Heldersche Courant van Donderdag 10 Mei 1917. Wieringen. De onderafdeeling der V. P. N. alhier hield Dinsdag 8 Mei 1917 in 't hotel van den heer M. de Haan te Hippolytushoef een algemeene ver gadering. Present waren 22 leden. Voorzitter de heer Jb. Mostert. Secretaris de heer P. C. Kaan. Voorzitter opent, waarna desecre taris de notulen der vorige vergade ring voorleest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde was verslag der afge vaardigden, de heeren D. Minnes en A. van der Welle, van de algemeene vergadering te Amsteidam gehouden. De beer D. Minnes bad een keurig op papier gesteld verslag opgemaakt en las dit voor, waarvoor de voorzitter hem dank bracht. Veel was er op de algemeene vergadering omtrent aan koop kippenvoeder behandeld. Aan de orde kwam nu aankoop kippenvoer. Zeer lang en uitvoerig werd hierover gesproken en lichtte de heer D. Minnes op tal van vragen door de leden gedaan ze hierover in. Uit alles bleek, dat de organisatie der V. P. N. alles in 't werk stelt om kippen houders aan voeder te helpeD. Hierna werden doorl51edeD bestellingen opgegeven. De andere aanwezigen konden dat niet doen, daar ?4j bij deze en gene reeds voeder besteld hadden en dubbele bestellingen doen is te gevaarlijk. Ze gaven echter hun leedwezen er over te kennen, daar zij thans inzagen dat de V.p.N. de aangewezen weg was. De voor zitter vond 't ook Jammer, dat de wegblijvers hiervan geen gebruik maken, doch hoopte dat ze 't zullen inzien en later aanwezig zouden zflo. Nu volgde de rondvraag. De heer D. Minnes acht het wen- schelijk voor 't vervolg voor een ver gadering aan de leden convocatiebil jetten te zenden, hetwelk doorande ren werd gesteund. Een oproeping» advertentie in de Wieringer Courant vond men niet voldoende. Besloten werd in 't vervolg convocatiebiljetten rond te zenden. De heer J. Kooy Cz., vroeg inlichtingen omtrent 't ver verschaffen van broedeieren aan de leden en of dat thans nog doorging. Na enkele discussiön werd besloten weder broedeieren beschikbaar te stellen en wel voor houders van 1-50 kippen 12 stuks en van 50—100 kippen 2 X 12 stuks. De prijs werd bepaald op 8 ct. per stuk en bovendien nog 6ct per stuk als toeslag uit de onderafdeelingskas. Als foktoomhouders melden zich aan de heeren H. Jb. Engel met Witte Leghorns en S. C. Bakker met gekruiste Witte Leghorns. De eieren kunnen tegen bonnen door den secre taris afgegeven, worden afgehaald. De heer D. Minnes keurde echter niet goed, dat leden, welke de eieren niet naar de V. P. N. veiling zonden, ook van den toeslag der broedeieren- leverantie genoten. Door de leden, eieren verzenders, wordt wekelijks tot vorming eener kas, om daar fok- toomen, broedeieren enz. voor te koopen, voor ieder kilo geleverde eieren een halve cent gestort, 't is dus voor hen niet pleizierig als anderen van hun gestorte gelden gaan proflteeren. De vergadering was dit geheel met 1en beer Minnes eens, en men hoopte dat de leden geen eieren verzenders, in 't vervolg daar de door de V. P. N. uitbetaalde prijzen de concurrentie ren volle weerstaan, hun eieren naar de V. P. N. veiling zullen meegeven. Hierna sluiting. In overleg met de Brandstoffen- Commissie heeft de Ed.Achtb. Heer Burgemeester als vierde lid admini strateur dier commissie nog benoemd de heer D. Duijnker, welke de be noeming aannam. De commissie waartoe men zich om huisbrand en industriekolen kan wenden, bestaat thans alzoo uit de heeren Dr. J. W. de Goeje, te Hippolytushoef, D. Doves te Hollenbolg, M Gorter, te den Oever en D. Duijnker, te Hippolytushoef. J.l. Dinsdagmorgen had in 't hfttel „Lont" de verkiezing plaats voor 3 Hoofdingelanden van „Het Heem raadschap Wieringen". De aan de beurt van aftreding zijnde heeren 4- S. Klein te Stroe, C. Kool Jbz. te Vatrop en P. P. Kuut te Hippolytus hoef werden allen herkozen. Door Rijks- en Gemeente-politie alhier werd gister (Dinsdag) te den Oever b(j schipper Sj. Gorter, beslag gelegd op 10 zak aardappelen. Deze aardappelen waren door G. meege nomen uit Friesland, doch echter zonder consent, hetwelk telegraphisch aan den Burgemeester alhier was meegedeeld, met verzoek om op sporing. Tegen G. is proces-verbaal opge maakt.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3