Plantenveiling Spuistraat nr.1, M. FILLEKES, Goedkoop eten. Advertentiën. Groote AANVANG ZOMER-CONGERTEN STAFMUZIEK M MARINE Mej. S. DE VRIES, heeft de praktijk hervat. Groote Voorjaarsmarkt Het Levensmiddelen-Bureau maakt bekend, Aan Klein-lndustriëelen Van het Westelijk frent. Parjj8, 1 Mei. AvoDdberichtVer woed geschutvuur in Champagne be zuiden Moronvilliers, waar de vijand twee forache tegenaanvallen deed op de stellingen, die we gisteren ver overden. Ons sper- en machinegeweer- vuur brak de aanvalsgolven en be rokkende zware verliezen. Gisteren maakton we 520 gevan genen en legdfB de hand op 6 ka1 nonnen. In April verloor de vijand 4069S man aan gevangenen; aan zware kanonnen en veldstukken zijn 487, aan mijn werpers 846, aan machine geweren 882 stuks buitgemaakt. Londen, 1 Mei. In April hebben wij in den loop van onze offensieve krijgsverrichtingen 19,848 Duitschera gevangen gemaakt, o. w. 898 offi cieren. In hetzelfde tijdvak namen wij ook 257 kanonnen en houwit sers, w. o. 98 kanonnen en houwit sers. van zwaar kaliber, 227 mijn- werpers en 470 machine-geweren. Behalve de door ons genomen ka nonnen zijn talrijke kanonnen, hou witsers en mijnwerpers van den vijand door het vuur van onze artillerie vernield. Berlijn, 2 Mei. Op het gevechts terrein van Atrecht mislukten in den ochteDd aanvallen dor Eogelschen ten W. van L9ns, bij Moncby en Fontaine. Hevige vuurgolven voor het aan breken van den dag werden gevolgd door verkenningaaanvallen van de Franschen bij Cerr.y en aan de Aisne. Da vijand werd afgeslagen. 's Middags bogon het vuurgevecht over het geheele front weder met volle kracht. Nieuwe aanvallen van de Franschen aan den Chemin des-Dames heuvel rug zijn iu een gevecht' van man togen man afgeslagen. Bij de gevechten in Champagne op 30 April zijn ruim 400 man in onze handen gebleven. Van het Macedonische front. Berlijn, 2 Mei. Ean onzer luchtsmal- deelen heeft eon sterk verschanst vijandelijk kamp met 2800 K.G, bommen bestookt. Het munitiedepot van het kamp is in de lucht gevlo gen; de rookzuil steeg tot 2000 M. Geweldige branden ontstonden, die den h6elen dag van verre zichtbaar waren. Van het gevechtsterrein In Armenië. Konstantinopel, 1 Mei. De Russen hebben Moesj ontruimd en zich in Noordelijke richting teruggetrokken. Wij hebben daarop de stad bezet, Engelsch transportschip in den grond geboord. Londen, 2 Mei. De Admiraliteit' berichtHettransportschip „Bailarat", op weg naar Engeland, met eon groot aantal Australische tro'epen aan boord, werd den 25sn April, op 85 mijl afstand van het dichtstby gelegen land, door een onderzeeör in den grond geboord. Aan de groote discipline en kalmte van de troopen is het te danken, dat alle manschappon in de booten kwa men. Zy werden door Ecgalsche pa trouille schepen, die kwamen toe snellen, naar een haven gobracht. Niemand kreeg eenig letsel. Luchtaanval op koopvaarders. Berlijn, 2 Mei. Eenigo zeevlieg tuigen hebben gisterochtend vljande lijke koopvaarders voor den Theems- mond aangevallen en een s.s. van ongeveer 8000 ton in den grond geboord. Een vliegtuig is niet teruggekeerd en waarschijnlijk verloren. Oo duikboot- en mljnoorlog. Londen, 2 Mei. Naar de admirali teit meedeelt, zjja in de vorige week 2716 koopvaarders Britsche havens bionengeloopen en 2690 uitgevaren. 88 schepen bo /en de 1600 ton, 18 beneden de 1600 ton zijn in den grond geboord. 24 zijn zonder succes aan gevallen. Er zijn 8 visscherssehepen tot zinken gebracht. Een Russische duikboot h6eft den Bosporus een vijandelijk zeilschip van 1000 ton en een sleepboot in den grond geboord en de kustbatterij, die het vuur opende, tot zwijgen gebracht. Lloyd Qtorga naar Frankrijk. Londen, 1 Mei. Be Eerste Minister is opnieuw het Kanaal overgestoken. Ia de zitting van het Lagerhuis van Dinsdag deelde minister Bonar Lvw mede, dat de aangekondigde regee- ringsverklaring in zake Ierland mo9st uitgesteld worden tot de volgende week „daar Lloyd George opnieuw raar het Vasteland was geroepen, ODder omstandigheden, welke niet te voorzien waren." Naar aauleldirg van dit bericht zegt het Hbl. Plotseling is Lloyd George naar het vaste land vertrokken, voor een conferentie. Waartoe die dienen moet, is nog een geheim. Maar natuurlijk wordt vermoed, dat die bespreking met de vredesvraag in verband staat. Want in Oostenrijk bestaat groote neiging, vooral door den nood ver oorzaakt, om vrede te sluiten, wan- neer dit kan gebeuren met waarbor gen voor het behoud der integriteit van de monarchie; en de stemming in Oostenrijk moet natuurlijk invloed hebben op die in Duitschland. Het maakt zoo den indruk, dat graaf Czernin, de Oostenrijkeche minister-president, eigenlijk als pio nier voor de vredesbeweging in de centrale rijken optreedt, en dat Bothmaon-Hollweg hem op dien weg volgen zal, nog eenigszins aarzelend, niet uit gebrek aan vredelievendheid, maar uit vrees voor de Pangerma- nistische drijvers, die nog steeds de zotste en onuitvoarbaarste eischen stellen, meeneud, dat Duitschland in de positie is, aan do wereld in wa pens, die tegenover de Midden-Euro peescbe rijken staat, de vredesvoor waarden te dicteeren, in plaats van te onderbandelen op den grondslag: geen annexaties en geen schadeloos stelling. Se reis van den Beierschen minister president Von Hei.tling naar Weenen zou dan, in dat geval, kunnen dienen om de onderhandelingen te voeren tusschen Oostenrijk en Duitschland. Dan kan de redevoering van den heer Von Bethmann-Hollweg op heden een vredesvoorstel bevatten. Uit de Versenlgde Staten. Na een vergadering van het kabi net werd bekend, dat inAmerikaau- sche regeeringskringen de opvattiDg overheerscht, dat zoo spoedig mogelijk Amerikaausche troepen naar Frank rijk gezonden moeten worden. PLAATSELIJK NIEUWS. Op de te Alkmaar gehouden Huisvlyt-tentoonstelliug voor mili tairen werd de heer H. Rieuwers met een San prijs (zilveren medaille) bekroond voor een inzending bloe mentafeltje. Verkiezing Tweede Kamer. De Christen-Democratische Kies- vereeniging Nederland en Oranje heeft den heer A. P. Staalman, oud lid der Tweede Kamer, candidaat ge steld in de vacature De Meester. Vlaggetjesdag. De verkoop van vlaggetjes, waarvan de opbrengst ten goede komt van onze mannen te velde, heeft hier ter plaatse f 226.98s opgebracht. Jubild P. Brlzee. Met d8 Meimaand ia ook de lente gekomen. Wel is, door de langdurige keu, alles nog dor en doodsch in de natuur, wel waait de wind nog uit den verkeerden hoek, maar toch in de plaats van de vele regens is daar al de M6i'sche zonneschijn ge komen, in plaats van het gehuil der scherpe noordoosten-winden is daar al het zoet gesjilp der vogels, die de lente in gaan halen Vroolijk wapperden daar aan het Groot Noord-Hollandsch Kanaal, twee Nederlandsche vlaggen. Ze wezen pal naar het zuiden, maar hun heldere kleuren straalden in de voorjaarszon, 't Was 't gebouw der Gemeente- reiniging, dat vlagde, want, :t bad binnen ziju muren een jubilaris. Eigenlijk is dat niet juist, want op dit oogenblik was de jubilaris onder weg, afgehaald, in een rijtuig, door den directeur. Maar met die vlaggen was het niet uit. Want als gij dan, naast de woning vau den baas, den hoek omsloeg, eu het .schaftlokaal binnen wilde gaan, dan trof u daar aanstonds het bordje met „Welkom", met hoekige, ongeoefende hand geschil derd. En binnen inDat was me daar een heerlijkheid I Stonden me daar, aan lange schragen, banken en cp ieders plaats een fleschjo bier en ean glas. Eo aan het hoofd der tafel prijkte, verlokkelijk,, een schaal met gevulde koeken. Maar ook dat was nog niet alles. Want boven de tafel hing, als lichtend symbool in dezen duisteren tijd, een lamp, en aan den wand tikte een fraaie klok en sneed met lange, stat.ige tikken den tijd af. Eu toen daar het rijtuig, met den jubilaris en den directeur der reini ging, de brug overkwam, toen schaarden zich alle werklieden in een rij ca met een spontaan „hoera!" werd do jubilaris ingehaald. De oude baas glunderde ervan, en hij gluuderde nog meer, toen hy, in tut schaftlokaal gekomen, de eere- plaats kreeg met den heer Van den Bsrkbof en den meneer van de Krant aan een apart tafeltje. En toen de giaz3n vol waren ge schonken en de klok het melodieuss klokkenspel van de Westminster abbey had laten hooren, stond de heer Yan den Berkhof op en sprak den jubilaris toe. „Brizee", zoo ongeveer zeide het de directeur, „we z|a bier allemaal byeen op ja 45 jarig jubilé. Ik ben nog te Jong om te' kunnen beoor- daelen welk e6n lange tijd vijfenveertig jaren zijn, maar lang ia het. Zoolang ik ja ken was js altijd trouw op je post en steeds op tyd. Je waart esn goed werkman en hebt steeds de belangen van de gemeente bij al jo werk in 't oog gehouden. We kennen je allemaal en het beste-bowljs voor de sympathie, die we allen voor ja voelen, is wel het feit, dat allen spontaan meegedaan hebben aan deze huldiging. Eén enkele uitzondering is cr, en van zijn standpunt wel te begrijpen.Reeds wekan geleden waren ze aan het werk met lijsten en toen spr. vroeg wat het beteekende, werd hem onder de diepste geheimhouding verteld, dat het] beBtemd was voor ean cadeau dat klinken mooat als een klok. Nu, dat hebben we gehoord hoe het klonk. 'tMoast vaker gebeuren, dat men een jubileum herdacht. Brizee is de eerste wien die eer te beurt valt, - hij bleef doordejiren heen dezelfde opgeruimde kameraad, steeds mst een kwinkslag anderen opvroolijkend. „Het is mij een groot genoegen Damons allo werklieden en mezelf', aldus eindigde de directeur, „j-i deze klok en lamp te mogen aanbieden." Toen riepen z* allemaallang zal-ie leven 1 en ze schreeuwden, dat het een lieve lust was. Maar de jubilaris nam het woord„Meneer de direc teur", zoo zei bij, „aan u als hoofd van het bedrijf richt ik een woord van dank voor hetgeen mij thans bereid wordt. Om het naar waarde te doen ontbreekt mij de gave. Ik ben de eerste wien deze eer te beurt valt. Moge de klok mij steeds een wekker zijn in den dienst der gemeente reiniging, en dat ik al mya krachten aan dat werk verder zal mogen kunnen geven. Ik weet hoe het cadeau met stutjes en beetjes werd byeecgebracbt.Tot in lengte van dagen zat de klok in mijne familie den tyd blijven aanwijzen, ook als ik bij de donkere duinen in do(donkere aarde lig." Van Burgemeester en Wethouders ontving de Jubilaris Dinsdag, den eigenlijken dag van het jubilé, een zilveren horloge. Dat horloge wijst de3 nachts even goed als des daags, daar het een z.g. radium-borloge is. Het geschenk van B. en W. ging van hand tot hand. Inmiddels was de heer Jaap de Boer bezig ztJo kiek- toestel in orde te brengen, en het duurde niet lang of b\j vroeg ze allemaal even stil te zitten. „Vrien delijk kijken" behoefde er niet bij, want dat deden ze al. De restwat zou de rest anders zijn dan fuifpret? U moet weten, daar in den hoek, bij de flescbjes bier, lagen een mando line, een Cornet k Piston, en nog allerlei andere instrumenten zoodat we maar zeggen willen dat het niet alleen bij een paar toespraken ge bleven is. De oevers van het Kanaal hebben vast eu zeksr gedaverd van het gejuich? Wat dunkt u, ia er in den dienst der Gemeente reiniging poözie of niet? Dubbil Mannenkwartet „Inter Nos". Bovenstaand kwartet, waarvan directeur is de heer Joh. Brands, gaf gisterenavond zijn eerste uitvoering voor een tamelijk gevulde „Casino"- zaal. Do heer Joh. Rotgans, bariton te 'Behagen, verleende welwillend medewerking. Het kwartet is in Zaandam en Hoorn, zooals men weet, eenige malen bekroond, en het waren de bekroonde nummers waarmede het het Heldersche publiek deed kennismaken. Mst Keereweers' „Als d'avond daalt" werd het programma geopend en al dadelijk bleek, op welk hoog muzikaal peil doze zangers Htonden. Toch vonden wij het tweede nummer, „Ritters Abschied" vau Joh. v. Kinkel beter weergegevenzuiver en harmo nieus klonk hierin de zang en, dank zij het uitstekend stemmateriaal, klonk de samenzang innig en muzi kaal. Ook de creseendi waren schit terend. Dit waren de twee Zaandam- sche nummersdie van den wedstrijd in Hoorn waren „De Heidebloem" van Schellekens en „Jesu dulcis memoria" van Kothe. Ook zy klonken beheerseht en zuiver, beschaafd en artistiek. De heer Rotgans zong vervolgens een tweetal nummers: „Ons Vader land" van Richard Hol en „In 't Woud" van Ph. Loots. Hy heefteen zwaar en sonoor geluid, doch het eerste nummer lag wat te laag voor zijne stem, waardoor de zang wat te dof en te kleurloos klonk. Beter, want blinkender en lichter was „In 't Woud". Ia dit lied kwamen zijn zang capaciteiten ten vollo uit en bleek, het W6lk een fraai 6n krachtig geluid deze heer bezit. Ook in het bariton -solo van Heicze's „Bed6" kwam dit goed uit. Lator zong hij nog 3chumann' „Die beiden Grenadiero" en het b; kende „So viel Stern' am. Himme-1 stehen" van Engelberg. Zijne uit spraak, ook van het Duitscb, was beschaafd zijn voordracht gevoelvol, zijn pianissimo'sin het laatstgenoemde prachtig. Zijn zang vielin den smaak en by werd gedwongen tot het geven van een extra-nummertje. Het kwartet bereikte met een motet van Jac. Hüudl zya hoogte- en glan3 'punt. Da heeriyke inzet van het aanzwellend „ecce" was eenvoudig schitterend, en op verschillende punten bereikte dit.nummer de glans en de volheid van-, orgelmuziek. Zoo b.v. in hét slot by het „in Sion habitatio ejus". Dit was een eerste rangs nummert ja. Wat zullen wy verder nog zeggen? Er waren nog vele, zeer vele mooie momenten in dezen mannenzang, maar wij kunnen dat alles niet ver melden. De beschaafde zang en ook de uitspraak stempelden alles tot prima werk. De uitspraak van het Buitsch, zoo vaak een struikelblok, was schier onberispeiyk. Enkele kleine vlekjes willen wy liever over het hoofd zien. Yoor het Latyn volgde meu de Buitsc-ha uitspraak, die wel- luidender is dan de Hollaadsche, maar dan geve de directeur acht, dat men niet zingt „in paa-ase", maar „in paa- tae", nog mooier ia de Italiaacsche uitspraak „paat-ajee". Dit zyn slechts op- en geene aan merkingen. Wy zouden deze laatste niet kunnen maken, want de zan gers zijn geschoold in de praktyk en gedecoreerd door bevoegderen dan wy zyn. Eu zoo past ona niets dan wat stille hulde aan hun capaciteiten. Het was met dat al een mooie avond, en men mag met verlangen een herhaling er van tegemoet zien. BINNENLAND. Onze scheepvaart. Yan de Dinsdag onder Duitschen waarborg van een veilige vaart, behalve mijnengevaar, van Engeland vertrokken Nederlandsche schepen, geladen met graan, veevoeder en kunstmeststoffen, zyu reeds de vol gende vijfden hier te lande aange komen te IJmuiden de „Alkaid", de „Kambangan", de „Ambon" en de „Kennemsrland"; te Hoek van Holland de „Bommels dyk", de „Gorredyk", de „Procyon", de „Job3haven", de „Rijswyk", de „Alcor", de „Tsselhaven", de „Waal haven", de „Bellatrix", de „Merak" en de „Winterswijk". Uit IJmuiden meldt men ona over de aankomst der sehepen het vol gende Het eerste schip, dat binnenkwam, was de „Alkaid" van de reedeiy Van Nievelt Goudriaan te Rotterdam, met een lading van circa 5000 ton graan voor onze regeering. Dit stoomschip kwam van New York en lag reeds sedert 9 Februari te Falmouth. Het tweede schip de „Kambangah" van de Maatach. „Nederland", met een lading stukgoed van Java, werd sedert 29 Januari in de Britsche haven opgehouden. Aan boord van de „Kambangan" bevond zich een twintigtal passagiers van het mail stoomschip „Grotius". Wanneer dit stoomschip naar Amsterdam komt, is nog niet bekend. Hat derde schip was de „Kennemer- land" van de Kon. Holl. Lloyl, dis met een lading graan op reis van Buenos-Aires naar Amsterdam op 28 Januari te Falmouth moest binnen- Ioopen en sedert dien datum daar opgehouden werd. Later arriveerde nog de „Ambon" van de Mij. „Nederland". Dit stoom schip, thans in ballast, werd 21 Febr., op reis van Amsterdam via Londen naar Java, door een Duitsehe duik boot in het Kanaal getorpedeerd, doch bleef dryvende. Later werd het schip door een te hulp gezonden Britsche patrouilleboot opgepikt en, hoewel zwaar beschadigd, behouden in de haven van Piymouth binnengesleept. Baar het schip wegens onklare ma chinea ni6t op eigen kracht terug kon, werd het door de „Kambangan" over de Noordzee naar IJmuiden ge sleept. Voorgaats kwam de „Ambon" voor anker, en eenige uren later werd het schip door sleepbooteu binnen gebracht en na doorschutting naar Amsterdam opgesleept. Het was een vreemd gezicht die schepen, gehuld in de kleuren, welke de Duitsehe regeering vereischte om een veiligen overtocht naar Nederland op den laten Mei te verzekereD. De rompen waren geheel beschilderd met verticale roode en witte strepen, elke strook was naar schatting ongeveer 3 M. breed. Op den boeg was de Nederlandsche vlag geschilderd en ook de namen stonden in de zijde der vaartuigen. Zelfs op de scheeps bruggen zag men de vereischte kleu ren. De „Ambon" bad de Nederland sche driekleur zelfs om den schoor steen geschilderd. Het te Rotterdam binnengekomen stoomschip „Winterswyk" had aan boord bemanningen van de „Zaan- dyk", „Noorderdyk" en „BaDdoeng". De „Alkaid", bevat gerstde „Am bon" en de „Kambangan" komen uit Indiö met een gemengde ladingde „Kennemsrland" voert uit Zuid- Amerika raais, wol en diverse andere goederen aande „Alcor" en de „Bellatrix" houden reap. haver en gerst inde „Gorredyk" ia aange komen met tarwe, ïynkoeken en rogge de „Jobshaven" komt met haver uit New York; de „Merak" en de „Proc yon" zyn geladen reap. met inais en geist uit New York; de „Ryswyk" voert ïynkoeken aan uit Baltimore de „Sommelsdyk" hoeft tarwe en lijn koeken aangevoerd uit New York; de „Waalhaven" is geladen met gerst, die te New York is ingenomen de „Winterswyk" komt met mais uit Baltimore, eu de „IJselhaven" is af komstig van New-York en vervoert een lading gerst. Het Haagsche Correspondsntiebu- reau meldt: Naar verluidde zouden twintig Ne derlandsche schepen van de gelegen heid gebruik maken ona uit Engeland naar ons land oyer te varen. Vijftien schepen zyn thans reeds aangekomen, zoodat er nog vijf ontbreken. Vermoe delijk - liggen deze schepen nog in Engeland. Op het oogenblik is althans, naar wij uit goede hron vernemen, van het tydstip van thuiskomst dezer schepen nog niets bekend. De Nederlandsche schepen, die sinds den aan vang van den verscherp ten duikbootoorlog nog steeds in Engeland liggen, zyn de „Ameland" met een lading van 5600 ton salpeter, aangevoerd uit Chili; de „Terschel ling" met 4200 ton mais uit Noord- Amerika, de „Malang" met 4200 ton mais en lijnkoeken, eveneens uit Noord-Amerika, alle yan den Rotterd. Lloydde „Pheniste" van Hudig Veder met 6000 ton kunstmest en katoen, aangevoerd uit Chili; de „Veenbergen" van Furnts' Scheep vaart.en Agontuur Mij. met 7000 ton salpeter uit Bocagrande (Peru), en de „Maasdijk" van de Holl.-Amerikallju mat 11,000 ton Kunstmest uit Chili. De schepen, die thans binnen zyn gekomen uit Engeland, hoewel te Falmouth geweest zynde, waren alle re6ds op eigen risico van daar naar de Duins vertrokken, zoodat zy vry gemakkelijk na de toezegging van Duitschland de reis naar het vader land konden voortzetten. Er liggen echter nog verscheidene schepen te Falmouth, dio naar het schynt, niet door het Kanaal naar hier zullen komen, doch om de Noord zuilen gaan. Zy zullen dan evenwel eerst hun kolenvoerraad moeten aanvullen, en daar dit in Engeland Diet wordt toegelateD, is er sprake van, dat zij mst dit doel eerat naar Vigo zullen gaan, om vervolgens van daaruit de noordeiyke route te nemen. Het zal dus nog heel lang duren alvorens deze schepen hier zyn. Wat de reden is dat de betrokken reeders na het verkregen vrijgeleide hun schepen niet door het Kanaal zonden, is niet bekend. (Hbld.) Kunstmest. Naar het Hbl. verneemt zullen de ladingen van de Noorsche booten „Hercules" en „Sventa" en van de „Thalia" van de Kon. Nad. Stoom boot MIJ-, die in Maart en April hier te lande met kunstmeststoffen en su perfosfaat voorde kuastmestcommis- sie aankwamen, dank zy de bemoei ingen van de N. O. T. heden worden vrijgegeven. Aan vernietiging ontkomen. De bemanning van een te IJmui den binnen gèkomen trawler rappor teerde nauweiyksaan een vernietiging van het schip te zyn ontkomen. Het vaartuig beyond zich even benoorden het Dogger8bank-7uurschip, toen het door een Duitsehe duikboot werd aangehouden. De commandant hier van beweerde dat het schip zich 20 mijl binnen het verboden gebied bevond. De schipper had echter juist peiling genomen en kon precies lengte en breedte opgeven en aan- toonen dat hy zich iu de vrije zone bevond. Do commandant van de duikboot wilde dit eerst niet aan nemen doch gaf na lange besprekingen toe en liet den trawler weer vrij. Ds bomaanslag op Zisrlkzes. Het aantal min of meer beschadig de huizen te Zïerikzee is ongeveer 300, dus niet 50 of 60 zooals eerst was opgegeven. Ds hssr Vliegen naar Bern. Naar de Telegr. vernoemt, is de heer W. H. Vliegen, wethouder van Amsterdam, gisterochtend over Duitschland naar Bern vertrokken. Het blad meent, dat hij van Bern naar Parijs zalgaan om aldaar be sprekingen te houden met de Fran- scho socialisten in zake hun houding tegenover de conferentie te Stockholm. Be heer Yliegen zou reeds eenige dagen vroeger vertrokken zyn, indien het Duitsehe gezantschap geen moei- lykheden met betrekking tot zyne pas sen in den weg hiid gelegd. Ds moord te Patorswoldo. Onder toezicht van justitie en poli tie van Groningen is gistermorgen door 100 militairen aangevangen met het doorzoeken van het Kluivinghs- bosch, waar de moord op mej. Wil- helmina Jansen hseft plaats gehad. De overige kleeren van de vermoor de zyn.gevonden in een kuil, eenige meters van dien waarin het ïyklag. Do Inbraak bij Bogoer. Vanwege de politie is thans een recherchelyat verspreid, vermeldend de kostbaarhoden, welke in don nacht van Zondag op Maandag werden ge stolen uit den goudsmidswinkel der firma Begeer in de Leidschestraat. De lijst beslaat niet minder dan xes foliobladzijden. Wy vinden er o. a. op vermeld on geveer vierhonderdvijftig ringen, waarvan 55 trouwringen en 148 ze gelringen; voorts 34 oorknoppen en een dertigtal armbanden. De sieraden zyn meest versierd met parels, roby- non, saf fier en, turqoiaen, briljanten en smaragden. De totale'waarde wordt geschat op f 120.000. Oostslootstraat 18. MENU voor de volgende week: Maandag 7 Mei: Erwtonsoop. Dinsdag 8 Mei: Aordappolsn met Speroleboonon. Woensdag 8 Mei: Groontenooop. Donderdag 10 Mei: Bruine boonen of Aardappolen mot Uien on Rundvloesch. Vrijdag 11 Mei: Brulno boononsoop of Rijstepap. Zaterdag 12 Mei: Aardappelen mot Raapen en Rundvieasch. Voor alle Menu's zijn de prijzen 12 cent per portie. Heden overleed plotseling onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mej. Wed. A. SCHOEMAN-VOLLENQA, in den ouderdom van ruim 74 jaren. Uit aller naam, J. A. SCHOEMAN. Helder, 1 Mei 1917. Kamalweg 28. Ondergeteekenden betuigen hunnen bart6lijken dank voor de deelneming, betoond by het overlijden en de ter aarde bestelling van hun geliefden Zoon en broeder, inzonderheid aan de heeren 3chryvers van 's Rijkswerf en aan de- Jongemannon, die als dra gers hebben gefungeerd H. J. BLAUWKUIP en Echtgenoote. W. BLAUWKUIP. MARINEBERICHTEN. Da bU Eon. besluit van 19 April 1917 No. 29 bü de zeemaoht bacoemde officier van gezond heid der 2o kl. F. J. H. van Delnse wordt 1 Juni 1917 geplaatst b(j het Marinehospitaal te Wil lemsoord. De buitengewoon adelborst marine-reserve A. J. H. van Kappen ls met ingang van 89 April 1917 bevorderd tot adelborst der le kl. dier reserve. Luitenant ter see 2e kl. J. van Hemert. laat stelijk dienendo bij het eskader in üost ïndlö, wordt te Vlisslngen geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip Noord Brabant. De machinist dor Kon. marine-reserve J.P H leszeler is in de directie der marine te Willems oord geplaatst aan boord van Hr. Ma. Koningin Emma. De officier van administratie 2e kl. A. van Houte, laatstelijk dlonende bi) het eskader In Oost-lndlb, ls hlor te lande teruggekeerd. De officier van gezondheid lekl.P.G. F. M.A. Verma6t, van Hr.Ma, pantserdekschip Holland, ls ter beschikking gesteld. Met ontslsg op 1 Juli 1917 wegens lichaams gebreken: korporaslmachlnodriJver der 2e kl. W. Koole. VISSCHERIJBERICHTEN Aangebracht te Nieuwedlep: 1 Mei. Door 10 korders 40 mand kleine schol, per mand f 7 a f 8 6 mand scharren, per mand f 4. Deor trekkers: 869 tal haring, per tal f 6.85 a f 7.60; 1 tal geep, per tal f 88. 2 Mei. Door 14 korders 69 middeltongen, per s^uk f 1.3689 mand kleine schol, per mand f7.— af9.-; 20 mand scharren, per mand f4.—. Door garnalenvlsschers: 490 K.G. gekookte garnalen, per K.G. 27 a 91 ct. Door trekkers100 tal haring, per tal f 7.— a f 7 80 j 8 tal geep, per tal f 84.- a f 86.-. 8 Mei, T.m. 8 uur. Door trekkers460 tal ha ring, per tal f 6.91 a J 7.26. Burgerlijke Stand v. Helder, van 1 en 2 Mai '17. ONDERTROUWDR. Smid en N. Boneker; P. C. Selderbeek en A. C. RiedemanH. Heijer en C. J. de Groot. BEVALLEN: W. Rik-Da Vries, z.J. Ris—Loot, z.M. Eibers— Verfaille, z.M. Wezelman Post, d.; F. Mousma—Kok, d.C. Snel v. d. Wal, d.P. Efibinck—Mebas, z. OVERLEDEN: A. Vollenga-Wed. E. L. Schoeman, 74 j.N. Hooglander, 9 mnd.H. J. Kfijn of Klein, 86 j MARKTBERICHTEN. Schagen, 8 Mei 1917. 8 Paarden f 200.- k 900.- Veulens 0.— 0.- Oasen 0.- 0,- 8 Stieren 200.- 460.- 297 Geldekoelen (magere) 180.— 869.— 110 Geldekoelen (vette) 200.- 690.— 90 Kalfkoeten 290.- 480- Vaarzen 0.- 0.— 80 Pinken 80.- 130.- 119 Graskalveren li- 26.- Nuchtere kalveren 0.— 0.— Rammen 0.— 0.— Schapen (magere) 0.— 0.— Bchapen (vette) 0.— 0.- 601 Overhonders 28.- 41.60 Lammeren 0.— 0.— 18 Bokken en Geiten 8.— 16 16 Varkens (mag.) p. K.G. 16.- 22,— Varkens (vette) p. K.G. 0.- 0.- 98 Biggen 16.- Konijnen 0.— 0.— 112 Kippen 1.40 2.- Benden 0.— 0.— Duiven 0.— 0.— Ganzen 0.— 0.— Zwanen 0.- 0.— 492 K.G. Boter 1.80 2.- Kaas o.- 0.- 06445 Kipeleren p. 100 stuks?. 8.— 8.76 8700 Eendeieren p. 100 stuks'. 8.76 0.— Hoorn, 8 Mei'1917. 19stapelsfabrlekskaas f 76.-, 8 stapels boeren- aas f78.-, 0 stapels fabrioks commissiakaas - 10 stapels boeren commlsslekaas f 78.— 00 stapels middelbare kaas f00.— letaal «7 stapels, wegende 86.669 K.G. Handel matig. Getrouwd JAN WILLEM VAN DER HEIJDEN en ALETTA CAROLINA VAN BREDA. Amersfoort, S Mei 1917 Parallelweg 4. Ondergeteekenden betuigen hier mede hun hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Buuren, voor de vele blijken van deelneming tijdens de ziekte en by bet overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder bewezen, alsmede aan H.H. Dragers voor de laatste eer. Namens zyn diepbedroefde Ouders, Broeders, en Zusters, H. J. VAN DER KUIJL. Helder, 8 Mei 1917. (wegens niet varen der Holl. Amerlka-LIjn), op Donderdag 10 Mei a.s., des namidaags 1 uur, in bet verkoop- lokaal aan da Loodsgraoht 21, van een uitgebreide collectie boomen en plantensiam- en struikrozen in de fijnste soorten, waarbij eenige bloelende variëteiten. Alles afkomstig uit de kweek-nij van de Firma M. van Eeuwen te Boakoop. Te bezichtigen dc^.ga t-a voren van 10—4 uur en op don dag van den verkoop van 10 - 12 uur. Op de kykd8gen zal uit da h3r.d worden verkocht. Deurw. BIERSTEKER. Haven te Nieuwedlep. 2 Mei. Aangekomen van de Lemmer en ver trokken naar Koldlng, de Nederlandsche zeotjalk Alva, schipper D. DoornboB. STOOM VAARTBERICHTEH, StooiuvaartmaatsshappU Nederland, Ambon, arriveorde 2 Mei 10 nur 36 voormiddag van Piymouth te IJmuiden. Kambangan, airiv. 2 Mei van Batavia te A'dam. Koninklijke Holl&ndache Llo*d.' Konnemerlaud, arrir. 2 Mei van Buenos Ayroa te Amsterdam. Heiland -Amerlke-LIJn. GorredUk en Sommeladjjk, arriveerden 2 Mei van Baltimore te Rotterdam. Mevrouw RUHL-PETRI zal voorloopig geen vasten ontvangdag meer houden. MARINE-CLUB: VRIJDAG 4 MEI n.m.5 uur PARK ACHTER HET PALEIS f ZONDAG 13MEIn.m.4uur Parisclub Z. V. S Introduotie's voor het SOiRÉE o, 12 MEI a.s. te bekomen Maandag avond tussohen 8-9 uur In „Casino" (kleine zaal). HET BESTUUR. R..C. DAGMEISJE gevraagd iu een klein gezin. Adresseeren onder No. 632, ann het Bureau dezer courant. NET MEISJE gevraagd, voor HdIvg dagen, in een klein gezin. Adresseeren onder No. 683, aan het Bureau dezer courant. Gevraagd oen flinke Dienstbode. Loon f 12. per maand. Adres: Hötel „DEN BURG". Nette Dag-Dlenstbodo gevraagd. Loon f2.50 per week. AdresKanaalweg 57. Mevr. DE JONGH, Binnenhaven 104, vraagt een net Dagmeisje. Zich aantemeiden 'sa vond» tusschen 8 en 9 uur. Gevraagd een net MEISJE, voor halve dagen. Adres: Mevrouw DE VRIES, Polderwec 3 Aankomend WINKELMEISJE gevraagd. N. V. DE ROOKENBE AMERIKAAN, Spoorstraat 87/39, Verhuisd van Koningstraat naar boek Spoorstraat, Costumlère. Verloskundige, Kroonstraat 3a, N.v. Stoombootdienst Gebrs. ZURMüHLEN. PURMEREND. Extra marktdlenst. Vertrek »n NIEUWEOIEP: Zondagavond 10.30 uur. Van 'T ZAND: Maandagnacht 1 uur. Van ALKMAAR: Maandagmorgen 4 uur. Na afloop dar markt terug van Purmerond naar Nieuwedlep. DE BIRECTIE. DEGENE. die Woensdagmiddag In of voor den sohoenwinkel van J. MOEN, Kaizerstr. 27—29 een Bankbiljet heeft gevonden van f 29. wordt verzocht, dit tegen beloon ing terug te bezorgen by J. MOEN, Schoenwinkel, Keizerstraat 27-29. Mevrouw NYPEL8—SCHOUTEN, Koningstraat, vraagt een nette Dienstbode voor dag en nacht. Loon 3 gid. per week en 26 gld, wasohgeld. Bij gebleken geschiktheid spoedige verhooging. Waseh buitenshuis. Alsmede een flinke Werkster voor winkolwerk enz. Loon^ f l.25 per dag. Zich aan te malden Konlngstr. Een net KINDERMEISJE ge vraagd, niet beneden 14 jaar. AdrtHM. S. DE JONG, Emma Btraat 32. Mevr. H. VAN PRAAG, Nauw- straat 4, vraagt een n t DAG MEISJE. Hoog loon. WaMh buitenshuib. Gevraagd een net MEISJF, beneden 15 jaar, voor halve dagan. Adres: La^u 86. HULP IN DE HUISHOUDING wordt gevraagd in gezin mot school gaande kindoren, goed feurm-cii io verstellen. AdresBureau vau dit blad. Gevraagd: een nette Leerling of Inzeoper, a f 1.50 per week, by A. J. DAMEN, Coiffeur. .Koningstraat 98. Gevraagd een fllnko Bakkersknecht. Loon f 7.50 per week, met ko3t en in woning. Adres: J. SCHAGER, Loet 47,te Sahaeen. VOOR KANTOOR NET JONGMENSCH gevraagd, bij voorkeur mat dipl. Handelscursus. Brieven onder letter K, Bureau van dit blad. Een flinke COLPORTEUR gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. Inwoning gezocht in eeaeï ivou dig christeiyk gezin voor een Jong- menaoh, die op een fabriek werk zaam is en in z'u viyo uren m g wat moet aludeeren. Brieven letter B., Boekb. P. Spruit. dêl na de aartUolganda nltrelklag van Braodkaarlnn BEEN RECLAMES maar worden behandeld,, wanneer de±enveloppe ge leaken d la terug ontvaegen. Wanneer derhalve hel aantal hreedkaartan INIDE ENVELOPPE ulal klopt 'piel hel er hutten op vermelde aantal, beheert enveloppe en kaarten „[ONIETEEKENO wner aan _den_ bezorger Je worden teruggegeven. EEN IEDER OVERTUIBE ZICH DUS, ALVORENS JE TEEKENEN, OF HET JUISTE AANTAL BROODKAARTEN ZICH IN BE ENVELOPPE BEVINDT, DAAR DE HANDTEEKENING ALS KWITANTIE DIENST DOET. Men wordt baleeld verzotht de enveloppe direct pan den bnkkar moe terug le geven en NIET bij zich le houden. Verder wordt bekend gemaakt dal veranderingen In de ver deeling der broodkaarten (wit-, bruin- of rnggubrood) voor een maand moeien worden opgegeven v66r den ISen der voorgaande maand. OF DIRECTEUR. welke beneden 240 ton brandstof per Jaar verbruiken. In verband met een nieuwe Clroulaire van het Rljkskolendlstrlbutiebureau moet een andere aan vraag door bovengenoemden ingevuld worden. Deze In te vullen vragenlijsten moeten door betrokkenen afgehaald worden KANAALWEG 79 en vóór 8 MEI a.s. Ingevuld terug bezorgd zijn. Brandstof-Commissie HELDER.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 2