Amsfel Bedrijfs-Kleeding Magazijn „De Ster" P. GROEN ZOON Effecten Coupons Rekening-Courant locasseeringen Assurantiën Een raad voor iedereen. 3% Tijdgeestbriejfes „NEDERLAND'' HOLLAND AMERIKA LIJN Boeken en andere leermiddelen DRUKWERK ZurMtUilen&Co. Tuinconcert CALLANTSOOGER DUIN VERBODEN Atelier N. EISELIN, Kanaalweg 3. De Heldersche Bank BALLON LUCIFERS „HELDRIA". T. van Zuylen, GEBRS. LEEN, BLAUWE JASJES N.V. Boekhandel v.h. A. J. MAAS. weder verkrijgbaar. gpiini C. de Boer Jr. F. MULDER, HOOFDGRACHT 63a. Aangifte voor dsJMfcing-Registers. II Advertentiën BRIGITTE der ™'"S GEMENBQ KDQR. aer Tcteurdo Hoer F. v. d. MEIJ. BI':* op ZATERDAG 21 JULI 1917, avonds 8 uur, In „Casino", metwelwlllanda madewerking derbekenda Zigeunerkapel, onder leiding van den heer JOH. PALA. Tll|U| IIOI tuulllll II llllldilill BAL NA."*" Bij ongunstig waar in de zaal. Het Bestuur, Jac. Conneman, Secretaris. Breeetraat. tot het geheele vanaf de PETTEMER DUINEN tot aan het Lichtbaken bénoorden de GROOTE KEETEN, Is voor ieder die niet in bezit is van een SCHRIFTELIJKE VERGUNNING vauwege den EIGENAAR aan hem uitgereikt. Foto's In zwart, rood on natuurlijke klouron. Roataurooron on omlijsten van Schiidoratukken. Ontworpen van wapana. Versieringen on Calligraphlin. Wij belasten ons met den aan- en verkoop van effecten en het verzilveren van coupons. - Steunt Nederi: Nijverheid KOOPT FQIMfeROOPHOUT-VONKVRIJ CONTROLEMEHK ■N.V.TBTERfoGSCHESTQOMlOCIFERSFABRIEKEN .BREDA HAARHERSTELLER. Beproefd middel tegen het uitvallen en tot bevordering van den hergroei van 't hoofdhaar, bU)kt steeds het bests. Per flacon 60 oent- Alléón verkrijgbaar by Spoorstraat, Coiffeur. Vak- en Bedrijfskleeding Banketbakkers buizen. Slagers jassen. Barbiers jassen. Kruideniers Jassen. Blauw keper jassen. a Blauw keper pantalons, g Engelsch lasren pantalons. Stof- of magazijn Jassen. -g Manchester pantalons. 5 De alom bekende Slagers pantalons. JE Schorten. - Slooven. - Mutsen. SPOORSTRAAT 21 - DUKSTRAAT 14 Vert. der fa. LAGEMAN sn WI88ERMANN, Amsterdam. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat door hen aan de N.V. Heldersche Visch- en Krabbenmeelfabriek en hare recht verkrijgenden vergunning is verleend tot oprichting van een visch- en krabbenmeelfabriek op een perceel aan de Doggersvaart, Koegras, alhier, kad. bekend tn Sectie C Ne. 7161. Helder, den 10 Juli 1ÖW. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van HELDER; Gelet op het bepaalde by artikel 12 der Drankwet; Brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen van A. DOL, alhier, een verzoek om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop voor het beneden-voor- lokaal van perceel Keizerstraat 70/72 Dat zich bereid hebben verklaard afstand te do9n van de te hunnen name verleende vergunningen G. LEIJEN voor het beneden-voorlokaal van perceel Keizerstraat 70/72 en J. KLEIN voor het beneden zy voor- lokaal van perceel Binnenhaven 119. Dat binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, door ieder tegen het verleenen van de gevraagde vergunning schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht. Helder, 16 Juli 1917. De zeer fijne zijn in de meeste café's verkrijgbaar H volgens voorgeschreven model der Ambachtsschool Wanneer gy goed gezond bloed hebt, wees er dankbaar voor en gebruik uw krachten goed. Maar wanneer gy bloedarm zyt, en uw middelen helpen u niet draal dan niet langer. Zet een middel weg, dat u toch niet helpt, en probeer het eens met de SANGUINOSE, die u zeker helpt. Laat u daar van nu eens niet terughouden. Hebben de middelen, die men u gegeven heeft, geholpen Immers niet Probeer dan nu eeDS de SANGUINOSE! De Sanguinose maakt uw bloed gezond en krachtig, wekt uw eetlust op, maakt uw slaap diep en verkwikkend, uw oogopslag helder, uw gelaats kleur blozend en fraai. Hardnekkige hoofdpijn wordt door de Sanguinose verdreven, en dat gevoel van moeheid en lusteloosheid, waarby U alles te veel is, wordt door een algeheele levensopgewektheid vervangen. Gy moet het zelf maar eens met de Sanguinose probeeren, dan kunt gy er zelf over oordeelen. Maar zorg dat gy de echte krijgt, en wacht U voor namaak. SANGUINOSE kost per flacon f 1.50; 6 fl. f 8.-; 12 fl. f 15.-. Te verkrygen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. Te Helder by Alb. tbn Kloostkb, Keizerstraat 98; te Texel, Den Burg, J. Buis; Oosterend, G. Dros; Oudeschild, Joh. Dbos. voor de nieuwe cursus R.H.B.S. en Zeevaartschool, worden spoedig en netjes door ons geleverd. Aanbevelend, ïi Bestelt tijdig Uw bii Gij kunt dan op eene goede uitvoering rekenen. Passage-Agenten der Stoomvaart-Maatschappij en der VERTEGENWOORDIGER Gorrespondentlën over passage- aangelegenheden worden door boven staande Maatschappijen alleen ge voerd met de Passage-Agenten. Andera Agenten voor bovengenoemde Maatschappijen zijn er niet te Helder. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder brengen, voor zoo veel noodig, deo iugezetenen in herin nering: A. dat zij, die zich in deze ge meente komen vestigen, hiervan bin nen eene maand ter Secretarie der gemeente moeten doen blijken, door overlegging van een getuigschrift van woonplaats-verandering (verhuisbil- jet), of -andere door de politie deug delijk verklaarde papieren. B. dat zy, die de gemeente ver laten, een getuigschrift, als bovenbe doeld, behooren op te vragen. Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste honderd gulden. C. dat van de verhuizing binnen de gemeente binnen veertien dagen moet worden kennis gegeven ter Secretarie, met aanduiding van het perceel dat men verlaten en het welk men betrokken heeft. Het niet naleven der bepaling wordt gestraft met geldboete van ten hoogste een gulden. Helder, Juli 1917. Beperkte dienstregeling Hollandsche Spoor, vanaf t Juli 1917. Vertrek van Helder 4.31 Aankomst te Amsterdam Laatste Buslichtingen aan het Postkantoor. Voor de treinen: 5.08 m., 7.08 m., 8.52 m., 12.55 a., 8 47 a., 7.40 a. Voor Texel: 8.30 m., 4.— a. Op Zon- en Feestdagen. Voor de treinen: 6.10 m., 7.40 a. Voor Texel 8.80 m. 5.33 7.28 sneltrein 9.11 9.17 12.12 12.40 3.00 av," 1.20 4.27 3.10 ...iti.in 5.15 gSK» 4.12 7.11 7.18 sneltrein 9.02 8.05 11.08 Bovendien loopt een trein op Zon dagmorgen v. Helder naar Alkmaar vertrek 6.35, aankomst 7.54. En op Donderdagmorgen een trein van Helder naar Schagen; vertrek 7.49, aankomst 8.28. Vertrek van Aankomst te Amsterdam Helder 5.32 9.20 12.58 2.10 4.10 Zondag 11.30 3.53 5.35 7.06 9.09 sneltrein 10.54 ff) 9SS ged. snel- 1? IA alleen op IU.&S» troln If.lO zondag Bovendien van Alkmaar naar Hel der des Zondagsmorgens, vertrek 9.12, aankomst 10.30, en dageiyks des middags, vertrek 4.16, aankomst 5.35 en des avonds, vertrek 10.22, aankomst 11.38. Uit het polltle-rapport. Door een landstormplichtige, ge kazerneerd aan boord Hr. Ms. „Nep- tunus" alhier, is aangifte gedaan van de vermissing van twee paren model schoenen, genummerd 1888, op ver schillende tydstippen. Het door de firma Meyer van den Kanaalweg op Vrydag j.1. vermiste rywiel werd gisteren door een agent van politie in de Spoorstraat, alwaar het voor het café „de Toelast" stond, in beslag genomen. Een-bezoeker van dat café, een onderofficier, die het in bruikleen had van den soldaat 8., gekazerneerd in het fort „Erfprins", had het aldaar nedergezet. Deze sol daat beweert het van den grooten onbekende op straat te hebben gekocht. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Door den soldaat K. N. van het 21e Bataljon Landweer, liggende op het Galgenveld te Huisduinen, is aaDgifte gedaan, dat Maandagavond om pl.m. 8 ure zijn rywiel uit de school aan de Hoofdgracht, alwaar hy het had nedergezet, is weggenomen. Maandagavond ten pl.m. 8% ure werd van de kazerze aan de Lange- straat per telefoon kennis gegeven, dat zich aldaar een 16 jarige jongen om eten had vervoegd. Vandaar af gehaald en aan het bureau Westplein gebracht, gaf hy op te Alkmaar te wonen, reeds 3 maanden van huis te zyn en al dien tyd in dorpen te heb ben rondgezworven en wel omdat zyne stiefmoeder slecht voor hem was en hem niet te eten gaf. Hem is onderdak en voeding verstrekt, terwyi zyne overbrenging naar zyne woon plaats Dinsdag plaats had. SPORT. Vootbal. Op de Zondag 1.1. gehouden Algem. Verg. van de N.V.B. is voor onze plaats een belangryk besluit gevallen. Het voorstel van den heer v. Bel, wat onder meer inhield, dat ook de No. 2 van de 3e kl.-vereenigingen, zouden promoveeren naar de 2e kl., is aangenomen. Daar de vereeniging „Ajax" in de werkeiyke le kl. is opgenomen, bracht een goede regeling mede, dat ook eenige 2e kl., alsnog over gingen naar late kl. B., en die opengevallen plaatsen worden nu aangevuld met de No. 2 der 3e kl. Alzoo wordt H.F.C. 2e kl.; zeker is het niet zoo eervol, alsdat het op het veld verdiend was. Reden te meer nu om straks te toonen in de a.s. competitie, dat zij haar plaats waard is, want de nieuwe regeling brengt ook mede, dat de promotie en degradatie wedstryden zijn afgeschaft, Is men dus nummer Iaat8t,dan verhuist men onherrospelyk naar een lagere, dus weer naar de 3e kl. H.F.C. opgepast nu, flink aan het oefenen, toont u uw plaats waardig, den Helder zal met belang stelling uw verdere verrichtingen gade slaan Wy meenen geen geheim te ver klappen als wy nog vermelden, dat het beroemde Ajax op 29 Juli a.s. alhier, een propaganda wedstryd komt spelen tegen H.F.C. Alhier komen dan het geheele lste elftal, dus geen combinatie. Binnenkort meerdere byzonder- heden. INGEZONDEN. Geachte Redactie Beleefd vraag ik nogmaals eenige ruimte in Uw blad. De heer De Zwart tracht in zyn artikel van 10 Juli j.1. te doen uit komen, dat zoowel de brood als gas- rantsoeneering nog zoo slecht niet zy'n, doch de schijnbare onbiliykheid moet worden geweten aan fouten en nogmaals fouten. De hoofdzaak laat hy echter on aangeroerd en zoo is het my nog niet duidelijk waarvoor het goed was dat aan winkeliers in de maand Juni en gedeelteiyk ook Juli, een paar duizend if8 lichtgas ter verknoeiing werd toe gestaan. Evenzoo kreeg ik geen bescheid op myn vraag waarom aan verschillende verbruikers gas boven hun behoefte was toegestaan. Door de geldende bepaling dat aan ieder aangeslotene in Juli minstens 5 M8 meer kan ver bruiken dan zyn kaart aangeefc zyn er gezinnen die 2 tot 3 maal de voor hen benoodigde hoeveelheid kunnen verknoeien, hierdoor worden boven dien de gezinnen die hun verbruik met 70% zagen verminderd recht streeks benadeeld. Ook was het wnnschelyk dat zoo wel het gas als de misère tengevolge van gasgebrek gelykeiyk werden ver deeld en dus het lichtgas verbruik recht evenredig kwam te staan met het noodzakelijk aantal te verlichten vertrekken. Dit is thans niet het geval, (zie mijn vorig ingezonden stuk.) De aanhaling dat de directeur R. K. B. de regeling alhier als ideaal heeft aangemaakt, had gevoegeiyk achter wege kunnen blyven. Het geeft al licht den scnyn dat men zyn eigen argumenten te zwak vindt. Bovendien is die aanhaling in zooverre waarde loos omdat ten lste bedoeld persoon wel niet alle stelsels van distributie zal bebben bestudeerd en ten 2de hij ten slotte niet gedupeerd wordt dopr eventueele onlogische verdeeling. De groote fout in ons ideale dis tributiestelsel schuilt daarin, dat men geen rekening heeft gehouden met eventueele mindere behoeften. Verder is het dwaas en getuigend van weinig overleg om b.v. kinderen van 1-5 jaar in deze aangelegenheden te be schouwen als en gelyk te 8tellen met voiwassan personen, zooals het b.v. even onlogisch is om voor kiDderen beneden het jaar geen zeep te ver strekken. Men behoort een maatstaf aan Le nemen, doch deze behoort behalve rechtvaardig en biliyk, logisch en zakelijk te zyn. Een premiestelsel zou alleen kun nen worden toegepast by een toestand als hier bestaand: n.l. gasgebrek. By voldoende hoeveelheid zou het zin noch nut hebben. Verder aannemende dat men hier ook nog eens een enkele maal zonder fouten kan werken, geeft de invoering van premie toekenning op minder verbruik slechts weinig administra tieve beslommeringen. Ten slotte wilde ik nog in het midden brengen dat het juist niet getuigt van veel overleg om tot re gelen van dergeiyke hoogst belang rijke zaken, menschen te benoemen die den tyd missen en zou het zeker aanbeveling verdienen om voor de zakelijke leiding van het geheel, i. c. de distributie iemand te benoemen die behalve praten, kan werken. Met beleefde dankzegging. Hoogachtend, Muije. Geachte Redactie 1 Langs dezen weg wensch ik grieven kenbaar te maken, die daardoor al licht in 't vervolg worden voorkomen. Iedere week des Dinsdagsavonds circa 9 uur arriveert hier in deze plaats het veeschuitje van Scbager- brug. Des morgens na afloop van de veemarkt te Purmerend wordt het noodige vee ingenomen ter ver voor, ook voor Helder. Werd nu dit vee by aankomst te Helder uit dit vaartuig gelost, dan zou het niet kunnen gebeuren zooals gepasseerde Dinsdagnacht dat alle bewoners in den omtrek van de Keizersbrug, alwaar de ligplaats van genoemd schuitje is, gedurende dien geheelen nacht wakker zijn ge houden door het onafgebroken geloei van rund in dat vaartuig en zoo i3 het byna iederen Dinsdagnacht. Toen na dien nacht op Woensdag morgen het personeel op dat vaartuig present was, hield ook het geloei op, waaruit zou kunnen worden afgeleid „heeft het rund gebrek aan voedsel, wordt het wellicht niet gemolken en is daar thans in voorzien In dat geval zou de verantwoorde lijke persoon zich schuldig maken aan dierenkwelling. De dames R. en G. albier die reeds biyk gaven van hun zin tot dieren bescherming zouden een nuttig werk kunnen verrichten, ook, om eens een kykje te nemen als des avonds een begin met bet lossen gemaakt wordt. Met dank voor de opname. Sparbo. Geachte Redactie. Zou u ons voor onderstaande, een kleine plaatsruimte willen afstaan Uit verschillende gesprekken met huiseigenaren bleek ons bij velen de meening bestaat, dat nu er te Helder ook een Huurcommissie is, huurver- hooging niet meer mag plaats hebben. 't Kwam ons daarom noodig voor aan huiseigenaren te berichten dat, niettegenstaande het bestaan der Huurcommissie te Helder, huur ver hooging geoorloofd is, en blijft. De geheele Huurcommissie-Wet, concentreert zich om de woorden, onredelijke huuropdrijvingwaaruit direct voortvloeit, dat! als de huur- verhooging redelijk ia, de Huurcom missie haar moet toestaan. Het eenige, wat in tegenstelling van vroeger moet geschieden is, dat alvorens men tot huurverhooging overgaat, dit eerst aan de Huurcomm. moet worden aangevraagd, die, on getwijfeld rekening houdende met de hoogere exploitatiekosten, grondlas ten, hypotheekrente enz. een redelijke huurverhooging niet zal, en kan afwyzen. Met dank voor de plaatsing. Het Bestuur der Held. Verh. Vereen, „Samenwerking". Helder, 16 Juli 1917. welke nd 10 uur des 't mor gens op dan dag van uitgifte der Courant worden bezorgd, blijven tot het volgend num mer liggen. FEUILLETON. DOOR MARIE HOEFFELMAN. Toen ze eindeiyk klaar was, bleef ze even nog staan voor den spiegel in eiken omiysting, en zichzelve daar ziende, van frissche jeugd en van schoonheid omstraald, doorgolfde een ongekend gevoel van weelde en over moed haar lichaam. Charles had haar lief en zyn liefde vond weerklank in baar hart. Wat zou tante zeggen, als hy van avond kwam en baar zyn vraag deed Zou zy in een verloving toestemmen? zy dacht van wel. Tante was wel streng en-zou wel bezwaren hebbenmaar hy zou die weten uit den weg te ruimen. O, daar was zij zeker van, en dan zouden zy stryden gaan voor hun geluk en tante zou hen helpen; ja zoo zou het zyn. Ze trad op het balcon waar de koele morgenwind haar tegenwoei. In dunne, lichtgryze nevelen nog, droomde de wereld ver achter de bUna eindelooze dakenryen voor haar, waarboven reeds het goud wilde doorbreken van den zonnedag, die komen ging. Zy boog zich over den balconrand heen, keek naar beneden, in de stille Rue Hamelin, waar zy woonde. De marchand de tabac, op den hoek van de Avenue Kléber, matineus ook, stond, de handen in de zakken, voor de open winkeldeur te genieten van den heeriyken na jaarsmorgen. Verder was alles stil, en in die stilte klonk het spelen van den wind in de boomen van de Place des EtatsUnis weemoedig, als het bruisen van aanspoelende zeeën. En luisterend naar dat geluid, dat telkens opnieuw aanwoei, weefde zich die weemoed samen met haar geluks- droom en het was alsof .iets in haar hart zich losscheurde. Een rilling kwam over haar bij de gedachte aan Charles' vader en aan hetgeen Lucie haar van hem verteld had. En zy werd angstig, toen zy zich afvroeg of Charles' liefde voor haar zou blijken duurzaam te zyn en bestand tegen het verzet van zyn vader. Zou hy niet ten slotte toch zwichten voor diens wil? Wel had Luca haar egd, dat ze maar op hém ver trouwen moest; maar tóch zy kende hem nog zoo weinig. Zou hy sterk genoeg zyn voor den Btryd? En zoo ja - zou dan niet een verwydering ontstaan tusschen hem en zyn vader, en zy daarvan de oorzaak zijn - Maar als de weigering dan toch onbillyk was, dacht zy verder, Charles had haar toch gekozen en Luca had haar ver teld, dat ook hy hooge eischen stelde aan zyn vrouw. En hierdoor af geleid deed Brigitte's jeugdige over moed zyn rechten weer gelden, begon zy, ondanks al den ernst, dien de toekomst zeker aan haar zou open baren zich te voelen. En toen ze, na een pookje, de huiskamer binnen trad, waar haar tante het ontbijt al klaarmaakte, gaf ze deze den gewonen morgenkus met een licht air van zelfbewuste vróuw en een zekere waardigheid straalde van haar af. Madame Coupeur keek haar eens goed in de oogen, streek haar even, liefkozend, laDgs het glanzend haar. „Wat ben je mooi, al zoo vroeg in den morgen; waar is dat voor? Toch niet omdat Brigitte legde haar lachend de hand op den mond „Neen, tantetje, nergens om, hoorl Zoo maar eens. 't Was zulk moöi weer en toen toen „Toen wilde jy ook mooi zyn, nietwaar „Ja, ja, tantedat is het." En om haar tante af te leiden van dit onderwerp, begon ze, druk pratend over allerlei, haastig te ontbyten. De dag was voorby gegaan, kalm. Madame Coupeur en Brigitte hadden 's middags wat gewandeld in de Champs Elyaées, de Avenue de la Grande Armeé, waar 't levendig was en druk. Maar ze waren vroeg thuisgekomen, zaten nu klaar met de thee, die stond op het tafeltje voor de open balcon- deurenv De laatste straling der ondergaande zon deed rood-goud opglanzen de strenge eenvoud der kamer, glinsterde in de ruiten der breede, zwarthouten boekenkast, kleurend als nieuw de vaalgeworden banden van Madame Coupeur's reeds oude, kleine biblio theek. Het theewater deed gezellig zyn by een klein tochtje even in zinkend, dan weer zacht opfluitend lied van vrede en rust hooren. Brigitte, midden in de kamer, in nerveuse spanning, tikte met de vingers een wysje op het donkergroen gebloemde tafelkleed. Zy durfde niet naar buiten kyken, hem niet zien aankomen in de Rue Galileé, niet hem weten op de trap. Madame Coupeur, volkomen rustig, zat voor haar theeblad. „Brigitte, kind, wat sta je daar toch, kom by me zitten." Het meiBje gehoorzaamde, zette zich neer by haar tante, doch zoo, dat Madame Coupeur's breede gestalte de deuropening geheel bedekte, zy niet naar buiten kon zien. Tante Léne vatte Brigitte's hand. „Wat ben je nerveus, myn kind, waarom is dat, hé?" „Och, tante neen." „Ja, ja. Ik voel 't aan je hand, die beeft. Zeg, Brigitte, weet je waarom hy aanstonds hier komt. Heeft hy je niets gezegd?" „Neen, tante." „Ook niets laten merken? Vermoed je niets?" „Ik zou 't niet durven zeggen, tantelief." „Maar wel denken dan, zeg?" Brigitte sloeg haar beide armen om baar tante's hals, verborg haar blozend gezicht, maar zei niets. Daar ging de schel over. De heldere metaalklank echode in haar. Daar was hy. Madame Coupeur rees op. Het kleine meisje, dat by haar diende, was er Zondags niet en zy wilde niet, dat Brigitte hem zou opendoen. Toen ze een oogenblik later met de Lédoc binnentrad ging deze échter dadelijk naar het; jonge meisje toe, drukten zy elkaar even de hand. Toen gingen ze zitten, alle drie. Brigitte naast haar tante, by de thee tafel, de Lédoc iets verder af. Madame Coupeur keek even ter sluiks naar hem. Zijn uiterlijk, het innemend, open gelaat, de flinke ge stalte bevielen haar; maar het on miskenbaar voorname in zijn houding deed haar weer vreezen voor de rust van haar kind. Om de gedwongenheid te breken, begon Madame Coupeur dadelyk maar met de thee. Ze vulde de kopjes, deed er suiker in, en Brigitte, hulp vaardig, stond op, gaf de Lédoc het zyne, dat hy met een glimlach van haar aannam. Toen schoof Charles, die voelde, dat hy nu spreken moest, zyn bezoek verklaren, zyn stoel wat nader by Madame Coupeur. „Ik wilde u graag even spreken Madame," aarzelde hy. Madame Coupeur wendde zich naar hem toe, maar zei niets. Charles keek even, verlegen doch vriendelyk, naar Brigitte en Madame Coupeur begreep hem. .Brigitte, myn lieve, toe verwyder je even?" Het meisje stond dadeiyk op, ging naar het balcon, waarvan ze de deuren achter zich dichttrok. „Madame," wendde Charles zich toen weer tot Madame Coupeur, „uw nicht heeft u waarschyniyk wel eens over my gesproken?" „Zeker, Monsieur de Lédoc. Zy heeft mij verteld, dat ze kennis met u heeft gemaakt by haar vriendin, Mademoiselle Gondard." „Ik ben u dus niet geheel vreemd, en dat doet me genoegen, want voor hetgeen ik u te zeggen en te ver zoeken heb, zal een weinig aanmoe diging van uwe zyde my niet on welkom zyn." „Spreek, Mynheer, en ik zal u antwoorden zooals myn hart het my ingeeft," zei, met waardigheid, de eenvoudige vrouw. „Welnu, Madame, ik heb uw nicht leeren kennen en liefgekregenen nu kom ik voorloopig üw toestem ming vragen om my met haar te verloven." Madame Coupeur, hoewel ze ver moed had, dat dit verzoek de reden van de Lédoc's komst zou zyn, ont stelde toch even. „Weet Brigitte van uwe gevoelens voor haar af, Monsieur de Lédoc?" vroeg ze na eenige oogenblikken. „Ik heb nog niet met haar ge sproken, Madame, maar tóch „Ja, ja, u kunt toch wel merken, ik begryp u." Madame Coupeur zweeg een oogen blik. Toen zei ze, terwyl ze de Lédoc ernstig aanzag „Uw aanzoek, hoewel zeer ver- eerend voor myn nicht en voor my, komt my nog al overhaast voor, Monsieur de Lédoc." „Hoe dat, Madame?" „Wel, u kent haar nog tekort,en zy u ook." „Is het dan noodig, Madame, dat men elkaar lang kent, om elkaar lief te krijgen?" „In dit bizondere geval vind ik van wel." _,Wat is er dan voor bizonders in dit geval, Madame „Monsieur de Lédoc, u is nog zóó jong, dat ik niet gelooven kan aan den ernst van uw aanzoek, het aan zoek van iemand van uw geboorte en stand om de hand van een wel zeer fatsoenlijk en beschaafd, maar toch arm en eenvoudig meisje. Ik zou haar zoo graag sparen voor groote teleurstellingen in het levenik heb haar zoo lief en - haar ouders hebben haar aan my toevertrouwd." „U vindt my te jong om ernstig te zyn, Madame? Ik ben drie en twintig jaar. Natuuriyk is dit jong, maar is het niet juist de leeftyd, die past by dien van Mademoiselle Brigitte?" „Zeer zeker, Monsieur de Lédoc, maar toch - ik kan hetgeen ik voel niet zoo in woorden brengen mis schien begrypt u my." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 4