TWEEDE VOLKSZANGAVOND LIEDEREN-AVOND KRAUSS-ADEMA. Bureau voor Arbeidersrecbt P. GROEN ZOON IJsfeesten^Bassin. Broodbezorgers!! Ambachtsschool vdoi Kelder en Omstreken Seb.-Onth. Zangvereeniging „Ons Doel". Effecten Coupons Rekening-Courant Incasseeringen Assurantiën Mieten Donderdagavond 7 uur vergadering Brand- en Werkhout cp W0ENSDAG31 JANUARI,8 uur, KINDERVOORSTELLING Geopend: Eiken Donderdagavond van 7-9 uur. Advertentiën. in „CASINO". ENTRÉE VRIJ. "Wt Concertzaal „CASINO' op MAANDAG 5 FEBRUARI, 8 uur, CONDA VAN DAM. PRIJZENf 1.—gaanderij 50 ct. Cinema Binnenhaven 2. links naar rechts de stoet voorbij gangers, schijnbaar beïndrukt met een kregelig gevoel van stoornis, alsof al die weinig-geziene vreemden hier vijandig ironisch de geheimnis kwamen begluren van het leven achter de muren van Onrust en Weltevreden. Hij vroeg ons of heel Helder en Nieuwediep soms present was en nu door dit gangetje kuierde. Zeker wel, ouwe heer I Je begreep zelf niet waar al dat volk vandaan kwam. Uit welke buurten, uit welke straten, uit welke slobjes van onze groote gemeente. Maar ze waren er oud en jong met vreugde, met uitgelaten geest en 't leek heusch alsof het Bassin langzamerhand vol liep. „Ach, wat een menschen I" riep het kereltje van den hoek. „Als de boel nu eens begon te scheuren en te breken!" zuchtte hij weer. ,0,o!'" Edoch, dit was wel een onmoge lijkheid. De wintervorst had immers op het Bassin een sterken vloer gelegd, blinkend glad voor wie graag rijdt? En of er schaatsenrijders waren 1 Ouwe wijven en ouwe kerels om eens plat-Hollandsch te zeggen hadden het staal aan den voet en schaterden het uit. Jawel, kijkers waren er ook, maar de meeste lui, zie je, bonden schaatsen onder hun schoenen en reden er op weg. Voor uit, vooruit met Hinken slag. Het werd zoetjes aan een volte van Nieu- wediepsters en Nieuwediepers, met bewegende ly ven, beenen en hoofden en je kon het velen aanzien dat men in de louter genoegelijkheid dit nog tamelijk strenge wintertje wel gerust een aardig tijdje wilde houden. Want 't publiek vermaakte zich van belang op deze plaats waar het veel beter was dan op het Heldersche kanaal waar het zeer gezellig was, waar vlaggen in den wind klapper den en waar tentjes 'stonden van: leg 'reis an, heete melk en kouwe Jan. En het prettig, vrij en onbe zorgd rondzwieren duurde tot laat in den avond, toen de sterren fon kelden en het maantje reeds zilverig licht naar beneden wierp. INGEZONDEN. Geachte Redactie 1 Beleefd verzoeken we eenige ruimte voor het volgende: Met verwondering hebben zeker de Heldersche onderwijzers kennis genomen van het voorstel van B. en W. tot het verleenen van een grati ficatie aan het hoofd van school 8, eensdeels op grond van werkzaam heden, ambtshalve verricht, ander deels op grond van teleurgestelde „verwachtingen". - Welke grond B. en W. Z9lf zóó onzeker sehyot voor te komen, dat zij voorzichtigiyk spreken van „aanleiding, die er zou kunnen zijn, om vergoeding toe te kennen". Nu kan deze zaak de onderwijzers koud laten, maar zeker zal menigeen onder het lezen van dit voorstel verzucht hebben„och, werden onze ambtelijke werkzaamheden, voor zoo ver ze buiten den schooltijd vallen (aangenomen, dat dit bij den ambte naar bovenbedoeld het geval was) ook zoo prompt gewaardeerd! Moch ten onze teleurgestelde finantiöele verwachtingen ook zoo gereedelijk vergoeding erlangen! Daar was ons voor 1916 een beter salaris in uit zicht gesteld; daar wasr naar het heette, een bddrag van f6000 tot dit doel geréserveerd. Maar we hebben niets gekregenwan neer zal er een voorstel komen, om 'deze teleurstelling te vergoeden Daar worden sinds eenigen tijd solli citanten naar deze plaats gelokt met het vooruitzicht van een betere salaris regeling. Maar de hemel mag weten, wanneer de onderwijzers ervan zullen gaan genietenzal er te gelegener tijd een voorstel komen, om deaan- gestelden, die zich teleurgesteld von den, eenige vergoeding toe te kennen Deze en dergelijke vragen zullen bij de onderwijzers rijzen. En dan zullen zij met eenige nieuws gierigheid uitzien naar de houding, die de Raad tegenover het voorstel van B. en W. zal aannemen. Zal de Raad de angstvallige bezorgdheid van B. en W. omtrent dit? aanspraakje deelen en zich haasten het als ge grond te erkennen? Of zullen de heeren het ook een halfjaar in beraad houden, zooals de onderwijzerssalaris- regeling? Zal de finantiöele toestand der gemeente weer geschilderd wor den in de zwartste kleuren? Zullen ook zwaarwichtige principiöele be schouwingen, mitsgaders spitsvondig heden en schimpscheuten worden ten beste gegeven? Niet waarschijnlijk, meenen we: over zoo'n luttel bedrag maakt men zoo'n heibel niet. En dan, tegenover een aanspraak van een hoofdambte naar staat men toch een beetje nu ja, een beetje anders dan tegen over een van de lager geplaatsten. Neen, neen, deze aanspraak maakt sommige heeren vast niet zoo kre gelig als die van de onverzadelljke ondermeèsters, die zich maar niet willen spiegelen aan de gemeente werklieden op f 11 's weeks of aan dat onwaardeerbare klerkje op f 500 's jaars. En dat is maar goed ook. Wat hindert het de onderwijzers ook, of dit hoofd het hem toegedachte douceurtje ontvangt! Dkt kan de ge meente nog wel betalen 1 Alleen be kruipt hen wel eens de vrees, dat de heeren om zulke nietige of zelfs denbeeldige boompjes als dit aan spraakje het groote bosch van de behoeften der onderwijzers zullen voorbijzien. En dan wenschen ze, dat de heeren eens eindigen, om dit da gelijks groeiende bosch rond te scher-. mutselen. en liever met vereende krachten het zullen uitroeien. De rest iswachten. Met dank voor de plaatsing, Het bestuur v/d Afd. Helder v/d Bond v. Ned. Onderw. IJsfeest. Op initiatief van eenige heeren is hedenmorgen 10 uur iq „Bellevue" een vergadering belegd ter bespre king en organisatie van een ysfeest. Bereids werd van de zijde der auto riteiten alle medewerking verkregen van den onderzeedienst en de Hol- landsche Spoor kreeg men de be schikking over het ijs van het bassin; de marine autoriteiten stonden vlag gen af, en reeds aanstonds werd, door het voorloopig bestuur, een begin gemaakt met de afzetting van het terrein. Men wilde nu hedenmorgen eenige nadere besprekingen houden ten einde tot een definitief plan te komen. Tot dat doel was de vergadering in Bellevue belegd, die door een aantal heeren was.' bezocht en geleid werd door den heer J. Spruit. Deze zette uiteen hoe men tot het plan gekomen was. Vroeger had men hier een ys- club, maar in de laatste jaren niet. De voorloopige commissie bestaat uit de heeren J. Spruit, J. de Vries, N. Wijker, A. Krijnen, en de bedoeling is er eene zaak van te maken voor het algemeen. De commissie stelde zich in verbinding met den heer Wijt, chef onderzeedienst, en het Bassin werd onmiddellijk afgestaande direc teur van de werf stond vlaggen af. De burgemeester bood alle mogelijke medewerking aan. Hem is het eerelid- maatsehap aangeboden. Ook de politie is beschikbaar. De bedoeling is om Woensdag middag 2 uur een wedstrijd te organi seeren voor kinderen: boutjesrapen, le prijs kunstvoorwerp. Dat zal hoogst waarschijnlijk wat het weer betreft, wel slagen. Er zijn baanvegers aan gesteld, en blijft het ijs goed, dan zullen na Woensdag meerdere feesten volgen. Onder het publiek is dus veel animo. Spr. hoopt, dat uit deze voorloopige club een vaste kan ontstaan. Van verschillende kanten waren adhaesie betuigingen ingekomen. De heer Van Mierlo beloofde pro paganda op de Zeevaartschool. Een officier vraagt of morgenoch tend de baan beschikbaar is voor militairende wedstrijd is al geor ganiseerd. Hiertegen is geen bezwaar; mis schien zal een kleine entrée worden geheven voor het publiek, daar na tuurlijk de baan weer in orde moet worden gebracht. Er zijn'twee banen daaromheen. Het voorloopig bestuur wordt de finitief gekozende heer Spruit als voorzitter, de heer De Vries als secre taris-penningmeester. Dit bestuur zal worden uitgebreid. De heer Biersteker vraagt of het niet het beste is thans ons maar te bepalen tot het heden, en niet aan de toekomst te denken. Reeds had het bestuur van „Held. Belang' Zondag al besproken om iets te doen van deze vereeniging zal de noodigé hulp en medewerking worden ver kregen. De heer Spruit zegt, dat ook de bedoeling was voor het oogenblik iets te doen. 't Programma, dat de Commissie zich voorstelde, luidt aldus: 2 uur, houtjes rapen voor jongens van 10-12 jaar, in 2 categoriön. le prijs Zilveren horloge. 2e Nickelen 3e Gemonteerde schaatsen. 4e Gewone Be Portemonnaie met geld. Armoede, dat b.v. spekrjjden noodig zou zijn, is er gelukkig niet. Om 10 uur wedstrijd voor mili tairen. De heer Kranen wil den wed strijd wat uitbreidenook de scholen in de gelegenheid stellen, en dan een aantal prijzen; vraagt ook om muziek. Den volgenden dag dan een wed strijd voor grooten. Voorzitter zegt, dat dit neg al wat kost. Dan moeten we met lijsten laten loopen. De heer Biersteker vraagt wat de inkomsten zijn, geeft in over weging personeele kaarten k f 1.- die toegang geven tot het Bassin. Dat is reeds een belangrijke bron van inkomsten. Dan zan men b.v. voor jongelui of huisgenooten verminderen; men hoeft dan geen toegang te heffen voor wedstrijden. De contróle is groothet -verrein is aan alle kanten te bereiken. De Voorzitter zegt dat het afgesloten kan wordenook de toe gangen kunnen worden afgesloten. De heer Biersteker wil dat de schaatsenrijders met een perso neele kaart toegang hebben. De heer v. d. Berg wil het heele Bassjn reserveeren voor de Club, de controle wordt anders te moeilijk. Weliswaar toegankelijk voor iedereen, maar er is Ijs genoeg op andere plaatsen. De heer Ru fi gh vindt de contróle niet zoo moeilijk. Er zijn slechts drie lunten, die toegang geven tot het lassin. De heer Biersteker handhaaft het planheele Bassin privé Ijsbaan dus nietf toegankelijk zonder kaart. Dat voorkomt verwarring. Dan kunnen b.v. familieleden moeders en zus jes enz. tegen een klein entrée toegang krijgen. Op deze manier krKgen we een behoorlijke bate. De heer De Vries: Er zijn twee banen om te rijden en daaromheen nog twee. Dan blijft nog een strook ijs over. Laat hen, die nu niet kun nen betalen, daar gratis op. De heer Biersteker is tegen het plan met eene lijst te loopen. Dit is veel te moeielljk en te omvangrijk. De heer De Vries is niet bang voor het finantieele. De heer Biersteker zegt, dat steeds b\j alles wat Held. Belang deed, het finantieele het struikelblok was. Grootere wedstrijden vereischen heel wat geld; dus er is zeer veel noodig. Held. Belang stelt beschikbaar zilveren horloge voor jongens, en zilveren medaille voor de grooten en bepleit een grooten. wedstrijd. Daar voor zyn groote prijzen noodig. De heer van den Berg acht ook lijsten verkeerd. Dat geeft te veel werk en administratie, 't Beste is personeele kaart en entreé. Niet te veel hooi op de vork. Groote wed strijden b.v. moeten we niet begin nen goede schoon- of hardrijders krygen we niet, omdat we niet zijn aangesloten bij den Bond. KweBtie baanhoe het voorloopig geregeld wordt doet er niet toe. 't Beste is thans de baan heelemaal af te sluiten, en het idéé om gratis toegang te geven van zich af te zetten. De groote massa moet er afgehouden, het wordt anders veel te druk. Laat dan b.v. gedurende den loop van een wedstrijd de baan toegankelijk zyn. Over de contributie regeling wordt nader van gedachten gewisseld, Verschillende adviezen worden ge geven. De bedoeling is een definitieve Ijsclub te krijgen, ook voor de toe komst. De heer van Oorschot s dat de meeste behoefte bestaat aan een baan, waar men rustig kan rijden, en zich eventueel kan oefenen. Als men de baan voor. iedereen toeganke lijk stelt, komen er veel te veel menschen. De heer v. d. Berg vindt beter nu alleen baangeld te heffen door personeele kaarten op naam voor het heele gezin. Wil men een vaste ijsclub, dan moet het anders geregeld worden. De heer van den Berkhof wil ditzelfde, maar op de dagen, dat er geen wedstrijden zijn, ook entrée heffen, dus enkel toegankelijk stellen voor leden, en dan bv. een orkestje laten spelen. Besloten wordt beschikbaar te stel len kaarten voor hoofden v. gezinnen fl.— familieleden boven de 18 jaar f 0.50, kinderen f0.26 enz. Bij wed strijden entrc-é. Muziek. Besproken wordt het geven van muziek op het Ijs. De heer van den Berg vindt een draaiorgel zeer geschikt. Overgelaten aan het bestuur. Verschillende heeren stellen zich beschikbaar voor de functies. De regelingsc-omm. bestaat thans uit de heerenJ. Spruit, J. de Vries, A. Krijnen, H. Wijker. Job. Bakker, Van Oorschot, v. d. Berkhof en Kuiper. Ds commissie doBt een beroep op de hier bestaande sportverenigingen, om ook, evenals Helder's Belang, prijzen beschikbaar te stellen. (Ongecorrigeerd). MARINEBERICHTEN. De officier van gezondheid der le kl. va zeemacht B. M. van Driel, laatstelijk dienende bij het eskader in Oo3t-Indiö, wordt binnenkort bior te hmde terugverwacht. Bij Kon. besluit is, met 1 Febr. a.s., aan den hoofdoff.-mach. der 2e kl. bq den marine-stoom- va»rtdienst J. F. A. van Bruggen, wegens laDgd. dienst, eervol ontslag uit den zeed ienst verleend onder toekenning van een oensloen van 13S00 'a jaars; aan den hoofdoff. mach. der 2e ki. J. F. A. van Bruggen verleend de tit. rang van boordoff.-mach. der le kl, en is b(j den marine- stoomvaartdienst bevorderd tot olT.-mach. der le kl., de off.-mach. der 2e kl. H. Steensma. Do offlcier-mabhinist der 3e kl. W. C. Ouwe- hand en de machinisten J. Braam, M. Kraal en H. Riemers worden per s.s. Qrotlus uit Oost- Indifi terugverwacht. De officier van administratie der 2e kl.A. van Houte, laatstelijk dienende bij het eskader in Oost-IndiS, wordt per s s. Orotius hier te lande terugverwacht. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij tiedorland. Celebes, uitr., vertrok 26 Jan. van Bombay. Kambangan, thuisr., pass. 26 Jan. Finisterre. Ambon vertrok 27 Jan. van A'dam naar Java. Ka ri mata, uitr., pasB. 26 Jan. Finisterre. Oranje, uitr., vertrok 24 Jan. van Suez. Vondel, uitr., pass. 27 Jan. Terecbellingerbauk. Bawean,uitr.,arriv.26 Jan. te Port Sald. Boe tonuitr., vertrok 27 Jan. v. Lorenzo Marquez. Grotius, tbuisr., arriv. 26 Jan. te Vigo Rotterdamsche Lloyd. Deii, tbuisr., vertrok 21 ..an van Colombo. Sindoro.thuiar.,vertrok 2-3 Jan. van Perim. Bandoeng, thular., arriv- 26 Jen te Gibraltar. Oeylon, thuisr., vertrok 23 Jan. van Gibraltar. JacatTa, thuisr., vertrok 27 Jan van New-York. Medan, thuisr., pass. 27 Jan. Finisterre. Menado, thuisr., vertrok 27 Jan. van Port Said. Samarinda, uitr., seinde 47 Jan. draadloos via •Bergen: alles wel. Wiiia.uitr., paes.28 Jan. Terschollingerbank. Besoeki arriv. 27 Jan. van R'dam te New-York. Madloen, uitr., vertrok 27 Jan. van Norfolk. Koninklijks Hollandsche lloyd. Hollandia,thui9r.. pass. 26 Jan Fern Noronha. KennemJand, thuisr., arriv. 28 Jan. te Falmoutb, Kon. West-Indische Maildienst. Prins Frederik Hendrik arriv. 26 Jau. van Para maribo te New-York. Gommewyne arriv 28Jan.v. W.-IndiöteN.-York. Nickorie vertrok 26 Jan v Curasaon.N. York. VISSCHERIJBERICHTEN. Aangebracht te Nieuwediep: 27 Januari. Door garnalenvlsschers10170 K.G gekookte garnalen, per K.G. 44 ct. a 62 ct. 29 Januari. Door garnalenvisschers: 510 K.G. gekookte garnalen, per K.G. 48 ct- a 60 ct2 mand scharren, per mand (6.— 80 Jan V m. 9 uur niets binnen. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 29 Jan. 1917. VEE. Aangevoerd 16 kooien en ossen (260 a (476, 8 vette kalveren (70a(120—, idem p.pond 1.20 a 1.40,27 nuchtere idem 12 a 126, 0 - mag. schapen a f-,984vette id. (18 a (65— per stuk, 696 vette varkens 90 a 112 ct. p. J4 K.G. Purmorend, 80 Jau. 1917. 1T stapels Fahriekakaas per CO K.G. 71.60 17 Boerenkaas 60 f 69.60 3 Commissie 60 f 69— Middelbare 60 f QoudBChe kaas 60 f 267 K.G. Boter per K.G. 1.90 f 2— 222 Runderen: 129 vette per K.G. 0.96 1.65 93 melke en gelde 230— 450— 7 Stieren 0— f 0— 16 Paarden 160— 900— 9 vette Kalveren per K.G. 1.80 1.60 266 nuchtere id. por stuk 14.— 80— 81achtkalveren f 0.— t 0— Fokkalveren per stuk t 0— 'f 0— 449 vette Varkens per K.G. 1.0S f 1.13 29 magere ld. per stuk 80— f 46— 91 Biggen per stuk 12— f 18— 1021 Schapen f 28— 60— Overhouden f 0— f 0— Lammeren f 0— f 0.— Ganzen f 0— 0— Kalkoenen f 0— 0— Zwanen 0— 0— Kipeieren per 100 stuks 10— f 11.— Eendeleren 100 t 0— f 0— Kievitseieren per stuk f 0— 0.— zak Appelen 0— 0— ld. Perenf 0— f 0— Burgerlijke Stand v. Helder, Van 27 tot 29 Januari. BEVALLENG. Bais geb. Brou wer, z. C. de Vries geb. de Jong, z. A. M. C. van Dyk geb. Kuiper, d. B. W. v. d. Staal geb. van Duljn, d. M. M. Glas geb. Hamers, z. A. Bruin geb. Zagt, z. M. Framjoijs geb. Lon- don, z. OVERLEDENM. A. v. d. Staal, 5 uur. Woensdagmorgen 10 uur wed strijd voor Militairen 3e comp. Vesting-Artillerie. s Middags 2 uur wedstrijd voor Jongens van 12—15 jaar, om kunstvoorwerpen. Aanmelden om 1 uur aan de tent op het Bassin. KAARTEN voor den geheelen duur dor IJsfeosten Gezinshoofden f 1.—. Volwassenen uit 't zelf da gezin f 0.50. Kinderen tot 18 Jaar f0.25. Toegangs-bewljzen voor één wed strijd f 0.10 Kinderen f0.05. Den 12 Februari j onze geliefde Ouders H. BOON Q. B00N-KEPPEL, hunne 25-]arige Echtvereenlglng te J herdenken. - Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de j wensch van hun liefhebbende kinderen. H. BOON en Verloofde. G. BOON. G. BOON. J. BOON. j Helder, 30 Januari 1917. Gravenstraat 6. Geboren C0RNEUS JAC0BUS, Zoon van J. M. FRANgoiJS M. FRANgOIJS—LONDON. Helder, 29 Januari 1917. Den 6d?n Februari a.s. hopen j j onze geliefde Ouders, Behuwd- j en Grootouders TEUNIS VAN BAAR en MARIA KOOPMAN hunne 35-jarige Echtvereenlglng te l herdenken. Dat zij nog lang I voor ons gespaard mogen bleven is de wensch van hunne dank- f bare kinderen, behuwd- en klein kinderen. Helder, 30 Januari 1917. Tuinstraat 6. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Dochter en Zuster AU£i betuigen wy onzen hartefijken dank. A. BROUWER. B. A. M. L. BROUWER-BUDDINGH en Kinderen. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij ,onzeu har- telijken dank aan Dr. LOUWERSE en Mejuffrouw N. KISKE, voor de onvermoeide hulp en ijver, betoond bij de bevalling van onze Dochter en Zuster, Mejuffr. N. BLOKKER - BIJL. Namens Ouders, Zusters en Broers. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt zijn har- talijkan dank aan Dr. LOUWERSE en Mejuffrouw N. KISKE, voor de onvermoeide hulp en en ijver, betoond bij de bevalling van myne Echt- genoote. J. BLOKKER. Zangkoor „Harmonie". Donderdag verplichte repetitie. Belangrijke mededeelingen. Komt allen. Aan elk huis in DenHelderwordtdezer dagen aangeboden een viertal nieuwe boekjes voor „Texel's Belang" en wel Kerst-trio, Visschersgrietje, Engelsche Bet, geschreven door W. METS Tz.f en Licht uit Duisternis, van J. DAALDER Oz. Prijs van ieder 20 cents. Elk bevattende schetsen uit het Zeemans- en Visachersleven. Deze uitgave Is ten VLordeele van de Vereeniging „Texel's Belang", te Texel, die te zorgen heeft voor 18 weduwen en 10 weezen, totaal dus 28 menschen. Vriendelijk vragen wij minstens één boekje te koopen. Gij helpt daar door mee aan het levensonderhoud van deze menschen. De Uitgever: H. J. P. EGNER, Helder. Men neme even inzage van de be wijzen, dieü getoond zullen worden. Ieder boekje wordt aaD zijn doel beantwoord. Voor Dan Helder is de verkoop op gedragen aan den Heer H. J. KEESEN, Zeglis 21, te Alkmaar. In het üelder's Marinegebouw. Bespreking der Brood distributie. Bezoekt allen deze zeer belang rijke vergadering I Het Afdeelings-Bestuur der Alg. Ned. Bond van Arbeiders in het Bakkersbedrijf: JAN STIENSTRA, Secretaris. Een nette R.-K. jongen wenscht wegens omstandigheden, langs dezen weg in kennis te komen met R.-K. meisje, van 26 tot 28 jaar. Geheimhouding verzocht en ver zekerd.. Brieven met portret franco te zen den onder No. 464, aan het Bureau van dit blad. f 2.50 belooning. Gevraagd een kleine Woning of flinke Achterkamer, huur niet boven 2 gulden. Brieven onder No. 467, Bureau van dit blad. Verloren, Zondagmiddag, een 'zwart zijde Damestasch, waarin een portemonnaie met geld; gaande van de Bassingracht tot aan het Bassin Tegen belooning terug te bezorgen bjj DIJKSHOORN, Fruitwinkel Ko ningstraat 85. VERLOREN Zaterdag j.1. op het Ijs aan de Loodsgracht, dicht by de Hoogstraat een Vulpenhouder. Tegen belooning terug te bezorgen Hoogstraat 101. Mevr. VAN BREDERODE, Binnen haven 35a, vraagt een flinks Dienst bode, voor dag en nacht, of alleen voor dag. EEN DAGDIENSTBODE gevraagd. AdresWeststraat 59. R.C. Dagmeisje gevraagd, boven de 16 iaar, in een klein gezin, wasch buitenshuis. Br. onder no. 466, Bureau v. d. blad, Mevrouw GREGORY, Hoofdgracht 56a, vraagt een net Kindermeisje van 8-5 uur. Gevraagd een net Meisje, voor de morgenuren. Adres: Binnenhaven 35- Winkeljuffrouwen gevraagd. Zij, die met het vak bekend zyn, genieten da voorkeur. Adres: COLTOF, Spoorstraat. WERKSTER gevraagd voor Donderdag. Adres: Weststraat 14. Sollicitanten worden opgeroepen naar de betrek king van Leeraar in Stoomwerktuigkunde aan de Zeevaartschool der gem. Texel, op een jaarwedde van f80.- per wekeiyksch lesuur. Aantal lesuren 18 per week. Stukken aan den Burgemeester vdór 10 Febr. 1917. ORGANIST gevraagd, die genegen is bywylen plaatsvervangendeii dienst te verrich ten in de Nieuwe Kerk. Adres: Loodsgracht 52. Gevraagd om direct in dienst te treden een jongeling-telegram besteller, goed kunnende wiel rijden. Leeftijd 16 jaar. Adres: Telegraafkantoor Ankerpark. Gevraagd voor de Schoenmakerij een bekwaam Stukwerker, tegen hoog lOOD. Adres: P.GOVERS, AnnaPaulowna. WERKLIEDEN-VEREENIQING. Gevraagd een Broodventor voor een kleine wijk, tegen f4.— per week. Zich hiervoor aan te melden tus- schen 7 en 8 uur in het Kantoor. Gevraagd een aankomend KNECHT voor meuw wtrk en een Jongen voor opleiding. Adres W. KLUT, Meubel maker, Vlamingstraat 58 of 64. met gebruik van keuken te huur. AdresBureau van dit. blad. Een korporaal der Marine, vraagt Zit-Slaapkamer, liefstin klein gezin. Brieven onder no. 463, aan het Bureau van dit blad. Studeervertrek en twee Slaap plaatsen gezocht door 2 militairen. Aanbiedingen met prijsopgaaf onder No. 465, bureau van dit biad. Gevraagd voor eenige maanden Kamer met degelijk pension. Brieven fr. met prijsopgaaf, onder letter SII, boekhandel BRUGMAN, Rosmarljosteeg, Amsterdam. te koop, liggende in perceelen op hot Gemeenteterroin aan ds VISCHMARKT. Te bezichtigen op Donderdag 1 Februari a.s., van des voorm. 8 tot des nam. 5 uur. Inlichtingen worden verstrekt aan het Kantoor der Bemeante-Reinlging, (Kanaalweg 80) op Donderdag 1 Februari a.s., des nam. van, 6 7 uur. Schriftelijke aanbiedingen vóór Vrijdag 2 Februari a.s., des nam. 2 uur ter Gemeente-Secretarie. Te koop gevraagd 2 of 3 in goeden staat zijnde Garnalennetten. Adres C. KOOPMAN, Oudeschild. Texel. Ter overname gevraagd een goed werkende Schrijfmachine. Brieven met prijsopgaaf en ver melding van merk, onder No. 462, Bureau van dit blad. Te koop gevraagd Oen houten Werkboetje. AdresBoekh. EGNER, Keizerstraat. Te koop een beste Kinderstoel en een wit geschilderd houten Ledikantje. AdresBureau van dit blad. Te koop een ZWARTE PIANO voor f 200.-. Adres: Molengraeht 6. Te koop: 2 solide Burgerwoonhuizen in de onmiddellijke nabijheid der marine- werf. AdreaBpr^au v. d. blad. Wegens vertrek uit de hand te koop het HUIS Loodsgracht 7. Te bevragenLoodsgracht 7. Te koop gevraagd: tamme Konijnen, Rotganzen f 1.45 per stuk, andere soorten wild tegen de hoogste waarde. Kruit, hagel en hulzen kunnen bij mij besteld worden. Adres: C. RIJK, Spoorgracht 22. Te koop een Burgarwoonhuis aan de Bassingracht, en een aan de Jan in Veltstraat. AdresGebr. v. PELT, Keizsrstr. 94. L. MUNTER, Gravenstraat 32, beveelt zich miDzaam aan tot het slijpen van schaatsen. 99 door Hovyd Ecollne Aan het Klavier PROGRAMMA: Liederen van J. BRAHMS, HUBO WOLF, ALEX DE JONB en RICHARD STRAUSS Een Aria van MOZART. Klavierstukken van L. v. BEETHOVEN en CAMILLE CHEVILLARD. FEURICH-Concertvleugel, Piano-Magazijn 8EBR. SPANJAARD, Alkmaar. plus Sted. belasting en Auteursrecht. KAARTEN vanaf heden by J. C. DUINKER, Boek- en Muziekhandel, Spoorstraat 92, Telef. No. 97 en 'a avonds aan het loket. PLAATSBESPREKING aanbevolen 1 op den dag van het Concert, van 12—2 uur. AANGIFTE voor den CURSUS 1917-'18 eiken WOENSDAG en, DONDERDAG van de maand FEBRUARI, van 10-12 en van 2-4 uur, in het Schoolgebouw aan de Laan. Als Leerlingen kunnen worden toegelaten zij, die minstens 12 jaar oud zyn, aan de Leerplichtwet hebben voldaan en door een examen hebben bewezen met vrucht de Lagere School te hebben doorloopen. Schoolgeld van f 3.- tot f 60.- per jaar, naar gelang van het inkomen der Ouders. Onvermogenden die aan de elschen voldoen, worden kosteloos geplaatst. Aanvang van den nieuwen cursus 2 APRIL a.s. Morgen, Woensdagmiddag ten 2 uur met SPECIAAL Kinderprogramma. Kinderen 5 ct., volwassen 10 ct. entrée. Instelling van den Helderschen Bestuurdersbond. Gevestigd In het gebouw van den Bond v. Minder Marine-Personeel (Plantsoen). Rechtskundig Adviseur Mr.J. SANTMAN, Advocaat en Procureur te Nijmegen. Ambtenaar: de Heer A. G. A. VERSTEGEN. Advies en Hulp: Het Bureau voor Arbsidersrecht verschaft advieB, schriftelijke en rechtskundige hulp aan arbeiders of arbeidsters en daarmee gelijbgestelden op het gebied van Ongevallenwet, Beroepswet, Veiligheidswet, Arbeidswet, Woning- en Gezondheidswet, Militiewet, Landweer- en Landstormwet, Invaliditeitswet, Loon- 8n Arbeidsgeschillen, Ouderdomsrente, Belastingen en AL de W6tten en verordeningen waarmede arbeiders ih aanraking kunnen komen. Voorwaarden a. Tegen betaling van 25 cent, wordt advies en schriftelijke hulp verstrekt aan alle arbeiders of arbeidsters en daarmee gelijkstelden. b. Als uitzondering op bovenstaande bepaliDg geeft het bureau GRATIS advies, schriftelijke en rechtskundige hulp aan leden van de by den Helderschen Bestuurdersbond aangesloten organisaties, na overlegging van Bewys van Lidmaatschap. HET BESTUUR VAN DEN HELDERSCHEN BESTUURDERSBOND. op ZATERDAG 3 FEBRUAR11917, aanvangende des avonds 8 uur, in „TIVOLI". Introductle's te verkrijgen Donderdagavond van 8 tot half 10 uur In „Tlvoll". Directeurde Heer F. VAN DER MEM. Voor Dames en Heeren Geheel-Onthouders, ook niet-aangeslotenen, bestaat weer gelegenheid lid te worden van bovengenoemde Vereeniging. Namens het Bestuur: Mej. DUNK, Secr., Janzenstraat 47.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 5