na de zittingen van Bonderdag en Vrijdag. Zeker, wy zijn dankbaar voor de aanmeldingen, maar wij hadden meer verwacht. Baar zijn nog gansche rubrieken vrouwen en meisjes, die niet verschenen. Lezeres, vraag u zei ven eens af of wij niet u bedoelen. Toen bij het begin der mobilisatie vrijwillige werkkrachten gevraagd werden konden we over een groot aantal krachten beschikken in geval van nood. Men heeft toch wel gelezen dat alle toezeggingen in verband daarmee, door de oprichting van onzen Urgentieraad vervallen zijn Dat wil dus zeggen dat zy, die zich toen aanmeldden nu ook verwacht werden. En toch Ziet als er werkelijk algeheele mobilisatie kwam, om van erger nog niet te spreken, dan meenen we, zouden weer honderden zieh aan melden de een om dit, de ander om dit te doen. In de ure des gevaars ia ons volk spontaan. Maar, waarom zouden we dat niet te voren organiseeren Dan zou 't juist zooveel beter gaan. Dan is alles in betrekkelijk korten tyd geregeld: dan weten we welke vrouwen we de plaats kunnen doen innemen op scholen, waar de onderwijzers ge mobiliseerd zijü, wie gaat ala boek- houdater naar de plaats waar de boekhouder is weggeroepen, wie komt in den winkel om te helpen als baas en knecht heen moet Dan moet de Mrgentieraad weten over wie hij kan beschikken en wat zy kunnen prestoeren. God geve dat 't niet noodig zy. Maar in de ure des gevaars moet kunnen gehandeld worden naar te voren overdachte plannen. Dat wil te Urgentieraad. En byna iedere vrouw kan op eene of andere manier iets doen in 't algemeen belang. Nogmaals, gansche groepen schij nen dit nog niet ernstig genoeg te beseffen. Tot de damts van den Urgentie- raad: Mevrouw Repelaer van Br iel— van Limburg Stirum, Kanaalweg 4, Mevr. De Boer—Jongkees, Koning straat 28 30, Mevr. v. Trotser burg— van Lier, Prins Hendriklaan 4, kan men zich wenden om inlichtingen, terwyl Mevrouw Naudin ten Cate Gebel te haren huizePaleis 4, iederen Woensdag van 10—12 gelegenheid geeft om zich op te geven of tot het verkrygen van inlichtingen. Toen in de eerste dagen der mobilisatie sprake was van te kort aan levensmiddelen was er eensklaps een run op alle kruidenierswinkels. Ieder haalde wat b]j maar krygen kon. Jar; liep omdat hij Piet loopen zag. Het publiek was od gerust en dan doet het gekke dingeD. Zoo ging Maandag door odzo ge meente 't gerucht„er zijn geen kolen meer". Met kolen was dan bedoeld gaseokes, want antraciet schijnt er voldoende te zijn. In „De Telegraaf" en „De Courant" had een berichtje gestaan uit den Helder over kolenschaarschte en stopzetten van scholen 't Laatste bleek werkelyk te hebben plaats gebad. Zaterdag waren ineen of meer scholen geen cokes. De kinderen in de kou laten zitten gaat niet. Die met een hoeratje naar huis „D'er is geen schoold'er zyn geen kolen". Moeder keek bedenkelijk. Zou 't zoo erg ?yn in de gemeente met de kolen Dan maar gauw Wat is nu 't geval Ir waren in die school werkelyk geen cokes, doch alleen omdat de bon daarvoor Zater dagmorgen nog niet op de gasfabriek was. En zonder bon geen cokes, dat is natuurlyk. Zoo scbynt 't gerucht in de wereld gekomen. Daarby komt nog dat de gemeente met de Marine contract heeft voor de levering van 10.000 H.L. te leve ren op verschillende tydstippen. Deze week nu moest de Marine een 1000 mud hebben. 't Is gewooniyk druk by de cokes- distributie maar Maandag was 't overdrukvan half negen tot 4 uur was 't maar aanhoudend bestellen. De karren stonden gereid. De afname van cokes is buiten gewoon groot dit jaar. Dit komt door de goedkoope verstrekking beneden den prys en door de duurte van anthraciet enz. Cokes wordt een zeer voordeeli g stokenverhoudin gBgewijze gesproken. Waar we nu hebben grooter gebruik en minder productie, laat het zich verklaren dat de voor raad cokes langzamorhand geslon ken is. In de laatste maanden is er absoluut geen cokes uit- gevoerd naar buiten. Dat kon ook trouwens niet met het bestaande uitvoerverbod. In 't begin van den zomer zyn nog wel cokes per schip naar Friesland verzonden, lang voor de verminderde prijs was aange nomen. Maar toen was de voorraad cokes ook groot. Men vergete niet, dat de opslag plaats voor cokes niet groot is en dat deze toen tjokvol was. Ook wyi het opkruien en versteken der cokes, be uevens het vergruizen, der gemeente dagelijks een belangryke som kost, word toen wat ruimte gemaakt. Da gelijks wordt echter een 850 mud geproduceerd. Om nu te zorgen, dat niet de een te veel en de ander te weinig krygt, zal de verstrekking van cokes nu voortaan over het Di9tributiebureau plaats hebben. Op de Gasfabriek heeft men na tuurlyk geen tijd om te onderzoeken hoeveel per gezin gebruikt wordt of gevraagd wordt. „Sommige menschen schynen cokes te eten", zei ons de Directeur eens. Als het publiek nu wat meewerkt, kan de distributie geregeld plaats hebben en is er vooreerst geen reden tot ongerustheid, verzekerde men ons. De gasfabriek werkt ook al onder boogen druk. E6n renegator 07en ligt al maanden uitgehaald (afgebroken) de vuurvaste steenen, enz. om hem op te bouwen zyn voor geen geld te krygen. Van het Kolendistributie bureau is bier in den laatsten tyd niets ont vangen. Er is 30 procent minder geleverd dan wat besteld was als zynde noodig. Van de reserve is alzoo heel wat ingeteerd, dat is te begrijpen. Er was dit jaar op 1 Januari byna 8000 ton (3 millioen kilo) minder in voorraad dan op 1 Jan. van het vorig jaar. Er is per maand noodig voor de fabricatie een 1000 ton. Als je in een heelen tyd niets krygt is 't be- grypeiyk dat de reserve slinkt. Zóó staan de zaken. Zuinig zyn is vereischte, ook voor gasverbruik, opdar niet meer ver bruikt wordt dan hoogst noodig is. 't Ware wellicht wenscheiyk dat voor elke zaak bepaald werd, hoeveel lichten men mag branden, 't Is mis 8chien ingrijpen in de „burgerlijke vrybeid",'maar in buitengewone tijden ook buitengewone middelen. Wie meenen mocht dat alleen hier een toeloop mogelijk is als gisteren zy medegedeeld dat men in Amster dam en meerdere plaatsen precies t ze|fde beleeft en beleefde. Ook daar is 't een dringen op do plaatsen waar de bons worden uitgereikt en wordt soms de afgifte van bons een tydje stop gezet. Dat is wel een schrale troost voor onze lezers maar velen voelen 't lijden lichter als ze zich lotgenooten weten. Wij herhalen onzen raad: Laat het publiek kalm zyn bon gaan halen op de gasfabriek doet men wat men kan om de lui op tyd en regel matig te gerieven, dsar zyn we van overtuigd. Ter verkryging van goedkoope cokes wordt sinds heden een andere weg gevolgd dan tot dusver ge schiedde. Men kon de cokes tot nog toe aan de fabrtek afhalen, doch het feit, dat velen ervan profiteerden door eenige malen achtereen een mud te doen afhalen, mocht, nu allerwegen de schaarschte dreigt, niet langer bestendigd worden. En zoo was thans aan het distributie bureau d6 regeling van de cokesvoorziening opgedragen. Slechts op vertoon van een bon kan men cokes krijgen, en die bon moest aan bet distributie-bureau gebaald worden.] Reeds lang voor 9 uur stond het vanmorgen zwart van de menschen in de gang, die naar het kantoor leidde, waar de bons werden afge geven. En hoe geregeld en spoedig deze afgifte ook in haar werk ging, 6r kwam geen schot in de massa; steeds weer kwamen nieuwe men schen de vertrekkenden vervangen. De telefoon ging voortdurend, en steeds hield de directeur van het Distributiebureau voeliDg met de gas fabriek, maar toen het tegen elf uur liep moest de afgifte stop gezet wor den, er was niet meer. De menschen menigte was niet in het minst ver minderd, maar de overbiyvende moes ten ongetroost heengaan. Er zyn vanmorgen 200 bons afge geven voor de. gasfabriek, bovendien nog een kleine honderd bons voor handelaren, door wiens tusschen- komst geleverd wordt. Morgenochtend 9 uur wordt met de verstrekking weder begonnen. In de navolgende 12 Depóts is ons blad geregeld verkrijgbaar: A. BAKKER, Westgracht 89. BOMHOFF, Koningdwarsstraat 16 J. BROUWER, Schageustraat 9. J. DE WIT, Vyzelstraat 28. J. DE GOEIJ, Jonkerstraat 43. R. JONGKEES, Paardenstraat 24. J. KIKKERT, Cornelis Ditostraat 34. Wed. F. KLEIN, Hartenstraat 2. Wed. C. RAN, Basstraat 38. A. SIKKERLÊ, Oostslootstraat 20. IJ. STOLL, Molenstraat 172. A. TABELING, Vischstraat 35. Bij do Boekhandelaren: N.Y. Boekhandel v/h. A. J. MAAS, Kanaalweg. P. SPRUIT, Molenplein. J. C. DUINKER, Spoorstraat. H. J. P. EGNER, Keizerstraat. Ondertrouwd LAURENS VISSER en AUDA.CORNELIA KINOT. Utrecht, Van d«r Helstatraat 15, Ede (Gld.), Oraojapark 136 Eb. Huwelijksvoltrekking 7 Februari. 2 Januari 1917. Voor de vele biyken van deel neming, ontvangen bij het overlijden van ons; geliefd Dochtertje CATHARINA, betuigen wy onzen hartelljken dank. Namens baar Oudets en verdere familie, G. J. BOUWENS en E. BOUWENS-Prins. Helder, 28 Jan. 1917. De Burgemeester van Heldor brengt ter kennis, dat De Minister van Landbouw, Ny- verheid en Handel, Gelet op art. 8, 1ste lid, der Distri- butiewet 1916 HEEFT GOEDGEVONDEN vast te stellen de volgende Distributieregeling van meel en bloem. Art. 1. Verkoop zoowel als afle vering van meel en bloem is van af heden verboden. Art. 2. Van het verbod, gesteld in art. 1, is uitgezonderd de verkoop en de aflevering van meel en bloem aan hen, die moei en bloem voor de uitoefening.van hun bedryf behoeven. Art. 3. Deze regeling houdt op van kracht te zijn bij de inwerking treding van de distributieregeling van brood, bloem, meel en rogge dd. 27 Dec. 1918, No. 109141, atd. Öandel. 's Gravenhage, 20 Januari 1917. De Minister voornoemd, P«sthuma De Óurgemsester van Helder maakt bekend, dat BONS voor het verkrijgen van zoowel van de Gemeente-Gas fabriek als van de Handelaren, vanaf HEDEN verkrijgbaar zijn aan het Bureau voor Distributie van Levensmiddelen KANAAL WEG No. 79, dagelijks van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. Helder, 23 Jani^rl 1917. De Burgemeester van Helder, W. HOUWING. Uit bat politla-rapport. Aan boord van Hr. Ms. „Wacht schip" wordt een dienstrevolver en uit het fort „Erfprins" een dienst- rywiel vermist. Wordt onderzocht. Zondagavond te ruim 9 ure werd een beschoriken militair op verzoek van een officier door twee agenten van politie op den Dykweg gearres teerd. By zyne overbrenging naar het bureau aan het Westpleia ver zette hy zich zoo hevig dat hij met behulp van eene militaire patrouille naar het bureau moest worden gedragen. Zaterdagmiddag ten 2} ure werd aan het bureau aan het Westplein assistentie gevraagd door eene be woonster van de ArtiilerieBtraat. By de komst van den agent bleek hem dat de man in staat van dronken schap den inboedel had stuk gesla gen. De vrouw verklaarde dat zy niet bij hem wilde blyven en haalde wat van hare gading was uit huis. Tijdelijk onderwijzer of onderwijzeres te Helder. Te Helder kan by het open haal lager onderwijs worden geplaatst een tljdeiyk onderwijzer of onderwijzeres tegen pqd b9looning, berekend naar f 800.- 'sjaars. Stukken zoo spoedig mogelijk in> te zenden aan den Burgemeester. Burgemeester en Wethouders van HELDER zullen op DINSDAG 30 JANUARI a.s., des namiddags ten 2 uur, ten Raadhulze in het openbaar aanbesteden: hst onderhoud dor Gemeen te-gebouwen, Brug gun, Riolen onz. 2°. het onderhoud van Vsrf- sn Behangwerk aan Gemaente- gebouwen enz. 3°. da levering van Zand en het vervoer van materialen. Een en ander gedurende 1917. Bestekken zyn, zoolang de voorraad strekt, ter Gemeente Secretarie ver krijgbaar voor f 0.40 per Exemplaar. Aanwijzing op Vrijdag 26 Januari 1917, des voormiddags 10 uur, aan het Bureau voor Gemeentewerken. De inschry ving8biljetten moeten op zegel gesteld worden. Helder, 22 Januari 1917. „O. S. W." ing: Begrafenisfonds. Uitkeering dividend 35 pet. op. Woensdag 24 Januari, 's na middags van 3 tot 10 uur. Deze afdeeling bestaat nu 40 jaar en heeft in dien tyd éénmaal 23 pet. en de andere jaren tusschen 30 en 58 pet. uitgekeerd. De betaling der premie geschiedt terstond bij overlijden en over de levering van lijkkisten, rouw en 3 volgkoetsen zijn de leden zeer tevreden. Gij ziet hieruit, dat da lasterpraatjes van agantan van andera fondsen niet steekhoudend zijn tegenover deze feiten. Laat U dan ook niet langer bij den neus nemen. HET BESTUUR. Mevrouw RAMB8NNET KRQESEN zal gaarne bezoeken ontvangen den eersten Maandag van de maand na 3 uur. Officier-Machinist B. C. DE BROOT, verzoekt inzending van Rekeningen vóór 28 dezer. Adres: Marine-Kazerne. Mevrouw VAN DER STOK, Binnenhaven 78, verzoekt inzending van reke ningen op Donderdag of Vrijdag a.s. Dame Beige parlant également Hollandais, déaire donner ie gons en ouvrage manuel, surtout bröder la main. Lettres chiffres 459, bureau du journal. GEVONDEN een gouden Manchet knoop met portret. Teiug te bekomen by A.ODDENS, Oostslootstraat 56. VERLOREN een gouden Manchetknoop met foto. Tegen belooning terug te bezorgen: Krugerstraat 38. VERLOREN, vermoedelijk op de Zuidstraat, een granaten Oorknopje. Tegen belooning terug te bezorgen: 3e Emmadwarsstraat 8. Gevraagd tegen einde April een nette Verpleegster of Baker. Brieven onder No. 467, aan hc-t Bureau van dit blad. Terstond gevraagd eoo nette Dag- Dienstbod». Loon f2.25, wasch buitenshuis. Adres: Emmastmat 82. Net Dagmeisje gevraagd. Zondags vry. Hoog loon. Adres: Keizerstraat 25. Een Dagmeisje gevraagd. Adres: Kanaalweg 65. Wordt gevraagd in de groote R.-K. Kerk 's Zondags voor den dienst van 8 uur een plaats voor een Dame. Schrifteiyke aanbiedingen onder No. 455, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een net Meisje, voor halve dagen, ongeveer 16 jaar. Adres: Hoofdgracht 73. Ongehuwd Werkster biedt zich aan voor Dinsdag, Woensdag, en Vrijdag. Adres: Mejuff. HAVERS, Achterstraat 65 f. Stoomwasscherij „DEN HELDER." Strijksters gevraagd en Meisjes voor de mangelkamer. Aanvang van den nieuwen cursus 5 Februari a.s. Dames die hieraan nog wenschen deel te nemen gelleven zich vóór dien datum aan te melden. Aanbevelend, Morgen, Woensdagmiddag ten twee uur PROGRAMMA i 1. Oorlogsjournaal. 4. Lastige Olifant. 2. Gestrafte grootspraak. 3. Maud en tante Anna. I 6, Spookuur. 5. Marle moet een nieuwen hoed hsbben. een ruime keuze Worstsoorten en Fijne Vleeschwaren, Gouda-, Edammer-, Leidsche-, Friesche- en Lunchkaas, Delftsche Roomboter 11.00, Kamper Boter 10.95. Heeft u onze fijne Mélangeboter so en eo ets. al reeds geproefd (Zij smaakt ala Roomboter; smeert gemakkelijk uit). Jams, Tafelzuren, Honig, Cacao. Kwaliteit Prima. - Roodhout Geelkop. - Prijs Voordeelig N. V. Teteringsche Stoom-Luclfersfabrieken, Breda. SMIDSKNECHT gevraagd, liefst terstond, door G. VISSFR, te Anna Paulowna. Gevraaed, öf direct, bf zoo spoedig mogelijk, een Huis (beneden- of boven huis), voor klein gezin. Brieven, onder No. 456, aan. het Bureau van dit. blad. Mevr. LIEBERT, Binnenhaven 99, vraagt wegens familieomstandighe den der tegenwoordige, eën net Dag meisje. Zich aan te melden 's avonds na 8 nur Te huur het Heerenhuls aau de •Hoofdgracht 15, boten. Terstond te aanvaarden. Adres: Koningstraat 20. Kleermakers gevraagd, bekend met uniformwerk. Aanmelding in persoon op Woensdag 24 Januari, van 5-8 uur, bij de Ccöp. Kleedermakery voor Militairen „De Eendracht", Hoofdgracht 57—58. Afd. HELDER. Wegens gebrek aan brandstof kunnen de repetities vioolles heden avond niet doorgaan. liefst gepensioneerd en eenigszlns bekend met het smldsvak. Zaterdags, Zondags, Israël, en Christelijke feestdagen vrij, loon f9.-. Adres: MANHEIM, Koningstraat. Te huur hat Woon- an Winkel huis met daarachterstaand ruim Pakhuis aau de Oostslootstraat, hoek le Vroonstraat. AdresKoningstraat 20. SPOTKOOPJESin KRUISWEG 175-176. Te huur voor eenige maanden een ongem. Voor- on Achterkamer met keuken. Brieven onder no. 458, Bureau van dit blad Teeen half Februari een net ge meubileerde Zit- en flinke luch tige Slaapkamer te huur, van gas en alle gemakken voorzien. AdresWeststraat 55. Gevraagd een flinke JONGEN. Adres: Spoorstraat 102. Gevraagd een flinke JONGEN, by P.M. HEIJLIGENBERG, Rywiel handel, Spoorstraat 91. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd een aankomend derde Bodlende of nette Leerling. Adres: Hoofdgracht 87. kan geplaatst worden aan de Drukkerij \an dit blad. Terstond rdeiaagd een leerling of het rorderd leer ling, bij K. KROi We Brood-, Koek en Banketbakkerij j u j Ikarspel. GeJtrekkin; ■een LeeriimJiit van iEELMAN, Coiffeu' 1 20. o,* 9 Wegens vertrek uit ds hand te koop het Huis Loodagracht 7. (Het perceel Van Gajècstr. 40 is verkochl) AdresLoodsgracht 7. Te koop een of twee moderne, goede burger woonhuizen, op goeden stand. Adres: Kanaalweg 160. Te koop gevraagd: gebruikte Vulkachel (Salamander). AanbiedingenHoofdgracht 57. Te koop een net BURGERWOONHUIS, staands Trompstraat. Brieven onder No. 454, aan het Bureau van dit blad. Weder ontvsngen In blik: Lunchtong. Gesn. Ossentong Ganzenpastei. Kalfspastei. Leverpastei. A.J. DE VRIES, Telef. 192. Spoorstraat. Schaatsen in soorten, Riemen, Hakleeren, Banden, Veters enz., alles In ruimen voorraad tegen billijken prijs bij de van ouds bekende adressen en voor Schaatsen. voor goedkoopen prijs. Verkrijgbaar bi] Schoenmagazijn

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3