HELDERSCHE COURANT van Donderdag 29 Maart. Texel, 28 Maart. Ook de visachersBchuit T. X. 134 zal van een motor voorzien worden. Dat is de tweede. Naar men zegt, zullen er meer volgen. De mosselenvisscljers gevoelen zich wel zeer teleurgesteld, dat ze sedert Maandag j.1. in een groot gedeelte van de Waddenzee geen mosselen meer mogen korren, 't Loonde nog zeer de moeite. Zaterdag j.1. ving een visscher er in enkele uren nog voor ruim flOO. De prijs der mosselen was in de verloopen week heel wat lager dan vóór den winter. Er werden hier 'n paar ladingen verkocht, tegen f1.25 per H. L. Met 'n motorschip werd de partij mosselen naar Amsterdam over gebracht. Toch is er tegen den verlaagden prijs met het mosselkorren nog wel 'n flink weekgeld te verdienen. Van den 15en dezer maand tot heden werden van hier uitgevoerd 91 koeien, 64 kalveren, 97 schapen, 19 paarden en 87 varkens. Ook hier is men van oordeel, dat 't onttrekken van 'n deel der Zuider zee voor de mosselvisscherlj, zeer noodig is ter voorkoming van 't uit roeien dier schelpdieren. In de laat- sten tijd worden toch al heel wat mosselen afgeleverd, die voor de con sumptie feitelijk veel te klein zijn. Bij de veilingen van vee, in deze maand nabij verschillende boeren hofsteden gehouden, werd voor scha pen gemiddeld f 25 besteed per stuk. Dezen prijzen waren voor 'n paar jaren bijna nog eens zoo hoog. Anna Paulowna. Dinsdagavond, 27 Maart, hield de Afd. Anna Paulowna van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen in „Veer burg" eene vergadering met dames. De voorzitter, de heer K. A. Kaan, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, waarna de secre taris, de heer K. L. van Qorkom.de notulen las, die onveranderd werden goedgekeurd. De heer D. C. Rezel- man droeg op zeer verdienstelijke wijze voer: „Een Scene", vanJustus van Maurik. Tot 't einde wist de heer Rezelman de aanwezigen te boeien en verwierf een luid applaus. Begeleid door den heer Joh. Brands uit Den Helder zong Mevrouw N. Breebaart—Kaan een zestal liederen. Genoten werd van de kunst, die hier werd aangeboden. Gezongen werd met gevoel en voordracht, gepaard aan een prachtig stemgeluid, waar door ieder ten zeerste werd geboeid. Een daverend applaus volgde na elk lied. De dames A. C. Duits, Fr. Lan- gedtjk, M. Tysen, T. Dekker en de C. Kooiman, J. G. A. van Sluis en P. Wilms brachten ten tooneele: „Hypnotiseeren", blijspel in 1 bedrijf en „Het Zangvogeltje", zangspel in 1 bedrijf. De zeer goede opvoering verwekte groote hilariteit en verwierf grooten bijval. De heer Van Sluis declameerde: „Herinnering" en de heer Kooiman droeg voor: „De Amb tenaar van den Burgerlijken Stand." Beiden deden dit op verdienstelijke wijze. Een viertal dames deden daarna eene voordracht met zang, getiteld: „Viermaal één is vier", waarnaar met groote aandacht werd geluisterd en waarop een daverend applaus volgde. Bfj het sluiten der bijeenkomst dankte de voorzitter ieder die had bijgedragen tot het succes van dezen avond en constateerde met genoegen het feit, dat met eigen krachten zeer goed eene gezellige bijeenkomst is te organiseeren. Bij de stemming voor een lid van den Raad, gehouden Dinsdag 27 Maart, zijn uitgebracht 411 geldige stemmen, waarvan verwierf de heer D. Stam mes, vrijzinnig democraat, 240 st. en de heer B. Looi, S.D.A.P., 171 st., zoodat de eerste werd gekozen.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 5