P. Groen Zoon Distributie van LEVENS MIDDELEN. gOQTZ Drogisterij „De Gaper", [.OOSTENDORP (ZOON OPENING VOORJAAR-SAISON. Administreeren vermogens Incasseeren op Binnen- en Buitenland. GEMEENTEHUI VAN KELDER. Advertentiën. Automobiel „HELDRIA". T. van Zuylen, 35 cent. DAMES- EN KINDERHOEDEN. De Heldersche Bank (Vervolg van Pagina 1.) Wat betreft het breken inet de oude gewoonte om op Pinkster dagen de publieke vermakelijkheden te sluiten, dit is geschied op aan drang van de militaire autoriteiten, teneinde het groote garnizoen, dat hier verblijf hield, niet, te verplichten langs 'a Heeren weg9n te slenteren. Maar afgeschaft ia dit gebruik niet. De heer Adriaanse dankt voor deze laatste mededeeling, en erkent gaarne dit niet te hebben geweten. Over de kwestie der noodzakelijkheid heerscht verschil van inzicht. De kermis heeft geen enkele reden van bestaan, de tijden, dat jaarmarkten noodig waren, zijn voorbij, de toe standen geheel anders geworden, en de instelling alB zoodanig overbodig. Het stadium, waarin de zaak thana verkeert, maakt, dat de kermis kan verdwijnen zonder dat iemand haar mist, de burgerij ia oraan gewend geen kermis meer te vieren. De heer De Geus zegt, dat het niet juist ia, wat de heer Adriaause zegt, dat het nl. de bedoeling was de burgerij uitspraak te laten doen. Om dat er verschillende leden niet waren, meende men, dat bet hier veel had van eene overrompeling ala toen beslist werd, en daarom werd het voorstel tot verdaging gedaan. Aan handteekeniugon hecht spr. niet zooveel waarde. In elk geval mogen dis voor den. Raad geen maat staf zijn om naar te oordeeten. De Raad moet zelfstandig beslissen, en de heer Adriaanse bepleit, niet in de eerste plaats het gemeentebelang. Zijn mo tieven zijn boel anders dan de onze. B. en W. zitten te peinzen op middelen om de begrooticg sluitend te krijgen, en hier is eene belaBling, die vrijwillig door de burgerij wordt opgebracht. Als cr iets verkeerds is in de kermis, ligt dat niet aan de instelling zelve, maar aan de meDSchen, die er. een verkeerd gebruik vau maken. De Verkeerde neigingen komen ook tot uiting in plaatsen waar de kermis is afgeschaft, wijl men naar een equi valent der kermis zoekt. Be hs6r Adriaanse kent nietB van de kermis, spr. beeft haar lange jaren bezocht. Dronkenschap en uitspattingen ziet men niet zooveel meer de laatste jaren. Als het uitgangspunt van den heer Adr iaanse ware geweest, dat ook de bioscoop zoudig is, dan ware dat een hoog standpunt geweest. Maar de progressieve heffing daarvoor heeft de heer Adriaause gesteund. De heer Tan Neck vindt het standpunt van des heer Adriaanse niet het juiste. B. en W. behandelen de zaak van zuiver gemeentelijk standpunt en de heer Adriaanso schuift een beginsel op den voe- grond, wat niet mug gerebieaen. Spr. wijst', ten opzichte van 't eoatra-adres, op de eigenaardige'gro9peering der nameD. Misschien komen wel vaak dezelfde namen op de lijsten voor. Als B. en W. een prae advies hebbes gemaakt, en er komt dan nog eon contra-adres in, kunnen :fj daar toch geena reke ning mee houden Spr. wil de kermis alleen behouden om de materieels voordeelec. Wat zien we in Utrecht? Dat begint met een jaarmarkt, en zoo hebben andere plaatsen weer wat anders in de plaats. De heer Adriaanso zal op dat vrijwillige van het kermisgaan, waarover de heer De Geus het hoeft, niet diep ingaan. Ba heer De Geus had moeten zeggen, dat da kermis een instelling is, die door de gemeente in stand wordt gehouden, al die andere vermakelijkheden, bioscopen e.t.fzijn particuliere ondernemingen. Spr. kent de buitenzoom der kermis voldoende om to weten dat dit ver maak niet veel zaaks is. Spr. is be gonnen met inkrimping ervan te vragen. Dit geschiedde naar aanleiding van de hier bestaaad® glijbaan, waarbij diogen geschiedden, waarover alge' meen afkeuring werd uitgesproken. Op verzoek van den Raad is de zaak verdaagd, maar het heofdargument was, dat men eene uitspraak van de burgerij verlangde. Spr. weerlegt nog nader het gesprokene. De heer D e V e n meent, in tegen' stelling met den heer Van Neck, dat we- dat finantieele voordeel vrijwel negeeren kunnen, daar dit gecom peoseerd wordt door onze wijziging ia de bsfftog van opcenten. De ge legenheid is thans gunstig om de kermis aftescnaffen, nu de burgerij er reeds aan gewend is, dat zy niet meer gehouden wordt. De h69r De Geus merkt op, dat de nieuwe belasting in het leven ge roepen is ocu een nieuwe bron van inkomsten te beb'coi, eu niet om die weer prijs te geven en nutteloos to makun. Spr. heeft meer gehoord de redeneering dat do kermis oanoodig is, maar zij, die zoo spreken, gaan het kermisvermaak vaak elders zoe ken. De oorzaak, dat men zich zoo ergerde aan de glijbaan, was, dat de kermis niet doorgiDg, en dit nu be schouwd werd als een clandestiene kermis. En men ergerde er zich aan, dat het volk nu toGh zoo uit den band sprong. De heer De Zwart zegt, dat de s.d.a.p. geen principieels beatrydater is van de kermis. Wij staan op het standpunt, dat zij haar eigen dood moet sterven. Ala er thans stemmen opgaan komt dat, omdat de burgerij zelve geen prijsstelt op het behoud. De heer Van der Veer vestigt er de aandacht op, dat ae bewoners van Koegraa de grootBte last hebben van de kermis door de woonwagens, die er staan en de onveiligheid der wegen. Als de kermis dan moet blij ven bestaan, laat ze dan alsjeblieft in de binneugemeente blijven. Tenslotte komt het voorstel: vóór of tegen de afschaffing in Btemming. Tegen de afschaffing stemmen de hb. Zonder van, Bok, Boon, Zander, Over de Linden, Harjer, Grunwald, Van Neck en De Geus. De heer KrHnen blijft buiten stemming. De stemmen staakten alzoo, zoodat het voorstel in de volgende vergadering opnieuw in stemmiDg komt. Bemeenterelnlglng. Voorstel tot wijziging van höi voorstel van 16 Januari 1917 (No. 7 der Bijlage) tot onderhandsche ver huring van een gedeelte van het zg. oude Beltterrein aan C. Diesel te Helder en P. Strijbis en R. Slot te Broek op Langendtjk. (Held. Crt. 24 Maart.) AaD gen omen. Bestrijding drankmisbruik bij demobilisatie. Voorstel tot vaststelling eeuer ver ordening nopens den verkoop van alcoholhoudenderi drank ingeval bij demobilisatie. (Held. Crt. 24 Maart.) Aangenomen. Ultkeering werkloozen. Voorstel om het Bestuur van het Gemeentelijk Werkloozenfonds te machtigen om in voorkomende geval len te handelen volgens de door den Minister van Waterstaat aangegeven regeling betreffende uitkeeringen uit de werkloozsnkassen zulks in afwij king vim het bepaalde in artikelen 3, 7 en 8 der Verordening op het Gemeentelijk Werkloozenfonds. (Held. Crt. 24 Maart). Aangenomen. Volkstuintjes. Voorstel betreffende den aanleg van zoogenaamde volkstuintjes en het in gebruik geven daarvan aan particu lieren. (Held. Crt. 24 Maart.) De beer Adriaanse heeft met instemming dit voorstel begroet. Echter zou spr. hier gaarne een ander plan ter sprake brengen, dat hier mede in verband staat, nl. de vraag om terreinen te exploiteeren voor het kweeken van tuin producten. 13 het Collego van plan iets te doen vraagt spr. Misschien kunnen we, indien B. en W. zich hieromtrent uitspreken, een voorstel krijgen. Be Voorzitterd6eltmede,het geen op de dezer dagen gehouden vergadering van de Vereeniging van gemeenten, waar spr. tegenwoordig was, ia besproken over dit onder werp. Allerwegen vond het groote instemming. Toen heeft spr. opge merkt, dat, wat zijn gemeente betrof, er geen terrein beschikbaar was, anders had spr. wel het initiatief ge nomen in den geest als de heer Adri aanse bedoelt. In Hilversum, waar deze zaak zoo prachtig geregeld is, vindt men veel onbenut terrelu, dat nu in cultuur kan worden gebracht, maar benoorden het IJ is dat Biet het geval, daar is alle terrein benut. Mocht de heer Adriaanse echter ge gevens hebben, dan is spr. in principe wel bereid iets te doen in dezen geest. Maar dan moet er dadelijk worden aangepakt, want de zaak is urgent. De heer Adraaase: Dit laatste is'ook de oorzaak, dat ik thans met het verzoek kom. De Raad zou on middellijk moeten ingrijpen. WH moe ten terrein zoeken in Koegras, daar zal mogelHk wel geschikt terrein zijn te vinden. Spr. wil eene commissie benoemen, die in overleg met het col lege van B. en W. actief werkzaam moet zHn en de bevoegdheid moet be zitten met bouwers connecties aan te kaoopen en zelfstandig te ha»delen. Wij kunnen hier vanavond toch niet uitmaken wat het best Is; de een zal heil zien in gemeentelijke exploi tatie, de ander in particuliere. Be heer Be Zwart kan zieh hiermede vereenigen. Met eenige bezwaar is, dat er zoo weinig land beschikbaar is, maar dat is meer het govolg van het feit, dat do gemeente zelve geen land bezit. Het bezwaar ervan is dan ook, dat do gemeente geene zekerheid hseft, dat geteeld wordt wat het geschiktst is. Op het oogenblik. legt de regeeriDg reeds lag op verschillende producten, daarom moet de gemeente zelf ex ploiteeren en zorgen dat het geteelde hier biyft. Die kans is grooter dan wanneer particulieren de zaak op touw zetten. De Voorzitter deelt nader mede, dat op de voornoemde ver gadering ook deze kwestie is be sproken. De gemeente Hilversum teelde zelf groenten onder opzicht van de Ned. Heide maatschappH'. In 1914 werden 500 H.L. aardappelen per hectare geteeld, hetgeen eon buitengewoon hoog getal is. Het volgend jaar bereikte mon dan ook lang niet dit getal, en thans heeft de gemeente de zaak zelf weer ter hand genomen, zocdat de gemeente Hilversum thans in staat is aard appelen voor de volle bevolking te telen, strekkend voor vier maanden. Ook de gemeenten Haarlemmerliede en Wormer hebben ditzelfde gedaan en het bezwaar, dat de heer De Zwart aanroerde, n.L, dat er gevaar bestond, dat het RHk ze in beslag nam, deed 'zich voor, zoadat de bedoelde ver gadering besloot aan te dringen bij het Rijk om te mogen houdon het geen een gemeeöte zelf kweekte. De heer Van der Veer zegt, dat de gemeente zou kuunen werken als de suikerfabrieken die per H. A. een bepaald bedrag uitkeeren. Zooiets moedigt aan, maar het Ryk wil niet voldoende geven, daarom zijn de boeren er niet voor te vinden. De heer De Zwart keurt dit systeem af. Dan krijgt men de gewone concurrentie van opbod en dat ls een verkeerd systeem. Het is zeer goed gezien, dat de Regeering daar aan niet meewerkt. De oplossing ia alleen te vinden op de manier van Hilversum, de regeeriDg krijgt dan de zekerheid, dat de gemeente be hoorlijk kan distribueer en. De heer Bok vraagt of er reeds aanbiedingen z(jn ingekomen voor de tuintjes onder Huisduinen. De Voorzitter autwooidt, dat ze alle reeds bezet zijn. De heer De Geus meent, dat bet plan-Adriaanse aist uitvoerbaar is. De Regeering, die beslsggetegd heeft op verschillende voedingsartikelee, zou zich niet etoren tan een bestaand contract. Als do gemeente er kweekers op moet zetten, kunnen de tuisen Diet economisch worden gt exploiteert! Beter is het daarom zichzelf te helpen met eenige deskundige voor lichting. De heer D e V e n voelt veel voor het voorstel Adriaanse. Ook spr, vindt het plan-Van der Veer niet zoo ge- sch'kt, omdat het Rijk dan beslag zou leggen en da kweekers niets krijgen. Bij eigen gem. exploitatie zal dit niet zoo gemakkelijk gebeuren. Do heer Van der Voer merkt op, dat de gemeente nereer.s in Koe gras grond krHgt. De bouwers mogen wel verbouwen, maar geen grond geven. De heer Biersteker vindt iets goeds in het plan-Adriaanse. Spr. stelt voor niet verder te gaan dan de be noeming eeuer commissie, die dan met bekwamen spoed aan 't werk zal hebben te gaan en met een voor stel zal hebben te komen. De Raad kan dan wel e«en in spoed byeenge- roepen worden; wH'zija nu voorbereid en woten dus waar bet om gaat. Spr. persoonlijk zou het meeste toelachen, wanneer de gemeente de beschikking kreeg over grond, en daar dan parti culieren op liet bouwen. Want niet allo grond is geschikt voor bouw grond, en me», weet da» tenminste, dat de zaak niet mislukt. Het voorstel-B. en W. betreffende de volkstuintjes by het terrein der waterleiding wordt aangenomeD, Eveneens wordt besloten, dat de com missie, die de zaak betreffende de moestuinen zal onderzoeken, uit vier leden zal bestaan. De hoer wethouder de Ven zal bet voorzitterschap dezer commissie aanvaarden. Be Voor zitter wijst de heeren Adriaanse, Van der Veer, Verfaille en Michels hiervoor aan. De heer Van de Veer wil aanvankelijk bedanken, omdat hü om hem heen hoorde zeg gen, dat het wenschelljker was, dat er geen belanghebbenden in zaten. Na eenige discussie, waarbij de Voorz. zegt, dat als n» ook de heer Verfaille bedankt, de zaak bij voor baat tot mislukking gedoemd is en de heer De Zwart hlerteges pro testeert, omdat tal van gemeenten feuilleton. 87. Br zijn meer zulke gevallen voor gekomen en er zullen er nog wel meer voorkomen ook. Nu zulle» wij het wel spoedig te weten komenindien Phil zwoeg en luisterde weer aan dachtig, h|j hoorde een voetstap op de trap, zou Sllv6rdale toch terug gekomen zijn De gedachte alleen al ontaam hem allen moed, maar hij dacht niet aan zichzelfzïa vrees was voor Elsit Silverdale. Toen ging do deur zachtjes open en trad Lady Silverdale binnen. Ze zag bleek en bevreesd, haar lange haren hingen op haar schouders, een witte peignoir deed haar op een lange, witte geest geleken. Is b|j werkelijk weggegaan en ben jij gebleven, fluisterde zij. Hij is in het geheel niet hier geweest, antwoordde Phil, de bezoe ker was iemand aidersl Werkelijk, Phil, een ander een vreemde? En wat kwam hy doen? Phil wist hierop niet te antwoorden hij had glad vergeten Brachi te vra- gen, wat hij kwam doe» I Het was een onvergeeflijke domheid van zHn kant; maar daar was niets meer aan te doendoor alle andere vrag«n, hij had verzuimd te vragen, waar het werkelijk op aan kwam. Gp mijn woord, ik woel het niet, stamelde Phil. Je zult me wel een idioot visdeD, maar ik heb vergeten het te vragen kHk eens, ik had dien ma» al vroeger ontmeet; je kunt dus mijn verbazing voorstellen, toen ik hem vanavond hier vond. Uit zija woorden kon ik opmakes, dat bij presste kon uitoefenen op Silverdale - in elk geval weet hij heel wat van het leven van je echtgenoot. Blsie, je hadt niet hier moeten komen. Lady Silverdale haalde ongeduldig de schouders op. O, ik weet het, ik weet het, riep zy uit, je deakt weer aan het personeel en aan de praatjes? Natuurlijk, er is geen kwaad, de menschen maken het kwaad, en geven het weorden. Ala iemand wist... Dan zouden zij er natuurlijk over praten laat zo hun gaag gaan, Phil, we hebben ons niets te verwijten. Toen ik de straatdeur hoorde dicht vallen, dacht ik, dat jy was wegge gaan en kwam ik om met Silverdale te sprekeB. Vertel me nu alles van dien anderen man. Phil begon zijn verhaal, dat Lady Silverdale zeer interessant scheen tu vinden; vol aandacht luisterde zij naar het verslag dat Phil van Esmó Legarde gaf. Wat een droevige geschiedenis, zei zij - je hebt goed gehandeld, Phil, ik ben er zeker van dat bet geen landbouwers in den Raad hebben en dan ook geen enkel bedryf zou bunnen worden geöxploiteerd indien geen deskundigen in den Raad waren, neemt de heer Van der Veer tenslotte de benoeming aan. Conciërge kantoorgebouw Kanaalwag 79. Voorstel tot vaststelling eener instructie voor den conciërge van het kantoorgebouw Kan aal weg 79 en wyziging der Verordening, regelende den rang, het getal, de dieDSten, de bezoldiging enz. van de ambtenaren der plaatselijke belastingen. (Held. Cft. 24 Mrt.) De heer Zondervan zegt, dat het hier eenzelfde geval betreft als bij den bode van het raadhuis. Deze ambtenaar krijgt f 7.50 per week en moet daarvan betalen f 1.50 aan schoonmaakartikelen. Dat kan er toch niet af. Spr. stelt voor f 150.— uitt6trekken en hem daarvoor de artikelen te geveD, die noodig zijn. Na eenige discussie, waaruit blykt,- dat deze conciërge valt onder de ambtenaren, wordt het voorstelaan Terrein Meienstraat. Bij den Raad is ingekomen de •volgende missive van B. en W., die niet meer onder de gedrukte bijlagen kon worden opgenomen De heer W. Biersteker heeft zich desgevraagd bereid verklaard voorde door hem bewilligde koopsom weder aan de Gomeeule over te dragen het door hem aangekochte terrein aan de Molenstraat, hoek Ooststeeg, bestaan' de uit de kadastrale perceelen, sectie D, nos. 1486, 2496 en 2497 gedeel telijk. De oppervlakte vaa het terrein bedraagt ongeveer 90OM', de koopsom f 5850.-. In overeenstemming met het ge voelen vau den Gemeente-bouwmees ter komt het ons voor, dat dit terrein voor sphoolbouw zeer geschikt gelegen is, en dat in verband daarmede de koopsom niet te hoog is. Ofschoon de heer Biersteker het gedeelte, gevormd door de perceelen sectie D, nos. 1486 en 2496, ter grootte van 190 M', wenacht te behouden, zfln wij van oordeel, dat van zHn 3anbod gebruik moet worden gemaakt voor het geheele terrein .Eerst wan neer toch de plannen tot eventueelen schoolbouw een eenigazins vasten vorm zullen hebben verkregen, kan beoerdeeld worden, welk deel van het terrein voor hunne uitvoering niet benoodigd is. B. eD W. stellen mitsdien aan den Raad voer bedeelde terreinen aan te koopen, waartoe bij acclamatie be sloten wordt. De Voorzitter zegt den heer Biersteker dank voor diens bemoeiingen, waardoor de ge meente in het ceutrum een uitstekend gelegen terrein heeft verkregen, dat geschikt is voor schoolbouw. Benoemingen. Onderwijzer school 7a. 1. J. do Vries, tjjdeiyk onderwijzer aan school 7<. 2. P. Bette m, onder wyzer te Mid- delie. 3. N. Pronk, onderwijzer te St. Maartensbrug. Gekozen da heer De Vrips met 11 stemmen. De heer Betlem kreeg 5, de heer Pronk 1 stem. Twee leden Commissie van Toe zicht op bet Lager Onderwijs. Vacature mevr. de wed. A. Meijers Nïeahuis 1. Mevr. E. J. Bok. 2. Mevr. J. J. van Plenbroek. Vacature J. Baert 1. Jb. Bakker Dz. (Spoorstraat). 2. K. Hoogerduijn. Gekozen mevr. Bok en de heer Bakker met 12 stemmen. Mevr. Van Pienbroek en de heer Hoogerduijn kregen resp. 2 en 3 stemmen, verder waren nog uitgebracht op mej. Bor- kert—Jett9n 4, en op den heer Ver stegen 3 stemmen. Men is nu genaderd aan de Rondvraag. De heer De Zwart stelt eenige vragen ten opzichte van den gang ▼an zaken bij de behandeling van het telegram, door spr. namens een groep arbeiders tot den Minister ge richt. Den tweeden Maart antwoordde de Minister, dat wij onu te wenuen hadden tot den Burgemeester als hoofd der gemeente, wat wij gedaan hadden. WH hadden evenwel gemeend dat men in Den Haag wel had be grepen, dat er iets niet in den haak was. Thans ontving spr. een sehry ven van den Min., waarin deze schryft, dat de gemeente Helder alles heeft •ntvangen waarop zy krachtens de dtetribitiewet recht had. Door de vorstperiode ie evenwel in de ver zending vau aardappelen vertraging gekomen, die niet in te halen ie. Zoo spoedig mogelijk, aldus het schrijven, in het tekort worden voorzien. Spr. zou nu wel eens willen weten waar de schuld ligt, dat het bedryf zoo hapert. Den Haag zegtgy hebt alles ontvangen waarop gy recht had en wH hebben hier niets. De Voorzitter doet voorlezing van de verschillende gewisselde brieven en telegrammen. De Minister zegt, dat wij alles hebben gekregen, waarop wij volgens het rantsoenee- ringsstelsel recht hadden. De kwestie heeft geloopen over de vraag of wy rijst mochten aankoopen van de firma Grunwald en of de Min. ge neigd was ook daarvoor a/io van het verschil te vergoeden. De Burge meester schreef aan het R. Centr. Adm. kantoor, dat de toestand hier onhoudbaar werd, en drong aan op geregelde toezending van aardappelen. Uit het antwoord van den Min. biykt, dat deze geen vrHheid meeude te moeten vinden daarvoor toestemming te geven, aangezien Java-rljst niet onder de distributie-artikelen viel. Overigens zouden inlichtingen worden Ingewonnen. De Burgemeester schreef hierop aan den Min., dat volgens de distri- butiewet de gemeentebesturen zorg moeten dragen voor voldoende voor raden, dat hier gebrek was aan re- geeringsaardappelen en aan aanvragen om lijst niet kon worden voldaan. Het was dus rationeel, aldus de Burgemeester in zyn schrijven, dat ik Nw Exc. voorstelde Ja var ij at te mogen diatribueeren. Daarna zyn do aardappelen be gonnen te loopen, ook zyn weer voor raden rijst gekomen. De heer De Zwart dankt voor de bekomen inlichtingen, doch zou gaarno zien, dat een lijst werd o ver gelegd van hetgeen door het R.D.K. niet is verstrekt. Het is nog niet duidelijk bij wie do schuld ligt en het is eigenaardig, dat nu do distri butie begint te loopen en we over vloed krygen van wat vroeger be steld is. Da bal wordt nu heen en weeï gekaatst, en het publiek heeft toch recht te weten by wie de schuld is. De Voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar, doch zal de zaak eerst nog onderzoeken. De h6er Grunwald zegt, dat er van overvloed nog geen sprake is, •ok zijn we nog lang niet aan de rantsoeneering toe. Aanvankeiyk is meer aangevraagd dan wij kregen. Bruine boone echter zyn er absoluut tekort. Spr. dringt eveneqns aan op nadere inlichtingen, voor zoover spr. ervan weet, ia het RijksQistributie kantoor hier de schuldige. De Voorzitter merkt op, dat wij de volle rantsoeneering krijgen. We hadden de dubbele hoeveelheid aangevraagd, die is echter gehalveerd. De heer Zander vraagt hoe men doet men hen, die hun eten van dr .volksgaarkeuken betrekken? Moger. die hun bon houden of ni6t? De Voorzitter: Die wordt af genomen. De keuken is by wyze v.m proef opgericht, en moest natuurlek gerantsoeneerd worden. Dat kon, om dat er, waar wy rantsoen krygen voor 80000 inwoners, eenige res tanten overbiyven, die aan de keuken werden verstrekt. Thans echter levert 'de keuken haar bons in en krijgt daar de regeeringaartikelen op. De heer Vau der Veer vraagt inlichtingen omtrent den schoolbouw te Koegras. De kinderen kunnen niet meer in de school. Ia er al grond gekocht De Voorzitter zegt, dat nog steeds de goedkeuring niet is afge komen van den Haag. Na eenige nadere discussie belooft de Voorzitter nogmaals op eenigen voortgang te zullen aandringen. De heer De Zwart vraagt of, by de inwerkingtreding der thans aangenomen huurcommissiewet, ook hier een dergeiyke commissie zal wor den benoemd. Zooals men weet staat er geene verplichting dit te doen. De Voorzitter doet toezegging hieromtrent. Daarna wordt de vergadering ge sloten en gaat de Raad over in comité-generaal, ter behandeling van eenige reclames. to huur. mooie snelloepend# wagen, togen billijk tarief. Dag an naeht disponibel. Beleefd aanbevelend, W. PRINS, Kanailweg (9. meisje niets met 'den dued van 'Gilray boft uit te staan. Toch ka» ik mij voerstelleu, dat zij haar manuscript gaarne terug had, ik zou wol kennis willes maken met juffrouw Legarde. Bat is lief van ja, antwoordde Phil, ik dacht wel, dat je dat zoudt willen, ik hoop, dat je morgen met my mee wilt gaan haar opzoeken, ik heb da» baar adres en kan je aan het station ontmoeten. Ik heb nog zooveel te Yrage*ik zou b.v. heel graag willen weten in welke betrek kingen Gilray en Lord Silverdale tot elkaar stondenze moeten elkander goed gekeid hebben, ander» zouden die briere» van Silverdale neoit in Ponder Avenue gevonden zy», evea min als de revolver, waarmee de misdaad gepleegd werd. Ik moet weten, of Esmó Legarde Silverdale ooit daar ontmoet heeft. Elsie schudde wanhopig het hoofd. Nooit zullen wij die zaak door gronden, verklaarde zy - hos meer ik erover na denk, hoe ingewikkelder alles wordt, toch zou ik gaarne dat arme meisje opzoeken, al was het maar om de overeenkomst welke er tusschen ons bestaat. Wy hebben beiden dooreen slechten man geleden, ofschoon zy nog meer dan ik ik geloof wel, dat ik van haar zal kunnen houden. Daar ben ik zeker van, zei Phil harteiyk - jullie komen in zooveel dingen overeen daarby is zy van even goede afkomst en van gelijke opvoeding als jij. Nu moet Ik werkelijk ik zou »iel gaarne liior gevonde» worden. Goede» nacht. Phil ademde geruster, teen hij het huis uit was - over het geheel kon by tevrede» zyn met de resultaten vaa zijn nachtelijk avontuur. Hij was wel zoo dom geweest Brachi niet te vragsn, wat hy in Ltrd Silrerdale's huis kwam doen, maar by had heel veel geboord, daarbij begon de vage theorie, welke sinds eenigea tijd in zijn gedachten was opgekomen, een vasteren vorm aan te »emen. Hy zou »u maar wachten, totdat hy Esmó had ge- sproke* en zyn hersens niet verder pijnige». Juffrouw Legarde's adres kwam met de tweede post, dsdeiyk na het ontbyt en Phil telefoneerde óadeiyk naar Lady Silverdale; zy zou hem op dea vastgestelden tyd ontmoeten en dan zouden zy samen naar Epson gaan. Daar hy nog eenige uren vrij had, besloot Templa even naar Sparrow te gaan, missebien had de Iaspecteur nieuws. Sparrow scheen toch niet zooveel zelfvertrouwen te bezitten als den vorigen keer. Heb jy iets nieuws, vreeg hy. Nu, in heb heel wat te vertellen, zei Phil glimlachend. Het klinkt mis- schiea wal voorbarig, maar ik geloof, dat ik het geheele geheim opgelost heb, toch kan ik je nog niets zeggen, vóór ik nog een paar ontbrekende schakels gevonden heb. Sparrow glimlachte toegevend, zuoais alle vakiui, neerziend op de amateur» in hun vak. Het zijn jui»t de kleinigheden, die het 'm doen, zei hy, men denkt dat men alles weet en dan sta je voor een muur, waar je met je heel# planietje niet overheen kan. Heb jy ook muren gevonden? zei Phil. J», ja, niets dan muren, barstte Sparrow los en Lord Silverdale de meest onoverkomeiyke van de heele boel. Heb je nog geen spoor van hem gevonden Spoor. Sporen genoeg. Niet» dan sporen, sommigen van die aristocraten geven je handen vol werk, daar zou Sootland Yard een boekje van kunnen opendoen, maar van het heele zoodje is er geen, die by Lord Silverdale vergeleken kan worden. Nesn maar, de dingen, die wij de paar laatste uren van hem ontdekt hebben] Het grootste wender is, dat zyn keel al niet veel oerder afgesneden is het schynt, dat hy er erg verlangend □aar is geweest. Weet je wel zeker, dat zHn keel nog niet afgesneden is vroeg Phil. Wee» maar niet bang, zulk soort menschen sterven zoo gauw niet, ik voor mij geloof, dat by zich verborgen houdt in een hol in de EastBnd, hy verdwynt soms weken lang in het vreemdste gezelschap. (Wordt vervolgd.) KENNISGEVING. Militie. De Burgemeester van HELDER brengt t.er kennia van de ingeschre venen voor de lichting 1818, dat zy, die eene vrywillige verbintenis wen- schen aan te gaan, om opgeleid te worden tot verzorger bij den RIJkspostduivendlenst, daarvoor vóór 15 April a.s., onder over legging vaa eene schrifcoiyke bereid verklaring, aangifte moeten doen bij den heer Directeur van den RIJkspost duivendlenst. Helder, 27 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, W. HOUWING. Du. ragallng maakt vardrlstlg, doch 't gabrulk van ERDAL-Schoan- orima maakt tavredan. HAARHERSTELLER. Beproefd middel tegen het uitvallen en tot bevordering van den horgroei van 't hoofdhaar, blykt steeds het beste. Per flacon 60 cent Alléén verkrijgbaar by: Spoorstraat, Coiffeur. 3|lll||||||||||||||iiii|||||||||||||| KENNISGEVING. Militie. De Burgemeester van HELDER brengt ter kennis van de ingeschre venen voor de lichting 1018, dat zij, die er prijs op stellen te worden in gedeeld by de Motorafdeeling hun veriangöii Uaaitoe acbrifteiyk moeten mededeelen aan den heer Commandant van de Motorafdeeling te Delft, vóór 12 April a.s., zy beboeren daarby op te geven hun volte n naam, voorts de gemeente, waarvoor zij voor de militie zyn ingeschreven, en den datum van geboorte. Het is wenschelyk, dat zy by bun schrijven verklaringen overleggen, waaruit hun bekwaamheid in hot Chauffeurs vak blykt. Zij, die voor de Motorafdeeling wor den bestemd, worden ingelijfd bij de Genietroepen en na deze inlijving overgeplaatst bij genoemde afdeeiicg. Helder, 27 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, W. HOUWING. Prima Zuigfleschspanen Fopspeentje, mat en zonder beenen ring vanaf 15 cent. Spoorgraoht 23. betalen de H008STE PRIJZEN voor vodden, koper, lood, zink enz. Zijn koopers van Lebmagen, voor de deor het Rijk vastgestelde Maximumprijzen. Lebmagen, afkomstig van NUCHTERE KALVEREN f 0.85 per stuk; afkomstig van VETTE KAL VEREN f 0.35 per stuk. E. Oostendorp Zoon, Langesfpaat 20. Telefoon intercom. 232. Illllllllllllllllllllllllllllilllllllü TENTOONSTELLING DER NIEUWSTE I MODELLEN Aanbevelend. Fa. Gez. VAN TWISK. WESTSTRAAT 82. ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIT? Wij belasten ons met den aart en verkoop van effeoten en het verzilveren van coupons. - Vebkbijgbaar bij G. JOH. VAN DER LEE, - HELDER, SPOORSTRAAT 106. TELEF. 156. anno iseo. lüEl B I5H

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 4