Goedkoop eten Emmastraat qualiteitsSIGAREN 3% Tijdgeestbriefjes H. SPRUIT Plantenveiling Melk en Melkproducten filiaal ZUIDSTRAAT 83. bon No. 6 ï'/s ons Rijst. EVAHGELISATIE__PALMSTRAAT. Advertentiën- verschillende sprekers, Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose „Helder". Algemeene Vergadering Oostslootstraat 18 Woensdag 14 Maart 1917, Pluimveehouders. Voor allo Pluimveehouders Melk-inrichting Westgracht 31. Groente-, Bloem- en Landbouwzaden. Geheele Uitverkoop Keizerstraat 90. CRIMINEEL WETBOEK REGLEMENT VAN KRIJGSTUCHT EN DISCIPLINE ROYAL WORCESTER S. DE JONG. Onovertroffen vanaf per kist. weder verkrijgbaar. bracht, was de toestand aldus, dat wat de voorraden buitenlandsch graan, bloem en binnenlandsch graan betreft, op een normale broodvoeding voor geruimen tyd gerekend kon worden. Daarvan ia thans meer dan een maand verstreken en de hierboven ontwik kelde slechte kansen van aanvulling maken het noodig, dat ten opzichte van de samenstelling van het brood eenige wfcziging wordt gebracht. Deze zal o.m. hierin bestaan, dat voor bruinbrood bij het ongebuilde meel rog ge en aardappelmeel zal worden ge voegd, en eventueel ook maïsmeel, en dat voor wit brood de inlandsche bloem zal worden vermengd met Ameri- kaansche bloem en aardappelmeel. Er zal voor worden gezorgd, dat uit de te verstrekken grondstoffen een smakelijk en voedzaam levensmiddel zal worden gebakken. Ook de banketbakkerij zal tenge volge van bovengenoemde omstan digheden de samenstelling van baar grondstof in belangrijke mate zien gewijzigd. Het reieerlngsvarken. In Het Volk" wordt medegedeeld, dat er een strijd is uitgebroken tus- schen de varkensfokkers en den Minis ter. De eersten willen de varkens niet meer voor den vastgestelden prijs leveren, en de Minister wil niet meer betalen dan nu. Er zal nu voor de volgende week spek en gezouten varkens vleesch worden gedistribueerd. Inlichtingen ingewonnen omtrent hetgeen hier wordt medegedeeld, zijn juist gebleken. Men zal zich herinneren, dat de Minister eenige maanden geleden den boeren voor hun varkens een mini mum-prijs garandeerde van f 1.20 per K.G. geslacht. Bij de inschrijvingen, die iedere week worden gehouden - het Inkoop- bureau distribueert iedere week onge veer 11.000 varkens werd al spoe dig een hoogere prijs bedongen. Deze liep zelfs op tot tl.32%. Men weet dat de verkoop aan de gemeente besturen plaats heeft voor f 0.80. Werd hu het verschil, als weleer, door den export betaald, dan zou daartegen nog weinig bezwaar heb ben kunnen bestaan. Maar de expert staat nu en dan geheel stil, terwijl hij bovendien door de verplichte levering aan Engeland niet meer de draagkracht van voorheen heeft. Het nadeelige verschil moest dan, volgens de Distributiewet, gedragen worden door Rjjk en Gemeente voor Vw en Vw Om die kosten nu niet al te zeer ep te voeren bepaalde de Minister den maximum-prijs voor de boeren op f 1.2S. Dat was htin echter niet naar den zin en het gevolg is geweest, dat deze week veel te weinig werd ingeschreven. De Minister staat hier voor de zooveelste maal voor een moeilijk probleem. Laat ens hopen, dat hij den juisten weg zal vinden om het op te lossen. Elsrsa. De vraag of eieren meer een genot middel dan wel een voedingsmiddel zijn, laten we ep dit oogenblik buiten beschouwing. Zü zijn beide. De elerprya is dszen winter schrik barend boog geweest, zoo boog als nimmer te voren. In den kleinhandel moest tot II cent per stnk worden betaald. Nu is de eierprys in den winter altijd hoog, doch hy kwam tot dusTer toch zelden beven 10 cent per stuk. Dan volgt echter in Januari reeds een daling, welke werdt voortgezet tot het voorjaar. By een normaal verloop van de markt bad dit ook nu moeten plaats hebben. Be buitengewone emstandig- heden hebben althans geen wijziging gebracht in de goede gewoonte van de kippen om tegen het voorjaar weder volop eieren te leggen. Toch zagen wij deze week het voor den t|jd van het jaar zonderlinge verschijnsel, dat de eierprljs, die de vorige week In den kleinhandel tot 9 cent was gedaald, weder steeg tot 10 cent. Laat ons de kippsn terstond vrij pleiten: zij hadden geen schuld. De Minister echter, die tot Zaterdag vorderde, dat van iedere 100 uitge voerde eieren 60 ter beschikking van de binnenlandsche consumptie zou worden gesteld, veranderde die requl- sitie daarna in 80%. Zoo werd de aanvoer voor het binnenland in plaats van vermeerderd, verminderd. Metals natuurlijk gevolg prijsverhoo ging- Wij gelooven niet, dat dergelijke tactiek te rechtvaardigen is nu het er over algemeen met onze voedings middelen allesbehalve rooskleurig voor staat. Einde Februari 1914 golden de eieren in den groothandel 4} cent, in den kleiihandel ongeveer 6 cent. Thans zyn die prijzen I en 10 cent. Wij betwijfelen of deze hooge prijs door de vermeerderde productiekosten te rechtvaardigen is en zouden willen vragen of niet een veel grooter per centage dan nu voor het binnenland beschikbaar kan worden gesteld. „Dan zullen de boeren hun kippen verkoopen of slachten", werd ons door het bestuur van de „Eierver- eeniging" opgemerkt. En men achtte ook het nemen van een proef zeer gevaarlijk. Is het gevaar daarvoor zoo groot? Het is toch niet aan te nemen, dat in een korte spanne tfjda plotseling het grootste gedeelte van onzen pluimveestapel om hals zou worden gebracht. Het naby-zijn van dit ge vaar zou zich dan al spoedig scherp moeten afteekenen in een verlaagden marktprys van de jonge kippen. Maar deze gelden nu nog f 2.25 h f 2.60, tegen f 1.25 h f 1.50 einde Februari 1914. Dit wyst er toch wel op, dat de boeren, ondanks den hoogen prijs van het voer, nog niet bezig zijn hun eierfabriekjes te liquideeren I Laat ons hopen, dat men dit aan het Departement zal Inzien en nagaan of bet niet mogeiyk is de sieren in dezen tyd binnen het bereik te bren gen van meer menschen dan nu het geval is. (Hbl.) Een brutale inbraak. Dezer dagen had ten huize vi den tuinder De Bie te Santpoort een brutale inbraak met diefstal plaats. De spaarduiten van'dezen man, een bedrag van 2000 gulden, werden door de dieven medegenomen. Woensdag had de politie in verband met dezen diefstal reeds een tweetal personen in hechtenis genomen en Donderdag mocht het een rechercheur uit IJmuiden en een gemeenteveld wachter uit Santpoort gelukken, den beruchten inbreker Kollaard uit Haar lem, die eveneens verdacht wordtin deze zaak betrokken te zyn, in i woning te Amsterdam te arreateeren. Deze, voor de politie geen onbekeDde, werd onmiddellijk na zyoe arrestatie, zwaar geboeid naar IJmuiden over gebracht om aldaar over deze zaak voor den commissaris van politie te worden geleid. Zakkenrollers. De zakkenrollers hebben op de Jaarbeurs te Utrecht en in de over volle treinen hun slag weten te slaan. Verschillende personen hebben gisteren tot een waarde van totaal f 18,900 als vermist by de politie aangeven. BOEKBESPREKING. Insulinde.' Reisindrukken van Emiel Hullebroeck. De Vlaamsch9 Boekenhalle, Leiden. Bas Veth heeft een boek geschreven over Indie en het was één en al pessimisme, één en al zwartgallige critiek. Emiel Hullebroeck schryft er een en het is zonnig en lachend en blijmoedig en geestigNu heeft Hullebroeck de oppervlakte gezien dit erkent hy zelf, waar hy zegt (bl. 811) „Ik beken het graag, ik ben niet laDg genoog in Indie geweest, om een gezaghebbend' oordeel te vellenIndien ik er woonde, langen tyd op dezelfde plaats, dan zou er mij wellicht heel wat meer tegen de borst stuiten Bas Veth critiseerde èa Land èa Leute, Emiel Hullebroeck, als de Vlaatosche bard, die in het dikwyis eentonige leven in de' Binnenlanden wat fleurigheid kwam brengen, ingehaald als een vorst, een verlosser Laat ons dit, by de beoordeeling van Hullebroeck's dagboekbladen, voorop zetten: dat hy inzyneappre ciaties van de bevolking niet objectief is, niet objectief kbn zijn, omdat men hem noodzakeiykerwyze den zonnigen kant liet zien. Maar dit boek is ook niet geschre ven om ons „Indië en de Indiërs" te doen zien. In zyn voorbericht zegt de schrijver, dat het „eerst en vooral bestemd is voor (onze) Belgische jeugd. Het wil aan (onze) wilskrachtige jonge mannen toonen, wat een klein volk als koloniseerende mogendheid vermag, hen opwekken om zich naar het Nedqrlandsche voorbeeld te ge dragen en de Belgische kolonie tot evenredigen bloei te brengen". Vol kawonderiDg is Hullebroeck voor het werk der Hollanders; op tal van plaatsen geeft hy er uiting aan. Ge- heel den Indischen archipel heeft hy, op zijne tournèe, doorkruist, Java, Bumatra, Borneo, Celebes, Banka en Billiton bezocht htj, overal deed hij zyne „reisindrukken" op en gaf ze weer in boeienden, nimmer dorren atyi. Hy gaf zyoe oogen goed den kost alle cultures heeft bij afgé- kekejn, inlichtingen gevraagd, ze aan z$n landgenooten beschreven, soms cyfers en getallen genoemd. De be roemds Hollandsche zindelykheid vond by in de binnenlanden niet terug, over de bötels in de kleine plaatsen is hy slecht te spreken. Hy bepleit (voor Bumatra) befctre verbindingswegen: „het is my eenB te meer gebleken, dat de menschen op Java niets van de overige Indische bezittingen af weten" (bl. 804). Ei, en wat weten wy, doorsnee Hollanders, wel van geheel Indië af Dat het een kostbaar bezit is, zy, die Multatuli gelezen hebben, weten, dat „het zich slingert om den evenaar als een gordel van smaragd"; dat er de thee en de kofie, de peper, de saffraan en de tabak vandaan komendat er goed geld te verdienen is. En niet veel meer. Hullebroeck, die Java totinde klein Bte hoekjes bezocht, die niet opzag tegen een gevaarvollen tocht naar den Bromo, leert ons de ontzaglijke schoonheid kennen van dit uitge strekte ryk. Hij voert ons in zyne dagboekbladen naar de meest groot- sche tafereelen, langs yzmgwekkende afgronden, voorby klaterende water vallen, door lieftallige dorpjes. Af en toe, als hy door een regenbui of door een of ander ongelukje een paar dagen wordt opgehouden in een hótelletje, raadpleegt hy zyn vele notities en diept uit den schat van aanteeke ningen een steeds interessante blad zijde op. Hetzy hy vertelt over het hötelleven in de binnenlanden, of het reizen op Java critiseert, hetzy hy, vluchtig, iets verhaalt van de wondere fauna en flora van den archipel, steeds boeit hy en steeds is hij een charmante causeur. Het bestek van dit artikeltje laat niet toe uitvoeriger in te gaan op den waariyk veelzydigen en interes santen inhoud. De schrijver houdt zich zelf bescheiden op den achter grond; een enkele maal vertelt hij van grappige of tragi-komische inci denten op zyn liederen-avonden. In de binnenlanden van Borneo vond hy in de piano, die hy straks zou moeten bespelen.... vyf lieve, jonge muisjes. Een ander maal moet hy hemel en aarde bewegen om zoo'n instrument op te schommelen. De terugreis heeft de schrijver via de Kaap gemaakt en van deze reis vertelt hy ook zyne dagelyksche indrukken. Het fraai-uitgevoerde, kloeke boek is met tal van photos verlucht, die meerendeels door den schryver zelf zyn genomen en verder van de firma Kurkdyan te Soerabaia zijn. Wy hebben één opmerking, die eebter geene aanmerking is: dat de schryver goed gedaan had een kaartje van zyne reisroute in zyn werk op te nemen. Nu is men verplicht een nog al uitgebreiden atlas te raad plegen als men den auteur op zyn tocht volgen wil. Maar wy ontveinzen ons nist de moeilijkheden en kosten, aan zoo iets verbonden - daarom is de opmerking ook geen aanmerking. Wy deden slechts bier en daar oen greep uit bet ryke materiaal. Het boek geeft een levendig beeld van de schoonheid van Indie en voor den toerist is het zeer zeker een goeden gids. Moge het overigens medewerken om de toenadering tusschen Noord en Zuid, die gedurende den oorlog grooter is geworden, nog intenser te doen wordenDe opstellers der groote Indische bladen hebben zich bereid verklaard, naar schr. mededeelt, om hun kolommen voor de Vlaamsche zaak open te stellen. Aan ons de Vlaamsche schr. dus de taak daarvan gebruik te maken 1 Aldus wekt de schr. zyn landgenooten op. Het Levensmiddelen-Bureau maakt bekend, dat vanaf DINSDAG 6 tot en met VRIJDAG 9 MAART bij den gewonen Winkelier op verkrijgbaar zal worden gesteld per persoon Winkeliers hebben te zorgen, dat MAANDAG S MAART da bestelbiljetten aan het Levens middelen-Bureau worden Inge- dlend. „O", zeide de man, biykbaar ver baasd om zooveel onwetendheid, „je zegt eenvoudig dat je afgebrand bent". „Maar" hier sloeg hy een vertrouweiyken toon aan „ik zou het maar niet probeeren, want *t moet er niet bepaald lollig zyn". Een dame, die in een wagotf van den spoorweg zat, ergerde zich voort durend aan zskere geluiden, die een naast baar zittende joegen maakte. „Heb je geen zakdoek by je?", vroeg ze tenslotte. „Jawel, maar die leen ik niet aan vreemden", antwoordde de jongen. Z0NDA8 voorm. half tl In de Westerkerk, Da. C. J. WARNERS. 'sMIdd. 2 uur, in de Nieuwe Kerk, Da. C. J. WARNERS, bediening H. Doop. 'sAv. half zes In gebouw Palmstraat, Zendeling: O. WERKMAN, van de Rynsche zending. AGENDA. Eerste Heldersche Bioscoop. Kanaalweg 112. 2 Hoofdnummers: De gebroken be lofte en België onder Duitsch bestuur. Witte Bioscoop. Koningstraat. Hoofd nummer: J>e weg der tranen. Cinema Palace. Binnenhaven 2. 2 Hoofd nummers: Noodlottige lietde en Dage leende automobiel. 4 Haart. Bal in Casino. 8 Maart. Liefdadigheids voorstelling, door de Tooueelvereeniglng „T.a.v.e.a.u.", In Casino, 8 uur. UIT DEN OMTREK. Anna Paulowna. Donderdagavond 1 Maart verga derde de vereeniging „Visschersbe- jen" in het lokaal van den heer Hoogmoed te van Ewycksluis. De Voorzitter opent met een welkom de vergadering. Mededeeling werd gedaan van enkele ingekomen stuk ken. Besloten werd een afgevaardigde te zenden naar de vergadering te Amsterdam, waar een reglement zal worden vastgesteld betreffende de verzekeriDg van vaartuigen. Gekozen werd de heer D. Timmerman, die zich bereid verklaart. Voorzitter doet mededeeling omtrent het bewerken der fuiken door Dr. Tonbrock met bad van kopervitriool. De netten moeten reeds vroeger met caoutcbou getaand zyn. De bewerking is niet duur. Na de behandeling zien de netten er prachtig uit. Mocht door de bewerking schade p.an de netten veroorzaakt zyn, dan wordt deze vergoed door 't proefstation. Na be spreking werd besloten een reserve fonds te stichten om sommige uit gaven te bestryden, noodzakelijk voor de vereeniging. Komt aan de orde: bespreking wierkweatie. Voorzitter dat dezen zomer het vissctaers- bedryf niet volledig uitgeoefend kan worden, omdat de noodzakeiyke be dryfabenoodigdbedén niet zijn te ver krijgen. Daarom stelt 't bestuur voor: gedurende een gedeelte van den zomer langs den zeedijk wier te gaan visschen, om daarmede t8 trachten in bet onderhoud te voorzien. Het recht hiertoe moet gepacht worden van 't polderbestuur. Na uitvoerige .reking wordt met algemeene stenamen besloten aan het Polder bestuur nog eenige inlichtingen te vragen en daarna met de belang hebbenden weder te vergaderen. Nadat nog beBloten is aan 't gemeente bestuur te verzoeken den viscbafslag te doen plaats hebben op denzelfden tyd en plaats vaq het vorige jaar, wordt de vergadering gesloten. Burgerlijks Stand v. Wlerlngen, over de maand Februari 1917. GEBORENSimon Klaas, z. v. D. Minnes en A. Metselaar. Maria Catha- rina, d. v. H. Rump en G. Asjes. Pieter Adriaan, z. v. S. Rotgans en G. J. Hegeman. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: G. C. van Gassen en M. T. Teirbrood. Jb. Gons en R. Met- OVERLEDENCornelis Tysen, oud 24 jaren, z. v. R. Tljsen en T. Keijzer. Cornelis Kool, oud 75 jaren, weduw naar van A. Kaan. Aaltje Omis, oud jaar, d. v. S. Omis en N. Pool. Antje Asjes, oud 76 jaren, weduwe van P. Tyson. SPORT. Voetbal. Terrein Tuindorp. H. B. S. I-ZEEMACHT. 2-3% uur. Na een lange rustperiode zullen a.s. Zondag de groen-witten weer in 't veld verschijnen. Wij hopen, dat zij het voetballen nog niet verleerd zyD. Er zal hard moeten gewerkt worden, daar het Zeemacht elftal zeer sterk samengesteld is. Ook H. B. S. zal zoo volledig mogelijk uitkomen. Daar dit misschien de ge wedstrijd in den Helder is, verwachten wij veel publiek om de elftallen aan te moedigen. Mocht, de Zeemacht onverwachts verhinderd zyn, dan zal hiervan b'ytljds melding worden gemaakt. Terrein Boltoeg. Aangezien H.F.C. I er niet in slaagde een elftal van buiten te laten komeD, speelt Zondag a.s. H.F.C. I tegen H.F.C. II. Het le elftal komt volledig uit. De opstelling van H.F.C. II is als volgt Porto, Goden, Buyl, v. Dijk, Overheem, Feiwerda, Korter, Kwinkelenberg, Bartels, Fel Bjrl#a (Aanvang half drie). Q.S.C.—Helder III gaat niet door. Helder IV—Mobilia II 10 uur. V- I 12 Julianadorp, 's middags 2 uur. A.s. Zondag 4 Maart wedstryd tus schen Concordia, Julianadorp, en S.H.B.S. II Helder op Concordia's terrein. Verkaard begrepen. Een dame uit het West End te Londen, die aan „socialen arbeid" deed, trachtte onlangs den ingang te vinden van een werkhuis in het Sast End, dat aan de straat geen deur scheen te hebben. „Hoe komt men in dit werkhuis F' vroeg zy een voorbyganger. MARINEBERICHTEN. Do onlangs uit Oost Indi6 teruggekeerde offi cier van administratie der le kl. J. A. 3. de Raadt is te Willemsoord geplaatst als secretaris Tan den commandant der marine aldaar. Opgave van overgeplaatste onderofficioren der zeemacht. Op 5 MaartJ9l7 geplaatst bij de militaire kust wacht: oppersohipper R. de Wever en schipper L. W«stdorj), belde van Hr. Ma. Wachtschip ts HellevoetsTuisboot»man J. Boxmeer, van de Nieuwe Hollandsche Waterlinie greep Nieuwer- sluis. Aan de studenten L. Troost en G. de Rooü, van de Technische Hoogeschool te Delft, is vergund hun stadiën in aescheepsbouwkunde voort te setten, ten einde later ais ingenieur bij de Kon. marine in dienst te treden. Bü de verschillende universiteiten bier te lande zijn thans 26 studenten in de genees kunde, die de verbintenis hebben aangegaan om na bevordering tot arts benoomd te worden tot officier van gezondheid bü de zeemacht. STQOMVAARTBERICHTEN. Rotterdamsoho üoyd. Rindjaniariiv. 25 Febr. van R'dam te Batavis. Samarlnda, uitreis, arriv. 28 Febr. t« Norfolk. Java-Paeific-Lijn. VISSGHER1JBERICHTEN. Aangebracht te Nieuwediep: 1 Maart. Door garDalenviseebers 7060 K-G gekookte garnalen, per K.G. 4SaSl ct2 mand kleine schol, per mand f 12.—4 tnand schar, per mand f6.—. 2 Maart. Door garnalenvisschers: 6263 K.G. gekookte g9rnaleD, per K.G. 44 a 48 ct., 4 mand kleine schol, per mand flO.—10 mand schar, per mand f6.—. MARKTBERICHTEN. Broek op ,Langed|jk, 2 Maart 1917. Roode kool fllOO, gele kool f1100, witte kool f 126S, wortelen f 1-300 per wagon van 10.000 K G., uien, o verzee f 6.10 a f7 40, overland 17.60 a f 10.60 per 60 K.G. Alkmaar, 2 Maait 1917. Fabriekskaas kleine f76.—, kleine boerenkaas 173.-,leert, comm fabriefesk. f76.—.commissie boerenkaas f 73.—middelbare boerenkaas f 78.- Bdam. fabr. (76.—. erd 168 vlog. Burgerlijke Stand v. Helder, van 1 en 2 Maart 1917. ONDERTROUWD: J. M. Terpstra en A. Plantema. GETROUWDJ. C. Vink en 0. J. LippeG. Boa en T. BerkeljonJ. Janssen en A. Tompot; P. v. d. Veen T. Pronk; G. Stam en J. Snip. BEVALLEN: E. Thyssen-Byl, N. v. d. Hert—Kindt, d.A. Makelaar—Tietz, d.A. Visser—de Vries, z.G. de Wit—van Marle,z,; G. Pater—Rumphorst, z.; J. de Bie- Dienaar, z. OVERLEDEN: D. de Ruyter, 88j. Steuncomité Helder". Van 24 Februari-2 Maart '17 in dank ontvangen van W. N. f 50.-. Wie helpt onze kas versterken? De Penningmeester W. Bihrsteker, Loodsgracht 21. 8. BOS en TR. BERKELJON, die, mede namens wederzydscho familie, hun dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, zoowel in als buiten de gemeente, by hun huweiyk ondervonden. Helder, 1 Maart 1917. Ondertrouwd JOHANNES JACOBUS DE BEURS en 6ATSKE VAN OER HEIJ. Helder, 1 Maart 1917. Geen ontvangdag. Huwelijksvoltrekking 15 Maart a.s. Geboren: MARTJE, Dochter van C. v. OTTEREN en C. v. OTTEREN- van Wdijckhüise Nobtihr. Helder, 2 Maart 1917. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, na voorzien te zyn van de laatste H H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffr. HELEN A LIPHUIJZEN gab. VERBERNE, in den ouderdom van 75 jaar. Helder, 2 Maart 1917. Nieuwstraat 86. J. N. LIPHUIJZEN, Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hiermede betuigen wij onzen wal- gemeenden dank aan Familie, Vrienden en Buren voor de vele blijken van belangstelling bij ziekte en overiyden aan [ons geliefd Dochtertje bewezen. Namens de Familie, G. SNIJDERS. Breestraat 31. Voor de vele biyken van stelling, ondervonden by ons huwelijk, betuigen wy onzen hartelijken dank. Helder, 1 Maart 1917. J. C. VINK. C. J. VINK-LIPPS. EVANGELISATIE SAMENKOMST, ZONDAGAVOND 8 uur, In het gebouw Middenstraat 89 TOEGANG VRIJ. Ondërgeteekenden betuigen door dezen bunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling op 1 Maart ondervonden. P. v. STRIJEN en Echtgenoote. op Woensdag 7 Maart des avonds 8 uur in Hotel „Bellevue' Bespreking JAARVERSLAG EN REKENING EN VERANTWOORDING. Dinsdag 6 Maart: Rijst mei ragout 20 ct. Woensdag 7 Maart: Bruine boonen met uit gebakken spek 15 Donderdag 8 Maart: Rijst met- savoole kool en uitgebakken spek 15 Vrijdag 9 Maart: Erwtensoep met pekel- spek 15 Zaterdag 10 Maart: Rijst met haché20 's Avonds ten 5 uur Soep 20 Da prijzen zijn voor da Soap per L. Bestellingen vóór 2 uur n.m. aan de bestelhuizen. Voor verdoro toelichting zio men het artikeltje: Goedkoop eten, onder de rubriek plaatselijk nieuws. H. RODENBERG, Costuum-Naaister. Beleefd aanbevelend. 41 RUIJTERSTRAAT. 's morgens 10 uur, aan het Koningsplein te Helder, van diverss planten, boomen, struiken enz., afkomstig uit de Kweekerü „Rozen- lust", van den Heer J. v. GEMEREN, te Heilo. Deurw. W. BIERSTEKER. Gevraagd oen nette Dienstbode of hulp voor morgenuren. Zich aan te melden na 8 uur des avonds, Weststraat 75. Een DAGMEISJE gevraagd vart half acht tot vier uur. Loon f 2.50. Adres: Mevrouw v. d. MEIJ, Kanaalweg 30. Net, flink DAGMEISJE gevraagd. Adres: JAC. VERFAILLE, Spoorstraat Gevraagd een Kindermeisje, AdresKeizerstraat 91. GEVRAAGD een net 2de Meisje, niet beneden 16 jaar. Adres Binnenhaven 30. Gevraagd een net Meieje, voor de morgenuren. Adres: Binoenhaven 35. Wordt gevraagd EEN NETTE LEERLING op het Atelier van Dames-, Kinder eu Mantel Costuums. AdresM. S. DE JONG, Emmastr. 82 Jongens en Meisjes gevraagd om te werken op de Kooyplaats te Breezand, bij D. LUBBERT. DAG-DIENSTBODE gevraagd, Adres: H.SCHOL, Breewaterstraat23. Gevraagd tegen 1 April a.s. in een klein burgergezin EENE NETTE JUFFROUW, als tijdelijke hulp in de buishouding. Leeftijd tusscben40 i 45 jaren. Brieven onder le'tter M, Bureau „Dagblad". EEN FLINKE LOOPJONGEN gevraagd. Adres: S. A. K ANNE WASSER, Zuid straat 82. Gevraagd een nette Jongen, f4.— per week. Adres: WITSENBURG,Hoofdgr.38. Gevraagd een KLEERMAKERS KNECHT voor klein werk, broeken en vesten. Het geboele jaar door vast werk, by J. GRAAFF. Spoorstraat 80. Gevraagd een Timmermansknecht bü G. HOORNSMAN, te Julianadorp. Door 2 Marine-Matrozen wordt gevraagd een SLAAPKAMER. Brieven onder no. 525, bureau van dit blad. Zit- en Slaapkamer of Zit- Slaapkamer gevraagd, met of zon der pension. Brieven oader No. 526, aan het Bureau van dit blad. Inwoning met huiselijk verkeer wordt gezocht op goeden stand door een Dame, ongehuwd. Aanbiedingen met adres en condi tiën onder No. 522, aan bet Bureau van dit blad. GROND on TUINAARD voor bet weghalen. Adres: Spoorstraat 90. Dobermann-Pinchers te koop aangeboden, ook een jonge 5 mnd. Te bevragen 's avonds na 6 uur. Adre9Trompstraat 8. Te k'oop Pracht-Grammofoon met 13 dubbel-bespeelbare platen f 20, Buffet kast f 20, Paradijsvogel f 35. Adrps: Wilhelminastraat 63. Te koop Mooi HEEREN-RIJWIEL. Adres: PHEÏFFER. Weststraat. Te koop een RASHOND, uitstekend ge dresseerd. Adres: Wilhelminastraat 78. Te koop da goadbakhnts Groenten-en Frultzaak, Pakhuis, Handkarren en Inventaris. Ook afzonderlijk. Adres: West,straat. 18. Attentie.' Ondergeteekende bericht, dat by uitsluitend de putten ledigt opabon nement a f 1.50 eu f 0.75 per jaar. Jb. VAN ZOONEN JrM Particulier Zinkputreiniger, Gravenstr. 56. Ondergeteekende noodigt Pluimvee houders beleefd uit, aanvraagkaarten, dienende voor de maanden April en Mei a.s., Maandag en Dinsdag <i 2J ct. per stuk af te halen, C. KATER, Keizerstraat 88. zya op 5 en 7 Maart ïnllcbtingc-n en bons to bekomen voor aanvraag Voederartikelan. Adres: Janzenstraat 1. Let i.v.p. goed op onderstaand adrst: SPOORSTRAAT 99. Dames brengt uw uitgevallen haar bij WIJtsma. Daar kunt ge er alle soorten haarwerk van laten maken, als: Vlechten, Torsades, Branches, Poppen- prulken, Vierslag, enz. 6. WIJTSMA, Spoorstraat 99, Helder. Het vertrouwdst en goedkoopst adres- M JJ Levert aan Cantines en Ménages. Bloemkool planten. Roode koolplanten. Saladeplanten. Pootuienplanten. Verkrijgbaar: Kweekerij „Rozenlust", v. Galenstraat 72-74. Wegens opheffing der zaak Alleen des middags van twae tot vijf uur. BIJ C. DE BOER JR. TE HELDER IS VERSCHENEN EN VOOR HET KRIJGSVOLK TE WATER VAN DE/ VEREENIQDE NEDERLANDEN EN DE ARTIKELEN VAN DE REQTSPLEGING BIJ DE ZEEMAGT, BETREKKING HEBBENDE OP DE BEHANDELING VAN KLACHTZAKEN. OPGEHELDERD DOOR DE JURISPRUDENTIE. DOOR S. N. VAN DEN BERG, Officier van Administratie Se klasse K. M. Secretaris bij den Zeekrijgsraad te Willemeoord. Prijs ingenaaid f 1.50. Franco per post f 1.60. ALLEEN-VERKOOP VOOR HELDER: MOLENGRACHT HOEK BIERSTRAAT. ONTVANGEN DE NIEUWE MODELLEN VOOR HET VOORJAAR. HET BESTE CORSET DER WERELD. IET Atelier van Oamea- en Kinder en Mantelcostumee vanhet Manufacturen- Magazijn,,De Roos" EMMASTRAAT 32, is verplaatst naar Ontvangen nieuweJjSTOFFEN. Ontvangen nieuweJMOUSSELINES. Voorziet U tijdig. 34 Aanbevelend,

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 6