Heldersche Courant van Dinsdag 30 Januari 1917. Wierlngsn. De heer W. J. Bruul, secretaris der gemeente Wielingen, komt als no. 1 voor op de aanbeveling voor gemeente-secretaris te Heilo. De heer J. Sr. Vroom te Oosterland heeft ztjn café en tooneelzaal uit de hand verkocht aan den heer H. S. Koster voor de respectabele som van f 10.000. Tot Kapelle voogden der Kapel (Kerkelijke goederen en gebouwen) te den Oever werden gekozen de heeren C. Bakker Jacobusz. en S. Zomerdijk Jz. beiden te den Oever. In de Bestuursvergadering van de Nutsvereen. Oost-Wieringen werd be sloten om op Zaterdag 10 Febr. a.s. een feestelijke bijeenkomst te houden met eigen krachten. Er wordt op 't eiland druk, zeer druk schaatsen gereden en alle drie tjsclubs zjjn in actie. De uitslag der schoonrijderij te Hippolytushoef is als volgt: Voor paren (6 deelnemers): le prijs de heer H. C. Kooij met Mej. T. Kooij-Wilmer; 2e prijs de heer S. Swierts met mej. O. Baijs-Luijt. Voor heeren (4 deelnemers): le prijs de heer E. Baljs; 2e prijs de heer G. ten Bokkek De prijzen bestonden in luxe voorwerpen. De uitslag der hardrijderij voor mannen te Oosterland ia als volgt: Deelnemers 14; le prijs de heer D. Metselaar f 10.— 2e prijs de heer N. Poel f 7.B0; Se prijs de heer Joh. Muit f5.— 4e prijs de heer M. Gorter f 2.50. De uitslag der harddraverij voor mannen te Westerland is als volgt: Deelnemers 16; le prijs de heer L. Wigbout f 10.- 2e prijs de heer Jb. J. Koorn f 7.508e pgijs de heer P. Lont f5.— 4e prijs de heer J. de Wit Cz. f 2.50. Kosgras. Zondagmiddag werd by het café Marees op 't N.-Hollandsch kanaal een hardrijderij op schaatsen gehou den, voor jongens, welke in 2 groe pen werden verdeeld; door de eerste groep jongens van 8-12 jaar (8 deel nemers), werden de prijzen door de volgenden gewonnen: le prijs f3 50 G. v. Stipriaan, 2e pr. f2.— A. Kra nenburg en 8e prijs fl.50 N. Hoog- scbagen; bij de 2e groep jongens van 18—15. jaar (10 deelnemers), le prijs f5.— J. Kooi, 2e prijs f 8. - P. Schou ten, 8e prijs f2.— Jb. Kuiper Sz., 4e prijs fl.— C. Slikker Jz. en 5e prijs f 0.50 C. v. Diepen. Veel volk woonde de wedstrijden by en de baan was netjes in orde gemaakt. A.s. Woensdag zal op dezelfde baan een wedstryd worden gehouden voor meisjes van 8-13 jaar, met lepel- ryden. Als het nu maar winter blijft.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3