Heldersche Courant van Texel, 28 Maart. Een der meest geachte bewoners ▼an ons eiland is in 't begin dezer week, op 68 jarigen leeftijd ontslapen. Het verscheiden van den heer A. C. Kejjser, zal door velen diep wor den gevoeld. Vooral als voorzitter van regenten van 't Algemeen Wees huis, deed h$ veel in 't belang der ouderloozen. Nooit drong de heer Ketjser zich op den voorgrond, maar toonde zich steeds 'n voorstander van alles wat in stoffelyken of mo reelen zin, aan de belangen der maatschappij kon ten goede komen. Bij zijn begrafenis bleek dan ook op ondubbelzinnige wijze, hoe hoog de ontslapene door zijn medeburgers geacht werd. Stellig zal zijn nagedachtenis op ons eiland nog lang in eere blijven voortbestaan. In den ergsten kolennood is weer eenigszins voorzien, door den aan voer van 'n paar partijtjes kolen. Toch heeft ieder gezin slechts H.L. kunnen bekomen. Men verlangt zeer naar ruimeren aanvoer. De Petroleumtank ia sinds vele dagen reeds geheel leeg. Om in de eerste behoefte te kunnen voorzien, is 'n partü petroleum in vaten aangevoerd. Het bedrijf der garnalenvisschers is al een der onzekerste. Werd er in den verloopen winter door de gezamenlijke vloot reeds ruim een ton verdiend met het garnalenvis- schen, heden was de vangst zoo on- beteekenend, dat het bedrijf geheel moest worden stopgezet. Men hoopt natuurlijk dat spoedig verbetering in den huidigen toestand zal mogen ontstaan. Wisrlngsn. J.1. Woensdagavond trad in eene vergadering van de Coöperatieve Zaterdag 24 Maart 1917. Aankoopvereeniging in' 't hotel van den heer M. de Haan als spreker op de heer Hulst, Rijkslandbouwleeraar aan het Centraal Bureau te Enschedé. Na opening door den voorzitter, die het betreurde dat zoo weinig leden (er waren er 28) waren opgekomen, gaf deze het woord aan den heer Hulst. Spreker had tot onderwerp gekozen .Herfst- en Voorjaarsbemesting". Zeer uitvoerig schetste spreker hoe en op welke wijze men 't voordeeligst zjjn wei- en bouwlanden kan bemes ten. Welke soorten mest en gier voor de landerijen gebruikt moesten wor den enz. enz. Na afloop maakten velen van de gelegenheid om vragen te stellen gebruik, welke door spreker uitvoerig werden beantwoord, 't Was dan ook voor velen een leerzame avond en de thuisblijvers hebben veel gemist. Met een woord van dank aan den spreker voor zijn keurige rede, sloot de voorzitter de vergadering. De landman P. K., welke j.1. Woens dag zijn melk naar de Eaasfabriek vervoerde, kreeg een ongeluk op ,de Hoek" (viersprong) te Hippolytus- hoef. Door de gladheid der straten viel z(jn paard voor de wagen en geraakte onder het lemoen. Het vlugge, jonge beest sprong overeind, waarbij het lemoen in stukken vloog. Hierna wilde het beest op hol gaan, doch de voerman welke handig van 't rijtuig sprong, greep het beest bfl den kop vaat. De wagen was inmiddels dwars over den weg komen te staan, zóó dat een ruk van 't paard, ze met een twintigtal melkbussen er op zou doen kantelen. Spoedig sneed de voerman de strengen stuk, zoodat dit evenals 't overige ongeval, goed afliep.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3